Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XII 2012 - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-21, 16:29   #1651
Swarovska
Zadomowienie
 
Avatar Swarovska
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 515
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez kaaamila1 Pokaż wiadomość
Jagnna- zajrzałam do albumu, fotka rewelacyjna !!!

Co do wędzonego to ja jem i łososia i makrelę i tuńczyka z puszki również zajadam.. karmię cały czas tylko piersią i nie zauważyłam aby Alicji coś dolegało.. zresztą ja jem prawie wszystko..nawet ogórki korniszony ostatnio..

Swarowska- my mieliśmy jeszcze 2 tygodnie temu takie jazdy po kąpieli, że hej.. zmieniliśmy porę kąpieli i jest o niebo lepiej. Z 19 zmieniliśmy na 18. Niby tylko godzina, ale Mała lepiej zasypia. Wczoraj spała już o 21. Tak wiec tylko 2,5 godziny nie spała po kąpieli..wcześniej to było nawt 4/5 godzin męczarni..

Mam pytanie- czy Wasze dzieci się rozkopują z kocyków bądź kołderki ?? Ja już zapatrzyłam sie w śpiworek do spania, bo musiałabym nie spac siedząc non stop przy łóżeczku i przykrywac Małą..
moja sie rozkopywala, teraz wlasnie spi w spiworku
Swarovska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 16:49   #1652
mmm12345
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa/Wrocław
Wiadomości: 518
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Kamila - córcia ma śliczne oczki





Z tego co widzę to masz dodaną Jagnnę i Jagnna Ciebie.
A weszłaś na profil Jagnny czy swój?
Wchodziłam na jagnny. ale ok, chyba po dodaniu nie odświeżyłam strony, może dlatego nie widziałam, bo tera już widzę. Dzięki wielkie
mmm12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 16:51   #1653
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość

Synuś cudnie się uśmiecha

A wracając do tematu. Ja wcześniej też opatulałam w rożek, nie wiedziałam, że takie ściskanie może mieć negatywny wpływ na bioderka. Choć już też dosyć dawno z niego zrezygnowałam. Na za duże śpiochy czy pajacyki też warto zwrócić uwagę - mojej często nogi się klinowały na wysokości kolan. Teraz najczęściej używamy rajstopek - u mojej najlepiej się to sprawdza jak jesteśmy w domu.

Podobno też pozycja spania na boku nie jest za dobra dla bioder. Wiadomo na samym początku lepiej tak układać, żeby dziecko nie zakrztusiło się jak uleje się, bo to większe ryzyko. Ale jak dziecko już potrafi odwracać głowę na boki to lepiej żeby spało na wznak ze skręconą na bok główką, a w dzień również ćwiczyć na brzuszku. Moja w sumie jak zaczęła obracać sama główką to sama wybrała taką pozycję. Twój synek chyba z tego co kojarzę również. Ale piszę to ogólnie dla wszystkich.
dzięki
no właśnie też dość szybko rożek odstawiliśmy ale fakt w nim to tylko na boku był układany
teraz go odkładamy na plecki a głowę sobie sam właśnie układa na którą tam stronę chce
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 16:55   #1654
lady_kiss
Rozeznanie
 
Avatar lady_kiss
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 876
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez martaj9 Pokaż wiadomość
Dziewczynki!
Czy wyprawiała już któras chrzciny??? Te które są przed- robicie w domu czy w lokalu?
ja już mam chrzciny za sobą, robiliśmy w domu na 20 osób i powiem Ci, że wcale drogo nie wyszło. dużo nie robiłam do jedzenia:
- kurczak pieczony + ryż (zmodyfikowany przepis - wszystkim smakował )
- sałatki
- półmiski z wędlinami
- śledzie (chrzciny mieliśmy 2 dni przed Wigilią)
- owoce
- ciasto (nie piekłam, ja zrobiłam wafle 3 rodzaje, moja teściowa upiekła jednego placka i moja babcia drugiego)
- tort.

Dużo też nie chciałam robić, bo późno mieliśmy Mszę (18.00) więc i "impreza" późno się zaczęła.
I tak sporo mi zostało.
__________________
Emilek
ur. 31 stycznia 2014

Kubuś
ur. 11 listopada 2012

Blanka
ur. 10 lipca 2011
Aniołek

lady_kiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 16:58   #1655
madzius90
Zakorzenienie
 
Avatar madzius90
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 16 539
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

my chrzciny robilismy 25.12 wiec przygotowania do swiat tak czy siak byly - po prostu z tesciowa zrobilysmy troszke wiecej, a i tak duzo pozostawało, bo wiadomo po Wigilii to juz nikt za bardzo nie chce jesc
madzius90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 17:02   #1656
lady_kiss
Rozeznanie
 
Avatar lady_kiss
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 876
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez meyka87 Pokaż wiadomość
W tym tygodniu czeka nas szczepienie, ale ostatnio zauważyłam, że czasami mała sobie kaszlnie, ale nie wiem czy to kaszel czy jest to spowodowane śliną (tak dziwnie połyka, jakby miała za dużo śliny i odkaszluje). I teraz nie wiem iść na szczepienie czy nie ? Do szczepienia musi być zdrowa, u lekarza na pewno nie zaprezentuję kaszlnięcia i jestem w kropce.
a u Ciebie w przychodni lekarz nie bada dziecka przed szczepieniem? idź, najwyżej odeśle was z kwitkiem.
swoją drogą mój też tak "kaszlał" i miałam nawet wrażenie, że coś mu charczy w płucach, ale lekarka go zbadała i nic nie było.

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------

Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
padłam i ktoś tu jest mistrzem fotografii
gdzie jest to foto? aż jestem ciekawa z czego wszyscy tak się chichrają i nie mogę znaleźć...
__________________
Emilek
ur. 31 stycznia 2014

Kubuś
ur. 11 listopada 2012

Blanka
ur. 10 lipca 2011
Aniołek

lady_kiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 17:05   #1657
reven24111
Raczkowanie
 
Avatar reven24111
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 300
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez martaj9 Pokaż wiadomość
I super że wszystko w porząsiu

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Dziewczynki!
Czy wyprawiała już któras chrzciny??? Te które są przed- robicie w domu czy w lokalu?
My robimy w lokalu w pierwszy dzień Wielkanocy na około 50 osób małe wesele ale i ja i Tż mamy spore rodziny.
Tai śliczny synek
Jagna zdjęcie boskie
Kamila córa śliczna ale nie ma się co dziwić skoro mama taka ładna
W ogóle jak patrze na te "NASZE" dzieci to są wszystkie słodkie
__________________

reven24111 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-21, 17:09   #1658
lady_kiss
Rozeznanie
 
Avatar lady_kiss
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 876
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
Dziś odbyła się u nas kolejna noc pod hasłem - Tańczymy-nie śpimy I jednak patent z wpychaniem małej smoka zamiast wentyla nie działa. Chyba nie chodzi o ciumkanie czegoś niecieknącego, bo tak wentyla, jak i smoka moja droga Ulencja wypluwa. Czyli - possie cyca, wypluwa go, szuka CZEGOŚ, ale wentyla wciąż wypluwa. Smoka też. Nie mam pojęcia o co kaman Negocjowałyśmy wczoraj od 19-21, potem od 23-2.30. Potem pospała 3h, i kolejny etap marudzenia. Od 8-10 spanie Nie mam pomysłu o co może chodzić. Pieluszkę suchą ma, za ciepło jej (raczej) nie jest, bo śpimy teraz w body, skarpeciochach i rożku, pod kocykiem. Zimno (raczej) też nie, bo karczycho cieplutkie. Kupy normalne są (jajeczniczka) i częste (co 1-2karmienia). Bączury idą. Odbijam ją po karmieniach. Przytulam jak szalona. Tatuś też.
W zasadzie nad tymi kupami się zastanawiamy, bo słychać jak stęka i popłakuje we śnie przy robieniu, i czasami ją to budzi. No ale konsystencja, kolor i częstotliwość są ok
Zaczynam sobie już wkręcać że jestem zła matka i coś pominęłam
a przestań! może jej się po prostu nudzi i chce sobie pojęczeć. nie jesteś zła matka, nawet takich głupot nie gadaj
wcale się dzieciom nie dziwię, że jęczą. nic nie mogą zrobić, oprócz obserwowania ścian. mnie by krew jasna zalała

---------- Dopisano o 18:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Ja wchodzę na profil osoby, potem klikam na staty i tam są albumy.
dzięki
__________________
Emilek
ur. 31 stycznia 2014

Kubuś
ur. 11 listopada 2012

Blanka
ur. 10 lipca 2011
Aniołek

lady_kiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 18:09   #1659
MiciaKicia
Zakorzenienie
 
Avatar MiciaKicia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 14 220
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cześć kochane
Nie zapomniałam o Was ale teraz taka chora byłam .... masakra.... myślałam, że zdechne... dziś już lepiej. Mam nadzieje, że Laury nie zaraziłam ..

Jutro jedziemy z tż już do mojego miasta - przeprowadzamy sie. Jak już sie ogarniemy z tym wszystkim to będę na bieżąco - obiecuję!!!!
__________________
Czekamy na poród: luty2015

Kroimy: 2016(?)
MiciaKicia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 18:09   #1660
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez reven24111 Pokaż wiadomość
W ogóle jak patrze na te "NASZE" dzieci to są wszystkie słodkie
bo "wszystkie dzieci nasze są: Borys, Wojtek, Marysia, Tom"
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 18:38   #1661
lady_kiss
Rozeznanie
 
Avatar lady_kiss
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 876
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez MiciaKicia Pokaż wiadomość
Cześć kochane
Nie zapomniałam o Was ale teraz taka chora byłam .... masakra.... myślałam, że zdechne... dziś już lepiej. Mam nadzieje, że Laury nie zaraziłam ..

Jutro jedziemy z tż już do mojego miasta - przeprowadzamy sie. Jak już sie ogarniemy z tym wszystkim to będę na bieżąco - obiecuję!!!!
trzymamy za słowo
__________________
Emilek
ur. 31 stycznia 2014

Kubuś
ur. 11 listopada 2012

Blanka
ur. 10 lipca 2011
Aniołek

lady_kiss jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-21, 18:40   #1662
nini_b
Zadomowienie
 
Avatar nini_b
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 451
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez reven24111 Pokaż wiadomość
My robimy w lokalu w pierwszy dzień Wielkanocy na około 50 osób małe wesele ale i ja i Tż mamy spore rodziny.
u nas będzie max. 15
nini_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 19:58   #1663
lady_kiss
Rozeznanie
 
Avatar lady_kiss
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 876
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

dziewczyny, Kuba wczoraj zaczął 11 tydzień. bardzo dziś płaczliwy (dotąd taki nie był) i uspokaja się przy cycku, chociaż też zdarzy mu się popłakać. możliwe, że teraz ma skok rozwojowy?

bo mam nadzieję, że jeszcze zęby mu nie idą ( częściej niż do tej pory wkłada rączkę do buzi, ślini się, a jak dostaje butelkę z piciem i żelazem "podgryza" smoczek)
__________________
Emilek
ur. 31 stycznia 2014

Kubuś
ur. 11 listopada 2012

Blanka
ur. 10 lipca 2011
Aniołek

lady_kiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 20:08   #1664
natallkaa
Wtajemniczenie
 
Avatar natallkaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 086
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
bo "wszystkie dzieci nasze są: Borys, Wojtek, Marysia, Tom"
Majka rules
Cytat:
Napisane przez nini_b Pokaż wiadomość
u nas będzie max. 15
u nas też - 14 to maximum ale na pewno zrobimy w restauracji - tylko jeszcze nie wiemy kiedy - być może na święta
natallkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 20:17   #1665
hania207
Zakorzenienie
 
Avatar hania207
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6 465
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Kamila - córcia ma śliczne oczki



Synuś cudnie się uśmiecha

A wracając do tematu. Ja wcześniej też opatulałam w rożek, nie wiedziałam, że takie ściskanie może mieć negatywny wpływ na bioderka. Choć już też dosyć dawno z niego zrezygnowałam. Na za duże śpiochy czy pajacyki też warto zwrócić uwagę - mojej często nogi się klinowały na wysokości kolan. Teraz najczęściej używamy rajstopek - u mojej najlepiej się to sprawdza jak jesteśmy w domu.

Podobno też pozycja spania na boku nie jest za dobra dla bioder. Wiadomo na samym początku lepiej tak układać, żeby dziecko nie zakrztusiło się jak uleje się, bo to większe ryzyko. Ale jak dziecko już potrafi odwracać głowę na boki to lepiej żeby spało na wznak ze skręconą na bok główką, a w dzień również ćwiczyć na brzuszku. Moja w sumie jak zaczęła obracać sama główką to sama wybrała taką pozycję. Twój synek chyba z tego co kojarzę również. Ale piszę to ogólnie dla wszystkich.

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------



Z tego co widzę to masz dodaną Jagnnę i Jagnna Ciebie.
A weszłaś na profil Jagnny czy swój?
nam połozna poradziła zakladac na śpiochy/pajacyki skarpetki

Cytat:
Napisane przez nini_b Pokaż wiadomość
u nas będzie max. 15
u nas dokładnie 15 osob, robimy w domu - 3 marca


T'ai ślicznie synuś sie śmieje, już sie nie moge doczekac aż mój zacznie
__________________





hania207 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 20:28   #1666
jagnna
Zakorzenienie
 
Avatar jagnna
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 767
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
A może jesz coś co wpływa na smak mleka - może czosnek, cebula, Nie wiem czy pamiętasz - kiedyś pisałam o koleżance co zjadła bułkę z maca i dziecko nie chciało jeść później z piersi.
Cebuli nie jadam, czosnek w symbolicznej ilości, maka nie jem (niestety). Nie wiem być może skaczemy rozwojowo, w końcu jutro kończymy miesiąc Swoją drogą te skoki rozwojowe to odpowiedź na wszelkie dziwne zachowania dzieci

Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
ale Ci się trafił ciężki przypadek
Przypadek łatwy, tylko ja przytępa i nie rozkminiłam jeszcze

Cytat:
Napisane przez mmm12345 Pokaż wiadomość
albo jestem ślepa albo głupia albo nie wiem co bo nie widzę i w związku z tym nie mogę zobaczyć zdjęcia jagnny którym się tak zachwycacie
w statach mam tylko ilość wiadomości, wpisy, blog, ogólne informacje. nie wiem o co chodzi - może nie mam dostępu do albumów, bo nie mam tam pododawanych przyjaciół czy co?
Nie wiem czemu Mamy się w znajomych, powinnaś widzieć
__________________
"I'm not crazy. My reality is just different than yours."


jagnna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 20:31   #1667
martaj9
Rozeznanie
 
Avatar martaj9
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 770
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez lady_kiss Pokaż wiadomość
ja już mam chrzciny za sobą, robiliśmy w domu na 20 osób i powiem Ci, że wcale drogo nie wyszło. dużo nie robiłam do jedzenia:
- kurczak pieczony + ryż (zmodyfikowany przepis - wszystkim smakował )
- sałatki
- półmiski z wędlinami
- śledzie (chrzciny mieliśmy 2 dni przed Wigilią)
- owoce
- ciasto (nie piekłam, ja zrobiłam wafle 3 rodzaje, moja teściowa upiekła jednego placka i moja babcia drugiego)
- tort.

Dużo też nie chciałam robić, bo późno mieliśmy Mszę (18.00) więc i "impreza" późno się zaczęła.
I tak sporo mi zostało.

Zazdraszczam. Ja tam nie lubie bardzo tłoku. Wolałabym sam obrzadek w Kościele my chrzesni i do domu na przysłowiowa kawę... Ale nie z moją rodzina wszyscy by się obrazili

Cytat:
Napisane przez madzius90 Pokaż wiadomość
my chrzciny robilismy 25.12 wiec przygotowania do swiat tak czy siak byly - po prostu z tesciowa zrobilysmy troszke wiecej, a i tak duzo pozostawało, bo wiadomo po Wigilii to juz nikt za bardzo nie chce jesc
Sprytnie

Cytat:
Napisane przez reven24111 Pokaż wiadomość
My robimy w lokalu w pierwszy dzień Wielkanocy na około 50 osób małe wesele ale i ja i Tż mamy spore rodziny.
Tai śliczny synek
Jagna zdjęcie boskie
Kamila córa śliczna ale nie ma się co dziwić skoro mama taka ładna
W ogóle jak patrze na te "NASZE" dzieci to są wszystkie słodkie
Rzeczywiście wesele

Cytat:
Napisane przez lady_kiss Pokaż wiadomość
dziewczyny, Kuba wczoraj zaczął 11 tydzień. bardzo dziś płaczliwy (dotąd taki nie był) i uspokaja się przy cycku, chociaż też zdarzy mu się popłakać. możliwe, że teraz ma skok rozwojowy?

bo mam nadzieję, że jeszcze zęby mu nie idą ( częściej niż do tej pory wkłada rączkę do buzi, ślini się, a jak dostaje butelkę z piciem i żelazem "podgryza" smoczek)
Może to zęby
Z dziecmi jak pisałam różnie. Nie ma się co przyzwyczajac i wpisaywac ich zachowania w jakąs normę
__________________
28.08 2010 Nasz Dzień

19.11.2012 Moje szczęście- Mikołajek
martaj9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 20:34   #1668
gk7
Raczkowanie
 
Avatar gk7
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 355
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Hej Dziewczyny

Kiedy Wy macie czas na czytanie i pisanie na wizażu. Mój mały jest tak absorbujący, że ja od czasu do czasu na facebooku poczytam, co u Was.

U nas też jest problem z alergią pokarmową. Od piątku stosuję dietę beznabiałową i bezglutenową. Jednym słowem przewalone, a mały dalej wodniste, grudkowate i po owocach gotowanych zielonkawe. Podobno po 3-5 dniach efekty mogą być.

Tai ile Twój synek waży teraz? Mój w piątek 4860g miał.

Micia mój Leon na liście jest dalej bezimienny, dopisz go proszę.
gk7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 20:50   #1669
martaj9
Rozeznanie
 
Avatar martaj9
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 770
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

gk7 rzeczywiściee przerabane. Szkoda maluszka i Ciebie- bo to napewno jest absorbujace a Ty pewnie cały czas się martwisz- zreszta ja pewnie tak samo....

A jaki Leonsio sliczny!- teraz na niego zerknęłam

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:43 ----------

Idę sobie.

Oglądnę mecz i spac.

Dobranoc
__________________
28.08 2010 Nasz Dzień

19.11.2012 Moje szczęście- Mikołajek

Edytowane przez martaj9
Czas edycji: 2013-01-21 o 20:46
martaj9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-21, 21:00   #1670
jagnna
Zakorzenienie
 
Avatar jagnna
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 767
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Też ide. Musze odespać ostatnie noce i przygotować się na dzisiejsza
Ciumasy dziewczynki, spokojnych snów
__________________
"I'm not crazy. My reality is just different than yours."


jagnna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 21:04   #1671
Dojotka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Dojotka1987
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 453
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

siema troche Was ponadrabialam;p ale nie cytuje;p

zastanawiam sie czy te spiworki nie sa za duze na wasze dzieci? jakie macie rozmiary ich?

a co do Chrzcin to ja nie mam pojecia( Chrzestna mi odpadla i nie mam kogo wziasc(
__________________
Dojotka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 21:31   #1672
nini_b
Zadomowienie
 
Avatar nini_b
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 451
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez Dojotka1987 Pokaż wiadomość
zastanawiam sie czy te spiworki nie sa za duze na wasze dzieci? jakie macie rozmiary ich? (
Ja mam zamiar kupić 62 na początek.
nini_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 22:45   #1673
mmm12345
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa/Wrocław
Wiadomości: 518
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
Cebuli nie jadam, czosnek w symbolicznej ilości, maka nie jem (niestety). Nie wiem być może skaczemy rozwojowo, w końcu jutro kończymy miesiąc Swoją drogą te skoki rozwojowe to odpowiedź na wszelkie dziwne zachowania dzieci


Przypadek łatwy, tylko ja przytępa i nie rozkminiłam jeszcze


Nie wiem czemu Mamy się w znajomych, powinnaś widzieć
już widziałam, dzięki, super fotka zresztą obejrzałam wszystkie, jakaś niedouczona jestem jeśli chodzi o wizaż i nawet nie wiedziałam o tej opcji albumów

---------- Dopisano o 23:45 ---------- Poprzedni post napisano o 23:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Dojotka1987 Pokaż wiadomość
siema troche Was ponadrabialam;p ale nie cytuje;p

zastanawiam sie czy te spiworki nie sa za duze na wasze dzieci? jakie macie rozmiary ich?

a co do Chrzcin to ja nie mam pojecia( Chrzestna mi odpadla i nie mam kogo wziasc(
Kobitka w sklepie mówiła, że kupuje się o 2 rozmiary większe.
ale nie wiem... zgodnie z jej radą kupiłam rozmiar 74 kiedy mój synuś nosił 62. Nie wiem czy to nie był błąd... teraz przechodzimy na rozmiar 68, i ten śpiworek zrobił się trochę ciasny, bo lubimy sobie powierzgać kopytkami, Tzn jeszcze trochę mi posłuży, ale raczej niedługo. Trzeba było mi wziąć jednak ciut większy, zwłaszcza, że skoro i tak na razie leży na wznak i sam się jeszcze nie potrafi obracać, to mu by nie przeszkadzało, że jest za duży. Chociaż on się tak wierci w tym śpiworku, że co i raz znajduję go w poprzek łóżka A dostalam też śpiwór w spadku, też chyba rozmiar 74, ale jakiś wąski i ledwo się mu zapinał na klacie. Ale teraz, stojąc przed zakupem kolejnego śpiworka, myślę, że te 2 rozmiary większe to będzie dobra opcja, bo piszą, że po 3 miesiącu ciut wolniej się rośnie. Ciekawe ile mi tych śpiworów na rok wyjdzie
mmm12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 08:35   #1674
nini_b
Zadomowienie
 
Avatar nini_b
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 451
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Dzień dobry
Nasz maluszek wczoraj skończył miesiąc i cały dzień mało spał jak na niego (3 drzemki po max. 1 godz.) za to w nocy pospał sobie 6 godz. (od 22 do 4), a potem pobudka co 3 godz. i nadal śpi
nini_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 09:23   #1675
jagnna
Zakorzenienie
 
Avatar jagnna
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 767
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Dzielę sie, czym znalazłam:
Zabawy dla niemowlaka:
http://www.rossnet.pl/Artykul/Zabawy...iesiace,190335

Czesc!
dzis noc była (odpukac!) spokojna. Ulencja spała po 2-3h i obyło sie bez (wiekszego) placzu Zaczynam sie zastanawiac, czy nasze problemy nie wynikaja banalnej rzeczy. czyli z lenistwa mojej corki (po tatusiu!). Jak dostaje piers to ssie jak szalona, a mleko az sika. Potem wyplyw mleka jest troche mniejszy, a moje dziecko sie wkurza i drze pyszczek. Dzis jak zaczynala mamlac wentyla, od razu podawalam jej druga piers i jakos szło. Wierm ze sie tak nie powinno robic
__________________
"I'm not crazy. My reality is just different than yours."


jagnna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 09:23   #1676
happy_eve
Wtajemniczenie
 
Avatar happy_eve
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 950
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Hej!

Cytat:
Napisane przez gk7 Pokaż wiadomość
U nas też jest problem z alergią pokarmową. Od piątku stosuję dietę beznabiałową i bezglutenową. Jednym słowem przewalone, a mały dalej wodniste, grudkowate i po owocach gotowanych zielonkawe. Podobno po 3-5 dniach efekty mogą być.
Oo witaj w klubie Ja jestem na takiej diecie ponad 3 tygodnie a kupki nadal ze śluzem :/ W przyszłym tygodniu idę do lekarza spytać czy to na pewno normalne czy nadal jem coś co uczula małego :/ (chociaż jak wiesz przy takiej diecie to nie wiem co by to mogło być )
__________________
Tymcio 01.12.2012
happy_eve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 09:26   #1677
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez mmm12345 Pokaż wiadomość

Kobitka w sklepie mówiła, że kupuje się o 2 rozmiary większe.
ale nie wiem... zgodnie z jej radą kupiłam rozmiar 74 kiedy mój synuś nosił 62. Nie wiem czy to nie był błąd... teraz przechodzimy na rozmiar 68, i ten śpiworek zrobił się trochę ciasny, bo lubimy sobie powierzgać kopytkami, Tzn jeszcze trochę mi posłuży, ale raczej niedługo. Trzeba było mi wziąć jednak ciut większy, zwłaszcza, że skoro i tak na razie leży na wznak i sam się jeszcze nie potrafi obracać, to mu by nie przeszkadzało, że jest za duży. Chociaż on się tak wierci w tym śpiworku, że co i raz znajduję go w poprzek łóżka A dostalam też śpiwór w spadku, też chyba rozmiar 74, ale jakiś wąski i ledwo się mu zapinał na klacie. Ale teraz, stojąc przed zakupem kolejnego śpiworka, myślę, że te 2 rozmiary większe to będzie dobra opcja, bo piszą, że po 3 miesiącu ciut wolniej się rośnie. Ciekawe ile mi tych śpiworów na rok wyjdzie
Nie wiem czy wiesz, ale z tym kupowaniem za dużych śpiworków to trzeba bardzo uważać, żeby dziecko nie potrafiło samodzielnie wciągnąć rąk do środka, bo jak zsunie się w dół to nieszczęście gotowe - z takiego worka może być mu ciężko wyjść a samo się nie odepnie.

Ja kupiłam w Ikei śpiworek na okres od 0 do 6 miesięcy. Nie wiem czy faktycznie będzie dobry przez taki okres czasu - narazie trudno mi powiedzieć. Tylko niestety mam za gruby i młoda mi się w nim gotuje, bo mam w domu bardzo ciepło, także narazie nie używam. Nie wiem czy wszystkie takie są - może są cieńsze. Także może spróbuj poszukać czegoś na dłuższy okres czasu, bo rzeczywiście kupowanie co miesiąc nowego to trochę bez sensu.

http://www.ikea.com/pl/pl/search/?qu...5%9Bpiw%C3%B3r

Edytowane przez Sola1
Czas edycji: 2013-01-22 o 09:31
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 09:53   #1678
Ma_majka
Zakorzenienie
 
Avatar Ma_majka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 346
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez Dojotka1987 Pokaż wiadomość
siema troche Was ponadrabialam;p ale nie cytuje;p

zastanawiam sie czy te spiworki nie sa za duze na wasze dzieci? jakie macie rozmiary ich?

a co do Chrzcin to ja nie mam pojecia( Chrzestna mi odpadla i nie mam kogo wziasc(
ja mam śpiworek na 0-6 miesięcy, ciepły i dwa większe (chyba 6-12), bawełniane, na lato będą akurat
śpiworek powinien być dość luźny, jak chcę młodego mocno opatulić to używam rożka

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------

Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
Czesc!
dzis noc była (odpukac!) spokojna. Ulencja spała po 2-3h i obyło sie bez (wiekszego) placzu Zaczynam sie zastanawiac, czy nasze problemy nie wynikaja banalnej rzeczy. czyli z lenistwa mojej corki (po tatusiu!). Jak dostaje piers to ssie jak szalona, a mleko az sika. Potem wyplyw mleka jest troche mniejszy, a moje dziecko sie wkurza i drze pyszczek. Dzis jak zaczynala mamlac wentyla, od razu podawalam jej druga piers i jakos szło. Wierm ze sie tak nie powinno robic
nie karm tak, bo po 1. mała się nie naje tłustego mleczka (najpierw leci rzadkie, takie do picia, a później bardziej tłuste) a po 2. jak nie opróżni Ci do końca cyca to porobią Ci się zastoje, ja w ten sposób w poniedziałek walczyłam z mega zastojem - nie polecam
Ma_majka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 10:04   #1679
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
Dzielę sie, czym znalazłam:
Zabawy dla niemowlaka:
http://www.rossnet.pl/Artykul/Zabawy...iesiace,190335

Czesc!
dzis noc była (odpukac!) spokojna. Ulencja spała po 2-3h i obyło sie bez (wiekszego) placzu Zaczynam sie zastanawiac, czy nasze problemy nie wynikaja banalnej rzeczy. czyli z lenistwa mojej corki (po tatusiu!). Jak dostaje piers to ssie jak szalona, a mleko az sika. Potem wyplyw mleka jest troche mniejszy, a moje dziecko sie wkurza i drze pyszczek. Dzis jak zaczynala mamlac wentyla, od razu podawalam jej druga piers i jakos szło. Wierm ze sie tak nie powinno robic
Ciekawy artykuł
A może jej się chce pić?

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
ja mam śpiworek na 0-6 miesięcy, ciepły i dwa większe (chyba 6-12), bawełniane, na lato będą akurat
śpiworek powinien być dość luźny, jak chcę młodego mocno opatulić to używam rożka
Zgadza się - luźny w nóżkach, żeby dziecko miało możliwość swobodnego wierzgania sobie nóżkami, ale dopasowany przy rączkach, żeby nie mogło ich włożyć do środka
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 10:34   #1680
jagnna
Zakorzenienie
 
Avatar jagnna
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 767
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
nie karm tak, bo po 1. mała się nie naje tłustego mleczka (najpierw leci rzadkie, takie do picia, a później bardziej tłuste) a po 2. jak nie opróżni Ci do końca cyca to porobią Ci się zastoje, ja w ten sposób w poniedziałek walczyłam z mega zastojem - nie polecam
wiem staram sie ja karmic "na raz" min. 10 minut zs jednej piersi. Po za tym przystawiam ja do kazdej po 3-4razy.


Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Ciekawy artykuł
A może jej się chce pić?
A mozna dopajac dziecia karmionego cycem?
__________________
"I'm not crazy. My reality is just different than yours."


jagnna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:07.