Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-20, 00:12   #151
Leo$
Zadomowienie
 
Avatar Leo$
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 025
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

Paula 78....?

jasne pewnie kawalek Twojego uda albo skrzydelka (raczki) samkowalby lepiej...

kolejny ajax
Leo$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 00:19   #152
Leo$
Zadomowienie
 
Avatar Leo$
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 025
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

Do wszystkich ktorych irytuje moj tekst "o wypranym mozgu"...
Nie zloscie sie ! To nie jest nienawisc skierowana przeciwko WAM
W delikatny sposob nie da sie przedstawic tak drastycznego problemu.

( p.s. We wszechswiecie istnieje zasada wymiany...wszystko do nas wroci )
Koniec. Dziekuje Tez Was Kocham
Leo$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 00:46   #153
Paulyna
Zakorzenienie
 
Avatar Paulyna
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 9 319
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

Film mi sie otwiera... ale nie chce tego ogladac, bo domyslam sie co tam bedzie. Bylo juz wiele takich akcji w telewizji, programy, gdzie pokazywane bylo, w jakich okolicznosciach zwierzeta "zyja" zanim ostatecznie spotka je smierc... Ale taki apel na forum nic nie wskora niestety...
Ja osobiscie jem malo miesa ogolnie nie przepadam, ale mam swoje miesne smakolyki, z ktorych raczej nie zrezygnuje... Wiadomo "cos za cos"...
Fakt faktem mogliby zabijac je w "przyjemniejszych" okolicznosciach... a takie znecanie sie jest okropne...
Paulyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 07:39   #154
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

Cytat:
Napisane przez Leo$
szkoda slow...
to swietny przyklad na wybiorcze czytanie - wyszukujesz newralgiczne slowa i przyklejasz etykietke...co to bylo omo czy ajax?
niezle...
A moze jak bedziesz inaczej formułowac posty, to ludzie inaczej będą reagowac? Zawiedziona, bo nikt nie poparł twojego apelu? Nie dziwne.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 07:46   #155
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

Cytat:
Napisane przez Leo$
Paula 78....?

jasne pewnie kawalek Twojego uda albo skrzydelka (raczki) samkowalby lepiej...

kolejny ajax
a czy przypadkiem nie pracujesz w fabryce ajaxu ?

Leos-naprawdę....przesadzasz,n adinterpretujesz.....


take a chill pill
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 08:15   #156
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

Cytat:
Napisane przez Leo$
szkoda slow...
to swietny przyklad na wybiorcze czytanie - wyszukujesz newralgiczne slowa i przyklejasz etykietke...co to bylo omo czy ajax?
niezle...
Cytat:
Paula 78....?

jasne pewnie kawalek Twojego uda albo skrzydelka (raczki) samkowalby lepiej...

kolejny ajax
Zgodzę się.
Szkoda słów.

Da się.
Niepotrzebnie zajęłaś i zajmujesz stanowisko wszechwiedzącej - ''bo Ty dokonałaś wyboru''. No to jest najlepszy. (Nie bądź taki mądrzałek ).
Jest najlepszy. Dla Ciebie.

Dla mnie EOT.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 08:20   #157
Cytryna01
Rozeznanie
 
Avatar Cytryna01
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 581
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

Ja zawsze wychodziłam z założenia, że jeśli my nie zjemy kurczaka to te kurczaki zjedzą nas
Czy to nie oczywiste?
__________________

Cytryna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-20, 08:28   #158
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

Cytat:
Napisane przez Leo$
Paula 78....?

jasne pewnie kawalek Twojego uda albo skrzydelka (raczki) samkowalby lepiej...

kolejny ajax
komu by smakowal? Tż nie narzeka szczegolnie smakuja mu uda :P
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 09:14   #159
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

Chwilke mnie nie było a tu taka nagonka na mnie
mozecie se myslec co chcecie,mozecie mi dawac ujemna karme nawet codziennie(bo ktos tam wyzej napisal ze mi dzisiaj da)przejmowac sie tym raczej nie bede,bo nie jestem na forum po to zeby zbierac jakies punkty,tylko wygłaszac swoje poglady,dowiadywac sie ciekawych dla mnie rzeczy i ewentualnie pogadac z kims kto mnie rozumie,tygrysiatko to pierwsza osoba,której dalam ujemną karme od kad jestem na wizazu,po prostu nie podobają mi sie jego poglądy i jego posty,czyz nie moge wyrazic swojego zdania?
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 09:19   #160
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

Cytat:
Napisane przez malenka294
Chwilke mnie nie było a tu taka nagonka na mnie
mozecie se myslec co chcecie,mozecie mi dawac ujemna karme nawet codziennie(bo ktos tam wyzej napisal ze mi dzisiaj da)przejmowac sie tym raczej nie bede,bo nie jestem na forum po to zeby zbierac jakies punkty,tylko wygłaszac swoje poglady,dowiadywac sie ciekawych dla mnie rzeczy i ewentualnie pogadac z kims kto mnie rozumie,tygrysiatko to pierwsza osoba,której dalam ujemną karme od kad jestem na wizazu,po prostu nie podobają mi sie jego poglądy i jego posty,czyz nie moge wyrazic swojego zdania?
Możesz. Wolna wola. Pochwalam/ nie pochwalam - czyż nie w końcu..?
(Szkoda, że wolisz rozmawiać jedynie z kimś, kto Cię rozumie - ale to już moja prywatna opinia).
Po co używać zatem karmy? Skoro nie jesteśmy tu dla punktów, a jedynie po to, by wyrażać poglądy ..?
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 09:29   #161
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

Aeterno nie zrozumiałas mnie,albo ta ja w zly sposób ujelam to co chciałam wyrazic.to że chce porozmawiac z kims kto mnie rozumie to znaczy ze,znalazłam kilka takich osób tu na forum,które są w takiej samej życiowej sytuacji jak ja i po prostu lubie sobie czasem z nimi pogadac
hmm co do tej karmy,jak juz pisałam nigdy wczesniej nie uzyłam negatywnej,ale posty tygrysiatka mnie naprawde bardzo zraziły,ogólnie to uzywam karmy bo chcąc nie chcąc takie jest forum takie zasady,ale zapewniam ze ja traktuje ją tylko jak dodatek w forum,chociaz miło jest ujrzec jakis pozytywny komentarz w swojej karmie,pozdrawiam
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-20, 09:39   #162
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

Wiem. Podpuściłam Cię trochę.

Ja się też zaraz wyłączam.

Poza tym - to jest decyzja każdego z nas, za co pomaca - i jak.

Karma już dawno (od początku) przestała spełniać funkcję, jaką przewidziało (tylko chyba taką) dla niej szefostwo - i skoro karma jest - musimy to (sposób przyznawania) zaakceptować, bo go nie zmienimy. Nas nie zmienimy.

Przykro mi jedynie, że można otrzymać negatywa za pogląd.
(Bo ja) dla odmiany nic złego w postach Tygrysiątka nie znalazłam. On jedynie - dla mnie - rozmawiał. Nie był (wg mnie) agresywny, zaczepliwy, napastliwy itd - np.

Ale - przyznajemy za poglądy. Przy pozytywach jest to fajne. Przy negatywach - dużo mniej. Przykro mi tylko - i tyle. Cenzurujemy się . Dobrze lub źle. Przyklaskujemy sobie, zgadzając się - lub - ''potępiamy''. Cudzy sposób myślenia.
Nie wtrącam się już .

Spadejszyn [ ]
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 09:53   #163
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

Dodam jedynie, że znając wątek - nie jestem przekonana do poglądów Tygrysa.
Ale tematu już nie rozwijam. Bo rozumiem też jego przekaz, wiem, co jest w książkach do biochemii - ale mam trochę już inne, może ''nowsze'' , może błędne - spojrzenie na kwestie żywieniowe - i uważam - że mięso najwłaściwszym, a może i nawet w ogóle dobrym (''najlepszym'') - rozwiązaniem w diecie (''raczej'') nie jest.
Już pomijam - moje podejście do odżywiania się w ogóle.

Pomijam także - że samo zaprojektowanie optymalnej diety - wymaga od człowieka stosownej wiedzy, (która jest do porzyswojenia, i ludzie nie chcący wcinać mięcha - /raczej/ ją przyswajają) - nie tylko poglądu: nie jem mięsa, warzywka i zwierzątka są cool. Wierzę, że ludzie są rozsądni - że wegetarianin to przecież nie jest postrzelona nastolatka, która ma zamiar zafundować sobie np. jakąś osteoporozę licząc kalorie w marchewce - i wyrywając drugiemu kebaba z ręki.


Ale zdanie: dobrym człowiekiem to Ty na pewno nie jesteś..?
Aż przykro (mnie) się czyta takie słowa.

EOT-uję się.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 09:59   #164
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

bardzo zabolalo mnie to co mysli tygrysiatko,np[/QUOTE]juz od urodzenia maja wyrok podpisany ze jak urosna do takiej i takiej wagi to beda przeznaczone na mieso i dla mnie to jest normalne.[/QUOTE]
ja wiem moze uwazacie ze jestem jakas dziwna,zdaje sobie z tego sprawe ze mało kto mnie zrozumie,ale po prostu dla mnie nie jest to normalne,bezsensowne cierpienie zwierzat nie jest dla mnie sprawą normalna,moze niedlugo zrobi się chodowle ludzi,którzy z odpowiednia wagą pojdą na mieso.zwierze nie moze sie nawet obronic,powiedziec co czuje,a zapewniam was ze czuje i cierpi,wiecie ze krowy jak idą na rzez to płaczą
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 10:03   #165
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

no moze z tym zdaniem dobrym człowiekiem to ty napewno nie jestes poniosło mnie,przepraszam,nie miałam prawa tak napisac
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 10:24   #166
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

Cytat:
Napisane przez malenka294
no moze z tym zdaniem dobrym człowiekiem to ty napewno nie jestes poniosło mnie,przepraszam,nie miałam prawa tak napisac
Milo,ze chociaz tyle zauwazylas.

Co do cytatu z Tygrysa jaki usilowalas wkleic - dotyczyl tego, ze sa fermy np. kurczakow ktore sa hodowane po to zeby je zabic i zeby miec z nich mieso. Stwierdzenie faktu.
Jedzac marchewke wiesz ze byla kiedys jest posiana, podlewana i w koncu wyrwana z ziemi, umyta,oczyszczona i przeznaczona do zjedzenia. I to jest normalne.
Osoba jedzaca mieso tez wie ze "skas" ono pochodzi /bo w to ze hamburgery sa ze sklepu a nie z krowy jedynie male dzieci wierza /, ze zwierze bylo hodowane w tym celu.I w tym sensie to jest normalne. Mieso - jak marchewka - nie pojawia sie tak po prostu.
ergo:
Dajesz zly dotyk za akceptacje tego faktu???

EOT
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 10:32   #167
króliczek
Zakorzenienie
 
Avatar króliczek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 813
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

Mi jest jedynie przykro, że za poglądy, wcale nie kontrowersyjne ani sprzeczne z dobrem ogółu, daje się złą karmę. Mamy wolność słowa, myśli i poglądów, więc zamiast działać pod wpływem impulsu, należałoby nawiązć dialog. Ja też w pewnych sprawach różnię się poglądami Tygryska, ale jak to kiedyś napisała mi jedna z Wizażanek "miło jest różnić się poglądami". Trzeba mieć tylko odpowiednie podejście. Mylę się?
króliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 10:39   #168
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

Cytat:
Napisane przez króliczek
Ja też w pewnych sprawach różnię się poglądami Tygryska, ale jak to kiedyś napisała mi jedna z Wizażanek "miło jest różnić się poglądami". Trzeba mieć tylko odpowiednie podejście. Mylę się?
Oczywiście że się nie mylisz Nudno by było gdyby zawsze wszyscy się ze sobą zgadzali, dyskusja z ciekawym "przeciwnikiem", możliwość poznawania odmiennych od własnych poglądów to wielka przyjemność
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 11:51   #169
tygrysiatko18
Zadomowienie
 
Avatar tygrysiatko18
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 063
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

Cytat:
Napisane przez malenka294
bardzo zabolalo mnie to co mysli tygrysiatko,np
Cytat:
juz od urodzenia maja wyrok podpisany ze jak urosna do takiej i takiej wagi to beda przeznaczone na mieso i dla mnie to jest normalne.
ja wiem moze uwazacie ze jestem jakas dziwna,zdaje sobie z tego sprawe ze mało kto mnie zrozumie,ale po prostu dla mnie nie jest to normalne,bezsensowne cierpienie zwierzat nie jest dla mnie sprawą normalna,moze niedlugo zrobi się chodowle ludzi,którzy z odpowiednia wagą pojdą na mieso.zwierze nie moze sie nawet obronic,powiedziec co czuje,a zapewniam was ze czuje i cierpi,wiecie ze krowy jak idą na rzez to płaczą
to mam pytanie? jak napisze ze ziemia kreci sie dookola wlasnej osi i ze porusza sie po elipsie dookola slonca to tez dostane ujemna karme? za stwierdzenie faktu dostaje sie po lapach.

Cytat:
Napisane przez króliczek
Mi jest jedynie przykro, że za poglądy, wcale nie kontrowersyjne ani sprzeczne z dobrem ogółu, daje się złą karmę. Mamy wolność słowa, myśli i poglądów, więc zamiast działać pod wpływem impulsu, należałoby nawiązć dialog. Ja też w pewnych sprawach różnię się poglądami Tygryska, ale jak to kiedyś napisała mi jedna z Wizażanek "miło jest różnić się poglądami". Trzeba mieć tylko odpowiednie podejście. Mylę się?
no coz to ja tu mam ograniczone poglady i klapki na oczach, ze mna nie da sie nawiazac dialogu, bo przeciez mam odmienne zdanie na ten akurat temat dlatego wygodniej jest powiedziec ze jestem zlym czlowiekiem

ale kwestie tego zostawiam juz w spokoju.


Chcialem tylko poznac plusy zywienia sie bezmiesnego poparte chociazby cytatami z jakiejs ksiazki albo linkiem do jakiejs strony
__________________
Jestem stuprocentowym facetem, na prawie stuprocentowo babskim forum
tygrysiatko18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-20, 11:52   #170
anakonda
Zadomowienie
 
Avatar anakonda
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 075
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

Cytat:
Napisane przez malenka294
wiecie ze krowy jak idą na rzez to płaczą
Owce, barany - podobno na sam widok noża.
Przykro...
__________________

anakonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 11:57   #171
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

tygrysku zle mnie zrozumiałes,nie chodzilo mi o to ze napisałes o tych farmach,tylko o to ,ze JEST TO DLA CIEBIE NORMALNE,bo da mnie nie jest normalne bezsensowne cierpienie zwierzat
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 12:02   #172
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

Cytat:
Napisane przez anakonda
Owce, barany - podobno na sam widok noża.
Przykro...
no własnie,to boli moze to glupio zabrzmi ale wczujmy sie w ich sytuacje,przeciez to tez sa zywe stworzenia tak jak nasze koty,psy(moze je tez niedlugo bedziemy jesc?),które czują,a najgorsze jest to ze nie moga nic powiedziec
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 12:09   #173
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

Cytat:
Napisane przez malenka294
tygrysku zle mnie zrozumiałes,nie chodzilo mi o to ze napisałes o tych farmach,tylko o to ,ze JEST TO DLA CIEBIE NORMALNE,bo da mnie nie jest normalne bezsensowne cierpienie zwierzat
A czy Tygrys napisał, ze normalne jest dla niego trzymanie zwierząt w fatalnych warunkach, przewożenie ich stłoczonych w cieżarówkach przy czym łamią sobie nogi i zadeptują wzajemnie, niehumanitarne zabijanie? Nie. Napisał, ze istnieją takie farmy gdzie hoduje się zwierzęta przeznaczone na ubój i to dla niego jest normalne.

Czytanie ze zrozumieniem

Dla mnie też jest to normalne. Jak najbardziej normalne. Ciekawe czy ja też dostanę jakąś ujemną karmę
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 12:13   #174
tygrysiatko18
Zadomowienie
 
Avatar tygrysiatko18
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 063
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

Cytat:
Napisane przez malenka294
tygrysku zle mnie zrozumiałes,nie chodzilo mi o to ze napisałes o tych farmach,tylko o to ,ze JEST TO DLA CIEBIE NORMALNE,bo da mnie nie jest normalne bezsensowne cierpienie zwierzat
czyli co? jak ktos uprawia warzywa i przeznacza je na sprzedaz czerpie z tego zyski to jest ok? ale jak juz ktos prowadzi hodowle i wie ze to zwierze pojdzie na mieso i tez chce miec z tego zyski to juz nie jest ok? ja jestm przeciwny zabijaniu dziko zyjacych zwierzat ktore zabija sie tylko po to zeby obedrzec je ze skory i ta sprzedac, ale jesli ktos prowadzi interes i ma zwierzeta hodowlane i robi wszystko zgodnie z przepisami to wlasnie to jest dla mnie NORMALNE
__________________
Jestem stuprocentowym facetem, na prawie stuprocentowo babskim forum
tygrysiatko18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 12:15   #175
a-sea-of-honey
Zadomowienie
 
Avatar a-sea-of-honey
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Wiadomości: 1 910
GG do a-sea-of-honey
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

Widze, ze temat sie rozkrecil, odkad ostatnio tu bylam. A zatem w kwestii diety wegetarianskiej i jej szkodliwosci badz braku nie odkryje Ameryki: wystarczy nie generalizowac. Jednemu zaszkodzi, innemu nie. Moja znajoma przez wegetarianizm otarla sie o anemie, a ja nie jadlam miesa przez rok (z drobnymi wyjatkami podczas Swiat) i nic mi sie nie dzialo. Nie jadlam, bo po kilku latach bulimii moj zoladek zle reagowal na mieso i mnie bolal. Ale dieta wegetarianska pomogla mi na te bole i teraz moge jesc juz wszystko, co lubie - wiec jest to dowod na jej dobroczynne dzialanie. Chociaz jak juz jestesmy przy miesie, to i tak jem glownie drob, ktory ze wszystkich zwierzat przeznaczonych na uboj najlatwiej jest zabic. Staram sie unikac wolowiny i wieprzowiny, czasami robie wyjatek. Robi na mnie wrazenie cierpienie zwierzat, a im wieksze zwierze, tym bardziej cierpi przy zabijaniu. I mysle, ze glownie w sposobie zabijania lezy problem. Jak juz napisalo kilka dzielnych Wizazowych wegetarianek, "byc wege" znaczy nie tylko nie jesc miesa, ale posiadac okreslona postawe zyciowa. Nie kazdemu ona musi odpowiadac i nie mozna zmusic wszystkich do podporzadkowania sie!
Odnosnie ciekawostki na temat glodu na swiecie, paszy itd. - wypadaloby sie zastanowic, zanim sie cos takiego umiesci. Po pierwsze, nie wiadomo, skad wzieto na tamtej stronie dane statystyczne. Po drugie, problem glodu na swiecie nie bierze sie z braku zywnosci, tylko z jej nierownomiernego "rozmieszczenia", a wiec wchodza tu w gre czynniki kulturowo-spoleczno-polityczne. A one na pewno nie maja nic wspolnego z iloscia paszy, jaka zjadaja zwierzeta przeznaczone na uboj.
a-sea-of-honey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 12:18   #176
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

Cytat:
Napisane przez tygrysiatko18
czyli co? jak ktos uprawia warzywa i przeznacza je na sprzedaz czerpie z tego zyski to jest ok? ale jak juz ktos prowadzi hodowle i wie ze to zwierze pojdzie na mieso i tez chce miec z tego zyski to juz nie jest ok? ja jestm przeciwny zabijaniu dziko zyjacych zwierzat ktore zabija sie tylko po to zeby obedrzec je ze skory i ta sprzedac, ale jesli ktos prowadzi interes i ma zwierzeta hodowlane i robi wszystko zgodnie z przepisami to wlasnie to jest dla mnie NORMALNE
no własnie zgodnie z przepisami,a gdzie jakies normy humanitarne,etyczne?
dla mnie nigdy nie będzie normalne,traktowanie zywych stworzen jako pokarm,zdaje sobie z tego sprawe ze nie wygram,bo jestem mniejszoscią i mało kto mnie rozumie,hmm moze wogóle niepotrzebnie zabierałam głos w tej kwestii,bo to chyba bez sensu
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 12:23   #177
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

Cytat:
Napisane przez blue_eyed_kitty
Mimo to uważam że człowiek nigdy nie zrezugnuje z mięsa. Nie myśl tylko że jestem obłudna bo wróbelkom pomagam a krówki cierpią...
Wiem że wegetarianizm może być zdrowy...może... Ale rezygnacja z mięsa jest wbrew naturze... Jak to ma być my rezygnujemy z mięsa a zwierzęta się w naturze zażynają... Bo tak jest...My jesteśmy tylko jednym z gatunków na tym świecie...Fakt, najokrutniejszym. Ale żeby to zmienić musiałaby się zmienić połowa ludzkośći... Miliony nie starcza...
Co moim zdaniem powinno się zmienić jest traktowanie zwierząt. To by wystarczyło...żeby nie cierpiały...
Zgadzam się z tą wypowiedzią. Pozatym nigdy nie będzie tak, że nagle wszyscy ludzie przestaną jeść mięso. Tak samo jak ktoś teraz napisał, że brak mięsa może spowodować np to że zniknie nam okres, więc jak widać mięso też jest ważne. Poprostu uważam, że ludzie powinni ograniczyć jedzenie.
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 12:24   #178
tygrysiatko18
Zadomowienie
 
Avatar tygrysiatko18
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 063
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

Cytat:
Napisane przez malenka294
no własnie zgodnie z przepisami,a gdzie jakies normy humanitarne,etyczne?
normy, ktos juz o nich pisal, oddzielne pomieszczenia, poczekalnie, zwierzeta wprowadzane pojedynczo, zabijane, pomieszczenie czyszczone z krwi i wprowadzane nastepne, dla mnie to przepisy dobre.

Cytat:
Napisane przez malenka294
dla mnie nigdy nie będzie normalne,traktowanie zywych stworzen jako pokarm,zdaje sobie z tego sprawe ze nie wygram,bo jestem mniejszoscią i mało kto mnie rozumie,hmm moze wogóle niepotrzebnie zabierałam głos w tej kwestii,bo to chyba bez sensu
wiesz z biologicznego punktu widzenia rosliny tez sa zywe, rosna, maja uklad nerwowy (prymitywny ale maja) pozywiaja sie, pobieraja energie.

a glos w dyskusji zabieraj o to wlasnie chodzi zeby byc otwartym na zdanie innych i umiec je akceptowac.
__________________
Jestem stuprocentowym facetem, na prawie stuprocentowo babskim forum
tygrysiatko18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 12:33   #179
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

aha czyli uwazasz ze zabijanie zywych stworzen jest humanitarne,to moze zjadajmy siebie nawzajem,no bedziemy wchodzic pojedynczo,będą poczekalnie,no co czyz to nie bedzie humanitarne?a gdzie uczucia,cierpienie?? a co do tych roslin to juz była chyba ironia z twojej strony,na początku watku są posty na ten temat,poczytaj sobie
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 12:37   #180
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Apel Do Wszystkich Jedzacych Mieso

Cytat:
Napisane przez malenka294
aha czyli uwazasz ze zabijanie zywych stworzen jest humanitarne,to moze zjadajmy siebie nawzajem,no bedziemy wchodzic pojedynczo,będą poczekalnie,no co czyz to nie bedzie humanitarne?a gdzie uczucia,cierpienie?? a co do tych roslin to juz była chyba ironia z twojej strony,na początku watku są posty na ten temat,poczytaj sobie

Mialam sie nie wypowiadac, ale:
ja widze roznice miedzy CZLOWIEKIEM a ZWIERZECIEM.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:21.