Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-12, 00:15   #1651
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez nikiii Pokaż wiadomość
Mam takie pytanko Noszę soczewki iWear XR Comfort z Vision Express (BC 1,6 DIA 14,2). Na badaniu byłam w październiku, a że u nich taka dziwna polityka to po wizycie, na której przepisano mi soczewki o większej mocy, wciąż bujałam się z trzema parami "starych". Niby koleś powiedział, że mogę nosić te słabsze przez te trzy miesiące, a potem kupić mocniejsze i nic mi nie będzie, ale problem pojawił się na przełomie listopada i grudnia, bo zaczęłam gorzej widzieć i zależało mi na tych mocniejszych (zaleconych) szkłach. Poszłam do salonu czy wymienią sztuka za sztukę, oczywiście odmówili, bo nie kupowałam w salonie tylko w ich sklepie internetowym Na kolejną wizytę wybieram się w kwietniu, została mi jeszcze jedna "stara" para plus ta co mam na sobie, tak więc potrzebuję jakichś 3 par soczewek. I znów haczyk... W sklepie internetowym nie kupię tylko trzech par, bo muszę sześć, a martwię się, że potem znów będę bujać się z zbyt słabymi soczewkami... W salonie zakup odpada, bo kupując na sztuki dają takie ceny, że aż mi się słabo robi (generalnie przelicznik jest taki, że kupując 6 par w salonie, to za tę kwotę miałabym 12 przez neta).
Do rzeczy... Poczytałam w necie, że jeśli oba parametry z soczewek się zgadzają, to mogę kupić innej marki i wg jakiegoś sklepu z soczewkami wyszło, że odpowiednikiem iWearów jest AirOptix (choć zawsze myślałam, że Ciba) . Pytanie brzmi: Czy rzeczywiście mogę w sytuacji awaryjnej zakupić te trzy pary innej marki czy lepiej nie?
Podpisuję się pod tym co powiedziała Malla i dodam że iWear XR Comfort to Ciba, a Ciba produkuje soczewkę Air optix
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 10:37   #1652
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Czyli bezpieczniej kupić 6par przez neta (i potem pewnie bujać się z trzeba za słabymi parami) lub zapłacić dużo drożej w salonie i kupić te trzy pary i nie kombinować?
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 11:09   #1653
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Kup jedną parę i po problemie
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 15:05   #1654
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Kup jedną parę i po problemie
Potrzebuję trzech Poza tym już testowałam te mocniejsze i wiem, że mi służą, ale... może rzeczywiście lepiej kupić jedną parę na wypadek, gdyby wada jednak się pogorszyła, to zawsze mogę od razu umówić się na wizytę i poprosić o mocniejsze. Dziękuję za pomoc Fiolce również
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 16:57   #1655
idontknow13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Bardzo prosze o pomoc.
Od ponad roku kupuję na allegro soczewki biofinity. maja one uwodnienie 48%. Ze wszystkich jakie w swoim zyciu nosilam (czyli od 2 lat ) te sa dla mnie najlepsze. Na allegro duzo taniej mi wychodzi niz u mojego okulisty z przesylka ok 80zl za 6 sztuk. Ale, teraz o to moje pytanie, chcialam sie skusic na inne soczewki o podobnych wlasciwosciach ale duuuo tanszych. Np. soczewki Hydrosoft(55%) 4,55zl za sztuke; Horien Disposable (55%) 4,49zl za sztuke, B&L Soflens(59%) 4,75zl za szt.; Eye Bioxy (57%) 9,99zl za szt. Czy ktos uzywal tych tanszych soczewek? albo jakichs innych ale takich hmm nie firmowych? Sa takie tanie bo takie niedobre czy bo slaba marka?
Prosze poleccie mi jakies tansze soczewki ale w podobie do biofinity, zeby nie byly za bardzo uwodnione bo kiedys mialam takie co mialy chyba 59% i chyba przez to sie czesto rwaly, ale zeby tez nie byly z za malym uwodnieniem... prosze poleccie mi cos

Oczywiscie chodzi mi tylko i wylacznie o soczewki miesieczne.

Edytowane przez idontknow13
Czas edycji: 2013-01-12 o 17:05
idontknow13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 17:16   #1656
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Wypisałaś soczewki zupełnie innej technologii, nie da się ich porównać z Biofinity.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 18:10   #1657
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez idontknow13 Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o pomoc.
Od ponad roku kupuję na allegro soczewki biofinity. maja one uwodnienie 48%. Ze wszystkich jakie w swoim zyciu nosilam (czyli od 2 lat ) te sa dla mnie najlepsze. Na allegro duzo taniej mi wychodzi niz u mojego okulisty z przesylka ok 80zl za 6 sztuk. Ale, teraz o to moje pytanie, chcialam sie skusic na inne soczewki o podobnych wlasciwosciach ale duuuo tanszych. Np. soczewki Hydrosoft(55%) 4,55zl za sztuke; Horien Disposable (55%) 4,49zl za sztuke, B&L Soflens(59%) 4,75zl za szt.; Eye Bioxy (57%) 9,99zl za szt. Czy ktos uzywal tych tanszych soczewek? albo jakichs innych ale takich hmm nie firmowych? Sa takie tanie bo takie niedobre czy bo slaba marka?
Prosze poleccie mi jakies tansze soczewki ale w podobie do biofinity, zeby nie byly za bardzo uwodnione bo kiedys mialam takie co mialy chyba 59% i chyba przez to sie czesto rwaly, ale zeby tez nie byly z za malym uwodnieniem... prosze poleccie mi cos

Oczywiscie chodzi mi tylko i wylacznie o soczewki miesieczne.
uwodnienie nie ma bezpośredniego związku z jakością soczewki i nie ma innych soczewek tak dobrych jak biofinity o podobnych parametrach.

Każda soczewka jest unikalna i swoje właściwości zawdzięcza nie tylko uwodnieniu ale i przepuszczalności tlenu, grubości, sztywności, konstrukcji,zawartości składników zatrzymujących wilgoć itp.

Temat jest dosyć złożony i dlatego nie powinno się zmieniać samemu soczewek,ponieważ tylko specjalista ma odpowiednią wiedzę aby dopasować odpowiednie soczewki.

Sama możesz trafić na soczewki bardzo słabej jakości, które były popularne 30 lat temu i są nieporównywalnie słabsze od materiałów wykorzystywanych w nowoczesnych soczewkach jak np Biofinity.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-13, 13:06   #1658
idontknow13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Czyli nie ma tańszego odpowiednika biofinity? Wiec jak mi one pasują to pozostać przy nich, tak?
idontknow13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 13:56   #1659
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez idontknow13 Pokaż wiadomość
Czyli nie ma tańszego odpowiednika biofinity? Wiec jak mi one pasują to pozostać przy nich, tak?
zgadza się

wszystkie soczewki,które wymieniłaś w poprzednim poście to były właśnie soczewki starszej generacji, nieporównywalne do Biofinity.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:03   #1660
Kadin_
Zadomowienie
 
Avatar Kadin_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 510
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
zgadza się

wszystkie soczewki,które wymieniłaś w poprzednim poście to były właśnie soczewki starszej generacji, nieporównywalne do Biofinity.
A poradzisz mi coś ?



"Już sama nie pamiętam czy miałam iWear Supreme czy Comfort. Na recepcie też nie mam. Mam tylko iWear XR Widziałam, że w jednych jest średnica 14 a w drugich 14,20.
Teraz pytanie jeśli nosiłam 14,20 a zamówiłam 14,00 to odczuje różnice ? Skąd będę wiedziała, że są złe dla mnie ? Nie chcę sobie zaszkodzić... "
__________________
Kadin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:32   #1661
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Kadin_ Pokaż wiadomość
A poradzisz mi coś ?



"Już sama nie pamiętam czy miałam iWear Supreme czy Comfort. Na recepcie też nie mam. Mam tylko iWear XR Widziałam, że w jednych jest średnica 14 a w drugich 14,20.
Teraz pytanie jeśli nosiłam 14,20 a zamówiłam 14,00 to odczuje różnice ? Skąd będę wiedziała, że są złe dla mnie ? Nie chcę sobie zaszkodzić... "
Różnica jest,ponieważ każda soczewka jest zrobiona z zupełnie innego materiału.
Nie chodzi tylko o tą średnicę,różnic jest o wiele więcej i jedynym sposobem na sprawdzenie jest badanie.

Zadzwoń tam gdzie robiłaś badanie i niech Ci powiedzą jakie soczewki miałaś dopasowane.

Jeżeli chcesz nosić inne soczewki to też trzeba pójść na badanie i poprosić o zamówienie soczewek próbnych,takich jak Cię interesują i po przymierzeniu i sprawdzeniu dopasowania będzie wiadomo czy możesz je nosić.

Jeżeli soczewki są źle dopasowane to mogą uwierać,powodować wysychanie,podrażnienie, złą ostrość a mogą nie dawać żadnych objawów przez długi czas a problemy pojawią się np po kilku latach noszenia.
Dlatego badania są niezbędne, tylko w odpowiednim sprzęcie widać oko w powiększeniu i da sie ocenić czy nie ma żadnych niepokojących zmian, których Ty sama mogłaś nie odczuć
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-13, 14:46   #1662
Kadin_
Zadomowienie
 
Avatar Kadin_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 510
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Różnica jest,ponieważ każda soczewka jest zrobiona z zupełnie innego materiału.
Nie chodzi tylko o tą średnicę,różnic jest o wiele więcej i jedynym sposobem na sprawdzenie jest badanie.

Zadzwoń tam gdzie robiłaś badanie i niech Ci powiedzą jakie soczewki miałaś dopasowane.

Jeżeli chcesz nosić inne soczewki to też trzeba pójść na badanie i poprosić o zamówienie soczewek próbnych,takich jak Cię interesują i po przymierzeniu i sprawdzeniu dopasowania będzie wiadomo czy możesz je nosić.

Jeżeli soczewki są źle dopasowane to mogą uwierać,powodować wysychanie,podrażnienie, złą ostrość a mogą nie dawać żadnych objawów przez długi czas a problemy pojawią się np po kilku latach noszenia.
Dlatego badania są niezbędne, tylko w odpowiednim sprzęcie widać oko w powiększeniu i da sie ocenić czy nie ma żadnych niepokojących zmian, których Ty sama mogłaś nie odczuć
Zamówiłam je tylko dlatego, że pisałyście tutaj że iWear Supreme i Biofinity to są te same soczewki.
Jestem na 99% pewna, że nosiłam Supreme ale przy odbiorze w Visions zapytam jakie oni mi dobrali. Takie dane mają u siebie w systemie ?
__________________
Kadin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 15:14   #1663
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Kadin_ Pokaż wiadomość
Zamówiłam je tylko dlatego, że pisałyście tutaj że iWear Supreme i Biofinity to są te same soczewki.
Jestem na 99% pewna, że nosiłam Supreme ale przy odbiorze w Visions zapytam jakie oni mi dobrali. Takie dane mają u siebie w systemie ?
iWear XR Supreme to jest Biofinity. To potwierdzam.

Problem polega na tym,że nie jesteś do końca pewna czy to były soczewki iWear XR Supreme.

Powinni mieć dane swoich klientów.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 17:03   #1664
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Witam się i ja Dzisiaj byłam u okulisty dobrać swoje pierwsze soczewki. Jestem zadowolona z wizyty, pani poświęciła mi dużo czasu. Najpierw zbadała mi wzrok przez czytanie literek, potem badania na 2 urządzeniach (nie znam się, więc nie powiem co to, ale już miałam je wcześniej kilka razy robione przy okazji wizyt kontrolnych u innych okulistów). Następnie dobierała mi soczewki, sporo czasu to zajęło, wkładała różne szkiełka, czytanie literek, sprawdzanie widoczności na kolorowym tle. W końcu założyła mi soczewkę toryczną - mam wadę na jedno oko i tylko na jedno będę nosić soczewkę. Ostatecznie mam +4,25, -0,75 i oś 180. Firmy nie znam, zamówiłam u nich pierwsze opakowanie: 110 zł za 3 sztuki, a potem będę kupować w sklepach internetowych, bo z tego co patrzę to ceny torycznych są niższe na 3 miesiące Po założeniu soczewki musiałam trochę pochodzić po poczekalni, patrzeć w bok/góra/dół, żeby się ułożyła. Po 10 minutach spacerowania znowu na badanie na tych urządzeniach co na początku, świecenie w oczy i inne bajery. Potem jeszcze do tego miałam założone okulary i znowu zmiana szkiełek, coś tam pani kombinowała, ale ostatecznie obyło się bez zmiany. Zdejmowałam już ja. Po zdjęciu świecenie w oczy latarką.

Atmosfera bardzo miła, już przy zapisywaniu się w recepcji powiedziano mi, że mam sobie ok. godziny zarezerwować, oprócz mnie nie było innych pacjentów, więc zakładam, że naprawdę na mnie tyle czasu poświęcili. Pani odpowiadała na wszystkie moje pytania, tłumaczyła że soczewki mają inną moc niż szkła w okularach (na moje przerażenie że wada mi z +3 tak wzrosła).

W przyszłym tygodniu idę po odbiór soczewek, bo nie mieli na stanie całego opakowania moich. Potem za 3 tygodnie wizyta kontrolna, już w cenie. Ogółem zapłaciłam 50 zł za wizytę i 110 zł za soczewki. Pani jeszcze proponowała mi płyn za 40 zł, ale już sobie kliknęłam 2 opakowania Opti Free Replenish plus 120 ml gratis za 70 zł, więc nie będę brała.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 17:38   #1665
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Wizyta brzmi bardzo profesjonalnie
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 18:03   #1666
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Było profesjonalnie, ale miło, na luzie. Miałam iść do VE, ale zrezygnowałam, bo pani mi powiedziała, że badanie kosztuje 79 zł, a jak kupię u nich soczewki to od sumy odejmą 30%, więc w sumie by na jedno pewnie wyszło.

Myślicie, że dobry płyn wybrałam na początek? Skusiła mnie to nawilżenie i ta mała buteleczka gratis, bo jak jeżdżę do domu to nie będę wozić całej butli, a każde miejsce w bagażu się liczy Cena wydaje się ok, a dostawa kurierem gratis.
Na ile mniej więcej wystarcza Wam takie opakowanie 300 ml?
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 18:30   #1667
wizmod
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 116
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

rowniez nosze soczewki. bedzie juz jakies 6 lat .


Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Było profesjonalnie, ale miło, na luzie. Miałam iść do VE, ale zrezygnowałam, bo pani mi powiedziała, że badanie kosztuje 79 zł, a jak kupię u nich soczewki to od sumy odejmą 30%, więc w sumie by na jedno pewnie wyszło.

Myślicie, że dobry płyn wybrałam na początek? Skusiła mnie to nawilżenie i ta mała buteleczka gratis, bo jak jeżdżę do domu to nie będę wozić całej butli, a każde miejsce w bagażu się liczy Cena wydaje się ok, a dostawa kurierem gratis.
Na ile mniej więcej wystarcza Wam takie opakowanie 300 ml?
dziwnie, ja w VE mam wizyty za darmo[albo za 1zl], jesli kupuje pozniej soczewki .

mi taki plyn starcza na jakies 1.5 miesiaca, o ile mi sie cos teraz nie poknocilo .


Kadin_, iWear comfort maja srednice 14.2.

Edytowane przez wizmod
Czas edycji: 2013-01-15 o 18:36
wizmod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 22:14   #1668
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Witam się i ja Dzisiaj byłam u okulisty dobrać swoje pierwsze soczewki. Jestem zadowolona z wizyty, pani poświęciła mi dużo czasu. Najpierw zbadała mi wzrok przez czytanie literek, potem badania na 2 urządzeniach (nie znam się, więc nie powiem co to, ale już miałam je wcześniej kilka razy robione przy okazji wizyt kontrolnych u innych okulistów). Następnie dobierała mi soczewki, sporo czasu to zajęło, wkładała różne szkiełka, czytanie literek, sprawdzanie widoczności na kolorowym tle. W końcu założyła mi soczewkę toryczną - mam wadę na jedno oko i tylko na jedno będę nosić soczewkę. Ostatecznie mam +4,25, -0,75 i oś 180. Firmy nie znam, zamówiłam u nich pierwsze opakowanie: 110 zł za 3 sztuki, a potem będę kupować w sklepach internetowych, bo z tego co patrzę to ceny torycznych są niższe na 3 miesiące Po założeniu soczewki musiałam trochę pochodzić po poczekalni, patrzeć w bok/góra/dół, żeby się ułożyła. Po 10 minutach spacerowania znowu na badanie na tych urządzeniach co na początku, świecenie w oczy i inne bajery. Potem jeszcze do tego miałam założone okulary i znowu zmiana szkiełek, coś tam pani kombinowała, ale ostatecznie obyło się bez zmiany. Zdejmowałam już ja. Po zdjęciu świecenie w oczy latarką.

Atmosfera bardzo miła, już przy zapisywaniu się w recepcji powiedziano mi, że mam sobie ok. godziny zarezerwować, oprócz mnie nie było innych pacjentów, więc zakładam, że naprawdę na mnie tyle czasu poświęcili. Pani odpowiadała na wszystkie moje pytania, tłumaczyła że soczewki mają inną moc niż szkła w okularach (na moje przerażenie że wada mi z +3 tak wzrosła).

W przyszłym tygodniu idę po odbiór soczewek, bo nie mieli na stanie całego opakowania moich. Potem za 3 tygodnie wizyta kontrolna, już w cenie. Ogółem zapłaciłam 50 zł za wizytę i 110 zł za soczewki. Pani jeszcze proponowała mi płyn za 40 zł, ale już sobie kliknęłam 2 opakowania Opti Free Replenish plus 120 ml gratis za 70 zł, więc nie będę brała.
A ja mam jeszcze pytanie. Czy te soczewki które miałaś założone w gabinecie dostałaś do domu?
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 22:34   #1669
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
A ja mam jeszcze pytanie. Czy te soczewki które miałaś założone w gabinecie dostałaś do domu?
Nie, a powinnam?
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-15, 22:46   #1670
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

ojej, pewnie!
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 13:34   #1671
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Nie, a powinnam?
powinnaś w nich pochodzić co najmniej 2 tygodnie i przyjść na kontrolę czy wszystko jest OK i dopiero wtedy zamawiać całe opakowanie.

To jest na prawdę dziwne, przecież tych soczewek nikt inny już nie założy. Wolą wyrzucić do kosza niż dać klientowi...
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2013-01-16 o 13:36
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 21:43   #1672
magda2891
Raczkowanie
 
Avatar magda2891
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 123
Send a message via Skype™ to magda2891
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

witam, super wątek. Całości nie miałam jeszcze czasu przeczytac ale na pewno nadrobię lekturę
Żałuję, że na KWC nie ma opinii na temat soczewek. Bardzo by mi się przydały. Tym bardziej, że zaczynam ich dopiero używac.

Na wypróbowanie kupiłam Contact Day 30 Colors Zeiss'a (jednokolorowe) oraz Biofinity, CooperVision. Zaczęłam od tych pierwszych i niestety porażka.

Same w sobie soczewki są ok. Nosi się je komfortowo. Do zakupu skusiło mnie uwodnienie no i podkreślenie barwy oczu. Wybrałam kolor jade green. Niestety wyglądają tak nienaturalnie, że nigdzie nie można ich założyc Załączam zdjecia w soczewkach i jedno naturalnego koloru oczu. Od razu widac co jest naturą. Tak więc nie polecam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg soczewki.jpg (11,2 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg soczewki1.jpg (14,1 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg naturalny.jpg (13,3 KB, 40 załadowań)
magda2891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 22:36   #1673
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez magda2891 Pokaż wiadomość
witam, super wątek. Całości nie miałam jeszcze czasu przeczytac ale na pewno nadrobię lekturę
Żałuję, że na KWC nie ma opinii na temat soczewek. Bardzo by mi się przydały. Tym bardziej, że zaczynam ich dopiero używac.

Na wypróbowanie kupiłam Contact Day 30 Colors Zeiss'a (jednokolorowe) oraz Biofinity, CooperVision. Zaczęłam od tych pierwszych i niestety porażka.
O zgrozo. Soczewki kontaktowe to produkt medyczny a nie kosmetyk,który można sobie próbować w ciemno i polecać innym na KWC

Soczewki kontaktowe powinno się dobierać indywidualnie na specjalistycznym badaniu, ponieważ każda z nich ma inne parametry.
Nie da się ocenić czy soczewka jest prawidłowo dopasowana bez specjalistycznego sprzętu.
A noszenie źle dopasowanych soczewek zwiększa ryzyko infekcji.

To, że wysokie uwodnienie jest zaletą soczewki to nie jest reguła ! wysokie uwodnienie to większe ryzyko odparowania wody a co za tym idzie wysychanie spojówki. Nie każde oko dobrze toleruje wysokie uwodnienie.

No i polecam nadrobienie lektury Twoje oczy będą Ci wdzięczne
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 13:52   #1674
magda2891
Raczkowanie
 
Avatar magda2891
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 123
Send a message via Skype™ to magda2891
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

O zgrozo, ah te domniemania

Nigdy nikomu nie zalecałam aby sam dobierał sobie soczewki. Nie wiem skąd ten wniosek, że sugeruję komukolwiek aby próbował je "w ciemno".
Mam prośbę aby nie przypisywac mi takich intencji bo to nieprawda.

Same zaś soczewki to produkt jak każdy inny. Nie muszą byc produktem medycznym jeżeli nie mają funkcji korekcyjnej.
Na tym wątku pojawiają się zresztą opinie dot. danego producenta lub konkretnych soczewek. Przy każdej należało by dopisac : "proszę nie sugerowac się powyższą opinią.Soczewki kontaktowe powinno się dobierać indywidualnie na specjalistycznym badaniu" ?
Nie zakładajmy, że trzeba wszystkich traktowac jak osoby z ograniczoną inteligencją. Opinie na KWC lub innych portalach są prywatnym zdaniem danej osoby i tak należy je traktowac.

Co do wypróbowanych przeze mnie soczewek Zeiss'a. Producent obiecuje, że soczewki mają jedynie podkreślac kolor oczu. One zaś całkowicie je zakrywają nadając nową barwę. Według mnie, samo to wystarczy abym więcej ich nie kupiła niezależnie od ich uwodnienia. Żałuję, że nie mogłam odnaleźc opinii podobnej do mojej ponieważ zaoszczędziłabym w ten sposób kilkadziesiąt złotych.
magda2891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 20:50   #1675
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez magda2891 Pokaż wiadomość
O zgrozo, ah te domniemania

Nigdy nikomu nie zalecałam aby sam dobierał sobie soczewki. Nie wiem skąd ten wniosek, że sugeruję komukolwiek aby próbował je "w ciemno".
Mam prośbę aby nie przypisywac mi takich intencji bo to nieprawda.
A ja nie napisałam, że Ty polecasz innym aby kupować soczewki w ciemno. Tylko, że Ty je kupiłaś w ciemno ( czyli bez konsultacji ze specjalistą) i chciałabyś je polecać lub też odradzać innym osobom, a moim zdaniem Twoja opinia będzie niemiarodajna, ponieważ nie wiadomo czy soczewka, którą testowałaś była dla Ciebie odpowiednia.

A to że kupiłaś soczewki w ciemno wnioskuję z Twojej wypowiedzi:

"Na wypróbowanie kupiłam Contact Day 30 Colors Zeiss'a"

To zdanie jednoznacznie wskazuje, że decyzję o tym jakie soczewki kupić podjęłaś sama, a nie kupiłaś tego co zalecił Ci specjalista podczas badania.





Cytat:
Napisane przez magda2891 Pokaż wiadomość
Same zaś soczewki to produkt jak każdy inny. Nie muszą byc produktem medycznym jeżeli nie mają funkcji korekcyjnej.
Na tym wątku pojawiają się zresztą opinie dot. danego producenta lub konkretnych soczewek. Przy każdej należało by dopisac : "proszę nie sugerowac się powyższą opinią.Soczewki kontaktowe powinno się dobierać indywidualnie na specjalistycznym badaniu" ?
Nie zakładajmy, że trzeba wszystkich traktowac jak osoby z ograniczoną inteligencją. Opinie na KWC lub innych portalach są prywatnym zdaniem danej osoby i tak należy je traktowac.
.
Nosząc soczewki kolorowe bez korekcji,jesteś tak samo narażona na komplikacje jak osoby, które noszą soczewki z korekcją.
Czyli trzeba być kontrolą specjalisty i minimum raz w roku być na badaniu i sprawdzić stan przedniego odcinka oka.

Nieprawidłowe obchodzenie się z soczewkami może prowadzić do uszkodzenia rogówki, co wiąże się z bardzo dużym dyskomfortem i może prowadzić do nieodwracalnego obniżenia ostrości wzroku.

Na tym wątku wszyscy wiedzą, że opinie o soczewkach są prywatnym zdaniem a chęć zmiany soczewek należy i tak konsultować ze specjalistą.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2013-01-19 o 20:55
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 19:25   #1676
magda2891
Raczkowanie
 
Avatar magda2891
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 123
Send a message via Skype™ to magda2891
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Skąd pomysł, że je kupiłam w ciemno, czyli bez konsultacji ze specjalistą ?
Nigdzie tego nie napisałam. Pisząc, że kupiłam tą parę na wypróbowanie miałam na myśli wybór między różnymi producentami, którzy oferują soczewki dobrane mi przez lekarza.

Więc naprawdę nie trzeba bawic się w domyślanie co autor miał na myśli.
Następnym razem wystarczy się dopytac jeżeli nie jest się pewnym.

A co do badań i możliwości ewentualnych komplikacji przy nieprawidłowym noszeniu soczewek jak najbardziej się zgadzam. Dlatego nigdy nikomu nie zalecałam kupowania soczewek w ciemno i po prostu wychodzę z założenia, że osoba czytająca taką recenzję zaczęła od wizyty u okulisty.

Mam nadzieję, że nie poczujesz się obrażona ale czytając Twoją odpowiedź miałam wrażenie jakbym czytała ulotkę farmaceutyczną gdzie jest napisane "nie popijac leków alkoholem". O ile rozumiem chęc zabezpieczenia się producentów leków przed ewentualnymi pozwami o odszkodowania to, jak już napisałam - nie zakładajmy, że trzeba wszystkich traktowac jak osoby z ograniczoną inteligencją.
magda2891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 21:01   #1677
ania z wzgórza marzeń
Zakorzenienie
 
Avatar ania z wzgórza marzeń
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 392
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez magda2891 Pokaż wiadomość
Skąd pomysł, że je kupiłam w ciemno, czyli bez konsultacji ze specjalistą ?
Nigdzie tego nie napisałam. Pisząc, że kupiłam tą parę na wypróbowanie miałam na myśli wybór między różnymi producentami, którzy oferują soczewki dobrane mi przez lekarza.

Więc naprawdę nie trzeba bawic się w domyślanie co autor miał na myśli.
Następnym razem wystarczy się dopytac jeżeli nie jest się pewnym.

A co do badań i możliwości ewentualnych komplikacji przy nieprawidłowym noszeniu soczewek jak najbardziej się zgadzam. Dlatego nigdy nikomu nie zalecałam kupowania soczewek w ciemno i po prostu wychodzę z założenia, że osoba czytająca taką recenzję zaczęła od wizyty u okulisty.

Mam nadzieję, że nie poczujesz się obrażona ale czytając Twoją odpowiedź miałam wrażenie jakbym czytała ulotkę farmaceutyczną gdzie jest napisane "nie popijac leków alkoholem". O ile rozumiem chęc zabezpieczenia się producentów leków przed ewentualnymi pozwami o odszkodowania to, jak już napisałam - nie zakładajmy, że trzeba wszystkich traktowac jak osoby z ograniczoną inteligencją.
\


zamiast fochów i elaboratów wystarczy poszukac odpowiedniego wątku

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=49652&page=420
__________________
należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia...

Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem
Nie idź ścieżką, własną depcz, otwórz głowę
Zanim powiesz, zrozum, bądź
Nigdy nie burz, buduj, twórz
Smakuj, milcz, myśl i czuj
ania z wzgórza marzeń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 21:50   #1678
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez magda2891 Pokaż wiadomość
Skąd pomysł, że je kupiłam w ciemno, czyli bez konsultacji ze specjalistą ?
Nigdzie tego nie napisałam. Pisząc, że kupiłam tą parę na wypróbowanie miałam na myśli wybór między różnymi producentami, którzy oferują soczewki dobrane mi przez lekarza.
Być może źle Cię zrozumiałam, ale fakt, że byłaś rozczarowana efektem po założeniu soczewki, moim zdaniem świadczy o tym, że tą soczewkę miałaś na oku po raz pierwszy, czyli nie była ona dopasowana przez specjalistę.

Dobór soczewek przez lekarza polega na założeniu tych konkretnych soczewek w gabinecie i sprawdzeniu czy odpowiednio układają się na Twoim oku oraz na badaniu kontrolnym( zwykle po 2 -4 tygodniach noszenia soczewek) , podczas którego sprawdza się czy pod wpływem noszenia soczewek nie zaszły żadne niepokojące zmiany w oku.

Po takim badaniu otrzymujesz informację o producencie i konkretnej nazwie soczewek,które zostały Ci dopasowane, więc już nie masz wyboru pomiędzy różnymi producentami, ponieważ inni producenci mają w ofercie soczewki o innych parametrach.

Chyba że podczas badania przymierzałaś soczewki różnych producentów i dopasowanie każdej z nich zostało sprawdzone przez specjalistę.

Jeżeli tak było, to faktycznie źle Cię zrozumiałam i przepraszam za nadinterpretację.

Ziessy faktycznie wyglądają sztucznie na Twoim oku.
To się dosyć często zdarza w soczewkach jednotonowych,
Bardziej naturalny efekt dają soczewki o kilku tonach np Freshlook Dimensions lub równomiernie pokryte "półtransparentnym" barwnikiem jak np Acuvue2 Colors enhancers.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 22:18   #1679
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Skoro jesteśmy przy temacie kolorowych soczewek to z ciekawości: istnieją soczewki kolorowe, których komfort noszenia jest podobny do Biofinity lub Johnson TrueEye?
Zastanawiałam się na ostatniej wizycie nad dopasowaniem kolorowych soczewek, w końcu odpuściłam. Ale dalej się zastanawiam czy na następnej nie spróbować


Tapnięte z mojego HTC ONE V
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 23:43   #1680
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Skoro jesteśmy przy temacie kolorowych soczewek to z ciekawości: istnieją soczewki kolorowe, których komfort noszenia jest podobny do Biofinity lub Johnson TrueEye?
Zastanawiałam się na ostatniej wizycie nad dopasowaniem kolorowych soczewek, w końcu odpuściłam. Ale dalej się zastanawiam czy na następnej nie spróbować


Tapnięte z mojego HTC ONE V
Obawiam się, że nie
Tzn na pewno nie ma kolorowych wśród soczewek nowszej generacji silikonowo-hydrożelowych.
Czy starsze hydrożele będą tak samo komfortowe jak biofinity - ja wątpię, ale może...
Trzeba też wziąć pod uwagę, nie tylko sam komfort noszenia,ale też fakt że hydrożele mocno ograniczają dostęp tlenu do oka, a to na dłuższą metę może prowadzić do komplikacji.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:07.