Co ostatnio sobie uszyłyście? - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-19, 21:34   #1681
Myszka_80
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_80
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Radlin
Wiadomości: 5 386
GG do Myszka_80 Send a message via Skype™ to Myszka_80
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Ja co do wykańczania brzegów to się nie pochwalę pomysłowością bo mam overlocka ( kochani dziadkowie podarowali mi za zdaną maturę )
Z kolei twoje misie powalają
Misio mikołajek powalił mnie totalnie. Rozwalił mnie na wsie łopatki
__________________
Kamilka - 17.03.05
Emilka - 16.10.06

http://picasaweb.google.com/myszka1980

Moje "conieco" https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=24660



Myszka_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 21:44   #1682
natali6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 213
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Słodkie Misiaczki cuuuda
__________________
moje prace: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=408307
natali6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 06:37   #1683
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Lucy1111 Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny!
Dzisiaj trafiłam na ten wątek i muszę powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem Waszych zdolności. Większość z was chyba amatorsko się szyciem nie zajmuje...?

Swojego czasu zajmowałam się (podobnie jak Marikusia) szyciem Miśków dla najbliższych. gdyby co, to służę pomocą i wzorami. Poniżej parę moich skarbów

Pozdrawiam
Właśnie większość z nas szyje amatorsko i to jest piękne No dobra ja kończyłam szkołe krawiecką ale miałam 6 lat przerwy
Twoje prace to istne małe dzieła sztuki! Każdy misiek i poduszka jest cudny zazdroszczę, sama nie mam cierpliwosci do tworzenia takich maleństw

Cytat:
Napisane przez Lucy1111 Pokaż wiadomość
Aha, chciałam Was jeszcze zapytać, jak sobie radzicie z wykończeniem brzegów tkaniny, jeśli nie posiadacie overlocka? Typowy zygzak nie zawsze estetycznie wygląda. Tasiemki? Szew francuski?
Moim zdaniem zygzak wygląda estetycznie jeśli brzegi są równo obcięte a nitki "po zygzaku" także odcięte. Ewentualnie można wszyć podszewkę. Tasiemka - nie dzięki, nie lubię dodatkowych zgrubień. Szew francuski ujdzie ale w niektórych ciuchach z niektórych tkanin

Sukienka, którą pokazywałam chyba stronę wcześniej na mnie
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 06:43   #1684
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Lucy1111 Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny!
Dzisiaj trafiłam na ten wątek i muszę powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem Waszych zdolności. Większość z was chyba amatorsko się szyciem nie zajmuje...?

Swojego czasu zajmowałam się (podobnie jak Marikusia) szyciem Miśków dla najbliższych. gdyby co, to służę pomocą i wzorami. Poniżej parę moich skarbów

Pozdrawiam
Carramba! piękne misie zazdroszczę, bo ja nie mam cierpliwości do takich małych i precyzyjnych rzeczy. Śliczności te misie


Cytat:
Napisane przez Lucy1111 Pokaż wiadomość
Aha, chciałam Was jeszcze zapytać, jak sobie radzicie z wykończeniem brzegów tkaniny, jeśli nie posiadacie overlocka? Typowy zygzak nie zawsze estetycznie wygląda. Tasiemki? Szew francuski?

Hmm, nie wiem co Ci napisać, bo ja wykańczam brzegi albo zwykłym zygzakiem albo ściegiem overlockowym ale koniecznie trzeba mieć do tego odpowiednią stopkę. Tasiemki to tylko stosuje przy paskach do wykańczania brzegu - odgapiłam to od jednych firmowych spodni ;-)

A jak wygląda ścieg francuski????

---------- Dopisano o 06:43 ---------- Poprzedni post napisano o 06:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Właśnie większość z nas szyje amatorsko i to jest piękne No dobra ja kończyłam szkołe krawiecką ale miałam 6 lat przerwy

Sukienka, którą pokazywałam chyba stronę wcześniej na mnie
No to ta szkoła krawiecka wiele wyjaśnia Zazdroszczę, bo ja samouk jestem i niestety są takie rzeczy, które mnie kompletnie dobijają i omijam szerokim łukiem wykroje np z kieszeniami wpuszczanymi.
No i już wiadomo czemu ta sukienka taka ładna i tak dobrze leży na Tobie
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 06:52   #1685
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Wisnia Pokaż wiadomość

A jak wygląda ścieg francuski????
Kliken machen -> http://www.krawiectwo.fora.pl/proble...cuski,201.html



Cytat:
No to ta szkoła krawiecka wiele wyjaśnia Zazdroszczę, bo ja samouk jestem i niestety są takie rzeczy, które mnie kompletnie dobijają i omijam szerokim łukiem wykroje np z kieszeniami wpuszczanymi.
No i już wiadomo czemu ta sukienka taka ładna i tak dobrze leży na Tobie
Dzięki, dzięki ale ja tez parę rzeczy omijam szerokim łukiem. np. właśnie te kieszenie z wypustkami, kołnierz z rewersem (koszmar jak dla mnie) i wieeele innych. Musze sobie sporo rzeczy poprzypominać
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 07:13   #1686
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Kliken machen -> http://www.krawiectwo.fora.pl/proble...cuski,201.html


Dzięki, dzięki ale ja tez parę rzeczy omijam szerokim łukiem. np. właśnie te kieszenie z wypustkami, kołnierz z rewersem (koszmar jak dla mnie) i wieeele innych. Musze sobie sporo rzeczy poprzypominać

aaa. to juz wiem co to jest ten szew francuski. ja na niego mowie poscielowy i tyle
pocieszasz mnie, ze nie tylko ja unika ;-) choc ostatnio dość poważnie rozważam jakiś kurs kroju i szycia, z tym ze za każdym razem wychodzi, ze niestety bardzo drogie
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 12:53   #1687
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Lucy jakie śliczne pluszaki

Susanna sukienka super wygląda! i tak pieknie dopasowana
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-20, 13:10   #1688
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Wisnia Pokaż wiadomość
aaa. to juz wiem co to jest ten szew francuski. ja na niego mowie poscielowy i tyle
pocieszasz mnie, ze nie tylko ja unika ;-) choc ostatnio dość poważnie rozważam jakiś kurs kroju i szycia, z tym ze za każdym razem wychodzi, ze niestety bardzo drogie
Wiesz co ewentualnie zaopatrz się w jakieś dobre książki. Choć najlepiej jest szyć gdy ktoś poprawia błedy, doradza itd. ...
Cytat:
Napisane przez aklat Pokaż wiadomość

Susanna sukienka super wygląda! i tak pieknie dopasowana
A dziękuję dopasowanie to zasługa dzianiny
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 16:05   #1689
kociczek
Raczkowanie
 
Avatar kociczek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 43
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Susanna - sukienka jest świetna, już wcześniej miałam powiedzieć Super się układa, no i wygląda na bardzo wygodną. A z paskiem to po prostu cudo
kociczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 20:23   #1690
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Dziękuję Dziewczyny za uznanie
Każde ciepłe słowo baaardzo uskrzydla i podnosi na duchu, a przy okazji umacnia w przekonaniu, że to co robimy ma sens
Życzę Wam wiele cierpliwości w tworzeniu swoich dzieł sztuki (bo każdy wyrób hand made uważam za dzieło sztuki) i dużo zadowolenia z uzyskanych efektów
Pozdrawiam!
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 20:26   #1691
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez kociczek Pokaż wiadomość
Susanna - sukienka jest świetna, już wcześniej miałam powiedzieć Super się układa, no i wygląda na bardzo wygodną. A z paskiem to po prostu cudo
Dziękuje Kapitalna jest ta dzianinka, bardzo fajnie się ja nosi
Nie wiem czy wklejałam ale chyba nie wiec wklejam "tulipanka", którego szylam w zeszlym roku
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-22, 06:33   #1692
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Dziękuje Kapitalna jest ta dzianinka, bardzo fajnie się ja nosi
Nie wiem czy wklejałam ale chyba nie wiec wklejam "tulipanka", którego szylam w zeszlym roku
ale cudny aż sobie zapisałam - może kiedys uszyje sobie podobną
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 08:28   #1693
MarthaB
Raczkowanie
 
Avatar MarthaB
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 73
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Nie wiem czy wklejałam ale chyba nie wiec wklejam "tulipanka", którego szylam w zeszlym roku
Bardzo fajna spódniczka. ja jakoś się nie dorobiłam samodzielnie uszytej neutralnej spódnicy wszystkie szyję jakieś takie mocno wzorzaste

Podaję fajnego linka - dla uczących się szyć ja ostatnio miałam kłopot z wszyciem taśmy ze skosu w obszycie szyi i podkrój rękawów:

http://modernquiltlove.wordpress.com...nd-neck-holes/

gdybym to widziała wcześniej nie kombinowałabym z opisem w burdzie
__________________
djin djin
MarthaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 12:15   #1694
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Susanna piekna spódniczka, ten pasek z kokarda bardzo fajnie wyglada

Martuś przed chwilą znalazłam podobna instrukcje

I znalazłam jeszcze kolejna jak zszywać kimonowe rekawki, to juz a propos sukienki z burdy, która kilka osób tu szyło
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 13:22   #1695
monika6996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 57
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Dziewczyny wiecie gdzie mozna kupić dobre tkaniny we Wrocławiu?Mieszkam tu od niedawna i z chęcią bym się wybrała po coś Czy jest wątek na forum o hurtowniach tkanin?
monika6996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 16:28   #1696
satu69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: Jak uszyć tutu?

Niestety Ci nie pomogę, ale chętnie dowiem się jak uszyć tutu dodatkowej wiedzy nigdy za dużo. (pod warunkiem, ze ktoś będzie wiedział i napisze krótką "instrukcję" :P)

Edytowane przez satu69
Czas edycji: 2010-04-23 o 16:29
satu69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 15:51   #1697
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

dla wszystkich, którzy coś wkleili. Jak zwykle piękne rzeczy, sukienki, spódnice bombka, czy tulipan, czy też top - prześliczne .
Ja ostatnio nawet nie zaglądam do kiosku, żeby nie kupić burdy, bo i tak nie będę zbyt wiele szyła - bynajmniej nie dla siebie. Przerzuciłam się na ciuszki dla dzieci - jeden wklejam w wątku o szyciu dla dzieciaków.
betty_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 12:37   #1698
MarthaB
Raczkowanie
 
Avatar MarthaB
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 73
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

witam, ale tu puuusto wiatr hula, żeby trochę odświeżyć wątek - wklejam moją nową bluzkę. Poszłam na łatwiznę i zrobiłam z tego samego wykroju (1. nie musiałam robić wykroju, 2. wiedziałam jak się szyje, 3. krój i fason się sprawdził, 4. bluzka jest oszczędnościowa potrzeba raptem 80 cm materiału)
Tym razem zrobiłam z lamówką. Jeden rękaw oblamowałam w taki cudaczny sposób, że aż się zdziwiłam jakim cudem to aż tak tragicznie nie wygląda ale jak na pierwszą moją lamówkę w życiu źle chyba nie jest.
zdjęcie z dzisiaj, bluzkę skończyłam wczoraj o 23
__________________
djin djin
MarthaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 12:09   #1699
LusciousElegance
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 542
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

witam was! chcialabym zaczać szyc, teraz jako ze mam dośc sporo wolnego czasu, mam zamiar niedługo kupić maszyne, tylko kompletnie nie wiem od czego zacząc czy maja to być poszewki na poduszki czy moze ołowkowe sukienki, chodziłoby mi o coś prostego, ale bardziej w kierunku odzieży. pozdrawiam!
LusciousElegance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-04, 10:28   #1700
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Martuś bluzka świetna, szczególnie z tą lamówką w kontrastowym kolorze beda kolejne? ;-)

Cytat:
Napisane przez LusciousElegance Pokaż wiadomość
witam was! chcialabym zaczać szyc, teraz jako ze mam dośc sporo wolnego czasu, mam zamiar niedługo kupić maszyne, tylko kompletnie nie wiem od czego zacząc czy maja to być poszewki na poduszki czy moze ołowkowe sukienki, chodziłoby mi o coś prostego, ale bardziej w kierunku odzieży. pozdrawiam!
chyba najlepiej wybierz sobie jakiś prosty wzór z dokładną instrukcją wykonania (wszystkie wykroje w Szyciu krok po kroku są w nia zaopatrzone i w każdym numerze zwyklej Burdy jest jeden taki wykrój), tani material, zeby nie bylo Ci szkoda, jakby coś nie wyszlo i szyj tak się najłatwiej nauczyć
mozesz ewentualnie potrenować trzymanie prostego ściegu (przynajmniej ja mialam z tym na poczatku spore problemy) ale do tego wystarczy kawałek starej bluzki powodzenia
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 08:22   #1701
liwias
Raczkowanie
 
Avatar liwias
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 353
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Dziewczyny - pomocy! Wzięłam się wczoraj za szycie spódniczki, ale maszyna zastrajkowała - stebnówka idzie normalnie, ale każdy inny ścieg przepuszcza tzn. trochę szyje tym ściegiem, a za chwilę znowu stebnówka chociaż maszyna jest ustawiona na co innego
Fakt, że dawno nie była regulowana i smarowana, ale może wiecie, co może być tego przyczyną?
liwias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 10:06   #1702
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez liwias Pokaż wiadomość
Dziewczyny - pomocy! Wzięłam się wczoraj za szycie spódniczki, ale maszyna zastrajkowała - stebnówka idzie normalnie, ale każdy inny ścieg przepuszcza tzn. trochę szyje tym ściegiem, a za chwilę znowu stebnówka chociaż maszyna jest ustawiona na co innego
Fakt, że dawno nie była regulowana i smarowana, ale może wiecie, co może być tego przyczyną?
na maszynach się nie znam, ale wydaje mi sie ze to jest przyczyną
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 15:41   #1703
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez liwias Pokaż wiadomość
Dziewczyny - pomocy! Wzięłam się wczoraj za szycie spódniczki, ale maszyna zastrajkowała - stebnówka idzie normalnie, ale każdy inny ścieg przepuszcza tzn. trochę szyje tym ściegiem, a za chwilę znowu stebnówka chociaż maszyna jest ustawiona na co innego
Fakt, że dawno nie była regulowana i smarowana, ale może wiecie, co może być tego przyczyną?
czasami tępa igła moze być powodem lub źle dobrana do materiału :P
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 08:28   #1704
blue_mysecka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 333
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

ooo jaki ciekawy wątek

ja też trochę szyję (chociaz moze z duzo powiedziane, raczej przerabiam ubrania niż szyje od podstaw)
ostatnio uszyłam tubę z za duzej koszulki (troche sie po praniu rozciągneła...) i jakiegos pasiastego topu
__________________
blue_mysecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 10:04   #1705
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

O jaki fajny topik!

a ja sie pochwale szortami, moimi pierwszymi! jestem zachwycona, obawialam sie tego zamka z przodu, ale w trakcie okazalo się, że nie bylo czego, szylo się (w miare) łatwo i przyjemnie
wykrój z zeszłorocznej burdy Szycie krok po kroku

spodenki sa lniane, krojone z ogromnego sukienko-plaszcza (starczylo jeszcze na spódnice) i przeze mnie farbowane

a najbardziej podobają mi się guziki ;-)
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 12:30   #1706
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez MarthaB Pokaż wiadomość
witam, ale tu puuusto wiatr hula, żeby trochę odświeżyć wątek - wklejam moją nową bluzkę. Poszłam na łatwiznę i zrobiłam z tego samego wykroju (1. nie musiałam robić wykroju, 2. wiedziałam jak się szyje, 3. krój i fason się sprawdził, 4. bluzka jest oszczędnościowa potrzeba raptem 80 cm materiału)
Tym razem zrobiłam z lamówką. Jeden rękaw oblamowałam w taki cudaczny sposób, że aż się zdziwiłam jakim cudem to aż tak tragicznie nie wygląda ale jak na pierwszą moją lamówkę w życiu źle chyba nie jest.
zdjęcie z dzisiaj, bluzkę skończyłam wczoraj o 23
śliczna bluzeczka, a lamówka wyszła super
Cytat:
Napisane przez blue_mysecka Pokaż wiadomość
ooo jaki ciekawy wątek

ja też trochę szyję (chociaz moze z duzo powiedziane, raczej przerabiam ubrania niż szyje od podstaw)
ostatnio uszyłam tubę z za duzej koszulki (troche sie po praniu rozciągneła...) i jakiegos pasiastego topu
bardzo ładne kolory i udana tuba
Cytat:
Napisane przez aklat Pokaż wiadomość
O jaki fajny topik!

a ja sie pochwale szortami, moimi pierwszymi! jestem zachwycona, obawialam sie tego zamka z przodu, ale w trakcie okazalo się, że nie bylo czego, szylo się (w miare) łatwo i przyjemnie
wykrój z zeszłorocznej burdy Szycie krok po kroku

spodenki sa lniane, krojone z ogromnego sukienko-plaszcza (starczylo jeszcze na spódnice) i przeze mnie farbowane

a najbardziej podobają mi się guziki ;-)
no - no widzę, że lato w pełni, topiki, bluzeczki, szorty - tylko za oknem nie widać słońca. Ale jak się pokaże, to będziesz miała świetne szorty. A te guziki to są obciągniete tym materiałem?
betty_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 17:21   #1707
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

tak guziki są z tego samego materialu

ja szyje teraz same letnie ciuszki, a lata teraz ani widu ani słychu mogłoby juz przyjsc
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 16:21   #1708
kamila481
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 21
Question Jak to zrobić?

Chciałam wykończyć bluzkę takim hmm. haftem? mógłby mi ktoś podac schemat
Załącznik do zdjęcia na którym jest owy haft:
http://www.allegro.pl/item1026375713...a_r_38_40.html
Baardzo dziękuję za odpowiedz i przepraszam za błędy bo to menu mi zasłania wszysko
kamila481 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 16:51   #1709
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Jak to zrobić?

Cytat:
Napisane przez kamila481 Pokaż wiadomość
Chciałam wykończyć bluzkę takim hmm. haftem? mógłby mi ktoś podac schemat
Załącznik do zdjęcia na którym jest owy haft:
http://www.allegro.pl/item1026375713...a_r_38_40.html
Baardzo dziękuję za odpowiedz i przepraszam za błędy bo to menu mi zasłania wszysko
W pierwszym odruchu miałam go skasować ale pomyślałam szkoda zdrowia na nerwy - jak to jest że na allegro potraficie znaleść a na forum - idziecie na łatwiznę po co szukać - buch nowy wątek a co mi tam
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 08:52   #1710
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez aklat Pokaż wiadomość
a najbardziej podobają mi się guziki ;-)
guziki pierwsza klasa Sama obciągałaś czy dałaś do fachowca?

a ja mam przy okazji takie pytanie, bo szukam wykroju na sukienkę w stylu chińskim. Stójka, zapinana na skos. coś w klimacie tego co załączyłam. A dokładnie może być takie samo.
Problem w tym, ze na stronie burdy jest owszem możliwość kupienia wykroju, ale za prawie 11 euro
Może wiecie w jakim numerze Budry była taka kiecka?

Edytowane przez Wisnia
Czas edycji: 2010-05-10 o 08:53
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-24 16:01:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:05.