Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-20, 05:13   #1711
kamilka23
Zadomowienie
 
Avatar kamilka23
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 353
GG do kamilka23
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

A ja tylko na chwilke w temacie spaniowym raz jeszcze. Moje dziecko wstalo dzisiaj o 2giej w nocy!!!! I lazi do teraz, najpierw 2 godziny jeczala, plakala, spiewala i wiercila sie w lozku, kopiac nas przy tym, a od 4tej bawi sie klockami. Zal mi TZta, bo musial isc do pracy, a podobnie jak ja nie spi od 2giej. Ona juz tak od kilku dni probowala sie wybudzic o 2giej, ale ja usypialam na sile, dzisiaj nie dala za wygrana, ciekawe kiedy pojdzie spac. To chyba jej protest przeciwko mojemu oduczaniu od mleka w nocy. Oj zazdroszcze Wam dzieciaczkow, ktore budza sie raz na przytulenie czy smoka, u nas nie ma jednej takiej nocy juz od prawie roku.

Prezenty na komunie na szczescie mi sie zadna komunia nie zapowiada. Jedyna na jakiej bylam w zyciu to moja wlasna (jestemnajmlodsza w rodzinie). Dostalam wtedy pianino elektroniczne i pieniadze, ktore podobnie jak rodzice Sohf, moi wydali na domowe potrzeby. Pierwsza komunia na jaka pojde to mojej chrzesnicy ja jakies 5 lat, na szczescie w De nikt nie bawi sie prezenty po 1000 euro, wystarczy symboliczny przyjmny dla dziecka podarunek i uwazam, ze to ma sen. Troche smieszy mnie ta polska duma: Zastaw sie, a postaw sie. Kto jest lepszym wujkiem i wiecej wyda, laptop, rower, ciekawe kiedy zaczna kupowac auta na komunie?? A to o czym pisze Aranka, to juz szczyt szczytow!!!
__________________
Antonia 13.12.2006
kamilka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-20, 07:14   #1712
elenoraPIOTR
Raczkowanie
 
Avatar elenoraPIOTR
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 322
GG do elenoraPIOTR Send a message via Skype™ to elenoraPIOTR
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

ojeje Kamilko to współczuje..moj tez wstał wczoraj kolo północy i ogladal krzyk z nami ale wsadziłam go do łóżeczka troche pojeczał postekal i zasnał do teraz...kurcze ja bym chyba nerwicy dostala jakby mi Piotrek bawił sie klockami o 4 w nocy!!! bidulka
elenoraPIOTR jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-20, 07:47   #1713
malgogaj
Zadomowienie
 
Avatar malgogaj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa
Wiadomości: 1 171
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Ojej Schatzsi biedny Colin. Mam nadzieje ze szybko mu przejdzie, bo sie umęczy.
No i te wypadki! Szok! Olaf to sobie nawet porządnego guza nigdy nie nabił. Jest bardzo ostrożny i nawet jak upada to zawsze jakoś tak sie obkręci ze głową nie uderzy.

Kamilko nie spicie od 2 w nocy!? No to ładnie Was przeszkoliła Antonówka......

Odnośnie komunijnych prezentów. Ja bylam na jednej komuni u mojej siostrzenicy. w przyszłym roku czeka nas nastepna i za rok znowu. Ale to bratankowie Tzeta. Ze swojej komuni pamietam ze dostałam lalke Fleur (to taka niby Barbie) i ze mialam obiecany zegarek od chrzestnego, ale tego czy go w koncu dostałam to juz nie pamietam
__________________
Olafkowo 21.12.2006
Olaf
malgogaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-20, 10:06   #1714
cléo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 655
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

szkoda mi Colina, dorosłego grypa żołądkowa wymęczy a co dopiero małe dziecko


a mój Wiktor znowu chodzi na palcach, dzwonilam do lekarki i powiedział ze to pewnie znowu przykurcz sciegna achillesa, jak mu nie pusci ten skurcz to czeka nas rehabilitacja
cléo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-20, 10:12   #1715
cléo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 655
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Kamila, nie wiem jak Ci mala śpi w ciągu dnia ale możesz spróbowac nie pozwolic jej spać, nie wiem idz na plac zabaw, niech szaleje z dziecmi, daj jej na kolacje cos pożywnego, zmęcz ja po prostu może pośpi dłużej a jak się obudzi to daj jej picie, smoczek. nie wiem czy Ty jeszcze karmisz piersią, ja odzwyczajałam Wiktora powoli i sucesywnie i trwało to 2 czy 3 miesiące, w ostatnim miesiącu karmiłam go raz na 2 dni potem coraz rzadziej.... tylko, że mój Wiktor kocha pić z butelki więc jak mu dałam mleko w butli to tez było dobrze

Kamila musisz coś zrobic bo zwariujesz kobieto i padniesz z wycieńczenia
cléo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-20, 10:32   #1716
kamilka23
Zadomowienie
 
Avatar kamilka23
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 353
GG do kamilka23
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Biedny Colin, wiem co to zanczy bo Antonowka mila sowjego czasu biegunke, ktora trwala tydzien i niezle ja wymeczyla.

Cleo ja przestalam karmic piersia, kiedy mala miala 4 miesiace. A co do niepozwalania spac w dzien, juz tez probowalam, a ona i tak w nocy musi nam dac popalic. I nawet zauwarzam u mniej reakcje odwrotna, im bardziej zmeczona - tym gorzej spi. Ona wogole jest jakas inna jesli chodzi o spanie. Wlasnie czekam na poradnik, ktory zamowila, moze uda mi sie ja jakos wyleczyc z tych dzikich nocy, ale jesli to nic nie da jedziemy po skierowanie na badanie zaburzen snu, bo inaczej tak jak mowisz - padne z wyczerpania. I chyba jeszcze dodatkowo oszaleje.

A Antonowke wsadzialam do lozeczka ok. 8mej, zeby sporobowala sama zansac (padala juz ze zmeczenia), ale ona gdzie tam spac w lozezcku. W ryk i to taki, ze sie dziwie, ze policji nikt z sasiadow nie wezwal za znecanie sie nad dzieckiem. I co ciekawe, ja wszyszlam z pokoju, a ona wylazla z lozeczka. Nie mam pojecia jak to zrobila, bo materac jest na najnizszym poziomie. I nie wypadla, bo nic nie bylo slychac i nie ryczala, zwyczajnie wyszla. Akrobatka, wzstysko zrobi zeby tylko nie lezec w lozeczku. Poszla do mnie do lozka i zasnelysmy na 2 godziny (dzieki Bogu), obudzila sie i pierwsze co to chce zlazic, a ja ja polozyla znow kolo mnie i zasnela znowu, w napadach zlosci. Teraz jeszcze spi i dobrze niech odsypia, bo dzisiejszej nocy spala okragle 6h z dwiema pobudkami w tym czasie!! Powiem Wam, ze zaczynam juz miec czarne mysli, ze ona ma jakies uszkodzenia w mozgu i nie moze spac, moze spowodowane ciezkim porodem, albo ze wzgledu na stresy jakie byly miedzy mna a TZtem, krotko po jej urodzeniu. A czasem mysle typowo przesadnie jak moja mama, ze ja ktos zauroczyl. Masakra.
__________________
Antonia 13.12.2006
kamilka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-20, 10:35   #1717
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

biedny Colin, ma chłopak pecha. ale w końcu kobiety lubią facetów z bliznami oby żoładeczek szybko wrócił do normy. Kuba przez to przeszedł i wiem jak strasznie się umęczył. buziaczki

cleo, mam nadzieję, że Wiktor sobie sam poradzi z tym skurczem. też się biedaczek umęczy.

kamilko współczuję. mój Kuba kiepsko sypia, ale Twoja Atomówka to już przebija wszystko.

a to część zdjęć z sesji u fotografa jakość troche nie bardzo bo skanowane
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg z piłą.JPG (45,0 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cały.JPG (34,6 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg klocuszki.JPG (49,4 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ogrodnik.JPG (57,8 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg trójeczka.JPG (51,7 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg winogronka.JPG (53,6 KB, 43 załadowań)
sohf jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-20, 11:01   #1718
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

sohf cudna sesja, stylistyka wspaniale sie komponuje z uroda Kuby!

schatzi Colin to rzeczywiscie kaskader. Wydaje mi sie do Ciebie podobny, przynajmniej minki. Duzo zdrowka dla niego!

kamilko ja tez zauwazylam prawidlowosc, ze im wiecej Nina spi, tym ...wiecej spi. I na odwrot. Moze wiec Antonia powinna lepiej spac w dzien, tylko trzeba odpowiedniego momentu nie przegapic? Nie umiem nic doradzic, bo u nas ze spaniem nigdy problemow nie bylo. Co innego jedzenie;((

Moja przyjaciolka urodzila dzis w nocy wczesniaczka, ma na imie Alex i wazy 1100, mierzy 37 cm. Samodzielnie oddycha, co jest juz ponoc polowa sukcesu. Trzymajcie kciuki, zeby nie bylo problemow, bo to przeciez nadal bardzo malenkie dzieciatko.
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-20, 13:04   #1719
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

kasiu - bardzo ale to bardzo trzymam kciuki za maluśkiego Alexa! przesyłam też moc pozytywnych wibracji aby jak najszybciej zdrowiutko dobrnął do odpowiedniej wagi i szczęśliwie wrócił do domku!

Cleo - a skąd u Wiktorka te przykurcze? Z tego co wiem w 99% leczy sie to masażami i rehabilitację i im szybciej - tym lepiej!

Kubuś z tymi winogronami...fajny pomysł! Mnie się kojarzą te czarne grona z jego oczami - jakaś taka przenośnia jest w tym zdjęciu...

kamilko - współczuję ci bardzo z tym spaniem Antosi. Tak jak pisze kasia - u nas też widać tę prawidłowość - jak Laurka śpi to śpi dużo a jak wpadnie w wir niespania, wybije sie to mamy kilka dni problem. Z tym, że problem nasz to mały pikuś przy twoim! Ja miałam tylko raz taką pobudkę w nocy kiedy to małą nie chciała spać ale wsadziłam ją sobie do łózka i najnormalniej w świecie sama zasnęłam a Laura po kilkudziesięciu minutach kręcenia i jęczenia i mimowolnym moim ściąganiu ja ręką do pozycji leżącej w końcu sama padła. Grunt to być cierpliwym, zacisnąć zęby i pokazać kto tu rządzi. Jeśli dziecko wyczuje, ze nawet po godzinie jęków mama w końcu przyjdzie i wyjmie z łóżka bądź da to co dziecko chce to nie ma mowy o osiągnięciu zamierzonego rezultatu. Warto poszukać kogoś typu "szeptunka" kto poobserwuje dzień i noc Antosi i powie gdzie tkwi problem.

Ja też niczego nie osiągnęłam sama z siebie. Też troszkę walczyłam aby nauczyć Laurkę zasypiać samodzielnie bo kiedyś robiła to tylko w moich ramionach no i kilku innych rzeczy...
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-20, 13:22   #1720
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Aranko dzieki! Czytam wlasnie forum o wczesniakach i splakalam sie jak bobr.
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-20, 13:26   #1721
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Ja też trzymam kciuki żeby Alex zdrowo rósł. ważne że sam oddycha bo zdaje się że to największy problem przy wcześniejszych narodzinach.

a w imieniu Kuby dziękuję za komplementa Aranko z tymi winogronami to żaden pomysł, po prostu Kuba jak to on musi wszystko zbadac organoleptycznie:P a fotografka uchwyciła moment

reszta fotek, ale te juz mniej udane
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg czerwony kapturek.JPG (41,1 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg my.JPG (49,0 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg na czworaka.JPG (35,3 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z pieskiem.JPG (52,6 KB, 30 załadowań)
sohf jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-20, 14:10   #1722
zaba21_22
Zadomowienie
 
Avatar zaba21_22
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 638
GG do zaba21_22
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Kasiu ja również trzymam kciuki za małego Alexa i przesyłam moc pozytywnych fluidów

Schatzsi biedny mały kaskader, życzę mu dużo zdrówka

Sohf zdjęcia super, świetna pamiątka, a z Kuby to niezły mały model, ehh i te jego śliczne ciemne oczka

Kamilko co do spania to raczej nic nie poradzę, Asia należy do tych co raczej całą noc przesypiają i śpi we własnym łóżeczku, ostatnio jak wypluje smoczek po zaśnięciu, to go z łóżeczka nie wyciągam, bo jak się przebudzi, to sama go sobie lokalizuje i wkłada do buzi. Dzisiaj mi zrobiła pobudkę o 3 w nocy i nie bardzo chciała zasnąć, to przysunełam sobie łóżeczko do łóżka i tak leżąc i drzemiąc przez balaski ją głaskałam, ok.4 dostała butlę i poszła spać

Brr... u nas paskudna pogoda, leje prawie cały czas, Niunia się wybroiła i teraz śpi
__________________
zaba21_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-20, 14:17   #1723
kamilka23
Zadomowienie
 
Avatar kamilka23
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 353
GG do kamilka23
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Kasiu trzymam kciuki za Alexa, najwazniejsze, ze sam oddycha, to bardzo duzo u takiego maluszka!!

Dziekuje za pocieszenia i porady. Dostalam te ksiazke i wlasnie jestem w trakcie czytania, zapowiada sie na sensowna i pomocna, zobaczymy. Jak tylko przeczytam zaczne wprowadzac w zycie. Mam nadzieje, ze z pozytywnym skutkiem. Jak podziala, to sie z Wami podziele radami. Poradnik jest fajny, bo nie ma w nim metody, kiedy to trzeba zostawic placzace dziecko samo sobie. Przeczytalam ostatnio, ze ta metoda, moze byc bardzo niebezpieczna i miec zly wplyw na psychike dziecka w przyszlosci. Nie mam serca sluchac jej placzu i zal mi sasiadow.

Widac, ze z Kubusia maly model rosnie, pozuje swietnie, czemy na fotki z reklmy!!!
__________________
Antonia 13.12.2006
kamilka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-20, 23:47   #1724
zaba21_22
Zadomowienie
 
Avatar zaba21_22
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 638
GG do zaba21_22
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Ale tu dzisiaj pusto... chyba jakieś problemy z serwerem

Ooo... widzę że już chyba wszystko oki

zobaczcie co znalazłam :
http://allegro.pl/item364883752_zest...i_zobacz_.html
__________________
zaba21_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 07:29   #1725
malgogaj
Zadomowienie
 
Avatar malgogaj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa
Wiadomości: 1 171
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Zabo, byl chyba jakis problem z wizazem, bo napisalam posta wczoraj i mi zniknęło niestety. Spróbuje jeszcze raz.

Kamilko. Ja uczyłam Olafka zasypiania jakoś w grudniu. U nas była metoda: kładzenia do łożeczka i wychodzenia. cała nauka trwał jakieś cztery dni. Pierwszy dzien Olaf zasypiał 3 godziny. Ale: Olaf nie płakał jakoś strasznie, raczej popłakiwał, wołał nas, stękał itp. Przychodziłam do niego i nic nie mówiąc kładłam go i wychodziłam. Nie stosowałam zadnej metody czasowej tzn ze trzeba czekać ilez tam minum pomiedzy wejściami. Szłam jak uznawałam, ze już trzeba. Nie pozwoliłam na wielka rozpacz. Ale serce mi sie krajalo jak widziałam go siedzacego i patrzacego w okno (podgladalam co robi). Pierwszego wieczoru zasnąl na siedzaco. Potem bylo juz coraz lepiej ale nie chcial np czytac bo wiedzial ze potem idzie spac. Kilka dni i szedl chetnie sam spac. Teraz nawet przytulic go nie mozna bo odpycha i pokazuje paluszkiem na lóżeczko. Tak bylo u nas, ale Olaf byl mniejszy. Mam nadzieje ze i Ty znajdziesz metode na Antonie. W nocy Olaf nadal "przychodzi" do mnie. No i w ciagu dnia musze polezec przy nim i zazwyczaj juz spię z nim.
Moze sprobuj malymi kroczkami ja nauczyc? Na poczatek niech lezy w łóżeczku a Ty siadaj obok i ja głaskaj. Potem mozesz siadac coraz dalej az w koncu wyjdziesz Powodzenia i trzymam kciuki.

Trzymam kciuki za Alexa. Ja po takim news siedze i łzy ocieram. Bedzie dobrze, musi byc. Taki okruszek!

Sohf ale super zdjecia! Fajna z Was rodzinka. A Kubuś to normalnie jest śliczny! Aniołeczek i tez czarne jak węgielki oczyska! Tez podoba mi sie zdjęcie z winogronami. Model z niego jak trza!
__________________
Olafkowo 21.12.2006
Olaf
malgogaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 08:35   #1726
kamilka23
Zadomowienie
 
Avatar kamilka23
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 353
GG do kamilka23
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Malgogaj nasza metoda jest podobna. Wchodzimy jak chcemy, oni zalecaja najpier co 3min potem co 5 i co 7. Nastepnego dnia zaczynamy od 5ciu itd. Ale mozna np. wchodzic co minute na chwile i wychodzic. Jesli stosuje sie 1sza zasade, to mozemy zostac u dziecka max. 2 min. Pocieszamy je, mowimy do niego spokojnie, ale nie wyjmujemy i wychodzimy. Zaczynam od piatku, tylko troche sie martwie, bo Antonowka wczoraj jakims cudem wylazla sama z lozeczka, mimo, ze materac na samym dole, troche mnie to martwi, bo boje sie, ze jej sie cos stanie podczas wychodzenia, a i sama metoda ciezka do wprowadzenia w zycie jesli dziecko wylazi z lozeczka. Chyba poloze materac na ziemi, wtedy juz napewno nie przelozy nogi gora. Drugi problem jest taki, ze wklada nogi miedzy szczeble i chce wyjsc (wyjelam jej kiedys szczeble i pokazalam jak sie wychodzi i teraz probuje to robic z zalozonymi szczebelkami, kolejny moj stres, ze sobie nogi zablokuje). Ale chyba nie ma sie co tak na zapas zamartwiac, znajac moja Antonowke pewnie bedzie stala i wrzeszczala, no albo probowala wyjsc gora, raczej sie nie polozy. W ksiazce piesze, ze dzieci zwykle ucza sie zasypiac w ciagu tygodnia, ale niektore potrzebuja 2-3 tygodni inne kilku dni (jak Twoj Olafek). Ja sie na stawiam na 2 tygodnie, bo Antanowka jest niezwykle uparta (to po mamusi ). Zasade ta stosujemy tez podczas poludniowego snu, tylko troszke inaczej i w nocy. Jesli dziecko przespi 10 nocy z rzedu, mozemy powiedziec, ze metoda poskutkowala. Boje sie troche tylko, ze TZ bedzie mi jeczalam, zebym ja wyjela, bo on nie umie zniesc jak ona placze. Wysle go chyba na te peirwsze dwie noce do jego rodzicow, niech tam spi. Przynajmniej sie do czegos przydaja
__________________
Antonia 13.12.2006
kamilka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 08:41   #1727
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

od czego tu zaczac....

Shtazsi najszczersze wyrazy mojego wspolczuciatrzymaj sie kobieto dzielniejakbys potrzebowala rozmowy to wiesz ze na mnie mozesz liczyc.
Colin tojuz duzy mezczyzna
Laura to tez b zywiolowe dziecko.gdzie z nia nie pojde to wszyscy mowia ze pierwszy raz takiego zbuja widza.wszedzie wlezie, wszystko dotknie, wszystkiego posmakuje
ostatnio cudem obylo sie bez szycia co pokaze na zdjeciach.

Kasiu ja rowniez trzymam kciuki za maluszka i sle moc pozytywnych fluidow~~~~~~~~~~~~~~

Sohf Kubus przesliczny!!sesja rewelacjamoge wiedziec jaki jest u Was koszttakiej sesji??ja dla Laury robilam na roczek niestety zdjecia zostaly u Hubert i juz ich nie zobaczylam bo nie chce mi ich oddac.za ujecia zaplacilam prawie 100zl:/

Kamilko u nas od kilku dni mamy(nie tak powazy jak u Ciebie ale jednak)problem ze spaniem.w prawdzie mala chodzi spac o 19.30-20 i spi do 7-8 z jedna przerwa o 4-5 wstaje z lozka wlacza sobie tv oglada bajki i wraca po pol godz czasami godzinie.i tak codziennie.nie wiem czemu.jest grzeczna, bawi sie ale jednak wstaje.
Laura jeszcze kilka miesiecy temu rowniez usypiala na rekach ale chyba sama dojrzala do zasypiania obok mnie.zaczynalysmy tak ze ja ja kladlam na swojej rece i wtlualam w siebie.potem ta reka odeszla i dzis zasypia tarmoszac moje usz ktore mam cale podrapane:/
w dzien zasypia okolo10/11-12/13
sa noce ze przesypia cale w lozeczku a sa takie ze do 2 spi w lozeczku i biore ja do siebie po uprzednik kilkurazowym wstawaniu glaskaniu itp.spi ze smokiem ale ja zasnie mocniej to zaraz go wyluwa a jak nie moze znalesc to ja musze interweniowac.
zawsze przed moim polozeniem sie spac dostaje male ilosc mleka roznie czasami120-150 ale nie wiecej.ostatnio nie chce pic przy zasyppianiu dopiero jak dobrze zasnie przekladam ja do lozeczka i tam daje jej butle-przez sen wypija.

wogole to ostatnio nie moge sobie z nia poradzicjest okropnawstajemy rano, schodzimy na dol na sniadanie i od razu jest ryk-nie placz-RYK.tupanie nogami, rzucanie sie na ziemie, zawisanie na mnie stojacej nad blatem, przygotowujac sniadanie.dzis nie wytrzymalam...wydarlam sie choc wiem ze nie powinnam.i zauwazylam ze jak ja wezme na rece to spokoj-ona zwyczajnie domaga sie noszenia albo wyjscia na dwor(jesli jest placz bez powodu)nie ulegam jej.biore na rece zanosze do pokoju sadzam na poglode i ryczy jeszcze bardziej wrrrrrrrrrrrr:/potrafi z 20min sie drzecja ja konsekwentnie odnosze i czekam az sie uspokoi.czy przyczyna takiego zachowania moze byc nocnik??od dwoch tyg walczymy z nocnikiem-efekt mizerny:/ale wlacze.w takich momentach nie wiem co mam robic...i ostatnio trace cierpliwosc:/

nie wiem co jeszcze moglabym napisac...moze to, ze moja nieobecnosc spowodowana jest ogolnym przygnebieniem z powodu braku tzkazda wolna chwile spedzam w lozku.klade mala wieczorem spac.robie obiad na nastepny dzien, sprzatne cos.rano wstaje-walka, potem drzemka(ja razem z mala)wstajemy to albo spacer albo zakupy wracamy pozno jakies sprzatanie,kapanie i tak dzien sie kreci:/
cale szczescie ze juz za kilknascie dni sie zobaczymy.


wrzucam kilka Laury
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN1461.jpg (111,5 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1467.jpg (96,1 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1501.jpg (100,7 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1517.jpg (112,8 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1526.jpg (103,5 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1528.jpg (101,7 KB, 23 załadowań)
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 08:43   #1728
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

i jeszcze kilka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN1538.jpg (113,5 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1563.jpg (113,2 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1565.jpg (120,9 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1585.jpg (117,8 KB, 39 załadowań)
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 09:32   #1729
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Marti ale LAura fajna panienka jakiego kucysia ma fajnego a z plecaczkiem to juz całkiem rules
Kuba też ostatnio próbuje pokazywać fochy, płacz i krzyki jak nie dostanie tego co chce. a i rzuty na podłogę:P uparty jest jak osioł a najgorsze ze zczaił o co biega z telewizorem i teraz podchodzi i pokazuje żeby mu włączyć a jka się to zrobi to zadowolony siada na wersalce i ogląda mini mini:P najbardziej lubi misia w dużym niebieskim domu i staram mu się tylko to włączać, ale on by oczywiście wiecej chciał.
za zdjęcia zapłąciliśmy 190zł, ale nie wiem ile za samą sesję, bo to z wywołaniem zdjęć w formacie 15x21, gdybyśmy wzieli zdjęcia 13x18 to by było 150, a jak jeszcze mniejsze to jeszcze iles tam mniej. w każdym razie cała akcja trwało około godziny i wcale nie było łątwo z małym modelem współpracować a zdjęcia w sumie też miały być na roczek, ale jakoś nie było wcześniej kasy:P a czemu Hubert CI nie chce oddać fotek??
a tak ogólnie to trzymaj się dzielnie, nie smutkaj, niedługo Michał wróci

KAmilko no to powodzenia w akcji "zasypianie"

MAlgo dzięki
sohf jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-21, 20:35   #1730
schatzsi
Wtajemniczenie
 
Avatar schatzsi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 481
GG do schatzsi
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Hej dziewczyny
Ja tez wczoraj ,mialam caly dzien problem by wejsc na wizaz.
Marti dziekuje,kochana jestes.Laura super panienka, jakie juz ma wlosy fajne.No i po niej to widac,ze to zboj maly
Nie martw sie Laury uporem i proba sil,w tym wieku chyba wszystkie dzieci tak maja.Colin tez,probuje wymuszac krzykiem,lecz na mnie to nie dziala,jak on zaczyna ryczec bez powodu lub po to by cos wymusic ,poprostu wychodze z pokoju.
Sohf sesja super,bardzo fajne zdjecia,a Kuba to porostu
Kamila wspolczuje Ci tych akcji ze spaniem Antonowki.I trzymam kciuki, co by akcja "samodzielne zasypianie" przebiegla szybko i w miare mozliwosci bezproblemowo.A szczebelkami w lozeczku sie nie zamartwiaj,Antonowka sobie poradzi z wyjeciem nog,a nawet jesli nie,to przeciez bedziesz w pokoju obok,mozesz tez po cichu zajrzc przez szpare od drzwi co robi.
Kasiu trzymam kciuki za Aleksa.A wlasnie,masz moze jakies wiesci jak sobie radzi maluszek?

Dziewczyny(oprocz sohf,bo to juz wiem) czy wasze dzieci interesuja sie juz bajkami w tv?

EDIT: Pozdrowienia dla Anulki33
schatzsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 20:54   #1731
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

dziekuje za mile slowa pod naszym adresem

sohf nie wiem czemu ale 4 mi nie wskoczyla przed slowem "ujecia"a wiec za 4 ujecia tak zaplacilismy i bylo tego az 6 zdjec:/a H nie chce oddac mi zdjec bo wie ze robi mi tym na zlosc bo badzo mi na nich zalezy.nie wspominajac o dysku ze zdjeciami z 8 letniego okresu mojego zycia...dziecinne

Schatzsi Laura oglada bajki.ja jej wlaczam bajki na cbeebeebies.tam leca same ladne bajki.ona wrez sie upomina o wlaczenie albo wlacza sobie sama.nigdy nie wlacze jej cartoon network, disney chanell i temu podobnych kanalow.masakra co tam sie dzieje.mini mini chyba nie emituje zlych bajek??laura z mini mini najbardziej lubi te pociagi.ona wogole ma zamilowanie do motoryzacji podobnie jak rodzicebo ja rowniez jestem fanatyczka 4 kolek i nie tylko
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 20:57   #1732
malgogaj
Zadomowienie
 
Avatar malgogaj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa
Wiadomości: 1 171
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

łojejku Marti superowa dziewczyna z Laury! Fajnie ze cos napisałas. Nie martw sie, ja tez bez tz juz trzeci tydzien. Własnie niedlugo jade po niego na dworzec. Tez jakos malo pisalam ostatnio i chyba z tego samego powodu. Tesni sie niestety.

Schatzsi. u nas podobnie z tv. Oalf przynosi pilota jak chce poogladać. ALe nie wszytsko lubi, ta bajke z niebieskim misiem lubi, franklina nawet nawet, a ja za to ogladam sobie rumcajsa na mini mini w tym czasie Olaf sie bawi bo nie lubi Uwielbia za to bajke o wielorybku mumu, byla dalaczona do jakiegos miesiecznika. No i teletubies.

Kamilko kilka dni trwało płakanie i wolanie natomiast pełen luz to dopiero tak po tygodniu, dwóch. Bedzie dobrze, trzymam kciuki. Wazna aby byc konsekwentnym.

Co do wymuszania! u nas jest oststnio masakra. Olaf wali głowa w co popadnie. Dzisiejszy wynik: dwa mega guzy.
__________________
Olafkowo 21.12.2006
Olaf
malgogaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 21:03   #1733
schatzsi
Wtajemniczenie
 
Avatar schatzsi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 481
GG do schatzsi
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Ja, coprawda nie probowalam Colinowi wlaczac bajek,ale mysle,ze jego by to nie zainteresowalo,bo trzeba by siedziec w jednym miejscu by sie skupic na ogladaniu,a on nie umie usiedziec na tylku,nawet przez minute,obojetnie czym go probuje zajac.
Kiedys leciala w tv bajka(coprawda,dla starszych dzieci,o jakis smokach) i pokazywalam mu,ze cos tam,ze smok itd.. ale on nawet nie chcial popatrzec.
Pozatym,nie wiem na jakim kanele w de,leca bajki dla tak malych dzieci(ja znam tylko CN lub disnejowskie kanaly)Moze Kamila wie?
schatzsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 21:45   #1734
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Ja na szybko: maly Alex radzi sobie dobrze, dzis juz kangurowal i teraz bedzie juz mozna codziennie wyciagac go i przytulac na godzine! Mama jego jest juz w domu (w NL po porodzie wypuszczaja tego samego dnia, ona wyszla na drugi dzien) i zaprzyjaznia sie z laktatorem, bo musi sama rozkrecic laktacje, zeby dokarmiac malego. Na razie minimalne ilosci strzykaweczka, ale daje rade. Bedzie teraz dwa razy dziennie jezdzic do synka. Trudny czas ja czeka, bo przeciez i ogromna tesknota, i niepokoj, i zwyczajne zmeczenie. Ale mam nadzieje, ze dwa miesiace szybko mina i wyjda do domku.
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 22:33   #1735
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

kasiu - wieści o Alexie SUPER! kangurowanie takiego okruszka (bo cały czas mam przed oczami paczkę z kilogramem cukru...) .. jak takie ociupeństwo brać na ręce....Wierzę, ze bez żadnych przeszkód wróci cały i zdrowy do domu. Faktycznie przed jego mamą bardzo długi i trudny okres...

W temacie TV - Laura się domaga rano włączenia (bo ja tradycyjnie oglądam DD TVN) ale sama nic nie ogląda - telewizja i bajki ją nie interesują...
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-22, 11:07   #1736
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Nina oglada tylko Bumbe, czyli 10 minut w TV codziennie rano. Nic innego jej nie interesuje.
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-22, 11:23   #1737
kamilka23
Zadomowienie
 
Avatar kamilka23
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 353
GG do kamilka23
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Marti Laurka bardzo duza panna, bardzo mi sie podobaja zdjecia w plenerze, super sa. A na zdjeciu z kucykiem abrdzo do ciebie podobna.

Kasiu dobrze, ze malutki Alex taki silny facte, oby tak dalej!!!

Bajki w TV rana wlaczam niemiecki superRTL, najbardziej lubie krotkie wstawki z krowka o imieniu Toggolino. Ogolnie nie wykazuje jednak dluzszego zaintereswoania bajkami. Najbardziej lubie Teletubbies i na CeeBBies (czy jak to sie pisze) dobranocny ogrod (moim zdaniem dosc durne, ale dzieci lubia takie figurki. Co do niemieckich kanalow bajkowych to mamy ich mase dzieki PREMIERE, ale ich nie ogladamy. Najczesciej superRTL i KiKa. Ale ja staram sie wlaczac TV tylko jesli to konieczne, czyli np. jak musze cos zrobic w domu.

Zycze wiosennego Bozego Ciala. W moim Bundesland (NRW) dzisiaj jest tez swieto, ale ze mieszkam ok. 1km od granicy z Niedersachsen, to wlasicie swieta nie mam, TZ w pracy, bo jego firma jest wlasnie w tym Landzie, moj kurs tez, wiec dziaj draluje do szkoly (na miescie pewnie beda tlumy, bo wszyscy co maja wolne w NRW jada na zakupy na Nidersachsen Tak to juz u nas poplatane

Co do nauki snu to dziekuje za zyczenia powodzenia, napewno sie przydaja, zaczynamy od jutra. TZ juz pogodzil sie z faktem oddelegowania na ten czas do jego rodzicow. Wieczoram i w dzien jakos wytrzymam, ale boje sie co bedzie w nocy. Antonowka dzisiaj obudzila sie o 23ciej, potem od 1szej do ok. 2giej jeczala. Pozniej o 3.30 zrobila wielka jazde o mleko i uleglam jej. Pobudka o 7mej.
__________________
Antonia 13.12.2006
kamilka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-22, 18:51   #1738
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

moje kociaste
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00003.jpg (109,1 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00014.jpg (140,8 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00017.jpg (133,5 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00026.jpg (116,5 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00028.jpg (112,1 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC09999.jpg (115,0 KB, 15 załadowań)
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-22, 19:27   #1739
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

kasiu - widzę że kociaki już zakumplowane . Fajnie razem wyglądają...zarówno oczy jak i kolor umaszczenia SUPER!!!! Już mi tęskno za ruskiem, którego jeszcze nie mam...
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-22, 20:20   #1740
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

A przypomnij, kiedy +/- kot i pies sie pojawia? Bo pisalas tez o mastino. BTW: co z Sonia? Bo kiedys zalilas sie, ze zle sie czuje (kaszle czy dusi) , a potem watek sie urwal.
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:45.