Imię dla dziecka - wątek zbiorczy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-30, 18:19   #151
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

A ja również lubie imię Kasia)
Ja jestem Natalia i przeraziło mnie ze zajmuje 4 miejsce na liście najpopularniejszych :P
Synkowi dam na imie Tristan.
A córci to nie wiem.
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 18:23   #152
Kraczitka
Raczkowanie
 
Avatar Kraczitka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 438
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

4girl - Aurelia, Adelajda, Francesca
4boy-Bruno, Joshua
Kraczitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 18:56   #153
Roksana S.
Raczkowanie
 
Avatar Roksana S.
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasto powiatowe
Wiadomości: 185
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

Dziewczyny, a co myślicie o imieniu Carmen ? A Jagoda ? Całkiem ładne, prawda ? A Zefiryna ?
Roksana S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 20:22   #154
Hiacynta
Raczkowanie
 
Avatar Hiacynta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: już sama nie wiem skąd ;)
Wiadomości: 429
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

Jagoda bardzo fajnie podobają mi się też Alicja, Amelia, Emilia, Helenka, Klara, Nadja, Julita i dla chłopców Dominik, Sergiusz, Tymoteusz, Gabriel, Jacek, Błażej i wiele innych
__________________
Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe.
Hiacynta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 08:44   #155
joannap18
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Wiadomości: 168
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

Cytat:
Napisane przez serafina
a jakie wam sie podobają imionka?mnie dla dziewczynek:Klara,Bianka, Antonina,moja Eryka i Mishel a dla chlopca :Amadeusz,Mateusz,Fabian i Olivier
No cóż, zdecydowanie Fabian Jan (syneczek), poza tym podobały mi sie imiona: dla chłopca jeszcze Krzysztof a dla dziewczynki Oliwia (teraz już za bardzo oklepane), Maria Joanna, Zofia, Małgorzata...więcej mi do głowy nie przychodzi (jak byłam w ciąży, cały czas mówiłam, że będzie Maria Joanna, ale plany się zmieniły ).
Pozdrawiam!
joannap18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 09:53   #156
asiaasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

hm dla chlopców bardzo podobają mi się imiona : Szymon, Błażej, Oskar i Gabriel a dla dziewczynek hmm Emilia...
asiaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 10:15   #157
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 798
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

Tak obserwuje tę dziwną mode na dziwne imiona i stwierdzam , że oryginalnymi imionami dla dzieci są w tej chwili : Ania, Kasia, Piotr, Krzysztof
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-01, 11:29   #158
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

Cytat:
Napisane przez Gonia
Tak obserwuje tę dziwną mode na dziwne imiona i stwierdzam , że oryginalnymi imionami dla dzieci są w tej chwili : Ania, Kasia, Piotr, Krzysztof
dokładnie !
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 12:10   #159
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

Jestem za tym żeby dawać dziecku imię polskie, uniwersalne, proste w wymowie i pisowni. Nie chce nikogo urazić ale jak słysze o tych wszystkich Vannesach i innych amerykańskich cudach to włos mi się na głowie jeży. Ciekawe że nikt w Ameryce nie pomyśli o tym żeby dać dziecku cudne polskie imię np. Barbara. Osobiście mam słabość do imion rosyjskich ale też sobie darowałam. Kultywujmy naszą tradycje. Po co utrudniać dziecku życie w przyszłości? Lepiej zadbać o jego rozwój, wykształcenie, rozbudzać w nim ciekawość świata niż silić się na super oryginalne imię które nie jest żadnym kapitałem na przyszłość.
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 12:49   #160
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

Mi jeszcze przyszło na myśl- czy te z was, które chciałyby nadać dziecku imię typu: Francecsa, Mishel,Joshua, Carmen i Brian- zdają sobie sprawę z tego, że żyjemy w Polsce i przy rejestracji imienia obowiązują (w większosći przypadków) polskie litery, tak więc Francesca będzie Franczeską, Joshua-Dżoszułą a Brian-Brajanem? Czy w takiej pisowni nadal podobają się wam te imiona?
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 13:00   #161
Alfirin
Przyczajenie
 
Avatar Alfirin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 20
GG do Alfirin
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

primavera, zgadzam się z Tobą- znam dwa takie przypadki; pierwszy, gdy nawiedzona mamusia postanowiła dać dziecku na imię Elvis, ale w urzędzie poinformowano ją, że w Polsce "v" się nie stosuje, więc synek został ostatecznie Elwisem i bynajmniej wdzięczny rodzicielce za to nie jest- a drugi, kiedy para dość często bywająca w krajach anglosaskich, zdecydowała obdarzyć dziecię imieniem Geoffrey (po jakimś przyjacielu)- niestety, rezultatem był Dżefrej, co, przyznacie, szczególnie atrakcyjnie nie wygląda.
Ja akurat mam kompletny odjazd na punkcie imion stworzonych przez Tolkiena- ale jeśli w ogóle zdecyduję się dać mojej córeczce imię na cześć jakiegoś Elfa, na pewno będzie to drugie, nie pierwsze. Pomijam już ewentualne problemy z chrztem...
__________________
We sat and watched as the moon rose again for the very first time...
Alfirin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-01, 13:58   #162
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

Odnośnie silenia się na oryginalność już się wypowiedziałam, ale jeżeli ktoś chce nazwać swoje dziecko jakoś oryginalnie, to ma do tego prawo. W urzędzie stanu cywilnego mają prawo odmówić wpisania imienia dziecka, które jest: ośmieszające, nieprzyzwoite, w formie zdrobniałej, oraz gdy imię nie różnicuje płci dziecka. No i nie można nadać dziecku więcej niż 2 imion. Oczywiście jest to sprawa uznaniowa Kierownika USC ale jak ktoś chce, to można sie upierać przy swoim imieniu. Tak samo nie ma obowiązku, by imie było pisane "po polsku" - ale jak tu widać dla urzędników nie jest to oczywiste. Sprawy związane z wyborem "oryginalnego" imienia lądowały już często w NSA, który niezmiennie podkreśla, że wybór imienia dla dziecka należy do rodziców i nie można go ograniczać poza ustawowymi przypadkami (jak wyżej). Jeśli więc sie uprzecie, to możecie zpaisać swoje dziecko jako "Elvis", "Joshua", "Xavier" czy "Fabienne". No cóż, jeśli się to komuś podoba...
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 14:37   #163
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

Cytat:
Napisane przez Joasiaa
Jestem za tym żeby dawać dziecku imię polskie, uniwersalne, proste w wymowie i pisowni. Nie chce nikogo urazić ale jak słysze o tych wszystkich Vannesach i innych amerykańskich cudach to włos mi się na głowie jeży. Ciekawe że nikt w Ameryce nie pomyśli o tym żeby dać dziecku cudne polskie imię np. Barbara. Osobiście mam słabość do imion rosyjskich ale też sobie darowałam. Kultywujmy naszą tradycje. Po co utrudniać dziecku życie w przyszłości? Lepiej zadbać o jego rozwój, wykształcenie, rozbudzać w nim ciekawość świata niż silić się na super oryginalne imię które nie jest żadnym kapitałem na przyszłość.
Joasiaa, zgadzam sie z Tobą, z małym wyjatkiem. Niech imię bedzie proste w wymowie i pisowni ale nie upieram się przy typowo polskich imonach. Jest wiele imion "miedzynarodowych" np. Adam, Daniel, Anna czy Julia. A nawet Barbara, to nie jest typowo polskie imię, występuje także w języku angielskim i niemieckim.
Ale zgadzam się w całej rozciągłości z tym, ze nie imię decyduje o naszej orginalności tylko nasze dokonania.
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 14:43   #164
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

Dałam zły przykład
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 15:07   #165
fruzienka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 1 441
GG do fruzienka
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

jak kiedys bede miala dzieci to beda sie nazywac Jasio i Zosia - Jasio po moim najukochanszym dziadku a Zosia bo po prostu jest takie zwykle i wg mnie sliczne podobaja mi sie te imiona juz bardzo bardoz dlugo i mysle ze mi sie nie odmieni
fruzienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 18:45   #166
serafina
Raczkowanie
 
Avatar serafina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 99
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

dobrze .. ale mnie nie chodzilo o imiona typowo zagraniczne ..przecież moja Eryka ma tez stare Polskie imie po prababci ..ale denerwuje mnie jak zajde do przedszkola a tam same Nadie i Nicole :/
serafina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 20:03   #167
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

Nie czepiam sie, bron Boze, ale Eryka to nie jest stare polskie imie. Pochodzi ze Skandynawii i tam jest bardzo popularne i w meskiej i zenskiej formie. Typowo polskie imiona to np. Mieczyslaw, Bozydar, Miroslawa.
Ale mnie akurat imie Eryka sie podoba, niezaleznie od tego z jakiego jezyka pochodzi
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 20:50   #168
gosiaisog
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Brno/Czechy
Wiadomości: 111
Wyślij wiadomość przez ICQ do gosiaisog GG do gosiaisog
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

ERYKA
Żeńska forma imienia → Eryk. Imię to w Polsce nadawane jest od XV w. Zdrobnienia: Ika, Erka, Rika. Obce formy: Eryka, Erica (ogólnie przyj. forma).
Chyba jednak mozna uznac je za staropolskie ;P
gosiaisog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 21:21   #169
Alfirin
Przyczajenie
 
Avatar Alfirin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 20
GG do Alfirin
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

Absolutnie nie- jeśli jest używane w Polsce, nawet od tak dawna, nie oznacza to automatycznie, że jest polskie. Zresztą- przeczytaj, co znalazłam na temat imienia Eryk i Eryka;
Eryk - imię męskie pochodzenia skandynawskiego. Nadawane wielu jarlom i królom szwedzkim. Pochodzenie tego imienia podaje się ze staro-wysoko-niemieckiego, gdzie era - honor, cześć oraz richi - bogaty. Całość zaś oznacza osobę zasobną w honor. Jego popularność sięga czasów króla szwedzkiego Eryka zmarłego w 1160.
Forma żeńska: Eryka

Zdrobnienia i skróty: Rika, Ika
W innych językach: łac. Ericus
niem. Erich, Erik
węg. Erik, Erika
Pochodzenie i znaczenie: staro-wysoko-niemieckie: era - honor, cześć oraz richi - bogaty. Imię oznaczające osobę, która jest zasobna w honor (cieszy się wielką czcią u innych).
Uwagi i ciekawostki: Imię popularne od czasów króla szwedzkiego Eryka (zm. 1160).
__________________
We sat and watched as the moon rose again for the very first time...
Alfirin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-02, 23:04   #170
liwiamaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 25
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

wild rose--- lepiej sie zastanów zanim cos podobnego napiszesz!! moim zdaniem NADIA to bardzo ładne imię a moim wymarzonym imieniem dla dziewczynki jest LIWIA ale cóż skoro mam 2 synów-- Bartka i Filipka A Filip miał być Szymonem, Konradem ale podobało mi się też bardzo Eryk
liwiamaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 07:25   #171
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

Alfirin ma rację. Stare imiona polskie to imiona słowiańskie wywodzace się z przedchrześcijańskiej tradycji słowiańskiej. Nie jest ważne od jak dawna imie jest nadawane w Polsce ale jego pochodzenie. Ale to tak na marginesie.
Nadawajmy takie imiona swoim dzieciom jakie nam sie podobają i nie dajmy sie zwariować, nie ma takiego imienia które wszystkim się podoba, zawsze znajdzie sie jakis krytyk.
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 15:52   #172
Olka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 36
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

Cytat:
Napisane przez wild_rose
zgadzam sie z lilithin Dżesika,Nadia jak dla prostytutki , Denis kojarzy mi sie z penis, a Eryk można dac na imię chłopcu, ale dziewczynce(Eryka)???? pomyłka jakas:/ szkoda tej dziewczynki, to tak jak Kazimiera co się wzięła od Kazimierza. Są imiona typowo męskie i robienie do nich żeńskich odpowiedników jest po prostu śmieszne.
Uważam , że to jak rodzice dają dziecku na imię to ich prywatna sprawa ( inna sprawa , że dziecko może kiedyś wstydzić się swojego imienia lub mieć z tego powodu przykrości , bo znam i takie przypadki ) .
Mnie osobiście też nie podobają się imiona dla dziewczynek utworzone od męskich takie jak Zbigniewa , Gerarda , Zdzisława czy Kazimiera i myślę , że wstydziła bym się takiego imienia .

Faktem jest , że im bardziej " wymyślne " imie dla dziecka tym rodzice mają mniejszy iloraz inteligencji i to jest udowodnione naukowo i poparte badaniami .

Są imiona , które faktycznie wzbudzają negatywne skojarzenia , czy się to komuś podoba czy nie i choćby z tego względu nad jego wyborem powinno się pomyśleć , rzeby nie zrobić dziecku krzywdy . W końcu imie to " wizytówka " człowieka i zostaje z nim do końca życia .
Olka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 11:56   #173
chicka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 713
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

Mi dla dziewczynki się podobają Dalia Amelia Oliwia Wiktoria Nadia(albo mi się podobały jak jeszcze nie były takie popularne )
natomiast dla chłopca to Tymon i Olivier zdecydowanie
chicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 11:57   #174
chicka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 713
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

Mi dla dziewczynki się podobają Dalia Olimpia Amelia Oliwia Wiktoria Nadia(albo mi się podobały jak jeszcze nie były takie popularne )
natomiast dla chłopca to Tymon i Olivier zdecydowanie
chicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 19:47   #175
Katarynka1
Raczkowanie
 
Avatar Katarynka1
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 374
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

Kolega mojego braciszka ma na imię Odyseusz W zerówce wołają na niego "Odys" i chyba mu się podoba.
Katarynka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 20:08   #176
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

Cytat:
Napisane przez Katarynka1
Kolega mojego braciszka ma na imię Odyseusz W zerówce wołają na niego "Odys" i chyba mu się podoba.


Odyseusz?? współczuje dzieciakowi
Syn znajomych nazywa sie Dorian, dziwne te imiona ludzie nie maja już co wymyślić. Chyba chcą przez to sprawić, że ich dziecko bedzie w pewnym stopniu oryginalne, ale z tym to różnie bywa. Kiedyś nazywano dziewczynki Izaura na czesc serialu
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 13:35   #177
Marisa
Raczkowanie
 
Avatar Marisa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

A mój synek ma na imię Borys i niewiem czy w przyszłości będzie podobało mu się to imię. Mi podoba się bardzo.
__________________
Marisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 13:44   #178
majka14
Raczkowanie
 
Avatar majka14
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 247
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

Witajcie
Mój synek ma 3 latka i daliśmy mu naimię Nataniel (od Natanael - czyli Dar Boży) bo on był i jest dla nas Darem Bożym
majka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 16:10   #179
sylwi_2005
Raczkowanie
 
Avatar sylwi_2005
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 427
GG do sylwi_2005
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

Cytat:
Napisane przez majka14
Witajcie
Mój synek ma 3 latka i daliśmy mu naimię Nataniel (od Natanael - czyli Dar Boży) bo on był i jest dla nas Darem Bożym
Piękne imię
Moj synek też miał sie tak nazywać ale urodziła sie córeczka
sylwi_2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 13:39   #180
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Wybierz oryginalne imie dla dziecka !

Cytat:
Napisane przez sylwi_2005
A moja córcia to Nadia i wiem że w moim mieście nie ma jeszcze takiego imienia(tak powiedziała pani w urzędzie)

a u mnie jest koleżanka ma takie imie
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-25 18:59:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:01.