Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-24, 14:42   #151
susan1224
Raczkowanie
 
Avatar susan1224
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 141
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez czerwonaaa Pokaż wiadomość
Kiiriana powiedz mi jakiego silikonu używasz ( łazienkowy, akrylowy itp) i z jakiej firmy? Bo mój wogóle ma jakieś grudy i się tak nie błyszczy

dziewczyny, jeszcze jedno - nie wypadają wam haczyki z silikonu? bo mi strasznie muszę kupe kleju dać
Mi nie wypadają. Ale od niedawna je mam więc nie wiem ;p Poza tym to też mnie interesuje jakiego silikonu używa Kiiriana


Kiiriana BOŻE! JAK CI SIĘ UDAŁO WYCISNĄĆ TEN PIERWSZY :O Po prostu... łał. a ja tak nie umieem nawet z końcówkami do tortuu bo mi sie nie chce "nałożyć", "wyjść" na tą podstawkę ten silikon z tej końcówki :|
Bastra śliczne te ostatnie serducha!
Ashira te pingwinki są kochane
czerwonaaa właśnie 'beza' mi się podoba najbardziej
czarna kawa łał. Te żyrafowate (tak mi się skojarzyły) drugie są the best. I te równiuteńkie kwiatuchy. I kuleczki niebiesko-turkusowo-biało-błękitne xD . Cuda.
Magdaa18 śliczneee . Kłapołuchy kochaniuteńki. I muchomorki bardzo realistyczne. I motylki też świetne.

Narobiłam zaległości w opiniach chyba xD .
susan1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 15:09   #152
Dagus9
Raczkowanie
 
Avatar Dagus9
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 334
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

O witam nowe panie ) Mnie również dawno nie bylo , brakuje mi bialej modeliny i nie mam sie kiedy do sklepu wybrac :P Jak cos pokleje to dodam ) A wasze prace śliczne Musze też cos z tym wyciskaniem sylikonu wymyslic
__________________
<ciach_reklama>
Dagus9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 17:19   #153
kluuu
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 64
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

a ja dziś poszłam po silikon... poprosiłam o biały, a po powrocie do domu okazało się,że jest transparentny. nie zrobi się z niego w żaden sposób śmietany/kremu, prawda? pech to pech; /
kluuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 17:27   #154
czerwonaaa
Raczkowanie
 
Avatar czerwonaaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 141
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

kupiłam dziś "sprzęt" do bitej śmietany bardzo fajnie działa, bo już próbowałam tesco - 6.99zł
czerwonaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 17:44   #155
qppancegle
Raczkowanie
 
Avatar qppancegle
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 382
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

mi też wypadają ;/ a jeszcze kupiłam jakiś beznadziejny klej uniwersalny i wcale się nie trzyma, jednak co kropelka sklei sklei... ale owoce i inne takie mi nie wypadają.

czerwonaaa - też mam taki zestawik, ale strasznie dużo silikonu trzeba nałożyć żeby coś wyszło i potem się też dużo marnuje bo zostaje w tej przestrzeni gdzie się nakłada zakrętki - nawet nie w samych nakrętkach a w tym dzióbku.
__________________
No hej.

Edytowane przez qppancegle
Czas edycji: 2010-05-24 o 17:48
qppancegle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 17:54   #156
Bastra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 45
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

AleXia dziękuję za miłe słowa.
Ashira dla mnie tez za długie, aże nierówne??Jak ja mam jakąś nierówność to po ugotowaniu spiłowuję papierowym pilniczkiem do paznokci.
Czerwonaaa Dzięki Twoje prace sa piękne.Silikon bardzo ładnie się rozłożył.Dalej wyciskałas przez tubke od kremu??
Rozumiem iz haczyki wkładasz w mokry silikon.Nie zastyga w nim tylko sie wyślizguje??A jakby zagiąć i dopiero włożyć??Niewiem czy to mądre,sama jeszcze silikonu nie prubowałam,więc ciężko mi doradzić.
Nie no kochana rozwaliłas mnie swoimi śmietankami. Wyglądaja tak apetycznie jak lody z automatu.Chyba rusze na tesco.A sprawdzałaś inne końcówki?Są boskie
Kiiriana jakie beziki Czym wyciskasz silikon??
czarnakawa bardzo podoba mi się ostatnie zdjęcie wisiorka.Ja prubowałam z cytrynek ale widac było łączenia i niebardzo jeszcze umiem sobie poradzić.Inaczej nie umiem
Magdaa18 Bardzo ładne prace, tylko niektóre troszkę odblaskowe.Ale to zapewne wina zdjęcia i oświetlenia.
susan1224 dziękuję

Miałam coś dzisiaj ulepić ale ból głowy mi na to nie pozwala.
No chyba że jak dzieciaki pujda spac to wtedy spokojniej bedzie w domu.

Czekam na kolejne prace do podziwiania.
Bastra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 18:00   #157
czerwonaaa
Raczkowanie
 
Avatar czerwonaaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 141
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

nie próbowałam jeszcze innych końcówekz tym zagięciem drutu tez myślałam ale wttedy w silikonie zostałaby taka dziura tak mi się wydaje co do marnotractwa silikonu to niestety prawda-zostaje i w dzóbku i na końcu tuby.

Edytowane przez czerwonaaa
Czas edycji: 2010-05-24 o 18:04
czerwonaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-24, 20:54   #158
olaa97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 16
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

jeju jak tak patrze na wasze prace to naprawe.. nie umiem tego opisać .. poprostu śliczne są. a ja swoje upiekłam 2 tyg. temu a zdjęć jeszcze nie mam. jakoś tak brak czasu.
olaa97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 15:24   #159
Dagus9
Raczkowanie
 
Avatar Dagus9
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 334
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

To moze ja cos wynajde i wstawie jakies stare prace
__________________
<ciach_reklama>
Dagus9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 16:05   #160
czarna kawa
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna kawa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 981
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez Bastra Pokaż wiadomość
czarnakawa bardzo podoba mi się ostatnie zdjęcie wisiorka.Ja prubowałam z cytrynek ale widac było łączenia i niebardzo jeszcze umiem sobie poradzić.Inaczej nie umiem
Cieszę sie ze sie podobają
A co do łączeń to u mnie też je widać, ale po pieczeniu spiłowuję wierzchnią warstwę papierem ściernym (zaczynając od nr 150 aż do 1000) i juz ich nie widać

Dagus9, piękne te czerwone serduszka
w ogóle wszystkie wasze prace są śliczne
__________________

Edytowane przez czarna kawa
Czas edycji: 2010-05-25 o 16:07
czarna kawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 18:57   #161
tigi22
Raczkowanie
 
Avatar tigi22
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 85
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Ostatnio kupiłam silikon za 5,50 i jak wy robicie tą bitą śmietane, to ona jest taka gumowa jak ta moja, czy taka bardziej twardsza. Prosze powiedzcie mi bo nie wiem czy kupować nową
tigi22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-25, 21:18   #162
selllena
Zakorzenienie
 
Avatar selllena
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 563
GG do selllena
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

yyy no na początk silikon jest gumowaty no bo w koncu to guma ale trzeba pozostawic do wyschnieca na ok.24 godziny i powinien Ci stwardniec
__________________
biżu

ciuszki

książki

kosmetyki
selllena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 21:29   #163
Bastra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 45
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Silikon za 5,50??Ja za swój dałam 25
czyzby za drogo??Takie były ceny.
Bastra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 13:58   #164
qppancegle
Raczkowanie
 
Avatar qppancegle
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 382
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

ojej! okropnie drogo! Ja też kupuję duże tubki za 6zł w praktikerze!
__________________
No hej.
qppancegle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 17:45   #165
tigi22
Raczkowanie
 
Avatar tigi22
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 85
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Tylko że te moje próbniki nadal są gumowate i wgl pisze na tym,że wysycha po 10 min. Ale to się robi (prawidłowy silikon) twarde jak kamień czy tak nie za bardzo jak to moje ?
tigi22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 19:32   #166
czerwonaaa
Raczkowanie
 
Avatar czerwonaaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 141
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez tigi22 Pokaż wiadomość
Tylko że te moje próbniki nadal są gumowate i wgl pisze na tym,że wysycha po 10 min. Ale to się robi (prawidłowy silikon) twarde jak kamień czy tak nie za bardzo jak to moje ?

hehe jak kamien to napewnoci się nie zrobi mój jest taki gnieciuch
czerwonaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 19:35   #167
tigi22
Raczkowanie
 
Avatar tigi22
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 85
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Czyli ten może być czy lepiej poszukać jakiś co dłużej schnie
tigi22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 19:50   #168
susan1224
Raczkowanie
 
Avatar susan1224
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 141
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez tigi22 Pokaż wiadomość
Czyli ten może być czy lepiej poszukać jakiś co dłużej schnie
mi się wydaje że może być Mój też taki jest. Szybko schnie, jest gumowaty. Silikon to silikon. Taki już jest, w końcu tak naprawdę nie jest przeznaczony do biżuterii .
susan1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 17:40   #169
Kiiriana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Polska ^^
Wiadomości: 60
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

A więc co do mojego silikonu;
- Używam bodajże łazienkowego [?] bynajmniej tak mi się wydaje, bo był specjalnie kupiony po to aby coś w łazience zrobić
- Nie maluję go, sam po wyschnięciu robi się taki błyszczący
- Wyciskam go taką wyciskarką to bitej śmietany, kupiłam ją w sklepie z akcesoriami do pieczenia ciast itd (cena; w moim przypadku 5 zł), na poprzednie wydałam 3 złote, ale okazało się do niczego gdyż ten taki spychacz nie do końca dochodził i jeszcze więcej silikonu się marnowało niż normalnie. Więc bardziej opłaca się nałożyć tego silikonu więcej i zrobić dużo śmietanek, bo na jedną czy dwie się nie opłaca.
- SILIKON NIGDY NIE BĘDZIE TWARDY I WYSYCHA GDZIEŚ PO OKOŁO 24 GODZINACH W PEŁNI, więc zostawcie go na noc a wyschnie i będzie taki gumowaty, przecież skoro się używa do łazienek itd to nie może być twardy bo by się skruszył ^^

Mam nadzieję, że coś z tego zrozumieliście, bo tak troszkę bez ładu i składu.

Edytowane przez Kiiriana
Czas edycji: 2010-05-27 o 17:41
Kiiriana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-27, 21:43   #170
susan1224
Raczkowanie
 
Avatar susan1224
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 141
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Mam nadzieję że to nie reklama xP Ale muszę się z Wami tym podzielić. Ja aż tak poważnie nie zajęłam się jeszcze modeliną ale wy- to co innego Dlatego właśnie chce się z wami podzielić znaleziskiem xd W postaci oryginalnych narzędzi do modeliny! W polsce, na Allegro. LINK. Nie podałam do konkretnej akucji więc to chyba nie reklama Wklejam z nadzieją że może się przydać komuś kto poważniej zajął się kulaniem a nie stać go na sprzęt z kosztami przesyłki z zagranicy .
susan1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 15:40   #171
Kiiriana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Polska ^^
Wiadomości: 60
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Ta wyciskarka jest niezła, jednak modelina nie jest tak wielkim moim hobby jak coś innego, ją odstawiam na drugi plan, więc raczej dla mnie za droga
Kiiriana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 21:00   #172
Srebrna
Zadomowienie
 
Avatar Srebrna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 562
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Kupiłam taką w sklepie w Warszawie-Wesołej za 26 zeta, ale teraz mają na www, że produkt niedostępny - http://www.artequipment.pl/index.php...kania-modeliny - ale pewnie mozna sie zaczaic i upolowac jak bedzie dostepne.

Zauważcie, że to są DOKŁADNIE IDENTYCZNE wyciskarki, różnią się takimi sprawami jak papierek i oplastikowanie (ta, którą ja kupiłam, była w foliowej torebce z małą metką). Nie ma sensu kupować tej za ponad 70 zł

Tu, na epapiernicze, jest za 31: http://epapiernicze.pl/index.php/produkty/id/590

Poza tym trzeba zaguglac i tez sie znajdzie pewnie pare ofert tanszych niz to co na allegro
__________________
Srebrna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 11:02   #173
Kiiriana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Polska ^^
Wiadomości: 60
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Silikon za 25?! Ja taki duży kupuję za 8 zł w castoramie.
Kiiriana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 18:55   #174
Bastra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 45
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Na drugi raz będę mądrzejsza co do ceny

Czekam na kolejne wasze prace.Z utęsknieniem.
Ja na razie nic nie ulepiłam jakoś wieczorem jak już dzieciaki usną to padam i nie bardzo chce mi się bałaganić.
Ale wasze chętnie obejrzę
Bastra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 21:30   #175
selllena
Zakorzenienie
 
Avatar selllena
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 563
GG do selllena
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

no to może ja wrzuce swoj ostatni wyrób ; )
(pierwszy raz robiłam gofry) co o nich myslicie ?
__________________
biżu

ciuszki

książki

kosmetyki
selllena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 21:39   #176
cornellia33
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 118
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

ptaszątka są słodziutkie pasowałyby mi do nowej koszuli,i pełen odlot
cornellia33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 08:22   #177
Bastra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 45
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Selllena jak na pierwszy raz ok.Tylko popracowałabym nad kwadracikami bo je słabo widac .Aby kształt tego gofra zachwać.Ja nie robię nic z polewami bo własnie z modeliny cienko to wychodzi.Trzeba by było miec ten liquid /chyba tak sie pisze/

ja musze coś ulepić bo lenia złapałam
Bastra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 12:39   #178
qppancegle
Raczkowanie
 
Avatar qppancegle
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 382
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

ja też wrzucam moje gofry i rurki z kremem. na gofrach silikon tragicznie się rozłożył, bo to pierwsze próby, ale pomijając tę usterkę mam wrażenie, że coś z tymi goframi i rurkami jest nie tak ;/ jakieś rady? Pozdrawiam! wesołego Dnia Dziecka!
__________________
No hej.
qppancegle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 20:36   #179
Bastra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 45
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

To ja dorzucę moja pierwsza babeczkęJest jeszcze niedopracowana,ale wiadomo jak się coś zaczyna... W rzeczywistości jest ciut ładniejsza.Ale tylko ciut.Zdjęcie robione przy sztucznym świetle.
Spody mi nie chcą wyjść ładne.Jak robicie spody??

Edytowane przez Bastra
Czas edycji: 2010-06-01 o 20:37
Bastra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 21:16   #180
selllena
Zakorzenienie
 
Avatar selllena
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 563
GG do selllena
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez Bastra Pokaż wiadomość
Selllena jak na pierwszy raz ok.Tylko popracowałabym nad kwadracikami bo je słabo widac .Aby kształt tego gofra zachwać.Ja nie robię nic z polewami bo własnie z modeliny cienko to wychodzi.Trzeba by było miec ten liquid /chyba tak sie pisze/

ja musze coś ulepić bo lenia złapałam

ok ale ta polewa to nie modelina tlyko silikon

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Bastra Pokaż wiadomość
To ja dorzucę moja pierwsza babeczkęJest jeszcze niedopracowana,ale wiadomo jak się coś zaczyna... W rzeczywistości jest ciut ładniejsza.Ale tylko ciut.Zdjęcie robione przy sztucznym świetle.
Spody mi nie chcą wyjść ładne.Jak robicie spody??


i niestety tu na zdjeicu nie widac Twojego spodu bo logo wizazu ładnie sie w niego wcina i zasłania wszystko:P wiec nie jestem w stanie nic o Twojej babeczce powiedziec oprocz tego ze ksztalt b.śmietany ładny
__________________
biżu

ciuszki

książki

kosmetyki

Edytowane przez selllena
Czas edycji: 2010-06-01 o 21:18
selllena jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:13.