...gdy on ma dziecko. - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-09, 09:26   #151
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

Cytat:
Napisane przez Mondzia Pokaż wiadomość
A Wyście się uczepili tego motywu z czapką

To był przykład, takich przykładów jest miliony, ten akurat był może i nie na miejscu, jest zima, niech ma te kolejną czapkę (a w domu leżą jeszcze 3)


---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

A tak w ogóle to sąd przyznał dziecko matce "tymczasowo" do czasu zakończenia rozprawy.
a jest limit na czapki? I jakie to wszytsko wyliczone, ile dziecko posiada czapek i wysledzone kiedy chodzi do lekarza. I jeszcze dodatkowo "milony" takich spraw. Żal dziecka.


Tak, tymczasowo a ojcu dał tylko 2 godziny tygodniowo tylko w tym momencie? W wypadkach, kiedy nic nie jest jeszcze przesądzone, to ojciec dostaje dużo więcej.
Ty już nic więcej nie pisz, bo z każdym postem pogrążasz tego ojca bardziej.
Ja nie jestem sędzią a już widzę, że ojcu chodzi tylko o swoja kiesę a nie o dziecko.

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
Sprostowanie - sąd w Polsce często z automatu przyznaje opiekę nad dzieckiem matce, bez specjalnego zastanawiania się co będzie lepsze.
Z tym sie nie zgodzę, to jest tylko "łatwe" hasło.
Pisałam juz o tym wczesniej, sędzia to nie jest jakis tłumok spod płotu co bezmyslnie tylko klepie formułki.
Nie zastanowiło Cię, że ojciec dostał tylko 2 godziny?
I na podsatwie tego co tu czytasz o podejściu ojca i Mondzi do tego dziecka uważasz, ze im chodzi o dobro dziecka?
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2010-01-09 o 09:31
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 09:48   #152
Mondzia
Zadomowienie
 
Avatar Mondzia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 343
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
a jest limit na czapki? I jakie to wszytsko wyliczone, ile dziecko posiada czapek i wysledzone kiedy chodzi do lekarza. I jeszcze dodatkowo "milony" takich spraw. Żal dziecka.


Tak, tymczasowo a ojcu dał tylko 2 godziny tygodniowo tylko w tym momencie? W wypadkach, kiedy nic nie jest jeszcze przesądzone, to ojciec dostaje dużo więcej.
Ty już nic więcej nie pisz, bo z każdym postem pogrążasz tego ojca bardziej.
Ja nie jestem sędzią a już widzę, że ojcu chodzi tylko o swoja kiesę a nie o dziecko.



Z tym sie nie zgodzę, to jest tylko "łatwe" hasło.
Pisałam juz o tym wczesniej, sędzia to nie jest jakis tłumok spod płotu co bezmyslnie tylko klepie formułki.
Nie zastanowiło Cię, że ojciec dostał tylko 2 godziny?
I na podsatwie tego co tu czytasz o podejściu ojca i Mondzi do tego dziecka uważasz, ze im chodzi o dobro dziecka?
Nie, limitów nie ma, ale...

Gdyby nie upilnował wydatków okazało by się, że dzieciak ma 50 czapek, 100 szalików, 30 par butów, itp.

A ojcu chodzi i o dziecko i o kasę. Twoim zdaniem powinien oddawać jej najlepiej całą wypłatę a sam jeść chleb ze smalcem? Bo "dla dobra dziecka" Żal...


Jeśli chodzi o sąd, to wziął pod uwagę co dla dziecka najlepsze i ile mu trzeba i obniżył alimenty, jakie zażyczyła sobie matka.
__________________
Zejdź na ziemię...

Samą miłością nie wyżyjesz...

Mondzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 09:54   #153
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
No ale o co Ci chodzi ? Wcześniej pisałaś, że tych alimentów itp. to Ty nie odczuwasz, więc dlaczego tak się zżymasz.

A ja jestem ciekawa, jak to jest, ze skoro to taka strasznie zla kobieta i jędza i prawie morderczyni, to jak to jest, że sąd jej przyznal opiekę nad dzieckiem, a ojcu tylko 2 godziny w tygodniu ?

A bo pewnie sędzia nienawidzi facetów, albo ta byla żona ją przekupila tymi pieniędzmi co wyludzila na leki ?
Słuszne stwierdzenie.

Mondziu alimenty sie naleza dziecku i beda nalezec do 25 konca 25 roku z. jesli sie bedzie uczyc. Najwygodniej twierdzic, ze eks to potwora, ale pamietaj, ze Ty bedziesz taka sama potworą jak zostaniesz eks. Czestym błedem jaki zauwazam, to tendencja do uwazania siebie za kogos lepszego- ja jestem lepsza dla niego, ja nigdy nie bede tak traktowana- a to duzy błąd i duza naiwnosc.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 10:05   #154
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

Cytat:
Napisane przez Mondzia Pokaż wiadomość
ma 5 lat.

---------- Dopisano o 10:14 ---------- Poprzedni post napisano o 10:13 ----------



Bo jak już wspomniałam sąd zawsze staje po stronie matki :-/

Obejrzyj sobie film "Tato", to zrozumiesz o co mi chodzi.
Mój kuzyn w wieku 19 lat dostał pełną opiekę nad dzieckiem (2 latka jego syn wtedy miał). Matka dziecka to delikatnie mówiac wredna baba była. (Nie organiczyli jej praw, a po 2 latach znikneła z jego życia. Chłopak ma teraz 16 lat i od 12 lat matki nie widział, chociaz mieszka nadal w tym samym miescie i ma nowa rodzinę. Oby nie było tak w przypadku Twojego Tz. Oby nie zniknał z życia małego.). Nie bede tu opisywać doładnie sytuacji, w kazdym razie, sad nie zawsze stoi po str. matki.

Na marginesie kuzyn po kilku latach się ożenił, ma drugiego syna. Żona idealnie zastepuje matke pierwszemu dziecku. Młody mowi do niej ciociu, chociaz zdarza mu sie nawet mamusiu. Żona kuzyna znała jego syna od urodzenia, bo mieszkali w tym samym bloku. Są juz prawie 10 lat małżeństwem i tworza wspaniałą rodzinkę
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 10:09   #155
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

Cytat:
Napisane przez Mondzia Pokaż wiadomość
Nie, limitów nie ma, ale...
Gdyby nie upilnował wydatków okazało by się, że dzieciak ma 50 czapek, 100 szalików, 30 par butów, itp.
A co jest złego w posiadaniu 50 czapek, 1000 szalików i 30 par butów ? Ja tyle miałam jako dziecko i żyję, oprócz tego słonia w karafce i szofera na żądanie.
Cytat:
A ojcu chodzi i o dziecko i o kasę. Twoim zdaniem powinien oddawać jej najlepiej całą wypłatę a sam jeść chleb ze smalcem? Bo "dla dobra dziecka" Żal...
A co zlego jest w chęci oddawania WŁASNEMU DZIECKU wszystkiego co najlepsze ?

Tak jak mówię, będziesz miala wlasne dziecko, to Cię chyba szlag trafi jak Tatuś będzie temu "fajnemu mlodemu", o którym piszesz pol pensji oddawal.
Cytat:
Jeśli chodzi o sąd, to wziął pod uwagę co dla dziecka najlepsze i ile mu trzeba i obniżył alimenty, jakie zażyczyła sobie matka.
Więc jeśli matka jest sprytna, to będzie zbierac wszytskie paragony i na następnej rozprawie pokaże wszytsko sedziemu.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 10:16   #156
Mondzia
Zadomowienie
 
Avatar Mondzia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 343
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
A co jest złego w posiadaniu 50 czapek, 1000 szalików i 30 par butów ? Ja tyle miałam jako dziecko i żyję, oprócz tego słonia w karafce i szofera na żądanie. A co zlego jest w chęci oddawania WŁASNEMU DZIECKU wszystkiego co najlepsze ?

Tak jak mówię, będziesz miala wlasne dziecko, to Cię chyba szlag trafi jak Tatuś będzie temu "fajnemu mlodemu", o którym piszesz pol pensji oddawal.
Więc jeśli matka jest sprytna, to będzie zbierac wszytskie paragony i na następnej rozprawie pokaże wszytsko sedziemu.
Po co się chwalisz? Że byłaś rozpieszczona?

W oddawaniu wszystkiego to jest złe, że powinno się myśleć też o sobie, nie sądzisz?

Pokaże paragony Ciekawe, jak ona mu nic nie kupuje. Zresztą dzieciak 90% czasu przebywa z jej rodzicami, bo ona poświęca czas kochankowi.
__________________
Zejdź na ziemię...

Samą miłością nie wyżyjesz...

Mondzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 10:22   #157
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

Zal mi tego dziecka.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-09, 10:23   #158
Mondzia
Zadomowienie
 
Avatar Mondzia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 343
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Zal mi tego dziecka.
Mi również. Jego matki w sumie też. Ale to już inny rodzaj żalu.
__________________
Zejdź na ziemię...

Samą miłością nie wyżyjesz...


Edytowane przez Mondzia
Czas edycji: 2010-01-09 o 10:25
Mondzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 10:23   #159
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Zal mi tego dziecka.
mi rowniez :/
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 10:26   #160
Samafaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 166
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

Cytat:
Napisane przez Mondzia Pokaż wiadomość
Po co się chwalisz? Że byłaś rozpieszczona?

W oddawaniu wszystkiego to jest złe, że powinno się myśleć też o sobie, nie sądzisz?

Pokaże paragony Ciekawe, jak ona mu nic nie kupuje. Zresztą dzieciak 90% czasu przebywa z jej rodzicami, bo ona poświęca czas kochankowi.
A Ty śledzisz ją, że wiesz co, gdzie i z kim robi przez 90% swojego czasu?
Żeby móc jasno ocenić sytuację trzeba poznać zdanie dwóch osób w tym przypadku, Twojego faceta i jego żony, bo nie sądzę, żeby wszystko co mówi Ci ten facet jest prawdziwe w 100%, sądzę, że siebie przedstawia w samych superlatywach, ona zaś to wredna, pazerna suka
Czasami prawda jest zupełnie inna niż nam się wydaje...
__________________
luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec | lipiec | sierpień

kocham


Samafaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 10:26   #161
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

Cytat:
Napisane przez Mondzia Pokaż wiadomość
Pokaże paragony Ciekawe, jak ona mu nic nie kupuje. Zresztą dzieciak 90% czasu przebywa z jej rodzicami, bo ona poświęca czas kochankowi.
A dopiero co pisałaś, że dobrą matką jest...

Ech. Mam wrażenie, że relacja Mondzi zmienia się w zależności od odpowiedzi w wątku i co chwila dowiadujemy się jakiejś nowej rewelacjo o matce. Czekam tylko na moment, w którym będzie, że była żona uwielbia orgie, ma kilka wyroków na koncie i wszystkie pieniądze z alimentów wydaje w kasynach...

Skoro to jego dziecko, a ojciec sam zarabia dość dobrze, to powinien dawać własnemu dziecku tyle, na ile pozwalają mu jego możliwości finansowe, a nie tylko tyle, żeby wyżyło z tego, nie uważasz?
Dziecko ma takie prawo do życia w takich warunkach, jak on.
Jeśli mu się to nie podoba, trzeba było pomyśleć o tym trochę wcześniej.

Edit: A, jeszcze jedno. Ja tam się bardzo cieszę, że dziecko partnera Mondzi nie z nią mieszka, tylko z matką. Bo zaraz by się okazało, że i wyjazdy raz na jakiś czas, i zabawki, i lekarstwa, i te czapeczki i szaliczki to zbędne rozpieszczanie, bo w końcu dziecko na takie luksusy nie zasłużyło, nawet jeśli ojca stać...
Jeśli ojciec ma takie podejście, jak Mondzia, to tylko - szczerze - można sądowi pogratulować rozwagi przy przyznawaniu prawa do opieki nad dzieckiem matce.
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski

Edytowane przez srebrnykot
Czas edycji: 2010-01-09 o 10:31
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-09, 10:30   #162
Mondzia
Zadomowienie
 
Avatar Mondzia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 343
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

Cytat:
Napisane przez srebrnykot Pokaż wiadomość
A dopiero co pisałaś, że dobrą matką jest...

Ech. Mam wrażenie, że relacja Mondzi zmienia się w zależności od odpowiedzi w wątku i co chwila dowiadujemy się jakiejś nowej rewelacjo o matce. Czekam tylko na moment, w którym będzie, że była żona uwielbia orgie, ma kilka wyroków na koncie i wszystkie pieniądze z alimentów wydaje w kasynach...

Skoro to jego dziecko, a ojciec sam zarabia dość dobrze, to powinien dawać własnemu dziecku tyle, na ile pozwalają mu jego możliwości finansowe, a nie tylko tyle, żeby wyżyło z tego, nie uważasz?
Dziecko ma takie prawo do życia w takich warunkach, jak on.
Jeśli mu się to nie podoba, trzeba było pomyśleć o tym trochę wcześniej.
Gdzie ja pisałam, że z niej dobra matka?

Nie pisałam wszystkiego o niej (czyli tych złych rzeczy) bo nie widziałam takiej potrzeby, ale wkurzać mnie zaczęło to obstawanie za nią, zwłaszcza, że wiem jaka z niej łajza.


A skąd wiesz w jakich on warunkach żyje?
__________________
Zejdź na ziemię...

Samą miłością nie wyżyjesz...

Mondzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 10:45   #163
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

Cytat:
Napisane przez Mondzia Pokaż wiadomość
Baba jest strasznie pazerna, zażyczyła sobie ogromnej sumy alimentów, a poza tym ciągle wołała od mojego TŻ dodatkową kasę to na szalik, czapkę, rękawiczki dla małego, to na zabawki, to na lekarstwo, to po co płaci alimenty jak i tak na wszystko osobno ma dawać? Żenada.
Samo się nasuwa pytanie - co ona robi z tymi pieniędzmi?
o qrcze ale pazerna.... Nasuwa sie pytanie jakie to on kokosy jej płaci.
A ty tez masz niezłe podejscie, nie na darmo powstawały bajki o złych macochach.

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Mondzia Pokaż wiadomość
Nie, limitów nie ma, ale...

Gdyby nie upilnował wydatków okazało by się, że dzieciak ma 50 czapek, 100 szalików, 30 par butów, itp.

A ojcu chodzi i o dziecko i o kasę. Twoim zdaniem powinien oddawać jej najlepiej całą wypłatę a sam jeść chleb ze smalcem? Bo "dla dobra dziecka" Żal...

Jeśli chodzi o sąd, to wziął pod uwagę co dla dziecka najlepsze i ile mu trzeba i obniżył alimenty, jakie zażyczyła sobie matka.
Srutu tutu, sąd niemal zawsze obniza wnioskowana kwote. Po to sie podaje we wniosku wyzsza sume, zeby było z czego obnizac.;/
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 10:46   #164
Mondzia
Zadomowienie
 
Avatar Mondzia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 343
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
o qrcze ale pazerna.... Nasuwa sie pytanie jakie to on kokosy jej płaci.
A ty tez masz niezłe podejscie, nie na darmo powstawały bajki o złych macochach.
Takie moje podejście, bo przykładowo znajomy płaci na dwójkę 400 zł, a mój TŻ płaci na jedno 500. Zarabiają podobnie. Była żona znajomego nie robi awantur, nie żąda więcej kasy a tej jest zawsze mało.

Dlatego mam takie podejście.
__________________
Zejdź na ziemię...

Samą miłością nie wyżyjesz...

Mondzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 10:46   #165
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

Cytat:
Napisane przez Mondzia Pokaż wiadomość
Mi również. Jego matki w sumie też. Ale to już inny rodzaj żalu.
Kiedy sie czyta Twoje wypowiedzi, mozna odniesc wrazenie, ze najbardziej zal Ci pieniedzy.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 10:54   #166
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość

Z tym sie nie zgodzę, to jest tylko "łatwe" hasło.
Pisałam juz o tym wczesniej, sędzia to nie jest jakis tłumok spod płotu co bezmyslnie tylko klepie formułki.
Nie zastanowiło Cię, że ojciec dostał tylko 2 godziny?
I na podsatwie tego co tu czytasz o podejściu ojca i Mondzi do tego dziecka uważasz, ze im chodzi o dobro dziecka?
Przeczytaj jeszcze raz co napisałam. Odnoszę się do większości przypadków a nie do tej sprawy, bo tej sprawy to i Ty i ja nie znamy.

Nie mów proszę o tym, że to łatwe hasło. Mam znajomego, którego dziecko zostało przyznane matce na pierwszej rozprawie bez żadnego pytania, tak z automatu. Jemu dano czas odwiedzin, i to jest standard. Znasz eks małżeństwo, w którym opiekę przyznano ojcu a nie matce? Ja żadnego. A znam ich wiele, i ci faceci to nie jacyś nieodpowiedzialni degeneracie. Po prostu tak jest, że uznaje się, że dziecko powinno być z matką. Nie zawsze słusznie, a ojcowie walczą: http://www.prawaojca.org.pl/
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 10:56   #167
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Kiedy sie czyta Twoje wypowiedzi, mozna odniesc wrazenie, ze najbardziej zal Ci pieniedzy.
Co racja to racja.
I niech mi kto powie, że sąd w tym wypadku się myli.
A co to bedzie jak Mondzia urodzi własne dzieci.
To jest kwintesencja tego o czym pisałam wczesniej: niektóre kobiety po prostu nie nadają sie do życia z facetem dzieciatym i bardzo byłoby dobrze, gdyby sobie to uświadomiła jeszcze przed związaniem się z takim.

Aaricia, a wielu znasz facetów, którzy walczą, wnioskują o opieke nad dziećmi? Bo ja bardzo niewielu. Oni w większości po prostu nie wnioskują o opieke nad dziecmi, wola płacić alimenty i prowadzić życie bez obciążania sie dziećmi.A że matka jest uprzywilejowana... jeśli oboje są równie dobrymi rodzicami, to matka jest. Faktycznie. I jakos nie uważam tego za złe. Bo w tej sprawie nie ma dobrych rozwiązań.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2010-01-09 o 11:01
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 10:57   #168
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Kiedy sie czyta Twoje wypowiedzi, mozna odniesc wrazenie, ze najbardziej zal Ci pieniedzy.
Zgadzam sie. W głowie mi sie to nie miesci, ze dla niektorych ludzi wazniejsza niz dziecko jest kasa... myslą ze jak daja na dziecko pieniadze to juz nie maja obowiazku kupic mu prezentu na urodziny czy czegos w tym stylu. Moj facet mial taka sytuacje kilka lat temu, ze ojciec przyjechal do niego po podwyzszeniu alimentow i powiedzial mu, ze nie kupi mu nawet loda bo matka podniosla alimenty i stac ja na to zeby ona mu kupila
Potem nie odezwal sie slowem przez kolejnych kilka lat.
Mondzia moze jak bedziesz miala wlasne dziecko, to wtedy zobaczysz ile bedziesz musiala sobie robic wyrzeczen, zeby twoje dziecko mialo to czego potrzebuje.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 11:02   #169
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

Ok, o byciu dobrą matką zdawało mi się, ze wspomniałaś, ale teraz tego nie widzę. Mea culpa. Ale mniejsza o to.

I tak sądzę, że, bez urazy, ona jest lepszą matką, niż Twój partner ojcem.
Coby nie być gołosłownym:
Cytat:
Napisane przez Mondzia Pokaż wiadomość
Niby to wszystko racja co piszesz, ale ja nie doświadczyłam ani 5% sytuacji o których wspomniałaś. Spędzamy ze sobą wiele czasu, nigdy nie okazało się, że musimy odwoływać/dopasowywać urlop do dziecka. O żadnej imprezie małego nie słyszałam, a jeśli by nawet w przyszłości została takowa zorganizowana, nie poszłabym, bo jego ex by mi pewnie oczy wydłubała, tak więc dziękuję, idź mężu sam. Nie wkurzałabym się bo takie wyjścia zapewne zdarzały by się raz na ruski rok. A jeśli chodzi o czas, który poświęca młodemu - to są 2 godziny w tygodniu (przyznane przez sąd), więc na długo go nie tracę. Alimenty już płaci i wcale nie zauważyłam, żeby przez to żył mniej dostatnie. Szczerze powiedziawszy ja nawet nie czuję, że on ma syna.
Wg mnie najlepiej nie świadczy o ojcu fakt, że nawet nie zauważasz, że ma syna, bo się dla niego specjalnie nie poświęca, sądowe 2 godziny i alimenty, plus ewentualnie dodatkowo np. na lekarstwa dla dziecka, bo ta pazerna, chytra żona chciała...
Cytat:
Napisane przez Mondzia Pokaż wiadomość
Baba jest strasznie pazerna, zażyczyła sobie ogromnej sumy alimentów, a poza tym ciągle wołała od mojego TŻ dodatkową kasę to na szalik, czapkę, rękawiczki dla małego, to na zabawki, to na lekarstwo, to po co płaci alimenty jak i tak na wszystko osobno ma dawać? Żenada.
Samo się nasuwa pytanie - co ona robi z tymi pieniędzmi?
1) Ale sąd tą ogromną sumę obniżył i ojciec płaci adekwatnie do zarobków, więc w czym problem?
2) Nie chcę pisać po raz kolejny, że zdarzają się niespodziewane wydatki, tu lekarz, tam dziecko z ubranek i butów już wyrosło...
Smutne, że na wszystkie wydatki matka musi wyciągać pieniądze od Twojego partnera. Jako ojciec powinien się poczuwać do tego, żeby sam kupić jakąś zabawkę czy czapeczkę, bez próśb matki, bo w końcu to jego dziecko, nie?
Cytat:
Napisane przez Mondzia Pokaż wiadomość
Taaa na lekarstwa, nie miałabym nic przeciwko, gdyby dzieciak rzeczywiście był chory. TŻ był w przychodni i widział kartę małego. Nie odnotowano wizyty u jego lekarza od dawien dawna. Kiciara i tyle. Ciekawe na co jej ta kasa...
Dramat.
Cytat:
Napisane przez Mondzia Pokaż wiadomość
To już przesądzone. Zbyt dużo dowodów się zebrało przeciwko niej.

A raty spore. Tv 100, mieszkanie - 300.

A, to tak w związku z Twoim pytaniem, skąd wiem, jaką Twój TŻ ma sytuację materialną. Cóż, podejrzewam, że niezgorszą, skoro płaci 500 zł + 500 zł + 300 zł (bo później sprostowałaś te sumy w innym poście), a Ty nawet nie odczuwasz, że ma dziecko.
Ale mogę się mylić.
Cytat:
Napisane przez Mondzia Pokaż wiadomość
Wiadome jest, że sąd pozostawia przeważnie dziecko przy matce.
Nieprawda.
Jeśli istnieją wyraźne przesłanki pozwalające stwierdzić, że przy jednym z rodziców dziecku będzie lepiej, to tej właśnie osobie zostaje przyznane.
Cytat:
Napisane przez Mondzia Pokaż wiadomość
Jeśli była taka beznadziejna wobec niego to nie znaczy, że wobec dziecka też.
Właśnie.
Z tego, co piszesz, wynika, że jest całkiem dobrą matką.
Pomijając ostatnie rewelacje o kochanku i dziadkach, u których dziecko spędza cały czas... Które jednak w kontekście tego, co pisałaś do tej pory, wyglądają średnio wiarygodnie.
Cytat:
Napisane przez Mondzia Pokaż wiadomość
A mógłby zamieszkac młody ze mna i TŻtem.
Uchowaj Boże.
Cytat:
Napisane przez Mondzia Pokaż wiadomość

Pokaże paragony Ciekawe, jak ona mu nic nie kupuje.
Zaraz, a te 50 szaliczków, 100 czapek, zabawki, lekarstwa i coś tam jeszcze?
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-09, 11:03   #170
Mondzia
Zadomowienie
 
Avatar Mondzia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 343
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
Zgadzam sie. W głowie mi sie to nie miesci, ze dla niektorych ludzi wazniejsza niz dziecko jest kasa... myslą ze jak daja na dziecko pieniadze to juz nie maja obowiazku kupic mu prezentu na urodziny czy czegos w tym stylu. Moj facet mial taka sytuacje kilka lat temu, ze ojciec przyjechal do niego po podwyzszeniu alimentow i powiedzial mu, ze nie kupi mu nawet loda bo matka podniosla alimenty i stac ja na to zeby ona mu kupila
Potem nie odezwal sie slowem przez kolejnych kilka lat.
Mondzia moze jak bedziesz miala wlasne dziecko, to wtedy zobaczysz ile bedziesz musiala sobie robic wyrzeczen, zeby twoje dziecko mialo to czego potrzebuje.
A gdzie ja napisałam, że małemu TŻ skąpi prezentów na urodziny, czy Mikołaja, Dzień dziecka?

Daje wystarczająco dużo, moim zdaniem.

Zresztą ten temat mnie już męczy. Mam ważniejsze sprawy, niż siedzenie na forum i kłótnie z osobami, co myślą, że wszystko wiedza najlepiej.

Miłego dnia życzę.
__________________
Zejdź na ziemię...

Samą miłością nie wyżyjesz...


Edytowane przez Mondzia
Czas edycji: 2010-01-09 o 11:06
Mondzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 11:14   #171
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

Cytat:
Napisane przez Mondzia Pokaż wiadomość
A gdzie ja napisałam, że małemu TŻ skąpi prezentów na urodziny, czy Mikołaja, Dzień dziecka?

Daje wystarczająco dużo, moim zdaniem.

Zresztą ten temat mnie już męczy. Mam ważniejsze sprawy, niż siedzenie na forum i kłótnie z osobami, co myślą, że wszystko wiedza najlepiej.

Miłego dnia życzę.
Napisalam ze niektorzy ludzie, nie Twoj facet, bo fakt nie wiem czy robi dziecku prezenty. Po prostu czytajac Twoje posty zastanawiam sie co jest dla niego wazniejsze. Zgadzam sie z opinia Srebrnegokota.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 11:22   #172
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

Cytat:
Napisane przez Mondzia Pokaż wiadomość
A gdzie ja napisałam, że małemu TŻ skąpi prezentów na urodziny, czy Mikołaja, Dzień dziecka?

Daje wystarczająco dużo, moim zdaniem.

Zresztą ten temat mnie już męczy. Mam ważniejsze sprawy, niż siedzenie na forum i kłótnie z osobami, co myślą, że wszystko wiedza najlepiej.

Miłego dnia życzę.

A to w takim razie w jakim celu wątek założyłaś?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 11:25   #173
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;16347951]A to w takim razie w jakim celu wątek założyłaś?[/QUOTE]Żeby nam udowodnić, że dzieciaty facet jest fajny, bo spędza z dzieckiem tylko 2 godziny w tygodniu, a pieniądze, które placi na dziecko są to wręcz groszowe sprawy, których się nie odczuwa.
I jeżeli zachcemy mieć z nim kolejne dziecko to z naszym będzie spędzal cale dnie i calą kasę przeznaczal tylko na to nasze.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 11:34   #174
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;16347951]A to w takim razie w jakim celu wątek założyłaś?[/QUOTE]

Ale to Cinderella225 jest autorką. Mondzia sie tylko dopisała.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 11:40   #175
Yoshika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Nienack
Wiadomości: 32
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Żeby nam udowodnić, że dzieciaty facet jest fajny, bo spędza z dzieckiem tylko 2 godziny w tygodniu, a pieniądze, które placi na dziecko są to wręcz groszowe sprawy, których się nie odczuwa.
I jeżeli zachcemy mieć z nim kolejne dziecko to z naszym będzie spędzal cale dnie i calą kasę przeznaczal tylko na to nasze.
Hehe to nie Mondzia złożyła wątek Chicała pokazać autorce wątku, że można być z facetem, który ma dziecko z poprzedniego związku. I tym wywołała wielką burzę
Co do wypowiedzi typu "nigdy nie będę z dzieciatym facetem", teoretycznie można wszystko wykalkulować i zaplanować, ale teoretycznie. Poznajesz faceta, świetnie ci się z nim gada, podoba ci się, jest chemia i zwyczajnie się zakochujesz. I jak to bywa uważasz, że wszystko się jakoś ułoży, przecież się kochacie. A później pojawiają się problemy.
Co do problemu autorki wątku - to że jest z tą kobietą naprawdę nie musi oznaczać że ją kocha. Może boi się tego jak będzie kiedy się z nią rozstanie? Opinii rodziny, problemów typu podział majątku, wreszcie tego że straci kontakt z dzieckiem. Kobiety potrafią byc wredne i uprzykrzyć życie, szczególnie jeśli zostały porzucone dla innej.
Jeśli Ci na nim zależy i nie chcesz rezygnować i wierzysz mu, to powiedz, że musi się określić, jeśli chce być z Tobą.
Ale tak jak większość dziewczyn napisało taki związek przeważnie nie jest łatwy.
__________________
Może jutro się uda?
Yoshika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 12:01   #176
baobabka
Zadomowienie
 
Avatar baobabka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 996
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

Kurczę, ja nie bardzo rozumiem polemiki z Mondzią :P Dziewczyna nie ma jakiegoś wielkiego problemu, a Wy jej wmawiacie, że mieć powinna... - jasne- mam swoje zdanie na temat stopnia bycia dobrym ojcem przez jej TŻ-a jest ono jakie jest, ale..to nie ona założyła wątek, wyraziła swoje zdanie, nie prosiła o ocenę ani o analizę..a tu i jedno i drugie :P Zdania Mondzi nie zmienicie - jeśli uważa, że "dziecka nie należy rozpieszczać"..no to niech uważa no...nie zanosi się na to, żeby zdanie zmieniła, bo i -jak mówię- żadnego problemu w tym nie widzi- więc...cóż..ja myślę, że problem ma ta pani, która wątek założyła A to takie trochę uszczęśliwianie na siłę.

Edytowane przez baobabka
Czas edycji: 2010-01-09 o 12:03
baobabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 12:05   #177
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

Faktycznie, mój błąd, nie Mondzia wątek założyła Co nie zmienia faktu, że pewne rzeczy mnie... hmmm, dziwią?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 12:18   #178
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

baobako,ja myśle że problemem Mondzi jest to,że jej facet za dużo wydaje na dziecko. Coś ją bardzo bola wydane na dziecko pieniądze.

Edytowane przez madmuazelle
Czas edycji: 2010-01-09 o 12:22
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 12:23   #179
baobabka
Zadomowienie
 
Avatar baobabka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 996
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

Cytat:
Napisane przez madmuazelle Pokaż wiadomość
baobako,ja myśle że probleme Mondzi jest to,że jej acet za dużo wydaje na dziecko. Coś ją bardzo bola wydane na dziecko pieniądze.
A no to tak Mi chodzi o to, że Mondzia..nie widzi problemu, że ma z tym problem I o rady nie prosiła, więc szkoda trochę czasu i wysiłku na tłumaczenia... Bo Wizaż swoje, Mondzia swoje i tak w koło ...
baobabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 12:37   #180
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: ...gdy on ma dziecko.

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
W odniesienia do 1 posta, to ja na miejscu osoby bez dzieci nie komplikowałabym sobie zycia byciem z kims z dziecmi. Po co? Tylu facetów wolnych na swiecie. Po co sobie stwarzac zbedne problemy.

Co do byłej) no kazda ex to wrednota i potwora, czesto to czytuje na wizazu) Smiac mi sie z tego chce. Pamietajmy, ze wiekszosc z nas jest jakas eks,
Zgadzam się. Skoro Mondzie razi coś,to po co się męczyć,można znaleść sobie wolnego faceta bez zobowiązań typu dziecko.
E tam,racja że nie każda eks to potwora,choć pewno się i takie zdarzają.




Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Skoro jego eks taka wredna i tyle dowodow macie, to dlaczego sąd zostawił jej dziecko a ojcu pozwolił na 2 godz tyg?
No to też mnie zastanawiało.No,bo skoro ona taka be,to czemu sąd dał jej opieke nad dzieckiem??A ojcu tylko 2 godziny??Pytanie retoryczne,no bo było dalej wyjaśnione przez Mondzie i nie tylko.




Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Sprostowanie. Nie po stronie matki a po stronie dziecka.
Matka sobie poradzi, tak samo jak Mondzia.
A biorąc pod uwagę podejście Mondzi do tego dziecka i jego potrzeb, to już chyba serca nie macie, żeby propozycję rzucać, żeby to dziecko z nią mieszkało. Się (nie)nagle okaże, ze temu dziecku nic nie potrzeba a np. wyjscia do kina są niepotrzebnym zbytkiem i rozpieszczaniem.
Zreszta sama Mondzia napisała, że ta kobieta matką jest dobrą, wiec o czym tu mówimy? Oddać dziecko ojcu i obcej kobiecie, żeby mogli zaoszczędzić? Tak, ojciec ma prawo do opieki nad dzieckiem ale z "trochę" innych pobudek niż "wtedy mnej wydam na dziecko niz teraz, kiedy jest z matką".

W koncu "sąd" to nie sa jacyś ograniczeni i wredni ludzie, którzy tylko chca tym ojcom dokopać, sędzia przede wszytskim, na podstawie tego co ma w papierach dba o dobro dziecka, a nie o portfele rodziców. Z tego co czytam (pośrednio) o ojcu dziecka to jednak wydaje mi sie, że w tym wypadku te 2 godziny tygodniowo powinny dac nam coś do myslenia na temat ojca. I nie ma się co zasłaniac filmami, bo wybaczcie, ale jakby każdy taki facet był Lindą to te dzieci po rozwodach nie miały tak źle. Jeden film nakręcony (i to ładnych pare lat temu, zmiany jakies nastąpiły przez ten czas) i już się każdy pod niego podpina
Otóż to,nic dodać nic ująć.




Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Kiedy sie czyta Twoje wypowiedzi, mozna odniesc wrazenie, ze najbardziej zal Ci pieniedzy.
Też odniosłam takie wrażenie.


Cytat:
Napisane przez baobabka Pokaż wiadomość
A no to tak Mi chodzi o to, że Mondzia..nie widzi problemu, że ma z tym problem I o rady nie prosiła, więc szkoda trochę czasu i wysiłku na tłumaczenia... Bo Wizaż swoje, Mondzia swoje i tak w koło ...
Też racja,bo Mondzia i tak będzie broniła swojego faceta,a nadal będzie oczerniała eks że to paskudny babsztyl.
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:53.