Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-28, 20:11   #1681
magdab1
Przyczajenie
 
Avatar magdab1
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 21
GG do magdab1 Send a message via Skype™ to magdab1
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez kasiunialusia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!

Chciałabym w najbliższym czasie zmienić kolor ścian w pokoju.
Ostatnio wymieniłam z narzeczonym meble, teraz są w kolorze calvadosu, natomiast łóżko mamy w kolorze jasnego brązu z beżowymi poduszkami.
Niestety nie mam zdjęć...

Mogłybyście doradzić jaki kolor ścian pasuje do tego koloru mebli?
Kolor Śliwkowy ale taki wypłowiały, bardzo zgaszony będzie OK. Ciężko mi to opisać, ale mam swój ulubiony płyn do kąpieli Tesori D'Oriente - Kwiat Lotosu, nie dość że cudownie pachnie to jeszcze ma bardzo fajnie dobrane kolory flakonu, bardzo ciekawe połączenie brązowego, białego i właśnie brudnego fioletu. Przeglądałam zdjęcie na necie bo chciałam jakieś dołączyć ale niestety nie ma takich z wiernie oddanym kolorem.
__________________

magdab1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 10:12   #1682
cabanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 57
GG do cabanka Send a message via Skype™ to cabanka
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Teraz modny jest zestaw: limonka z cytrynką.
Do jasnego brązu...może....
cabanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 13:55   #1683
gosiafab99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 29
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Wydaje mi się, że mogłabyś pomalować ściany w dwóch odcieniach, jedna ze ścian ciemniejsza ta za bezgłowiem a pozostałe w tej samej tonacji tylko jaśniejsze. Proponuję odcienie jeżynowy i liliowy lub ciemny brąz z beżowym.
__________________
Zapraszam na mojego bloga

http://apetycznewnetrza.blogspot.com/
gosiafab99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 12:52   #1684
zabula87
Wtajemniczenie
 
Avatar zabula87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: RŚ
Wiadomości: 2 869
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Witajcie,
Kiedyś prosiłam o polecenie koloru do łazienki
Teraz Wam ją pokazuję po pomalowaniu. Jeszcze małe dopracowania czekają Farba Flugger Dekso 5
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1130827.jpg (44,9 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1130826.jpg (46,0 KB, 77 załadowań)
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=oCGPz...x=0&playnext=1


od 30.04.2004 MY
28.04.2012 ślub
zabula87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 19:54   #1685
misiosoft
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

he

temat kuchni powraca...

jak już kiedyś pisałam, dół mebli będzie weng,e a górne szafki waniliowe, pomiędzy meblami też delikatne jasne płytki, i teraz pytanie jaki kolor na ścianę?

dziś w praktikerze przypadła nam do gustu śliwa węgierka Dulux plus do tego jakieś beżowe dodatki np. obramowanie okna i drzwi, co Wy na to?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (10,9 KB, 14 załadowań)
misiosoft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 20:50   #1686
desdemonik
Zadomowienie
 
Avatar desdemonik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 058
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez misiosoft Pokaż wiadomość
he

temat kuchni powraca...

jak już kiedyś pisałam, dół mebli będzie weng,e a górne szafki waniliowe, pomiędzy meblami też delikatne jasne płytki, i teraz pytanie jaki kolor na ścianę?

dziś w praktikerze przypadła nam do gustu śliwa węgierka Dulux plus do tego jakieś beżowe dodatki np. obramowanie okna i drzwi, co Wy na to?
ok. a kolor blatów?
__________________
Ci wszyscy, którzy nie lubią swojej pracy, czują się lepiej kiedy mogą nazywać nas pracoholikami
desdemonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 20:51   #1687
misiosoft
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

http://www.lech-bud.yoyo.pl/Blaty/BL...%C5%BBOWA.html

myrida beżowa - czyli beżowanilia z wengo-białymi kropkami
misiosoft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-04, 20:54   #1688
desdemonik
Zadomowienie
 
Avatar desdemonik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 058
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez misiosoft Pokaż wiadomość
http://www.lech-bud.yoyo.pl/Blaty/BL...%C5%BBOWA.html

myrida beżowa - czyli beżowanilia z wengo-białymi kropkami
to śliwka idealna, aczkolwiek wszystkie te, które są na twoim załączniku będą pasować (chociaż ten najciemniejszy to dla hardkorowców ;-))
__________________
Ci wszyscy, którzy nie lubią swojej pracy, czują się lepiej kiedy mogą nazywać nas pracoholikami

Edytowane przez desdemonik
Czas edycji: 2011-05-04 o 20:56
desdemonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 21:00   #1689
misiosoft
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez desdemonik Pokaż wiadomość
to śliwka idealna, aczkolwiek wszystkie te, które są na twoim załączniku będą pasować (chociaż ten najciemniejszy to dla hardkorowców ;-))
fajnie, dzięki

chciałam tak zrobić kuchnię, że było WOW, a nie tylko ok, a wydaje mi się, że jakbym zoribła zielone ściany to byłby wybór dość zachowawczy...

jak kuchnia będzie gotowa - pochwalę się
misiosoft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 21:34   #1690
desdemonik
Zadomowienie
 
Avatar desdemonik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 058
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez misiosoft Pokaż wiadomość
fajnie, dzięki

chciałam tak zrobić kuchnię, że było WOW, a nie tylko ok, a wydaje mi się, że jakbym zoribła zielone ściany to byłby wybór dość zachowawczy...

jak kuchnia będzie gotowa - pochwalę się
ani się waż zielonego, do blatu z fioletowymi naleciałościami, kremowymi kafelkami i jasnymi szafkami???

zachowawczy to byłby (ciemno)czerwony - zielony będzie albo bez wyrazu, albo smutny, albo zgrzytający, w zależności od odcienia

żeby był duży wow - to dodatki (i one, owszem mogą być apetycznie zielone), oświetlenie i kontrolowana spójność.

no to się powymądrzałam pamiętaj o zdjęciach pliiiz

3mam kciuki
__________________
Ci wszyscy, którzy nie lubią swojej pracy, czują się lepiej kiedy mogą nazywać nas pracoholikami
desdemonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 12:18   #1691
misiosoft
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez desdemonik Pokaż wiadomość
ani się waż zielonego, do blatu z fioletowymi naleciałościami, kremowymi kafelkami i jasnymi szafkami???

zachowawczy to byłby (ciemno)czerwony - zielony będzie albo bez wyrazu, albo smutny, albo zgrzytający, w zależności od odcienia

żeby był duży wow - to dodatki (i one, owszem mogą być apetycznie zielone), oświetlenie i kontrolowana spójność.

no to się powymądrzałam pamiętaj o zdjęciach pliiiz

3mam kciuki
dzięki

o czerwonym nie myślałam, na początku szukałam czegoś w stylu soczystej, żywej papai, ale nic nie znalazłam, był albo pomarańcz oczo✂✂✂ny albo pomarańcz wpadający w brąz typu cynamon...

zaskoczyłaś mnie z tym zielonym, bo wszyscy póki co doradzali nam zieleń... że niby wenge plus jasny kolor i do tego trawiasta zieleń...

z dodatkami będzie gorzej, bo kuchnia jest mała, i jak cześć blatu odpadnie na sprzęty to niewiele miejsca zostanie.... chyba że coś na ścianie jakiś zegar może... mówisz apatycznie zielone... ciekawie ciekawie...

dzięki jeszcze raz, ale zdjęcia będą za jakiś czas, bo meble będą gotowe dopiero 29 czerwca
misiosoft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-05, 15:08   #1692
desdemonik
Zadomowienie
 
Avatar desdemonik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 058
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez misiosoft Pokaż wiadomość
dzięki

o czerwonym nie myślałam, na początku szukałam czegoś w stylu soczystej, żywej papai, ale nic nie znalazłam, był albo pomarańcz oczo✂✂✂ny albo pomarańcz wpadający w brąz typu cynamon...

zaskoczyłaś mnie z tym zielonym, bo wszyscy póki co doradzali nam zieleń... że niby wenge plus jasny kolor i do tego trawiasta zieleń...

z dodatkami będzie gorzej, bo kuchnia jest mała, i jak cześć blatu odpadnie na sprzęty to niewiele miejsca zostanie.... chyba że coś na ścianie jakiś zegar może... mówisz apatycznie zielone... ciekawie ciekawie...

dzięki jeszcze raz, ale zdjęcia będą za jakiś czas, bo meble będą gotowe dopiero 29 czerwca
podtrzymuję, że znalezienie pasującego odcienia zieleni byłoby trudne. Ale zwracam honor - niech będzie, że trawiasta, którą mam na myśli (taki intensywniejszy zielony z domieszką limonki) byłaby tyż ok, nie będę się upierać . W załączeniu dodatki, które gdzieś się zmieszczą, tylko lampa na wierzchu cały czas
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg gcol016sw.jpg (11,4 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5043all.jpg (7,8 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 005l.jpg (10,8 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg hd_all.jpg (13,3 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg scx016sw.jpg (10,1 KB, 2 załadowań)
__________________
Ci wszyscy, którzy nie lubią swojej pracy, czują się lepiej kiedy mogą nazywać nas pracoholikami
desdemonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 15:10   #1693
desdemonik
Zadomowienie
 
Avatar desdemonik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 058
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

jeszcze 1 lampa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg large_1930543.jpg (11,0 KB, 2 załadowań)
__________________
Ci wszyscy, którzy nie lubią swojej pracy, czują się lepiej kiedy mogą nazywać nas pracoholikami
desdemonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 16:29   #1694
misiosoft
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

a co powiesz na taki zegar?

lampy nie będzie niestety, bo oświetlenie będzie w meblach, ale pozostałe dodatki są super
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zegar.jpg (19,5 KB, 1 załadowań)
misiosoft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 16:46   #1695
desdemonik
Zadomowienie
 
Avatar desdemonik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 058
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez misiosoft Pokaż wiadomość
a co powiesz na taki zegar?

lampy nie będzie niestety, bo oświetlenie będzie w meblach, ale pozostałe dodatki są super
no zacny bosz, już mnie skręca żeby zobaczyć efekt końcowy a to jeszcze ponad miesiąc
__________________
Ci wszyscy, którzy nie lubią swojej pracy, czują się lepiej kiedy mogą nazywać nas pracoholikami
desdemonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 20:29   #1696
misiosoft
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez desdemonik Pokaż wiadomość
no zacny bosz, już mnie skręca żeby zobaczyć efekt końcowy a to jeszcze ponad miesiąc
dzięki też nie mogę się doczekać

a jeszcze dwa małe pytania, na suficie są zwykłe, gładkie białe panele, jak je zostawimy to będzie bardzo źle?

i druga sprawa, do tego blatu o którym mowa powyżej i którego dołączę też poniżej myślimy żeby wziąć zlew granitowy, jak na zdjęciu...
i teraz się zastanawiam, bo jest on prawie identyczny jak blat, tylko czy to prawie będzie pasować czy raczej właśnie będzie się rzucać w oczy, że nie jest dokładnie taki sam?
jak sądzisz?
oczywiście postaramy się dobrać jak najbardziej zbliżony, ale mimo wszystko raczej nie będzie identyczny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg blat.jpg (29,1 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zlew.jpg (61,4 KB, 3 załadowań)
misiosoft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 20:31   #1697
misiosoft
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zlew.jpg (61,4 KB, 3 załadowań)

Edytowane przez misiosoft
Czas edycji: 2011-05-05 o 20:57
misiosoft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 13:08   #1698
misiosoft
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

i jeszcze taki tryptyk znalazłam, ale sama już nie wiem....

bo w sumie w kuchni będzie jedna duża ściana (3 m długości - cała kuchnia) pusta, i tam chyba przydałoby się coś takiego...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 333333.jpg (69,7 KB, 5 załadowań)
misiosoft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 21:10   #1699
desdemonik
Zadomowienie
 
Avatar desdemonik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 058
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez misiosoft Pokaż wiadomość
dzięki też nie mogę się doczekać

a jeszcze dwa małe pytania, na suficie są zwykłe, gładkie białe panele, jak je zostawimy to będzie bardzo źle?

i druga sprawa, do tego blatu o którym mowa powyżej i którego dołączę też poniżej myślimy żeby wziąć zlew granitowy, jak na zdjęciu...
i teraz się zastanawiam, bo jest on prawie identyczny jak blat, tylko czy to prawie będzie pasować czy raczej właśnie będzie się rzucać w oczy, że nie jest dokładnie taki sam?
jak sądzisz?
oczywiście postaramy się dobrać jak najbardziej zbliżony, ale mimo wszystko raczej nie będzie identyczny
Cytat:
Napisane przez misiosoft Pokaż wiadomość
i jeszcze taki tryptyk znalazłam, ale sama już nie wiem....

bo w sumie w kuchni będzie jedna duża ściana (3 m długości - cała kuchnia) pusta, i tam chyba przydałoby się coś takiego...
no fajny ten tryptyk, od siebie też coś dodam: na dwóch pierwszych zdjęciach są dekoracje ścienne, które też mogą wpaść Ci w oko (jasnofioletowe ptaszki/motylki/ważki/niewiadomoco i - na zdjęciu czerwone, ale trawiastozielone też są - jakbydrzewka). I masz rację 3m gołwej ściany to dużo golizny Mogą być też półki, plakaty, fototapeta typu http://www.artofwall.com.pl/go/_info...id=914&lang=pl albo http://www.artofwall.com.pl/go/_info...d=1457&lang=pl, ale to tylko tak juzt in case, bo jak już napisałam - tryptyk fajny

odnośnie zlewu - zawsze się różni i odcina od blatu, więc tym bym się nie przejmowała (zwróć uwagę np. na amerykańskich filmach mają zazwyczaj białe zlewozmywaki umieszczone pod oknem bez względu na styl kuchni); jak będziesz chciała mieć realny wybór, to poza odcieniami fioletowawego możesz sprawdzić odcienie podobne do górnych szafek, przymierzysz sobie taki kremowawy i fioletowawy do blatu i będziesz wiedzieć co lepsze.

Odnośnie paneli na suficie, to z czego one są? takie plastkowe imitujące podłużne deski czy tzw kasetony ze styropianu? a może są drewniane? jak drewniane to mogą być fajne Zasadniczo, to panele na suficie to nie bardzo, ale może akurat te Wasze są jakieś takie mało panelowe i nie widać?

a na trzecim zdjęciu SŁOŃ na szczęście
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 470070-558.jpg (11,0 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1124_all.jpg (25,2 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ag03_lgr.jpg (10,1 KB, 1 załadowań)
__________________
Ci wszyscy, którzy nie lubią swojej pracy, czują się lepiej kiedy mogą nazywać nas pracoholikami
desdemonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-09, 17:41   #1700
misiosoft
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez desdemonik Pokaż wiadomość
no fajny ten tryptyk, od siebie też coś dodam: na dwóch pierwszych zdjęciach są dekoracje ścienne, które też mogą wpaść Ci w oko (jasnofioletowe ptaszki/motylki/ważki/niewiadomoco i - na zdjęciu czerwone, ale trawiastozielone też są - jakbydrzewka). I masz rację 3m gołwej ściany to dużo golizny Mogą być też półki, plakaty, fototapeta typu http://www.artofwall.com.pl/go/_info...id=914&lang=pl albo http://www.artofwall.com.pl/go/_info...d=1457&lang=pl, ale to tylko tak juzt in case, bo jak już napisałam - tryptyk fajny

Odnośnie paneli na suficie, to z czego one są? takie plastkowe imitujące podłużne deski czy tzw kasetony ze styropianu? a może są drewniane? jak drewniane to mogą być fajne Zasadniczo, to panele na suficie to nie bardzo, ale może akurat te Wasze są jakieś takie mało panelowe i nie widać?

no cóż, panele na suficie są takie najzwyklejsze plastikowo, białe, i niestety teraz nic nie możemy z nimi zrobić, bo majster nie będzie miał czau, ale już dogadałam z mężem, że jak za parę lat będziemy wymieniać okno to wtedy tez zrobi się sufit

te ptaszki są prześliczne, czy mogłabym się dowiedzieć gdzie takich szukać?

słonik też słodki, dzięki

remont właśnie się zaczął, więc pewnie pod koniec tygodnia wrzucę zdjęcia jak to wygląda ze starymi meblami

dzięki jeszcze raz za wszystkie pomysły i rady
misiosoft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 20:41   #1701
desdemonik
Zadomowienie
 
Avatar desdemonik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 058
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez misiosoft Pokaż wiadomość
no cóż, panele na suficie są takie najzwyklejsze plastikowo, białe, i niestety teraz nic nie możemy z nimi zrobić, bo majster nie będzie miał czau, ale już dogadałam z mężem, że jak za parę lat będziemy wymieniać okno to wtedy tez zrobi się sufit

te ptaszki są prześliczne, czy mogłabym się dowiedzieć gdzie takich szukać?

słonik też słodki, dzięki

remont właśnie się zaczął, więc pewnie pod koniec tygodnia wrzucę zdjęcia jak to wygląda ze starymi meblami

dzięki jeszcze raz za wszystkie pomysły i rady
nie dziękuj, jak coś nie wyjdzie to będzie na mnie
tu są ważki http://fabrykaform.pl/Umbra_dekoracj...ter-p7459.html
powodzenia
__________________
Ci wszyscy, którzy nie lubią swojej pracy, czują się lepiej kiedy mogą nazywać nas pracoholikami
desdemonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 07:47   #1702
chandra
Rozeznanie
 
Avatar chandra
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 515
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

to i ja zapytam bo mamy z TŻ dylemat
remontujemy sypialnie pod skosem a dokładnie dwoma skosami, nie mam zdj ale narysowałam w paintcie jak sypialnia wygląda na środku normalnej ściany chcemy ciemne łóżko z szafeczkami po bokach (ja lubie symetrycznie), na 2 skosach okna dachowe (te ciemniejsze linie), na wprost łóżka drzwi
i tak:
-łóżko i szafki TŻ chce ciemne (heban, wenge czy jak to sie tam nazywa)
-jak ciemne meble to jasna podłoga (najprawdopodobniej beżowa wykładzina dywanowa)
-jakie ściany ( chcemy w naturalnych barwach - beże brązy - tak lubimy) mi sie podoba kolor śnieżki zamki na piasku
-pokój będzie zabudowany szafami pod skosami na wymiar i też nie wiem jakie fronty, TŻ mówi że w kolorze łóżka ale mi sie wydaje że będzie jak w trumnie, ciemno już mimo 2 okien ale skosy są przecież
zgłupiałam i nie wiem jakie kolory, na pewno brązy i beże ale nie wiem jak to zgrać
załączam rys pokoju, koloru zamki na piasku i 2 foty wnętrz które mi sie podobają, które mają ciemne meble i też są w brązach i beżach

nadają się takie aranżacje pod skosy?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (17,0 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg default.jpeg (1,0 KB, 206 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4f4fbbd23096e5038f6a8583b3195235.jpg (36,3 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bed_05.jpg (32,4 KB, 30 załadowań)
__________________
...
Radość była panią domu, strach mieszkał w szopie na tyłach.
chandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 09:49   #1703
misiosoft
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez desdemonik Pokaż wiadomość
nie dziękuj, jak coś nie wyjdzie to będzie na mnie
tu są ważki http://fabrykaform.pl/Umbra_dekoracj...ter-p7459.html
powodzenia

uffff... po kolejnym dniu remontu, kolejne zmiany.... sufit już wygładzony, będzie pomalowany na biało.... udało mi się chłopaków wybłagać, żeby nie zostawiali paneli....

wykusz okna miał być kremowy, a chyba jednak będzie w fiolecie tak jak reszta ścina, bo tych kolorów byłoby już za dużo....

płytki udało się znaleźć jaśniutkie kremowe gładkie, bez żadnych wywijasów i innych szlaczków-ślimaczków...
misiosoft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 18:58   #1704
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

@chandra, wydaje mi się, że ściany powinny być w kolorze jasnego beżu. Jeśli meble ciemne, to reszta mogłaby być jasna.
Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 21:17   #1705
desdemonik
Zadomowienie
 
Avatar desdemonik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 058
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez misiosoft Pokaż wiadomość
uffff... po kolejnym dniu remontu, kolejne zmiany.... sufit już wygładzony, będzie pomalowany na biało.... udało mi się chłopaków wybłagać, żeby nie zostawiali paneli....

wykusz okna miał być kremowy, a chyba jednak będzie w fiolecie tak jak reszta ścina, bo tych kolorów byłoby już za dużo....

płytki udało się znaleźć jaśniutkie kremowe gładkie, bez żadnych wywijasów i innych szlaczków-ślimaczków...

a ja znalazłam supertanie półki zielone - może na tę ścianę pustą też by się nadały, a gdybyś jeszcze się zdecydowała na te ważki z Umbrii to byłoby cudnie, bo kształty by pasowały: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00099176
__________________
Ci wszyscy, którzy nie lubią swojej pracy, czują się lepiej kiedy mogą nazywać nas pracoholikami
desdemonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 10:00   #1706
wertusia
Zakorzenienie
 
Avatar wertusia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 028
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Mam problem ! Chcę przemalować ściany bo ten pomarańczowy kolor ścian jest zbyt intensywny 5 lat temu jak go z siostrą wybierałam to chciałyśmy wybrać najbardziej oczodajny Jednak teraz już go mam dosyć aż mnie głowa od niego boli

Mebli nie będę zmieniać bo niedługo siostra się wyprowadzi a ja niedługo po niej. Więc myślę kolor będzie na jakieś 2 lata i bez sensu kupować nowe meble bo potem już każda będzie kupowała inne- na inne potrzeby

Myślałam by zrobić wszystkie ściany białe a tam gdzie telewizor i akwarium (lewa ściana jak się wchodzi ) i tam gdzie drzwi wejściowe by zrobić kolor szary-grafitowy jasny.
Szafa jest czarna, a drzwiczki przesuwane są koloru biało-szarego dlatego pomyślałam ze szary byłby dobrym odcieniem Jak myślicie ?

Liczę na szybką pomoc bo pod koniec maja chciałabym już malować


Z góry dziękuję

Aha ! Chcę kupić taką lampę: http://www.praktiker.pl/produkt,2908...omet_gu10. html a nad łóżka takie: http://www.praktiker.pl/produkt,2908...omet_gu10. html

Z nad łóżka ściągnę już telefon i obrazki komunijne, bo za dużo tam się dzieje ;p
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMGP6833 (Medium).jpg (48,9 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP6834 (Medium).jpg (47,0 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP6836 (Medium).jpg (56,0 KB, 24 załadowań)
__________________
WYMIANA - WYMIANA
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1159181


WISH - głównie ubranka i zabawki dla dziewczynki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=50710904
wertusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 15:48   #1707
misiosoft
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

krótka opowieść z placu boju

na zdjęciach widać kolor ścian i płytek, zegar, żyrandol i jakieś inne drobiazgi...

meble są stare, górnych szafek nie będziemy na razie wieszać a lodówka stoi w salonie

ale i tak jest super, to tylko 6 tygodni oczekiwania na nowe meble

aaa, tam gdzie są te dziur (na lewo od zegara), to będą drzwiczki takie jak fronty mebli chowające licznik i zawory
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (48,3 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (55,6 KB, 47 załadowań)
misiosoft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 15:52   #1708
misiosoft
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez wertusia Pokaż wiadomość
Mam problem ! Chcę przemalować ściany bo ten pomarańczowy kolor ścian jest zbyt intensywny 5 lat temu jak go z siostrą wybierałam to chciałyśmy wybrać najbardziej oczodajny Jednak teraz już go mam dosyć aż mnie głowa od niego boli

Mebli nie będę zmieniać bo niedługo siostra się wyprowadzi a ja niedługo po niej. Więc myślę kolor będzie na jakieś 2 lata i bez sensu kupować nowe meble bo potem już każda będzie kupowała inne- na inne potrzeby

Myślałam by zrobić wszystkie ściany białe a tam gdzie telewizor i akwarium (lewa ściana jak się wchodzi ) i tam gdzie drzwi wejściowe by zrobić kolor szary-grafitowy jasny.
Szafa jest czarna, a drzwiczki przesuwane są koloru biało-szarego dlatego pomyślałam ze szary byłby dobrym odcieniem Jak myślicie ?

Liczę na szybką pomoc bo pod koniec maja chciałabym już malować

Z nad łóżka ściągnę już telefon i obrazki komunijne, bo za dużo tam się dzieje ;p

Hej

a myślałaś może o jakimś fiolecie? jakiś jaśniutki lawendowy, kwiat lotosu duluxa czy coś w ten deseń?
misiosoft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 10:15   #1709
desdemonik
Zadomowienie
 
Avatar desdemonik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 058
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez misiosoft Pokaż wiadomość
krótka opowieść z placu boju

na zdjęciach widać kolor ścian i płytek, zegar, żyrandol i jakieś inne drobiazgi...

meble są stare, górnych szafek nie będziemy na razie wieszać a lodówka stoi w salonie

ale i tak jest super, to tylko 6 tygodni oczekiwania na nowe meble

aaa, tam gdzie są te dziur (na lewo od zegara), to będą drzwiczki takie jak fronty mebli chowające licznik i zawory
no dośc tak, nie? byle tylko odcień mebli zgrał się z odcieniem ścian
__________________
Ci wszyscy, którzy nie lubią swojej pracy, czują się lepiej kiedy mogą nazywać nas pracoholikami
desdemonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 11:12   #1710
misiosoft
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez desdemonik Pokaż wiadomość
no dośc tak, nie? byle tylko odcień mebli zgrał się z odcieniem ścian
zgra, musi zgrać, nie ma innej opcji
misiosoft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-29 17:11:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:29.