projekt kuchni wykonam - prace do portfolio . - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-15, 17:03   #151
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Cytat:
Napisane przez Koniec Pokaż wiadomość
dygotka8 poprawiłam kuchnie tak jak prosiłas ale przy pierwszym ustawieniu jest wiecej miejsca przy takim robi sie ciasno.
dziękuję
masz rację,że teraz jest ciaśniej,ale jakby np zlew wstawić pod drugie okno a piekarnik i lodówkę na tej ścianie co drzwi??Ma to sens??czy jednak bredzę niewyspana
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 17:43   #152
ewcia983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Może teraz się uda wstawić mój szkic? Eureka!!!
ewcia983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 17:50   #153
ewcia983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9
Thumbs up Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Hurrrra! Cały czas nie wiedziałam dlaczego nie mogę załączyć szkicu. Teraz wiem! Po prostu zrobiłam zdjęcie

Koniec - jak nie będziesz jeszcze zbyt zajęta - proszę o projekt. A może te moje wyobrażenie opisane powyżej wcale nie jest takie dobre. Może po prostu całkiem inaczej to wszystko rozmieścić?
ewcia983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 17:53   #154
Koniec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Dygotka8 samo przestawienie duzo niezmieni ale przestwaiłam i skruciałam szafki na scianie z drugim oknem i wydaje mi sie że tak juz lepiej niż ta 2 wesja
Koniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 19:20   #155
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Cytat:
Napisane przez Koniec Pokaż wiadomość
malemaleństwo coś dla ciebie

kuchnia maleństwa najlepsza ze wszystkich
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 19:55   #156
Koniec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

jutro bedzie twoja
Koniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 20:13   #157
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Cytat:
Napisane przez Koniec Pokaż wiadomość
jutro bedzie twoja
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-15, 20:41   #158
Nuśka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 30
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Koniec bardzo dziękuję tobie za projekt. Jest idealny. Nawet nie pomyślałam o tym aby wykorzystać tą wnękę przy drzwiach
Nuśka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 21:40   #159
Malemalenstwo
Zadomowienie
 
Avatar Malemalenstwo
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 040
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Dziękuje Ci bardzo. Jestem pod wrażeniem Twojej pracy. Twój projekt mi się bardzo podoba. Tak się zastanawiam, żeby jeszcze ustawić stolik taki wyższy ze stołkami takimi barowymi czy jakoś tak, po lewej stronie naprzeciwko piekarnika. Jak będziesz miała czas, to bym ładnie poprosiła o dołączenie tego stolika, bo jestem ciekawa jakby to wyglądało( ale nie musisz się spieszyć, będe czekać cierpliwie)

Jeszcze raz dziękuje
__________________
Oliwia
Malemalenstwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 13:58   #160
Koniec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

obiecany projekt dla Poly_ podobał ci sie projekt dla malenstwa cos w podobnym stylu
Koniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 14:29   #161
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Cytat:
Napisane przez Koniec Pokaż wiadomość
obiecany projekt dla Poly_ podobał ci sie projekt dla malenstwa cos w podobnym stylu



fajowy- ale te krzesła - koszmarne te przednie nożęta fikuśne mają)

kurcze...musze przemysleć ten układ, bo na razie mam lodówe przy oknie i zastanawiałam sie nad kontunuacją od okna- podobny uuklad tylko odwrotny.
- zastanawiam sie czy nie dałoby rady dorobić pod tymi szafkami jakiegoś jeszcze jednego ciągu- bo ja kurdupel jestem boje sie ze nie dostanę do nich
- zlikwidowałabym te płyteczki na ścianie i na całą powierzchnię pomiedzy szafkami dalabym szkło (tylko nie wiem jaki kolor)
- o które miejsce jest na zmywarkę?
- nie dałoby sie jakoś pomiksować żeby gdzieś z sensem choć najmniejsze kargo wcisnąć

Edytowane przez Polly_
Czas edycji: 2009-10-16 o 17:32
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-16, 17:46   #162
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Cytat:
Napisane przez Koniec Pokaż wiadomość
Dygotka8 samo przestawienie duzo niezmieni ale przestwaiłam i skruciałam szafki na scianie z drugim oknem i wydaje mi sie że tak juz lepiej niż ta 2 wesja
otóż to-taki plan pokażę tz
dziękuję Ci baaardzo
ciekawe co on powie jak zobaczy
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 18:15   #163
Koniec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Wiem że krzesła koszmarne ale nie mam innych w dodatkach w programie jak jestem na tym studiu i tak to sa najleprze
zmywarka jest obok zlewu zarys jest szuflkad choć jest to jeden front cargo mozesz wstawić na tej samej zasadzie zamiast szuflad pod oknem.
Nad szafkami pomysle choć pod tymi sie raczej nie da bo mimo ze kurdupel może i jestes to i tak nawet przy najniższych być waliła głową w nie siegając dalej nad blat. Wiec trzeba przmeblowac wszystkie jakoś . Nad szkłem myslałam choć dzisiaj jakoś własnie żaden kolor mi tam nie pasowała. ale może mi coś dopasuje jeszcze.
Koniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 18:32   #164
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Cytat:
Napisane przez Koniec Pokaż wiadomość
Wiem że krzesła koszmarne ale nie mam innych w dodatkach w programie jak jestem na tym studiu i tak to sa najleprze
zmywarka jest obok zlewu zarys jest szuflkad choć jest to jeden front cargo mozesz wstawić na tej samej zasadzie zamiast szuflad pod oknem.
Nad szafkami pomysle choć pod tymi sie raczej nie da bo mimo ze kurdupel może i jestes to i tak nawet przy najniższych być waliła głową w nie siegając dalej nad blat. Wiec trzeba przmeblowac wszystkie jakoś . Nad szkłem myslałam choć dzisiaj jakoś własnie żaden kolor mi tam nie pasowała. ale może mi coś dopasuje jeszcze.

pomysl nad górnymi szafkami plissss. Teraz szafki mam 48 cm nad blatem i nie wale w nie moze trzeba wykorzystać ten parametr.
A powiedz-jakiej wysokości robi sie najniższe górne szafki?
Co do cargo- to myslałam zeby takie chudziutkie jakos wkomponować- takie 15-20 cm
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 18:40   #165
Koniec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

malemalenstwo niewiem czy oc coś takiego ci chodziło ja jeszcze bym ci zaproponowął takie rozwiazanie jak wymysliłam u bartosi cos na kształt barku bardziej niz stolika
Koniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 19:03   #166
Koniec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

poly_ coś dla ciebie mówie jakoś kolr szkła mi dzis nie pasuje
Koniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 19:14   #167
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Cytat:
Napisane przez Koniec Pokaż wiadomość
poly_ coś dla ciebie mówie jakoś kolr szkła mi dzis nie pasuje

szkło nieważne ale ja bym dała do pierwszego brązowe a do drugiego szare albo CZARNE ale czarne problematyczne w utrzymaniu

Teraz cos zaważyłam- ta szafka górna po prawej od okapu ma inną szerokośc niz pozostałe- przy takim kształcie szafek jak teraz bardzo to widać.

przy takim układzie szafek górnych połączyłabym je parami-po jednej z kazdej strony zamiast dwóch

Mam jeszcze jedno pytanie- co myslisz o takim rozwiązaniu aby górne szafki zabudować az do sufitu? widziałaś moze albo projektowałaś cos takiego?
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 21:04   #168
Koniec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

jesli chodzi o górne to poprawo od okapu są 450 i 500 a po lewo 500 i 500 wiec jest r€znica 5 cm. przyznaje sie szczeże że wrzucałam i poprawiałam to na szybko bo chciałąm ci pokazać a konczyłam prace i że mam wolne do przyszłęj soboty to zależało mi aby to skonczyć i ci wrzucić. wstawiałm szafki takie jak prosisz duże pojedyncze zamiat dwuch ale jakoś tak przytłączająco było dlatego zrezygnowałam z tego pomysłu. Jesli zac chodzi o szafki do samego sufitu to zrobić sie da ale przy małej kuchni tez daje efekt przytłoczenia.
ale może wymyśle jak to rozwiazać ale projekty dopiero bedą w sobote.
Koniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 21:11   #169
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Cytat:
Napisane przez Koniec Pokaż wiadomość
jesli chodzi o górne to poprawo od okapu są 450 i 500 a po lewo 500 i 500 wiec jest r€znica 5 cm. przyznaje sie szczeże że wrzucałam i poprawiałam to na szybko bo chciałąm ci pokazać a konczyłam prace i że mam wolne do przyszłęj soboty to zależało mi aby to skonczyć i ci wrzucić. wstawiałm szafki takie jak prosisz duże pojedyncze zamiat dwuch ale jakoś tak przytłączająco było dlatego zrezygnowałam z tego pomysłu. Jesli zac chodzi o szafki do samego sufitu to zrobić sie da ale przy małej kuchni tez daje efekt przytłoczenia.
ale może wymyśle jak to rozwiazać ale projekty dopiero bedą w sobote.
dzięki
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-17, 20:58   #170
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
pomysl nad górnymi szafkami plissss. Teraz szafki mam 48 cm nad blatem i nie wale w nie moze trzeba wykorzystać ten parametr.
A powiedz-jakiej wysokości robi sie najniższe górne szafki?
Co do cargo- to myslałam zeby takie chudziutkie jakos wkomponować- takie 15-20 cm
cargo fajna rzecz i ja mam zamiar u siebie w kuchni takowe mieć,ale jeszcze nei wiem czy takie wysokie czy tylko na wysokości szafek stojących
pozdrawiam
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 15:46   #171
Koniec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Dygotka8 jeśli chodzi o cargo u ciebie to jeśli duże to takie 300 obok piekarnika można wstawiś jeśli niskie to do jednej z szafek obok tej konczącej otwatrej. Jeśli chodzi o cargo małe 15 wstawia sie gównie tam gdzie sie szafka nie bardzo mieści a drzwiczkowa jest bez sensu do 15 jęsli chodzi o pokazanie jaka to szerokość to wejdzie tylko sok duży i to postawiony wpoprzek bo cargo 15 jest to szafka a kosze mają wnętrze ok 7,5 cm.
Koniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 17:50   #172
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Cytat:
Napisane przez Koniec Pokaż wiadomość
Dygotka8 jeśli chodzi o cargo u ciebie to jeśli duże to takie 300 obok piekarnika można wstawiś jeśli niskie to do jednej z szafek obok tej konczącej otwatrej. Jeśli chodzi o cargo małe 15 wstawia sie gównie tam gdzie sie szafka nie bardzo mieści a drzwiczkowa jest bez sensu do 15 jęsli chodzi o pokazanie jaka to szerokość to wejdzie tylko sok duży i to postawiony wpoprzek bo cargo 15 jest to szafka a kosze mają wnętrze ok 7,5 cm.
Czyli takie wysokie cargo mogłabym np wrzucić pomiędzy piekarnik a lodówkę??Bo jakoś tak obiło mi się o uszy,że lepiej by piekarnik nie stał koło lodówki-prawda to czy tylko coś mi się ubzdurało??
Nadal nie wiem które rozwiązanie jest lepsze-to pierwsze czy ostatnie ustawienia kuchni??
jeśli pierwsze to nie wiem gdzie ustawić piekarnik i cargo wysokie.

Wcześniej z tż myśleliśmy też by kuchenkę ustawić w roku na tej ścianie co drzwi,ale to chyba za ciemno by było?

muszę to jeszcze doobrze przemyśleć bo sama nie wiem już....
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 19:24   #173
Koniec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Przy pierwszym rzeczywiście bedzie problem z piekarnikiem i cargo wysokim. Przy ostatnim ustawienu caro tak jak pisałam bok piekarnika czy to od lodówki czy od piekarnika. ja niesłyszałam o przeciwskazaniach do tego żeby piekarnik było obok lodówki ale wiem napewno że zmywarki niepowinno sie zabudowywać pod piekarnikiem.

Wsamym rogu tak jak lodówka na pierwszym to ja bym lodówke zoatawiła tam piekarnik i cargo ew. można wstawić tak jak jest piekarnik i lodówka w drugiej opcji i zrobić poprosti kródsze półki aby sie dało otworzyć jesli miałby być tam piekarnik to i tak lodówke trzeba by było przestawić bo sie niezmieści wszystko bo zablisko okno.

jeszcze pomysle co z tą wasza kuchnia
Koniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 20:58   #174
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Cytat:
Napisane przez Koniec Pokaż wiadomość
Przy pierwszym rzeczywiście bedzie problem z piekarnikiem i cargo wysokim. Przy ostatnim ustawienu caro tak jak pisałam bok piekarnika czy to od lodówki czy od piekarnika. ja niesłyszałam o przeciwskazaniach do tego żeby piekarnik było obok lodówki ale wiem napewno że zmywarki niepowinno sie zabudowywać pod piekarnikiem.

Wsamym rogu tak jak lodówka na pierwszym to ja bym lodówke zoatawiła tam piekarnik i cargo ew. można wstawić tak jak jest piekarnik i lodówka w drugiej opcji i zrobić poprosti kródsze półki aby sie dało otworzyć jesli miałby być tam piekarnik to i tak lodówke trzeba by było przestawić bo sie niezmieści wszystko bo zablisko okno.

jeszcze pomysle co z tą wasza kuchnia
dziękuję Ci bardzo i zazdroszczę cierpliwości do takich upierdliwych i niezdecydowanych ludzi...
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 21:01   #175
Malemalenstwo
Zadomowienie
 
Avatar Malemalenstwo
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 040
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Cytat:
Napisane przez Koniec Pokaż wiadomość
malemalenstwo niewiem czy oc coś takiego ci chodziło ja jeszcze bym ci zaproponowął takie rozwiazanie jak wymysliłam u bartosi cos na kształt barku bardziej niz stolika
No dokładnie o takie coś mi chodziło, ale jak spojrzałam na projekt bartosi to taki barek mi się bardziej podoba
__________________
Oliwia
Malemalenstwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 15:18   #176
ewcia983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

ewcia983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 16:36   #177
Koniec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

ewcia983 niemartw sie projekt bedzią w weekend. bo wtej chwili niebywam w pracy gdzie mam możliwośc wykonanie projektó . pozdrawiam
Koniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 19:14   #178
ewcia983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Cytat:
Napisane przez Koniec Pokaż wiadomość
ewcia983 niemartw sie projekt bedzią w weekend. bo wtej chwili niebywam w pracy gdzie mam możliwośc wykonanie projektó . pozdrawiam
Och, dziękuję. A ja myślałam, że jednak się spóźniłam. Oczywiście cierpliwie poczekam. Ważne, że o mnie nie zapomniałaś
ewcia983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 11:25   #179
kasandra_23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Jejku, jak fajnie, że jest ktoś taki jak Ty chętnie skorzystałabym z Twojej pomocy, niedługo odbieram moje pierwsze mieszkanie, i właśnie z kuchnią mam największy problem, czy mogę prosić o jakieś propozycje? W załącznikach ogólny rozkład mieszkania i salon z kuchnią. Pozdrawiam, Izka
kasandra_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 13:37   #180
dzidziak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

koniec - dzieki za wszystkie projekty, caly czas je przegladam i tak naprawde nie moge sie do zadnego przekonac. Przez te okna przy zlewie nic mi nie pasuje. Zastanawiam sie czy nie zrezygnowac z szafek wiszacych przy tym oknie. Prosze doradz mi, masz wieksze doswiadczenie i przede wszystkim zmysl
dzidziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-05 21:45:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:39.