Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-11, 10:40   #151
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Dziewczyny, mam takie pytanie, bo się zastanawiałam ostatnio nad tym: co myślicie o przewożeniu dziecka w wózku (w gondoli) autobusem miejskim/podmiejskim?

Bo tak sobie myślę - mamy jedno auto, którym mąż jeździ do pracy. Mieszkamy pod miastem, więc jakbym chciała się wybrać np. na spacer do parku, czy na spotkanie z kimś, czy nawet do teściów to albo musiałabym czekać aż mąż wróci (czyli popołudnie/wieczór), albo zostaje mi autobus. Do nas jeżdżą takie nieskopodłogowe, więc z wniesieniem wózka nie byłoby za bardzo problemu, tylko zastanawiam się czy to bezpieczne, np. w przypadku nagłego hamowania. Mam 10 km do miasta, jedzie się jakieś 15 min. Co myślicie?
rinco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 10:42   #152
niunia32
Zakorzenienie
 
Avatar niunia32
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 987
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Stokrotko mój mąż od kilkunastu lat przepisywał intencje z zrzutki na kompa i potem do gazetki parafialnej to szlo. A z racji ze ja mam więcej czasu to mu pomagałam i teraz czesciej ja je przepisuje. A, zajmujemy sie tym bo A. Byl ministrantem i js też związana z kościołem bylam (schola i inne)

Cos sie dziwnie czuję. Troche mi nie dobrze. Nie wiem czy przez wizytę czy co, ale nigdy tak nie miałam
__________________
Nasz Ślub 27.08.2011

Malinka

Haniusia
niunia32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 10:43   #153
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez anulka4771 Pokaż wiadomość
Nie ma co podziwiać-życie
heh... ja tez narzekam na to, ile czasu pracuje moj maz, ale w tych czasach znalezienie pracy na 8h i jeszcze dobrze platnej chyba graniczy z cudem
__________________
Hania
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 10:43   #154
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez moniczka1302 Pokaż wiadomość
mnie tez nosi, zeby posprzatac...


aaa Usta Usta
Co trzeba zrobić żeby nosiło do sprzątania??
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 10:44   #155
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Mi wczoraj na KTG wyszły 2 skurcze, a prawie w ogóle ich nie czułam, ledwo jakieś słabe napięcie. A skurcze były na maxa, czyli 99 i tak trzymało przez parę sekund. Położna mi powiedziała, że niektóre babki nie czują tych pierwszych skurczy jak już się poród zaczyna, tzn. są one dla nich bezbolesne.
szkoda że w takim wypadku nie omija ich też ból w tym późniejszym etapie porodu
swoją drogą .... XXI wiek i żeby nie wymyślić czegoś bardziej cywilizowanego niż poród SN albo CC ???

mam pytanko do mam ktore korzystaja w wyjątkowych okolicznościach z forum za pomocą telefonu. Jest jakaś wersja mobile ?? bo normalnie jak ja dziś sobie spróbowałam w moim za☠☠☠.istym smartfonie to nic nie widziałam tak były małe literki i nie mogłam za bardzo ich powiększyć, a więc i wcisnąć guzików wszystkich itd itd. ...

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Współczuję przejść Chyba by mnie rozniosło w takiej sytuacji i jeszcze bym tam zaczęła płakać z nerwów (tak mam ) Same obelgi mi się nasuwają na język. Bydło i tyle.
Jak Ando?
ja tam na prawdę się bardzo zdenerwowałam.

a Ando... znowu nas wczoraj nastraszył 1,5godzinną reakcją odflegmiania po podaniu posiłku. Znów mąż siedział z nim 3 godziny u weta. Pies ma wciąż powiększone węzły, a więc zawężone gardło i po prostu cieżko mu jeść. Waży 7,2kg Głównie dlatego, że ma zanik mięśni. Niestety. Ale powiedział nam wczoraj lekarz, że leczenie niedowładu idzie w dobrym kierunku i powinien się pozbierać , może za 3-4 tygodnie będzie można powiedzieć , że jest bardziej sprawny niż do tej pory. I że wówczas będziemy odbudowywać mięśnie ( nie ma ich na połowie ciałka, zanikają od części piersiowej do zadka) z przodu ok. Dostaliśmy kroplówkę do domu, w razie jakby dzisiaj znów nie udało się go nakarmić, to trzeba mu podłączyć, żeby się nie odwodnił i nie zdechl z głodu. Powinnam mu teraz podać jeść, ale tak się boję strasznie.. bo ja zawsze wychodzę jak on się zaflegmia i dusi bo nie mogę na to patrzeć i mąż się nim opiekuje. I najbardziej przykre jest to, że co trochę się coś przyplątuje. O operacji brzuszka zapomnieliśmy już, wszystko siię zagoiło i jest super, paraliż powoli ustepuje, już zaczna panować nad potrzebami fizjologicznymi. No to teraz te węzły chłonne i problemy z karmieniem...

podziwiam mojego męża za opiekę nad nim, na prawdę. W gruncie rzeczy ma przejechane ze tak sie wyrażę. Rano wstaje o 5.30, bo psu trzeba zrobić higienę osobistą i ewentualnie podać coś do jedzenia, albo picia, potem odsikać , potem siebie przygotować zjeść, o 7 wychodzi z domu. Siedzi w tej kretyńskiej robocie przez 9 godzin, przyjezdza o 17.30. Jemy obiad, oporzadza psa, pobawi się z nim, poćwiczy mięśnie, zbiera do koszyka jedzie do weta, tam siedzi zawsze ze 2-3 godziny, zależy co robią psu w dany dzień ( czy laser, czy kroplowka, czy zastrzyki tylko, no i czy jest kolejka czy nie) , wraca o 22-23 i powiem szczerze ze dla mnie czasu nie ma kompletnie. Siada do pracy, ktora ma do roboty w domu , ponieważ ciągnie moje tematy z firmy. Kladzie się spać o 1wszej.
I wczoraj to aż się rozpłakałam z tego wszystkiego. Tak bardzo marzyłam o tym, żeby ten ostatni miesiąc skupić się na ciąży, przygotowaniach do porodu, na dziecku, żebysmy nacieszyli się sobą nawzajem, jeszcze we dwójkę. No i co ... nic z tego nie wyszło, wręcz przeciwnie, ja zaczełam robić rzeczy z firmy, żeby troche odciążyć męża i co by się klienci nie poobrażali...... nie sądziłam, ze mi przyjdzie pracować za 2-3 tyg przed porodem. ale jakie jest wyjście ?? no trudno... najwazniejsze że jeszcze jakoś sobie radzimy.
__________________

_millena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 10:44   #156
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Jestem w szoku, jakie chamstwo spotyka kobiety w ciąży . Owszem tutaj też nie spotykają mnie same różowe słonie i jednorożce, bo głównie jest to obojętność, ale jak się kogoś poprosi o pomoc, to jej udzieli bez zbędnego gderania. Co najwyżej obdarzy mnie sztucznym uśmiechem, ale mam w nosie to, że jest sztuczny, ważne, że jest.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 10:44   #157
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez niunia32 Pokaż wiadomość
Stokrotko mój mąż od kilkunastu lat przepisywał intencje z zrzutki na kompa i potem do gazetki parafialnej to szlo. A z racji ze ja mam więcej czasu to mu pomagałam i teraz czesciej ja je przepisuje. A, zajmujemy sie tym bo A. Byl ministrantem i js też związana z kościołem bylam (schola i inne)

Cos sie dziwnie czuję. Troche mi nie dobrze. Nie wiem czy przez wizytę czy co, ale nigdy tak nie miałam
Aha, rozumiem Powiem Ci że ja też dziwnie się teraz czuję, też mi troszkę niedobrze, i czuję takie jakby drgawki małe w środku ciała.
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-11, 10:45   #158
niunia32
Zakorzenienie
 
Avatar niunia32
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 987
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Rinco ja nie widze problemu. Moja bratanica cały czas autobusem jeździła. Blokujesz koła i trzymasz wozek.
__________________
Nasz Ślub 27.08.2011

Malinka

Haniusia
niunia32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 10:47   #159
fonn
Rozeznanie
 
Avatar fonn
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 814
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Mój brzuch też ostatnio przybiera różne ciekawe formy, zazwyczaj asymetryczne A te gulki wystające z różnych stron zawsze mnie rozbrajają
ja się śmieję, że mam wystawiony tył na przód telewizor kineskopowy

mama mi opowiadała, jak chodziła latem (a więc w lekkich bluzkach, były upały) w ciąży z moim bratem i było już kilkanaście dni po terminie, brzuch wielki (urodził się ponad 4.5kg) i tak fikał, że mama zasłaniała brzuch gazetą
cieszę się, że większości z nas nie przyjdzie rodzić w najgorsze lipcowe upały

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Współczuję przejść Chyba by mnie rozniosło w takiej sytuacji i jeszcze bym tam zaczęła płakać z nerwów (tak mam ) Same obelgi mi się nasuwają na język. Bydło i tyle.
ja byłam dwa dni temu w sklepie spożywczym, taki supermarket z koszykami, idę sobie między półkami i coś mi się wydawało, że jakaś parka koło 50tki mi się dziwnie przygląda. A byłam w swoim najliźniejszym t-shircie. I słyszę nagle jak pani mówi do pana: zobacz, jak ta się z tą ciążą obnosi! potem mnie unikali między półkami i jak zobaczyli, że stoję w kolejce do kasy, którą wybrali, skręcili do innej

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Co do tych przepuszczań w kolejce, to mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby mnie ktoś przepuścił Ale też nie prosiłam o to. Raz tylko w zatłoczonym autobusie jedna dziewczyna, która stała koło mnie (młoda) zrobiła aferę, że nikt mi miejsca nie ustępuje i wtedy jakaś babka wstała Ale to było wcześniej, jak jeszcze miałam mniejszy brzuch i w sumie dobrze się czułam
dla mnie większość ludzi jest bardzo uprzejma
na tyle, że aż czasem mnie to krępuje.
Niedawno stanęłam z Mężem w kolejce do kasy w spożywczym i przepuściła nas jakaś młoda mama z kilkuletnim chłopcem, byłam zmęczona i się zgodziłam, na co ten mały zaczął potwornie wrzeszczeć, aż nam było głupio, konsternacja w całej kolejce - a chłopak krzyczał, bo mama miała w koszyku coś, co on chciał już otworzyć, a nie pozwolono mu przed zapłaceniem durna sytuacja

Cytat:
Napisane przez agatka661 Pokaż wiadomość
Melduje sie
chyba dzis idziemy na pierwszy spacer
udanego spaceru




Dziewczynki, mam pytanie natury technicznej.
Jak konkretnie wygląda - i w jakiej jest ilości - płyn owodniowy, którego "ulewaniem" należy się zacząć martwić?
fonn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 10:47   #160
anulka4771
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka4771
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 2 852
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez ladybird_1987 Pokaż wiadomość

W kibelku?
teraz bardziej będziemy musieli się starać,ciężko będzie przy dwójce dzieci się poseksić
Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość


Tak, z tą panią. No to obserwuj Filipa, bo może sobie zapomnieć Tobie o czymś powiedzieć, albo po prostu uznać coś za normę, co nią nie jest
O skarpetki już się nie przywali,bo młody się nauczył.Koniec roku więc może ta pani nie będzie już z nimi na przyszły rokCzego bym życzyła mojemu dziecku
Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Co do tych przepuszczań w kolejce, to mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby mnie ktoś przepuścił Ale też nie prosiłam o to. Raz tylko w zatłoczonym autobusie jedna dziewczyna, która stała koło mnie (młoda) zrobiła aferę, że nikt mi miejsca nie ustępuje i wtedy jakaś babka wstała Ale to było wcześniej, jak jeszcze miałam mniejszy brzuch i w sumie dobrze się czułam
Ja wczoraj poszłam z młodym do biedry ,napakowaliśmy cały kosz,za mną stanęła dziewczynka z 2kg cukru i chciałam ją przepuścić a ta uparcie że poczeka,więc było to miłe bo może miała z 10 lat i taka uprzejma.Choć było mi jej szkoda bo zanim się wyładowałam,spakowałam to ona mogła by być w domu.

Losie ale upałLedwo żyję.
__________________
12.11.2009r-żonka

Filipek ur 28.12.2007
Szymonek ur 15.05.2012

Ćwiczę
anulka4771 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 10:48   #161
martula007
Raczkowanie
 
Avatar martula007
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 456
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez _millena Pokaż wiadomość
Wróciłam i będę narzekać
nie dziwie Ci sie... tez bym sie zdenerwowala. Ostatnio bylam z mezem w realu i byla meeega kolejka do kasy pierszenstwa( oczywiscie sami emeryci i babcie) - strasznie glupio mi prosic samej, ale bylam tak zmeczona ze zapytalam sie ludzi, czy mnie przepuszcza, gdyz to kasa pierszenstwa... i jedna baba odfuknela wrecz... "proszzz...." ale pomyslalam sobie ze mam ja gleboko gdzies i korzystam poki moge
A w szpitalu... nie do pomyslenia... dobrze ze nagadalas, nalezalo jej sie. Powiem Wam, ze studiujac na medycznej, zauwazylam straszna znieczulice , co jest przykre. Wszyscy mi mowia , ze jak dluzej popracuje, to tez tak bede do tego podchodzic.. ale mam nadzieje, ze nigdy taka sie nie stane...!

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość

A ja uważam, że wcale to nie musi być tak, że ktoś jest nieszczęśliwy w domu z własnym partnerem/partnerką. Ja na takie wyjazdy nie jeździłam i mój P tez nie jeździ, ale myślę sobie, że jak się pracuje w jakimś super zespole i raz na jakiś czas wyjedzie się na 3 dniowe "szkolenie", to nic w tym złego. Kwestia zaufanie i dogadania się.

Zgadzam sie, jesli ktos chce jechac.. ale jesli jest to mus to juz inaczej sprawa wyglada. Moj maz sam pracuje w terenie i z ludzmi z firmy spotyka sie na takich szkoleniach, wiec ciezko okreslic ze sa to jego przyjaciele. Tym bardziej ze z 90% ludzi jedzie tam bo musi, a nie ze chce. Ale rozumiem.. szkolenia - trzeba swoje kwalifikacje rozszerzac... ale przymusowe wyjazdy integracyjne... na szczescie narazie takowych nie mial, ale nasz znajomy na sile musial jechac na integracyjny splyw kajakowy... nie podobalo mu sie to , wiec zalatwil sobie zwolnienie lekarskie... ale nastepnym razem juz musial jechac, bo byloby to podejrzane... wiec takie wyjazdy integracyjne ( w przeciwienstwie do szkolen) powinny byc dobrowolne.

Cytat:
Napisane przez _millena Pokaż wiadomość
i boli mnie wagina od środka nie ciągle, ale tak co jakiś czas , czuję jakby kłucie. Do tego ten ból w pachwinach....
ja juz dluzszy czas odczuwam taki bol, szczegolnie w pachwinach, mowilam lekarzowi, ale to w tym stadium jest normalne Tylko smiesznie musze wygladac jak ide po miescie, nagle taki atak bolu i staje wykrecona na srodku ulicy lub sklepu:P ostatnio babeczka zaczela sie ze mnie smiac
martula007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-11, 10:48   #162
niunia32
Zakorzenienie
 
Avatar niunia32
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 987
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Millena ja Ci niestety nie pomogę, bo ja nie mban problemu z powiększeniem tekstu na telefonie.
__________________
Nasz Ślub 27.08.2011

Malinka

Haniusia
niunia32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 10:49   #163
karozka
Raczkowanie
 
Avatar karozka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 181
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Ja już od rana 3 prania zrobiłam

Hmm może jeszcze podłogi wyszoruję....


millena współczuję przejść, czasami to już ręce opadają na zachowanie ludzkie

to jakaś dziwna ta kasjerka w rossie a taki nacisk jest kładziony na miłą obsługę klienta, jakby to widział ktoś z kier. to by miała porobione....
Ja jak widziałam ciężarną na sklepie to kasowałam na kasie perfumeryjnej, mimo że nie wolno było...
No, ale do tego trzeba odrobinę ludzkiej empatii ehh szkoda gadać
__________________
Leon zawodowiec
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c2n0amxwdel8a.png
karozka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 10:49   #164
centipede
Zadomowienie
 
Avatar centipede
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 055
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Witam się w nowej części
Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam takie pytanie, bo się zastanawiałam ostatnio nad tym: co myślicie o przewożeniu dziecka w wózku (w gondoli) autobusem miejskim/podmiejskim?

Bo tak sobie myślę - mamy jedno auto, którym mąż jeździ do pracy. Mieszkamy pod miastem, więc jakbym chciała się wybrać np. na spacer do parku, czy na spotkanie z kimś, czy nawet do teściów to albo musiałabym czekać aż mąż wróci (czyli popołudnie/wieczór), albo zostaje mi autobus. Do nas jeżdżą takie nieskopodłogowe, więc z wniesieniem wózka nie byłoby za bardzo problemu, tylko zastanawiam się czy to bezpieczne, np. w przypadku nagłego hamowania. Mam 10 km do miasta, jedzie się jakieś 15 min. Co myślicie?
Rinco u nas są autobusy niskopodłogowe, na których jak jest znaczek, że jest przystosowany dla inwalidów, to są takie pasy którymi można zapiąć wózek. A jeśli bez pasów to pewnie blokada kół, ale z pasami bezpieczniej

Mam pytanko z gatunku głupich czy na porodówkę można wziąć wodę mineralną gazowaną? bo ja nie lubię niegazowanej
__________________
Dominiczka jest już z nami
25.05.2012r.
centipede jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 10:51   #165
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Jak można się obnosić z ciąża w 9 miesiącu . Jakby można było odpiąć brzuch i postawić obok, to bym nie narzekała . Niektórzy ludzie to albo zapomnieli, jak sami spodziewali się dziecka, albo są zgorzkniali, bo sami nie mogli mieć potomstwa, albo nie wiem, są zwykłymi gburami.

W ogóle ostatnio, jak miałam wizytę pani z mojego hotelu położniczego, to w jej oczach zrobiłam z siebie blondynkę. Dlaczego? Zaczęłam ją pytać, czy mam kupować sobie sama picie itd. A ona: ale po co, skoro Pani ma u nas do oporu wody, kawy i herbaty? To jej tłumaczę, że nie wiedziałam, że mogę prosić o tyle wody, ile będę chcieć. Na to popatrzyła na mnie jak na kretynkę .

Edytowane przez MonikaFaustyna
Czas edycji: 2012-05-11 o 10:54
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 10:51   #166
martula007
Raczkowanie
 
Avatar martula007
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 456
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez moniczka1302 Pokaż wiadomość
mam pytanie - te karte mozna w kazdej aptece wyrobic czy tylko w jakiejs konkretnej?
on mi wyrobil ta karte w aptece dbam o zdrowie, tej sieciowce
martula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 10:51   #167
fonn
Rozeznanie
 
Avatar fonn
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 814
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez _millena Pokaż wiadomość
mam pytanko do mam ktore korzystaja w wyjątkowych okolicznościach z forum za pomocą telefonu. Jest jakaś wersja mobile ?? bo normalnie jak ja dziś sobie spróbowałam w moim za☠☠☠.istym smartfonie to nic nie widziałam tak były małe literki i nie mogłam za bardzo ich powiększyć, a więc i wcisnąć guzików wszystkich itd itd. ...
jest taka aplikacja na Androida (nie wiem czy na inne systemy też) o nazwie Tapatalk, z tym, że płatna i kosztuje 9.90 w sklepie Google - nie używam jej, ale bardzo chwalona za wygodę. Jeżeli masz telefon z wyświetlaczem z funkcją multitouch, to można ekran "rozciągać" palcami, masz taką możliwość? U mnie w Operze Mobile wszystko działa ładnie i bez problemu

kciuki za pieseczka!
fonn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 10:53   #168
niunia32
Zakorzenienie
 
Avatar niunia32
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 987
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

A co do ustępowania miejsca to polacy sa 100 lat za murzynami. Mi sie raz zdarzyło w carffurze w krakowie. Kasjerka mnie zawołała, ale miny osób w kolejce takie jakbym ich babcie skarpetka zabiła. Na szczescie miałam tylko jedna rzecz.

No i w niedzielę pani w restauracji bez problemu pozwoliła mi skorzystać z wc mimo iż nie bylam klientka. A na drzwiach info ze TYLKO dla klientów
__________________
Nasz Ślub 27.08.2011

Malinka

Haniusia
niunia32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 10:54   #169
anulka4771
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka4771
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 2 852
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez moniczka1302 Pokaż wiadomość
heh... ja tez narzekam na to, ile czasu pracuje moj maz, ale w tych czasach znalezienie pracy na 8h i jeszcze dobrze platnej chyba graniczy z cudem
Właśnie,u mnie w terenach ciężko o pracę,M dojeżdża 70kom do roboty całe szczęście raz w tyg. A jak ktoś znajdzie pracę to ją trzyma mocno i nie puszcza.Ale kto powiedział że życie jest lekkie
Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
Co trzeba zrobić żeby nosiło do sprzątania??
dobre pytanie,poproszę o odpowiedz.
__________________
12.11.2009r-żonka

Filipek ur 28.12.2007
Szymonek ur 15.05.2012

Ćwiczę
anulka4771 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-11, 10:54   #170
fonn
Rozeznanie
 
Avatar fonn
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 814
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Jak można się obnosić z ciąża w 9 miesiącu . Jakby można było odpiąć brzuch i postawić obok, to bym nie narzekała . Niektórzy ludzie to albo zapomnieli, jak sami spodziewali się dziecka, albo są zgorzkniali, bo sami nie mogli mieć potomstwa, albo nie wiem, są zwykłymi gburami.
Wiesz, pewnie wypadałoby, abym nosiła na sobie wór, albo najlepiej siedziała w domu do czasu rozwiązania
fonn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 10:56   #171
anulka4771
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka4771
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 2 852
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez centipede Pokaż wiadomość
Witam się w nowej części

Rinco u nas są autobusy niskopodłogowe, na których jak jest znaczek, że jest przystosowany dla inwalidów, to są takie pasy którymi można zapiąć wózek. A jeśli bez pasów to pewnie blokada kół, ale z pasami bezpieczniej

Mam pytanko z gatunku głupich czy na porodówkę można wziąć wodę mineralną gazowaną? bo ja nie lubię niegazowanej
Podejrzewam że jak ją położna zobaczy to będzie kwękać,że nie można.
__________________
12.11.2009r-żonka

Filipek ur 28.12.2007
Szymonek ur 15.05.2012

Ćwiczę
anulka4771 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 10:56   #172
fonn
Rozeznanie
 
Avatar fonn
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 814
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez niunia32 Pokaż wiadomość
A co do ustępowania miejsca to polacy sa 100 lat za murzynami. Mi sie raz zdarzyło w carffurze w krakowie. Kasjerka mnie zawołała, ale miny osób w kolejce takie jakbym ich babcie skarpetka zabiła. Na szczescie miałam tylko jedna rzecz.
O tak, takie sytuacje są fajne
W ogóle Niunia to się wstydź, jak tak można
fonn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 10:57   #173
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez centipede Pokaż wiadomość
Witam się w nowej części

Rinco u nas są autobusy niskopodłogowe, na których jak jest znaczek, że jest przystosowany dla inwalidów, to są takie pasy którymi można zapiąć wózek. A jeśli bez pasów to pewnie blokada kół, ale z pasami bezpieczniej

Mam pytanko z gatunku głupich czy na porodówkę można wziąć wodę mineralną gazowaną? bo ja nie lubię niegazowanej
Na mojej liście do szpitala, pisze "woda niegazowana"
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 10:57   #174
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez fonn Pokaż wiadomość
Wiesz, pewnie wypadałoby, abym nosiła na sobie wór, albo najlepiej siedziała w domu do czasu rozwiązania
No tak, zapomniałam, że wg niektórych kobietę w ciąży trzeba trzymać w piwnicy (a najlepiej, jak każdą kobietę - w kuchni), żeby czasem się nie obnosiła ze swoim brzuchem . A jak już taką się wypuszcza z domostwa, to założyć jej wór pokutny, bo nie może obnosić się ze swoimi kształtami, bo to nie wypada Ręce opadają.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 10:58   #175
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Jak można się obnosić z ciąża w 9 miesiącu . Jakby można było odpiąć brzuch i postawić obok, to bym nie narzekała . Niektórzy ludzie to albo zapomnieli, jak sami spodziewali się dziecka, albo są zgorzkniali, bo sami nie mogli mieć potomstwa, albo nie wiem, są zwykłymi gburami.

W ogóle ostatnio, jak miałam wizytę pani z mojego hotelu położniczego, to w jej oczach zrobiłam z siebie blondynkę. Dlaczego? Zaczęłam ją pytać, czy mam kupować sobie sama picie itd. A ona: ale po co, skoro Pani ma u nas do oporu wody, kawy i herbaty? To jej tłumaczę, że nie wiedziałam, że mogę prosić o tyle wody, ile będę chcieć. Na to popatrzyła na mnie jak na kretynkę .
Ale będziesz miała tam wypas a my z tobołami musimy jechać do porodu
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 10:59   #176
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez centipede Pokaż wiadomość
Rinco u nas są autobusy niskopodłogowe, na których jak jest znaczek, że jest przystosowany dla inwalidów, to są takie pasy którymi można zapiąć wózek. A jeśli bez pasów to pewnie blokada kół, ale z pasami bezpieczniej

Mam pytanko z gatunku głupich czy na porodówkę można wziąć wodę mineralną gazowaną? bo ja nie lubię niegazowanej
U nas chyba tych pasów nie ma, przynajmniej nigdy nie widziałam. Musiałabym tylko trzymać wózek i zablokować koła.

Podpinam się pod pytanie, bo mam w domu zapas gazowanej Piwniczanki i nie wiem czy kupować coś innego czy może być z bąbelkami
rinco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 11:00   #177
fonn
Rozeznanie
 
Avatar fonn
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 814
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
No tak, zapomniałam, że wg niektórych kobietę w ciąży trzeba trzymać w piwnicy (a najlepiej, jak każdą kobietę - w kuchni), żeby czasem się nie obnosiła ze swoim brzuchem . A jak już taką się wypuszcza z domostwa, to założyć jej wór pokutny, bo nie może obnosić się ze swoimi kształtami, bo to nie wypada Ręce opadają.
Dokładnie tak
a najśmieszniejsze, że byłam tego dnia ubrana w naprawdę luźną koszulkę (a przylegające do ciała też teraz noszę).

Zabawne, że jak idzie po ulicy facet w typie Ferdka Kiepskiego, któremu wystaje włochaty piwny brzuch (na pewno nie mniejszy niż nasze 9-miesięczne) spod koszuli, to jakoś nikt mu docinków (chyba) nie robi.
fonn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 11:00   #178
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez niunia32 Pokaż wiadomość
A co do ustępowania miejsca to polacy sa 100 lat za murzynami. Mi sie raz zdarzyło w carffurze w krakowie. Kasjerka mnie zawołała, ale miny osób w kolejce takie jakbym ich babcie skarpetka zabiła. Na szczescie miałam tylko jedna rzecz.

No i w niedzielę pani w restauracji bez problemu pozwoliła mi skorzystać z wc mimo iż nie bylam klientka. A na drzwiach info ze TYLKO dla klientów
Może skarpetka była nie świeża
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 11:01   #179
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
Ale będziesz miała tam wypas a my z tobołami musimy jechać do porodu
Tak, a po porodzie dostanę poczęstunek w postaci sucharka ze słodkim kremem i różową posypką o smaku anyżu ( ). To druga rzecz, obok marchewki, wywołująca u mnie odruch wymiotny.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 11:02   #180
karozka
Raczkowanie
 
Avatar karozka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 181
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez fonn Pokaż wiadomość

ja byłam dwa dni temu w sklepie spożywczym, taki supermarket z koszykami, idę sobie między półkami i coś mi się wydawało, że jakaś parka koło 50tki mi się dziwnie przygląda. A byłam w swoim najliźniejszym t-shircie. I słyszę nagle jak pani mówi do pana: zobacz, jak ta się z tą ciążą obnosi! potem mnie unikali między półkami i jak zobaczyli, że stoję w kolejce do kasy, którą wybrali, skręcili do innej

Dziewczynki, mam pytanie natury technicznej.
Jak konkretnie wygląda - i w jakiej jest ilości - płyn owodniowy, którego "ulewaniem" należy się zacząć martwić?
Nie wierzę po prostu co za ludzie
Skąd się takie bydło bierze

Ja tocząc się ostatnio chodnikiem z przedszkola usłyszałam komentarz, że pani wielkogabarytowa idzie
Czasami to się płakać chcę naprawdę...

U każdego to jest inaczej, u jednych chluśnie od razu duża ilość, u innych najpierw trochę zmoczy bieliznę, potem spokój a później np. jak będziesz chodzić to poczujesz, że coś cieknie... No i zazwyczaj jest przeźroczysty i ma lekko słodkawy zapach, chociaż czasami zdarza się, że ma zielonkawy kolor i wtedy trzeba jak najszybciej do szpitala.

Z odchodzącymi wodami trzeba się zgłosić do szpitala, ze względu na ryzyko zakażenia dziecka
__________________
Leon zawodowiec
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c2n0amxwdel8a.png
karozka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:23.