Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-18, 17:25   #151
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez incognito_girl Pokaż wiadomość
A ja jeszcze poproszę o analizę tego:

Ziaja, Sopot Sun, Szampon + odżywka UV
Skład: Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Glycol Distearate, Glycerin, Laureth-4, PEG-25 PABA, Propylene Glycol, Porphyra Umbilicalis Extract, Panthenol, Polyquaternium-10, Disodium EDTA, PEG-4 Rapeseedamide, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Limonene, Linalool, Citric Acid, Cl 47005 (D&C Yellow No. 10), CI 16035 (FD&C Red No. 40).


Najbardziej interesuje mnie, czy ten szampon rzeczywiście ma jakieś filtry, które chroniłyby włosięta przed słońcem? Wieem, że do wakacji jeszcze daleko, ale powoli rozglądam się za szamponem, który chroniłby od słońca moje kudły

Z góry dziękuję
Virka ma rację, to filtr UVB.
W szamponie na początku składu oczywiście myjadełka, Gliceryna - która zatrzymuje wodę, wyciąg z alg purpurowych i panthenol - substancje odżywcze, dalej kondycjoner i zmiękczacz, na końcu zapach, barwniki i konserwanty.

Jeśli chodzi o filtry, to jednak mało. Poszukałabym raczej jakiejś mgiełki ochronnej, która zostaje na włosach podczas przebywania na słońcu.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 17:33   #152
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Quenny Pokaż wiadomość
Podpowiedźcie i mnie - proszę. Artykuły te nie są Wam zapewne obce.

Szampon Alla Frutta - firmy Pettenon Cosmetici - Włochy (mam butelkę,
na której jest napisane : zarejestrowane przez ministerstwo [rząd] Egiptu).
Skład : Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamide Dea,
Cocamidopropyl Betaine, Parfum (Fragrance), Citrus Aurantium Dulcis (Orange
Extrat), Citric Acid, Linalool, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile,
Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

Boże, co to za język ..... Wszystkie znawczynie : z racji profesji lub
hobby - podziwiam Was ! Chapeau bas !!!
To nie koniec. Jeszcze maska:

Mleczna maska do włosów - Latte z proteinami jedwabiu - firmy
Pettenon Cosmetici - Włochy (wyprodukowane dla firmy KALLOS).
Skład : Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dipalmytoylethyl
Hydroxyethylmor Methosulfate, Profomo/Parfum, Hydrolized milk protein,
Phenoxyethanol, Methyledibromo Glutaronitril, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne,
Methylisothiazolinone.

Aż nie mogę uwierzyć, że udało mi się to przepisać. Mam nadzieję,
że bez błędów. Ufffffff !
Moje pytanie : czy w w/p składach może być składnik, który
podrażnia i uczula ?! Te oba produkty są na forum tak polecane,
a jednak jeden z nich (lub oba) nie jest (są) mi przychylne.
Czyżby SLS szamponu ?!
W szamponie owszem, to może być SLS, musiałabyś sprawdzić jak Twoja skóra reaguje na inne szampony i te z SLS i te bez.
Być może to sprawa konserwantów - phenoxyethanol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone - one też "lubią uczulać".
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 19:27   #153
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
rzeczytałam cały wątek. Kilka ''perełek'' z dobrym składem mnie zaciekawiło Dzięki za ten wątek i za udzielające się w nim specjalistki.
Nie ma za co
Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
zaraz mnieu pobija na tym forum hehehe
Oj proszę, odpuść już sobie- to jest wątek dot. analizy składów i ograniczmy się do tego. Kilka razy proszono Cię o uzupełnienie składu- bezskutecznie- dlatego byłaś ignorowana- ale to już nie jest nasza wina
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 20:35   #154
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Znowu ja proszę o pomoc! Odżywka ma ładne recenzje na KWC. Jednak zawsze używałam tylko odżywek do spłukiwania i te chyba działają najlepiej. Wy jakie macie zdanie?

Co w tej odżywce sprawia, że dziewczyny są z niej tak zadowolone?

Schwarzkopf, Gliss Kur Oil Nutritive, Ekspresowa odżywka regeneracyjna z olejkami pielęgnacyjnymi (dwufazowa, bez spłukiwania)


Skład: Aqua, Cyclomethicone, Phenyl Trimethicone, Dimethiconol, Lactic Acid, Polyquartenium-16, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Pantolactone, Panthenol, Cetrimonium Chloride, Parfum, Sodium Benzoate, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Argania Spinosa,Butyrospermum Parkii, Linalool, Limonene, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, CI 5985, CI 47005.


Oraz ten cudak!
Procter & Gamble, Pantene Pro-V Restoratives, Program Odnowy, Odżywka


Skład: Aqua, Stearyl Alcohol, Dimethicone, Behentrimonium Chloride, Cetyl Alcohol, Isopropyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Parfum, Disodium EDTA, Panthenol, Panthenyl Ethyl Ether, Limonene, Linalool, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Sodium Hydroxide, Citronellol, Magnesium Nitrate, CI 42090, CI 17200, Methylchloroisothiazolino ne, Magnesium Chloride, Methylisothiazolinone.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 21:15   #155
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Znowu ja proszę o pomoc! Odżywka ma ładne recenzje na KWC. Jednak zawsze używałam tylko odżywek do spłukiwania i te chyba działają najlepiej. Wy jakie macie zdanie?

Co w tej odżywce sprawia, że dziewczyny są z niej tak zadowolone?

Schwarzkopf, Gliss Kur Oil Nutritive, Ekspresowa odżywka regeneracyjna z olejkami pielęgnacyjnymi (dwufazowa, bez spłukiwania)


Skład: Aqua, Cyclomethicone, Phenyl Trimethicone, Dimethiconol, Lactic Acid, Polyquartenium-16, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Pantolactone, Panthenol, Cetrimonium Chloride, Parfum, Sodium Benzoate, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Argania Spinosa,Butyrospermum Parkii, Linalool, Limonene, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, CI 5985, CI 47005.


Oraz ten cudak!
Procter & Gamble, Pantene Pro-V Restoratives, Program Odnowy, Odżywka


Skład: Aqua, Stearyl Alcohol, Dimethicone, Behentrimonium Chloride, Cetyl Alcohol, Isopropyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Parfum, Disodium EDTA, Panthenol, Panthenyl Ethyl Ether, Limonene, Linalool, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Sodium Hydroxide, Citronellol, Magnesium Nitrate, CI 42090, CI 17200, Methylchloroisothiazolino ne, Magnesium Chloride, Methylisothiazolinone.
Hm, podejrzewam, że w pierwszym przypadku to "zasługa" silikonów. Mają one działanie wygładzające, uzupełniają ubytki we włosach poprzez ich zalepienie, nadają połysk, ułatwiają rozczesanie... ale - ważne jest, by je regularnie zmywać z włosów, bo nagormadzone po dłuższym czasie używania osadzają się na włosie, obciążając go i powodując matowienie, pojawia się też teoria, że w takich przypadkach nadmiaru izolują inne wskładniki od wnikania wgłąb
Ale od początku
Schwarzkopf, Gliss Kur Oil Nutritive, Ekspresowa odżywka regeneracyjna z olejkami pielęgnacyjnymi (dwufazowa, bez spłukiwania), oprócz bogactwa silikonów o opisanych wyżej właściwościach, ma w składzie panthenol, proteiny oraz olejek arganowy i masło shea, szkoda jedynie, że trochę daleko w składzie. Dodatkowo kwas mlekowy [Lactic Acid] ma właściwości odżywcze i zatrzymujące wodę.

Procter & Gamble, Pantene Pro-V Restoratives, Program Odnowy, Odżywka to właściwie spory zbiór emolientów + silikon, + antystatyk/substancja odżywcza [Panthenyl Ethyl Ether] oraz panthenol [czyli wit. B5]. Podejrzewam, że to głównie emolienty dobrze się spisują w tej kombinacji.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 21:47   #156
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Jolie jakbys nie wiedziala to nie ja zaczelam tu sie czepiac tylko Izaluka wie odczep sie
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 22:08   #157
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
Jolie jakbys nie wiedziala to nie ja zaczelam tu sie czepiac tylko Izaluka wie odczep sie
bez komentarza......żałuję tylko, że w ogóle poświęciłam swój czas
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-18, 22:17   #158
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
bez komentarza......żałuję tylko, że w ogóle poświęciłam swój czas
dziekujeze poswiecilas swoj czas i jestem wdzieczna ale nie czepiaj sie mnie tylko dlatego ze inni to robia i do tego bezpodstawnie bo to nie ja zaczelam..
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 22:32   #159
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez izuu Pokaż wiadomość
a co powiecie na temat GARNIER FRUCTIS STYLE Mleczko wygładzające nutri-gładki,
skład:
AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, PROPYLENE GLYCOL, DIMETHICONOL, PARFUM, PEG/PPG-17/18 DIMETHICONE, PHENOXYETHANOL, BEHENTRIMONIUM CHLORIDE, AMINOMETHYL PROPANOL, CARBOMER, POTATO STARCH MODIFIED, POLYQUATERNIUM-4, HYDROXYPROPYL GUAR, METHYLPARABEN, AMODIMETHICONE, LIMONENE, HEXYL CINNAMAL, LINALOOL, TRIDECETH-12, AMYL CINNAMAL, PEG-192 APRICOT KERNEL GLYCERIDES, PEG-70 MANGO GLYCERIDES, CETRIMONIUM CHLORIDE, CITRUS LIMONIUM/LEMON EXTRACT

Pytam, bo kosmetyk poleciła mi koleżanka, ale odkąd zmienili opakowanie to jego na moje oko nieciekawy skład pogorszył sie bardziej, np. na wysokie miejsce w nim wskoczył zapach itp. Ale ostatnio stwierdziłam, że nie jest taki zly i tak zastanawiam się, czy ma jakieś własciwości pielęgnujące czy tylko oblepia włos i może mu zaszkodzić??
Przepraszam, że dopiero teraz, przypadkiem przeoczyłam, ale już się poprawiam
Mleczko wygląda na mocno-wygładzające - za sprawą sporej ilości silikonów, więc warto pamiętać, by po jego użyciu oczyszczać dokładnie włosy, bo może obciążyć, nawet bardzo.
Dodatkowo skład nie jest pomyślnie ułożony - zapach, konserwanty dość wysoko w składzie.
Zawiera środki kondycjonujące, antystatyczne, troszkę odżywczych
PEG-192 APRICOT KERNEL GLYCERIDES, PEG-70 MANGO GLYCERIDES - troszkę mylne w roślinnej nazwie, podobno mają właściwości emulgujące ale nie odżywcze.

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
dziekujeze poswiecilas swoj czas i jestem wdzieczna ale nie czepiaj sie mnie tylko dlatego ze inni to robia i do tego bezpodstawnie bo to nie ja zaczelam..
Widzisz Koko, jest subtelna różnica między kulturalnie zacząć a ordynarnie skończyć
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 23:04   #160
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
dziekujeze poswiecilas swoj czas i jestem wdzieczna ale nie czepiaj sie mnie tylko dlatego ze inni to robia i do tego bezpodstawnie bo to nie ja zaczelam..
Chyba się nie zrozumiałyśmy- więc postaram się napisać prościej- to jest wątek dot. analizy składów a nie plotkowy- jeśli masz jakiś skład, chcesz odnieść się do jakiegoś skadu bądź też napisać cokolwiek w tej tematyce- to śmiało. W przeciwnym razie robi się bałagan co utrudni korzystanie innym wizażankom ze zgromadzonych tu informacji.

Innymi słowy- nie czepiam się Ciebie i nijak nie odnoszę się do tego co pisała Izaluka- ot zwykła uwaga techniczna z mojej storny
Dla mnie EOT
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 06:54   #161
Quenny
Raczkowanie
 
Avatar Quenny
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z Unii Europejskiej
Wiadomości: 91
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Koko19 - nie chciałam się wtrącać, ale ... zaczyna robić się
naprawdę niesmacznie. Jeśli nie wytłumaczono ci w domu co
oznaczają słowa: takt i kultura - posłuż się jednym ze słowników
(do szkół mam nadzieję chadzasz czasami).

Bardzo przepraszam, od tego powinnam zacząć : "ESTELLE" -
dziękuję.
__________________
Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem - i tak -
ewiq - usque ad finem [wiecznie - aż do końca]
Quenny jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-19, 08:36   #162
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Quenny Pokaż wiadomość
Koko19 - nie chciałam się wtrącać, ale ... zaczyna robić się
naprawdę niesmacznie. Jeśli nie wytłumaczono ci w domu co
oznaczają słowa: takt i kultura - posłuż się jednym ze słowników
(do szkół mam nadzieję chadzasz czasami).

Bardzo przepraszam, od tego powinnam zacząć : "ESTELLE" -
dziękuję.
daruj sobie
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 08:46   #163
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
Jolie jakbys nie wiedziala to nie ja zaczelam tu sie czepiac tylko Izaluka wie odczep sie


Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
do tego bezpodstawnie bo to nie ja zaczelam..
Bezpodstawnie? Cały wątek przeczytałam, każdą Twoją i innych wypowiedź.
Podstaw mam aż nadto.

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
daruj sobie
Nice


Estelle
dzięki za analizę. W miarę się orientuje w tych SLSach, silikonach i staram się wszystko zamiennie stosować.
Na LU wyczytałam też o oczyszczającym myciu z sodą (dajemy trochę do szamponu, czyścimy, potem coś zasadowego - np. płukanka na bazie octu jabłkowego, potem maska nawilżająca) -> włosy czyste, składniki odżywcze lepiej wnikają.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 08:53   #164
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
tak sobie pomyslalam, moze zrobimy minislowniczek najczesciej uzywanych skladnikow w preparatach do wlosow, a potem przykleje na gorze jako watek redakcyjny?

z przeanazlizowanymi produkatami mozna zrobic podobnie

ten watek byloby "roboczy"
Jak dla mnie dobry pomysł Ja coprawda spisuje te skladniki ale chyba lepiej jakby zajął sie tym ktoś mający o skladach wieksze pojecie bo znajac mnie ja cos poprzekręcam Jakby cos to ja pomoge przy liscie
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 09:19   #165
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Skład jest generalnie dobry- ma SLES- czyli ciut łagodniejszy niż SLS. PEG-3 jest środkiem zagęszczającym, ale także emolientem. PEG-5 to łagodny detergent. Chlorek sodu działa m.in. antystatycznie, jest kondycjonerem. Oryzanol to o ilę się nie mylę aminokwas. Zawiera też proteiny ryżowe i wyciąg z lotosa (nawilżanie, nabłyszczanie). Guar wzmacnia, uelastycznia włosy, wygładza, ułatwia rozczesywanie. Myślę, że bedzie ok.
Do tego dobierz jakąś silnie nawilżającą maskę- bo sam szampon to troche mało.
Dzięki

W pracy, jak nie było klientów, spisałam sobie składy dwóch szamponów, które by mnie interesowały. Mam nadzieję, że nic nie pomieszałam przy przepisywaniu

Z góry ślicznie dziękuję

Aloe Vera (Mypa)
Szampon do włosów bardzo suchych i łamliwych

Skład:
Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Glycerin, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Sine Adipe Lac (Nonfat Dry Milk), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Panthenol Niacinamide, Glycol Distearate, Laureth-4, Pentylene Glycol, Propylene Glycol, Polyquaternium-7, Parfum, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Trideceth-9, Citric Acid, Linalool, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, CI 19140 (FD&C YELLOW No 5), CI 42090 (FD&C BLUE No 1)

Nivea Protein Repair

Skład:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Disodium PEG-5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, PEG-3 Distearate, Sodium Chloride, Panthenol, Hydrolyzed Silk, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Polyquaternium-10, Polyquaternium-7, Citric Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-90 M, Oryzanol, Bambusa Vulgaris, Lilium Candidum, Silica, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Sodium Benzoate, Sodium Salicylate, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.

Szampon dermatologiczny z Trichogen VEG do wypagających włosów
Home Institut Paris

Skład:
Aqua, Sodium Myreth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Panax Ginseng, Arginine, Acetyl Tyrosine, Arctium Majus, Hydrolyzed Soy Protein, Polyquaternium-11, Dimethicone Copolyol, Calcium Pantothenate, Zinc Gluconate, Niacinamide, Ornithine, Citrulline, Glucosamine HCL, Biotin, Polyquaternium-10, Cocamide Dea, Laureth-2, Sodium Methylparaben, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Triethylene Glycol, Propylene Glycol, Magnesium Nitrate, Magnesium Chloride, Benzophenone-4, Limonene, Linalool, CI 19140, CI 16255.

I o to jest pytanie - który lepszy do moich kłaków, hehe
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 10:23   #166
Satis
Raczkowanie
 
Avatar Satis
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 162
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

poproszę o analizę:

Kerastase, Resistance, Bain de Force (Szampon wzmacniający)
Skład: Water (Aqua), Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamidopropionate, Laureth-5 Carboxylic Acid, Glycol Distearate, Sodium Chloride, Cocamide MIPA, Sodium Laureth-8 Sulfate, Hexylene Glycol, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Sodium Methylparaben, Magnesium Laureth-8 Sulfate, Polyquaternium-30, Magnesium Laureth Sulfate, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Oleth Sulfate, DMDM Hydantoin, Carbomer, Polyquaternium-7, Magnesium Oleth Sulfate, Quaternium-87, Methylparaben, 2-Oleamido-1,3, Octadecanediol, Blue 1 (CI 42090), Yellow 10 (CI 47005), Fragrance (Parfum)

Kerastase, Resistance, Ciment Anti-Usure (Cement odbudowujący - nowa wersja)

Skład: aqua, cetyl alcohol, PEG-180, isostearyl neopantanoate, stearamidopropyl dymethilamine, amodimethicone, cetrimonium chloride, cethyl esters, methylparaben, hydroxyethylcellulose, lauryl PEG/PPG-18/18 methicone, citric acid, 2-oleamido1,3-octadecanediol, trideceth-6, butylphenyl methylpropional, amyl cinnamal, hexyl cinnamal, chlorhexidine dihydrochloride, polomamer 407, dodecene, linalool, benzyl alcohol, benzyl salicylate, CI 19140/yellow 5, CI 42090blue 1, parfum/fragrance

czy ten zestaw pomoże coś na podniszczone farbowaniem włosy? szampon niby otwiera łuski zeby przygotować włosy na wchłonięcie składników odżywczych maseczki. czy to naprawdę je odżywi? z góry dziękuję za analizę
Satis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 10:46   #167
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

No to lecim
Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Aloe Vera (Mypa)
Szampon do włosów bardzo suchych i łamliwych

Skład:
Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Glycerin, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Sine Adipe Lac (Nonfat Dry Milk), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Panthenol Niacinamide, Glycol Distearate, Laureth-4, Pentylene Glycol, Propylene Glycol, Polyquaternium-7, Parfum, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Trideceth-9, Citric Acid, Linalool, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, CI 19140 (FD&C YELLOW No 5), CI 42090 (FD&C BLUE No 1)
Mimo iż wychodzę z założenia, że szampon ma myć- to dla tego tutaj zrobiła bym wyjątek ma dużo aloesu (łagodzi, transportuje substancje czynne wgłąb skóry). Jest na SLES czyli ciut łagodniej. Trochę wysoko ma chlorek sodu (ew. podrażnienie) do tego dochodzi ekstrakt i olej ze słodkich migdałów, mleko w proszku, Pantenol(łagodzi) i wit B3 wysoko w skladzie (lubią się z włosami). Może być nieźle
Cytat:
Nivea Protein Repair

Skład:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Disodium PEG-5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, PEG-3 Distearate, Sodium Chloride, Panthenol, Hydrolyzed Silk, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Polyquaternium-10, Polyquaternium-7, Citric Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-90 M, Oryzanol, Bambusa Vulgaris, Lilium Candidum, Silica, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Sodium Benzoate, Sodium Salicylate, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.
Z detergentami jest tu podobnie- przy czym nie m tu aloesu więc zapwne ich steżenie będzie wyższe. Chlorek sodu również wysoko. Pantenol, proteiny jedwabiu również bliżej pczatku składu. Pod koniec oryzanol (lipid ryżowy) bambus i lilia.
Cytat:
Szampon dermatologiczny z Trichogen VEG do wypagających włosów
Home Institut Paris

Skład:
Aqua, Sodium Myreth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Panax Ginseng, Arginine, Acetyl Tyrosine, Arctium Majus, Hydrolyzed Soy Protein, Polyquaternium-11, Dimethicone Copolyol, Calcium Pantothenate, Zinc Gluconate, Niacinamide, Ornithine, Citrulline, Glucosamine HCL, Biotin, Polyquaternium-10, Cocamide Dea, Laureth-2, Sodium Methylparaben, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Triethylene Glycol, Propylene Glycol, Magnesium Nitrate, Magnesium Chloride, Benzophenone-4, Limonene, Linalool, CI 19140, CI 16255.

I o to jest pytanie - który lepszy do moich kłaków, hehe
Detergenty podobnie jak wyżej- chlorek sodu też wysoko- wysoko także żeń-szeń, arginina (aminokwas), tyrozyna , łopian, proteiny soi, pantenol, cynk, wit B3/PP, ornityna, cytrulina, biotyna (wit H), pod koniec jest jeszcze magnez w dwóch postaciach.
[na zielono aminokwasy]
Reasumując: Wszystkie składy są ok i mają swoje perełki- mnie najbardziej podoba się skład 1 (aloes, rozcieńczone detergenty, poza tym pantenol i wit B3 oraz słodki migdał czyli to co włosy lubią najbardziej) oraz 3 (sporo aminokwasów, do tego żeń-szeń, proteiny, cynk i witaminy (B5, B3 i H))- generalnie bardzo bogato- liczyłabym na wzmocnienie włosów po tym szamponie, powinien tez działać łagodząco- jest tylko jedno ale- konserwanty (pogrubione) są dość agresywne co przy Twojej podrażnionej skórze może nie być najlepszym wyjściem. Z drugiej strony są na końcu składu czyli równie dobrze może ich tam być tyle co nic i mogą się okazać zupełnie obojętne- najlepiej gdybyś miała możliwość go najpierw wypróbować (tester/próbka). Natomiast pierwszy ma ciut łagodniejsze konserwanty- na samym końcu i w dodatku przy dużej dawce aloesu więc nie powinno być problemów.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 10:52   #168
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Co myślicie o tym serum? Wiem, że na pewno ma silikony, ale ciężko z niego będzie mi zrezygnować, moje końce są po nim świetne.

Gliss Kur, Serum do końcówek z olejkami pielęgnacyjnymi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 102_5306.JPG (59,9 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 102_5309.JPG (66,6 KB, 49 załadowań)
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 12:04   #169
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Satis Pokaż wiadomość
poproszę o analizę:

Kerastase, Resistance, Bain de Force (Szampon wzmacniający)
Skład: Water (Aqua), Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamidopropionate, Laureth-5 Carboxylic Acid, Glycol Distearate, Sodium Chloride, Cocamide MIPA, Sodium Laureth-8 Sulfate, Hexylene Glycol, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Sodium Methylparaben, Magnesium Laureth-8 Sulfate, Polyquaternium-30, Magnesium Laureth Sulfate, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Oleth Sulfate, DMDM Hydantoin, Carbomer, Polyquaternium-7, Magnesium Oleth Sulfate, Quaternium-87, Methylparaben, 2-Oleamido-1,3, Octadecanediol, Blue 1 (CI 42090), Yellow 10 (CI 47005), Fragrance (Parfum)

Kerastase, Resistance, Ciment Anti-Usure (Cement odbudowujący - nowa wersja)

Skład: aqua, cetyl alcohol, PEG-180, isostearyl neopantanoate, stearamidopropyl dymethilamine, amodimethicone, cetrimonium chloride, cethyl esters, methylparaben, hydroxyethylcellulose, lauryl PEG/PPG-18/18 methicone, citric acid, 2-oleamido1,3-octadecanediol, trideceth-6, butylphenyl methylpropional, amyl cinnamal, hexyl cinnamal, chlorhexidine dihydrochloride, polomamer 407, dodecene, linalool, benzyl alcohol, benzyl salicylate, CI 19140/yellow 5, CI 42090blue 1, parfum/fragrance

czy ten zestaw pomoże coś na podniszczone farbowaniem włosy? szampon niby otwiera łuski zeby przygotować włosy na wchłonięcie składników odżywczych maseczki. czy to naprawdę je odżywi? z góry dziękuję za analizę
Szampon ma w sobie bombę oczyszczającą - bardzo wiele substnacji powierzchniowo czynnych, jest nimi naprawdę mocno naładowany, zgodnie z sugestiami powinien otwierać łuski włosa i mocno je oczyszczać. Troszkę składników błonotwórczych/antystatyków, jakieś "niedobitki" odżywiające skórę [2-oleamido1,3-octadecanediol] i włosy [Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride].
Z doświadczenia organoleptycznego - pięęęęęknie pachnie i jest do tego bardzo wydajny

W cemencie - na początku składu emolienty,
Isostearyl neopantanoate - odżywia skórę i zmiękcza włosy
Stearamidopropyl dymethilamine - działa antystatyczie, odżywia włosy
2-oleamido1,3-octadecanediol - odżywia skórę
Oprócz tego w składzie silikony - wygładzają włos wbudowując się w ubytki [nietrwale], nabłyszczają i poprawiają wygląd.
Trochę wypełniaczy, konserwant - methylparaben nieco za wysoko, więc trzeba uważać na skórę, lepiej nakładać po długości.

Cemencik warto potrzymać dłużej, wtedy włosy dłuuuugo, nawet 2-3 dni trzymają piękny, subtelny zapach
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-19, 12:17   #170
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
Co myślicie o tym serum? Wiem, że na pewno ma silikony, ale ciężko z niego będzie mi zrezygnować, moje końce są po nim świetne.

Gliss Kur, Serum do końcówek z olejkami pielęgnacyjnymi
Jeśli chodzi o serum na końcówki, IMO powinno posiadać silikony. One, osiadając na powierzchni włosa tworzą swego rodzaju barierę "mechaniczną", dzięki której substancja włosa w mniejszym stopniu narażona jest na uszkodzenia, a silikony same również wbudowują się w ubytek włosa [chociaż jest to jedynie proces tymczasowy], wygładzając go. Zaprezentowane serum, oprócz silikonów ma także substacje odżywcze - proteiny zbożowe, olejek arganowy i masło shea. Malutko tego w składzie, ale mimo wszystko zawsze coś . Jeśli do końcówek, to jestem na tak
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 14:44   #171
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

To dobrze. Byle tylko nie wysuszyło itd. tak jak jedwab:/.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 16:10   #172
_fraise_
Raczkowanie
 
Avatar _fraise_
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 374
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analizę maski do włosów COCOMASK propis (wg ekspedientki pracujacej w sklepie fryzjeskim jest to odpowiednik kallosa latte, którego niestety nie bylo)

Skład:
Aqua, Cetaryl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, Coconut (Cocos Nucifera Exstrakt, Parfum, Imidazolidinyl Urea, Citric Acid, Glyceryl Steraate, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothizalione .

Uff.
_fraise_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 16:36   #173
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez _fraise_ Pokaż wiadomość
Proszę o analizę maski do włosów COCOMASK propis (wg ekspedientki pracujacej w sklepie fryzjeskim jest to odpowiednik kallosa latte, którego niestety nie bylo)

Skład:
Aqua, Cetaryl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, Coconut (Cocos Nucifera Exstrakt, Parfum, Imidazolidinyl Urea, Citric Acid, Glyceryl Steraate, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothizalione .

Uff.
Niestety ale latte ani nic a'la latte to to nie jest- tzn. te składniki, które występują w większość odżywek się powtarzają- powiedzmy "szkielet" za to substancje czynne są różne- w latte głownie chodzi o proteiny mleczne i kazeinę- tu ich nie ma- jest za to ekstrakt z kokosa. Poza tym mamy emolienty (odpowiedzialne za nawilżanie)- ceteryl alc i glikol propylenowy. Wysoko w składzie zapach i konserwant mocznikowy-pogrubiony (niezbyt przyjemny). I do tego na koniec konserwanty izotiazolinowe- co wrażliwszych mogą podrażniać.
Ogólnie skład jest w zasadzie ok- krótki, prosty- trochę tylko za wysoko zapach i te konserwanty.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 16:48   #174
_fraise_
Raczkowanie
 
Avatar _fraise_
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 374
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Niestety ale latte ani nic a'la latte to to nie jest- tzn. te składniki, które występują w większość odżywek się powtarzają- powiedzmy "szkielet" za to substancje czynne są różne- w latte głownie chodzi o proteiny mleczne i kazeinę- tu ich nie ma- jest za to ekstrakt z kokosa. Poza tym mamy emolienty (odpowiedzialne za nawilżanie)- ceteryl alc i glikol propylenowy. Wysoko w składzie zapach i konserwant mocznikowy-pogrubiony (niezbyt przyjemny). I do tego na koniec konserwanty izotiazolinowe- co wrażliwszych mogą podrażniać.
Ogólnie skład jest w zasadzie ok- krótki, prosty- trochę tylko za wysoko zapach i te konserwanty.

Dziękuję
Czyli zostaje (zreszta taniutka ta maska była i ma sliiczny zapach) chociaz wciaz szukam kallosa.
_fraise_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 20:17   #175
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Wiele dziewczyn pyta o serum joanny, wiec wklepuje jego sklad.

Serum wygładzająco-regenerujące do końcówek włosów, Joanna, Z apteczki babuni

Aqua, Cyclopentasiloxane, Cyclomethicone, Isopropyl Myristate, Propylene Glycol, Dimethiconol, Polyquaternium-37, Phenyl Trimethicone, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Polyquaternium-10, PPG-1 Trideceth-6, Mel Extract, Hydrolyzed Milk Protein, Panthenol, Hydroxyethylcellulose, Triethanolamine, Desodium EDTA, Parfum, Coumarin, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 21:04   #176
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Była już analiza tego serum w wątku o analizach składów, wypadło dobrze.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 21:12   #177
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Wiele dziewczyn pyta o serum joanny, wiec wklepuje jego sklad.

Serum wygładzająco-regenerujące do końcówek włosów, Joanna, Z apteczki babuni

Aqua, Cyclopentasiloxane, Cyclomethicone, Isopropyl Myristate, Propylene Glycol, Dimethiconol, Polyquaternium-37, Phenyl Trimethicone, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate,Polyquaternium-10, PPG-1 Trideceth-6, Mel Extract, Hydrolyzed Milk Protein, Panthenol, Hydroxyethylcellulose, Triethanolamine, Desodium EDTA, Parfum, Coumarin, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.
Jak już pisała Estelle- jak serum na końce to i silikony- i tak jest też tutaj- jest kilka rodzajów silikonów (w tym trudnozmywalne formy cykliczne) Ale jest też miodek proteiny mleczne, pantenol. Isopropyl misistate ma właścwiości emulgujące i zmiękczające- zwiększa też przenikanie leków czy substancji czynnych (dot. skóry), glikol propylenowy poza tym, że pełni funkcję rozpuszczalnika, działa też nawilżająco. Dicaprylate- to glikol pochodzący z kokosa- głównie spełnia rolę emulgatora- ale też lekko zmiękcza i nabłyszcza. Polyquaternium-37-sufraktant kationowy, Polyquaternium-10- nawilżanie, działanie antystatyczne.
Jak na serum na końce skład jest bardzo ok- jak mniemam kosztuje kilka złotych a może stanowić konkurencję dla tych po kilkanaście/kilkadziesiąt.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 21:20   #178
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Nivea baby, szampon nadający połysk:

Aqua, decyl glucoside, sodium myreth sulfate, PEG-200 hydrogenated glyceryl palmate, PEG-80 sorbitan laurate, PEG-90 glyceryl isosterate, disodium peg-5 laurylcitrate sulfosuccinate, polyquaternium-10, niacinamide, hydrolyzed silk, PEG-40 hydrogenayed castor oil, laureth-2, citric acid, sodium laureth sulfate, sodium benzoate, parfum.

Bardzo proszę o analizę tego składu, wydaje mi się że silikonów nie ma, skład dość dobry ale trochę innych "obklejaczy" chyba jest?


Wella professionals, LifeTex curl shampoo
:

Aqua, Sodium laureth sulfate, PEG-3 Disterate, cocamidopropyl betaine, sodium chloride, sodium benzoate, parfum, panthenol, sodium salicylate, citric acid, sodium formate, polyquaternium-10, maris sal, sodium hydroxide, peg-35, castor oil, polysorbate 20, tocopheryl acetate, glyoxylic acid, butylphenyl methylpropional, formic acid, ninalool, hexyl cinnamal, benzyl salicylate, citronellol, geraniol, prunus armeniaca, olea eropaea, retinyl palmitate, tocopherol, linoleic acid, paba, phenoxyethanol, methylparaben, propyl paraben, ethylparaben, isobutylparaben, butylparaben.

Pewnie zrobiłam jakieś literówki.. A moje pytanie brzmi, czy nadaje się toto do użytku? Może podrażniać lub wysuszać? Składu w większości nie rozumiem.

Nive Hair Care, brillant brown, odżywka z filtrem UV.

Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Cetrimonium chloride, aesculus hippocastanum, theobroma cacao, behentrimonium chloride, oryzanol, benzophenone-4, hydroxypropyl methylcellulose, propylene glycol, sodium citrate, lactic acid, glucose, PEG-40 hydrogenated Castor Oil, Trideceth-9, caramel, triethanolamine, sodium benzoate, methylparaben, propylparaben, parfum.

Co w tym składzie dobrego (złego) siedzi, co pełni rolę tego filtru UV?

Z góry dziękuję za zajęcie się tymi trzema składami i przepraszam za ewentualne literówki.
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 21:20   #179
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Jak na serum na końce skład jest bardzo ok- jak mniemam kosztuje kilka złotych a może stanowić konkurencję dla tych po kilkanaście/kilkadziesiąt.
Serum faktycznie kosztuje niewiele - ok 6 zł/ 50g

Dziekuje za analize
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-20, 00:29   #180
Satis
Raczkowanie
 
Avatar Satis
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 162
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Estelle dziękuje za analize Kerastase a możecie mi jeszcze powiedzieć czy ten cement ma skutki od mycia do mycia czy może bardziej długotrwałe?
Satis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:23.