Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy! - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Pokaż wyniki sondy: Przy stosowaniu tabletek pojawiły się u mnie:
niewielki wzrost wagi 735 19,73%
znaczący wzrost wagi (kilka kg lub więcej) 635 17,05%
niewielki spadek libido 549 14,74%
znaczący spadek libido 1 051 28,21%
ból głowy 769 20,64%
depresja 669 17,96%
plamy po opalaniu 234 6,28%
uczucie opuchnięcia 643 17,26%
żylaki 229 6,15%
ryzyko zakrzepicy 168 4,51%
plamienia, krwawienie 547 14,68%
cellulit/rozstępy 847 22,74%
ból brzucha, nudności 540 14,50%
pogorszenie stanu cery 406 10,90%
inne 471 12,64%
NIE POJAWIŁ SIĘ ŻADEN SKUTEK UBOCZNY 734 19,70%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 3725. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-23, 17:28   #1741
wikisix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Opowiem w skrócie moją historię, tabletki(yaz) zaczęłam brać rok temu, lekarka zbadała mnie, skierowała na próby wątrobowe, inr, poziom glukozy i wszystko było ok,więc przepisała mi tabletki. Na początku było ok, poprawiła mi się cera, okres trwał krócej. Ale po pewnym czasie zaczęły występować różne dolegliwości: bóle głowy, skurcze nóg, bóle mięśni, mrowienia, braki czucia w kończynach, problemy ze wzrokiem. Nie wiązałam tego z tabletkami przecież wszyscy je tak zachwalali. Zaczęłam podejrzewać różne okropne choroby u siebie. Byłam niemalże pewna, że to choroba neurologiczna. Byłam już bliska załamania nerwowego. Zaczęły się wizyty u lekarzy,w ciągu 7 miesięcy byłam chyba u 15 internistów i specjalistów. Kierowano mnie na prześwietlenia, badnia krwi, rezonanse, dooplera, zrobiłam sobie nawet testy na borelioze i wszystko było w porządku. Stwierdzono że to pewnie nerwica i lekarze zapisywali mi tylko jakieś uspokajacze. Mówiłam im oczywiście że biorę tabletki ,ale nikt jakoś tego nie łączył moich objawów z nimi. Od jakiegoś czasu nie biorę hormonów, postanowiłam je odstawić. Zauważyłam, że bóle są mniejsze. Nie wiem czy te wszystkie moje dolegliwości spowodowane były tabletkami, ale jestem pewna że więcej nie wrócę do nich. Wolę już nie uprawiać seksu niż przechodzić to wszystko co przeszłam. Na badania i lekarzy wydałam majątek, poza tym na nogach mam mnóstwo pajączków i widocznych żył. Jestem strasznie zła na siebie, że na własne życzenie zafundowałam sobie taki koszmar. Z tych wszystkich lekarzy tylko jedna pani doktor powiedziała, abym odstawiła tabletki, bo mogą mieć fatalne skutki na zdrowie kobiety. Wiecie co, według mnie miała racje.
wikisix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-24, 19:40   #1742
Princ
Raczkowanie
 
Avatar Princ
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 80
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Witam. Ja dopiero zaczełam brac tabletki (Mikrogynon). Biorę je od 11 dni, zaczełam w pierwszy dzień okresu i od tamtej pory jakby miesiączkami nadal mi trwał... Czy któraś z Was tez tak miała? Lekarka wspomniała mi ze może się zdarzyc lekkie krwawienie miedzy okresami ale ze mnie cieknie się jak z kranu!

Nie moge isc do ginekologa, ktory mi te tabletki przypisał bo jest aktualnie na urlopie a innego narazie postanowiłam nie szukac tylko na razie podpytac się na forum czy to normalne... Poproszę o odpowiedz jezeli komus tez tak sie dzialo.
__________________
Come and hold my hand let’s get away from this crazy world we livin’ in today.

...

Edytowane przez Princ
Czas edycji: 2010-07-24 o 19:42
Princ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-24, 20:06   #1743
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

idź do innego lekarza
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-26, 12:20   #1744
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Ostatnio moja ginekolog wypisała mi tabletki 'Sylvie20'. Czy ktoraś słyszała o nich? jakie wrażenia po ich stosowaniu? Podobno mają bardzo mało hormonów w sobie.
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-26, 12:30   #1745
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez la beaute Pokaż wiadomość
Ostatnio moja ginekolog wypisała mi tabletki 'Sylvie20'. Czy ktoraś słyszała o nich? jakie wrażenia po ich stosowaniu? Podobno mają bardzo mało hormonów w sobie.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=334838
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=363652
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-26, 12:42   #1746
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Masz anielską cierpliwość
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-26, 12:54   #1747
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Masz anielską cierpliwość

czasem faktycznie mnie tak jakoś najdzie, wdech wydech i luzzzz, nie wolno się denerwować w wakacje
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-27, 11:37   #1748
joanna793
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cześć Wam! Piszę ponieważ przeczytałam wiele na temat skutków ubocznych tabletek. Ja przez 2 lata brałam harmonet potem lekarz stwierdziła że da mi novynette. Wszystko było pięknie tylko że oczywiście przytylam 5 kg i moje piersi urosły o jeden rozmiar co i tak było mi to nie potrzebne bo miałam c a teraz mam d. Rok temu we wrześniu odstawiłam tabletki. Na początku wszytko było ok ale teraz z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej cykl mam tak rozlegulowany że nawet nie wiem kiedy mam się spodziewać miesiaczki a wcześniej miałam jak w zegarku w ręku przed braniem oczywiście tabletek. Teraz moja cera jest paskudna, właśnie muszę kupować leki na trądzik bo mam całą twarz w nim i przechodzi również na dekold. Zapomniałam wspomnieć że podczas brania tabletek moje libido wynosiło zero a nawilżenie praktycznie zerowe. tylko że wtedy byłam zbyt młoda i za mało doświadczona żeby na to jakoś zareagować. Nie wspomnę o tym że byłam bardzo nerwowa miała różne stany emocjonalne, ciągle nadwrażliwa, skóra wiecznie sucha, włosy mi wypadały. Także dziewczyny jeśli nie musicie nie stosujcie antykoncepcji w postaci pigułek ja szczerze odradzam. Już nigdy więcej!
joanna793 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-27, 11:44   #1749
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez joanna793 Pokaż wiadomość
Cześć Wam! Piszę ponieważ przeczytałam wiele na temat skutków ubocznych tabletek. Ja przez 2 lata brałam harmonet potem lekarz stwierdziła że da mi novynette. Wszystko było pięknie tylko że oczywiście przytylam 5 kg i moje piersi urosły o jeden rozmiar co i tak było mi to nie potrzebne bo miałam c a teraz mam d. Rok temu we wrześniu odstawiłam tabletki. Na początku wszytko było ok ale teraz z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej cykl mam tak rozlegulowany że nawet nie wiem kiedy mam się spodziewać miesiaczki a wcześniej miałam jak w zegarku w ręku przed braniem oczywiście tabletek. Teraz moja cera jest paskudna, właśnie muszę kupować leki na trądzik bo mam całą twarz w nim i przechodzi również na dekold. Zapomniałam wspomnieć że podczas brania tabletek moje libido wynosiło zero a nawilżenie praktycznie zerowe. tylko że wtedy byłam zbyt młoda i za mało doświadczona żeby na to jakoś zareagować. Nie wspomnę o tym że byłam bardzo nerwowa miała różne stany emocjonalne, ciągle nadwrażliwa, skóra wiecznie sucha, włosy mi wypadały. Także dziewczyny jeśli nie musicie nie stosujcie antykoncepcji w postaci pigułek ja szczerze odradzam. Już nigdy więcej!
Odradzasz, mimo że przy pierwszych było wszystko ok? Tak samo mogłaś zmienić na inne i byłoby ok. Każda reaguje inaczej na tabletki. To, że Ty miałaś takie skutki uboczne nie oznacza, że one są takie be.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-27, 21:33   #1750
Ina87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 159
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez joanna793 Pokaż wiadomość
przytylam 5 kg i moje piersi urosły o jeden rozmiar co i tak było mi to nie potrzebne bo miałam c a teraz mam d.
Również stosuję Novynette... dla mnie póki co są genialne. Nie przytyłam, zwiększyło mi się libido, nie mam humorków (jak wcześniej) a i cerę też mam ładniejszą.

Piersi mi nie urosły. Co tam rozmiar d Ja mam 75E Nie narzekam, TŻ też nie chociaż w dłoniach mu się nie mieszczą

I praktycznie żadnych skutków ubocznych
Ina87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-27, 23:52   #1751
szerek
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 82
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Przeczytałam tylko parę stron wątku bo tyle tu tego, że ho
Zacznę od tego dlaczego tu zajrzałam.
Gdy miałam 16 lat urodziłam córeczkę, po porodzie zaczęłam brać Cerazette dla matek karmiących, czułam się przy nich dziwnie ponieważ w ogóle nie miałam okresu, po roku stosowania przeszłam na Cilest, który biorę już 2 lata- a teraz o tym co zmieniło się w moim organizmie od czasu kiedy zaczęłam brać tabletki.
- libido się zmniejszyło, po prostu mi się nie chce- no może w 7 dniowej przerwie.
- ból kości, stawów
- mając 17 lat wylądowałam na gastrologii do tej pory mam problemy z żołądkiem
- zauważyłam na skórze nóg małe pajączki i siniaczki
- jestem osłabiona, wypompowana z życia i zachowuję się jak stara baba
- celullit też mam choć niewielki ale ważę 46 kg. więc raczej nie powinnam go mieć.

Nie mówię że wszystkie skutki są spowodowane braniem tabletek, ale wiem jak czułam się przed braniem tabletek a jaka jestem po. Rozumiem ciąża w młodym wieku również osłabia organizm i bycie matką i inne obowiązki rówież nie są łatwe,a le bez przesady ja mam 19 lat a nie 50 żeby ciagle narzekać że mnie łupie w kościach( bo tak jest) lekarka zrobiła mi badania krwi, testy rematologiczne i nic wszystko w normie a ja czasem płaczę z bólu tak mnie kolana bolą. We wrześniu jestem umówiona do reumatologa, zobaczymy co on powie.
Ale tak czy siak muszę zastanowić się nad inną metodą antykoncepcji, zawsze miałam nieregularne miesiaczki( temu ciaża) na lateks jestem uczulona( prezerwatywy) myślę o wkładce domacicznej ale niehormonalnej. A może wy macie jakiś inny pomysł na antykoncepcję? bo ja już jestem załamana a dziecka drugiego na razie nie chcę mieć
Z góry dziękuję za pomoc
szerek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-28, 16:32   #1752
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez szerek Pokaż wiadomość

- celullit też mam choć niewielki ale ważę 46 kg. więc raczej nie powinnam go mieć.



ja mam 19 lat a nie 50 żeby ciagle narzekać że mnie łupie w kościach( bo tak jest) lekarka zrobiła mi badania krwi, testy rematologiczne i nic wszystko w normie a ja czasem płaczę z bólu tak mnie kolana bolą. We wrześniu jestem umówiona do reumatologa, zobaczymy co on powie.
Al
cellulit nie jest powiązany z wagą ale raczej ze sposobem odżywiania ew. zatrzymywaniem wody. rzeczywiście tabletki mogą zatrzymywać wodę w organizmie ale warto tez przyjrzeć sie swojemu odżywianiu.

Co do kolan. Nie spotkałam się aby ktoś miał problemy z bólem kości przez tabletki(co ni znaczy ze tak nie jest) Idź natychmiast do dobrego* ortopedy. Skoro badania krwi na czynniki reumatoidalne były w normie nie ma co pokładać zbytniej nadziei w wizycie u reumatologa. Również mam problemy z kolanami i wiem co mówie!! Lekarz rodzinny powinien dać ci skierowanie na RTG kolan(nawet jeśli nie wiążesz bólu z żadnym urazem). Miałaś?
Dalej, w razie wątpliwości ortopeda może zrobić ci USG kolan, a jeśli trzeba będzie jeszcze inne badania. Jednak raczej powinien móc postawić diagnozę po zbadaniu cię i obejrzeniu zdjęć. Powinnas dostać leki i skierowanie na rehabilitację.

Niewykluczone ze problemy z kośćmi spowodowane są przez ciążę Dziecko jednak "wysysa" niemało z organizmu matki... Moje koleżanki potraciły zęby, włosy... jedna tez ma problemy z bólem kości. Wszystko przez kiepskie odżywianie w ciąży a dokładniej nie zwiekszenie ilości spożywanego nabiału.

*podkreśliłam dobrego, bo niestety miałam do czynienia z całą masą kiepskich specjalistów w tej dziedzinie.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 21:52   #1753
szerek
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 82
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Dziękuję za odpowiedź, co do nabiału to wręcz przeciwnie uwielbiam jogurty sery i jem codziennie, pije szklankę jogurtu naturalnego dziennie, ale mniejsza z tym.
Mój lekarz rodzinny zachowuję się tak jakbym przesadzała i patrzy sie na mnie jakbym zmyślała więc wymusiłam od niej badania na ASO i ten czynnik a badań na oczy nie widziałam powiedziała że wszystko ok i już:/
Wymusiłam od niej skierowanie do reumatologa więc mam nadzieję że reumatolog da mi dalsze skierowania i badania na RTG
Ale i tak poważnie zastanawiam się nad wkładką, musze jeszcze do ginekologa się zapisać.
szerek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 12:00   #1754
Red Lipstick
Wtajemniczenie
 
Avatar Red Lipstick
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 313
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Tabletki brałam przez ponad 3 lata. W zasadzie odkąd zaczęłam "bliższe kontakty" z moim obecnym facetem. W tym czasie wiele razy zmieniałam tabletki, różnie to bywało z moim samopoczuciem. po jednych było super, duże libido, ale plamiłam dzień w dzień przez ponad 2 miesiące. Kolejne - gigantyczne migreny (wytrzymałam tylko miesiąc i to cudem nie lądując w szpitalu). Następne - znów za słabe, kolejne - byłam bardzo nerwowa a libido równe zeru. Miesiąc temu definitywnie odstawiłam. Nie zmieniając trybu życia schudłam na dzień dobry 3 kg. Choć to nie było konieczne, bo i tak teraz przy wzroście 176cm ważę 56 kg. Cellulit się zmniejsza, samopoczucie co raz lepsze, ochota na figle wzrasta.
Ogólnie tabletki dały mi tylko i wyłącznie poczucie komfortu psychicznego podczas stosunku. Ale po co mi komfort, skoro nie bardzo mam ochotę na seks?

Cytat:
Napisane przez szerek Pokaż wiadomość


Ale tak czy siak muszę zastanowić się nad inną metodą antykoncepcji, zawsze miałam nieregularne miesiaczki( temu ciaża) na lateks jestem uczulona( prezerwatywy) myślę o wkładce domacicznej ale niehormonalnej. A może wy macie jakiś inny pomysł na antykoncepcję? bo ja już jestem załamana a dziecka drugiego na razie nie chcę mieć
Z góry dziękuję za pomoc
Teraz są takie gumki nielateksowe. Widziałam i używałam takich zarówno z Durexa (RealFeel się nazywają ) jak i Unimila. Ale ja wolę jednak lateksowe.
__________________

Edytowane przez Red Lipstick
Czas edycji: 2010-07-31 o 12:04
Red Lipstick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 21:47   #1755
201607111047
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 085
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Kończę moje drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Yaz i powiem szczerze. Jest dokładnie tak, jak przypuszczałam. Ogólnie mam trochę problemów hormonalnych i tabletki są głównie na nie zapisane. Dzięki nim wręcz zauważyłam poprawę mojego nastroju, nie mam już męczącego PMS, ogromnej huśtawki nastrojów 2 tygodnie przed okresem, płaczliwości, ogromnych bólów piersi i brzucha, wzdęć...
Jedynymi skutkami ubocznymi jakie odczułam były lekkie zawroty głowy, gdy brałam pierwsze tabletki z pierwszego opakowania... ale to wiadomo, organizm musiał się przestawić. No i jeszcze jeden, takie krótkie, trwające parę minut, kłujące bóle jajników, do kilku razy dziennie. Ale szczerze mówiąc, te bóle były niczym, w porównaniu do cierpienia jakie przeżywałam normalnie pierwszego dnia okresu...
Zdaję sobie sprawę, że nie na każdą kobietę tabletki antykoncepcyjne działają tak, jak na mnie. Ale uważam, że podejście i nastawienie psychiczne jest równie ważne...Nasza psychika potrafi naprawdę działać cuda. Ja od początku nastawiłam się, że te tabletki mi pomogą i rzeczywiście pomogły, i że gorzej już być nie może, więc muszą już tylko pomóc. I tak właśnie radzę...nie doszukiwać się na siłę wszelkich objawów ubocznych, bo na pewno część z nich nie jest związana z hormonami...a jest zwykłą reakcją organizmu.
201607111047 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 22:52   #1756
szerek
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 82
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Agnes może i masz rację, ale jakbyś przeczytała wątek od poczatku to zauważyłabys że jest tu napisane o długotrwałym braniu, ja też po pierwszych paru opakowaniach czułam się super bo i okres unormowany i cera ładniejsza no i poczucie bezpieczeństwa że nie zajdę w ciąże, ale po 3 latach stosowania niektóre skutki wychodzą na jaw i nikt mi nie pwoe że dodatkowa ilość hormonów nie ma wpływu na nasz organizm.
szerek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 23:18   #1757
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez szerek Pokaż wiadomość
Ale tak czy siak muszę zastanowić się nad inną metodą antykoncepcji, zawsze miałam nieregularne miesiaczki( temu ciaża) na lateks jestem uczulona( prezerwatywy) myślę o wkładce domacicznej ale niehormonalnej. A może wy macie jakiś inny pomysł na antykoncepcję? bo ja już jestem załamana a dziecka drugiego na razie nie chcę mieć
Z góry dziękuję za pomoc
mam dokładnie ten sam problem nie widze dobrej dla siebie metody..
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 23:50   #1758
MissDagutka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 55
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Przyłącze się i napiszę o moich perypetiach z tabsami. Antykoncepcje hormonalna zaczęłam stosować w wieku 18 lat. Pani Gin (zresztą bardzo droga i podobno "renomowana") przepisała mi na dobry początek Diane, po której czułam się naprawdę fatalnie dodam, że w tym czasie paliłam papierosy i miałam świadomość, że hormony plus palenie może prowadzić do zakrzepicy. Skonsultowałam się w tej sprawie z Panią Gin, która powiedziała mi, że zagrożenia występuje u kobiet powyżej 30-stki i nie powinnam się martwić, zmieniając mi tabletki na Yasmin. Po nich także czułam się fatalnie, brak libido, huśtawki nastrojów, opuchnięte, ciężki nogi. Po kolejnej wizycie i moich narzekaniach tabletki zostały zmienione na Regulon. Tu także nastąpił zonk ponieważ z problemów ustąpiły tylko huśtawki nastrojów. Dodam, że Ginekolog nie uznałą za stosowne przez cały ten czas zlecenia mi takich badań jak próby wątrobowe czy krzepliwość krwi. Z powodu urlopu Pani Gin trafiłam do innego lekarza, który po wysłuchaniu mojej opowieści zlecił mi w/w badania, które wykazały, że mam tak wysoką krzepliwość krwi, że w nie mając jeszcze 20 lat grozi mi zator!!!!!! Tak więc pragnę Was przestrzec, jeżeli palicie i bierzecie tabsy domagajcie się badania krwi, bo w takiej sytuacji o tragedię naprawdę nietrudno!
__________________
"Wszystko będzie, jak być powinno, tak już jest urządzony świat."
M. Bułhakow "Mistrz i Małgorzata"
MissDagutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 00:09   #1759
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Ja bym wcale nie narzekala gdyby nie to ze moje libido gdzies sobie poszlo i wrocic nie chce
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-05, 07:03   #1760
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez MissDagutka Pokaż wiadomość
Przyłącze się i napiszę o moich perypetiach z tabsami. Antykoncepcje hormonalna zaczęłam stosować w wieku 18 lat. Pani Gin (zresztą bardzo droga i podobno "renomowana") przepisała mi na dobry początek Diane, po której czułam się naprawdę fatalnie dodam, że w tym czasie paliłam papierosy i miałam świadomość, że hormony plus palenie może prowadzić do zakrzepicy. Skonsultowałam się w tej sprawie z Panią Gin, która powiedziała mi, że zagrożenia występuje u kobiet powyżej 30-stki i nie powinnam się martwić, zmieniając mi tabletki na Yasmin. Po nich także czułam się fatalnie, brak libido, huśtawki nastrojów, opuchnięte, ciężki nogi. Po kolejnej wizycie i moich narzekaniach tabletki zostały zmienione na Regulon. Tu także nastąpił zonk ponieważ z problemów ustąpiły tylko huśtawki nastrojów. Dodam, że Ginekolog nie uznałą za stosowne przez cały ten czas zlecenia mi takich badań jak próby wątrobowe czy krzepliwość krwi. Z powodu urlopu Pani Gin trafiłam do innego lekarza, który po wysłuchaniu mojej opowieści zlecił mi w/w badania, które wykazały, że mam tak wysoką krzepliwość krwi, że w nie mając jeszcze 20 lat grozi mi zator!!!!!! Tak więc pragnę Was przestrzec, jeżeli palicie i bierzecie tabsy domagajcie się badania krwi, bo w takiej sytuacji o tragedię naprawdę nietrudno!

to ty zaczelas stosowac tabletki bez jakichkolwiek badan?

ja nie pale papierosow, ale domagalabym sie badan przed rozpoczeciem brania jakichkolwiek tabletek anty! Badania to podstawa!
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 08:20   #1761
szerek
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 82
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Mi też nikt żadnych badań nie robił.
Moja mama jest pielęgniarką i znała różne dziewczyny stosujące środki anty, było pare takich które zaczęły brac środki jako nastolatki, po paru latach jak już miały stabilizacje życiowa chciały zajść w ciaże itp. to okazywało się że czekają je długie badania bo mają problem albo miały problemy z wątrobą i bedą na lekach do końca życia.
szerek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 08:38   #1762
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez szerek Pokaż wiadomość
Mi też nikt żadnych badań nie robił.
Moja mama jest pielęgniarką i znała różne dziewczyny stosujące środki anty, było pare takich które zaczęły brac środki jako nastolatki, po paru latach jak już miały stabilizacje życiowa chciały zajść w ciaże itp. to okazywało się że czekają je długie badania bo mają problem albo miały problemy z wątrobą i bedą na lekach do końca życia.
Problemy z wątrobą wynikają z niewiedzy i głupoty pacjentek oraz lekarzy.
Każda kobieta biorąca tabletki powinna PRZED rozpoczęciem stosowania antykoncepcji oraz w trakcie (najlepiej raz na pół roku) robić sobie próby wątrobowe, żeby kontrolować, jak wątroba reaguje na leki.

A jak ktoś nie dba o to i nie ma wiedzy na ten temat (powszechnie dostępnej w necie), to sam sobie robi krzywdę, a potem jęczy na forach, jaka ta antykoncepcja jest zUa.

Wina leży głównie po stronie lekarzy, mało który gin daje skierowanie na próby wątrobowe. A szkoda.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 08:51   #1763
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Dokladnie. Moj ginekolog nie da zadnej pacjentce recepty bez badan! nie ma mowy, nawet jakby jej sie na gwałt spieszyło bo wyjazd, bo inne plany.

Badania (krew, krzepliwosc, mocz, cukier) przed rozpoczeciem badan a potem regularnie powtarzanie badan co 8-10 miesiecy.

Po czesci pacjentki sa same sobie winne. Ja tak jak pisze, jesli lekarz dalby mi recepte bez badan, sama bym sie o badania upomniala albo wiecej do tego lekarza bym nie przyszla. Dodam, ze nie chodze prywatnie tylko na NFZ.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 09:05   #1764
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Mi gin zadnych badan nie robil przed zapisaniem antykoncepcji
Teraz zmienilam lekarza i zrobil mi na dzien dobry komplet...
Cale szczescie ze wyniki wyszly idealne...
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 13:41   #1765
MissDagutka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 55
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
to ty zaczelas stosowac tabletki bez jakichkolwiek badan?

ja nie pale papierosow, ale domagalabym sie badan przed rozpoczeciem brania jakichkolwiek tabletek anty! Badania to podstawa!
Na początku nie zdawałąm sobie sprawy, że badania są niezbędne. Byłam młoda i wierzyłam, że jeżeli pójdę do "renomowanego" ginekologa z tytułem prof. przed nazwiskiem to otrzymam kompleksową pomoc. Mój błąd. Dlatego teraz mam taką misję, żeby przestrzec jak najwięcej dziewczyn.
__________________
"Wszystko będzie, jak być powinno, tak już jest urządzony świat."
M. Bułhakow "Mistrz i Małgorzata"

Edytowane przez MissDagutka
Czas edycji: 2010-08-05 o 17:41
MissDagutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 13:51   #1766
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

mi też gin nie robił żadnych badań
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 01:20   #1767
trufkafka
Przyczajenie
 
Avatar trufkafka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 26
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Mi rowniez nie zrobił badan, powiedział ze jezeli bede sie zle czuła, to zebym sie do niego zgłosiła. Brałam dwa miesiace, przestałam, bo sie meczyłam - zle sie czulam ogolem.

Teraz stwierdził u mnie nadzerke, ale powiedział, ze na razie nie wymaga leczenia(ze wzgledu na mlody wiek) i zrobił cytologie. za 2 tygodnie mam odebrać wynik, troche sie boje.
trufkafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 18:37   #1768
StokRoTka_09
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 169
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez MissDagutka Pokaż wiadomość
Na początku nie zdawałąm sobie sprawy, że badania są niezbędne. [...] Mój błąd. Dlatego teraz mam taką misję, żeby przestrzec jak najwięcej dziewczyn.
Cytat:
Napisane przez trufkafka Pokaż wiadomość
Mi rowniez nie zrobił badan, powiedział ze jezeli bede sie zle czuła, to zebym sie do niego zgłosiła.
Kurcze ja też nie miałam żadnych badań.. Miałam podejrzenie torbieli na jajniku ale po USG pani ginekolog to wykluczyła, po czym powiedziałam, że chciałam jakieś tabletki anty, a ta tylko wypisała receptę, dała ulotkę informacyjną i TYLE. Jak czytam, że zlecają badania krwi itd to zaczynam sie bać trochu.. Fakt jak poszłam po kolejne opakowanie to tylko się spytała czy wszystko jest w porządku i jak sie czuje i bez niczego dała kolejną receptę.. Nie wiem od czego to zależy, że jeden lekarz tak traktuje a inny inaczej.. Bez sensu, przecież to chodzi o nasze zdrowie, a oni od tego są..
StokRoTka_09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 23:03   #1769
mikifiki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5
biegunka a tabletka anty

witam w celu animowości załozyłam osobne konto nie lubie pisac publicznie o tych sprawach ale sytuacja życiową zostałam zmuszona zasięgnac porady

kochane prosze o pomoc otóż

otóż dzis miałam nieciekawą wpadke..
wzielam tabsa yasmienelle o 17 i dostAŁAM BIEGUNki o 18 co znaczy ze sie nie wchłoneła a wczoraj trochesie moj rzucił na mnie i sie skonczyło jak skonczyło wiec w celu bezpieczenstwa wziełam kolejna tabs, bo tak jest w ulotce a zreszta dzisiaj tez sie troche zabawialismy wiec nieciekawie mogłoby sie skonczyc ;]. jestem w 1 tygodniu 3 blistra i zostało mi zamiast 15 tabletek to 14. ostatnią tabletkę brałam zawsze w poniedziałek od wtorku była przerwa okres dostaje w czwartek i we wtorek brałam kolejną tabs. i teraz pytanie bo mi braknie tej 1 tabletki co zrobic? czy wziaść tabletki do niedzieli zrobić przerwe 7 dni i zacząć kolejny blistre od poniedizałku ? nie mma pojecia jak to rozłozyc..

Edytowane przez mikifiki
Czas edycji: 2010-09-12 o 23:07
mikifiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 23:15   #1770
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: biegunka a tabletka anty

Cytat:
Napisane przez mikifiki Pokaż wiadomość
witam w celu animowości załozyłam osobne konto nie lubie pisac publicznie o tych sprawach ale sytuacja życiową zostałam zmuszona zasięgnac porady

kochane prosze o pomoc otóż

otóż dzis miałam nieciekawą wpadke..
wzielam tabsa yasmienelle o 17 i dostAŁAM BIEGUNki o 18 co znaczy ze sie nie wchłoneła a wczoraj trochesie moj rzucił na mnie i sie skonczyło jak skonczyło wiec w celu bezpieczenstwa wziełam kolejna tabs, bo tak jest w ulotce a zreszta dzisiaj tez sie troche zabawialismy wiec nieciekawie mogłoby sie skonczyc ;]. jestem w 1 tygodniu 3 blistra i zostało mi zamiast 15 tabletek to 14. ostatnią tabletkę brałam zawsze w poniedziałek od wtorku była przerwa okres dostaje w czwartek i we wtorek brałam kolejną tabs. i teraz pytanie bo mi braknie tej 1 tabletki co zrobic? czy wziaść tabletki do niedzieli zrobić przerwe 7 dni i zacząć kolejny blistre od poniedizałku ? nie mma pojecia jak to rozłozyc..
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=81157
wątek w którym powinnaś napisać, napisz do moderatora o podłączenie twojego wątku do tego z linka
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-27 19:47:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:48.