Nasze codzienne jadłospisy, część XI - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-13, 10:38   #151
nala4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 11
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez warrior_mortal Pokaż wiadomość
jw.
ładne U ale do P to jeszcze trochę brakuję. w ogóle to tyjesz na tym? widzę, że powoli zaczynasz zwiększać jedzonko i co najważniejsze, moje/nasze rady nie idą w LAS tylko w nas - z czego oczywiście niezmiernie się cieszę oby tak dalej-powodzenia!!!
Dziękuje za ocenę
nala4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 11:55   #152
natul
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 204
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Rrr.

I: omlet na słodko: 2 jajka, łyżka mąki, łyżka jogurtu naturalnego, 1,5łyżeczki cukru, cynamon, 3 łyżki otrębów... posmarowane łyżeczką miodu i jogurtu naturalnego.
II: reszta jogurtu, gruszka.
III: łosoś ze szpinakiem w cieście francuskim (mrożone- 460kcal)
IV: 3 morele suszone, orzechy.
V: chleb ciemny, masło, sałata, szynka, ogórek, rzodkiewka.

i jak ? coś wydaje mi się, że za dużo dzisiaj będzie ;/
__________________


105 --> 102,4 --> 75 kg
natul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 12:01   #153
kyana
Zadomowienie
 
Avatar kyana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 343
GG do kyana Send a message via Skype™ to kyana
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Ja dziś poszalałam i wstałam przed 12 dlatego mój jadłospis się troszkę zmieni. R
12:00 jajko na miękko, solidna kromka z serkiem wiejskim papryka i ogórkiem, pół kromki pustej do jajka Kawa z mlekiem 2% i odrobiną miodu
14:00 zupa pomidorowa, duszony kurczak z warzywami i świeżą surówką z kapusty kiszonej i kaszą jęczmienną
16:00 jogurt z płatkami owsianymi, żurawiną i pestkami dyni.
18:00 Łosoś wędzony.
__________________
'Lawina ruszyła i za późno jest na to, by kamyki robiły głosowanie.'
kyana jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 12:24   #154
wariatka345
Raczkowanie
 
Avatar wariatka345
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 328
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez natul Pokaż wiadomość
Rrr.

I: omlet na słodko: 2 jajka, łyżka mąki, łyżka jogurtu naturalnego, 1,5łyżeczki cukru, cynamon, 3 łyżki otrębów... posmarowane łyżeczką miodu i jogurtu naturalnego. wszystko byłoby dobrze gdyby nie ten cukier... i dodałabym owocka
II: reszta jogurtu, gruszka. marne te II śn
III: łosoś ze szpinakiem w cieście francuskim (mrożone- 460kcal) może być
IV: 3 morele suszone, orzechy. jeśli duuużo orzechów to oki
V: chleb ciemny, masło, sałata, szynka, ogórek, rzodkiewka.
chleb na wieczór out. Lepiej wieśniak/jajka/ser biały i te warzywa

i jak ? coś wydaje mi się, że za dużo dzisiaj będzie ;/
Cytat:
Napisane przez kyana Pokaż wiadomość
Ja dziś poszalałam i wstałam przed 12 dlatego mój jadłospis się troszkę zmieni. R
12:00 jajko na miękko, solidna kromka z serkiem wiejskim papryka i ogórkiem, pół kromki pustej do jajka Kawa z mlekiem 2% i odrobiną miodu ładnie
14:00 zupa pomidorowa, duszony kurczak z warzywami i świeżą surówką z kapusty kiszonej i kaszą jęczmienną podoba mi się
16:00 jogurt z płatkami owsianymi, żurawiną i pestkami dyni. może być
18:00 Łosoś wędzony jakieś warzywko by się przydało.
a czemu o 18 ostatni posiłek?? o wiele za wcześnie. Ja bym godzinowo tak to ułożyła: 12, 15, 18, 20

Cytat:
Napisane przez samtajm Pokaż wiadomość
R
Podejście drugie mam nadzieję, że wyszło trochę lepiej (??)

Ś: bułka grahamka z serkiem light, sałatą, pomidorem i cebulką, garść migdałów, sok z brzozy ładnie
IIŚ: jogurt naturalny z 4 łyżkami otrębów, łyżeczką siemienia lnianego i 3 suszonymi śliwkami, 2 mandarynki może być
O: gulasz sojowy z kaszą gryczaną i surówkami (nieplanowanie w green way'u- zjadłam ok. pół porcji i surówki wszystkie) mi się podoba
K: chudy twaróg ok 150g. z rzodkiewką, pomidorem i cebulką, jogurt naturalny z koziego mleka nie jadłam takiego sera jeszcze dobry??
nio mi się w miarę podoba, tylko jeden posiłek pannica zgubiła
Cytat:
Napisane przez countryhouse Pokaż wiadomość
R
I śń: 3łyżki płatków owsianych 1 łyzka sojowych trochę otrebów jabłko i szklanka mleka lub 150g jogurty nat ,słonecznik lub siemię lniane, rodzynki ładnie
II śń: kromka chleba ciemnego z platrem wędliny i chudym serkiem kilka plastrów wędliny +warzywka+ 2 kromka
Ob: makaron razowy, łosoś od 120g gotowany surówka smacznie
Kol: wieśniak z tuńczykiem ogórek rzodkiewka spoko

w między czasie jabłko i troche suszonych owoców
do tego oczywiście aerobik

Co o tym myślicie?
__________________
Zamierzam:
Zdrowo się odżywiać
Ograniczyć słodycze


wariatka345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 12:58   #155
Julkakulkaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 758
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Trochę zmodyfikowałam moje dzisiejsze R (lub jak to nazwiecie?):
-7.30 - owsianka: 1/3 szklanki płatków, łyżka otrąb, jabłko, szczypta cukru, na mleku i wodzie;
-10.00 - sałatka jarzynowa 250g z jajek, ziemniaków, ogórków, groszku, marchwi, cebuli, pietruszki i majonezu Do tego mały kawałek ciasta snikers Wiem że to tak niezbyt, wiem.
-13.00 - 250g mięsa z kurczaka i z kaczki, 250g warzyw mrożonych

Planuję:
16.00 - orzeszki ziemne i banan/ orzeszki i pół puszki makreli po meksykańsku? Co lepiej?
19.00 - wieśniak z pomidorem, cebulką i siemieniem.

Proszę, oceńcie mnie Dodam, że słodyczy raczej zupełnie nie wykluczę, tak co drugi dzień się pojawią.
Julkakulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 13:12   #156
kyana
Zadomowienie
 
Avatar kyana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 343
GG do kyana Send a message via Skype™ to kyana
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez wariatka345 Pokaż wiadomość
a czemu o 18 ostatni posiłek?? o wiele za wcześnie. Ja bym godzinowo tak to ułożyła: 12, 15, 18, 20
Dziękuję za ocenę Od długiego czasu kończyłam posiłki około 18, dlatego już mój organizm się tak przyzwyczaił, że po tej godzinie nie odczuwam głodu ani potrzeby posiłku. W tygodniu też często chodzę wcześnie spać koło 21-22

A połączenie jogurtu z orzechami (np. włoskie) i płatkami owsianymi nie bardzo na redukcję?
__________________
'Lawina ruszyła i za późno jest na to, by kamyki robiły głosowanie.'
kyana jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 13:34   #157
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

UTRZYMANIE
  • kupna,niestety,sałatka jarzynowa-z majonezem,grahamka z twarozkiem i ogórkiem zielonym,capuccino, banan
  • 2 jajka na miękko, 3 małe tosty z serem żółtymi keczupem,gruszka
  • pomidor zalany jogurtem naturalnym Bakomy,garść laskowych,pomarańczka
  • jajko niespodzianka,naleśnik z truskawkami i bitą śmietaną
  • 3 małe pulpeciki (gotowane),w sosie koperkowym,5-6 ziemniaczków,marchewka z groszkiem + kompot z wiśni
  • kubek żurku, sledź smażony (mały)
  • planuję 1/2 tuńczyka wsw+ wieśniak 150g ze szczypiorkiem , wkrojony pomidor,ogórek,groszek,ce bula,czosnek,kromka razowca
jak to wygląda?



to z dnia wczorajszego,of course
Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-13, 13:39   #158
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Moje dzisiejsze R:
Śniadanie: owsianka na mleku 1,5% (3 łyżki owsianki) z wlanym małym jogurtem owocowym 1,5%
1 h na siłowni
II śniadanie: jajko, 2 małe kromki razowca z twarogiem i szynką, jabłko
Obiad: tortilla Dukana z tego przepisu:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=242
Podwieczorek: i tu jest problem bo idę na urodziny. Zjem na pewno mały kawałek ciasta, ale tak dawno nie jadłaam
Kolacja: też na urodzinach postaram się jajko i jakieś warzywka
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 16:58   #159
tibbidabo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 444
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

eRRR dla 15 (nie jem wedlin, dlatego w przypadku kanpek sa one zamienione na serki kanapkowe), jestem uzalezniona od kawy ale i tak juz duuuuuuuuzo ograniczylam

s-kanapka zytniego trojkacik serka topionego, ok. 25g platkow kukurydzianych, mala pomarancz sycylijska, cappucino
30min marszo-biegu
2s-kanapka zytniego z almette jogurtowym, maly jogurt truskawkowy
o-piers z kurczaka smazona na oliwie, ok. 50g ryzu paraboiled z pieczonym pomidorem z bazylią (moja wlasne inwencja tworcza)
p-2 marchewki
k-2 kanapki zytniego wasa z almette, pomidor, 200ml kefiru 2%

i jak??
__________________
Peace.

Edytowane przez tibbidabo
Czas edycji: 2010-03-13 o 16:59
tibbidabo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 17:16   #160
m-m-m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 130
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

U?
I(8.30): owsiana z 4łyżek z gruszką, garstką orzechów i otrębami, kakao na mleku 2%
II(11.30): jogurt nat z ok 100g borówek amerykańskich
III(12.30): kubek czystego rosołu
IV(14.00): kawałek duszonej wołowiny, 250g warzyw gotowanych (marchew, brokuł, kalafior), 1ugotowany ziemniak, herbata
45 min interwałów
V(16.30): 1/3 pomelo, herbata gruszkowa
VI(19.00): serek homo nat

i jak?

Edytowane przez m-m-m
Czas edycji: 2010-03-13 o 18:09
m-m-m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 18:15   #161
Black Cat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 188
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez m-m-m Pokaż wiadomość
U?
I(8.30): owsiana z 4łyżek z gruszką, garstką orzechów i otrębami, kakao na mleku 2%
II(11.30): jogurt nat z ok 100g borówek amerykańskich
III(12.30): kubek czystego rosołu
IV(14.00): kawałek duszonej wołowiny, 250g warzyw gotowanych (marchew, brokuł, kalafior), 1ugotowany ziemniak, herbata
45 min interwałów
V(16.30): 1/3 pomelo, herbata gruszkowa
VI(19.00): serek homo nat

i jak?
JEDEN ZIEMNIAK?!?!???!!?!
Black Cat jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-13, 18:20   #162
szazer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 73
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

jutrzejsza R
śniadanie 8
*ogromny jogurt grecki light, garść malin, orzechy wloskie
* 1/2 wielkiej kromki chleba musli (z opakowania) z sałata, poledwica z warzywami, ogorkiem, papryką,szczypiorkiem

II śniadanie 11-12
* kromka chleba(j.w) :
- 1/2 z łyzeczka dzemu 4 owoce bez cukru
- 1/2 z pasztetową,sałata,papryka , szczypiorkiem
* świezo wyciskany sok z 2 pomaranczy

obiad 14-15
* gotowane brokuły (ten cały duży pęczek)
* grillowana piers z kurczaka (wielkosci dłoni)

kolacja 18-19
wiejski z pomidorem, papryka, szczypiorkiem i jajcem na twardo


i jak?
szazer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 18:32   #163
warrior_mortal
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

U:

I: ok. 3/4 szkl. płatków pszenno-ryżowych z owocami tropikalnymi zalane szklanką maślanki naturalnej; pszenna bułka z margaryną, pl. serka topionego, rodkiewką i kapustą pekińską + herbata zielona

II: bułka żytnia z masłem, szynką gotowaną, plasterkiem pomidora i kapustą pekińską + pół gerjpfruta

III: ok. 1/2 woreczka kaszy gryczanej, pulpet z mielonej piersi kurczaka, surówka z-ogórka, papryki, kapusty pekińskiej z sosem włoskim (taki w proszku) rozrobionym z łyżka oleju lnianego - ponad pół porcji zjadłam + herbata zielona

IV: wiejski z truskawkami (ten kupny) z łychą pestek słonecznika + 1 wafel(ek) domowy przekłądany jakąś masą

V: 2 kromki razowca z masłem- 1 z szynką drobiową, pomidorem i sałatą; 2 z szynką drobiową, plasterkiem zółtego sera i sałatą + herbata zielona

proszę o ocenę
__________________
Ten człowiek jest wolny, który żyje dla siebie, a nie dla innych.
— Arystoteles
warrior_mortal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 18:48   #164
Tula0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 329
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

U
(jak zwykle z prośbą o ocenę)

I śniadanie
owsianka (standard; 7łyżek górskich, łyżka otrębów, pestki słonecznika, trochę rodzynek, łyżka budyniu krówkowego) zalane szklanką mleka; jabłko
40min 'bieg' po sklepach; 30min. domowe sprzątanie
II śniadanie

bagietka razowa przypieczona z serem, papryką, ogórkiem kiszonym i wędliną posypana bazylią trochę później 2 wafelki familijne kokosowe


Obiad

1) Zupa-krem ze szparagów
2) Udko z kurczaka smażone, 4łyżki ugotowanej kaszy gryczanej, surówka z czerwonej kapusty skropiona oliwią

spacer 1h

Podwieczorek
Omlet (2 jajka, odrobina mleka i otrębów) z surową papryka, ogórkiem startym i cebulką wszystko wymieszane z łyżka jogo. nat.; kawałek domowego murzynka

Kolacja
2 kromki chleba z masłem i:
1) wędlina i plaster twarogu + dużo szczypiorku
2) tuńczykiem plastrem sera pleśniowego
i w celu uzupełnienia witaminek szybka
sałatka: pomidor, ogórek kiszony, cebula, pieprz wszystko skropione oliwą
__________________

Byle do przodu
Byle do wiosny
Będziemy piękni jak dawniej,
Będziemy działać sprawniej


Tula0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 18:56   #165
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Dopadly mnie kompulsy. Od jutra "kontynuuje" diete. Zaluje, ze nie umiem wymitowac na zawolanie bo chetnie bym sie tego pozbyla... chociaz szczerze mowiac, nie czuje sie przejedzona. Wklejam dzisiejszy swoj jadlospis jako kara dla mnie. Takie publiczne ponizenie.

I - razowa bułka wieloziarnista z serkiem śmietankowym ze szczypiorkiem i z pomidorem, pomarańcza, kubek mleka 0,5% z kawą Inką
II - razowa bułka wieloziarnista z dwoma plasterkami polędwicy sopockiej i z pomidorem, jabłko
III - ziemniak gotowany, pieczone udko, surówka z kapusty
kompulsy: 10 paluszków słonych, paczka chrupków orzechowych (240 kcal), serek waniliowy, 9 wafelków kakowych, 6 kostek czekolady z orzechami, kawa 3in1 z mlekiem
V - mała garstka orzechów arachidowych, 200g serka wiejskiego

A teraz mnie zbesztajcie...
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 19:11   #166
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez mircia14 Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze R:
Śniadanie: owsianka na mleku 1,5% (3 łyżki owsianki) z wlanym małym jogurtem owocowym 1,5%
1 h na siłowni
II śniadanie: jajko, 2 małe kromki razowca z twarogiem i szynką, jabłko
Obiad: tortilla Dukana z tego przepisu:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=242
Podwieczorek: i tu jest problem bo idę na urodziny. Zjem na pewno mały kawałek ciasta, ale tak dawno nie jadłaam
Kolacja: też na urodzinach postaram się jajko i jakieś warzywka
Podbijam z prośbą o ocenę
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 19:48   #167
motylek2701
Rozeznanie
 
Avatar motylek2701
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 846
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Uuuu

I śniadanie
dwie kromki razowego z masłem; jedna z serkiem kanapkowym ze szczypiorkiem, pomidorem i cebulką; druga z plastrem polędwicy z indyka pomidorem i cebulką
kawa ze śmietanką i cukrem

po: jabłko

II śniadanie
jogurt jogobella jagodowa 150g, wkruszony sucharek, kubek gotowanego mleka 2%, kilka paluszków z solą

Obiad
miseczka rosołu, łyżka makaronu, jakieś 100g gotowanej piersi z kurczaka i warzywka z rosołu mega ilość (marchewka, pietruszka, por seler, pietruszka zielona)

Podwieczorek
serek wiejski 200g z łyżeczką dżemu truskawkowego, łyżką pestek dyni i łyżka słonecznika

Kolacja (wypad z TŻ)
pół dużej pizzy wegetariańskiej (4 kawałki); z pomidorami, pieczarkami, oliwkami, cebulką i czosnkiem no i oczywiście serem pycha była tylko jakoś się nią nie bardzo najadłam, dziwne jakieś to pewnie wina cienkiego ciasta

Uśmiecham się o ocenkę

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Tula0 Pokaż wiadomość
U
(jak zwykle z prośbą o ocenę)
pozwolę sobie ocenić
I śniadanie
owsianka (standard; 7łyżek górskich, łyżka otrębów, pestki słonecznika, trochę rodzynek, łyżka budyniu krówkowego) zalane szklanką mleka; jabłko wow pyszna musiała być
40min 'bieg' po sklepach; 30min. domowe sprzątanie
II śniadanie

bagietka razowa przypieczona z serem, papryką, ogórkiem kiszonym i wędliną posypana bazylią trochę później 2 wafelki familijne kokosowe
jak dla mnie bomba

Obiad

1) Zupa-krem ze szparagów
2) Udko z kurczaka smażone, 4łyżki ugotowanej kaszy gryczanej, surówka z czerwonej kapusty skropiona oliwią bardzo ładnie dwa dania i jakie smaczne

spacer 1h

Podwieczorek
Omlet (2 jajka, odrobina mleka i otrębów) z surową papryka, ogórkiem startym i cebulką wszystko wymieszane z łyżka jogo. nat.; kawałek domowego murzynka

Kolacja
2 kromki chleba z masłem i:
1) wędlina i plaster twarogu + dużo szczypiorku
2) tuńczykiem plastrem sera pleśniowego
i w celu uzupełnienia witaminek szybka
sałatka: pomidor, ogórek kiszony, cebula, pieprz wszystko skropione oliwą - prawidłowo
Bardzo mi się podoba wszystko jest jak powinno, zdrowo i kolorowo

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Cytat:
Napisane przez warrior_mortal Pokaż wiadomość
U:

I: ok. 3/4 szkl. płatków pszenno-ryżowych z owocami tropikalnymi zalane szklanką maślanki naturalnej; pszenna bułka z margaryną, pl. serka topionego, rodkiewką i kapustą pekińską + herbata zielona fajne zestawienie chyba coś takiego wypróbuję

II: bułka żytnia z masłem, szynką gotowaną, plasterkiem pomidora i kapustą pekińską + pół gerjpfruta ładnie i jeszcze owocek wpadł

III: ok. 1/2 woreczka kaszy gryczanej, pulpet z mielonej piersi kurczaka, surówka z-ogórka, papryki, kapusty pekińskiej z sosem włoskim (taki w proszku) rozrobionym z łyżka oleju lnianego - ponad pół porcji zjadłam + herbata zielona tutaj również

IV: wiejski z truskawkami (ten kupny) z łychą pestek słonecznika + 1 wafel(ek) domowy przekłądany jakąś masą mmmmm

V: 2 kromki razowca z masłem- 1 z szynką drobiową, pomidorem i sałatą; 2 z szynką drobiową, plasterkiem zółtego sera i sałatą + herbata zielona

proszę o ocenę
Bardzo ładne i na pewno smaczne jedzonko
motylek2701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 19:55   #168
Zyziulec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 21
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

śn.-owsianka (50gr płatkow), jabłko, orzechy, kefir, garść płatków, 1/2 bułki z dżemem (całość wychodzi mi z ok 500kcl)

2- bułka słodka z budyniem, kisiel (nie znoszę budyniu), 1/2 bułki z serem i szynką

3- tortilla (mięsko, warzywa, sosy)-u koleżanki w ramach obiadu, jakiś sok

4- jogo+2 garści płatów

Kol- 250 gr twarogu z warzywami

dziewczyny wiem, że kiepsko, ale ja tyję cały czas. @ mam
Zyziulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 20:30   #169
warrior_mortal
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez motylek2701 Pokaż wiadomość
Uuuu

I śniadanie
dwie kromki razowego z masłem; jedna z serkiem kanapkowym ze szczypiorkiem, pomidorem i cebulką; druga z plastrem polędwicy z indyka pomidorem i cebulką ładnie ale malutko. dodałabym jeszcze jakąś jajeczniczke, parówke lub miseczke płatków z mlekiem
kawa ze śmietanką i cukrem

po: jabłko

II śniadanie
jogurt jogobella jagodowa 150g, wkruszony sucharek, kubek gotowanego mleka 2%, kilka paluszków z solą tutaj do jogurtu dodałabym np. jakąś kanapeczke/drożdzówke i byłoby git

Obiad
miseczka rosołu, łyżka makaronu, jakieś 100g gotowanej piersi z kurczaka i warzywka z rosołu mega ilość (marchewka, pietruszka, por seler, pietruszka zielona) łyżka makaronu to jak dla wróbelka czekaj, czekaj... czy dobrze rozumiem, ze tylko zupka z mięskem tu wpadła? jeśli spora porcja była to ok, a jeśli nie to sama wiesz

Podwieczorek
serek wiejski 200g z łyżeczką dżemu truskawkowego, łyżką pestek dyni i łyżka słonecznika tutaj ślicznie.

Kolacja (wypad z TŻ)
pół dużej pizzy wegetariańskiej (4 kawałki); z pomidorami, pieczarkami, oliwkami, cebulką i czosnkiem no i oczywiście serem pycha była tylko jakoś się nią nie bardzo najadłam, dziwne jakieś to pewnie wina cienkiego ciasta no, no...ostatecznie może być.

Uśmiecham się o ocenkę

wiem, wiem...czepiam się ale jak dla mnie mało wartościowo. nie chudniesz na tym?
jw
__________________
Ten człowiek jest wolny, który żyje dla siebie, a nie dla innych.
— Arystoteles
warrior_mortal jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-13, 20:45   #170
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Mirciu ja sie przyczepie do posiłków około treningowych

Cytat:
Napisane przez mircia14 Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze R:
Śniadanie: owsianka na mleku 1,5% (3 łyżki owsianki) z wlanym małym jogurtem owocowym 1,5% Ze względu na to, że śniadanie to u Ciebie posiłek przed treningowy to niestety nie bardzo. Potrzebne jest białko szybko przyswajalne.
1 h na siłowni
II śniadanie: jajko, 2 małe kromki razowca z twarogiem i szynką, jabłko
Twaróg po treningu siłowym out, dodałabym drugie jajo
Obiad: tortilla Dukana z tego przepisu:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=242
Podwieczorek: i tu jest problem bo idę na urodziny. Zjem na pewno mały kawałek ciasta, ale tak dawno nie jadłaam
Kolacja: też na urodzinach postaram się jajko i jakieś warzywka
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!


Djapira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 20:47   #171
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez Djapira Pokaż wiadomość
Mirciu ja sie przyczepie do posiłków około treningowych
Właśnie miałam wątpliwości co do tej owsianki, dzięki za ich rozwianie
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 20:47   #172
motylek2701
Rozeznanie
 
Avatar motylek2701
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 846
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

warrior_mortal
tak to był rosołek z mięskiem, a co do chudnięcia to hmmm chyba nie chudnę chociaż szczerze mówiąc to się nie ważę a tak po sobie to nie zauważyłam Szczerze mówiąc to nawet powinnam trochę przytyć, lekarz mówi, że w ostateczności jak będę zdrowo jeść to @ wróci (bo znikła jakiś czas temu)ale jakoś mu nie wierzę. W sumie to zbieram się do P, ale jakoś opornie mi idzie sorry za OT, ale tak mnie jakoś naszło na szersze wyjaśnienie mojej sytuacji

Bardzo dziękuję za ocenkę, Twoje jadłospisy są bardzo ładne i takie zdrowe, pozazdrościć
motylek2701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 20:58   #173
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Uuuu
  1. jajo na miękko, paluch z ziarnami : 1 połówka z serkiem Hochland ogórkowym,kilka plastrów ogórka zielonego,cebulka, 2 połówka: 2 plastry szynki chudej,3 plasterki ogórka
  2. 2 szklanki kefiru, kawałek makreli wędzonej
  3. garść pistacjowych orzechów + marchewka
  4. pierś kurczaka zapiekana w rękawie z przyprawą gyros + 2 ziemniaczki z koperkiem + 3 łychy buraków,2 lampki wina
ocenicie?czuję się mega pełna...
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 21:12   #174
mikusia1302
Raczkowanie
 
Avatar mikusia1302
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Gumisiowysad
Wiadomości: 317
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Moje R/U:

ś: bułka cornicken pół z serkiem almette ziołowym na to pomidorek i ogórek, drugie pół z 2 plastrami szynki i ogórkiem kiszonym, keczup
o: jajecznica na maśle z 2 jaj, bułka grahamka, surówka domowa firmy Multismak, jabłko
p: maślanka jagodowa 300g, cappucino
k: kromka razowca posmarowana dżemem, wieśniak, 2 mandarynki


ujdzie?
__________________
....zaakceptować siebie.... 50 ->49 -> 48
mikusia1302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 21:21   #175
m-m-m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 130
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez m-m-m Pokaż wiadomość
U?
I(8.30): owsiana z 4łyżek z gruszką, garstką orzechów i otrębami, kakao na mleku 2%
II(11.30): jogurt nat z ok 100g borówek amerykańskich
III(12.30): kubek czystego rosołu
IV(14.00): kawałek duszonej wołowiny, 250g warzyw gotowanych (marchew, brokuł, kalafior), 1ugotowany ziemniak, herbata
45 min interwałów
V(16.30): 1/3 pomelo, herbata gruszkowa
VI(19.00): serek homo nat

i jak?
?
m-m-m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 21:40   #176
lovelykate
Rozeznanie
 
Avatar lovelykate
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 548
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

m-m-m, myślisz, że jeśli dodałaś jedną łyżkę płatków i garść (choć pewnie to była garsteczka) orzechów to myślisz, że jest lepiej? Nie nie jest.
Co to jest jeden ziemniak na obiad? 1/3 pomelo i herbata? Powiem Ci.
NIC.
__________________
Blog kulinarny


Co mi zostało w życiu prócz czterech ścian
Nigdy nie chciałam wiele, co dzisiaj mam
Dobry sen znikł wchłonięty w czerń
Nie został nikt co kochał mnie
Nie mam już nic
Nie ma już nic
Nie ma już mnie...
lovelykate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 21:48   #177
Vegetka
Zakorzenienie
 
Avatar Vegetka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 329
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

moje dzisiejsze RR

Śn I - owsianka ( 100 ml mleka, 200 ml wody, 4 łyżki płatków owsianych, 1 łyzka otrąb, 5 suszonych moreli ), kiwi, zielona herbata

Śn II - bułka orkiszowa z wędliną drobiową, pomidorem, jabłko ( i tu mały grzech - pół pączka ze śmietaną i 1 ptasie mleczko )

O - filet z tilapii na parze, warzywa na patelni 130g, ryż 50 g, po ugotowaniu 25g
P - twaróg półtłusyu 120 g, orzechy włoskie 15g.
K - i tu niestety poległam ( 4 ptasie mleczka, 2 kawałki babki jogurtowej - posiadówka z koleżankami. )

widzę po sobie, że jak przez cały miesiąc nie jadłam słodyczy to mnie nie kusiły. jak raz sobie pozwoliłam to nie skończyło się na jedym więc wiem, że narazie nie mogę sobie pozwalać...


proszę o ocenę.
Vegetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 22:17   #178
Kaori_91
Raczkowanie
 
Avatar Kaori_91
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 78
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Moje u/P (pt.cały dzień w domu i wieżyczki z książek :P ):
śniad: owsianka jabłkowo-cynamonowa Elovena (taka kupna, gotowa- chciałam spróbowac i polecam ^^) z łyżką rodzynek, połową jabłka z cynamonem i szklanką mleka 2% (wyszła gęsta papka-mniaaam ), kubas kawy.
II śniad: bułeczka orkiszowa: pół z kremem czekoladowym z chrupkami ryżowymi ; pół z masłem, 2 łyżeczkami twarożku domowego, troszku papryki i pomidorka. Jabłko.
ob: gołąbek z sosem pomidorowym, średni ziemniak, gotowane brokuły i fasolka szparagowa.
podw: kawałek drożdżowego podzielonego na dwie części: pół z masłem orzechowym, pół z powidłami śliwkowymi (omggg już nie sięgam pamięcią kiedy ostatnio jadłam takie rzeczy, ale warto było ), jabłko.
kol: (tutaj już nie miałam na nic ochoty, więc...) wieśniak z kawałkiem pomidora i papryki.

w ciągu dnia:woda, zielona i waniliowa herbata.

Jestem z siebie zadowolona, bo w końcu się przełamuję do słodkości i nowych produktów Kłaniam się o ocenkę

Aha i mam pytanko do dziewczyn z podobnym problemem- czy jak przeszłyście na P to dało Wam to siły? Miałyście ich więcej, byłyście bardziej energiczne? Wpłynęło to pozytywnie na Wasze samopoczucie? Bo czuję się jak flak i stara babcia :P i mam nadzieję, że to P coś mi da

up

Edytowane przez Kaori_91
Czas edycji: 2010-03-14 o 10:37
Kaori_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 06:29   #179
Zyziulec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 21
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez Zyziulec Pokaż wiadomość
śn.-owsianka (50gr płatkow), jabłko, orzechy, kefir, garść płatków, 1/2 bułki z dżemem (całość wychodzi mi z ok 500kcl)

2- bułka słodka z budyniem, kisiel (nie znoszę budyniu), 1/2 bułki z serem i szynką

3- tortilla (mięsko, warzywa, sosy)-u koleżanki w ramach obiadu, jakiś sok

4- jogo+2 garści płatów

Kol- 250 gr twarogu z warzywami

dziewczyny wiem, że kiepsko, ale ja tyję cały czas. @ mam
up
Zyziulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 07:07   #180
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

R lepiej?

Śniadanie: omlet ze szczypiorkiem, pomidorem, papryką, ogórkiem, słodka herbata z cytryną.
II śniadanie: kanapka z ciemnym chlebem, z sałatą, ogórkiem, pomidorem, wędliną, serkiem białym, szczypiorkiem. Jabłko, dwie mandarynki, sok.
Obiad: (jestem po za domem, więc automatycznie jem co innego ) jabłko, orzechy (włoskie, laskowe), suszone morele, trochę migdałów, sok.
Podwieczorek (czyli ten obiad w domu ) duszona noga z kurczaka w duszonych warzywach z przyprawami (marchewka, cebulka, czosnek) herbata.
Kolacja: serek wiejski z kromką chleba razowego, cały pomidor.
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:19.