to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:) - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-23, 10:14   #151
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Pierwszy samochód- jaki i dlaczego?

ja wybrałam peugeota 206 - mały, w dieslu, więc i mało pali, zgrabny, wygodny i ogółem na razie odszukałam w nim same plusy (jeżdżę 3 miesiące)

no ale z tych co Ty podałaś to chyba bym wybierała VW polo - przymierzałam się do kupna.. jest również fajny i mały, do tego to taka kobieca wersja golfa (moim zdaniem:P) w dieslu, też pewnie będzie mało palił

clio ma kumpel, w sumie zależy jaki rocznik, te nowsze mi się podobają, te starsze nie - chociaż są małe i również wszędzie się zmieszczą :P

z fordem Ka i micrą nie miałam żadnej styczności ( może dlatego, że kompletnie mi się nie podobają )- więc się nie wypowiem..

pozdrawiam i życzę dobrych wyborów
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 10:33   #152
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Pierwszy samochód- jaki i dlaczego?

Moja Micra w najgorszym, zimowym okresie paliła ok 7.5.
Teraz latem nie sprawdzalam, ale w trasie to na pewno jest mniej niż 6. W mieście pewnie jakieś 6,5. Musiałabym sprawdzić.

Przed zakupem na pewno posłuchaj pracy silnika i niech mechanik (jeśli bedziesz robic przeglad przed zakupem) oceni rozrzad. Micra ma lancuch i niektorzy twierdza ze tego sie nie wymienia a to nieprawda. Wymiana rozrzadu to naprawde bardzo duze koszty wiec koniecznie trzeba to sprawdzić.

Pomanewruj tez troche tym samochodem, poskrecaj na maxa i przyspieszaj przy tych skrętach... Jeśli uslyszysz takie charakterystyczne stukanie to znaczy ze do wymiany jest przegub napędowy - to juz powod zeby zejsc kilkaset złotych z ceny . Niech mechanik sprawdzi też sworznie

Aha i zwróć uwage na elektryke, posprawdzaj czy dzialaja wszystkie światła, np. cofania. W micrach lubi sie psuć czujnik wstecznego, a to tez spore koszty. Chociaz akurat bez wstecznego mozna żyć, ale jak sie kupuje samochod to zawsze lepiej wszystko dokladnie sprawdzic.

Ewentualne pytania mozesz zadawać tutaj, moze pozniej komus sie przydadza te wszystkie informacje.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 10:39   #153
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Pierwszy samochód- jaki i dlaczego?

ja ostatnio miałam okazję razem z moim TŻ poszukiwać samochodu, bo zrobił prawko i chciał coś kupić
też zalezy ile kasy możesz przeznaczyc bo on mial do dyspozycji 14 tys. i tez przegladal różne samochody, na początku się napalił na diesla, ale przy obecnych cenach już się tak diesel nie opłaca no i przeglądy diesla i serwis są droższe niż beznzynki.
myslal nad Citroenem Xsara, Peugeot 206 i 306, a w końcu padło na...
Fiata Punto
5 letni za 13,6 tys
taki samochodzik do pojezdzenia 2-3 lata na poczatek
pali mało, bo w mieście 6,5 -7 a w trasie nawet poniżej 6
i jak na razie bardzo zadowolony
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 11:20   #154
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Pierwszy samochód- jaki i dlaczego?

no tak nawiązując do spalania - to mój peżot w mieście pali jakoś 5,5-5,7 (obliczaliśmy z TŻ ) a na trasie około 4,5-5,0 więc jest całkiem fajnie
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 11:23   #155
aluchelek
Raczkowanie
 
Avatar aluchelek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 496
Dot.: Pierwszy samochód- jaki i dlaczego?

ja pierwszego miałam golfa trójkę, diesla. No ale wtedy to diesel był opłacalny. Potem do spóły z tżtem jeździłam jego astrą kombi, i to był najfajniejszy samochód! Mimo, że długaśny i duży, to jednak miał w sobie "to coś". I pewnie nie jestem obiektywna, ale mam do tego autka spory sentyment.

A wybór samochodu to zależy do wielu czynników: czy będzie to autko miejskie, czy głównie będziesz jeździć po szosach. Ja bym radziła cos mniejszego i ....z klimatyzacją.
__________________
PM 2011

aluchelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 11:39   #156
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Pierwszy samochód- jaki i dlaczego?

no jak micra ma łańcuch na rozrządzie to bardzo dobrze ! solidniejsza wersja!
Ale fakt wymiana tego to straszne koszty.
Ja bym brała coś do zajechania, ale nie jakies total;ne starocie które nie odpali, albo stanie na skrzyżowaniu.
Autko które z grzecznością zniesie zarysowania, obicia itp

A teraz nie ma większej różnycy disel czy bezołowiowa - 10 groszy różnicy , no chyba że masz dojścia

opel corsa tez się fajnie sprawuje
peugot 206 tez fajne autko
no i skoda.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 11:46   #157
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Pierwszy samochód- jaki i dlaczego?

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
no jak micra ma łańcuch na rozrządzie to bardzo dobrze ! solidniejsza wersja!
Ale fakt wymiana tego to straszne koszty.
solidniejsza o tyle, że rzadziej sie wymienia... Moze raz w ciagu calego samochodowego "życia"... Mnie sie to przytrafiło, od razu poza zakupie dlatego uczulam na to, bo jak sie kupuje autko na kilka lat to troche boli kiedy laduje sie w taka naprawe grubo ponad 1000 zł .

Zgadzam sie, ze nie warto kupowac czegos starego i sypiącego się szkoda nerwów mlodego kierowcy, który jak wiadomo wszystko mocniej przeżywa .
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-23, 12:16   #158
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Pierwszy samochód- jaki i dlaczego?

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość

opel corsa tez się fajnie sprawuje
peugot 206 tez fajne autko
no i skoda.

no i tu do skody sie zgodze sama wreszcie przesiadlam sie z rodzinnego samochodu ( moj i tz ) do swojego ktorym jezdze od miesiaca - wlasnie zdecydowalam sie na nowa skode fabie - jak dla mnie typowo kobiecy samochodzik i do jezdzenia po miescie swietny

a tak wyglada
http://info7.pl/informacje-motoryzac...php?details=70
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 08:58   #159
aluchelek
Raczkowanie
 
Avatar aluchelek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 496
Dot.: Pierwszy samochód- jaki i dlaczego?

oj miałam kiedyś też skodę i źle ją wspominam: strasznie mnie kopała prądem ale tak na poważnie, to zgrabne, kobiece autko.

Też się warto zastanowić czy kupować nowy, czy tak jak pisze kliwia taki, co zadrapanie zniesie z godnością ja bym jednak wybrała starszy, ale z lepszych modeli: nissana, może hondę, etc. trzymała bym się z dala od starych, "psujących" się marek i starych diesli powodzenia!
__________________
PM 2011

aluchelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 10:49   #160
Natalyah
Raczkowanie
 
Avatar Natalyah
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 102
Dot.: Pierwszy samochód- jaki i dlaczego?

Ines, Wdowa, Marwari, Moee, Aluchelek, Kliwia- dziękuję Wam bardzo
Jak na moja studencko- urzędniczą kieszeń, będę musiała zadowolić się autkiem do 5-6 tys. Co za tym idzie nie będzie to jakieś cudo, tylko maszyna, która zniesie dobrze moje pierwsze parkowania itp. (a przynajmniej nie będzie aż tak bardzo szkoda).
Hmmm Polówka wersją Golfa dla kobiet? Ciekawe Jest bardziej przestronna niż Micra, ale za to Nissan ma w sobie coś ponadczasowego. Mój mąż jeździ starą Corollą, więc może mam sentyment do Japończyków; Zastanawiałam się też nad wzięciem kredytu na jakieś 10 tys. i łyknięciem Skody Felicji. To już nieco wyższa półka, a jakość porównywalna z VW.
Dziękuję za wszystkie rady, bo nic tak mi nie pomoże, jak szczere opinie użytkowników jeżdżących maszyn A ja tymczasem spiszę sobie różne opcje i przytoczone przez Was plusy i minusy każdego auteczka. Może to mi troszkę rozjaśni sytuację
Natalyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 21:51   #161
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Pierwszy samochód- jaki i dlaczego?

Seat Ibiza, Renault Clio, Honda Civic, Opel Corsa... Chodzi mi o roczniki 95 i młodsze, ale tak między 1995-2000, wtedy są w rozsądnych cenach, wręcz tanie (5 tys bez problemu) bez problemu się znajdzie Nieduże i wydaje mi się, że dość wygodne Nie wiem, osobiście miałam styczność tylko z civicą i corsą z tych wymienionych przeze mnie. Chociaż nie wiem czy honda nie jest ciut za niska w środku jak na pierwszy samochód , słabo widać jak się za nisko siedzi :P Ale to tylko takie moje "wydaje mi się"
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-28, 15:58   #162
dorkaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar dorkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 333
Dot.: Pierwszy samochód- jaki i dlaczego?

Cytat:
Napisane przez Natalyah Pokaż wiadomość
Ines, Wdowa, Marwari, Moee, Aluchelek, Kliwia- dziękuję Wam bardzo
Jak na moja studencko- urzędniczą kieszeń, będę musiała zadowolić się autkiem do 5-6 tys. Co za tym idzie nie będzie to jakieś cudo, tylko maszyna, która zniesie dobrze moje pierwsze parkowania itp. (a przynajmniej nie będzie aż tak bardzo szkoda).
Hmmm Polówka wersją Golfa dla kobiet? Ciekawe Jest bardziej przestronna niż Micra, ale za to Nissan ma w sobie coś ponadczasowego. Mój mąż jeździ starą Corollą, więc może mam sentyment do Japończyków; Zastanawiałam się też nad wzięciem kredytu na jakieś 10 tys. i łyknięciem Skody Felicji. To już nieco wyższa półka, a jakość porównywalna z VW.
Dziękuję za wszystkie rady, bo nic tak mi nie pomoże, jak szczere opinie użytkowników jeżdżących maszyn A ja tymczasem spiszę sobie różne opcje i przytoczone przez Was plusy i minusy każdego auteczka. Może to mi troszkę rozjaśni sytuację
moi rodzice miaja skode felicje, bardzo fajny samochod, i przyjazny. mamy dizla

a ja zdalam miesiac temu egzamin i juz mam samochod !! z racj itego ze nei mam zbyt duzo pieniedzy kupiłam forda fieste 1,4, za 2700 zł. rocznik 93, i powiem wam ze bardzo dobrze m isie nim jezdzi. jest ładny, zadbany, pali gdzies z 6 litrów na 100 km. i kuoilam w moim miescie od uczciwych ludzi.
jestem szczesliwa ze go mam i narazie nei narzekam, jest juz po przegladzie i wszystko jest ok. a silnik 1,4 nie taki mały, nawet duzy jak na pierwszy raz, fajnie potrafi dać gazu.
juz pierwsze 200 km przejechane
__________________
dorkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 11:25   #163
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Pierwszy samochód- jaki i dlaczego?

jaki fajny wątek
też mnie czeka kupno auta po egzaminie i też na początek chciałam takie bez szaleństw. Moja ukochana Rav4 poczeka na lepsze czasy, a myślałam na oplem astra. Najlepiej kilkuletnim.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 11:46   #164
edyta1421
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wszędzie gdzie ON
Wiadomości: 3 251
Dot.: Pierwszy samochód- jaki i dlaczego?

moimi autami zawsze były francuskie marki... zaczynałam od Renaulta... od paru lat jeżdżę Citroenem C2... moja cytrynka... jak pierwszy raz przymierzałam sie do zakupu nie patrzyłam na nic.. podobał mi się tylko wizualnie i miał dość przeciętną cenę... w jeździe wszystko się sprawdziło... podobało mi się że jest dość mały jak na citroena i wszędzie się nim wlepiłam... a to było dla mnie ważne.. bo Londyn zatłoczony... w tym roku zamienilam go na nowy... wzięłam kredyt... i kupiłam C2 .... wsam raz dla niezależnej kobietki...
Natomiast mi się marzy Land Rover Discovery... niestety jest trochę za duże jak na mój wzrost... i wyglądam w nim przekomicznie...
edyta1421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 18:04   #165
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Pierwszy samochód- jaki i dlaczego?

a moim pierwszym własnym (za własne pieniążki ) samochodem był maluszek rocznik 86. , było to 8 lat temu... ... byłam dopiero co po L.O... dorwałam pracę sezonową na czas wakacji, i na nic innego nie udało mi się w tak krótkim czasie zarobić.

mój maluszek- nieszczęśliwiec- został odmalowany niebieskim - chabrowym metalikiem, dostał folię na tylne (uchylane!!) szyby, i lotnicze fotele- FULL WYPAS nie ma co. .. a po tygodniu nieszczęśliwie dachował wraz ze mną w środku i od tego czasu więcej do maluszka nie wsiadłam. ... sprzedałam nieszczęśliwca.

Od tego czasu jeżdże autami TŻ-ta, ... no teraz to już wspólnymi.

EDIT:edyta, nie wiem jakiego wzrostu jesteś, ale ja przy moich skromnych 156 cm, uwielbiam duże samochody, raz czasu jeździłam Mercedesem Sprinterem Max!! żeby było smieszniej, to byłam wtedy na końcówce ciąży, nie wiem, czy wyglądałam komicznie, ale ludzie zawsze się gapili gdy wysiadałam z tego wozu przed sklepem.
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 19:08   #166
dahufka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 193
Dot.: Pierwszy samochód- jaki i dlaczego?

Moim pierwszym autkiem jest Golf 3 . Nie powiem, żebym go kupiła z innych względów jak finansowe - nie pracuję, mam 40 km w jedną stronę na studia, no i albo to, albi polo, które już kompletnie mi się nie podoba. Na początek nie narzekam, choć silniczek mógłby być troszkę mocniejszy /mam 1.4 :// . Ale... w sumie, jak dla świeżego kierowcy... jest ok
dahufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 00:08   #167
iskierkaaaa
Raczkowanie
 
Avatar iskierkaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 201
Dot.: Pierwszy samochód- jaki i dlaczego?

ja mam renault 1.4 a moj love jezdzi golfemIII 1.8 oba sa nasze wspolne ale on mowi ze renowka jest wolowata i wogole,fakt ze do golfa nie ma co pirownywac/
__________________
Bo umrzeć to zbyt mały powód, żeby przestać kochać...
iskierkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 06:49   #168
lunita
Raczkowanie
 
Avatar lunita
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 255
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

cudowane to forum ja jestem w takiej samej sytuacji co scatty princess, wiek 20lat, zero znizek a nawet i zwyzka, cena auta 6tys , prawko co prawda od roku no i pustka w glowie bo nie wiem co kupic. ma miec 5 drzwi, ma byc maly, i miec maly silnik, no a jakby sie poducha trafila tez bym nie pogardzila.


P.S. mysle o micrze, matizie, fiescie dalszych pomyslow brak ...
lunita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 09:08   #169
dahufka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 193
Dot.: Pierwszy samochód- jaki i dlaczego?

-

Edytowane przez dahufka
Czas edycji: 2008-08-06 o 23:34
dahufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-11, 09:15   #170
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

Cytat:
Napisane przez Magusia82
Hejka
Chciałabym pochwalić ten wątek, gdyż wiele się z niego dowiedziałam i jest naprawdę bardzo użyteczny. Dzięki niemu zaczynam wierzyć, że nawet będąc nie znającą się za bardzo na samochodach dziewczyną jestem w stanie poradzić sobie z kupnem samochodu Ilość rzeczy do ogarnięcia już zaczynała mnie powoli przerażać.
Dziekuje, to wlasnie bylo moja intencja.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 09:29   #171
iskierkaaaa
Raczkowanie
 
Avatar iskierkaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 201
Dot.: Pierwszy samochód- jaki i dlaczego?

megane classic taka duuza krowa
__________________
Bo umrzeć to zbyt mały powód, żeby przestać kochać...
iskierkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 19:37   #172
edyta1421
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wszędzie gdzie ON
Wiadomości: 3 251
Dot.: Pierwszy samochód- jaki i dlaczego?

[1=38c1d5d45cddcf54e3786f1 c4160e951215d24cd_5ff1091 60b8e8;8093213] (...) .

EDIT:edyta, nie wiem jakiego wzrostu jesteś, ale ja przy moich skromnych 156 cm, uwielbiam duże samochody, raz czasu jeździłam Mercedesem Sprinterem Max!! żeby było smieszniej, to byłam wtedy na końcówce ciąży, nie wiem, czy wyglądałam komicznie, ale ludzie zawsze się gapili gdy wysiadałam z tego wozu przed sklepem.[/quote]


no może do małych nie należe ale wyglądam trochę jak dziecko z podstawówki (niestety taki typ urody)... a w połączeniu z tym samochodem ... komicznie...sprawdzałam.. .
edyta1421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 20:30   #173
lunita
Raczkowanie
 
Avatar lunita
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 255
Dot.: Pierwszy samochód- jaki i dlaczego?

co myślicie o nissanie micra II ?
lunita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 11:52   #174
dahufka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 193
Dot.: Pierwszy samochód- jaki i dlaczego?

-
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg C4770412_1.jpg (13,1 KB, 20 załadowań)

Edytowane przez dahufka
Czas edycji: 2008-08-06 o 23:34
dahufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 13:45   #175
Claris
Zakorzenienie
 
Avatar Claris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 668
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

Cytat:
Napisane przez kuba merc Pokaż wiadomość
Jeśli kupiony jest w PL to rejestracja trwa szybko, urząd skarbowy i potem tylko rejestracja trwająca dosyć szybko. A jeśli chodzi o sprowadzony to ten okres jest dłuższy chyba od 2-3 tyg. Teraz już raczej nie opłaca sie sprowadzać aut z zagranicy chyba ze ktoś ma inne gusty typu posiadać Corvette z 1980r.

Nie sądzicie że już za dużo mamy złomu na polskich drogach??
Wg mnie wlasnie warto kupić auto sprowadzone z zagranicy. Np. w Niemczech mają lepsze drogi niż u nas i auto tam kupione będzie napewno lepsze niż z tego samego roku z Polski
Claris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 11:07   #176
lunita
Raczkowanie
 
Avatar lunita
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 255
Dot.: Pierwszy samochód- jaki i dlaczego?

nom o ten ale teraz juz sie raczej zdecydowalam na forda ka
lunita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 08:20   #177
Demri
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 599
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

Cytat:
Napisane przez Claris Pokaż wiadomość
Wg mnie wlasnie warto kupić auto sprowadzone z zagranicy. Np. w Niemczech mają lepsze drogi ....
... lepsze paliwo, lepszej jakości serwis i inne podejście do aut. U nas jest często takie że dopóki auto odpala i jedzie jest OK.



Od 19 lipca wchodzą nowe przepisy, znowu zmieni się sposób naliczania akcyzy, będzie naliczana teraz od wartości rynkowej auta, w razie wątpliwości - rzeczoznawca.
Najbardziej to odczują osoby kupujące starsze samochody powyżej 2000ccm

A swoją drogą ciekawe ile się utrzyma ta nowa ustawa, w PL przecież jak zwykle inaczej niz w całej UE
Demri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 08:25   #178
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

Cytat:
Napisane przez Claris Pokaż wiadomość
Wg mnie wlasnie warto kupić auto sprowadzone z zagranicy. Np. w Niemczech mają lepsze drogi niż u nas i auto tam kupione będzie napewno lepsze niż z tego samego roku z Polski
myślę tak samo.

Dodam, że sama mam auto z Niemiec i zaraz po zakupie jeździło się nim rewelacyjnie, nigdzie nic nie stukało, nie trzeszczalo... Teraz mam wrażenie, że strasznie się ten samochód rozklekotał właśnie przez te polskie drogi
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 08:39   #179
lunita
Raczkowanie
 
Avatar lunita
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 255
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

mnie nurtuje jedno a mianowicie czemu duża ilośc osob sprzedaje swoje ka po roku lub 1,5 roku eksploatowania?
lunita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 09:49   #180
Claris
Zakorzenienie
 
Avatar Claris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 668
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

Cytat:
Napisane przez lunita Pokaż wiadomość
mnie nurtuje jedno a mianowicie czemu duża ilośc osob sprzedaje swoje ka po roku lub 1,5 roku eksploatowania?
To już ich się musisz zapytać
Claris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-21 23:22:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:03.