Westie - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-28, 13:41   #151
planetka_
Raczkowanie
 
Avatar planetka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Celbridge
Wiadomości: 222
West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
Planetka jeśli chodzi o pielęgnację Westa to powinien być trymowany, ale wiem że często w salonach strzygą Westy. Mi się zdarzyło, że w salonie chcieli Westa ostrzyc, musiałam szukać innego.

Co do alergii, na razie nie zauważyłam, żeby się coś działo. A jak u Twojej suczki?

Nimfa20 "Mój Pies" z tego co czytałam nie będzie już wydawany, ponoć teraz jest tylko wersja internetowa.
Zaciekawiło mnie to. Nie wiedzialam, ze powinna byc trymowana :-( Zapytam podczas następnej wizyty. Poki co jeszcze nie zauważyłam oznak ale wiem, ze jak cos to pojawiają sie po roku wiec w sumie niebawem ( oby nie! ) cos powinno sie zacząć dziać :-/


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum na iPhone.
planetka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 00:37   #152
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

Cytat:
Napisane przez planetka_ Pokaż wiadomość
Zaciekawiło mnie to. Nie wiedzialam, ze powinna byc trymowana :-( Zapytam podczas następnej wizyty.
Takie rzeczy powinnaś wiedzieć PRZED zakupem psa. Nawet psa w typie rasy...
Suka jest golona (bardzo brzydko zresztą) i teraz trymowanie to jest musztarda po obiedzie, bo włos już zniszczony i odbudować prawidłową strukturę będzie bardzo ciężko (o ile psica ma prawidłowy włos). Jeśli to tzw, "waciak" ,a pies niewystawowy jak widać, to można odpuścić sobie próby trymowania. Ale strzyżenie powinno być porządne...
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl

Edytowane przez a_na
Czas edycji: 2013-05-31 o 00:43
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 06:40   #153
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

Cytat:
Napisane przez a_na Pokaż wiadomość
Takie rzeczy powinnaś wiedzieć PRZED zakupem psa. Nawet psa w typie rasy...
Suka jest golona (bardzo brzydko zresztą) i teraz trymowanie to jest musztarda po obiedzie, bo włos już zniszczony i odbudować prawidłową strukturę będzie bardzo ciężko (o ile psica ma prawidłowy włos). Jeśli to tzw, "waciak" ,a pies niewystawowy jak widać, to można odpuścić sobie próby trymowania. Ale strzyżenie powinno być porządne...
Szczerze mówiąc ja nie potrafię poznać po zdjęciu czy suczka była golona, widzę tylko, że jest robiona bardzo krótko. Suczka jest jeszcze młoda, więc myślę, że nie byłoby tak ciężko odbudować włos. Ale to decyzja właścicielki czy chce. Uważam, że suczka na zdjęciu nie wygląda źle, widziałam Westiki wygolone prawie na łyso z zostawioną sukienką, mi się to w ogóle nie podoba.
Dink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 09:52   #154
planetka_
Raczkowanie
 
Avatar planetka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Celbridge
Wiadomości: 222
West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

Cytat:
Napisane przez a_na Pokaż wiadomość
Takie rzeczy powinnaś wiedzieć PRZED zakupem psa. Nawet psa w typie rasy...
Suka jest golona (bardzo brzydko zresztą) i teraz trymowanie to jest musztarda po obiedzie, bo włos już zniszczony i odbudować prawidłową strukturę będzie bardzo ciężko (o ile psica ma prawidłowy włos). Jeśli to tzw, "waciak" ,a pies niewystawowy jak widać, to można odpuścić sobie próby trymowania. Ale strzyżenie powinno być porządne...
Mi talkie strzyzenie sie podoba. Zastanawia mnie SKAD poznałas, ze nie jest trymowana skoro ja tego nie wiem? Wątek jest o domowych psach, a nie WYSTAWOWYCH


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum na iPhone.
planetka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 13:39   #155
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

Cytat:
Napisane przez planetka_ Pokaż wiadomość
Mi talkie strzyzenie sie podoba. Zastanawia mnie SKAD poznałas, ze nie jest trymowana skoro ja tego nie wiem? Wątek jest o domowych psach, a nie WYSTAWOWYCH
wątek jest o rasie West Highland White Terrier.

Sprawne oko jak widać pozna czy pies jest golony czy trymowany
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 14:53   #156
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

Cytat:
Napisane przez planetka_ Pokaż wiadomość
Mi talkie strzyzenie sie podoba. Zastanawia mnie SKAD poznałas, ze nie jest trymowana skoro ja tego nie wiem? Wątek jest o domowych psach, a nie WYSTAWOWYCH


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum na iPhone.
Po trymowaniu sierść nigdy nie jest aż tak krótka ani tak równa.
Trymowanie to wiecej pracy ale powoduje ze odrastajaca sierść jest silniejsza i ładniejsza, zreszta uwazam ze wyglada bardIej naturalnie i pasuje psom tego typu. Scinanie wyglada sztucznie. Sierść odrosnie o ile nie będziesz jej ciagle strzyc. Musisz poczekać i poszukać odpowiedniego fryzjera (pytając o to jaki sposób chce sie Twoim psem zając koniecznie).
Możesz rownież sama popatrzeć jak to sie robi i spróbować. Na youtube jest masa filmikow a psa to nie boli . Z czasem nawet to zacznie lubić .
Trymowanie to ręczne usuwanie martwych włosów.
Ostrzec jest bardzo łatwo i szybko dlatego ta metoda jest dużo tańsza. Trymowanie to masa recznej pracy (jednorazowo okolo 2-3 godzin)i do tego psa trzeba rownież przyzwyczaić.

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2013-07-02 o 14:56
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 17:18   #157
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

Dodam jeszcze, że trymowanie powoduje, że sierść jest szorstka, a brud się takiej sierści nie trzyma. Trymowanie psa trwa dłużej niż strzyżenie, ale tam gdzie chodzę płacę za trymowanie niewiele więcej niż kosztuje strzyżenie w salonie który mam najbliżej.

Coś mało tutaj właścicieli Westików
Dink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-02, 19:16   #158
planetka_
Raczkowanie
 
Avatar planetka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Celbridge
Wiadomości: 222
West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

Oglądałam kilka filmikow na yt. Wiem juz o co chodzi 😉 ale przez trymowanie chyba nie mozna osiągnąć takiego efektu jak przez strzyżenie ( czy można?) Chodzi mi o wyrównanie siersci. Oddaje ja do fryzjera na min 3 godz, ale najwidoczniej czas nie świadczy o tym czy jest trymowana 😉 kupie taki grzebyk i sama spróbuje. A Wy same tez trymujecie? Zmieniłam ostatnio mojej karmę na happy dog. Smakuje jej i robi ' zdrowa kupkę ' :-D it tak jakby moze któraś z Was była zainteresowana


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum na iPhone.
planetka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 19:30   #159
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

Cytat:
Napisane przez planetka_ Pokaż wiadomość
Oglądałam kilka filmikow na yt. Wiem juz o co chodzi 😉 ale przez trymowanie chyba nie mozna osiągnąć takiego efektu jak przez strzyżenie ( czy można?) Chodzi mi o wyrównanie siersci. Oddaje ja do fryzjera na min 3 godz, ale najwidoczniej czas nie świadczy o tym czy jest trymowana 😉 kupie taki grzebyk i sama spróbuje. A Wy same tez trymujecie? Zmieniłam ostatnio mojej karmę na happy dog. Smakuje jej i robi ' zdrowa kupkę ' :-D it tak jakby moze któraś z Was była zainteresowana


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum na iPhone.
Dzięki trymowaniu efekt jest naturalny a strzyzenie niszczy sierść i wyglada sztucznie. Wyrównanie siersci? Ale to nie u tej rasy sie ja wyrównuje .Właśnie o to chodzi ze sierść ma byc różnej długości i gęstości. To jest najbardziej naturalny wygląd westa. Taka ich uroda...
Trymowanie zacznij od własnych rak. Jeśli pies sie daje stopniowo nałoz lateksowe rękawiczki. Jeśli ma dużo siersci i stoi w miejscu możesz tez dodać talk a potem pomyśleć o stole fryzjerskim . Zacznij od kilkuminutowych sesji i sama zobaczysz czy sie daje. Pamiętaj o przytrzymaniu ciala druga ręka. Wtedy pies nic nie czuje... No i oczywiście smaczki w nagrodę za dobre zachowanie.

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2013-07-02 o 19:36
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 20:35   #160
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

KarolinaK masz Cairna? Te pieski mi się także podobają, nawet się zastanawiałam nad tą rasą, ale jednak stanęło na Westiku.
Ja sama się nie biorę za trymowanie, ale może kiedyś się zmobilizuję i nauczę.
Dink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 21:47   #161
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
KarolinaK masz Cairna? Te pieski mi się także podobają, nawet się zastanawiałam nad tą rasą, ale jednak stanęło na Westiku.
Ja sama się nie biorę za trymowanie, ale może kiedyś się zmobilizuję i nauczę.
póki co jesteśmy na etapie lateksowych rękawiczek. Boje sie go oddać w ręce fryzjera bo strzyzenia bym nie wybaczyla
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-05, 20:25   #162
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

KarolinaK napisz proszę coś więcej o Cairnach, jakie są z charakteru? Wiem, że to temat o Westikach, ale Cairny również mnie interesują, poza tym Westy wywodzą się od Cairnów.
Co do fryzjera, ja chodzę do polecanego na stronie o Westach, więc raczej mi nie ostrzygą tam suni.
Dink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 07:41   #163
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
KarolinaK napisz proszę coś więcej o Cairnach, jakie są z charakteru? Wiem, że to temat o Westikach, ale Cairny również mnie interesują, poza tym Westy wywodzą się od Cairnów.
Co do fryzjera, ja chodzę do polecanego na stronie o Westach, więc raczej mi nie ostrzygą tam suni.
Cairny sa bardzo przyjaźnie nastawione do całego swiata uwielbiam jego maly ogonek ktory zdradzi kazdy humor . Moj codziennie rano chciałby wszystkich przywitać chociaz zdarzy sie ze na podejrzanego typa szczeknie - delikatnie oczywiście. Uwielbiają dzieci i zabawę z innymi psami rownież tymi dużymi. Mimo ze sa małe nie brak im pewności siebie i maja bardzo pozytywne poczucie własnej wartości. Naszym ostatnio zaprzyjaźnionym psem jest owczarek staroangielski około 10 razy większy od mojego cairna. Dogadaja sie swietnie. Owczarek jest ładnie wychowany wiec aby przypadkiem nie nadepnac na mojego cairna tracą go jedynie delikatnie nosem . Mimo tego w szkole moj cairn ma jedynie kolegów większych gabarytow i osobiście sam nie zwraca na to uwagi. Wiec podejrzewam ze potrafiłby sie odnaleźć w każdym towarzystwie o ile to towarzystwo będzie równie przyjaźnie nastawione...
Cairny maja bardzo wykształcony instynkt myśliwski. Pierwotnie były wykorzystywane do polowania na małe szkodniki szczury, wiewiórki, zajace a nawet listy. Wiec nie boja sie niczego. Dlatego tez mówią ze nie można mu zaufać na tyle by puścić go wolno bez smyczy. Ale ja mojego puszczam w bzpiecznych miejscach oczywiscie i ten trzyma sie zawsze blisko wiec jak podejrzewam kwestia wychowania.
Sa bardzo inteligentne. Uwielbiam patrzeć jak moj cairn obserwuje świat czy naturę z daleka. Często chodzimy nad morze i oboje obserwujemy statki.
Ale sa tez bardzo uparte i jak mu sie nie chce to nie zrobi nawet za smaczka . Dlatego tez jestem zmuszona do wynajdywania coraz to nowszych form motywacji .

Z Westami niewiele mam do czynienia. W sąsiedztwie jest jeden ale nie za bardzo przyjazny. Mimo to jak sadze cairny i westy muszą byc bardzo charakterami podobne do siebie rownież myslalam o adopcji westa ale ostatecznie zdecydowałam sie na cairna. Wątek o cairna umarł śmiercią naturalna, zdaje sie. Dlatego pomyślałam ze poczytaj o Westach . Bo wydają sie rownież bardzo wesołe.

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2013-07-07 o 08:02
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 19:51   #164
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

Z opisu wynika, że Twój psiak jest podobny z charakteru do mojej suczki. Również jest bardzo przyjacielska dla innych psów i ludzi. Moja suczka lubi mieć własne zdanie, nie jest raczej łatwa w ułożeniu (przynajmniej dla mnie), ale dużo pracujemy i widać efekty. Jeśli chodzi o spuszczanie psa ze smyczy to ja swoją puszczam w lesie, na polanie, nad jeziorem. Ogólnie pilnuje się mnie, chociaż zdarza się że pobiegnie gdzieś za psem itp. ale wiem że to wynika głównie z błędów jakie popełniłam wcześniej, staram się teraz to naprawić i są postępy. Westy to wesołe i rozbrajające swoim wyglądem i zachowaniem psiaki jeśli się im odpuści to potrafią wejść na głowę.
Moja suczka jest dosyć szczekliwa, a jak jest u Cairnów? Jeśli chodzi o wybór rasy to ja zastanawiałam się nad Cairnem i Westem. Trochę szukałam na temat Cairnów, i z tego co wyczytałam to Cairny są bardziej żywiołowe od Westów i trochę to przeważyło.
W temacie Cairnów pustki, ale tutaj też, chociaż Westiki są rasą raczej popularną.
Dink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 20:34   #165
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

Mi się bardziej podobają cairny znam jednego i to świetny pies, serio. Ale właściciele też ogarnięci i dobrze go wychowali.

Z kolei znajoma ma rasowego westie i jest jeden minus- pies strasznie choruje w ogóle wydaje mi się że westie przez ich popularność stają się rasą dość chorowitą, podatną zwłaszcza na choroby na tle alergicznym. Cairn terriery są rzadsze i to jest dla nich duży plus. Zreszta jak w przypadku każdej rasy
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 10:04   #166
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
Z opisu wynika, że Twój psiak jest podobny z charakteru do mojej suczki. Również jest bardzo przyjacielska dla innych psów i ludzi. Moja suczka lubi mieć własne zdanie, nie jest raczej łatwa w ułożeniu (przynajmniej dla mnie), ale dużo pracujemy i widać efekty. Jeśli chodzi o spuszczanie psa ze smyczy to ja swoją puszczam w lesie, na polanie, nad jeziorem. Ogólnie pilnuje się mnie, chociaż zdarza się że pobiegnie gdzieś za psem itp. ale wiem że to wynika głównie z błędów jakie popełniłam wcześniej, staram się teraz to naprawić i są postępy. Westy to wesołe i rozbrajające swoim wyglądem i zachowaniem psiaki jeśli się im odpuści to potrafią wejść na głowę.
Moja suczka jest dosyć szczekliwa, a jak jest u Cairnów? Jeśli chodzi o wybór rasy to ja zastanawiałam się nad Cairnem i Westem. Trochę szukałam na temat Cairnów, i z tego co wyczytałam to Cairny są bardziej żywiołowe od Westów i trochę to przeważyło.
W temacie Cairnów pustki, ale tutaj też, chociaż Westiki są rasą raczej popularną.
Moj cairn nie szczeka wcale . Mieszkam na razie w bloku i jak go przyprowadzilismy pierwszego dnia wywiesilismy na klatce schodowej informacje aby poinformować sąsiadów ze muszą byc cierpliwi przez kilka najbliższych dni. A moj pies popiszczal troszeczkę pierwszej nocy a pózniej cisza. Ludzie mnie pózniej pytali czy ten pies na pewno mieszka ze mną bo oni nic nie słyszą . I tak zostało do teraz. Szczeknie sobie kilka razy w tygodniu .

Poza tym raz w ciagu dnia ma napad taki ze biega bardzo szybko z jednego końca mieszkania do drugiego (co wyglada naprawde komicznie) ale trwa to kilka sekund a potem idzie spać

Tak jest, nie wolno im odpuscic . Moj dostał szkole juz pierwszego dnia. A teraz wchodzi w wiek "nastoletni" i oczywiście sprawdza ile mu wolno. Dlatego musze byc bardzo konsekwentna.

W jakim wieku jest twoja sunia? Planujesz sterylizacje?

Cytat:
Napisane przez _Marta_M_ Pokaż wiadomość
Mi się bardziej podobają cairny znam jednego i to świetny pies, serio. Ale właściciele też ogarnięci i dobrze go wychowali.

Z kolei znajoma ma rasowego westie i jest jeden minus- pies strasznie choruje w ogóle wydaje mi się że westie przez ich popularność stają się rasą dość chorowitą, podatną zwłaszcza na choroby na tle alergicznym. Cairn terriery są rzadsze i to jest dla nich duży plus. Zreszta jak w przypadku każdej rasy
U cairn'ow rownież występują alergie skórne. Dlatego nie wolno ich za często kąpać.

W moim mieście spotkałam jednego cairna. Ale ludzie bardzo często mnie zatrzymują i pytają jaka to rasa . Za to mnóstwo tu bichon'ow, yorkow i shih tzu.
Na smyczy chodzi juz ładnie. Bo trenujemy bardzo duZo. Chociaż teraz ten wiek i czasem stanie na ulicy i nie chce sie ruszyć. Mimo to bardzo lubię puścić go wolno bo wtedy biega ile chce.

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2013-07-08 o 10:09
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 17:15   #167
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
U cairn'ow rownież występują alergie skórne. Dlatego nie wolno ich za często kąpać.

Akurat ci ludzie swojego kąpię przynajmniej raz w miesiącu bo ich dziecko to alergik, do tego co najmniej raz w tygodniu (czy w porze pylenia traw- kilka razy) pies jest opłukiwany dokładnie wodą. I żadnej alergii od 5 lat ale może to po prostu wyjątek
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 18:04   #168
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

To fajny pomysł z tą kartką Karolina, a ty mieszkasz w Polsce?
Moja jak była młodsza to bardzo dużo szczekała, właśnie bałam się że będą problemy z sąsiadami, ale już jest lepiej. Ale ogólnie to szczekliwa rasa, to wynika z ich pierwotnego przeznaczenia, miały za zadanie znaleźć zwierzynę i powiadamiać o tym szczekając. Nie wiem jak to było u cairnów.

Cairny mają praktyczniejszą sierść, nie widać tak bardzo jak się wybrudzą, poza tym ich trymowanie jest bardziej naturalne niż Westów, więc ogólnie pielęgnacja jest trochę łatwiejsza.

U Westików często występują choroby skóry i alergie, u mojej nic się nie dzieje jak na razie, ale znajomej piesek często miał jakieś problemy, a to z alergią, a to z uszami. Chyba cairny są jednak trochę zdrowszą rasą. U nas mało popularną, ale słyszałam że są popularne w krajach skandynawskich. Za to Westiki są dosyć popularne, myślę że ze względu na swój maskotkowy wygląd. Niestety taka popularność nie jest dobra dla rasy.
Co do kapania Westików to różne słyszałam i czytałam opinie, niektórzy kąpią raz na miesiąc, niektórzy czyszczą mąką albo kredą. Ja swoją kąpie najczęściej jak się w czymś wytarza, a zdarza jej się to często, bo lubi różne smrodki.

Moja suczka ma prawie rok, nad sterylizacją się zastanawiam, ale raczej będę sterylizować, myślę że tak po drugiej cieczce.
Dink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 13:50   #169
planetka_
Raczkowanie
 
Avatar planetka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Celbridge
Wiadomości: 222
West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
To fajny pomysł z tą kartką Karolina, a ty mieszkasz w Polsce?
Moja jak była młodsza to bardzo dużo szczekała, właśnie bałam się że będą problemy z sąsiadami, ale już jest lepiej. Ale ogólnie to szczekliwa rasa, to wynika z ich pierwotnego przeznaczenia, miały za zadanie znaleźć zwierzynę i powiadamiać o tym szczekając. Nie wiem jak to było u cairnów.

Cairny mają praktyczniejszą sierść, nie widać tak bardzo jak się wybrudzą, poza tym ich trymowanie jest bardziej naturalne niż Westów, więc ogólnie pielęgnacja jest trochę łatwiejsza.

U Westików często występują choroby skóry i alergie, u mojej nic się nie dzieje jak na razie, ale znajomej piesek często miał jakieś problemy, a to z alergią, a to z uszami. Chyba cairny są jednak trochę zdrowszą rasą. U nas mało popularną, ale słyszałam że są popularne w krajach skandynawskich. Za to Westiki są dosyć popularne, myślę że ze względu na swój maskotkowy wygląd. Niestety taka popularność nie jest dobra dla rasy.
Co do kapania Westików to różne słyszałam i czytałam opinie, niektórzy kąpią raz na miesiąc, niektórzy czyszczą mąką albo kredą. Ja swoją kąpie najczęściej jak się w czymś wytarza, a zdarza jej się to często, bo lubi różne smrodki.

Moja suczka ma prawie rok, nad sterylizacją się zastanawiam, ale raczej będę sterylizować, myślę że tak po drugiej cieczce.
Moja ma ponad rok już. Jakiś czas temu drapała się dużo po uszach. Bylismy u weta, przepisał krople i poki co przeszło. Poki co nie ma śladów alergi. Natomiast rodzice tża też mają westa i robią zastrzyki co rok bo jest alergiczka. Tez kąpie moja jak juz jest ' jej pora ' wydaje mi sie, ze nie ma to wariować z częstotliwością


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum na iPhone.
planetka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-09, 14:19   #170
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

Cytat:
Napisane przez _Marta_M_ Pokaż wiadomość
Akurat ci ludzie swojego kąpię przynajmniej raz w miesiącu bo ich dziecko to alergik, do tego co najmniej raz w tygodniu (czy w porze pylenia traw- kilka razy) pies jest opłukiwany dokładnie wodą. I żadnej alergii od 5 lat ale może to po prostu wyjątek
Moj jest rownież kapany raz w miesiącu. Ale wody nie znosi. Jak wchodzę do morza to jest panika. Biega przy brzegu i nie chce wejść dalej niż do brzyszka. A jak juz wejdzie to zaczyna skomlec żebyśmy juz wychodzili. No ale to pewnie jak nazwa wskazuje każdy terrier.za to właśnie uwielbia trawę i ziemie piasek nie bardzo...

Alergie zdarzają sie rownież wtedy kiedy pies jest obcinany a nie trymowany.trymowana sierść odrasta silniejsza i brud sie jej nie czepia. Tak to jest u cairn'ow. Wiec myśle ze podobnie u westow... Poza tym obcinajac uszkodza sie rowniez podszerstek który służy za ochronę przeciwdeszczowa. Westy chyba rownież maja dwa rodzaje siersci???


Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
To fajny pomysł z tą kartką Karolina, a ty mieszkasz w Polsce?
Moja jak była młodsza to bardzo dużo szczekała, właśnie bałam się że będą problemy z sąsiadami, ale już jest lepiej. Ale ogólnie to szczekliwa rasa, to wynika z ich pierwotnego przeznaczenia, miały za zadanie znaleźć zwierzynę i powiadamiać o tym szczekając. Nie wiem jak to było u cairnów.

Cairny mają praktyczniejszą sierść, nie widać tak bardzo jak się wybrudzą, poza tym ich trymowanie jest bardziej naturalne niż Westów, więc ogólnie pielęgnacja jest trochę łatwiejsza.

U Westików często występują choroby skóry i alergie, u mojej nic się nie dzieje jak na razie, ale znajomej piesek często miał jakieś problemy, a to z alergią, a to z uszami. Chyba cairny są jednak trochę zdrowszą rasą. U nas mało popularną, ale słyszałam że są popularne w krajach skandynawskich. Za to Westiki są dosyć popularne, myślę że ze względu na swój maskotkowy wygląd. Niestety taka popularność nie jest dobra dla rasy.
Co do kapania Westików to różne słyszałam i czytałam opinie, niektórzy kąpią raz na miesiąc, niektórzy czyszczą mąką albo kredą. Ja swoją kąpie najczęściej jak się w czymś wytarza, a zdarza jej się to często, bo lubi różne smrodki.

Moja suczka ma prawie rok, nad sterylizacją się zastanawiam, ale raczej będę sterylizować, myślę że tak po drugiej cieczce.
Nie mieszkam w Polsce . Od kilku lat jestem troche podróżująca . To tu to tam w Polsce jedynie wakacyjnie raz lub dwa do roku. W sierpniu czeka mnie kolejna przeprowadzka.

No właśnie cairny maja sierść bardziej praktyczna. Chociaż u cairn'ow to tez troche loteria bo moj był ciemny jak go adoptowalismy a teraz jest coraz jasniejszy i rudawy mówią ze sierść zmienia sie bardzo często wiec końcowy efekt jest jeszcze nieznany. Moze byc kazdego koloru z wyjątkiem białego oczywiście zarezerwowanego dla westow
Pierwotnie cairny miały za zadanie tepic - zabijac wszystkie szkodniki (szczury, wiewiórki, lisy, bobry i zajace) póki co moj uwielbia polować na baczki i to nawet jak mu sie uda złapać to go puszcza bo chyba nie bardzo mu odpowiada to wibrowanie w buzi

Moj był w sobotę kastrowany. Póki co jest ok.

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2013-07-09 o 14:23
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 19:09   #171
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Westy chyba rownież maja dwa rodzaje siersci???
Tak, sierść Westów składa się z miękkiego podszerstka i szorstkiego włosa okrywowego. Ale często u tej rasy występuje wadliwa sierść.

Czytałam właśnie, że kolor sierści Cairnów, może się zmieniać z czasem. Tutaj link do artykułu o Westach i Cairnach po angielsku jakby ktoś miał ochotę poczytać http://www.janedogs.com/cairn-and-we...hite-terriers/
Dink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 20:26   #172
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
Tak, sierść Westów składa się z miękkiego podszerstka i szorstkiego włosa okrywowego. Ale często u tej rasy występuje wadliwa sierść.

Czytałam właśnie, że kolor sierści Cairnów, może się zmieniać z czasem. Tutaj link do artykułu o Westach i Cairnach po angielsku jakby ktoś miał ochotę poczytać http://www.janedogs.com/cairn-and-we...hite-terriers/
Ciekawy artykul . Czyli cairny pozostały tak jak w oryginale a westy zmieniane sa pod upodobania ludzi. C sie zgadza Moj cairn jest troszke dłuższy od westa . Reszty nie moge juz niestety porównać bo nie mam pod ręka ale sierść właśnie wydaje sie bardzo miękka u westow. I zawsze myslalam ze tak powinno byc...
A z ta zmiana koloru to ciekawie co pokazali na Zdjeciu. W wieku 2 lat bardzo jasny a 6 juz prawie czarny taka to loteria .
Moj jest teraz jasny i troszke rudy ale ma czarne uszy i pyszczek.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 14:32   #173
Nohemi
Wtajemniczenie
 
Avatar Nohemi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z góry. :)
Wiadomości: 2 396
Dot.: West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

Witajcie.

Pozwoliłam sobie dołączyć, bo od tygodnia jestem szczęśliwą posiadaczką suczki tej cudnej rasy.
__________________
Ninja bez opaski jest jak kot bez ogona.


Nohemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 14:42   #174
planetka_
Raczkowanie
 
Avatar planetka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Celbridge
Wiadomości: 222
West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

Gratulacje i jak pierwsze wrażenia? Od zawsze chciałas pieska tej rasy czy był to przypadek?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum na iPhone.
planetka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 14:53   #175
Nohemi
Wtajemniczenie
 
Avatar Nohemi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z góry. :)
Wiadomości: 2 396
Dot.: West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

Jest kochana i charakterna.
Nie, nie, sprawa na tyle przemyślana, że czekałam na nią kilka lat.
__________________
Ninja bez opaski jest jak kot bez ogona.


Nohemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 16:35   #176
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Ciekawy artykul . Czyli cairny pozostały tak jak w oryginale a westy zmieniane sa pod upodobania ludzi. C sie zgadza Moj cairn jest troszke dłuższy od westa . Reszty nie moge juz niestety porównać bo nie mam pod ręka ale sierść właśnie wydaje sie bardzo miękka u westow. I zawsze myslalam ze tak powinno byc...
A z ta zmiana koloru to ciekawie co pokazali na Zdjeciu. W wieku 2 lat bardzo jasny a 6 juz prawie czarny taka to loteria .
Moj jest teraz jasny i troszke rudy ale ma czarne uszy i pyszczek.
Wydaje mi się, że sierść Cairna jest bardziej szorstka, a sierść Westa wymaga wypracowania poprzez regularne trymowanie, wtedy staje się bardziej szorstka (u tych Westów z prawidłowym włosem. Ale to tylko tak teoretycznie, bo również nie mam porównania. Faktycznie Westy się sporo zmieniły.

Nohemi pochwal się psiakiem, proszę o zdjęcia, napisz też skąd ją masz i w jakim jest wieku?
Dink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 20:40   #177
Nohemi
Wtajemniczenie
 
Avatar Nohemi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z góry. :)
Wiadomości: 2 396
Smile Dot.: West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
Nohemi pochwal się psiakiem, proszę o zdjęcia, napisz też skąd ją masz i w jakim jest wieku?
Granda jest z hodowli pod Warszawą. Aktualnie ma 8 tygodni.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2013-07-12 13.03.00.jpg (90,0 KB, 36 załadowań)
__________________
Ninja bez opaski jest jak kot bez ogona.


Nohemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 21:11   #178
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

Cudna sunia. Dużo cierpliwości w wychowaniu. Westiki to cudowne psiaki, ale łatwo mogą wejść na głowę. Planujesz wystawy?
Dink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 12:50   #179
Nohemi
Wtajemniczenie
 
Avatar Nohemi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z góry. :)
Wiadomości: 2 396
Smile Dot.: West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
Cudna sunia. Dużo cierpliwości w wychowaniu. Westiki to cudowne psiaki, ale łatwo mogą wejść na głowę. Planujesz wystawy?
Oj tak, cierpliwość i konsekwencja.
Nie planuję, ale chciałam psa z profesjonalnej hodowli, żeby nie nabijać portfela tych pseudo, których teraz od groma.
__________________
Ninja bez opaski jest jak kot bez ogona.


Nohemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 12:32   #180
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: West Highland White Terrier (zwany westem) ;-)

podobnie u jak ja. Tylko ja może swoją sunię zgłoszę na jakąś wystawę czy dwie, tak z ciekawości.
Dink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-21 10:02:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:50.