Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Który aspekt dotyczący nowo kupionego mieszkania spędza Ci sen z powiek?
Uciążliwi sąsiedzi 26 46,43%
Głośne ciągi komunikacyjne w pobliżu bloku 8 14,29%
Niedoróbki dewelopera 5 8,93%
Niewyciszone mieszkanie 12 21,43%
Kiepska komunikacja z innymi częściami miasta 9 16,07%
Nieestetyczna i zaniedbana okolica 7 12,50%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 56. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-09, 07:07   #151
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez Voytkova Pokaż wiadomość
U mnie spokojnie zmieściłyby się obie rzeczy ale stwierdziłam ze mycie wanny i prysznica ,no way .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja jestem na etapie planowania nowej nieruchomości i na prawie 8m łazienki po podłodze robię po prostu duży walk in prysznic. Wielkości porządnej wanny, ale nie chce mi się co prysznic gramolic przez ścianki wanny ani mieć nawciskane tam wszystko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 08:38   #152
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To juz indywidualne preferencje. Ja lubie jak rano budzi mnie slonce i zadne zaslanianie okna nie wchodzi w gre.
No i duzo gotuje i u mnie w kuchni jest sporo zabawek.
Właśnie o to mi chodzi. By kierować się preferencjami, a nie moda albo 'bo ktoś inny tak ma'.

I miałam właśnie na myśli wannę z szybą. Jest na to jakaś specjalna nazwa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 08:45   #153
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 372
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
Właśnie o to mi chodzi. By kierować się preferencjami, a nie moda albo 'bo ktoś inny tak ma'.

I miałam właśnie na myśli wannę z szybą. Jest na to jakaś specjalna nazwa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Parawan nawannowy
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 09:11   #154
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
Ja jestem na etapie planowania nowej nieruchomości i na prawie 8m łazienki po podłodze robię po prostu duży walk in prysznic. Wielkości porządnej wanny, ale nie chce mi się co prysznic gramolic przez ścianki wanny ani mieć nawciskane tam wszystko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fajna sprawa, ale.... ze wzgledu na to, ze jednej scianki "nie ma" to para wodna szybciej sie ulatnia i trudniej sie rozgrzac pod prysznicem nie wiem, czy wyrazilam sie zrozumiale
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 10:10   #155
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;88749888]fajna sprawa, ale.... ze wzgledu na to, ze jednej scianki "nie ma" to para wodna szybciej sie ulatnia i trudniej sie rozgrzac pod prysznicem nie wiem, czy wyrazilam sie zrozumiale [/QUOTE]Tak, to też dla mnie duży minus, bo potrafię mieć gęsią skórkę nawet gdy leci na mnie gorąca woda z prysznica
Zabudowa sprawia, że jest cieplutko, co dla zmarźlucha jest ważne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 10:32   #156
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;88749888]fajna sprawa, ale.... ze wzgledu na to, ze jednej scianki "nie ma" to para wodna szybciej sie ulatnia i trudniej sie rozgrzac pod prysznicem nie wiem, czy wyrazilam sie zrozumiale [/QUOTE]Tak tak, z tym że dla mnie w łazience muszą być temperatury społecznie nieakceptowane (nie ma gościa który by nie narzekał ), więc i tak nie jest zimno tak pod 30 trzymam jesienią i zimą. Miałam rozwalone w aktualnej łazience że nie było kabiny, sam brodzik, i było ok temperaturowo. Robiąc syberie też bym szła w obudowany nieduzy prysznic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez syyyyyylwia
Czas edycji: 2021-06-09 o 10:34
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 10:38   #157
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Ja jestem zdecydowanie team prysznic, w tym mieszkaniu mam duży brodzik i jestem zadowolona, w kolejnym będzie już walk in. Wanna mi jest zupełnie niepotrzebna.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-09, 10:44   #158
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Jestem team wanna.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 11:33   #159
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez agata1213 Pokaż wiadomość
Jak wyglądają koszty klimatyzacji?
Jeśli chodzi o rachunki to tak maks 70 zł miesięcznie (mieszkanie 2 pokoje, kuchnia z aneksem, trzy klimatyzatory, bez łazienki to klimatyzowana powierzchnia to ok. 49 m2. No ale wiadomo, koszty niższe w zimie, najwięcej płacimy w lecie. Te 70 zł to było właśnie w lecie w trakcie pandemii jak pracowałam zdalnie i non stop klima była włączona, zwykle wychodzi dużo mniej.

Natomiast sam montaż i sprzęt to już droga impreza, u nas wyszło ok. 12 tys ale też wybraliśmy dość drogi sprzęt z bajerami typu oczyszczacz powietrza (Kraków i ten smog ), sterowanie nawiewem i włączanie/wyłączanie zdalnie z apki w telefonie jak jesteś poza domem żeby mieszkanie wychłodzić jeszcze zanim wrócisz.

Trochę mnie te kwoty zabiły na początku ale nie żałuję ani złotówki. No ale wiadomo, co kto lubi. Ja nienawidzę skrajnych temperatur, jak jest upał to nie żyję więc dla mnie to wybawienie.

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Jestem team wanna.
Ja też zawsze się dziwiłam jak można woleć prysznic bo przecież w wannie też można wziąć prysznic (po prostu nie zatykać odpływu) a jak ktoś się lubi rozgrzać ciepłą wodą to właśnie można zrobić kąpiel. Potem jednak uznałam że na pewno prysznic jest bardziej eko bo mniej wody się zużywa no i jednak prysznic w wannie sprawi że wszystko dookoła może być ochlapane wodą czego nie znoszę. Nie wyobrażam sobie jednak jesieni bez gorących kąpieli i dlatego wanna. W mieszkaniu które kupiliśmy z mężem było przewidziane miejsce na prysznic tylko i pierwsza rzecz przy wykańczaniu mieszkania to było przeorganizowanie łazienki w taki sposób żeby zmieściła się wanna
Senija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 13:11   #160
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

widze w ankiecie, ze najbardziej sen z powiek spędzają "Uciążliwi sąsiedzi"... ale tak serio - jak przy zakupie mieszkania można takich sąsiadów wstępnie 'wyłapac'- że są uciązliwi? o ile nie sa to jacys menele, od których drzwi śmierdzi i cały dzień się ich koledzy tam kręcą?
Swoją droga to my właśnie koło takiego menela kupilismy mieszkanie... po roku już go nie było, bo go eksmitował prawny wlaściciel (bo on tam mieszkał w jakby w spadku nieoficjalnym po konkubinie).


Tak przy okazji tematu mam pytanie- ile tak realnie i naprawdę spędzacie czasu na swoim balkonie? tak ot sobie tam siedząc?
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 13:15   #161
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;88750386]

Tak przy okazji tematu mam pytanie- ile tak realnie i naprawdę spędzacie czasu na swoim balkonie? tak ot sobie tam siedząc?[/QUOTE]

Ja zero. Balkon jest dlugi ale bardzo waski, a do tego zamiast barierki jest mur, wiec nawet nie ma tam po co siadac. Gdybym miala taras w jakims bardziej "kwadratopodobnym ksztalcie" na pewno czesciej bym z niego korzystala. Pod warunkiem braku palacych sasiadow oczywiscie.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-09, 13:37   #162
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;88750386]


Tak przy okazji tematu mam pytanie- ile tak realnie i naprawdę spędzacie czasu na swoim balkonie? tak ot sobie tam siedząc?[/QUOTE]

bardzo dużo, na tyle dużo że pranie wieszam w salonie żeby na balkonie mieć miejsce mam loggię, więc nawet w deszczu można z niego korzystać. przydałby mi się drugi od wchodu, na poranną kawę . w pandemii syn miał piaskownicę (place zabaw były zamknięte),koty mają się gdzie wylegiwać. tylko no właśnie, mały balkon-koszyk czy wąski nie ma sensu, dla mnie takie mieszkanie byłoby od razu skreślone. w domu rodzinnym też była loggia i też intensywnie używana.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 13:43   #163
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;88750386]



Tak przy okazji tematu mam pytanie- ile tak realnie i naprawdę spędzacie czasu na swoim balkonie? tak ot sobie tam siedząc?[/QUOTE]

Ja całkiem sporo. Mam duży balkon, stół z krzesłami, leżak itd. Prania akurat nie wieszam. W dzień czasem sobie posiedzę z kawką, czasem nawet z laptopem, lubię wyjść się przewietrzyć w czasie pracy. Wieczorami często jemy kolację na balkonie albo pijemy sobie piwko i chillujemy. Pies lubi tam leżeć. Dla mnie duży balkon to mus.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 14:10   #164
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

A te balkony macie w takim komfortowym miejscu, że nie jest tam głośno i raczej Was nie widać, jak tam siedzicie?
Ja ze swojego za bardzo nie korzystam z tych właśnie powodów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 14:15   #165
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
A te balkony macie w takim komfortowym miejscu, że nie jest tam głośno i raczej Was nie widać, jak tam siedzicie?
Ja ze swojego za bardzo nie korzystam z tych właśnie powodów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mieszkam na przedmieściach, na uboczu, więc nie mam żadnych ulic czy ruchliwych chodników pod blokiem. Pod tym względem jest zupełnie cicho, co najwyżej krzyczące bomble. Czy mnie widać, no w moim bloku jest taki układ że trzeba się mocno wychylić żeby zobaczyć czyjkolwiek balkon, z naprzeciwka z góry pewnie ktoś by zobaczył jakby się uparł, ale mi to jakoś bardzo nie przeszkadza.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 14:15   #166
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
A te balkony macie w takim komfortowym miejscu, że nie jest tam głośno i raczej Was nie widać, jak tam siedzicie?
Ja ze swojego za bardzo nie korzystam z tych właśnie powodów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
u mnie jest ulica i bywa głośno, ale nie jakoś bardzo, wieczorami jest już cicho. z ulicy nas nie widać, nie mieszkam na parterze i zaraz za balkonem mam drzewa, widzę tylko kawałek ulicy z boku (oczywiście teraz, zimą liści eopadają i niestety widok już nie jest ciekawy)
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 14:42   #167
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
A te balkony macie w takim komfortowym miejscu, że nie jest tam głośno i raczej Was nie widać, jak tam siedzicie?
Ja ze swojego za bardzo nie korzystam z tych właśnie powodów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie jest głośno (auta, tramwaj trochę dalej) i mnie widać, ale bardzo to lubię i mi to nie przeszkadza. Ale rozumiem, że ktoś mógłby czuc się niekomfortowo w takich warunkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 15:27   #168
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Niestety nikt już tak nie buduje, bo się nie opłaca. A gdzie są ograniczenia i trzeba się wpasować w otaczającą przyrodę, to ceny są niebotyczne, bo za słowa "kameralne osiedle, niska zabudowa, bliskość zieleni" płaci się jak za zboże.
Ostatnio właśnie natknęłam się na takie wspaniałe osiedle ukryte przy terenach zielonych w Warszawie. Obecnie moje marzenie do mieszkania! A kto tam mieszka? Lewandowski Później się o tym dowiedziałam, gdy wyszukałam to miejsce online. Ceny i metraże nie dla przeciętnej osoby tylko dla milionerów.
https://www.ekopark.pl/zrealizowane/finale-apartments/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My właśnie jesteśmy na etapie szukania kolejnego mieszkania i znaleźliśmy fajne nowe osiedle w Warszawie, dość kameralne, dużo zieleni, dużo drzew, więc jednak czasem jeszcze tak się buduje. Tylko jedyne mieszkanie, jakie nam odpowiada metrażowo jest od znienawidzonego zachodu i południa Nie wiem czy mimo wszystko się nie zdecydujemy, walniemy klimatyzację i rolety i jakoś to będzie, bo po obejrzeniu XX mieszkań naprawdę osiedle bije na głowę wszystkie inne.

Wczoraj oglądaliśmy jakieś mieszkanie na pierwszym piętrze, z tarasem wychodzącym bezpośrednio na ruchliwą i gwarną ulicę, dookoła sam beton, samochody, trąbienie i krzyki, no nic tylko siąść z kawką i się relaksować I to jeszcze wszystko na tak niskim piętrze, że ludzie ci się bezpośrednio mogą gapić na ręce. A za tę przyjemność i tak krzyknęli prawie dwa miliony, nie wiem kto to kupuje.

Edytowane przez amillia
Czas edycji: 2021-06-09 o 15:28
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 15:36   #169
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 168
GG do VI4
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To juz indywidualne preferencje. Ja lubie jak rano budzi mnie slonce i zadne zaslanianie okna nie wchodzi w gre.
No i duzo gotuje i u mnie w kuchni jest sporo zabawek.

mam mieszanie ze wschodnią wystawą i słońce latem pojawia się ok 4 rano - lubię słońce, ale ta pora to przesada


Cytat:
Napisane przez Senija Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o rachunki to tak maks 70 zł miesięcznie (mieszkanie 2 pokoje, kuchnia z aneksem, trzy klimatyzatory, bez łazienki to klimatyzowana powierzchnia to ok. 49 m2. No ale wiadomo, koszty niższe w zimie, najwięcej płacimy w lecie. Te 70 zł to było właśnie w lecie w trakcie pandemii jak pracowałam zdalnie i non stop klima była włączona, zwykle wychodzi dużo mniej.

Natomiast sam montaż i sprzęt to już droga impreza, u nas wyszło ok. 12 tys ale też wybraliśmy dość drogi sprzęt z bajerami typu oczyszczacz powietrza (Kraków i ten smog ), sterowanie nawiewem i włączanie/wyłączanie zdalnie z apki w telefonie jak jesteś poza domem żeby mieszkanie wychłodzić jeszcze zanim wrócisz.

Trochę mnie te kwoty zabiły na początku ale nie żałuję ani złotówki. No ale wiadomo, co kto lubi. Ja nienawidzę skrajnych temperatur, jak jest upał to nie żyję więc dla mnie to wybawienie.

jako że od tego roku też jestem szczęśliwą posiadaczką klimy, też napiszę. Ja zapłaciłam 6,5 tysiąca - mieszkanie 55m, nawiew mamy w dwóch pokojach. Oczyszczacza powietrza nie ma, sterowanie nawiewem jak najbardziej, apki nie potrzebujemy. Upałów jeszcze nie ma, a mi już jest w nocy duszno - i cyk, w półśnie włączam klimę pilotem cichutka - śpię przy zamkniętym oknie, bo przeszkadza mi hałas z zewnątrz. Nareszcie, po latach męczenia się nocami, nareszcie normalnie sypiam - a niedobór snu znoszę bardzo źle. Nie wiem jak wzrosną rachunki, ale uważam że komfort jaki daje klima jest ich wart.


[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;88750386]
Tak przy okazji tematu mam pytanie- ile tak realnie i naprawdę spędzacie czasu na swoim balkonie? tak ot sobie tam siedząc?[/QUOTE]


siedząc niedużo - ale suszę tam pranie, pies lubi siedzieć, no i mając otwarty balkon mam wrażenie - nie wiem jak to wyjaśnić - że mam jakieś wyjście "na dwór" - jak mieszkałam w kawalerce bez balkonu, latem czułam się jak uwięziona
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-09, 15:39   #170
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
Tak tak, z tym że dla mnie w łazience muszą być temperatury społecznie nieakceptowane (nie ma gościa który by nie narzekał ), więc i tak nie jest zimno tak pod 30 trzymam jesienią i zimą. Miałam rozwalone w aktualnej łazience że nie było kabiny, sam brodzik, i było ok temperaturowo. Robiąc syberie też bym szła w obudowany nieduzy prysznic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zasłabłabym w takiej temperaturze a ile placisz za ogrzewanie??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 ----------

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ja jestem zdecydowanie team prysznic, w tym mieszkaniu mam duży brodzik i jestem zadowolona, w kolejnym będzie już walk in. Wanna mi jest zupełnie niepotrzebna.
Ja mam walk in i dużą wannę 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 16:11   #171
KaSza999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 141
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ja jestem zdecydowanie team prysznic, w tym mieszkaniu mam duży brodzik i jestem zadowolona, w kolejnym będzie już walk in. Wanna mi jest zupełnie niepotrzebna.
Ja również prysznicowa, mam dwuosobowy na niemal całą szerokość łazienki, boski jest. W suficie jest głośnik, można niezłą imprezę tam zrobić To jedyny element łazienki, który mi się udał. Nie mam wanny i nie odczuwam jej braku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
KaSza999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 16:15   #172
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
A te balkony macie w takim komfortowym miejscu, że nie jest tam głośno i raczej Was nie widać, jak tam siedzicie?
Ja ze swojego za bardzo nie korzystam z tych właśnie powodów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam balkonu na odludziu, wrecz przeciwnie czasem slychac muzyke na zywo, ale ja to bardzo lubie natomiast balkon sąsiaduje tylko z jednym cudzym balkonem i jest miedzy nimi zamontowana mleczna przeslona, nic nie widac. Ostatnio siedzialam w szlafroku z piwem
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 16:35   #173
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Zasłabłabym w takiej temperaturze a ile placisz za ogrzewanie??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 ----------

Ja mam walk in i dużą wannę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No mi wanna serio do niczego niepotrzebna, więc sam prysznic wystarczy, nawet jakbym miała miejsce na to i to.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 17:31   #174
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Zasłabłabym w takiej temperaturze a ile placisz za ogrzewanie??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 ----------

Ja mam walk in i dużą wannę 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W domu 26-27. Łazienka więcej, kuchnia mniej. Dom jednorodzinny, więc mogę najwyżej na tony opału przeliczyć, co ma male przełożenie, za dużo zmiennych.
Tyle się namarzłam przez całe życie przed przejściem na swoje, że tu trzymam idealną temperaturę, na tym oszczędzać nie będę gorzej jak przyjdzie jakiegoś tz wprowadzić, jeszcze żaden nie mógł znieść moich temperatur

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 18:17   #175
saab_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 502
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
W domu 26-27. Łazienka więcej, kuchnia mniej. Dom jednorodzinny, więc mogę najwyżej na tony opału przeliczyć, co ma male przełożenie, za dużo zmiennych.
Tyle się namarzłam przez całe życie przed przejściem na swoje, że tu trzymam idealną temperaturę, na tym oszczędzać nie będę gorzej jak przyjdzie jakiegoś tz wprowadzić, jeszcze żaden nie mógł znieść moich temperatur

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym się mogła do Ciebie wprowadzić bez marudzenia, jestem team ciepełko <3
Nasze przyszłe mieszkanie jest od południa/zachodu, ja uwielbiam, jak jest jasno i słonecznie, jedynie planowałam mieć sypiałnię od północy, ale to oznaczałoby widok na "studnię" czyli patio, a to jednak oznaczałoby mniejszy komfort akustyczny, dlatego planujemy klimę - na pewno do salonu i gabinetu tż, mnie osobiście do szczęścia nie jest potrzebna, ale super cynk z tym oczyszczaczem powietrza, przyjrzymy się takim rozwiązaniom

Do tego moim warunkiem było ostatnie piętro, wygłuszymy ściany od sąsiadów na ile się da (sama sypialnia na szczęście jest narożna, nie sąsiadująca z innymi mieszkaniami).

Z kwestii łazienkowych to ja za wanną, a chłopak za prysznicem, więc robimy 2 łazienki pod każde z nas
saab_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 19:31   #176
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
W domu 26-27. Łazienka więcej, kuchnia mniej. Dom jednorodzinny, więc mogę najwyżej na tony opału przeliczyć, co ma male przełożenie, za dużo zmiennych.
Tyle się namarzłam przez całe życie przed przejściem na swoje, że tu trzymam idealną temperaturę, na tym oszczędzać nie będę gorzej jak przyjdzie jakiegoś tz wprowadzić, jeszcze żaden nie mógł znieść moich temperatur

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jezus 26-27 w mieszkaniu??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
W domu 26-27. Łazienka więcej, kuchnia mniej. Dom jednorodzinny, więc mogę najwyżej na tony opału przeliczyć, co ma male przełożenie, za dużo zmiennych.
Tyle się namarzłam przez całe życie przed przejściem na swoje, że tu trzymam idealną temperaturę, na tym oszczędzać nie będę gorzej jak przyjdzie jakiegoś tz wprowadzić, jeszcze żaden nie mógł znieść moich temperatur

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam tyle na poddaszu w upały i myślę o zamontowaniu klimatyzacji 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 19:38   #177
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 372
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;88750386]widze w ankiecie, ze najbardziej sen z powiek spędzają "Uciążliwi sąsiedzi"... ale tak serio - jak przy zakupie mieszkania można takich sąsiadów wstępnie 'wyłapac'- że są uciązliwi? o ile nie sa to jacys menele, od których drzwi śmierdzi i cały dzień się ich koledzy tam kręcą?
Swoją droga to my właśnie koło takiego menela kupilismy mieszkanie... po roku już go nie było, bo go eksmitował prawny wlaściciel (bo on tam mieszkał w jakby w spadku nieoficjalnym po konkubinie).


Tak przy okazji tematu mam pytanie- ile tak realnie i naprawdę spędzacie czasu na swoim balkonie? tak ot sobie tam siedząc?[/QUOTE]

Co do sąsiadów - zgadzam się, że trudno to sprawdzić, trzeba mieć szczęście, że akurat w trakcie oglądania pojawią się hałasy. Niektórzy radzą zasięgnąć opinii sąsiadów, ale mam taki charakter, że nie miałabym śmiałości dzwonić do obcych ludzi i wypytywać, poza tym nie ma gwarancji szczerej odpowiedzi, a sąsiad za ścianą niekoniecznie będzie wiedział, co się dzieje u sąsiada z góry.

Na balkonie przebywam bardzo rzadko, głównie ze względu na hałas dobiegający z placu zabaw (jest pod oknami); trudno w ciepłe dni delektować się spokojem. Liczę na to, że w kolejnym mieszkaniu potencjał balkonu zostanie lepiej wykorzystany

Ja też team prysznic, kąpiel w wannie brałabym pewnie raz na rok i szkoda mi dla tej przyjemności utrudniać sobie życie na co dzień, a na oba udogodnienia nie mogę sobie pozwolić

Edytowane przez 6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287
Czas edycji: 2021-06-09 o 19:40
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 19:57   #178
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ja całkiem sporo. Mam duży balkon, stół z krzesłami, leżak itd. Prania akurat nie wieszam. W dzień czasem sobie posiedzę z kawką, czasem nawet z laptopem, lubię wyjść się przewietrzyć w czasie pracy. Wieczorami często jemy kolację na balkonie albo pijemy sobie piwko i chillujemy. Pies lubi tam leżeć. Dla mnie duży balkon to mus.
Ekstra. Mi się właśnie marzy większy balkon, bo nasz za mały na siedzenie, za to ma idealny widok i otoczenie eh..

I nawet tak od roku oglądamy ciut większe mieszkania z dużymi balkonami, ale raz, że ze 2 razy droższe ( a metraż może max 20% większy), a dwa, że dużo gorsze okolice, dojazd, dojście na pieszo do parków, knajpek w centrum, betonoza bez drzew, zawalone parkingi , no wszystko inne- brrrrr ! I słyszę, że na tych niby nowszych osiedlach opony autom tną, piwnice okradają , młodzież się wydziera wieczorami... A my na takim osiedlu emerytów trochę mieszkamy.
I tu mam przedszkole 5 minut pieszo, a szkole dla dziecka jakieś 100 m dalej.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 20:36   #179
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;88750386]

Tak przy okazji tematu mam pytanie- ile tak realnie i naprawdę spędzacie czasu na swoim balkonie? tak ot sobie tam siedząc?[/QUOTE]


Tak realnie to w lecie codziennie. Wieczorem jak już nic nie muszę idę się wywalić na krzesełku. Mam loggię, trochę zwężoną przez ocieplenie bloku, ale mieszczą się krzesełka i okrągły stolik. Z ulicy mnie nie widać, z sąsiedniego bloku pewnie ludzie widzą co tam robię ( jak kogoś bawi obserwowanie jak sobie siedzę z nogami na krześle i słucham audiobooków szydełkując lub grając w grę na telefonie, to proszę uprzejmie ). Co do głośności to u mnie słychać szum miasta, nie jest uciążliwie głośno bo mieszkam w oddaleniu od tramwajów - w głębi osiedla - i balkon wychodzi na uliczkę osiedlową, która jest ślepa- jest tylko dojazdem i parkingiem dla mieszkańców okolicznych bloków. Mamy w linii prostej 0,5 km do linii kolejowej i 1 km do lotniska, ale pociągów od kilku lat w ogóle nie słychać, samoloty baaaardzo rzadko.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-10, 09:49   #180
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Ja mam walk in i dużą wannę ��
Na taki zestaw postawiłem w górnej łazience (strasznie tęsknię za wanną - choćbym tylko raz do roku miał się w niej wylegiwać, to wanna być musi)

Taras mam spory (coś koło 12 metrów), od południowego-zachodu, ale zagospodarowanie go to pieśń przyszłości. No i dwa balkony - jeden nad tarasem i drugi, niewielki, po przeciwnej stronie domu (z wejściem z korytarza).
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-25 20:01:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:49.