Mamusie grudniowe 2015 cz. 4 - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-08-04, 12:36   #1711
SweetViolet
Zadomowienie
 
Avatar SweetViolet
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 346
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość

A nad ranem taki skurcz mnie złapał w łydce, aż do stopy :/ Próbowałam rozmasować, bo wstać nie mogłam, ale nic to nie dało, jakoś się zwlekłam z łóżka i przeszło, ale do tej pory mnie boli
Kupiłam już sobie magnez w tabletkach, bo miałam do rozpuszczania nigdy mi się nie chciało, a tabletkę prędzej połknę.
Gdzieś mi się o oczy obiło, że taki magnez do rozpuszczania to do najlepszych nie należy. Ja od początku ciąży łykam magnez 3x dziennie, bo jak czasami brałam 2 tabletki, to brzuch bardziej czułam. A biorę MagneB6, bo mi lekarz przepisał. Wiem, że w zależności od firmy są różne dawki w tabletce.
__________________
“If you die, and I live, there’s no life for me at all. You’re my whole life. I would never be happy again.”

synek
Czekamy na Kruszynkę 24/40
SweetViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 12:38   #1712
mujer
Zadomowienie
 
Avatar mujer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 976
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość

Ja ostatnio jechałam z mamą i siostrami na zakupy, a przed wyjazdem wypiłam dużo wody, bo lepki popijałam. Dojeżdżając prawie na miejsce tak mi się chciało sikać... I jeszcze Mała zaczęła mnie kopać

To cudownie!

Ubranka śliczne! Mały strojniś będzie

Idź odpocznij Forum nie ucieknie, nie dziś to jutro nadrobisz. Jak nie nadrobisz, to nic się nie stanie. Nie ma co się męczyć.


Ja wczoraj wieczorem miałam zaparcia :/ I dwa razy jak mi brzuch stwardniał to jeszcze doszedł ból od zaparć i miałam dwa takie bolesne skurcze, że aż mnie zgięło w pół :/


A nad ranem taki skurcz mnie złapał w łydce, aż do stopy :/ Próbowałam rozmasować, bo wstać nie mogłam, ale nic to nie dało, jakoś się zwlekłam z łóżka i przeszło, ale do tej pory mnie boli
Kupiłam już sobie magnez w tabletkach, bo miałam do rozpuszczania nigdy mi się nie chciało, a tabletkę prędzej połknę.

A śliwki Ci nie pomagają? Tolerujesz takie owoce? Nawet nie suszone, tylko świeże. Bo ja w sumie przypadkiem odkryłam, że śliwki czynią mi cuda. Dostałam tę laktulozę od gina, ale jakoś nie kupiłam, bom leniwa i przypadkiem połknęłam kilka śliwek i szybko sprawa załatwiona. Teraz po prostu codziennie wcinam i jest ok
mujer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 12:40   #1713
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez adka_19 Pokaż wiadomość
U mnie sidzi kolo mnie
Musze wlasnie powli myslec o tym albumie, myslicie o foto ksiazce czy albumie ?

Ja czekam na paczke od znajomej z Anglii... Zgadalysmy sie cos dawno kontaktu nie mialysmy a ta mi ze pol garazu szmatek ma dla malego..
Musze wymyslic co wyslac dla jej maluchow teraz
Maly prawie roczek, Cora ok 4 latek. Jakies pomysly ?
Ja się zastanawiam
Myślałam o takim albumie ręcznie robiony do wklejania Ale to się zobaczy jeszcze Znajoma robi takie albumy, więc w razie czego ją poproszę.
Foto książka też fajna sprawa, tylko, że jak już wydrukujesz, to nic więcej nie wkleisz
A fajnie zrobić taki np. pierwszy roczek z życia dziecka
No i w ręcznie robionym można swoje dopiski dodawać

Co do prezentów dla dzieci koleżanki to nie pomogę, bo nie mam doświadczenia Ale fajnie, że chce się z Tobą podzielić

Cytat:
Napisane przez benita84 Pokaż wiadomość
Hehe to tym bardziej podziwiam odwagę że się zmotywowałaś żeby pójśc ja jestem tchórz jeśli chodzi o dentyste ale chodze bo mam kiepskie zęby i boje się że jak chwilę odpuszcze to zaraz wyskoczy jakieś kanałowe... A już to przerabiałam jako dziecko :/ ale zanim otworze buzie już mówię dentystce żeby znieczulenie szykowała
Ja też jestem tchórz i bez znieczulenia buzi nie otworzę Może we wrześniu się wybiorę do kontroli. Zobaczę jak z finansami będzie.
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 12:43   #1714
benita84
Zadomowienie
 
Avatar benita84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;52299575]
Ogolnie ja też myślę o drugim dziecku od razu. Jak uda się zajść w ciążę "na ostatnią chwilę" to młody będzie miał prawie 2 latka jak drugie się urodzi. Więc taka idealna różnica wieku pomiędzy dziećmi

Wysłane z mojego Xperia L za pomocą Tapatalka [/QUOTE] mój tż przez cała moją pierwszą ciąże gadał do wszystkich że nie ma co czekać z drugim, trzeba iść za ciosem itd. Później urodził sie synek kochany, słodki ale bardzo wymagający plus problemy z jego zdrowiem i mój tż stwierdził że więcej dzieci nie planuje ale jak widać w tej kwestii nie wszystko można zaplanować :p
benita84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 12:52   #1715
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez kalwinka Pokaż wiadomość
Co w tym stylu, dokładnie w przepisy się jeszcze nie wgłębiałam, ale kuzyn męża korzystał z dofinansowanego zatrudnienia niani, dzięki czemu jego żona wróciła do pracy niedawno na 3/4 etatu (córka ma rok i 9 msc). O ile dobrze pamiętam finansowane jest wynagrodzenie niani w wysokości minimalnej pensji a powyżej dopłacają rodzice. Jak kuzyn wróci z urlopu dopytam dokładnie.
Fajnie, że o tym napisałaś, bo nie wiedziałam, że tak można, a tak to zainteresuję się tematem na macierzyńskim
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez SweetViolet Pokaż wiadomość
Gdzieś mi się o oczy obiło, że taki magnez do rozpuszczania to do najlepszych nie należy. Ja od początku ciąży łykam magnez 3x dziennie, bo jak czasami brałam 2 tabletki, to brzuch bardziej czułam. A biorę MagneB6, bo mi lekarz przepisał. Wiem, że w zależności od firmy są różne dawki w tabletce.
To i tak tylko raz rozpuściłam
Ja póki co biorę sobie po jednej i zobaczę jak będzie. Zresztą może gin sama po wizycie zaleci, więc zobaczę

Cytat:
Napisane przez mujer Pokaż wiadomość
A śliwki Ci nie pomagają? Tolerujesz takie owoce? Nawet nie suszone, tylko świeże. Bo ja w sumie przypadkiem odkryłam, że śliwki czynią mi cuda. Dostałam tę laktulozę od gina, ale jakoś nie kupiłam, bom leniwa i przypadkiem połknęłam kilka śliwek i szybko sprawa załatwiona. Teraz po prostu codziennie wcinam i jest ok
Właśnie nie mogę śliwek :/ Ogólnie zaparcia (odpukać) dość rzadko się zdarzają, ale jednak.
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 12:53   #1716
adka_19
Wtajemniczenie
 
Avatar adka_19
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Aberdeen, UK
Wiadomości: 2 698
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez SweetViolet Pokaż wiadomość
Gdzieś mi się o oczy obiło, że taki magnez do rozpuszczania to do najlepszych nie należy. Ja od początku ciąży łykam magnez 3x dziennie, bo jak czasami brałam 2 tabletki, to brzuch bardziej czułam. A biorę MagneB6, bo mi lekarz przepisał. Wiem, że w zależności od firmy są różne dawki w tabletce.
Ja nie moge tabletek, pije magnez, bo po tabletkach boli mnie watroba strasznie... od zawsze tak mam..

Cytat:
Napisane przez mujer Pokaż wiadomość
A śliwki Ci nie pomagają? Tolerujesz takie owoce? Nawet nie suszone, tylko świeże. Bo ja w sumie przypadkiem odkryłam, że śliwki czynią mi cuda. Dostałam tę laktulozę od gina, ale jakoś nie kupiłam, bom leniwa i przypadkiem połknęłam kilka śliwek i szybko sprawa załatwiona. Teraz po prostu codziennie wcinam i jest ok
sprobuj soku jablkowego tez


Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam
Myślałam o takim albumie ręcznie robiony do wklejania Ale to się zobaczy jeszcze Znajoma robi takie albumy, więc w razie czego ją poproszę.
Foto książka też fajna sprawa, tylko, że jak już wydrukujesz, to nic więcej nie wkleisz
A fajnie zrobić taki np. pierwszy roczek z życia dziecka
No i w ręcznie robionym można swoje dopiski dodawać

Co do prezentów dla dzieci koleżanki to nie pomogę, bo nie mam doświadczenia Ale fajnie, że chce się z Tobą podzielić

Ja też jestem tchórz i bez znieczulenia buzi nie otworzę Może we wrześniu się wybiorę do kontroli. Zobaczę jak z finansami będzie.
Ja chyba zrobie fotoksiazke
Zawsze jak ja zapisze bede mogla odzyskac A pewne miejsca mozna zostawic na wklejenie czegos np
__________________
Krzysio 13.12.2015 <3 <3
Nie pale od 26.05.2015!

Jestem Ruda, projektuje cuda ! SKLEP
adka_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 12:55   #1717
SweetViolet
Zadomowienie
 
Avatar SweetViolet
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 346
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez adka_19 Pokaż wiadomość
Ja nie moge tabletek, pije magnez, bo po tabletkach boli mnie watroba strasznie... od zawsze tak mam..
To wtedy trzeba gorzką czekoladę jeść
__________________
“If you die, and I live, there’s no life for me at all. You’re my whole life. I would never be happy again.”

synek
Czekamy na Kruszynkę 24/40
SweetViolet jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-04, 12:57   #1718
benita84
Zadomowienie
 
Avatar benita84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez ogolnie Pokaż wiadomość
Gryzia u nas Julia będzie na 1000% jeśli dziewczynka,już na het het przed ciążą tak postanowione co do chłopca to muszę obronić Szymona,mojemu TŻ się nie podoba. Chciałam Filipa ale źle mu się kojarzy:/ bo kiedyś miał takiego je!bnietego sąsiada o tym imieniu. Więc ja postawie na swoje i będzie Szymon
Szymon to był mój faworyt od zawsze i dalej uważam że to bardzo ładne imie tylko niestety teraz mega popularne się zrobiło i mam dylemat. Eh nie wiem jak my imię wybierzemy bo nawet cienia porozumienia a tej kwestii.
benita84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 12:58   #1719
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez adka_19 Pokaż wiadomość
Ja chyba zrobie fotoksiazke
Zawsze jak ja zapisze bede mogla odzyskac A pewne miejsca mozna zostawic na wklejenie czegos np
Ja jeszcze nie zdecydowałam Bardziej jestem nastawiona na album, ale okaże się ostatecznie


Idę odgrzać kotleta, bo znów głodna jestem


Adka A ty tam u Was też masz obowiązkową glukozę z obciążeniem czy nie?

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Cytat:
Napisane przez benita84 Pokaż wiadomość
Szymon to był mój faworyt od zawsze i dalej uważam że to bardzo ładne imie tylko niestety teraz mega popularne się zrobiło i mam dylemat. Eh nie wiem jak my imię wybierzemy bo nawet cienia porozumienia a tej kwestii.
Moja znajoma też się z mężem dogadać nie mogła, mieli jakieś dwa typy i po porodzie dopiero zdecydowali jak małego zobaczyli
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 12:59   #1720
benita84
Zadomowienie
 
Avatar benita84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez k_asienka Pokaż wiadomość
Gryzelda dziękuję melduje się po połòwkowym. Bąbelek zdrowy, waży ponad 420g, 23 tydzień. Będzie chłopczyk <3
Super że wszystkk dobrze Gratuluje synka
benita84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 12:59   #1721
adka_19
Wtajemniczenie
 
Avatar adka_19
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Aberdeen, UK
Wiadomości: 2 698
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez SweetViolet Pokaż wiadomość
To wtedy trzeba gorzką czekoladę jeść
Nie wiedzialam

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Ja jeszcze nie zdecydowałam Bardziej jestem nastawiona na album, ale okaże się ostatecznie


Idę odgrzać kotleta, bo znów głodna jestem


Adka A ty tam u Was też masz obowiązkową glukozę z obciążeniem czy nie?
Nic mi na ten temat nie wiadomo... ?
Halwaya? Mam polozna dopiero za miesiac dlatego zapisuje pytania
__________________
Krzysio 13.12.2015 <3 <3
Nie pale od 26.05.2015!

Jestem Ruda, projektuje cuda ! SKLEP
adka_19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-04, 13:04   #1722
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez adka_19 Pokaż wiadomość
Nic mi na ten temat nie wiadomo... ?
Halwaya? Mam polozna dopiero za miesiac dlatego zapisuje pytania
Tak z ciekawości pytam Bo tam za granicą często inaczej jest, więc jestem ciekawa czy też macie jako obowiązkowe badanie czy tylko jak są wskazania
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 13:07   #1723
adka_19
Wtajemniczenie
 
Avatar adka_19
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Aberdeen, UK
Wiadomości: 2 698
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Tak z ciekawości pytam Bo tam za granicą często inaczej jest, więc jestem ciekawa czy też macie jako obowiązkowe badanie czy tylko jak są wskazania
wiesz ze nie wiem ? :O
__________________
Krzysio 13.12.2015 <3 <3
Nie pale od 26.05.2015!

Jestem Ruda, projektuje cuda ! SKLEP
adka_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 13:07   #1724
ogolnie
Zakorzenienie
 
Avatar ogolnie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 9 099
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

kalwinka napiszę do koleżanki to prześle mi ustawę

Ja zbieram się do kuzynki do sadu po śliwki, całe szczęście że już mają w chłodni nazrywane, bo sama bym się nie podjęła zrywać w tym upale. Wiem jak to jest pracować w sadzie w 40 stopniowej temperaturze
ogolnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 13:10   #1725
benita84
Zadomowienie
 
Avatar benita84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez simka234 Pokaż wiadomość
Hej mamuśki, mogę dołączyć ¿

Tp mam na 23 grudnia
Jestem mama 14 MC bąbla
Narazie nie wiem kto mieszka w brzuszku

Jak coś to pytajcie, to odpowiem
Witaj
benita84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 13:16   #1726
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

człowiek idzie zjesc obiad a tu 2 nowe strony
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 13:19   #1727
zaneta_b
Rozeznanie
 
Avatar zaneta_b
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 508
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez ogolnie Pokaż wiadomość
Dziewczyny trzymajcie kciuki jutro bo jedziemy do księdza. W ogóle nie wiem jak temat zacząć

Tak w ogóle to przyznam się wam że mimo iż nie przechodzę ciąży zbyt miło to coraz poważniej zastanawiam się nad drugim dzieckiem od razu tzn nie wracać w ogóle do pracy po macierzyńskim tylko wykorzystać urlopy wypoczynkowe (jakieś 3 miesiące mi wyjdzie) i w tym czasie postarać się o drugie. Bo:
Po pierwsze ja to jestem młoda i mogłabym poczekać (23l.) Ale Tż ma 33 i w sumie nie chcę żeby został ojcem mając 40 lat (własne doświadczenia,moj ojciec miał 42 jak się urodziłam,zrzędzi teraz że czasem oszaleć można:p),
Po drugie ciągłość dochodu. Jeśli zostaniemy przy 1 dziecku to na pewno nie chce wrócić po roku do pracy bo chce zostać z dzieckiem trochę jeszcze,a wychowawczy niepłatny. No i też nie będzie komu dac pod opiekę dziecka.
Też miałam taki plan ;-) udało się mojej koleżance, wróciła do pracy na dosłownie 3m-ce i zaszła w drugą ciążę. Ja bym tak chciała ze względu na to że mam 30lat a kiedyś chciałam trójkę dzieci... Tylko z moimi problemami z zajściem w ciążę nie wiem czy się wyrobię z czasem no i jeszcze kwestia obecnego porodu. Jak lekarz stwierdzi że cesarka to chyba nie można tak szybko potem drugiego, nie?

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;52299709]Moje gdyby było dziewczynką to byłaby Julia

Wysłane z mojego Xperia L za pomocą Tapatalka [/QUOTE]

Ja właśnie bardzo bym chciała Julię ale mój mąż nie jest przekonany. No i kwestia tego że to imię jest bardzo popularne :-(

Cytat:
Napisane przez k_asienka Pokaż wiadomość
Gryzelda dziękuję melduje się po połòwkowym. Bąbelek zdrowy, waży ponad 420g, 23 tydzień. Będzie chłopczyk <3
Gratuluję chłopaka :-D super ze wszystko ok

Cytat:
Napisane przez zaciekawa Pokaż wiadomość
Becikowe jest dla wszystkich, który mają dochody mniejsze niż 1922zł/osobę. To co ty mówisz to świadczenie rodzinne/macierzyńskie i to rzeczywiście TEŻ jest w wysokości 1 tyś zł dla osób niepracujących studentek etc. Czyli wygląda na to,że od przyszłego roku osoba niepracująca otrzyma 2 tyś zł/miesięcznie przez rok, a pracująca dodatkowo do macierzyńskiego 1 tyś zł/miesiecznie.Ja to tak zrozumiałam czytając artykuł...
Ja projekt ustawy zrozumiałam inaczej. Ze poza becikowym wprowadzają dodatkowe świadczenie miesięczne dla tych osób co np nie pracują albo na zlecenie. A ci co mają macierzyńskie z pracy to tylko normalne becikowe jednorazowe. Nie wiem już sama. Może jakoś w tym artykule coś pokręcili...

Cytat:
Napisane przez simka234 Pokaż wiadomość
Hej mamuśki, mogę dołączyć ¿

Tp mam na 23 grudnia
Jestem mama 14 MC bąbla
Narazie nie wiem kto mieszka w brzuszku

Jak coś to pytajcie, to odpowiem
Witam nową mamusię :-D
zaneta_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 13:23   #1728
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez adka_19 Pokaż wiadomość
wiesz ze nie wiem ? :O
Może gdyby było obowiązkowe to ktoś by Cię o tym poinformował

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

Cytat:
Napisane przez zaneta_b Pokaż wiadomość
Też miałam taki plan ;-) udało się mojej koleżance, wróciła do pracy na dosłownie 3m-ce i zaszła w drugą ciążę. Ja bym tak chciała ze względu na to że mam 30lat a kiedyś chciałam trójkę dzieci... Tylko z moimi problemami z zajściem w ciążę nie wiem czy się wyrobię z czasem no i jeszcze kwestia obecnego porodu. Jak lekarz stwierdzi że cesarka to chyba nie można tak szybko potem drugiego, nie?
Niby nie można, ale kobiety zachodzą i nic się nie dzieje. Pewnie chodzi o to, żeby blizna się nie rozeszła.
Wiadomo, że zawsze jest ryzyko.
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 13:26   #1729
SweetViolet
Zadomowienie
 
Avatar SweetViolet
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 346
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez zaneta_b Pokaż wiadomość
Też miałam taki plan ;-) udało się mojej koleżance, wróciła do pracy na dosłownie 3m-ce i zaszła w drugą ciążę. Ja bym tak chciała ze względu na to że mam 30lat a kiedyś chciałam trójkę dzieci... Tylko z moimi problemami z zajściem w ciążę nie wiem czy się wyrobię z czasem no i jeszcze kwestia obecnego porodu. Jak lekarz stwierdzi że cesarka to chyba nie można tak szybko potem drugiego, nie?
Podobno najlepiej odczekać 2 lata.

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Może gdyby było obowiązkowe to ktoś by Cię o tym poinformował
Ja na przykład o tym badaniu nie wiedziałabym, gdybym forum nie czytała ;P A że u nas jest obowiązkowe, to wyczytałam niedawno w internecie, bo cały czas miałam nadzieję, że mnie ominie
__________________
“If you die, and I live, there’s no life for me at all. You’re my whole life. I would never be happy again.”

synek
Czekamy na Kruszynkę 24/40
SweetViolet jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-04, 13:27   #1730
benita84
Zadomowienie
 
Avatar benita84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez adka_19 Pokaż wiadomość
Czesc mamuska !!!

Ja po USG.. babka wredna jak daibli...
co wiem.. - synus zdrowy, oczywiscie plci nie chciala mi potwierdzic, bo polityka szpitala jeszcze mne zâ�☠â�☠â�☠ala. Maly ustawiony nogami do dolu, kopie tak na usg ze sozk, a ja jednak nic nie czuje..
Lozysko na tylniej scianie. POWINNA PANI JUZ CZUC...
Nie mila wredna.. grrrrr... .
Ale synus mnam OKEJKE POKAZAL myslalam ze padne hihihi
Nie zmierzyla 0 bo zwiniety w kulke.. nie zwazyla bo nie waza...
Az mi smutno...
Ale wazne ze maly caly i zdrowy
Wg pomiarow co mi tam popisala w ksiazce jest rozbieznosc ok +/- 3 dni od tego ze jestem 20t4d
Najważniejsze że zdrowy chociaż wiadomo że chciałoby się jak najwięcej dowiedzieć. Ale moj gin też zero informacji na temat wagi, długości itd. Hehe fajnie musiało wyglądać to ok
benita84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 13:28   #1731
ogolnie
Zakorzenienie
 
Avatar ogolnie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 9 099
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

zaneta no właśnie chyba nie można od razu, a ja obawiam się że i tak skończę z cesarką Ze względu na podwyższone ciśnienie.
ogolnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 13:28   #1732
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez SweetViolet Pokaż wiadomość
Ja na przykład o tym badaniu nie wiedziałabym, gdybym forum nie czytała ;P A że u nas jest obowiązkowe, to wyczytałam niedawno w internecie, bo cały czas miałam nadzieję, że mnie ominie
Ja w sumie wiedziałam od znajomych, które już były w ciąży.
Czytałam wczoraj, że czasem podają glukozę dożylnie, ale bardzo rzadko. Pewnie w jakichś konkretnych przypadkach
A szkoda, łatwiej by było
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 13:29   #1733
SweetViolet
Zadomowienie
 
Avatar SweetViolet
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 346
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Naleśniki posmażone i pozawijane. Czekają na opanierowanie. Hm. Plecy mnie rozbolały od tego stania nad patelnią.
__________________
“If you die, and I live, there’s no life for me at all. You’re my whole life. I would never be happy again.”

synek
Czekamy na Kruszynkę 24/40
SweetViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 13:30   #1734
adka_19
Wtajemniczenie
 
Avatar adka_19
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Aberdeen, UK
Wiadomości: 2 698
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Może gdyby było obowiązkowe to ktoś by Cię o tym poinformował

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

Niby nie można, ale kobiety zachodzą i nic się nie dzieje. Pewnie chodzi o to, żeby blizna się nie rozeszła.
Wiadomo, że zawsze jest ryzyko.
U nas o niczym nie informuja, w sumie jest info - everything is fine....

Cytat:
Napisane przez benita84 Pokaż wiadomość
Najważniejsze że zdrowy chociaż wiadomo że chciałoby się jak najwięcej dowiedzieć. Ale moj gin też zero informacji na temat wagi, długości itd. Hehe fajnie musiało wyglądać to ok
bosko ! az podskoczylam Babka sie na mnie az dziwnie spojrzala !
TZ sie smial bo go ladnie wymeczyla ze pewnie juz mial dosc i chcial faka pokazac hihi
__________________
Krzysio 13.12.2015 <3 <3
Nie pale od 26.05.2015!

Jestem Ruda, projektuje cuda ! SKLEP
adka_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 13:33   #1735
mujer
Zadomowienie
 
Avatar mujer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 976
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Tą glukozą tak straszycie? Hmn kiedyś badałam, dawno przed ciążą i źle nie było, tylko się wynudziłam czekając, no i jednak spać mi się chciało
mujer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 13:34   #1736
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez adka_19 Pokaż wiadomość
U nas o niczym nie informuja, w sumie jest info - everything is fine....
No tak, oni chyba mają podejście do ciąży 'jak jest dobrze, to jest dobrze'
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 13:35   #1737
adka_19
Wtajemniczenie
 
Avatar adka_19
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Aberdeen, UK
Wiadomości: 2 698
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
No tak, oni chyba mają podejście do ciąży 'jak jest dobrze, to jest dobrze'
Ale wiesz co z drugiej strony ? to dobrze bo ja tez sie mniej stresuje
Wynikami etc...

Dziewczyny w ciazy niby wlosy leiej rosna paznokcie a mnie wlosy od kilku dni leca jak nigdy dotad.. a nie zmienilam szamponu ani nic. jedynie co to wrocilam do starych tabletek witaminowych bo nowe nie sluzyly...
jakie pomysly ?
__________________
Krzysio 13.12.2015 <3 <3
Nie pale od 26.05.2015!

Jestem Ruda, projektuje cuda ! SKLEP
adka_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 13:40   #1738
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Aaaaaaa pocytowalam na laptopie wszystko ladnie i sie zacial
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 13:53   #1739
mujer
Zadomowienie
 
Avatar mujer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 976
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez SweetViolet Pokaż wiadomość
Gdzieś mi się o oczy obiło, że taki magnez do rozpuszczania to do najlepszych nie należy. Ja od początku ciąży łykam magnez 3x dziennie, bo jak czasami brałam 2 tabletki, to brzuch bardziej czułam. A biorę MagneB6, bo mi lekarz przepisał. Wiem, że w zależności od firmy są różne dawki w tabletce.
Zależy jaka to forma magnezu. Ja mam czystą formę i do tego osobno B6. I jest lepsza, bo nie ma dodatków.

Ale niemiły kurier mi się trafił :/ Ale za to przywiózł chipsy kokosowe... Choć i tak mam ochotę pożreć batonika, którego to moja matka mi podstępnie podrzuciła

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

Czy jeśli zjem jeden obrzydliwy batonik to będzie duży grzech?
Zjadłam dziś tylko troszkę glutenu i kropelkę mleka, a reszta same zdrowe, to może teges... jeden batonik?
mujer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 13:57   #1740
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez adka_19 Pokaż wiadomość
Ale wiesz co z drugiej strony ? to dobrze bo ja tez sie mniej stresuje
Wynikami etc...

Dziewczyny w ciazy niby wlosy leiej rosna paznokcie a mnie wlosy od kilku dni leca jak nigdy dotad.. a nie zmienilam szamponu ani nic. jedynie co to wrocilam do starych tabletek witaminowych bo nowe nie sluzyly...
jakie pomysly ?
No mi właśnie też włosy zaczęły lecieć od tygodnia..
Paznokcie rosną jak szalone, nie nadążam obgryzać:p





Cytat:
Napisane przez mujer Pokaż wiadomość
[/COLOR]Czy jeśli zjem jeden obrzydliwy batonik to będzie duży grzech?
Zjadłam dziś tylko troszkę glutenu i kropelkę mleka, a reszta same zdrowe, to może teges... jeden batonik?
Jedz! Masz moje blogoslawienstwo. Zasłużyłaś na małą rozpustę!
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-15 14:15:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:23.