Co ostatnio sobie uszyłyście? - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-10, 10:50   #1711
kociczek
Raczkowanie
 
Avatar kociczek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 43
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Wisnia Pokaż wiadomość
guziki pierwsza klasa Sama obciągałaś czy dałaś do fachowca?

a ja mam przy okazji takie pytanie, bo szukam wykroju na sukienkę w stylu chińskim. Stójka, zapinana na skos. coś w klimacie tego co załączyłam. A dokładnie może być takie samo.
Problem w tym, ze na stronie burdy jest owszem możliwość kupienia wykroju, ale za prawie 11 euro
Może wiecie w jakim numerze Budry była taka kiecka?

Niestety nie wiem z której Burdy pochodzi ta sukienka, ale wiem gdzie można znaleźć wykrój na podobną
Trafiłam kiedyś na taką stronę z darmowymi wykrojami do ściągnięcia:
www.m-sewing.com . Jest tam dosyć dużo wykrojów na różne elementy garderoby, niektóre dosyć staromodne, ale można też znaleźć coś ciekawego. Jak na przykład ta sukienka: http://m-sewing.com/patterns-catalog...ian-dress.html .
Niestety nie mogę powiedzieć nic o jakości/rozmiarze ich wykrojów, bo jeszcze nigdy stamtąd nic nie ściągałam (chociaż podejrzewam, że będą wychodzić raczej troszkę większe, bo to strona amerykańska, a u nich zawsze ubrania są większe w stosunku do numeracji ). No ale może warto spróbować?

Ależ ja spostrzegawcza jestem Na pierwszej stronie u samej góry mają tabelę rozmiarów

Edytowane przez kociczek
Czas edycji: 2010-05-10 o 11:09
kociczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 11:45   #1712
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez kociczek Pokaż wiadomość
Niestety nie wiem z której Burdy pochodzi ta sukienka, ale wiem gdzie można znaleźć wykrój na podobną
Trafiłam kiedyś na taką stronę z darmowymi wykrojami do ściągnięcia:
www.m-sewing.com . Jest tam dosyć dużo wykrojów na różne elementy garderoby, niektóre dosyć staromodne, ale można też znaleźć coś ciekawego. Jak na przykład ta sukienka: http://m-sewing.com/patterns-catalog...ian-dress.html .
Niestety nie mogę powiedzieć nic o jakości/rozmiarze ich wykrojów, bo jeszcze nigdy stamtąd nic nie ściągałam (chociaż podejrzewam, że będą wychodzić raczej troszkę większe, bo to strona amerykańska, a u nich zawsze ubrania są większe w stosunku do numeracji ). No ale może warto spróbować?

Ależ ja spostrzegawcza jestem Na pierwszej stronie u samej góry mają tabelę rozmiarów
Kociczku jesteś boska!!!! No o takie coś mi chodziło dziękuje Ci bardzo
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 12:39   #1713
MarthaB
Raczkowanie
 
Avatar MarthaB
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 73
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez aklat Pokaż wiadomość
O jaki fajny topik!

spodenki sa lniane, krojone z ogromnego sukienko-plaszcza (starczylo jeszcze na spódnice) i przeze mnie farbowane

a najbardziej podobają mi się guziki ;-)
super szorty, pięknie uszyte.

A ja dziś być może odbieram moją maszynę z regulacji, poprzedni pan niezbyt się postarał, może dziś będzie ok...
bo już mi brakuje szycia. Tym bardziej, że kupiłam kilka fajnych par spodni od piżam - z przeznaczeniem na kołdry paczworkowe ciekawe czy moje plany szycia narzut się w końcu uda zrealizować
__________________
djin djin
MarthaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 07:45   #1714
kociczek
Raczkowanie
 
Avatar kociczek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 43
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Wisnia Pokaż wiadomość
Kociczku jesteś boska!!!! No o takie coś mi chodziło dziękuje Ci bardzo
Cieszę się, że mogłam pomóc
A tą sukienkę zapamiętałam dobrze, bo też mi akurat tam wpadła w oko. Jak już ją uszyjesz to się koniecznie pochwal, może też się zmobilizuję
kociczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 07:53   #1715
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez kociczek Pokaż wiadomość
Cieszę się, że mogłam pomóc
A tą sukienkę zapamiętałam dobrze, bo też mi akurat tam wpadła w oko. Jak już ją uszyjesz to się koniecznie pochwal, może też się zmobilizuję
sie nie dziwie, że Ci wpadła w oko, ładna jest ja sie zmobilizuje i kupię tą tkaninę, o której marzę (a tania nie jest) to będę szyć. sęk w tym, że kroją sie jakieś remonty więc wypadałoby zaoszczędzić ;-)
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 15:36   #1716
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Wiśnia guziki sama obciagałam materiałem, to jest znacznie prostsze niż myslałam

a bluzke z takim dekoltem mam w jakims starym numerze Diany

Martuś
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 07:27   #1717
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Nadrabiam zaległości W ogóle to wątek nam upadł

Cytat:
Napisane przez MarthaB Pokaż wiadomość
witam, ale tu puuusto wiatr hula, żeby trochę odświeżyć wątek - wklejam moją nową bluzkę. Poszłam na łatwiznę i zrobiłam z tego samego wykroju (1. nie musiałam robić wykroju, 2. wiedziałam jak się szyje, 3. krój i fason się sprawdził, 4. bluzka jest oszczędnościowa potrzeba raptem 80 cm materiału)
Tym razem zrobiłam z lamówką. Jeden rękaw oblamowałam w taki cudaczny sposób, że aż się zdziwiłam jakim cudem to aż tak tragicznie nie wygląda ale jak na pierwszą moją lamówkę w życiu źle chyba nie jest.
zdjęcie z dzisiaj, bluzkę skończyłam wczoraj o 23
Fajniutka, podoba mi sie zastosowanie kontrastowej lamówki

Cytat:
Napisane przez blue_mysecka Pokaż wiadomość
ooo jaki ciekawy wątek

ja też trochę szyję (chociaz moze z duzo powiedziane, raczej przerabiam ubrania niż szyje od podstaw)
ostatnio uszyłam tubę z za duzej koszulki (troche sie po praniu rozciągneła...) i jakiegos pasiastego topu
Nie no bardzo ładnie Ci ta tuba wyszła, to zawsze modny krój. I kolorki takie moje

Cytat:
Napisane przez aklat Pokaż wiadomość

a ja sie pochwale szortami, moimi pierwszymi! jestem zachwycona, obawialam sie tego zamka z przodu, ale w trakcie okazalo się, że nie bylo czego, szylo się (w miare) łatwo i przyjemnie
wykrój z zeszłorocznej burdy Szycie krok po kroku

spodenki sa lniane, krojone z ogromnego sukienko-plaszcza (starczylo jeszcze na spódnice) i przeze mnie farbowane

a najbardziej podobają mi się guziki ;-)
Pierwsze spodnie? Świetnie Ci poszło, to teraz może z długimi nogawkami Z lnu się dość ciężko szyje wiec tym bardziej podziwiam

Cytat:
Napisane przez aklat Pokaż wiadomość
Wiśnia guziki sama obciagałam materiałem, to jest znacznie prostsze niż myslałam
Wow sama jeszcze nie próbowałam

Sukienka na sobotnie wesele, więcej zdjęć na moim blogu
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-20, 08:13   #1718
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość

Sukienka na sobotnie wesele, więcej zdjęć na moim blogu
Super
O ile dobrze widzę jedna z ostatnich Burd? taka różowa była? dobrze kojarzę?
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 08:18   #1719
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Super
O ile dobrze widzę jedna z ostatnich Burd? taka różowa była? dobrze kojarzę?
Bardzo dobrze
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 09:10   #1720
reasumujac
Rozeznanie
 
Avatar reasumujac
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 528
GG do reasumujac
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Bardzo dobrze
A wszywałaś fiszbiny i jakoś usztywniałaś górę? Bo też się zabieram za tą sukienkę i jakoś się tego obawiam
reasumujac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 10:25   #1721
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez reasumujac Pokaż wiadomość
A wszywałaś fiszbiny i jakoś usztywniałaś górę? Bo też się zabieram za tą sukienkę i jakoś się tego obawiam
Nie. Niczym nie usztywniałam bo ten materiał wydał mi się wystarczająco sztywny. Tak samo nie wszywałam fiszbin. Jak uszyjesz ją z niezbyt miękkiego materiału to naprawdę nie potrzeba ani fiszbin ani usztywnienia. Grubsza dzianina albo żakard i pięknie wychodzi
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-20, 11:00   #1722
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Tym bardziej, że Susanna dodała ramiączka, a w Burdzie nie widać.
Ale ja bym chyba wszyła, jak szyłam kiedyś sukienkę bez ramiączek wszyłam w szwy takie najprostsze fiszbiny, super trzymają. Może warto, nawet jeśli materiał nie jest zbyt cienki czy lejący, bo wydaje mi się, że poprawiają układalność tak czy siak (ja szyłam sukienkę z tafty), no i na pewno dają komfort, że nic się nie zsunie. A ksoztują mało i wszycie to nie problem.
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 11:04   #1723
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Tym bardziej, że Susanna dodała ramiączka, a w Burdzie nie widać.
Ale ja bym chyba wszyła, jak szyłam kiedyś sukienkę bez ramiączek wszyłam w szwy takie najprostsze fiszbiny, super trzymają. Może warto, nawet jeśli materiał nie jest zbyt cienki czy lejący, bo wydaje mi się, że poprawiają układalność tak czy siak (ja szyłam sukienkę z tafty), no i na pewno dają komfort, że nic się nie zsunie. A ksoztują mało i wszycie to nie problem.
Wiesz jak kto lubi ale przyznaję Ci rację. Gdybym zdecydowała się na nią bez ramiączek to fiszbiny byłyby konieczne. Tylko że ja nie czułabym się komfortowo bez ramiączek (ale to chyba kwestia psychiki) bo biustu nie mam niestety
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 11:16   #1724
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Susanna sukienka śliczna! bardzo mi się podoba zreszta ten krój wpadl mi w oko gdy tylko ta burda sie pojawila

a z lnu szylam juz kilka rzeczy i dla mnie to jest jeden z wygodniejszych do szycia materiałów, bardzo przyjemny w 'obróbce' ;-)

i pochwale się jeszcze moja nowa sukienka, wykrój z najnowszej burdy,

mam uszytych jeszcze kilka nowych rzeczy, ale pogoda malo letnia jest ;-) i zdjecia takie sobie wychodza
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 12:14   #1725
MarthaB
Raczkowanie
 
Avatar MarthaB
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 73
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez aklat Pokaż wiadomość
Susanna sukienka śliczna! bardzo mi się podoba zreszta ten krój wpadl mi w oko gdy tylko ta burda sie pojawila

a z lnu szylam juz kilka rzeczy i dla mnie to jest jeden z wygodniejszych do szycia materiałów, bardzo przyjemny w 'obróbce' ;-)
sukienka rewelacja, też sobie ją uszyję, wyglądasz bosko!
__________________
djin djin
MarthaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 13:07   #1726
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Sukienka na sobotnie wesele, więcej zdjęć na moim blogu
Dobrze tę kieckę zobaczyc na zywo, bo od dawna się za nią biore, materiał mam, ale jakos nie mogę się zabrać ostatecznie A teraz to po prostu muszę!

Świetny efekt
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 13:49   #1727
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Wiesz jak kto lubi ale przyznaję Ci rację. Gdybym zdecydowała się na nią bez ramiączek to fiszbiny byłyby konieczne. Tylko że ja nie czułabym się komfortowo bez ramiączek (ale to chyba kwestia psychiki) bo biustu nie mam niestety
ja też nie mam i w sumie nie wiem co do tego mają ramiączka właśnie one raczej większobiuściastym są konieczne, by trzymać co trzeba a optycznie chyba mały biust się ładniej prezentuje bez ramiączek niż duży ... bo nie wisi
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 14:04   #1728
reasumujac
Rozeznanie
 
Avatar reasumujac
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 528
GG do reasumujac
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Nie. Niczym nie usztywniałam bo ten materiał wydał mi się wystarczająco sztywny. Tak samo nie wszywałam fiszbin. Jak uszyjesz ją z niezbyt miękkiego materiału to naprawdę nie potrzeba ani fiszbin ani usztywnienia. Grubsza dzianina albo żakard i pięknie wychodzi
W takim razie jak tylko znajdę odpowiedni materiał (i czas ) to zabiorę się za szycie
reasumujac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 18:56   #1729
misio8625
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 29
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Susanna sukienka super , pięknie odszyta jestem pełna uznania bo też szyję i nie odważyłam się jeszcze za nią zabrać, też jestem małobiuściasta i ciekawa byłam jak będzie się układać teraz to już MUSZĘ ją uszyć
misio8625 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-20, 19:06   #1730
misio8625
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 29
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

oto moje ostatnie wypociny ja kocham dzianiny bo można z nimi "zrobić wszystko"
misio8625 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 10:07   #1731
kociczek
Raczkowanie
 
Avatar kociczek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 43
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Susanna - świetnie Ci wyszła ta sukienka, i materiał piękny, bardzo elegancko się prezentuje. Może jakieś zdjęcia "w akcji" ?
Aklat - Twoja też super wyszła, bardzo ładnie się układa. Czy to ta może: http://www.burdafashion.com/en/Magaz...5-1767681.html ? Właśnie też się do niej przymierzam Czy Ty ją skracałaś, czy ona takiej długości wychodzi z wykroju?

A ja też się w końcu zebrałam i coś uszyłam: moje pierwsze spodnie! Oczywiście nie umiałam zrozumieć części burdowego szyfru, więc trochę po swojemu robiłam
kociczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 10:27   #1732
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

O jak fajnie wątek trochę ożył!

Kociczku dziękuję tak to ten model, sukienki nie skracałam, ale ja wysoka jestem, wiec wyszla mi troche krótsza niż na zdjeciu w burdzie
a jesli bedziesz ja szyła, to koniecznie z lekko elstycznego materialu tak jak polecaja w opisie, ja uzylam raczej sztywnej bawelny i troszke sie musialam nagimnastykowac, zeby ja idealnie dopasowac do sylwetki, bo troche tu i ówdzie odstawal material z elastyczna bawelna pewnie nie bylo by tego problemu i wszystko by sie ladnie ukladalo krój polecam, bardzo przyjemnie sie nosi

a spodnie świetne! pieknie leza, czy to jest len z metaliczna nitka? pieknie Ci wyszlo

Misiu śliczne ciuszki szczegolnie ta bluzeczka w owoce mi sie podoba, i material i ta urocza falbanka przy dekoldzie
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 16:17   #1733
misio8625
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 29
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Kociczek spodnie super na mnie jakoś nie pasują spodnie z Burdy

Aklat ślicznie dziękuję mój mąż stwierdził że materiał jest "piżamowy" i dziecinny
misio8625 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 18:20   #1734
kociczek
Raczkowanie
 
Avatar kociczek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 43
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez aklat Pokaż wiadomość
O jak fajnie wątek trochę ożył!

Kociczku dziękuję tak to ten model, sukienki nie skracałam, ale ja wysoka jestem, wiec wyszla mi troche krótsza niż na zdjeciu w burdzie
a jesli bedziesz ja szyła, to koniecznie z lekko elstycznego materialu tak jak polecaja w opisie, ja uzylam raczej sztywnej bawelny i troszke sie musialam nagimnastykowac, zeby ja idealnie dopasowac do sylwetki, bo troche tu i ówdzie odstawal material z elastyczna bawelna pewnie nie bylo by tego problemu i wszystko by sie ladnie ukladalo krój polecam, bardzo przyjemnie sie nosi

a spodnie świetne! pieknie leza, czy to jest len z metaliczna nitka? pieknie Ci wyszlo

Misiu śliczne ciuszki szczegolnie ta bluzeczka w owoce mi sie podoba, i material i ta urocza falbanka przy dekoldzie
Hmm, no a ja właśnie szukam wykroju takiej sukienki żeby była świetnie dopasowana, ale z nierozciągliwego materiału. Już się zaczynam zastanawiać, czy takie w ogóle są, czy żeby coś było dopasowane to może musi być elastyczne?

A moje spodnie są zupełnie matowe, bez metalicznej nitki, może tak poszalałam z prasowaniem że aż się świecą Na materiałach się za bardzo nie znam, ale to był chyba sztuczny len, albo jakaś mieszanka, swoją drogą niezbyt dobry na spodnie, bo trochę "gryzie", albo może ja mam taką delikatną skórę
kociczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 19:26   #1735
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez kociczek Pokaż wiadomość
Hmm, no a ja właśnie szukam wykroju takiej sukienki żeby była świetnie dopasowana, ale z nierozciągliwego materiału. Już się zaczynam zastanawiać, czy takie w ogóle są, czy żeby coś było dopasowane to może musi być elastyczne?

A moje spodnie są zupełnie matowe, bez metalicznej nitki, może tak poszalałam z prasowaniem że aż się świecą Na materiałach się za bardzo nie znam, ale to był chyba sztuczny len, albo jakaś mieszanka, swoją drogą niezbyt dobry na spodnie, bo trochę "gryzie", albo może ja mam taką delikatną skórę
może tylko tak na zdjeciu wyszly, z delikatnym polyskiem

hmm a z takimi super dopasowanymi ubraniami to mam takie doswiadczenie, ze jak sobie dopasuję to sa dopasowane ale to moze ja taka niewymiarowa jestem, góra w innym rozmiarze, dół w innym i jeszcze wysoka wiec talia z biodrami w burdowych wykrojach mi sie przemieszcza
z reszta wiadomo, rozmiarówka jest mocno uśredniona więc i na kazdego nie bedzie pasowac,

ale zeby cie nie zniechecac, to dopasowywanie bardzo skompikowane nie bylo a sukienka (krój) jest bardzo fajna wiec szyj smiało
z tego samego wykroju chce sobie niedlugo uszyc mala czarna
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 07:33   #1736
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Kiedy byłam chuda nic z Burdy na mnie nie pasowało! Parę kilo później ,a szczególnie żakiety wiele zyskały.Ale z tymi spodniami z Burdy faktycznie coś jest nie tak, pupa nigdy się nie układa należycie.Ostatnio ratuję się tak ,że kupuję za grosze na ciuchach spodnie o fajnym kroju, mogą być ciut za małe ale ogólnie z felerem (kosztują wtedy ok. 2 zł),rozcinam dokładnie po szwach lub pruję jeśli trzeba i mam gotowy wykrój.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 20:07   #1737
kapciuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tutaj ;-)
Wiadomości: 137
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Kiedy byłam chuda nic z Burdy na mnie nie pasowało! Parę kilo później ,a szczególnie żakiety wiele zyskały.Ale z tymi spodniami z Burdy faktycznie coś jest nie tak, pupa nigdy się nie układa należycie.Ostatnio ratuję się tak ,że kupuję za grosze na ciuchach spodnie o fajnym kroju, mogą być ciut za małe ale ogólnie z felerem (kosztują wtedy ok. 2 zł),rozcinam dokładnie po szwach lub pruję jeśli trzeba i mam gotowy wykrój.



To jest świetny pomysł! I ja tak robię, tzn.raz rozcięłam ukochane, zajechane jeansy i mam niezawodny wykrój.
Piękne te Wasze "wyroby"
__________________
sama.....nie znaczy samotna
kapciuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 17:18   #1738
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Nadrabiam zaległości W ogóle to wątek nam upadł

Sukienka na sobotnie wesele, więcej zdjęć na moim blogu
Wspaniała sukienka - wygląda ładniej niż w oryginale . Też taką chcę.....ale szans na razie nie widzę
Cytat:
Napisane przez aklat Pokaż wiadomość

i pochwale się jeszcze moja nowa sukienka, wykrój z najnowszej burdy,

mam uszytych jeszcze kilka nowych rzeczy, ale pogoda malo letnia jest ;-) i zdjecia takie sobie wychodza
Bardzo Ci pasuje nowa sukienka, doskonała na lato. Aha - u mnie wczoraj i dzisiaj cieplutko było, więc może się zmobilizujesz i wkleisz resztę zdjęć, tego co uszyłaś ...? Sama sobie ostatnio nic nie uszyłam, to chociaż oko ucieszę pracami innych...

Cytat:
Napisane przez misio8625 Pokaż wiadomość
oto moje ostatnie wypociny ja kocham dzianiny bo można z nimi "zrobić wszystko"
Zazdroszczę takiego talentu do dzianin. Świetnie Ci wyszły, a szara tunika z marszczonymi rękawkami jest zachwycająca....
Cytat:
Napisane przez kociczek Pokaż wiadomość

A ja też się w końcu zebrałam i coś uszyłam: moje pierwsze spodnie! Oczywiście nie umiałam zrozumieć części burdowego szyfru, więc trochę po swojemu robiłam
Zdradzisz z której burdy wykrój? Bardzo fajnie leżą, a ja mam len w szafie i muszę coś z nim zrobić...
betty_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 18:18   #1739
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Dziewczyny!
Właśnie skończyłam kurs konstrukcji odzieży lekkiej i teoretycznie potrafię konstruować
Ponieważ chciałabym nauczyć się konstruować na różne figury, nie tylko swoją, chciałabym się Was spytać, czy byłybyście chętne na bycie moimi któlikami doświadczalnymi?
Chciałabym wykonać wykroje na różne osoby, różne figury, by się sprawdzić.
Poza tym, tak szczerze mówiąc, to konstrukcja kręci mnie bardziej od samego szycia
Gdybyście chciały, na podstawie wysłanych wymiarów mogłabym skonstruować wykrój na spódnicę, spodnie, bluzkę, sukienkę, na początek oczywiście bez szaleństw, jakieś proste fasony. A Wy byście spróbowały uszyć z jakichś tanich materiałów, by sprawdzić, czy formy będą ok.
Wykroje robiłabym na komputerze, w darmowym Cadzie, z zapisem do formatu PDF.

Czy jest jakaś chętna?
Jeśli tak, piszcie co o tym myślicie
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 18:29   #1740
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez aklat Pokaż wiadomość
Susanna sukienka śliczna! bardzo mi się podoba zreszta ten krój wpadl mi w oko gdy tylko ta burda sie pojawila
Dziękuje ślicznie W takim razie moze i Ty uszyjesz taką?? Naprawde dobvry fason

Cytat:
a z lnu szylam juz kilka rzeczy i dla mnie to jest jeden z wygodniejszych do szycia materiałów, bardzo przyjemny w 'obróbce' ;-)

i pochwale się jeszcze moja nowa sukienka, wykrój z najnowszej burdy,

mam uszytych jeszcze kilka nowych rzeczy, ale pogoda malo letnia jest ;-) i zdjecia takie sobie wychodza
Żakard chyba trochę podobny w obróbce do lbu
A sukienka BOMBA!! Swietny krój, prosty i klasyczny a ile uroku!! I Ty kapitalnie w niej wygladasz

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Dobrze tę kieckę zobaczyc na zywo, bo od dawna się za nią biore, materiał mam, ale jakos nie mogę się zabrać ostatecznie A teraz to po prostu muszę!

Świetny efekt
No to kochana zabieraj sie za szycie, warto

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
ja też nie mam i w sumie nie wiem co do tego mają ramiączka właśnie one raczej większobiuściastym są konieczne, by trzymać co trzeba a optycznie chyba mały biust się ładniej prezentuje bez ramiączek niż duży ... bo nie wisi
Wiesz moze i nie wisi ale jak nie ma czym wypełnić miseczek to hmm... kiepsko to wygląda. I jeszcze te wystajace obojczyki. Na szczęście kupiłam świetny stanik - cudo! Nie dość ze w ogóle go nie czułam to pierwsza bardotka, która mi się nie zsuwała

Cytat:
Napisane przez reasumujac Pokaż wiadomość
W takim razie jak tylko znajdę odpowiedni materiał (i czas ) to zabiorę się za szycie
Koiecznie

Cytat:
Napisane przez misio8625 Pokaż wiadomość
Susanna sukienka super , pięknie odszyta jestem pełna uznania bo też szyję i nie odważyłam się jeszcze za nią zabrać, też jestem małobiuściasta i ciekawa byłam jak będzie się układać teraz to już MUSZĘ ją uszyć
Hehe no to widze że zainspirowałam Zrobiłam zdjecia z wesela więc zobaczysz jak na żywej bryle wyglada

Cytat:
Napisane przez misio8625 Pokaż wiadomość
oto moje ostatnie wypociny ja kocham dzianiny bo można z nimi "zrobić wszystko"
O matko ta bluzka z marsczonymi rękawkami alez ona mi się podoba!! Super Ci wyszła, uwielbiam takie dzianinki i ten popielaty odcień Uszyjesz taką dla mnie W ogóle to bluzeczka w grochy takze baaaaardzo mi się podoba. Grstuluję zdolności i popieram - też uwielbiam dzianiny!

Cytat:
Napisane przez kociczek Pokaż wiadomość
Susanna - świetnie Ci wyszła ta sukienka, i materiał piękny, bardzo elegancko się prezentuje. Może jakieś zdjęcia "w akcji" ?
Mówisz i masz - zdjecia z akcji ponizej
Cytat:
A ja też się w końcu zebrałam i coś uszyłam: moje pierwsze spodnie! Oczywiście nie umiałam zrozumieć części burdowego szyfru, więc trochę po swojemu robiłam
[QUOTE=kapciuszek;19507083][/B]

co tu dużo pisać, zdjecia mówią same za siebie naprawde wielkie brawa, pięknie Ci te spodnie wyszły

Cytat:
To jest świetny pomysł! I ja tak robię, tzn.raz rozcięłam ukochane, zajechane jeansy i mam niezawodny wykrój.
Piękne te Wasze "wyroby"
Dokladnie, to najprostszy i chyba najlepszy "przepis" na uszycie dobrze skrojoych spodni bez większego wysiłku Tym bardziej, ze wykroje z Burdy czasem potrafią nieprzyjemnie zaskoczyć :/

Cytat:
Napisane przez betty_b Pokaż wiadomość
Wspaniała sukienka - wygląda ładniej niż w oryginale . Też taką chcę.....ale szans na razie nie widzę
A dlaczego nie widzisz szans?? Wykrój tylko tak skomplikowanie wyglada, tak naprawde jest dobry, dobrze dopasowany do sylwetki

No więc dziewczyny zamieszczam zdjęcia z wesela. Przy okazji pochwalę się moją próbną weselną fryzurą
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-24 16:01:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:17.