Aparaty ortodontyczne cz. IV - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-27, 19:48   #1651
daga0204
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 465
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Dziękuję . Aparat noszę od 24 listopada w styczniu będę miała już dół.

Edytowane przez daga0204
Czas edycji: 2008-12-27 o 19:49
daga0204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 19:50   #1652
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość

No takich białych też bym nie polecała, bo raczej szybko się przebarwią. Nigdy takich nie brałam, one ładnie wyglądają jak są czyste, ale zjesz jakiś barszczyk, gulasz, zupkę i już może się zrobić nieciekawie
uuuuu szkoda, na początek myślalam o takich, chciałabym się oswoić z tym wszystkim, pomalutku i małymi kroczkami Tak myślałam, że one się przebarwiają np. od kawy, herbaty.
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 19:53   #1653
kanashimi
Raczkowanie
 
Avatar kanashimi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: ok Krakowa
Wiadomości: 56
GG do kanashimi
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Niekoniecznie. Może pominąć przy naklejaniu zamków te zęby, które mają być wyrwane. Ktoś tu miał usuwane zęby dopiero po założeniu aparatu.
Ja mam mieć ewentualnie wyrywane podczas noszenia aparatu, bo może będzie można się bez tego obyć.
__________________
Aparatka 23.12.2008 godzina 12:30 - góra


"Smutek to coś czego nienawidzę, ale to on ukształtował moje uczucia"


BECK
kanashimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 19:53   #1654
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

u mnie juz 3 miesiac leci z Damonem na gorze.
Jaka ja glupia bylam,ze wczesniej sie niezdecydowalam.
Bo zeby mnie wcale nie bola,aparat mi w niczym nie przeszkadza, wszyscy do takiej arivy sie przywyczaili,jest super. Polecam wszystkim. Nie boli,a efekty sa super.

3 miesiace i 2 dni dokladnie z gora.
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 19:53   #1655
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
uuuuu szkoda, na początek myślalam o takich, chciałabym się oswoić z tym wszystkim, pomalutku i małymi kroczkami Tak myślałam, że one się przebarwiają np. od kawy, herbaty.
To weź jakiś pastel-jasnoniebieskie, albo jasnoróżowe, albo wrzosowe-zobaczysz, fajne są
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 19:59   #1656
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
To weź jakiś pastel-jasnoniebieskie, albo jasnoróżowe, albo wrzosowe-zobaczysz, fajne są

szkoda,ze chociaz drutow kolorowych nie zrobili. ,ale i to pewnie kiedys wymysla


avek z kocurkiem jest jedynym,ktory tak dlugo u mnie zagoscil. takkii symaptyczny kiciuc
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 20:01   #1657
daga0204
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 465
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Właśnie. Druty też mogłyby być kolorowe
daga0204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-27, 20:07   #1658
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

cos czytalam ostatnio o drutach TMA,one sa kolorowe? cos maja wspolnego z kolorem.... ;D

oooo...

"Kolory TMA
Łuk, który czyni praktykę bardziej nowoczesną
Współcześnie pacjenci ortodontyczni mają coraz większe możliwości wyboru w kwestiach dotyczących ich leczenia, poczynając od rodzaju urządzeń, które zostaną użyte, kończąc na kolorze elastomerów lub smaku masy wyciekowej. Dzięki znanemu jedynie sobie procesowi wszczepiania strumienia jonów "Spi-Spectrum®, firma Ormco prezentuje kolorowe druty wykonane z TMA ("TMA®Colors™"). Kolorowe druty TMA umożliwiają Waszym pacjentom uzyskanie nowego niesamowitego wyglądu, jednocześnie oferując liczne kliniczne korzyści, jakie niesie za sobą drut TMA (stop tytanu z molibdenem).
Wszczepienie jonów tlenu i azotu do powierzchni drutu jest podobne do procesu zachodzącego przy produkcji TMA o niskim tarciu. Proces ten zapewnia trwałość koloru nieosiągalną dla produktów powlekanych. Pacjenci będą uwielbiać możliwość wyboru ulubionego koloru, co rutynową wymianę drutu czyni czymś ekscytującym. Dostępne są łuki o kolorach : morskim, fioletowym, purpurowym i odcieniu miodowym. "
__________________
\

Edytowane przez ariva
Czas edycji: 2008-12-27 o 20:10
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 20:12   #1659
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez ariva Pokaż wiadomość
avek z kocurkiem jest jedynym,ktory tak dlugo u mnie zagoscil. takkii symaptyczny kiciuc
Taki gruby i leniwy
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 20:18   #1660
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Taki gruby i leniwy
Jak...ja

Poczytalam sobie o roznych drutach do Damon'a. Matko,ja myslalam,ze jest tylko jeden drut i tyle,a tu sie okazuje,ze te druty podzielone sa na jakies fazy...

Fazy leczenia
Druty okrągłe w początkowej fazie
Po zakończeniu fazy początkowej :
osiągniesz zadowalające zniwelowanie
osiągniesz zadowalające uszeregowanie
zaczniesz kontrolować rotację
rozpoczniesz kształtowanie łuku
Ja chyba w tej jestem,taki cienki drucik w tej fazie jest...


Druty Ni-Ti Edgewise w fazie roboczej
Po zakończeniu fazy roboczej osiągniesz :
pełne zniwelowanie i uszeregowanie
pełną kontrolę rotacji
rozpoczęcie kontroli torku
rozpoczęcie konsolidowania przestrzeni
kontynuację kształtowania łuku

Matko! Wieeeeeeeeeelkie to, cala buzie bede miala metalowa ;p

Faza końcowa
Po zakończeniu ostatniego etapu leczenia osiągniesz :
pełną kontrolę torku
zakończenie konsolidowania przestrzeni
wykończenie detali
poprawianie dyskrepancji policzkowo-wargowych
ukształtowanie indywidualnego łuku zębowego pacjenta

To jeszcze duuuuuuzo pracy przed nami. Jestem tylko ciekawa,kiedy przejede do fazy "grubych drutow".
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 20:48   #1661
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Heh, ja popieram inicjatywę totalnie kolorowych aparatów - zamków też
Ostatnio przy obiedzie do zamka weszła mi brukselka - jaki miałam śliczny zielony drut!
Tak sobie pomyślałam, że jakby on cały ten aparat był kolorowy to i by się go przyjemniej nosiło i inni by zazdrościli kolorowego uśmiechu
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-27, 20:52   #1662
Lady No Nick
Raczkowanie
 
Avatar Lady No Nick
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Boat
Wiadomości: 378
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez 9876543210 Pokaż wiadomość
ponawiam pytanie.
"A mam takie pytanie jeszcze. Ortodontka przed zakładaniem mówiła mi, że być może będzie trzeba wyrwać mi górne czwórki czy piątki. Ostatnio na wizycie zapomniałam zapytać, jak tam sprawa wygląda, ale powiedziała, że w dzień zdejmowania hasa założy mi górny łuk. Czy to oznacza, że nie będę miała wyrywanych tych zębów?;>"
Ja również miałam mieć wyrywane zęby,ale okazało się, że nie potrzeba i dowiedziałam się o tym dopiero gdy sama spytałam Więc może Ty też nie będziesz musiała

Dodaję zdjęcia: 1 to zdjęcie moich krzywulców na dole chyba dzień po założeniu aparatu 2 to dół obecnie czyli po 4miesiącach, 3 to zęby z przodu. 4 to zdjęcie po zamkniętej czwórce po pół roku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg S4024326.jpg (15,9 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcia-0019.jpg (18,8 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcia-0001.jpg (16,1 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcia-0017.jpg (15,9 KB, 73 załadowań)
__________________
Zadrutowana od 16.06 i 01.09 /2008r.

Lady No Nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 21:11   #1663
Roksana1332
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 92
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Ja miałam wyrywane dwie 5 :/ Musiałam poświecić swoje zdrowe bialutkie ząbki do aparaciku, bo mam małą szczękę i jak już mi się wyprostują to sie wszystkie nie pomieszczą i pójdą mi do przodu. Wiec musiałam je usunąć. Same wyrywanie nie bolało, tylko jak puszczało znieczulenie Ale warto poświecić się dla ładnego uśmiechu
__________________

Smak życia nie jest już

taki jak kiedyś...
Roksana1332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 21:17   #1664
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez ariva Pokaż wiadomość

Jak...ja

Poczytalam sobie o roznych drutach do Damon'a. Matko,ja myslalam,ze jest tylko jeden drut i tyle,a tu sie okazuje,ze te druty podzielone sa na jakies fazy...

Fazy leczenia
Druty okrągłe w początkowej fazie
Po zakończeniu fazy początkowej :
osiągniesz zadowalające zniwelowanie
osiągniesz zadowalające uszeregowanie
zaczniesz kontrolować rotację
rozpoczniesz kształtowanie łuku
Ja chyba w tej jestem,taki cienki drucik w tej fazie jest...


Druty Ni-Ti Edgewise w fazie roboczej
Po zakończeniu fazy roboczej osiągniesz :
pełne zniwelowanie i uszeregowanie
pełną kontrolę rotacji
rozpoczęcie kontroli torku
rozpoczęcie konsolidowania przestrzeni
kontynuację kształtowania łuku

Matko! Wieeeeeeeeeelkie to, cala buzie bede miala metalowa ;p

Faza końcowa
Po zakończeniu ostatniego etapu leczenia osiągniesz :
pełną kontrolę torku
zakończenie konsolidowania przestrzeni
wykończenie detali
poprawianie dyskrepancji policzkowo-wargowych
ukształtowanie indywidualnego łuku zębowego pacjenta

To jeszcze duuuuuuzo pracy przed nami. Jestem tylko ciekawa,kiedy przejede do fazy "grubych drutow".
ja mam obecnie gruby kwadratowy łuk i cienki okrągły
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 22:09   #1665
Kate_Austen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Papryko, Ty bodajże miałaś stłoczenie na górze?
Kate_Austen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 22:09   #1666
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

ha mialam czarno fioletowe i Papryczko nie wygladaly jak prochnica lol ale najbardziej podobal mi sie mix kolorow najfajniejszy byl imho i jakbym znow miala zlomex to pewnie non stop bym mixa nosila bo jest sliczniasty ^^ muahahaha macie fotke dla przypomnienia ;D a nawet dwie pierwszy duzo bardziej mi sie podobal i kolory lepiej trzymaly

edit znalalzlam fotke czarno fioletowych
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8


Edytowane przez kasiek87
Czas edycji: 2012-05-04 o 17:11
kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 22:22   #1667
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez paulinciax07 Pokaż wiadomość
czarno-seledynowe?? ojejQ..gratuluję Ci odwagi...ja bym sie nie odważyła
kurczę,jak założę aparat to chciałabym by był on jak najmniej widoczny...w dodatku noszę okulary i boję się że będę okropnie wyglądać.
ale czego nie robi się dla pięknych ząbków
też nosze okulary i jakoś NIE czuje się przez to że okropnie wyglądam
w okularach czy bez,z aparatem czy bez to i tak raczej ładna jestem więc ani aparat ani okulary mnie nie oszpecają hehehe...grunt to wiara w siebie
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 23:56   #1668
daga0204
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 465
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

dygotka8 zgadzam się
daga0204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 01:26   #1669
martaaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 61
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Witam serdecznie, jeszcze nigdy nie zaglądałam na ten wątek ... ale postanowiłam jednak podzieli się swoimi wrażeniami. Aparat noszę już od ponad 3 lat .... no własnie .... i końca nie widać ... zdecydowałam się na aparat kosmetyczny (czego nie polecam bo gumki robią się szybko żółte i o zgrozo ceramiczne zamki po takim czasie też ... o czym nie zostałam poinformowana).
Dziewczyny .... nie chcę wylewać wam tutaj żali, wiem ze leczenie takie wymaga czasu ... ale po tylu latach nie widze efektów i wpadam juz w lekka deprechę. Chciałabym przestarzec Was przed ROYALDENTEM we Wrocławiu (leczę się u dr bartkowiak) - moje leczenie jest raczej przypadkowe, z miesiąca na miesiąc moją zeby przesuwane są raz w jedna az w druga stronę - po tylu latach nie mam ich nawet prostych (!) nie mówić juz o zgryzie. Pacjenci sa przyjmowani hurtowo na szybkiego, czasme sama musze zwraac uwage że nie załozono mi gumek, pytac w biegu o noszenie wyciągów, z miesiąca na miesiąc zmienia się taktyke leczenia tzn. Pani doktor sama zapomina co mi mówi miesiąc wczesniej, generalnie mnie kojarzy z widzenia ale co mam w duzi kompletnie (niestety chyba dopiero od niedawna zauwazyłam że coś jest wklepywane w komputer, jakas historia leczenia choć i tak nie jestem tego pewna).

Nie jestem histeryczka, nie marudze na ból, jestem cierpliwa - ale to co tam się wyparwia jest poprostu porażką. Mysle o tym zeby zmienic ortodonte ale boje się ze nowy lekarz nowa wizja :/ zresztą powierzyłam swoje zdrowie i kupe kasy w tej klinice ...i powiem Wam ze nie wiem co robić :/ mówiłam im ze jestem niezadowlona, ze trace do nich zaufanie .... skutkuje to jednorazowo :/
aha...aparat miałam mieć ściagniety w czerwcu 2008 - jest gruzień a zeby wyglądają dokładnie tak samo :/ już mi to spac nie daje :/ czuje się oszukana i naciagana a niby taka renomowana klinika w centrum Wrocławia ehhhhh
martaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-28, 08:25   #1670
daga0204
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 465
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

martaaaaaa ja bym tam ich chyba pozabijała. Ja noszę miesiąc [ja mam zwykłe zamki-metalowe] i już widzę efekt, tzn nie żeby mi się tam nie wiadomo jak zęby wyprostowały tylko widzę że się rozsuwają [bo jedynki mam wysunięte] i ogólnie powoli coś widać. Moja przyjaciółka nosi pół roku i efekty widac... Kurczę nie wiem, może faktycznie powinnaś iść do innego ortodonty, niech coś z tym zrobi, to jest na prawde przesada, nosić 3 lata i wgl efektu, szczególnie jak mówisz że dużo kasy poszło...
daga0204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 10:24   #1671
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez ariva Pokaż wiadomość

Jak...ja
dobre

Cytat:
Napisane przez ariva Pokaż wiadomość
Poczytalam sobie o roznych drutach do Damon'a. Matko,ja myslalam,ze jest tylko jeden drut i tyle,a tu sie okazuje,ze te druty podzielone sa na jakies fazy...
Też o tym czytałam w jakiejś orto-gazetce w poczekalni

Cytat:
Napisane przez Kate_Austen Pokaż wiadomość
Papryko, Ty bodajże miałaś stłoczenie na górze?
Miałaś i to spore
Lewą trójkę miałam wysoko-poza łukiem, bo się nie zmieściła, a reszta zębów była po prostu pofalowana
Musiałam mieć usuniętą lewą czwórkę i prawą piątkę, żeby w ogóle było miejsce na rozsuwanie zębów
Na dole nie miałam stłoczenia, tylko przesuniętą symetrię i zęby przechylone w jedną stronę.

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
ha mialam czarno fioletowe i Papryczko nie wygladaly jak prochnica lol ale najbardziej podobal mi sie mix kolorow najfajniejszy byl imho i jakbym znow miala zlomex to pewnie non stop bym mixa nosila bo jest sliczniasty ^^ muahahaha macie fotke dla przypomnienia ;D a nawet dwie pierwszy duzo bardziej mi sie podobal i kolory lepiej trzymaly

edit znalalzlam fotke czarno fioletowych
Wiedziałam, że oberwę po pupce
Ja widziałam ten mix i nie uważam, żeby wyglądał jak próchnica, ale sama jednak się nie przekonałam-strach był silniejszy

Cytat:
Napisane przez martaaaaaa Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, jeszcze nigdy nie zaglądałam na ten wątek ... ale postanowiłam jednak podzieli się swoimi wrażeniami. Aparat noszę już od ponad 3 lat .... no własnie .... i końca nie widać ... zdecydowałam się na aparat kosmetyczny (czego nie polecam bo gumki robią się szybko żółte i o zgrozo ceramiczne zamki po takim czasie też ... o czym nie zostałam poinformowana).
Dziewczyny .... nie chcę wylewać wam tutaj żali, wiem ze leczenie takie wymaga czasu ... ale po tylu latach nie widze efektów i wpadam juz w lekka deprechę. Chciałabym przestarzec Was przed ROYALDENTEM we Wrocławiu (leczę się u dr bartkowiak) - moje leczenie jest raczej przypadkowe, z miesiąca na miesiąc moją zeby przesuwane są raz w jedna az w druga stronę - po tylu latach nie mam ich nawet prostych (!) nie mówić juz o zgryzie. Pacjenci sa przyjmowani hurtowo na szybkiego, czasme sama musze zwraac uwage że nie załozono mi gumek, pytac w biegu o noszenie wyciągów, z miesiąca na miesiąc zmienia się taktyke leczenia tzn. Pani doktor sama zapomina co mi mówi miesiąc wczesniej, generalnie mnie kojarzy z widzenia ale co mam w duzi kompletnie (niestety chyba dopiero od niedawna zauwazyłam że coś jest wklepywane w komputer, jakas historia leczenia choć i tak nie jestem tego pewna).

Nie jestem histeryczka, nie marudze na ból, jestem cierpliwa - ale to co tam się wyparwia jest poprostu porażką. Mysle o tym zeby zmienic ortodonte ale boje się ze nowy lekarz nowa wizja :/ zresztą powierzyłam swoje zdrowie i kupe kasy w tej klinice ...i powiem Wam ze nie wiem co robić :/ mówiłam im ze jestem niezadowlona, ze trace do nich zaufanie .... skutkuje to jednorazowo :/
aha...aparat miałam mieć ściagniety w czerwcu 2008 - jest gruzień a zeby wyglądają dokładnie tak samo :/ już mi to spac nie daje :/ czuje się oszukana i naciagana a niby taka renomowana klinika w centrum Wrocławia ehhhhh
A możesz wstawić jakieś zdjęcia swoich zębów?
Ja myślę, że jak oni z Tobą tak, to nie ma sensu dłużej się tam męczyć
Kupa kasy poszła-tym bardziej lepiej zaprzestać jej wydawania na coś, co jest zwykłą fuszerą.
Na początek proponowałabym konsultację u innej/innego orto.
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 10:49   #1672
Joanna832
Raczkowanie
 
Avatar Joanna832
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Pisalam przedwczoraj o tym ze boli mnie prawa gorna jedynka. Podejrzewalam ze to od aparatu.. Ale jednak nie...Okazalo sie ze wdal sie stan zapalny Wczoraj byla sobota wiec biegiem do szpitala , potem do gabinetu dentystycznego. I co ? leczenie kanalowe Koszmar !! Jestem po pierwszej wizycie czekaja mnie jeszcze 2 . Bol troszke ustepuje, mam na tydzien antybiotyk. Biedna jestem- taki pech na koniec roku Najbardziej obawiam, sie ze po zakonczonym leczeniu kanalowym zabek mi zrobi sie szary Jak pech to pech
Joanna832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 10:53   #1673
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Joanna832 Pokaż wiadomość
Pisalam przedwczoraj o tym ze boli mnie prawa gorna jedynka. Podejrzewalam ze to od aparatu.. Ale jednak nie...Okazalo sie ze wdal sie stan zapalny Wczoraj byla sobota wiec biegiem do szpitala , potem do gabinetu dentystycznego. I co ? leczenie kanalowe Koszmar !! Jestem po pierwszej wizycie czekaja mnie jeszcze 2 . Bol troszke ustepuje, mam na tydzien antybiotyk. Biedna jestem- taki pech na koniec roku Najbardziej obawiam, sie ze po zakonczonym leczeniu kanalowym zabek mi zrobi sie szary Jak pech to pech
Osz kurcze współczuję
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 11:36   #1674
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV


coraz mniej się boję aparatu

ale mam jeszcze pytanie:
czy któraś z Was miała/ma aparat przy szparowatości? mi orto powiedziała, że oprócz aparatu retencyjnego (albo zamiast, bo już mi się miesza ) mam mieć przyklejony na całe życie drucik od wewnętrznej strony górnych siekaczy i jeszcze będę miała jakąś zaporę na język, bo mimowolnie "wypycham" nim zęby
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 11:47   #1675
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Kasiek nie przeszkadzał ci ten kolczyk przy złomexie ?
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 11:52   #1676
ewciaa92aa
Raczkowanie
 
Avatar ewciaa92aa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 231
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

.

Edytowane przez ewciaa92aa
Czas edycji: 2009-11-23 o 21:05
ewciaa92aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 12:43   #1677
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
Kasiek nie przeszkadzał ci ten kolczyk przy złomexie ?

wcale a wcale ^^ ale to kwestia dobrania dobrej wysokosci na ktorej ma byc kolczyk, no i materialu z jakiego ma byc zrobiony ^^
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 12:44   #1678
Alka133
Raczkowanie
 
Avatar Alka133
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 32
GG do Alka133
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

[
Wiecie co xD Jestem baaardzo szczęśliwa , z powodu iż mam aparat xD) Kurcze, teraz się zastanawiam, nad gumkami, teraz mam turkusowe, moze teraz pora na zmianę?? hmm co myslicie o zielono - niebieskich ?
Alka133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 12:55   #1679
Alka133
Raczkowanie
 
Avatar Alka133
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 32
GG do Alka133
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

)
__________________
Aparatka, łuk dolny- 08.11.2008 )
29,12,2008 zmiana łuku
Alka133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 12:56   #1680
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

ja bym chciała różowe, tylko orto jak na złość ciągle zakłada mi przeżroczyste
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:00.