Yasmin / Midiana / Asubtela / Lesine / Vibin - wątek zbiorczy! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-07-02, 22:16   #151
trollcia
Raczkowanie
 
Avatar trollcia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 452
Dot.: Yasmin - zbiorczy

dzieki guga1 troche mnie pocieszylas, myslalam ze tylko ja tak dziwnie reaguje,a u gina bylam tylko innego niz moj i stwierdzil ze przyczy moze byc sporo nie tylko tabletki,np stres.. tylko jakie ja stresy przezywam na wakacjach?? hmm
trollcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-03, 10:54   #152
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: yasmin

Cytat:
Napisane przez Kiya
ile mniej więcej kosztuje Yasmin?
biorę od 2 lat Harmonet i chyba przerzucę sie na Yasmin bo moje libido sięga 0 i jakieś deprechy mnie męczą
W moich Gliwicach ceny Yasmin wahają się od 35zł do 42zł, więc trzeba po prostu pytać w aptekach i znaleźć tą najtańszą.
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-03, 13:29   #153
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Yasmin - zbiorczy

A moj lekarz nie chcial mi przepisac Yasminu bo twierdzi ze jest przereklamowany i ze najnowsze badania wykazuja ze berdzo zle wplywa na nadnercza. Przepisal mi Jeanine- podobno zdrowsze
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-03, 18:46   #154
guga1
Wtajemniczenie
 
Avatar guga1
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 317
Dot.: Yasmin - zbiorczy

mi dzisiaj ( to juz chyba 5 tab) zaczely puchnac piersi i pobolewac ale mam nadzieje ze przejdzie (przynajmniej bol )
no i do kibelka czesto latam, i wydaje mi sie ze mam ciemniejszy mocz (nie zawsze ), ciemno pomaranczowy, zaczynam sie bac ze to cos z nerkami jak bylam mala mialam zapalenie klebuszkow nerkowych i krew przedostawala sie do moczu, boje sie ze teraz jest podobnie tylko mniej intensywnie.

tak wogole to sobie mysle ze gin. powinnien sie spytac czy nei mialam kiedys problemow z nerkami, a on nic spytal sie tylko co bym chciala, powiedzialam ze yasmin i juz.

ale oprocz tego to jak naraziejestem zadowolona z tych tabletek, ale to jeszcze zawczesnie zeby cos konkretnego o nich mowic

ps. czuje sie jak bym pamietnik pisala codzienna relacja z zazywania tabletek yasmin
guga1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-03, 18:53   #155
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Yasmin - zbiorczy

No a dziewczynki kochane jeszcze raz zapytam co z główką Boli Was głowa? Szczególnie pytam, te które biorą już jakiś czas, bo na początku może by wszystko OK.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-04, 07:33   #156
Soncia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 402
GG do Soncia
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Weronisiu, ja biore Yasmin juz 9 miesiac. Po tych tabletkach mnie nie boli. Jedynie jak jestem zmeczona albo zestresowana, ale to normalne
Ja wogole nie mam zadnych skutkow ubocznych, czuje sie po nich swietnie. Idealnie mam je dopasowane.
Pozdrawiam serdecznie
Soncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-04, 21:08   #157
guga1
Wtajemniczenie
 
Avatar guga1
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 317
Dot.: Yasmin - zbiorczy

jak juz pisalam, mnie narazie nie boli, a przy niektorych potrafila mnei bolec glowa juz od pierwszej tabletki
guga1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-06, 08:48   #158
trollcia
Raczkowanie
 
Avatar trollcia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 452
Cool Dot.: Yasmin - zbiorczy

wiecie jakis tyydzien temu napisalam maila do dr kazimieraka tego opiekuna forum co mysli o moim nieustajacym plamieniu ale odpowiedzi sie nie doczekalam,nigdzie nie moge znalezc informacji na ten temat a z racji tego ze moj gin jest na urlopie nikogo o rade sie nie zapytam, nie wiecie do kogo mozna jeszcze wyslac maila z zapytaniem o co chodzi z tym plemieniem? bo za tydzien mam wyjazd w gory i chcialabym jechac spokojniejsza..
a tak poza tym nie mam zadnych skutkow ubocznych mimo powaznych problemow z nerkami w dziecinstwie, lekarz nawet stwierdzil ze te beda dla mnie najlepsze bo dzieki swojemu dzialaniu nie obciazaja nerek i nie pozwalaja na zatrzymanie wody w organizmie, a co najwazniejsze mimo upalow nie puchne.. ehh gdyby nie to krwawienie
trollcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-06, 10:59   #159
**KaNiA**
Raczkowanie
 
Avatar **KaNiA**
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 301
GG do **KaNiA**
Dot.: Yasmin - zbiorczy

przejrzalam prawie calyten watek.. staralam sie uwaznie czytac .. ale mam pytanie do Wiazystek ktore biora Yasmin.. biore go dopiero dwa dni.. ale .. heh.. po tabletkach (biore je w godzinach popoludniowych ok. 19) mam straszna migrene. czuje sie jakby stado sloni przebiegalo mi w golwie i na dodoatek nie mam apetytu.. (to az tak mnie nie martfi bo ja jestem strasznym niejadkiem ).. szczerze mowiac to nie wiem co mam zrobic.. nikt z moich znajomych Yasminu raczej nie bierze i nie mam kogo zapytac. myslicie ze te bole mina? tylko prosze nie krzyczcie na mnie jak takie pytanie juz bylo..bo ja .. kurde nie wiem czy dzwonic do Gina czy poczekac..
pozdrawiam Kania
__________________
**KaNiA** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-06, 12:23   #160
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Trollcia, ja miałam plamienia przez całe pierwsze opakowanie, teraz pod koniec drugiego znów plamię... ale trochę silniej niż wtedy. myslę, że organizm się musi przyzwyczaić.
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-06, 12:52   #161
trollcia
Raczkowanie
 
Avatar trollcia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 452
Dot.: Yasmin - zbiorczy

corka_rosy dzieki za odpowiedz, ja juz powoli sie zaczynam do tego przyzwyczajac bo na poczatku dosyc sie stresowalam, najwazniejsze ze nic mnie nie boli i libido nie spada..
wspolczuje **KaNIU**
trollcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-06, 12:56   #162
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez **KaNiA**
przejrzalam prawie calyten watek.. staralam sie uwaznie czytac .. ale mam pytanie do Wiazystek ktore biora Yasmin.. biore go dopiero dwa dni.. ale .. heh.. po tabletkach (biore je w godzinach popoludniowych ok. 19) mam straszna migrene. czuje sie jakby stado sloni przebiegalo mi w golwie i na dodoatek nie mam apetytu.. (to az tak mnie nie martfi bo ja jestem strasznym niejadkiem ).. szczerze mowiac to nie wiem co mam zrobic.. nikt z moich znajomych Yasminu raczej nie bierze i nie mam kogo zapytac. myslicie ze te bole mina? tylko prosze nie krzyczcie na mnie jak takie pytanie juz bylo..bo ja .. kurde nie wiem czy dzwonic do Gina czy poczekac..
pozdrawiam Kania
Wydaje mi sie, ze tak silne bole glowy nie sa normalne nawet na poczatku brania hormonow. Czy bralas wczesniej inne tabletki? Jesli nie, to wydaje mi sie ze yasmin powinnas odstawic lub chociaz skontaktowac sie z lekarzem - byc moze hormony tobie nie sluza.
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-06, 14:33   #163
**KaNiA**
Raczkowanie
 
Avatar **KaNiA**
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 301
GG do **KaNiA**
Dot.: Yasmin - zbiorczy

to moje pierwsze tabletki . podejrzewam troche ze moje bole moga byc spowodowane stresem, no ale kurde.. z drugiej strony to nie wiem czemu zawsze w godzinach wieczornych.. jezeli bole nie mina pojde do lekarza we wtorek poniewaz jutro wyjezdzam do Berlina na weekend. a czy ktoras z Was miala podobne bole?
pozdrawiam Kania
__________________
**KaNiA** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-06, 16:06   #164
trollcia
Raczkowanie
 
Avatar trollcia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 452
mnie nie bolala glowa, a z pierwszego opakowania zostalo mi 7 tabletek do wziecia.. hmm **kaniu** czytalam ze inne dziewczyny mialy tez migreny po tabletkach ale tylko wtedy gdy byly zle dobrane

a swoja droga to drogie u was te tabletki, w polkowicach sa teraz po 29.90 choc widzialam tez i po 34zl, miesiac temu kupilam w promocji 2 opakowania,kazde po 25zl

Edytowane przez Pomadka
Czas edycji: 2006-10-05 o 20:08 Powód: Post pod postem. Istnieje EDYCJA proszę z niej korzystać!
trollcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-06, 16:58   #165
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Ja bym bardzo chętnie przerzuciła się na Yasmin, gdybym tylko miała pewnośc, że nie będę miała takich okropnych migren.

Mam jeszcze 2 opakowania Valette i biorę je, bo szkoda mi ich wyrzucic.
Potem spróbuję Yasmin... to ostatnia deska ratunku dla mnie. Jeśli nie pomoże, to będę musiała całkiem zrezygnowac z pigulek...
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-06, 22:08   #166
**KaNiA**
Raczkowanie
 
Avatar **KaNiA**
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 301
GG do **KaNiA**
Dot.: Yasmin - zbiorczy

to byl chyba falszywy alarm.. a moze nie.. no sama nie wiem dzis nic mi nie jest.. nie mam ani migreny ani zadnych innych objawow.. chyba bedzie wszystko ok, a migrena byla z pogody, albo z przemeczenia , ale dziekuje wszystkim Wizazystkom, ktore posciecily mi chwilke
__________________
**KaNiA** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-13, 13:51   #167
Paulina1311
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 15
yasmin

Ginekolog zapisał mi tabletki yasmin. Podobno są bardzo dobre. Jestescie z nich zadowolone?Sa jakies nieprzyjemne dolegliwosci?
Paulina1311 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-13, 14:01   #168
anka35
Raczkowanie
 
Avatar anka35
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 115
Dot.: yasmin

Hej , ja tez zazywam je od kilku tygodni , ale tylko po to żeby uniknc okresu na wyjeżdzie urlopowym. podobno nie zatrzymuje wody w organiźmie ale jakoś nie zauwazyłam jakichś konkretnych zmian.Po przeczytaniu ulotki trochę się wystraszyłam , duzo jest tam ostrzeżen. Ale mi narazie nic nie jest.
pozdro
anka35 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-13, 14:01   #169
elka2006
Przyczajenie
 
Avatar elka2006
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12
Thumbs up Dot.: yasmin

Ja też mam zapisany yasmin. Właśnie czekam na pierwszy dzień miesiaczki. Dużo czytałam na forum i w internecie na jego temat i są podzielone zdania. Tak chyba jest z kazymi tabletkami antykoncepcyjnymi. Moja ginekolog twierdzi, że są ok dlatego mi je zapisała.Pozdrawiam i mam nadzieję, ze wszystko będzie ok
elka2006 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-13, 14:48   #170
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: yasmin

W Y S Z U K I W A R K A!!!!!

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ghlight=yasmin

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ghlight=yasmin

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ghlight=yasmin

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ghlight=yasmin
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-13, 16:55   #171
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: yasmin

wszystkie pigułki mają dużo ostrzeżeń, ja je zaczynam brać od jutro, ale ja zmieniam pigułki z Logestu na Yasmin
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-14, 10:12   #172
Maszeńka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 91
Dot.: yasmin

Witajcie! Kończę zażywanie drugiego listka Yasmin. Wcześniej stosowałam Marvelon. Yasmin w porównaniu z nim rzeczywiście nie powoduje obrzęków, zatrzymywania wody. Nie mam też tak wielkiego apetytu jak przy Marvelonie. Libido spadło, ale najgorzej nie jest. Stosuję te tabletki tylko ze względu na antykoncepcję. Zaletą okazało się jednak to, że przestały mi wypadać włosy. Bacznie obserwuję też naczynka na nogach (mam skłonność do ich pękania; antykoncepcja hormonalna może sprzyjać teleangiektazjom), ale na razie niepokojących zmian nie dostrzegam.Pamiętajmy jednak, że reakcja na tabletki jest bardzo indywidualna. To, co służy jednej z nas, niekoniecznie będzie odpowiadać innym.
Maszeńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-15, 16:54   #173
AgniesiaS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 116
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Witam! Właśnie dzisiaj wzięłam moją pierwszą tabletkę Yasmin. Tylko, że zrobiłam to o 11 a przed chwilą przeczytałam, że powinno się to robić w godzinach wieczornych. Czy mogę zmienić godzinnę przyjmowania tabletek??
__________________

AgniesiaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-15, 20:27   #174
Soncia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 402
GG do Soncia
Dot.: Yasmin - zbiorczy

AgniesiaS
nie ma reguly na to, o ktorej sie bierze tabletki ja biore zawsze o 13. bierze sie o takiej godzinie o jakiej pasuje
ja nie biore wieczorem, bo pomyslalam, ze jakbym szla na jakies piwko czy cos, to nie bede popijac tabletki piwem. wiec wybralam godzine 13.
pozdrawiam serdecznie
Soncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-15, 20:56   #175
AgniesiaS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 116
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Soncia
AgniesiaS
nie ma reguly na to, o ktorej sie bierze tabletki ja biore zawsze o 13. bierze sie o takiej godzinie o jakiej pasuje
ja nie biore wieczorem, bo pomyslalam, ze jakbym szla na jakies piwko czy cos, to nie bede popijac tabletki piwem. wiec wybralam godzine 13.
pozdrawiam serdecznie

Dziękuję! Kurcze, to moje pierwsze tabletki i ciągle strasznie się boję skutków ubocznych a szczególnie wysypu pryszczy
__________________

AgniesiaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-15, 21:01   #176
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Agniesiu, po prostu jest tak, że kiedy zaczynamy branie tabletek, przez pierwszych parę opakowań (zwykle do 3) mogą występować różne działania uboczne, np. mdłości etc. Dlatego na początek fajnie jest brać tabletki wieczorem, bo wtedy te nieprzyjemności po prostu przesypiasz. Ale ogólnie nie ma to znaczenia (tzn. godzina), byleby była stała - ja biorę rano, bo i tak wstaję codziennie o tej samej porze. Jeśli będziesz się dobrze czuła, nic nie stoi na przeszkodzie, byś brała tabletkę o 11.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-16, 17:23   #177
Maszeńka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 91
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Potwierdzam słowa Rayne. Zażyłam 2 blistry Yasmin. Moja ginekolog poradziła zażywanie tabletek wieczorem, aby właśnie przespać ewentualne skutki uboczne. Przyznam, że jeśli zdarzało mi się obudzić nocą, odczuwałam mdłości. Ale nie mam kłopotów ze snem, więc zasypiałam i problem znikał. Nie odczuwam bólu głowy, nie mam plamień, nie narzekam na spadek libido (przy innych tabletkach i owszem). Nieco pobolewają mnie piersi, ale piszecie, że to normalne. Te tabletki chyba są dla mnie stworzone! Aha! Przy Marvelonie, który stosowałam wcześniej, puchła mi twarz i nogi. Teraz nie mam tego problemu.
Guga 1 - nie jestem specjalistką w kwestii nerek, jednak słyszałam, że ciemne zabarwienie moczu może wynikać z odwodnienia. Jeśli pijesz dużo płynów, mocz ma jasną barwę. Gdy płynów jest w organizmie zbyt mało, jest on zagęszczony, zatem ciemniejszy.
Maszeńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-16, 17:59   #178
AgniesiaS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 116
Nie wiem czy to ma jakiś związek z tabletkami ale strasznie boli mnie pochwa! Założenie tamponu to koszmar(( Jak myślicie co to może być??

Witam! Biorę tablrtki od 3 dni i niepokoi mnie jedna rzecz. Praktycznie nie mam miesiączki. Może jakieś 4 kropelki. Czy to normalne???

Proszę odpowiedzcie bo naprawdę się martwię
__________________


Edytowane przez Pomadka
Czas edycji: 2006-10-05 o 20:11 Powód: Post pod postem. Istnieje EDYCJA proszę z niej korzystać!
AgniesiaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-17, 20:49   #179
JUDYTA21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Hey
Od Roku Przyjmuję Yasmin I Jestem Bardzo Zadowolona, Waga Mi Nie Przybywa I Wszystko Jest W Normie. Polecam!
Tak To Prawda- Odwiedza Się Czesto Toaletę, Zwłaszcza Jak Pije Się Dużo Wody Podczas Dnia!
Pozdrawiam
JUDYTA21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-18, 06:54   #180
Soncia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 402
GG do Soncia
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AgniesiaS
Witam! Biorę tablrtki od 3 dni i niepokoi mnie jedna rzecz. Praktycznie nie mam miesiączki. Może jakieś 4 kropelki. Czy to normalne???
Nic sie nie martw To calkiem normalne Tez tak miewam w niektore miesiace

A o pryszcze sie nie martw Mnie nawet teraz mniej sie pojawiaja niz zwykle I raczej nie przytyjesz Ja wrecz schudlam 20kg hehe

Pozdrawiam serdecznie
Soncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-23 13:17:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:50.