Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi. - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Papierowy zawrót głowy

Notka

Papierowy zawrót głowy Forum dla ludzi, którzy lubią tworzyć z papieru. Tutaj dowiesz się jak zrobić ciekawą kartkę lub scrap. Zaprezentujesz swoje dzieło. Zapraszamy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-19, 04:45   #151
Stoonka
Raczkowanie
 
Avatar Stoonka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Oleśnica
Wiadomości: 123
GG do Stoonka
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez samiramis Pokaż wiadomość
Wreszcie odebrałam swoją maszynkę Joy. Próbowałam już w niej coś wytłaczać i wycinać. Fajne efekty.
Mam natomiast pytanie do innych użytkowników.
Kupiłam sobie plastikowy "folder" do wytłaczania wzoru- Na jego opakowaniu była rysunkowa instrukcja, że kartkę wkładam do środka i to pomiędzy kanapkę i dopiero do maszynki. Niestety jak włożyłam kartkę o grubości ok 240g pomiędzy i potem dalej zrobiłam kanapkę to nie ma możliwości by przeszło mi to przez maszynkę!
Miałam wrażenie, że cała kanapka jest za gruba więc zmieniłam płytkę na cienszą bo w zestawie miałam cienką i grubą do wytłaczania ale to też nic nie dało. Jedyne co to jesli zamiast wkładać kartkę do tego "folderu" to rozłożyłam go i położyłam kartkę na nim (ale to na pewno nie tak ma działać) Wtedy owszem szablon i wszystko przez maszynkę przeszło dobrze. Co z tym mogę zrobić by móc korzystać z tych podwójnych szablonów w prawidłowy sposób? moge to przepuscić przez maszynkę tylko z podkładka i matą czy muszę koniecznie na góre dawać jeszcze kolejną wartwę?
Też mam maszynkę Joy. Z tego co wytłumaczyłaś to masz taki gruby podwójny folder do wytłaczania, gdzie pomiędzy folder wkłada się kartkę. Ja mam foldery tzw. kanapki, które wycinają i wytłaczają i też się załamałam, że nie wchodzi, ale zaczęłam kombinować...Standardowo do maszynki wkłada się bazę czyli podkładkę A i podkładkę do wycinania C lub D - tą cienszą. Do grubych folderów trzeba użyć najciensze podkładki...czyli podkładkę B - tą czarną, którą używa się do wytłaczania i podkładkę D i powinno zadziałać. Do tych podwójnych folderów maty się nie używa. Mam nadzieję, że pomogłam
__________________
Moje brzydale https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=420569
Blog
Stoonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 12:48   #152
bila
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 571
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Chcę powiedzieć, że podkładka pod myszkę rozpycha maszynkę. Jęśli chce ktoś szybciej ją popsuc to może stosować, ale tańsze są zapasowe płytki niż reperacja maszynki.
bila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 14:23   #153
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Zgadzam się z tym w zupełności. Podkładki pod myszę są grubsze niż to co standardowo powinno iść do BSa,
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 20:12   #154
samiramis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 413
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Stoonka dzięki za odpowiedź- wczoraj wieczór uparłam się i właśnie taką kanapkę sobie wykombinowałam Zastanawiam się czy mogę tam włożyć gruba kartkę? wczoraj spróbowałam ze zwykłą cienką i wyszło naprawdę super a już się martwiłam, że kupiłam sobie na darmo te szablony.
samiramis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 12:08   #155
moli moli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Mam pytanie, czy któraś z Was kupowala nieoryginalne płytki standardowe do big shota? Kiedyś czytałam, że mozna dokupić takie płytki na wymiar. Ale nie wiem jakia powinna być plexi, żeby nie pękała.
moli moli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 16:13   #156
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Co jakiś czas są takie akcje gdzie dziewczyny wspólne zakupy robią.
Pagata chyba kupowała takie płytki - może do niej uderz.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 18:07   #157
Pagata
Modermistrz bobkowy :D
 
Avatar Pagata
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: ...pod lasem:)
Wiadomości: 9 743
GG do Pagata
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

To musi być poliwęglan lity,bo taki inny,komorowy-pęka jak się magluje w BS
__________________
Moje karteczki

i inne pierdółeczki

TU tez jestem i tu sa wszystkie zdj,które zniknęły z watków
[SIGPIC][/SIGPIC]
Pagata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-27, 10:27   #158
emma56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 11
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Odwieczny problem płytek!!!!!!Są nic warte.Bo nie dość,że odbijają się w nich wykrojniki,to jeszcze się wyginają,aż do pęknięcia włącznie.Najlepsze,bez żadnych skutków i za tanie pieniądze można kupić w Empiku,lub w sklepie papierniczym zielone podkładki samoregenerujące się z podziałką do cięcia nożykiem.Mają tą samą grubość co te z pleksy,a jeśli maszynka jest już trochę rozepchana to wystarczy nałożyć na wierzch kanapki jakiś kartonik.Trzeba użyć trochę sposobu.A najważniejsze nie wyginają się,a wykrojnik nic im nie robi,bo one same się regenerują.Na Big Shocie pracuję zawodowo,więc ta informacja jest prawdziwa tak od serca.
emma56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 10:34   #159
Pagata
Modermistrz bobkowy :D
 
Avatar Pagata
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: ...pod lasem:)
Wiadomości: 9 743
GG do Pagata
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

emma56 a próbowalas tych zastepczych plytek? one wychodzą tanio,jak się znajdzie dobrego dostawcę,albo jak jest grupowe zamowienie.
__________________
Moje karteczki

i inne pierdółeczki

TU tez jestem i tu sa wszystkie zdj,które zniknęły z watków
[SIGPIC][/SIGPIC]
Pagata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 12:06   #160
emma56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 11
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

A po co robić sobie taki problem,kiedy na wyciągnięcie ręki ma się to, co służy długo i na dodatek bez problemu.
Świetne są też cienkie podkładki z korkiem na jednej stronie te,które kładzie się pod talerze na stole.Moja kanapka wygląda tak.Zielona podkładka na to przycięta do wymiaru podkładka z korkiem,na to karton z którego wycinam,na to wykrojnik i na to następna zielona podkładka. Jak trzeba to jakiś kartonik.Cud malina.Nigdy więcej żadnych pleksowych podkładek.I na dodatek tyle to kosztuje i są na chwilę.
emma56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 12:21   #161
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Może i cud malina - ale ja jakoś nie miałam nigdy problemu z łożyskiem czy rozepchanymi rolkami jak u Ciebie A używam BSa naprawdę bardzo dużo.
Piszesz, że jak się rozepcha to wystarczy dodać kartonik - w nieskończoność tego robić nie można.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-27, 13:05   #162
Pagata
Modermistrz bobkowy :D
 
Avatar Pagata
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: ...pod lasem:)
Wiadomości: 9 743
GG do Pagata
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Benzyna taka droga to tez mozna dolewać wody,bedzie taniej,cud malina ...ale jak wysiądze silnik w aucie to juz inna sprawa

Jak pchasz w maszynke wszystko to nie dziw się potem,ze wysiada...przeciesz te maty ,zielone,korkowe,tekturki ...to wszystko rozpycha maszynkę.
Ja wycinam bardzo duzo, i nie mam problemów z maszynka.A ze plytki się zuzywają,to cóz...płytka rzecz nabyta.Ja kupilam te zapasowe po 6 zł szt,więc nie majątek.Ale nie musze kombinowac i dokladac kartonikow.Poza tym te inne maty,których uzywasztez za darmo nie są.
Tak w ogole,na tyle co ja wycinam,a nie malo,to dopiero wzielam 2 komplet plytek.Wiec nie jest tak tragicznie.
__________________
Moje karteczki

i inne pierdółeczki

TU tez jestem i tu sa wszystkie zdj,które zniknęły z watków
[SIGPIC][/SIGPIC]
Pagata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 13:24   #163
moli moli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Dziękuję dziewczyny za info. Widzę, że pomysłów pojawiło się kilka )
moli moli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 16:22   #164
emma56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 11
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Wcale od zielonych podkładek nie poszło łożysko.To po tym jak jakiś partacz krzywo osadził wałek i dokrecił tak,aż pękła podstawa.Po tym jak zdefektowała się jedna strona maszynki próbowałam sposobu ,aby była nadal sprawna i tak wpadłam na pomysł z tymi podkładkami.
No cóż silnik na wodę nie pojedzie,tak samo jak nie da się otworzyć czaszkę i wlać trochę do głowy oleju.Same ekspertki,a ciągle miałczycie o durnych problemach,chyba,że napędzacie posty na strony lub chcecie wypychać badziewie.
Żegnam.
Ps.Nawet jak jedna osoba spróbuje z tymi podkładkami to warto było tu zajrzeć., poszerzyłam horyzonty i jestem spokojna o swój zawodowy byt.Amatorszczyzna.
emma56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 16:46   #165
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Gratuluję zawodowstwa.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 20:38   #166
Pagata
Modermistrz bobkowy :D
 
Avatar Pagata
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: ...pod lasem:)
Wiadomości: 9 743
GG do Pagata
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez emma56 Pokaż wiadomość
Wcale od zielonych podkładek nie poszło łożysko.To po tym jak jakiś partacz krzywo osadził wałek i dokrecił tak,aż pękła podstawa.Po tym jak zdefektowała się jedna strona maszynki próbowałam sposobu ,aby była nadal sprawna i tak wpadłam na pomysł z tymi podkładkami.
No cóż silnik na wodę nie pojedzie,tak samo jak nie da się otworzyć czaszkę i wlać trochę do głowy oleju.Same ekspertki,a ciągle miałczycie o durnych problemach,chyba,że napędzacie posty na strony lub chcecie wypychać badziewie.
Żegnam.
Ps.Nawet jak jedna osoba spróbuje z tymi podkładkami to warto było tu zajrzeć., poszerzyłam horyzonty i jestem spokojna o swój zawodowy byt.Amatorszczyzna.
no szkoda,bo niektórym to bardzo by się przydało dolac ...i oleju i kultury
__________________
Moje karteczki

i inne pierdółeczki

TU tez jestem i tu sa wszystkie zdj,które zniknęły z watków
[SIGPIC][/SIGPIC]
Pagata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 11:25   #167
mirjac
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Witam. Jestem pierwszy raz na forum, moje prace wykonuje w technice pergaminowej. Zainteresowały mnie elementy wykonane Big Shotem. Jestem zainteresowany zakupem tej praski i wykrojników. Mam pytania odnośnie BS
- z jakiego magteriału wykonany jest korpus maszynki?
- czy wałki robocze są gładkie, czy rtyflowane(nacieta drobna kratka)?
Chciałem wiedzieć więcej na temat techniczny tej praski z uwagi na różne informacje zawarte na temat obsługi zamieszczone na tym forum.
Dziękuje za odpowiedź.
Z powaaniem.
mirjac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 11:19   #168
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Korpus jest plastikowy, rolki są gładkie metalowe.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 10:29   #169
mirjac
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Witam.
Dziękuję za odpowiedź, tak też myślałem oglądając prezentację BS na fimikach. Czyli trzeba bardzo ostrożnie pracować i stosować się do zasad właściwego użycia elementów do złożenia "kanapki roboczej"jej wysokość, jeśli dobrze myślę to odległość między wałkami musi być stała(bez możliwości regulacji).
Był właśnie wpis o awarii łożyska, ciekawe czy obudowanie jest cała.
Mam pytanie -czy firmy wysyłkowe dają gwarancję na BS?
Dziekuję za odpowiedź.Pozdrawiam.
mirjac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-08, 10:54   #170
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Ja jakoś ostrożnie szczególnie się ze swoim nie obchodzę i trzeci rok działa jak ta lala
Kilka razy musiałam go rozkręcić, bo ścinki papieru dostały się pod rolki i nie dało się tego bez rozkręcenia wyciągnąć. Raz tez rozkręcałam bo zaczął skrzypiec - więc go nasmarowałam. I w sumie tyle. Co do grubości/wysokości kanapki, to jeśli włożysz za dużo to powoli ale skutecznie rolki się rozepchają. Możesz mieć wtedy problem z dokładnym wycinaniem.
Co do gwarancji to chyba sklepy w których kupujesz udzielają takiej gwarancji - szczerze powiedziawszy to nie pamiętam jak to było u mnie.
Jest coś takiego jak reklamacja z powodu niezgodności towaru z umową. Występuje to zamiast zwykłej gwarancji i egzekwuje się to u sprzedawcy. Obowiązuje dwa lata według prawa unijnego.

Aha i jeszcze jedno odnośnie tej niezgodności - obowiązuje tylko w przypadku zakupu na osobę prywatną, nie na firmę.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest

Edytowane przez mezaga
Czas edycji: 2013-02-08 o 10:57
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 23:58   #171
Nicponianka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 564
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Hej Dziewczyny Mam pytanie, jako nowa, dopiero miesięczna posiadaczka BS. Wiem, że płytki się rysują i mam nie płakać ale moja jedna płytka, ta na której wycinają się wykrojniki strasznie się wygięła! A naprawdę nie używałam maszynki wiele razy na razie, myślę, że byłabym spokojnie w stanie policzyć jeszcze ile dokładnie wycięć nią zrobiłam... Trochę mnie to martwi przez to, co piszecie o rozpychaniu maszynki bo jak ona się nagle zrobiła taka wygięta :/ uspokójcie mnie proszę, że to normalne, bo tak długo zbierałam na tą cholerę, że się tym zestresowałam
__________________
Zielony. Szkło kolorowe...

Zapraszam do siebie papierowo --> Wszystko, co kocham https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=598830
Nicponianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 16:27   #172
bila
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 571
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez Nicponianka Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny Mam pytanie, jako nowa, dopiero miesięczna posiadaczka BS. Wiem, że płytki się rysują i mam nie płakać ale moja jedna płytka, ta na której wycinają się wykrojniki strasznie się wygięła! A naprawdę nie używałam maszynki wiele razy na razie, myślę, że byłabym spokojnie w stanie policzyć jeszcze ile dokładnie wycięć nią zrobiłam... Trochę mnie to martwi przez to, co piszecie o rozpychaniu maszynki bo jak ona się nagle zrobiła taka wygięta :/ uspokójcie mnie proszę, że to normalne, bo tak długo zbierałam na tą cholerę, że się tym zestresowałam
Nie martw się tym zupełnie. Ja aby mi się płytki nie wyginały za mocno, to po skończeniu pracy wkładam je do maszynki brzuszkiem do góry. Uleżą sie i jak wyciągam ją następnym razem sa normalne.
bila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 18:13   #173
Nicponianka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 564
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez bila Pokaż wiadomość
Nie martw się tym zupełnie. Ja aby mi się płytki nie wyginały za mocno, to po skończeniu pracy wkładam je do maszynki brzuszkiem do góry. Uleżą sie i jak wyciągam ją następnym razem sa normalne.
Dziękuję Ci bardzo! to już nie panikuję
__________________
Zielony. Szkło kolorowe...

Zapraszam do siebie papierowo --> Wszystko, co kocham https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=598830
Nicponianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 14:31   #174
AW2013
Przyczajenie
 
Avatar AW2013
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Witajcie! https://static.wizaz.pl/forum/images/smilies/smile.gif
Jestem tu nowa, potrzebuję Waszej pomocy, mam nadzieję, że mi doradzicie. Zamierzam zakupić owe wycinająco-wytłaczające cudo (na kreatywnym świecie) I waham się pomiędzy:
1.ZESTAW - 308,00
- 1 x urządzenie Sizzix Big Shot
- 1 x platforma redukcyjna Multipurpose /sandwicz/ [22.5 cm x 15.5 cm]
- 1 x para standardowych płytek do cięcia Cutting Pads [22.5 cm x 15.5 cm]
Do tego trzeba dokupić:
- podkładkę silikonową do embossingu
- płytkę do embossingu

2.ZESTAW - 362,00
- 1 x urządzenie Sizzix Big Shot,
- 1 x Platforma Solo [15.8x33x1.3 cm] & 1 x podkładka Solo Shim [15.8x33x0.08 cm],
- 1 x para standardowych płytek do cięcia Cutting Pads 79-112-00 [22.5x15.5 cm],
- 1 x wykrojnik Bigz Die: 3 serca [14x15x1,6 cm] (wycinający także grubszy materiał, np. filc 4mm, karton),
- 1 x wykrojnik Sizzlits Dies: Kwiaty [6.6x9.5x03 cm] (wycinający w papierze),
- 1 x wykrojnik Sizzlits Dies: Ornament [6.6x9.5x0.3 cm] (wycinający w papierze),
- 1 x folder Textura [10.8x14 cm] (wytłaczający kropki),
- 10 x kolorowe arkusze papieru o delikatnej strukturze lnu [14x15 cm],
- 1 x papierek ścierny do postarzania,
- 1 x instrukcja na DVD w jęz.GB + papierowa w jęz.PL.
Do tego trzeba dokupić:
- Solo Thin Die Adapter
- podkładkę silikonową do embossingu
- płytkę do embossingu

Bardziej korzystny jest chyba zakup tego większego zestawu, ale zastanawiam się, dlaczego nie ma w nim tej podkładki Multipurpose. W zasadzie czy jest ona potrzebna?
AW2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 08:28   #175
mirjac
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Witam.
Ja kupiłem zestaw Sizzix Big Shot-nowy zestaw startowy za 418.99zł.
Brak w tym zestawie płytki DVD i instrukcji PL, jest mała instrukcja w kilku językach. Platforma robocza jest dłuższa, wykrojniki mogą być, dokupiłem tylko matę silikonową do embosingu. Jeśli chodzi o zdobycie umiejętności posługiwania się maszynką i poznawania technik wykonywania prac, to dużo informacji jest na youtube.
Pozdrawiam.
mirjac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 09:08   #176
AW2013
Przyczajenie
 
Avatar AW2013
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

ja chyba kupię ten zestaw 1.
do tego dokupię:
- podkładkę silikonową cienką
- twardą płytkę do embossingu
- podkładkę Solo Shim
- podkładkę Solo Thin Die Adapter
I wszystko wyjdzie za ok 402,00.

Z tego zestawu 2 nie podobają mi się te wykrojniki, typowe dla każdego zestawu startowego. Wolę wybrać sobie takie wzory, których będę używać i którw mi się podobaja.
AW2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 08:33   #177
mirjac
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Witam.
Zobacz na youtube jak wykonuje się wykrawanie, wytłaczanie i podejmij decyzję czy na początek trzeba kupić te płytki. Ja mam zestaw Sizzix Big Shot-nowy zestaw startowy za 418.99zł i zakupiłem tylko płytkę silikonową, a teraz kupuję tylko wykrojniki.
mirjac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 07:33   #178
Pagata
Modermistrz bobkowy :D
 
Avatar Pagata
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: ...pod lasem:)
Wiadomości: 9 743
GG do Pagata
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez AW2013 Pokaż wiadomość
ja chyba kupię ten zestaw 1.
do tego dokupię:
- podkładkę silikonową cienką
- twardą płytkę do embossingu
- podkładkę Solo Shim
- podkładkę Solo Thin Die Adapter
I wszystko wyjdzie za ok 402,00.

Z tego zestawu 2 nie podobają mi się te wykrojniki, typowe dla każdego zestawu startowego. Wolę wybrać sobie takie wzory, których będę używać i którw mi się podobaja.

Do 1 zestawu nie potrzebujesz zadnych plytek dodatkowych,typu Solo,ja dokupilam tylko bezowa matę Karsa do wytlaczania.
Te wykrojniki,ktore są w zestawie 2 prędzej czy pozniej i tak trafiają na bazarek,naprawdę malo komu one sie przydaja.
__________________
Moje karteczki

i inne pierdółeczki

TU tez jestem i tu sa wszystkie zdj,które zniknęły z watków
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez Pagata
Czas edycji: 2013-07-06 o 07:35
Pagata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 08:01   #179
AW2013
Przyczajenie
 
Avatar AW2013
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Już mam BIG-SHOTa !!! ) Wczoraj przyszła paczuszka. Kupiłam ten za 308,00 + podkładki do embossingu. W poniedziałek przyjdą wykrojniki. A w podjęciu decyzji pomógł mi ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=hBZcwrTNrYc
Polecam. Babka idealnie wszystko wyjaśnia, co prawda po angielsku, ale tyle da się ją zrozumieć.

To od poniedziału zaczynam działać.
mirjac - pochwalisz się swoimi pracami?

---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:36 ----------

Pagata - właśnie też tak myślę, zamówiłam sobie wykrojniki, które mi się podobają Jak coś wykombinuję, to się pochwalę.
AW2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 02:12   #180
Aveeno
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 13
Dot.: Sizzix Big Shot

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Ja się właśnie zastanawiam czy sobie Sizzixa nie sprawić ale bardziej kusi mnie ta elektroniczna maszyna do wycinania i tłoczenia. Już sama nie wiem co zrobić.
Mezaga, którą maszynę masz na myśli?

---------- Dopisano o 02:01 ---------- Poprzedni post napisano o 01:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Nicponianka Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny Mam pytanie, jako nowa, dopiero miesięczna posiadaczka BS. Wiem, że płytki się rysują i mam nie płakać ale moja jedna płytka, ta na której wycinają się wykrojniki strasznie się wygięła! A naprawdę nie używałam maszynki wiele razy na razie, myślę, że byłabym spokojnie w stanie policzyć jeszcze ile dokładnie wycięć nią zrobiłam... Trochę mnie to martwi przez to, co piszecie o rozpychaniu maszynki bo jak ona się nagle zrobiła taka wygięta :/ uspokójcie mnie proszę, że to normalne, bo tak długo zbierałam na tą cholerę, że się tym zestresowałam
Nie martw sie, to bardzo normalne. za jakis czas plytki bedziesz miała bardzo porysowane, ale tak bardzo, ze stracą swoją przeźroczystość. Ale nadal bedziesz mogla je używać. Moje się nawet trochę wykrzywiły. Ale to moja wina, napchała za bardzo w kanapkę. chyba musz ekupić nowe płytki bo z niektórych wykrojników już nie wycinają. Rada!! nie buduj za dużej kanapki. jak nie chce przjść przez rolki to lepiej nie wpychaj na siłę. Myślę, ze sprawię sobie te dłuższe http://crafts.hopmart.pl/page_produc...IX_PAD_BIGZ_XL

---------- Dopisano o 02:12 ---------- Poprzedni post napisano o 02:01 ----------

Cytat:
Napisane przez mirjac Pokaż wiadomość
Witam.
Dziękuję za odpowiedź, tak też myślałem oglądając prezentację BS na fimikach. Czyli trzeba bardzo ostrożnie pracować i stosować się do zasad właściwego użycia elementów do złożenia "kanapki roboczej"jej wysokość, jeśli dobrze myślę to odległość między wałkami musi być stała(bez możliwości regulacji).
Był właśnie wpis o awarii łożyska, ciekawe czy obudowanie jest cała.
Mam pytanie -czy firmy wysyłkowe dają gwarancję na BS?
Dziekuję za odpowiedź.Pozdrawiam.
Wiesz co, mojej znajomej wyłamały się zębatki. ale to było jakies 2 lata temu. Pamiętam, ze udało się jej załatwic nowe zębatki. Napisała do sklepu o swoim problemie i jej pomogli. ona kupowala maszynke w tym sklepie co wyzej podalam linka. Z tego co pamiętam to prawdopodobna przyczyną była za gruba kanapka. czasem jak stosujesz podkładke pod myszkę w zamiana za silikonowa-oryginalną- to wychodzi za gruba kanapka. I jej zebatki poszly. Całe szczescie nie grzebała w maszynie i sie udało zareklamowac. Dowiedziala sie, ze gdyby pogrzebala to sizzix by jej nie uznal reklamacji. Tak więc nie przesadzaj z kanapką i powinno być wszytsko dobrze.
Ja się zastanawiam, czy sizzix big shot w wersji firmy Vintaj nie jest mocniejszy? bo ta firma zajmuje się produkcją biżuterii, maja szablony do wygniatania w braszkach... więc się zastanawiam, czy maszynka moze jest wyprodukowana rowniez z mocniejszych elementów? slyszałyście coś na ten temat?

ide spac, wciągające są te watki na forum jak komus moge posluzyc rada dotyczaca maszynek lub rodzaju wykrojnikow to pytajcie. troche sie na tym znam, chętnie pomoge.

Edytowane przez Aveeno
Czas edycji: 2013-08-02 o 02:20
Aveeno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Papierowy zawrót głowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-13 13:10:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:48.