Zabieg Cosmelan - Pamiętnik - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-05, 11:42   #1651
moll_y
Rozeznanie
 
Avatar moll_y
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 669
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez anne28 Pokaż wiadomość
witajcie
znalazlam taki opis suplementu MSM - a na co innego to zazywacie??


"OLIMP MSM forte to preparat uzupełniający dietę w sulfon dimetylowy (MSM) - składnik pokarmowy, stanowiący najwartościowsze źródło bioaktywnej, organicznej siarki. Regeneruje tkankę chrzęstną, działa przeciwreumatycznie, przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwalergicznie i antybiotycznie. Polecany jako profilaktyka i terapia wspomagająca chorób zwyrodnieniowych stawów, zmian przeciążeniowych, kontuzji i urazów oraz środek przyspieszający regenerację powysiłkową."
Witaj Anne
osobiscie podchodze ze wszystkimi wskazaniami a nawet moge sie pochwalic ze tuz przed zakupem owegoz suplementu zlapalam kontuzje i na razie sie lecze (chociaz na zakonczenia sezonu tydzien temu bylam na ski) Anne, wspolnie z dziewczynami wyczytalysmy na forum o tym preparacie (niestety link gdzies sie zapodzial ale powinien sie znajdowac kilka stronek w stecz (w poscie Agul) ze dziala on rowniez rozjasniajaco na plamki tak wiec...popedzilam do apteki i nabylam MSM zbyt malo czasu uplynelo zeby sie jeszcze dzielic spostrzezeniami w kwestii plam natomiast mam wrazenie ze mi wlosy jakos zgestnialy eh to pewnie sugestia z forum..
__________________
whatever..
moll_y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-05, 16:40   #1652
emiss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 6
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

szkoda ze nikt tu nie z Krakowa bo moze jakiegos dobrego lekarza by mi podsunal wybieram sie do dr.Tomasza Kasprzyka, jest chirurgiem plastycznym, szukam jednak potwierdzenia swojego wyboru



Jestem z Krakowa i mam do polecenia dwie panie dermatolog:
Obydwie Panie cieszą sie bardzo dobra opinią.
(Sama muszę wybrać do której wybrać sie na zabieg Cosmelan)

1) Julita Zaczyńska-Janeczko
DermArt
ul. Świętej Gertrudy 24/1
31-048 Kraków
tel. +48 (12) 433 83 83; +48 12 433 83 85
fax. +48 (12) 423 03 22
http://www.derm-art.pl/index.php
2) Żurowska-Iskrzycka Anna
ul. Rusznikarska 12/1
31-261 Kraków
(012) 415 08 94
emiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-05, 23:06   #1653
moll_y
Rozeznanie
 
Avatar moll_y
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 669
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez emiss Pokaż wiadomość
Jestem z Krakowa i mam do polecenia dwie panie dermatolog..
Dziekuje emiss tzn ktos ze znajomych sprawdzil osobiscie ktoras (badz obydwie) lekarki(?) dr.Kasprzyk tez ma rewelacyjne opinie na necie ale ja jednak wolalabym uslyszec potwierdzenie od kogos "istniejacego" niemniej dziekuje za info, fajnie ze jest ktos z grodu Kraka
pozdrawiam
__________________
whatever..
moll_y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 17:59   #1654
emiss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 6
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Kochane forumowiczki jak to jest na dłuższą mete z tym cosmelanem??? Czy jest któraś dłuższy czas po tym zabiegu? Jak efekty się utrzymują? Czy to prawda, że już do końca jest się uzależnionym od cosmelanu i systematycznie trzeba powtarzać kuracje?
I jeszcze jedno - jak wygląda sprawa ze słońcem? Czy wykonując teraz zabieg jest opcja, że w wakacje uda mi się wyjść na słońce(oczywista sprawa, że bez wysokich filtrów sie nie obejdzie)?
Wybaczcie tyle pytań, ale jestem umówiona na zbieg 22 IV i cały czas sie wacham. Mam przebarwienia hormonalne na czole i brodzie, makjaż wszystko kryje, ale marzy mi się codzienne życie bez makijażu. I jeszcze jedno czy warto rzucić antykoncepcje hormonlaną???
Bardzo dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam gorąco
emiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 18:26   #1655
emiss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 6
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Molly obie Panie sprawdzone. Obie polecane przez większe grona niezależnych ze sobą kobietek. Jestem barmanką więc przerabiałam ten tamat kilkakrotnie. Pzodrawiam
emiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 19:43   #1656
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

ojej!!! ja juz drugi raz mialam robiony zabieg cosmelan,a po lecie zrobie trzeci oooooooooooo!!! No coz ,plamy wracaja(przynajmniej u mnie)Pewnie z wlasnej glupoty,bo nie umiejetnie uzywam filtrow.
Slonce to tabu-niestety.Filtry,filtry i to wysokie
Fajny watek,szkoda,ze dopiero teraz go odkrylam
p.s.A o hormonach i antykoncepcji nie mam duzo pojecia,ale wydaje mi sie ,ze jak bedziesz madrze (hihi) filtry uzywac to mozesz diane dalej polykac
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 21:38   #1657
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

ja tez mam pytanie
czy na Anthelios xl fluid extreme 50+ moge wszystkie podklady uzywac?
Ja naprawde nie daje sobie rady z tymi filtrami,a juz calkiem glupieje jak watki o filtrach czytam,Bardzo prosze o odpowiedz
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-08, 21:58   #1658
Agul
Rozeznanie
 
Avatar Agul
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 552
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
ja tez mam pytanie
czy na Anthelios xl fluid extreme 50+ moge wszystkie podklady uzywac?
Ja naprawde nie daje sobie rady z tymi filtrami,a juz calkiem glupieje jak watki o filtrach czytam,Bardzo prosze o odpowiedz
Nie, na LRP nie można wszytskich. Każdy pokład możesz kłaść na Avene i Klorane.

Ale ja się nie daję zwariować Filtrów używam porządnych, ale o dobranie podkładu do filtra już nie dbam. Używam Creme Fondante LRP, a podkładów wszystkich
Agul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-09, 06:44   #1659
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Agul!!! Zalamalas mnie,bo wczoraj kupilam.No coz,za niewiedze trzeba placic.Ja chyba oszaleje.
Zaraz jade szukac Avene
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-09, 08:55   #1660
Agul
Rozeznanie
 
Avatar Agul
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 552
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
Agul!!! Zalamalas mnie,bo wczoraj kupilam.No coz,za niewiedze trzeba placic.Ja chyba oszaleje.
Zaraz jade szukac Avene
Buczacza, spokojnie Jest cała lista podkadów, które można stosować na LRP Pewnie gdzieś w tym wątku znajdziesz je https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=108036 .
Poza tym jak dla mnie LRP lepiej się rozprowadza niż Avene.
Agul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-09, 09:19   #1661
aga_kg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Jestem po zabiegu Cosmelan ( 10 miesięcy temu). Niesustannie jestem pod kontrolą dermatologa. Malutkie plamy pozostały, niewidoczne dla ogółu, dla mnie oczywiście tak. Po drodze pojawiły się zmiany trądzikowe - po ok. 5 misiącach od zabiegu( których wcześniej nie miałam) wyleczyłam je antybiotykami, pojawiły się zaskórniaki, używałam Duac na noc, a teraz codziennie differin (również na noc). Efekty coraz lepsze Skóra jasniejsza, zdecydowanie lepsza. Pani dermatolog stwierdziła,że nie musze brać już comelanu. Na codzień do pielęgnacji i demakijażu używam płynu micelarnego z serii AA, krem 2 razy dziennie Chiroxy, na słońce( kilka razy dziennie , na makijaz takze) Fluid 50+ Extreme. a od kwietnia przygotowuje skórę na działanie słońca , zażywając codziennie inneov sun vichy - w tabletkach. Niedługo kolejna wizyta. Jestem zadowolona
__________________
Aga
aga_kg jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-09, 12:36   #1662
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez Agul Pokaż wiadomość
Buczacza, spokojnie Jest cała lista podkadów, które można stosować na LRP Pewnie gdzieś w tym wątku znajdziesz je https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=108036 .
Poza tym jak dla mnie LRP lepiej się rozprowadza niż Avene.
Agul! rano jak przeczytalam Twoja wiadomosc ,przypomnialo mi sie,ze siostra ze Stanow mi Filtr o nazwie Lyphazome SPF 30 przywiozla.Nie uzywalam,bo nie znam go.Na innym watku poprosilam dziewczyny,zeby mi rozszyfrowaly jego sklad,bo moze mam jakies cudo.
A podany przez Ciebie watek troche przegladnelam i przerazenie
filtr nakladamy na make up,czy przed?,bo rozne sa zdania.A tak w ogole to im wiecej czytam tym bardziej glupieje.
p.s.dziekuje za odpowiedz
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-09, 12:58   #1663
Agul
Rozeznanie
 
Avatar Agul
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 552
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
Agul! rano jak przeczytalam Twoja wiadomosc ,przypomnialo mi sie,ze siostra ze Stanow mi Filtr o nazwie Lyphazome SPF 30 przywiozla.Nie uzywalam,bo nie znam go.Na innym watku poprosilam dziewczyny,zeby mi rozszyfrowaly jego sklad,bo moze mam jakies cudo.
A podany przez Ciebie watek troche przegladnelam i przerazenie
filtr nakladamy na make up,czy przed?,bo rozne sa zdania.A tak w ogole to im wiecej czytam tym bardziej glupieje.
p.s.dziekuje za odpowiedz
Buczacza, filtr jest zawsze na wierzchu jeśli chodzi o kremy, sera itd. Na filtr idzie podkład. Czyli jeśli używasz na dzień jakiegoś kremu czy serum-kładziesz to najpierw na skórę, potem filtr, na to podkład, ale wklepany lekko, nie wcierany, żeby nie zetrzeć filtra i puder ewentualnie jeśli używasz
Agul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-09, 16:57   #1664
moll_y
Rozeznanie
 
Avatar moll_y
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 669
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Agul widze ze jestes znawca filtrow ja rowniez zglupialam po przeczytaniu w zeszlym roku watkow o filtrach i przyznaje sie bez bicia ze tak naprawde nie wiem czy na mojej paszczy filtry sie nie destabilizuja
mozesz mi powiedziec czy to dobra opcja? ---> krem pielegnacyjny (w tym wypadku Lierac mat-chrono) na to Clarins +40 badz baza Mac'a +50 a na to podklad foundation Covermark?

Dzieki za odp.
__________________
whatever..
moll_y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-09, 17:20   #1665
Agul
Rozeznanie
 
Avatar Agul
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 552
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez moll_y Pokaż wiadomość
Agul widze ze jestes znawca filtrow ja rowniez zglupialam po przeczytaniu w zeszlym roku watkow o filtrach i przyznaje sie bez bicia ze tak naprawde nie wiem czy na mojej paszczy filtry sie nie destabilizuja
mozesz mi powiedziec czy to dobra opcja? ---> krem pielegnacyjny (w tym wypadku Lierac mat-chrono) na to Clarins +40 badz baza Mac'a +50 a na to podklad foundation Covermark?

Dzieki za odp.
Molly ekspertem nie jestem, trochę czytam wątki filtrowe i conieco zapamiętałam
Nie wiem do końca jak z Clarinsem, ale coś mi się obiło o uszy, że baza Mac`a nie ma stabilnych filtrów No ale wiadomo, że lepszy taki filtr niż żaden. Covermark ma filtr SPF 30 (titanium dioxide) więc też się gryzie z filtrem w kremie, bo jak pamiętamy krem z filtrem i podkład, który zawiera filtr można łączyć jedynie w ramach tej samej firmy, czyli np. filtr Vichy i podkład Dermablend Vichy, tak może być
Jak już wspominałam, sama przywiązuję dużą wagę do porządnego filtra we właściwej ilości, ale już podkład wybieram na chybił trafił Tzn. nie na chybił trafił, ale tutaj ważniejszy jest dla mnie właściwy odcień (u mnie cieżko z tym), dobre krycie, w miarę naturalny wygląd. No trudno-nie można mieć wszystkiego

Tutaj lista podkładów i pudrów, których można używać na filtry z Parsolem (czyli np. LRP, Bioderma):
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134
Agul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-09, 19:40   #1666
nieco
Raczkowanie
 
Avatar nieco
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 95
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cześć dziewczyny,
W związku z postem emiss J
Cytat:
ak efekty się utrzymują? Czy to prawda, że już do końca jest się uzależnionym od cosmelanu i systematycznie trzeba powtarzać kuracje?
przypomniało mi się, to co mi dermatolog powiedział, gdy wypytywałam go o trwałość efektów po Cosmelanie. Otóż stwierdził, że konieczne jest używanie preparatów, które zablokują produkowanie melaniny , same filtry nie wystarczą. Mówił, że jego pacjenci po Cosmelanie, którzy spędzili ferie na nartach w Alpach, a wtedy promienie słoneczne są najbardziej szkodliwe, używali takich produktów i plamy się nie pojawiły. Wymienił najnowsze produkt SVR - Clairial i coś Biodermy. Kiedyś wcześniej zachwalał także Thiospot, jako najskuteczniejszy ze wszystkich.
Myślę, że zastosuję się do tych wskazań może obejdzie się wtedy bez Cosmelanu.

Widzę, że rozgorzała dyskusja na temat filtrów. Też jestem w temacie, ale mam zamiar ograniczyć się do mineralnych - SVR czy Avene?, oto jest pytanie. Za Avene przemawia to, że w Aptecusie dają gratis wodę termalną
nieco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 11:12   #1667
evelina.00
Raczkowanie
 
Avatar evelina.00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 327
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Witam,

Kupilam ostatnio PIGMANORM w niemczech na recepte ma 4% hydrochinonu. U nas dostepna jest tylko Neostrada 2%, która mi bardzo pomogla, więc mam nadzieje, ze to co pozostalo zostanie wywabione do konca.

Kupila tez suplement pycnogenol, który podobna zabezpiecza prze UVA i UVB zobaczymy jak to wszystko zadziala.

Smaruje się 3 dni i jestem troche jak po solarium w tych miejscach gdzie nakladam preparat, po neostradzie az tak nie bylo.

Edytowane przez evelina.00
Czas edycji: 2008-04-21 o 11:08
evelina.00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 11:33   #1668
Agul
Rozeznanie
 
Avatar Agul
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 552
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez evelina.00 Pokaż wiadomość
Witam,

Kupilam ostatnio PIGMANORM w niemczech na recepte ma 4% hydrochinonu. U nas dostepna jest tylko Neostrada 2%, która mi bardzo pomogla, więc mam nadzieje, ze to co pozostalo zostanie wywabione do konca.

Kupila tez suplement pycnogenol, który podobna zabezpiecza prze UVA i UVB zobaczymy jak to wszystko zadziala.

Smaruje się 3 dni i jestem troche jak po solarium w tych miejscach gdzie nakladam preparat, po neostradzie az tak nie bylo.
Ile kosztował ten krem?
Skąd miałaś receptę? Czy jak poproszę dermatologa w Polsce o receptę to mi ją wypisze?
Agul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 13:54   #1669
moll_y
Rozeznanie
 
Avatar moll_y
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 669
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Agul, dziek's za info o filtrach, zapomnialam ze krem z filtrem i podklad w kremie sie gryza uhhhh ...a niech to, niech sie gryza ja juz nie mam sil do komponowania innych zestawow w ktorych czulabym sie dobrze (a wyprobowalam mnostwo..)

Cytat:
Napisane przez Agul Pokaż wiadomość
Ile kosztował ten krem?
Skąd miałaś receptę? Czy jak poproszę dermatologa w Polsce o receptę to mi ją wypisze?
Znalazlam na kafeterii cos o tym kremie; jdna z dziewczyn pisala ze apteka w Polsce sprowadzila jej ten krem, ze trwalo to dosyc dlugo ale wreszcie go dostala, inna dziewczyna prosila o info dot.danych apteki ktora sprowadza ale odp. na ta prosbe nie znalazlam

ponadto znalazlam jeszcze notatke o tym specyfiku (kopia) :

Louis Widmer produkuje również preparat do usuwania hiperpigmentacji, czyli plam (przebarwień, np. posłonecznych, po wyleczeniu ropni) o nazwie Pigmanorm Creme - tubki po 30 ml. Usuwa także plamy potrądzikowe i po łuszczycy, jednak zalecamy go stosować wyłącznie po wyleczeniu trądziku.
Praktycznie niewiele jest preparatów tak skutecznych w likwidacji plam jak opisany poniżej Pigmanorm Creme.
Pigmanorm Creme w 1 g zawiera:
50 mg hydrochinon
0.3 mg kwas witaminy A
0.3 mg deksametazon

< pochodzaca ze stronki :

http://www.luskiewnik.gower.pl/infor...ipiec2004.html


EDIT: znalazlam inf. o cenie, w przyblizeniu to 16Euro
__________________
whatever..
moll_y jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-10, 14:29   #1670
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Czesc plamki!
Pigmanorm tez uzywalam,ale bez sukcesu.Musze powiedziec,ze cosmelanem lepiej plamy schodzily.Ale ja chcialam wam o czyms innym napisac-Dziewczyny!!!!!!!!!!!!!!p onoc istnieje CUDO na nasze problemy.
IKLEN ,kosztuje 44 Euro.Jego glownym skladnikiem jest syntetyczny molekul o nazwie Rucinol ( 4-n-butylresorcinal) Ponoc 100 razy mocniejszy od Hydrochinonu i 5 razy mocniejszy od Kojic (jest w cosmelanie)
Jest od roku w sprzedazy ,dziewczyny ja to chyba kupie,a co mi tam!
Trzymajcie kciuki
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 14:44   #1671
moll_y
Rozeznanie
 
Avatar moll_y
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 669
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
Czesc plamki!
Pigmanorm tez uzywalam,ale bez sukcesu
...no to mamy juz z glowy
Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
Musze powiedziec,ze cosmelanem lepiej plamy schodzily.Ale ja chcialam wam o czyms innym napisac-Dziewczyny!!!!!!!!!!!!!!p onoc istnieje CUDO na nasze problemy.
IKLEN ,kosztuje 44 Euro.Jego glownym skladnikiem jest syntetyczny molekul o nazwie Rucinol ( 4-n-butylresorcinal) Ponoc 100 razy mocniejszy od Hydrochinonu i 5 razy mocniejszy od Kojic (jest w cosmelanie)
Jest od roku w sprzedazy ,dziewczyny ja to chyba kupie,a co mi tam!
Trzymajcie kciuki
Kochana gdzies Ty to cudo wynalazla?? Trzymam kciuki a tu znalazlam link gdzie mozna zamowic; cena w PLN wychodzi ok. 170 zl, jest przecena:

http://www.leguidesante.co.uk/7E0/pu...menting-serum/
__________________
whatever..
moll_y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 14:50   #1672
Agul
Rozeznanie
 
Avatar Agul
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 552
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez moll_y Pokaż wiadomość
Agul, dziek's za info o filtrach, zapomnialam ze krem z filtrem i podklad w kremie sie gryza uhhhh ...a niech to, niech sie gryza ja juz nie mam sil do komponowania innych zestawow w ktorych czulabym sie dobrze (a wyprobowalam mnostwo..)



Znalazlam na kafeterii cos o tym kremie; jdna z dziewczyn pisala ze apteka w Polsce sprowadzila jej ten krem, ze trwalo to dosyc dlugo ale wreszcie go dostala, inna dziewczyna prosila o info dot.danych apteki ktora sprowadza ale odp. na ta prosbe nie znalazlam

ponadto znalazlam jeszcze notatke o tym specyfiku (kopia) :

Louis Widmer produkuje również preparat do usuwania hiperpigmentacji, czyli plam (przebarwień, np. posłonecznych, po wyleczeniu ropni) o nazwie Pigmanorm Creme - tubki po 30 ml. Usuwa także plamy potrądzikowe i po łuszczycy, jednak zalecamy go stosować wyłącznie po wyleczeniu trądziku.
Praktycznie niewiele jest preparatów tak skutecznych w likwidacji plam jak opisany poniżej Pigmanorm Creme.
Pigmanorm Creme w 1 g zawiera:
50 mg hydrochinon
0.3 mg kwas witaminy A
0.3 mg deksametazon

< pochodzaca ze stronki :

http://www.luskiewnik.gower.pl/infor...ipiec2004.html


EDIT: znalazlam inf. o cenie, w przyblizeniu to 16Euro

Dzięki Molly. Właśnie już jakiś czas temu naczytałam się na necie pochlebnych opinii o Pigmanormie, kilka osób pisało, że rewelacyjnie zadziałał na plamy, dlatego się napaliłam

Jeśli chodzi o iKlen to znalazłam w tym wątku (od postu 1549)
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...189315&page=52 troszkę o nim. Jest podany skład, mnie on nic nie mówi, ale nie widzę w nim kwasu kojowego. Znawczynie wypowiedziały się o nim średnio pochlebnie
Na Ebayu zaś widziałam jakieś zestawy podobne do Cosmelanu, to ten iKlen to też jest taki zestaw?
Agul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 15:18   #1673
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Agul!!! nie napisalam,ze w nim jest kwas kojowy tylko ,ze jest silniejszy od niego.Iklen nie jest zestawem ,to tylko krem,albo serum.
Moll_y! znalazlam go na niemieckim forum.I zaraz sobie poczytam ten watek,Agul nie odbieraj mi nadzieji!!!Bo ja sie juz napalilam..
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 15:24   #1674
Agul
Rozeznanie
 
Avatar Agul
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 552
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
Agul!!! nie napisalam,ze w nim jest kwas kojowy tylko ,ze jest silniejszy od niego.Iklen nie jest zestawem ,to tylko krem,albo serum.
Moll_y! znalazlam go na niemieckim forum.I zaraz sobie poczytam ten watek,Agul nie odbieraj mi nadzieji!!!Bo ja sie juz napalilam..
A faktycznie, przepraszam
Nie, nie, nie było moim zamiarem zniechęcenie Cię Buczacza Dziewczyny tam na pewno sie nie znają
Ja sama, mimo tego wątku, też sie napaliłam
Gdybym niedawno nie kupiła nowego Cosmelanu to kto wie, czy od razu bym nie zamówiła tego cuda Niestety jestem taka, że mnie opinie nie wystarczą, sama musze spróbować. A nuż na mnie akurat zadziała?
Zamawiaj Buczacza
Agul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 16:05   #1675
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Owszem,owszem poczytalam nie duzo tego bylo.Rzeczywiscie sie dziewczyny nie znaja,a tak na serio-ten Rucinol to ma byc hight tech skladnik,kurde!!!!U mnie jest tak jak sie na cos napale....a z drugiej strony WIARA PRZENOSI GORY,a u mnie plamy.Agull! Bede z uporem maniaka dalej eliksirow szukac
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 17:49   #1676
Agul
Rozeznanie
 
Avatar Agul
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 552
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
Agull! Bede z uporem maniaka dalej eliksirow szukac
Pozwól, że Ci potowarzyszę
Agul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 19:36   #1677
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez Agul Pokaż wiadomość
Pozwól, że Ci potowarzyszę
Z najwieksza przyjemnoscia.Ja sie zajme praktyka, a Ty teoria.Moze cos z tego wyjdzie.
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 12:33   #1678
evelina.00
Raczkowanie
 
Avatar evelina.00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 327
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez Agul Pokaż wiadomość
Ile kosztował ten krem?
Skąd miałaś receptę? Czy jak poproszę dermatologa w Polsce o receptę to mi ją wypisze?
Receptę zalatwiłam u lekarza w pracy, nie informujac go ze nie ma tego preparatu w Polsce, przepisal w ciemno.
Receptę zrealizowalam w Niemczech, bez problemu bo już można we wszystkich krajach UE kupować na nasze recepty.
Cena 18.99 Euro.

Wcześniej stosowałam Neostrade HQ, która zdziałała w moim przypadku cuda. Plamy praktycznie zniknęły została najbardziej uparta na czole (zdecydowanie wyblakla ale zarys troche jest) i delikatne cienie na policzkach. Wymyśliłam więć, że skoro hydrochinon 2% zdziałał aż tyle (stosowałam ok 10 miesięcy z przerwą 3 miesięczną w środku na Thiospot). Stosowałam regularnie, codziennie, odstawiałam na 2-3 dni gdy wychodziło jakieś większe podrażnienie.

Wymyśliłam więc, że skoro hydrochinon 2% tak dobrze na mnie działa to 4% powinien wywabić wszystko.

Smaruje się PIGMANORM już 5 dni, zaczeła mi schodzić skóra i jestem czerwona w miejscach stosowania kremu.

Zanim kupiłam w Niemczech pytałam w Polskich aptekach czy sprowadzą ale we wszytkich mówili, że nie.

O efektach kuracji będę informować.

pozdrawiam Was wszystkie Plamiaste.
evelina.00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 12:39   #1679
Lekko plamiasta
Raczkowanie
 
Avatar Lekko plamiasta
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 100
Thumbs up Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez moll_y Pokaż wiadomość
Dziekuje emiss tzn ktos ze znajomych sprawdzil osobiscie ktoras (badz obydwie) lekarki(?) dr.Kasprzyk tez ma rewelacyjne opinie na necie ale ja jednak wolalabym uslyszec potwierdzenie od kogos "istniejacego" niemniej dziekuje za info, fajnie ze jest ktos z grodu Kraka
pozdrawiam
Moll_y. Jestem pacjentką dr Iskrzyckiej od blisko 3 lat. Polecam. Nie wiem, czy pamiętasz opisaną na forum moją tragiczną historię dotyczącą walki z plamami??? To własnie dopiero dr Iskrzycka przerwała te traume Miałam wykonane zabiegi kwasem trójchlorooctowym (3 x), raz w miesiącu wykonuje również "lżejsze" kwasy" - jestem zadowolona z rezultatów. Na cosmelan na razie się nie zdecydowałam. Ponadto od dwóch lat dr Iskrzycka wstrzykuje mi botox (kurze łapki). Dla mnie rewelacja! Prawda jest taka, że żaden krem nie zadziała w ten sposób, a dr Iskrzycka to prefesjonalistka.
Lekko plamiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-12, 11:18   #1680
anne28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

witajcie dziewczeta,
widze ze znow jakies nowosci w walce z naszymi plameczkami...

ja od tego tygodnia mam stosowac cosmelan na noc co druga noc na przemian z serum LRP Biomedic. Troche sie boje tego, bo slonce nam grzeje, a ja tu kwasy bede stosowac. Na dzien serum Flavo C Forte a na to mleczko LRP dla dzieci Lait +50. Ostatnio kupilam Bioderma krem tonujacy do cery tlustej, ale nie podszedl mi za bardzo wiec stosuje go na filtry w ramach podkladu. Pewnie zaś sie gryzą, no ale musze to zuzyc skoro juz mam... Doustnie zazywam kapsulki Rokivium (ogolnie na cere, wlosy i paznokcie).
Pozdrawiam was cieplutko
anne28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:47.