Mamusie Majowe 2015!! cz. 2 - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-25, 10:46   #1681
fistaszek24
Zakorzenienie
 
Avatar fistaszek24
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 5 174
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

żeńskiego imienia mój mąż nie wybiera bo napewno jest syn .
Ja chcę Amelie .
fistaszek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 10:46   #1682
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

Mimi, emocje jak przy sukience będą pewnie jak ten młody człowiek przyjdzie na świat

To tak jak z tymi bąbelkami, to ja poczulam smyranie, jakby mi motylek z góry na dół przeleciał. 2x takie delikatne, aż skoczyłam z wielkimi oczami ale generalnie to wbrew wszelkim prawom biologii czy coś... Bo za wcześnie, jakbym lekarzowi powiedziała to by mnie pewnie wyśmiał
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 10:48   #1683
ruskaa
Wtajemniczenie
 
Avatar ruskaa
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 679
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

Zjadłam płatki pełnoziarniste z mlekiem na śniadanie, a później jabłko i herbata zielona i właśnie to wszystko zwróciłam

Czy to normalne, że pod koniec 3 miesiąca ja wymiotuje ? nie codziennie, ale co jakiś czas i dzisiaj do tego towarzyszył mi ból głowy i nudności i nagle
__________________
Najpiękniejsze dni w życiu..

21.09.2013 ' i, że Cię nie opuszczę..'
godz.15:00


29.05.2015 wyczekiwany dzień..
Leoś nasza miłość
3620 g 55 cm
godz. 14:41
ruskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 10:51   #1684
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

Cytat:
Napisane przez fistaszek24 Pokaż wiadomość
żeńskiego imienia mój mąż nie wybiera bo napewno jest syn .
Ja chcę Amelie .
Mojego wciąż duszę o imię dla chłopca, zresztą od początku jesteśmy przekonani ze chlopak... A on ostatnio wypalił po co mamy szukać imię dla chłopca skoro będzie dziewczynka Tak sobie to wykombinował....

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Cytat:
Napisane przez ruskaa Pokaż wiadomość
Zjadłam płatki pełnoziarniste z mlekiem na śniadanie, a później jabłko i herbata zielona i właśnie to wszystko zwróciłam

Czy to normalne, że pod koniec 3 miesiąca ja wymiotuje ? nie codziennie, ale co jakiś czas i dzisiaj do tego towarzyszył mi ból głowy i nudności i nagle
Ruska nie wiem czy normalne, ale ja po takim śniadaniu na pewno bym haftneła... Na mleko patrzeć nie mogę
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 10:54   #1685
dorka607
Wtajemniczenie
 
Avatar dorka607
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 338
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

Cytat:
Napisane przez irenka78 Pokaż wiadomość
Dziewczyny zażywacie tabletki z kwasem DHA, czytałam jakis artykuł że są super, jak długo zamierzacie brać kwas foliowy? właśnie mi się skończył i nie wiem czy brać go jeszcze czy przejść na ten DHA?
Ja na ostatniej wizycie pytałam gina o kwas foliowy i witaminy i powiedział, że kwas foliowy ma ogromne znaczenie przez pierwsze dni dziecka dlatego też tak ważne jest go brać przed poczęciem i w pierwszych tygodniach. Później nie ma już wcale znaczenia. Mi się parę dni temu skończył wiec nie kupuję <jestem w 14 tc>. Co do witamin twierdzi, że jeśli wyniki są dobre, to trzeba naturalnie dostarczać niezbędnych witamin, i tabletki nie są potrzebne. Ale wiadomo- nie wszystkie wit jesteśmy w stanie dostarczyć dzidziusiowi tym bardziej w okresie zimowym. Także na razie biorę PregnaPlus ale już nie codziennie, co 2-3 dni.
Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Wiem, że marudze, przepraszam was bardzo Ale martwię się dalej...
Jak do tej pory od rana był spokój z tymi grudkami w sluzie , ale teraz brzuch zaczął mnie pobolewać i pojawiło się brązowe plamienie, a w zasadzie śluz... Taki jak w szpitalu gdy skończyło się krwawienie...jakby odchody po krwawieniu... to dobrze czy źle?
Po to jest wątek, by każda z nas mówiła o swoich obawach i czasem pomarudziła, bo komu jak nie nam Nasi faceci nas pożałują ale niestety zbyt bardzo nie pomogą, koleżanki które rodziły często nie pamiętają każdych odczuć ciąży. A ciężarna ciężarną zawsze zrozumie aaa co do plamień to niestety nie pomogę Ci, bo ja ani nie krwawiłam, ani nie plamiłam-krwiak jakiś łaskawy się okazał. Ale faktycznie w okolicach terminu @ brzuch boli mnie dużo bardziej niż normalnie, więc to na pewno ma znaczenie. A dopóki to nie "żywa krew" to myślę, ze nie ma co świrować i stresować dziecko A kiedy masz wizytę następną?
Cytat:
Napisane przez LuckyLove Pokaż wiadomość
Aleee żeście zaśśś naskrobały
Ja byłam w domu gotować obiad i przykra sytuacja się stała... Tata mojej kolezanki po drugiej stronie ulicy zemdlał, wezwali karetkę ale niestety... okazało się że to zawał, zmarł. Rozmawiam z koleżanką ... przekazuje kondolencje, współczuję a ona mi "spoko, stary był"

Dziewczyny umówiłam się do fryzjera na farbowanie w środę i będe mieć wtedy 12tyg 5 dni. Czy to nie za wcześnie ?
Wiesz, ludzie różnie reagują na śmierć bliskich...może to szok, a może faktycznie mieli słabsze relacje. Ale Twoja mina na jej słowa była pewnie fajna
Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Właśnie wylosowałam imie Franciszek Mówie TŻ, a on mi na to, żeby III wojne światową wywołał? Chyba mu sie franek dolas przypomniał

ech od czego ten śluz zależy no? raz nie ma wcale innym razem dużo mam nadzieje ze jednak ten krwiak sie usuwa

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

dziewczyny, wiem ze marudzę, ale taka jakby brudna krew przy krwiaku to jeszcze norma czy już nienormalne?
Mam żółwia Franka, co prawda to Franklin ale dla przyjaciół Franek moja kol ma Franciszka więc jak mówi Franek to, Franek tamto to od razu gęba mi się cieszy
Cytat:
Napisane przez mimi_77 Pokaż wiadomość
Czarnulka ja Ci nie pomogę, nie wiem od czego tenśluz ja mam teraz mniej obfity niż na początku ciązy ale jest. COdziennie noszę wkładki. Czasem biały, czasem nie. Nie mam pojęcia.

Widziałam, że była rozmowa nt. ciuszków ciążowych. Polecam H&M, kupiłam sobie leginnsy ciązowe z super wyprofilowanym miejscem na brzuch i luźną gumką , ktore kończą sę pod cyckami TŻ się ze mnie śmieje ale sa super wygodne i w końcu nic mnie nie ciśnie. A ksoztowały tylko 30 zł. Kupiłam też tuniczkę z regulacją jakby brzuch się powiększał i dwie bluzki na przecenie za 20 zł. Jestem bardzo zadowolona. Niedługo wybiore się po grubsze spodnie na zimę ale może bedzie jakaś przecena znow

Mnie cycki bardziej bolą niż swedzą ale za to brzuch mnie niemiłosiernie swędzi. Czasem w robocie sie zapomnę i drapię to patrzą na mnie dziwnie, tym bardziej, że oprócz szefowej nikt nie wie Podobno swędzenie to objaw rośnięcia więc może piersi jak swędzą to też rosną.

Boję się tych niedzielnych badań ale wierze, że wszystko będzie ok. Powiedzieliśmy sobie z mężem, że jak okaże się wsyzstko dobrze to kupimy PIERWSZĄ rzecz dla dzidziusia - małe skarpeteczki Tak symbolicznie Bo zakupy planujemy zacząć robić styczeń/luty

W ogóle powiedzcie mi czy to jest możliwe - wczoraj małżonek położył głowę na brzuchu i słuchał i oznajmił mi , że słyszy dzidziusia... Zapytałam czy jest pewny, że to nie odzywają się moje flaczki a on, że flaczki to jedno i słychac jak się przelewa. Ale słyszy też taki dźwięk przelewanej wody w butelce. Porównał to do dźwięku jak się głowę pod wodę zanurzy i słyszy np. ruchy wody itp. To możliwe , ze to bejbolek szalał?
Ja też słyszałam, że jak swędzi to rośnie albo jak np. rana to się goi.
A w ogóle już się nie mogę doczekać ruchów dziecka...

Irenka bardzo się cieszę, że wyniki testu dobre trzymam kciuki za resztę dziewczyn, na pewno będą równie dobre
dorka607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 10:57   #1686
Crumble
Rozeznanie
 
Avatar Crumble
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 936
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

Cytat:
Napisane przez fistaszek24 Pokaż wiadomość
żeńskiego imienia mój mąż nie wybiera bo napewno jest syn .
Ja chcę Amelie .
Gdyby byla dziewuszka to bylaby amelka, ale trafil sie nam chlopaczek:p

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Mimi, emocje jak przy sukience będą pewnie jak ten młody człowiek przyjdzie na świat

To tak jak z tymi bąbelkami, to ja poczulam smyranie, jakby mi motylek z góry na dół przeleciał. 2x takie delikatne, aż skoczyłam z wielkimi oczami ale generalnie to wbrew wszelkim prawom biologii czy coś... Bo za wcześnie, jakbym lekarzowi powiedziała to by mnie pewnie wyśmiał
A mnie dziwi, ze nie da sie wyczuc? To chyba nie tak.. Po prostu przy 1 dziecku nie umiemy rozrozniac ruchu malucha od ruchu jelit i innych wnetrznosci.. Ale skoro maluch ma 6 cm to kurcze, nie da sie go wyczuc? Jaj leze to man plaski brzuch.. I generalnie szczupla jestem, przed ciaza w talii mialam 62 cm... To przeciez taki 6 cm ludek zajmuje juz sporo miejsca?:p
__________________
Maleństwo
Crumble jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 11:01   #1687
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Crumble Pokaż wiadomość
Gdyby byla dziewuszka to bylaby amelka, ale trafil sie nam chlopaczek:p



A mnie dziwi, ze nie da sie wyczuc? To chyba nie tak.. Po prostu przy 1 dziecku nie umiemy rozrozniac ruchu malucha od ruchu jelit i innych wnetrznosci.. Ale skoro maluch ma 6 cm to kurcze, nie da sie go wyczuc? Jaj leze to man plaski brzuch.. I generalnie szczupla jestem, przed ciaza w talii mialam 62 cm... To przeciez taki 6 cm ludek zajmuje juz sporo miejsca?:p
Mów mi jeszcze, a zacznę wierzyć że jest coś na rzeczy

Bo to, to to inne było niż ruchy jelit do których tak przywykłam
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-25, 11:03   #1688
mimi_77
Zakorzenienie
 
Avatar mimi_77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 647
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

To co czulam to w zaden sposob nie przypominalo ruchu jelit a moje pracuja intensywnie i glosno co kazdy moj blisku wie tym bardziej ze tak jak mowisz, te 6 cm cos musi dawac. A widzialam co potrafil robic wiec wierze ze te babelkowate cos bylo zwiazane z naszym akrobata
__________________
Nasz Wielki Dzień
09.08.2014

Antosia 12.05.2015


mimi_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 11:07   #1689
scotasia
Wtajemniczenie
 
Avatar scotasia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 112
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

Cytat:
Napisane przez ruskaa Pokaż wiadomość
Boże dziewczyny ale mękę przeżyłam....
Zaparcia w ciąży to jakiś koszmar ;/ nie mogłam cały dzień wczoraj się załatwić już mnie wszystko bolało, próbowałam kilka razy...w nocy o 3 wstałam na siku i udało się, ale po długiej męce i brzuch mnie boli przez to (nie mocno) boję się czy nic się nie stało... miała tak któraś ?
Współczuję, też mam czasem problem z zaparciami. A w pierwszej ciąży miałam taką sytuację, jak opisałaś. Tak się męczyłam w toalecie, że myślałam, że urodzę (a to było po 30tyg). Poród chyba mnie mniej bolał niż to
Cytat:
Napisane przez mimi_77 Pokaż wiadomość
Mi sliwki pomagaja

To mozliwe ze zmniejszyl mi sie brzuch??
Mi też się zmniejszył Wcześniej często czułam się wzdęta i brzuch miałam duży, teraz jest lepiej i widzę, że jest mniejszy

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Mimi, emocje jak przy sukience będą pewnie jak ten młody człowiek przyjdzie na świat

To tak jak z tymi bąbelkami, to ja poczulam smyranie, jakby mi motylek z góry na dół przeleciał. 2x takie delikatne, aż skoczyłam z wielkimi oczami ale generalnie to wbrew wszelkim prawom biologii czy coś... Bo za wcześnie, jakbym lekarzowi powiedziała to by mnie pewnie wyśmiał
A ja myślę, że to dzidziuś. Ja też czuję coś takiego. Zwłaszcza jak rano, z pustym brzuchem leżę na plecach, to czuję. I jestem pewna, że to maluszek. Ale nie mów ginowi bo nie uwierzy


Cytat:
Napisane przez Crumble Pokaż wiadomość
Gdyby byla dziewuszka to bylaby amelka, ale trafil sie nam chlopaczek:p



A mnie dziwi, ze nie da sie wyczuc? To chyba nie tak.. Po prostu przy 1 dziecku nie umiemy rozrozniac ruchu malucha od ruchu jelit i innych wnetrznosci.. Ale skoro maluch ma 6 cm to kurcze, nie da sie go wyczuc? Jaj leze to man plaski brzuch.. I generalnie szczupla jestem, przed ciaza w talii mialam 62 cm... To przeciez taki 6 cm ludek zajmuje juz sporo miejsca?:p
No dokładnie, tak samo myślę Jak można nie czuć 6cm ludzika w środku? To takie nie do pojęcia Tym bardziej, jak się jest szczupłym.

Edytowane przez scotasia
Czas edycji: 2014-10-25 o 11:08
scotasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 11:35   #1690
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

scotasia, a ja czuje zaraz po jedzeniu jak gdyby dzieć dostał świeżą dawkę energii na początku to było smyranie teraz czuje delikatne pukanie...jakby mnie ktoś delikatnie palcem pukał.

Zwierzyłam sie i teraz czuje sie jak wariatka
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 11:40   #1691
Madeleine05
Zadomowienie
 
Avatar Madeleine05
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 243
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

Cytat:
Napisane przez scotasia Pokaż wiadomość
Współczuję, też mam czasem problem z zaparciami. A w pierwszej ciąży miałam taką sytuację, jak opisałaś. Tak się męczyłam w toalecie, że myślałam, że urodzę (a to było po 30tyg). Poród chyba mnie mniej bolał niż to
Hej, też tak raz miałam. W razie kolejnych problemów, mam przepis od mojej lekarki rodzinnej na sałatkę anty-zaparciową

Gotujemy buraka czerwonego (razem ze skórką), obieramy, trzemy na tarce, dajemy pokrojoną w kostkę pomarańczę (tylko nie obierać jej z tych białych błonek, bo one zawierają dużo dobrego błonnika) i do tego trzemy na tarce jabłko razem ze skórką. Dodajemy łyżkę miodu do smaku i skrapiamy cytryną.

Jeszcze nie miałam potrzeby próbować, ale nie brzmi najgorzej. Warto mieć w zanadrzu jakiegoś buraka.
Madeleine05 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-25, 11:40   #1692
pani_pierozkowa
Zakorzenienie
 
Avatar pani_pierozkowa
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 6 783
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam gdzie Izunia, lija, smerfetka, Migotka bo ze Pierożkowa wpada z partyzanta to wiem
No wpadam z partyzanta co se będę żałować
Ja mam budyń zamiast mózgu, nie ogarniam więcej niż jednego wątku naraz
__________________
II kreseczki - 11.09.2014r.

26 lipca - kolejny rok razem!

Julek - 10.05.2015r. 21:40

pierogowamama.com
pani_pierozkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 11:48   #1693
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

Cytat:
Napisane przez pani_pierozkowa Pokaż wiadomość
No wpadam z partyzanta co se będę żałować
Ja mam budyń zamiast mózgu, nie ogarniam więcej niż jednego wątku naraz
przyczajona jak lew, a zwinna jak pantera

widzę, ze albo masz wyczucie, albo jeszcze coś ogarniasz

Co tam mamuśka nowego, poza budyniem?
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 11:49   #1694
TienShan
Zakorzenienie
 
Avatar TienShan
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3 082
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

Cytat:
Napisane przez ruskaa Pokaż wiadomość
ale to nie zagraża dziecku ? bo się strasznie o to martwię
czy te parcia i próby załatwienia się nie zagrażają ?
nie ale spróbuj zmienić dietę bo to upierdliwe jednak :/
Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
U mnie niby 13 tc, ale też jeszcze zdecydowanie za szybko
niektóre mamy twierdzą, że czują więc możliwe, nie powiem, że na 100%nie bo nie wiem, ręki nie dam
Cytat:
Napisane przez mimi_77 Pokaż wiadomość
To mozliwe ze zmniejszyl mi sie brzuch??
Tak bo to nie jest jeszcze typowo ciążowy brzuszek, raczej ciążowe wzdęcie, wszystko gra
Cytat:
Napisane przez ruskaa Pokaż wiadomość
Zjadłam płatki pełnoziarniste z mlekiem na śniadanie, a później jabłko i herbata zielona i właśnie to wszystko zwróciłam

Czy to normalne, że pod koniec 3 miesiąca ja wymiotuje ? nie codziennie, ale co jakiś czas i dzisiaj do tego towarzyszył mi ból głowy i nudności i nagle
normalne... niektóre przecież całą ciążę wymiotują :/

Cytat:
Napisane przez Crumble Pokaż wiadomość
A mnie dziwi, ze nie da sie wyczuc? To chyba nie tak.. Po prostu przy 1 dziecku nie umiemy rozrozniac ruchu malucha od ruchu jelit i innych wnetrznosci.. Ale skoro maluch ma 6 cm to kurcze, nie da sie go wyczuc? Jaj leze to man plaski brzuch.. I generalnie szczupla jestem, przed ciaza w talii mialam 62 cm... To przeciez taki 6 cm ludek zajmuje juz sporo miejsca?:p
Koleżanka jest szczupła, już po połowie ciąży, drugiej i do tej pory nic nie czuła dopiero od kilku dni ale to też zależy od umiejscowienia łożyska
__________________


TienShan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 11:58   #1695
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

Cytat:
Napisane przez dorka607 Pokaż wiadomość
Po to jest wątek, by każda z nas mówiła o swoich obawach i czasem pomarudziła, bo komu jak nie nam Nasi faceci nas pożałują ale niestety zbyt bardzo nie pomogą, koleżanki które rodziły często nie pamiętają każdych odczuć ciąży. A ciężarna ciężarną zawsze zrozumie aaa co do plamień to niestety nie pomogę Ci, bo ja ani nie krwawiłam, ani nie plamiłam-krwiak jakiś łaskawy się okazał. Ale faktycznie w okolicach terminu @ brzuch boli mnie dużo bardziej niż normalnie, więc to na pewno ma znaczenie. A dopóki to nie "żywa krew" to myślę, ze nie ma co świrować i stresować dziecko A kiedy masz wizytę następną?
teoretycznie wizyte mam mieć 6.11, ale zmieniam lekarza i chciałabym sie na poniedziałek wcisnąć...a jak nie to jak najszybciej

z tym plamieniem/upławami/brudzeniami czy cos... od wczoraj sie poprawiło... wieczorem miałam coś jakby brudną starą krew, i w sumie jednorazowo na papierze....a teraz raz na jakiś czas tylko (gdy wstaje) pojawia sie jasno brązowy śluz...

w taki sposób, to sobie może coś tam wypływać, bo zawsze nadzieja, ze to krwiak sie oczyszcza
__________________


Edytowane przez Czarnulka7891
Czas edycji: 2014-10-25 o 11:59
Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 13:01   #1696
pani_pierozkowa
Zakorzenienie
 
Avatar pani_pierozkowa
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 6 783
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
przyczajona jak lew, a zwinna jak pantera

widzę, ze albo masz wyczucie, albo jeszcze coś ogarniasz

Co tam mamuśka nowego, poza budyniem?

No ja Was czytam kobietki ale mi sie w mózgu zdania nie składają jak chce cos napisać
Hahaha zwinna jak pantera chyba raczej jak wieloryb
U Nas ok, powoli zamieniam mdłości na wzdęcia i zgagę sama nie wiem co gorsze
Dzisiaj zaczynamy 11 tydzien Nie moge sie doczekać usg genetycznego ale to jeszcze dwa tygodnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
II kreseczki - 11.09.2014r.

26 lipca - kolejny rok razem!

Julek - 10.05.2015r. 21:40

pierogowamama.com
pani_pierozkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 13:01   #1697
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

TŻ wymyślił nowe imię dla dziewczynki

Cattleya
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 13:23   #1698
Crumble
Rozeznanie
 
Avatar Crumble
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 936
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
TŻ wymyślił nowe imię dla dziewczynki

Cattleya
Ke? A po polsku to jak? Kasia? Nie planujecie nigdy wrocic do pl?
__________________
Maleństwo
Crumble jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 13:24   #1699
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

Cytat:
Napisane przez pani_pierozkowa Pokaż wiadomość
No ja Was czytam kobietki ale mi sie w mózgu zdania nie składają jak chce cos napisać
Hahaha zwinna jak pantera chyba raczej jak wieloryb
U Nas ok, powoli zamieniam mdłości na wzdęcia i zgagę sama nie wiem co gorsze
Dzisiaj zaczynamy 11 tydzien Nie moge sie doczekać usg genetycznego ale to jeszcze dwa tygodnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wy macie genetyczne, a my nie mamy wcale wiec spoko doczekasz się

Ale wieloryba to chyba na pewno jeszcze nie przypominasz

Z tą zgagą i zaparciami chyba normalka bo też mnie powoli zgaga męczy...
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-25, 13:28   #1700
kasienka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kasienka1985
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 634
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

Cześć Wam dziewczyny
kolejny samotny dzień przede mną dobrze , że internet istnieje bo bym oszalała

Ja o dziwo nie mam zaparć, nie wiem czego to zasługa bo generalnie mam słabą przemianę materii.
Jem duzo owoców i warzyw i myślę sobie czy to tez nie dzieki temu jodowi który zażywam. Zapytajcie swoich lekarzy, może i Wam pomoże.

Czarnulka
- podoba Ci się to imię ? dziwne troszkę

Już pojutrze mam badanie mam nadzieję, ze wszystko bedzie dobrze
tymczasem zjadłam kiełbachę na śniadanie i zalegam dalej w piżamie na kanapie a mdli mnie jak diabli
__________________
Pola

20.05.2015 punkt południe
3740g 58 cm

Kocham nad życie!!!
kasienka1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 13:36   #1701
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Crumble Pokaż wiadomość
Ke? A po polsku to jak? Kasia? Nie planujecie nigdy wrocic do pl?
Spoko, to jakieś filmowe imię lub nazwa orchidei znalazł to gdzieś na fejsbukach...po moim trupie, że tak nazwiemy córkę

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------

Crumble, pytałaś o powrót do Polski... No nie, raczej nie wrócimy... To już tak na 99% postanowione
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 14:21   #1702
ruskaa
Wtajemniczenie
 
Avatar ruskaa
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 679
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

Ból głowy + nudności = wymioty
tak u mnie dzisiaj
teraz tylko mi głowę rozrywa.... ale żeby pod koniec I trymestru, nie ładnie
Niestety moja lekarka na urlopie, usg dopiero 17.11 , boję się o dzidzie
więc zostaje mi zapisanie się do polmedu na usg aby zobaczyć czy wszystko ok.....
__________________
Najpiękniejsze dni w życiu..

21.09.2013 ' i, że Cię nie opuszczę..'
godz.15:00


29.05.2015 wyczekiwany dzień..
Leoś nasza miłość
3620 g 55 cm
godz. 14:41
ruskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 14:29   #1703
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

Ale tu dziś spokój

TŻ pojechał na zakupy, a ja mam rozkminę...
Chodzi o en fotelik...Tz przekonuje mnie żeby dokupić do niego adapter i montować z fotelika też wózek. Bo tak... Dziecko nam się w maju urodzi gdzie będzie juz coraz cieplej... (tu mamy zawsze około 5-10 st wiecej niż w PL ) I mówi, że gondola na lato nie jest wgl potrzebna, bo przecież ile w upałach będziemy spacerować a później mówi, ze maluch będzie siedzący więc kupi się spacerówkę... W sumie poniekąd ma rację... Ale jeszcze do końca nie jestem przekonana może powiedzcie co o tym myślicie...

dom wyżej mieszka para, którym latem urodziła sie córka i w zasadzie też jeżdżą tylko z fotelikiem...gondoli u nich nie widziałam... no sama już nie wiem...

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

Cytat:
Napisane przez ruskaa Pokaż wiadomość
Ból głowy + nudności = wymioty
tak u mnie dzisiaj
teraz tylko mi głowę rozrywa.... ale żeby pod koniec I trymestru, nie ładnie
Niestety moja lekarka na urlopie, usg dopiero 17.11 , boję się o dzidzie
więc zostaje mi zapisanie się do polmedu na usg aby zobaczyć czy wszystko ok.....
Biedna mi w ciagu ostatnich 2 tyg, tylko raz zdarzyło się wymiotować i to chyba juz z głodu bo przecież mój słodki tasiemiec musi co 2 h jeśc

nie martw się, mi lekarz powiedział, ze wymiotować mogę nawet do 17 tc, a gdzie indziej czytałam, ze dziewczyny wymiotują nawet przez całą ciąże. Maluszkowi na pewno nic nie jest
__________________


Edytowane przez Czarnulka7891
Czas edycji: 2014-10-25 o 14:24
Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 14:34   #1704
ruskaa
Wtajemniczenie
 
Avatar ruskaa
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 679
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

Biedna mi w ciagu ostatnich 2 tyg, tylko raz zdarzyło się wymiotować i to chyba juz z głodu bo przecież mój słodki tasiemiec musi co 2 h jeśc

nie martw się, mi lekarz powiedział, ze wymiotować mogę nawet do 17 tc, a gdzie indziej czytałam, ze dziewczyny wymiotują nawet przez całą ciąże. Maluszkowi na pewno nic nie jest[/QUOTE]

Oby tylko mnie kurde zdziwiło to, że na początku ciąży tylko mdłości a teraz nagle nosz kurde masakra
My to mamy jednak przechlapane
__________________
Najpiękniejsze dni w życiu..

21.09.2013 ' i, że Cię nie opuszczę..'
godz.15:00


29.05.2015 wyczekiwany dzień..
Leoś nasza miłość
3620 g 55 cm
godz. 14:41
ruskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 14:55   #1705
TienShan
Zakorzenienie
 
Avatar TienShan
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3 082
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Ale tu dziś spokój

TŻ pojechał na zakupy, a ja mam rozkminę...
Chodzi o en fotelik...Tz przekonuje mnie żeby dokupić do niego adapter i montować z fotelika też wózek. Bo tak... Dziecko nam się w maju urodzi gdzie będzie juz coraz cieplej... (tu mamy zawsze około 5-10 st wiecej niż w PL ) I mówi, że gondola na lato nie jest wgl potrzebna, bo przecież ile w upałach będziemy spacerować a później mówi, ze maluch będzie siedzący więc kupi się spacerówkę... W sumie poniekąd ma rację... Ale jeszcze do końca nie jestem przekonana może powiedzcie co o tym myślicie...

dom wyżej mieszka para, którym latem urodziła sie córka i w zasadzie też jeżdżą tylko z fotelikiem...gondoli u nich nie widziałam... no sama już nie wiem...

Adaptery kupcie, jasne ale po to by mieć na krótkie wypady ale nie na co dzień żaden dobry fizjoterapeuta nie powie Ci, że przebywanie w foteliku zamiast gondoli będzie zdrowe dla kręgosłupa dziecka (chyba, że kupisz be safe izi sleep, który poza samochodem można rozłożyć do pozycji leżącej).
Fotelik wymusza pozycję, która dla dziecka (zwłaszcza malutkiego) nie jest najlepsza no ale niezbędna dla bezpieczeństwa w samochodzie.
W samochodzie a nie codziennym spacerze (my całe dnie spędzaliśmy z majowym dzieciem na dworze). Oczywiście zrobicie jak uważacie ale musiałam wyrazić swoją opinię. Jak widzę dzieciaczki z fotelikach na spacerach w parku to mi ich żal, w gondolce mają o wiele więcej miejsca by zmieniać pozycję podczas snu chociażby, żeby ułożyć się na boczku czy brzuszku (tak, moje dziecko tak jeździło czasem ) no i są lepiej osłonięte od wiatru czy słońca.


Ruska - z dzieckiem na pewno wszystko dobrze, don't panic może spróbuj się zdrzemnąć?
__________________


TienShan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 15:16   #1706
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

TienShan, właśnie to jest jeden z tych który się rozkłada (tak twierdzi TZ) sama nie jestem przekonana do jego pomysłu... Dlatego pytam was o zdanie
Tylko mnie proszę nie bić za to
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 15:28   #1707
TienShan
Zakorzenienie
 
Avatar TienShan
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3 082
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

Ależ ja nie mam zamiaru nikogo bić No dla mnie takie rozwiązanie odpada Tak jak mówiłam, na krótkie wyjścia super (typu jedziemy gdzieś i trzeba wejść do sklepu, chociaż fotelik można montować na wózku na zakupy ). My w gondolce jeździliśmy do listopada a w sumie mogliśmy dłużej ale kupiłam nowy wózek i przesiadł się do spacerówki (lecz nadal na leżąco, nie sadzałam go).
__________________


TienShan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 15:43   #1708
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

Cytat:
Napisane przez TienShan Pokaż wiadomość
Ależ ja nie mam zamiaru nikogo bić No dla mnie takie rozwiązanie odpada Tak jak mówiłam, na krótkie wyjścia super (typu jedziemy gdzieś i trzeba wejść do sklepu, chociaż fotelik można montować na wózku na zakupy ). My w gondolce jeździliśmy do listopada a w sumie mogliśmy dłużej ale kupiłam nowy wózek i przesiadł się do spacerówki (lecz nadal na leżąco, nie sadzałam go).
To wszystko jest do przedyskutowania z moim chłopem jak coś wózek i tak będziemy kupować na koniec wiec mamy jeszcze z pó roku na myślenie i dyskusje w tym temacie

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------

Zjadłam tabliczkę czekolady....i mam zgage...sama sie o nią prosiłam
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 15:51   #1709
baelka
Rozeznanie
 
Avatar baelka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 850
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

Cytat:
Napisane przez fistaszek24 Pokaż wiadomość
gratulacje.
Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Sylwia, spróbuj jeść częściej. Wiem, że wtedy dla odmiany będą mdłości, ale lepsze to niż wymioty chyba... ja wymiotowałam zawsze gdy tylko robiłam sie głodna i też właśnie kwasem...nic przyjemnego, a w dodatku podrażniłam sobie niejednokrotnie przełyk przez co wymiotowałam też z krwią.... oby Ci to szybko mineło, bow eim jak to meczy

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------





a Ty matka jak karmisz?
[QUOTE=weron1;48659540]irenka78 gratulacje. Dobrze, że już nie musisz się martwić.

Crumble super, że już II trymestr a kiedy w ogóle on się zaczyna, bo się pogubiłam...:-P

baelka to jak ten Twój maluch tak wyprzedza to może z terminem porodu wskoczysz na kwiecień? ;-)


Cześć dziewczyny, dziękuję wszystkim A do lekarki szłam na miękkich nogach, bałam się że coś jest nie tak, spać nie mogłam.
Nic nie poradzę że na mało rzeczy mam ochotę, ale grunt że waga stoi w miejscu, nie spada No tak, to może być kwietniowy maluch, ale mam nadzieję że mnie stąd nie wygonicie?

Piszecie jak szalone - wózki, wyprawka, porody... Jakoś nie jestem w stanie tego ogarnąć jeszcze A wiem! Dawno nic tu o jedzeniu nie było

Drugi trymestr nie jest jak na razie lepszy jeśli o samopoczucie chodzi, zgaga, wymioty, uporczywy ból głowy, ból brzucha. A do tego wczoraj coś w stopie naciągnęłam, ledwo mogłam nią ruszać. Zawsze coś...A do tego na amen telefon sobie zepsułam

Trzymajcie jutro kciuki, idziemy na pierwsze urodziny szwagra synka (piękne są te ubranka małe, dzisiaj kupiliśmy dwa śliczne sweterki małemu w prezencie ), aby czegoś nie chlapnął... A wie już o mojej ciąży...

Edytowane przez baelka
Czas edycji: 2014-10-25 o 15:54
baelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 15:54   #1710
Lily ofthe Valley
Zadomowienie
 
Avatar Lily ofthe Valley
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: czarna dziura :)
Wiadomości: 1 778
GG do Lily ofthe Valley
Dot.: Mamusie Majowe 2015!! cz. 2

Cytat:
Napisane przez ruskaa Pokaż wiadomość
Boże dziewczyny ale mękę przeżyłam....
Zaparcia w ciąży to jakiś koszmar ;/ nie mogłam cały dzień wczoraj się załatwić już mnie wszystko bolało, próbowałam kilka razy...w nocy o 3 wstałam na siku i udało się, ale po długiej męce i brzuch mnie boli przez to (nie mocno) boję się czy nic się nie stało... miała tak któraś ?
ja tak miałam ale dodatkowo taki ból brzucha jak nigdy, że prawie zjeżdżałam tak mi było zimno i gorąco na zmianę, poszłam do lekarza bo się bałam czy coś się nie stało, na szczęście nic w każdym razie codziennie rano mam pić szklankę ciepłej wody z cytryną i na razie przeszło
__________________
Kruszynek
Lily ofthe Valley jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-13 10:50:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:14.