NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy! - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-29, 14:49   #1771
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Cytat:
Napisane przez InVain Pokaż wiadomość
Mam pytanie w kwestii hormonów: które z nich musiałabym zbadac żeby odkryc możliwą przyczynę zastoju wagi? Oczywiście dalej będę jadła więcej tylko chce w końcu znaleźc czynnik który nie pozwala mi schudnac Kortyzol? Co jeszcze?
Zaden kortyzol i zadne badanie, cholera to tak nie dziala. Wazne jest co jest nie tak, a nie ktore horomny sa zle wydzielane...bo co z tym zrobisz? Podasz sobie hormony? Nie ma znaczenia, cialo ma tyle mechanizmow, ze nie nadzysz chyba z badaniami i leczeniem.
Np. u jednego stres powoduje wzrost kortyzolu i zastoj wagi, u innego wzrost estrogenu i bolesne miesiaczki...
Najpierw dieta, sen, relaks. Nie masz tego uregulowanego wiec zabaw w horomny nie ma sensu. Poza tym wszystko co jesz wywoluje rekacje hormonalna, nawet co myslisz jak jesz...
Ile wazysz teraz?
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 15:12   #1772
InVain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 364
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Dieta, sen, relaks... Staram sie jak moge ale w moim zyciu stresujących sytuacji jest naprawde mnóstwo i żeby sie ich pozbyc musiałabym sie chyba zamknąc w czterech ścianach.
To chodzi bardziej o to że gdybym wiedziała co mi jest dałoby mi to jakiś komfort psychiczny - no bo jednak COŚ mi jest skoro nie mam okresu i sie otłuszczam. Nie wiem ile obecnie ważę i wiedziec nie chce, bo to dopiero byłoby dla mnie stresujące.
Nie odmawiam sobie jedzenia, nie głoduję, jem mięso, ryby, jajka, tłuszcze (staram sie łyżke, dwie oliwy z oliwek do każdego posiłku). Czasem zjem jakiś serek czy owoc. Wieczorem napisze jadlospis i proporcje b/t/w z dziś.
__________________
,,Wierzę w różowy kolor. Wierzę, że śmiech to najlepszy sposób na spalenie kalorii. Wierzę w całowanie się, w wiele pocałunków. Wierzę w to, że szczęśliwe dziewczyny są najładniejsze. Wierzę, że jutro też jest dzień i wierzę w cuda."



InVain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 20:48   #1773
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Czekamy kochana . A tutaj dla wszystkich nas do poczytania darmowy PDF o mitach żywieniowych i faktach ( po ang ). Szczególnie dietetyczki powinny przeczytać http://www.zoeharcombe.com/the-knowl...-myths-busted/

Miłego czytania.
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 21:05   #1774
InVain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 364
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Zgodnie z obietnicą:
1.jajecznica na maśle (2 jajka), pomidory
nektarynka
2.mięso mielone z indyka (ok. 100g), warzywa gotowane (brokuły, kalafior, marchew)
3.warzywa w sosie pomidorowym z przyprawami (sos z gęstego soku pomidorowego), pierś z kurczaka
2 łyżki oliwy z oliwek
4.serek wiejski
łyżka wiórek kokosowych
nektarynka
5.2 jajka, pomidory, ogórki małosolne

Ogółem wychodzi około 1500 kalorii, 105 g białka, 114 g tłuszczu, 88 węglowodanów. Co myślicie?

joanna_ba zabieram sie za czytanie
__________________
,,Wierzę w różowy kolor. Wierzę, że śmiech to najlepszy sposób na spalenie kalorii. Wierzę w całowanie się, w wiele pocałunków. Wierzę w to, że szczęśliwe dziewczyny są najładniejsze. Wierzę, że jutro też jest dzień i wierzę w cuda."



InVain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 21:18   #1775
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Cytat:
Napisane przez InVain Pokaż wiadomość
Zgodnie z obietnicą:
1.jajecznica na maśle (2 jajka), pomidory
nektarynka
2.mięso mielone z indyka (ok. 100g), warzywa gotowane (brokuły, kalafior, marchew)
3.warzywa w sosie pomidorowym z przyprawami (sos z gęstego soku pomidorowego), pierś z kurczaka
2 łyżki oliwy z oliwek
4.serek wiejski
łyżka wiórek kokosowych
nektarynka
5.2 jajka, pomidory, ogórki małosolne

Ogółem wychodzi około 1500 kalorii, 105 g białka, 114 g tłuszczu, 88 węglowodanów. Co myślicie?

joanna_ba zabieram sie za czytanie
Bardzo fajnie jesz prawie jak ja. Trzymaj tak dalej !
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 21:21   #1776
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Cytat:
Napisane przez InVain Pokaż wiadomość
Zgodnie z obietnicą:
1.jajecznica na maśle (2 jajka), pomidory
nektarynka
2.mięso mielone z indyka (ok. 100g), warzywa gotowane (brokuły, kalafior, marchew)
3.warzywa w sosie pomidorowym z przyprawami (sos z gęstego soku pomidorowego), pierś z kurczaka
2 łyżki oliwy z oliwek
4.serek wiejski
łyżka wiórek kokosowych
nektarynka
5.2 jajka, pomidory, ogórki małosolne

Ogółem wychodzi około 1500 kalorii, 105 g białka, 114 g tłuszczu, 88 węglowodanów. Co myślicie?

joanna_ba zabieram sie za czytanie
4 jajka dzienne to lekka przeginka
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 21:24   #1777
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
4 jajka dzienne to lekka przeginka
Przeginka ? Ja potrafię zjeść i 6 czasem Nic w nich nie ma takiego złego.
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-29, 21:30   #1778
InVain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 364
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Ismenkusia mówisz jak moja matka Ale ja tam jajca lubie, poza tym zawsze są w lodówce jako opcja awaryjna gdy nie ma co zjesc.

joanna_ba dzięki, szkoda tylko że efektów nie ma (chociażby w postaci unormowania miesiączki )
__________________
,,Wierzę w różowy kolor. Wierzę, że śmiech to najlepszy sposób na spalenie kalorii. Wierzę w całowanie się, w wiele pocałunków. Wierzę w to, że szczęśliwe dziewczyny są najładniejsze. Wierzę, że jutro też jest dzień i wierzę w cuda."



InVain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 21:34   #1779
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Cytat:
Napisane przez joanna_ba Pokaż wiadomość
Przeginka ? Ja potrafię zjeść i 6 czasem Nic w nich nie ma takiego złego.
A ja potrafię sloik nutelli zjesc
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 21:35   #1780
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
A ja potrafię sloik nutelli zjesc
Hehehhehe, współczuję
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 21:37   #1781
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Cytat:
Napisane przez joanna_ba Pokaż wiadomość
Hehehhehe, współczuję
no i chudnę
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-29, 21:43   #1782
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
no i chudnę
Gratulacje, też tak kiedyś mogłam
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 07:46   #1783
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Cytat:
Napisane przez InVain Pokaż wiadomość
Zgodnie z obietnicą:
1.jajecznica na maśle (2 jajka), pomidory
nektarynka
2.mięso mielone z indyka (ok. 100g), warzywa gotowane (brokuły, kalafior, marchew)
3.warzywa w sosie pomidorowym z przyprawami (sos z gęstego soku pomidorowego), pierś z kurczaka
2 łyżki oliwy z oliwek
4.serek wiejski
łyżka wiórek kokosowych
nektarynka
5.2 jajka, pomidory, ogórki małosolne

Ogółem wychodzi około 1500 kalorii, 105 g białka, 114 g tłuszczu, 88 węglowodanów. Co myślicie?

joanna_ba zabieram sie za czytanie
skad zestawienie? jak na moj oko, a oko mam niezle to nie ma szans tutaj na 114g tluszczu...cos jest nie tak, same chude miesa...2 lyzki oliwy, maslo i wiorki kokosowe nie dadza nigdy takiego wyniku.
Jak ja jem jajecznice na masle, awokado, tone oleju kokosowego, platki kokosowe plus tluste miecha do sniadania i obiadu to ledwo daje rade uzyskac 100g...
a poza tym to calkiem sensownie

---------- Dopisano o 08:46 ---------- Poprzedni post napisano o 08:42 ----------

Cytat:
Napisane przez InVain Pokaż wiadomość
Dieta, sen, relaks... Staram sie jak moge ale w moim zyciu stresujących sytuacji jest naprawde mnóstwo i żeby sie ich pozbyc musiałabym sie chyba zamknąc w czterech ścianach.
To chodzi bardziej o to że gdybym wiedziała co mi jest dałoby mi to jakiś komfort psychiczny - no bo jednak COŚ mi jest skoro nie mam okresu i sie otłuszczam. Nie wiem ile obecnie ważę i wiedziec nie chce, bo to dopiero byłoby dla mnie stresujące.
Nie odmawiam sobie jedzenia, nie głoduję, jem mięso, ryby, jajka, tłuszcze (staram sie łyżke, dwie oliwy z oliwek do każdego posiłku). Czasem zjem jakiś serek czy owoc. Wieczorem napisze jadlospis i proporcje b/t/w z dziś.
Pytalam bardziej zeby ocenic czy musisz chudnac
Co do okresu to przyczyn moze byc wiele, i trzeba czasu aby organizm wyregulowac. Jesz zdrowo ile? Tydzien, dwa? Mi to zajelo rok kochana. Ile masz wzrostu? Nie jesz duzo, 1500 kalorii dla mnie jest nawet malo, a ja jestem raczej drobna i niska.
I ponawiam pytanie: z jakiej strony korzystalas do wyliczen?
Niestety nasze sa bardzo niedokladne, w jednej masz ze piers kurczaka ma 25g bialka, w innej ze 16. Wegele i tluszcz roznia sie nawet bardziej. Kalorycznosc nie wiem, bo nie zawaracm sobie tym glowy


ps. podliczylam Twoje jedzenie, zakladajac ze warzyw byly mega procje, piers cala i masla wielka dawka to wyszlo m odpowiednio 1330 kcal, 124 g bialka, 46 g wegli i 74 g tluszczu - weglowodany moga sie roznic bo nie mialam dokladnych procji, ale tluszcz to minimalnie tylko...przy takiej ilosci kalorii i wegli nie ma szans na powrot okresu. Nasze organizm sa madre, zastanawialas sie kiedys dlaczego redukujac kcal pierwsza rzecza u kobiet jest anemia i zanik okresu? To nie przypadek
__________________



Edytowane przez klora
Czas edycji: 2012-07-30 o 07:57
klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 08:19   #1784
InVain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 364
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Wyliczenia brałam je ze strony potreningu.pl na której kiedys mialam konto. No to ładnie, zawsze korzystałam z tej strony i myślałam że wszystko ok, a tu klops Mogłabyś podac swoją strokę do obliczeń?
Okres mi zniknął przez odchudzanie, to wiem. Potem wrócił, bo jadłam więcej - i do tej pory myślałam że jem wystarczająco żeby znowu sie unormował, bo cały czas jestem najedzona (czasami nawet przejedzona). No nic, chyba powinnam zacząc jeszcze więcej jeść Dzięki
Też mała jestem - 158 cm
__________________
,,Wierzę w różowy kolor. Wierzę, że śmiech to najlepszy sposób na spalenie kalorii. Wierzę w całowanie się, w wiele pocałunków. Wierzę w to, że szczęśliwe dziewczyny są najładniejsze. Wierzę, że jutro też jest dzień i wierzę w cuda."




Edytowane przez InVain
Czas edycji: 2012-07-30 o 08:20
InVain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 09:51   #1785
anusia_mloda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Cytat:
Napisane przez joanna_ba Pokaż wiadomość
Przeginka ? Ja potrafię zjeść i 6 czasem Nic w nich nie ma takiego złego.
Podobno dwa dziennie to optymalna dawka Codziennie jesz 6?
anusia_mloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 10:19   #1786
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Cytat:
Napisane przez anusia_mloda Pokaż wiadomość
Podobno dwa dziennie to optymalna dawka Codziennie jesz 6?
2 - 3 codziennie. 6 raz lub 2 razy w tygodniu
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 11:05   #1787
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Cytat:
Napisane przez joanna_ba Pokaż wiadomość
2 - 3 codziennie. 6 raz lub 2 razy w tygodniu
A ja sobie ubzduralam, ze tuzin tygodniowo to dobra opcja...nie wiem skad i jak

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Cytat:
Napisane przez InVain Pokaż wiadomość
Wyliczenia brałam je ze strony potreningu.pl na której kiedys mialam konto. No to ładnie, zawsze korzystałam z tej strony i myślałam że wszystko ok, a tu klops Mogłabyś podac swoją strokę do obliczeń?
Okres mi zniknął przez odchudzanie, to wiem. Potem wrócił, bo jadłam więcej - i do tej pory myślałam że jem wystarczająco żeby znowu sie unormował, bo cały czas jestem najedzona (czasami nawet przejedzona). No nic, chyba powinnam zacząc jeszcze więcej jeść Dzięki
Też mała jestem - 158 cm
Niekoniecznie moje sa ok Bo bralam na oko wszystko gdzie nie podalas wagi, ale zawyzalam, wiec i tak dziwne, ze wyszlo mi mniej...na pewno tluszczu nie bylo tyle ile napisalas, to po prostu na oko widac. kalorie rzecz wzgledna
Nie jesz duzo, przede wszystkim jesz za malo weglowodanow co moze wplywac na hormony tarczycowe...poza tym istotne w regulacji cyklu jest aby organizm nie doswiadczal np. ketozy ani glukoneogenezy, ktora z kolei podnosi znow kotyzol, a jak kortyzlol idzie w gore niektore hormony ida w dol, w tym estrogen i testosteron. Zwieksz ilosc weglwoodanow zdecydowanie...nie tylko aby wyregulowac hormony, ale rowniez aby dostarczyc wiecej skladnikow odzywczych, zakladam ze zwiekszysz ilosc warzyw i owocow I nie musi to byc jakas straszna liczba, czasem 20-50g wegli wiecej robi cuda.
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 14:15   #1788
Joan_18
Przyczajenie
 
Avatar Joan_18
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

W sumie to czy ktoś chudnie jest tez w dużej mierze uzależnione od hormonów i przemiany materii dlatego najlepiej stosować spersonalizowane diety i najlepiej od dietetyka a co do strony potreningu.pl to raczej nie polecam. Też miałam tam kiedyś konto ale nie byłam zadowolona. Wydawało mi się że diety są tam chyba z przypadku Teraz kupiłam sobie konto na takim nowym portalu healthclub.pl i w sumie wydaje się na początku że jest to lepsza strona ale dopiero jeden dzień mam tam konto więc zobaczymy ale przynajmniej są porady dietetyka więc to jest duży plus
Joan_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 22:17   #1789
InVain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 364
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Będę kombinowac z węglami, chociaż jeśli miałabym je brac z warzyw to naprawde nie wiem jak jeszcze wiecej w siebie wcisne A czy miód w niewielkich ilościach byłby wskazany?
Jeśli chodzi o jedzenie nabiału - nie jest to jakąś przeszkodą, czy czynnikiem szkodliwym w diecie?
__________________
,,Wierzę w różowy kolor. Wierzę, że śmiech to najlepszy sposób na spalenie kalorii. Wierzę w całowanie się, w wiele pocałunków. Wierzę w to, że szczęśliwe dziewczyny są najładniejsze. Wierzę, że jutro też jest dzień i wierzę w cuda."



InVain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-30, 22:23   #1790
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Cytat:
Napisane przez InVain Pokaż wiadomość
Będę kombinowac z węglami, chociaż jeśli miałabym je brac z warzyw to naprawde nie wiem jak jeszcze wiecej w siebie wcisne A czy miód w niewielkich ilościach byłby wskazany?
Jeśli chodzi o jedzenie nabiału - nie jest to jakąś przeszkodą, czy czynnikiem szkodliwym w diecie?
Hej, nabiał - to zależy jak u Ciebie z tolerancją laktozy. Są osoby , które bardzo źle znoszą nabiał, jak i takie co nie mają problemu ( czyli ja ). A miód to praktycznie czysty cukier, osobiście nie jadam - za słodki dla mnie, a dodawać też nie mam do czego.
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 07:18   #1791
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Cytat:
Napisane przez InVain Pokaż wiadomość
Będę kombinowac z węglami, chociaż jeśli miałabym je brac z warzyw to naprawde nie wiem jak jeszcze wiecej w siebie wcisne A czy miód w niewielkich ilościach byłby wskazany?
Jeśli chodzi o jedzenie nabiału - nie jest to jakąś przeszkodą, czy czynnikiem szkodliwym w diecie?
Skrobia, owoce, moze troche bialego ryzu....i nie musisz wciskac wiecej warzyw
Pytalam o to wage, bo to istotne...ile masz nadwagi i czy w ogole masz?
Miod jest ok, monosacharydy sa bezpieczne jesli nie masz oczywiscie problemow z poziomem cukru.
Obserwujesz jakas zaleznosc miedzy waga a utrata okresu? Sa kobiety, ktore zawsze traca okres w momencie uzyskania jakiegos bf. I chocby nie wiem co, tylko przytycie je ratuje. To juz zyskalo miano jednostki chorobowej, niestety nie wiem czy jest polska nazwa
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 08:51   #1792
InVain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 364
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Ostatnio ważyłam 65 kg ale od jakiegoś czasu wolałam sie nie dołowac i na wage nie wchodziłam
Pierwszy raz odchudzałam sie mając 15 lat - 4 lata temu. Od głodówek i drastycznego ograniczenia kalorii, wtedy schudłam do 52 ale juz dalej nie dałam rady w podobny sposób funkcjonowac i zaczęłam miec kompulsy. Długo nie trzeba było czekac na przytycie Potem w kółko - głodowanie, objadanie i po drodze zanik okresu. Jak juz zaczęłam jesc normalnie (ale patrzac na to z obecnej perspektywy, wciąż za mało) waga sie utrzymywała. Potem starałam sie przytyc zeby unormowac okres, zaczelam jesc wiecej miesa i łykac olej w kapsułkach, miesiaczka wróciła - i była regularna ale od 2 miesięcy jej znowu nie mam Także moge powiedziec że nie tyle wiążę swoje problemy ze zdrowiem ze spadkiem wagi o ile z rozpoczęciem odchudzania. Bo wage mam wysoką i teoretycznie powinnam miesiączkowac a tak nie jest.
__________________
,,Wierzę w różowy kolor. Wierzę, że śmiech to najlepszy sposób na spalenie kalorii. Wierzę w całowanie się, w wiele pocałunków. Wierzę w to, że szczęśliwe dziewczyny są najładniejsze. Wierzę, że jutro też jest dzień i wierzę w cuda."



InVain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 13:11   #1793
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Cytat:
Napisane przez InVain Pokaż wiadomość
Ostatnio ważyłam 65 kg ale od jakiegoś czasu wolałam sie nie dołowac i na wage nie wchodziłam
Pierwszy raz odchudzałam sie mając 15 lat - 4 lata temu. Od głodówek i drastycznego ograniczenia kalorii, wtedy schudłam do 52 ale juz dalej nie dałam rady w podobny sposób funkcjonowac i zaczęłam miec kompulsy. Długo nie trzeba było czekac na przytycie Potem w kółko - głodowanie, objadanie i po drodze zanik okresu. Jak juz zaczęłam jesc normalnie (ale patrzac na to z obecnej perspektywy, wciąż za mało) waga sie utrzymywała. Potem starałam sie przytyc zeby unormowac okres, zaczelam jesc wiecej miesa i łykac olej w kapsułkach, miesiaczka wróciła - i była regularna ale od 2 miesięcy jej znowu nie mam Także moge powiedziec że nie tyle wiążę swoje problemy ze zdrowiem ze spadkiem wagi o ile z rozpoczęciem odchudzania. Bo wage mam wysoką i teoretycznie powinnam miesiączkowac a tak nie jest.
Nie do konca, bo to dziala w druga strone...masz za niska wage, przytyjesz - okres wraca i jest to schorzenie, ktore moze wystapic nawet jak jesz prawidlowo...u Ciebie rozwalona gospodarka hormonalna jest wynikiem glodowek i objadania na zmiane. Zawsze pierwszy idzie okres, organizm odcina to bez czego przezyje Nie ma innej rady niz odzywiac cialo, ale leczenie dieta trwa miesiacami, wiec oczekiwalabym szybkch efektow. Dobrej jakości multwitamina moze sie przydac.
I nie musisz tyc, nie musisz jesc wiecej niz powinnas, musisz tylko uzupelnic wszystkie skladniki odzywcze, nasycic cialo. Jasne, ze po glodowce mozesz ptzybrac na wadze gdy nagle zaczynasz jesc duzo wiecej, mimo ze wcale nie przekraczasz zapotrzebowania. Mi przybylo 5 kg i zlecialo pozniej samo...
Jesli zaczelas stosowac takie praktyki w okresie dojrzewania to bedzie ciezej to naprawic, ale jak najbardziej jest to mozliwe. Daj sobie tylko czas i nie stresuj sie przede wszystkim, bo nic to nie zmieni, no moze pogorszy. To jest bledne kolo - stres -kortyzol - inne hormony w dol - brak okresu - dieta - stres itd. Pilnuj aby nie jesc mniej niz zapotrzebowanie, zeby cialo znow nie myslalo, ze je glodzisz. Unikaj diety niskoweglowodanowej. Wlacz wiecej owocow, skorbii czy bialego ryzu. Ja jadlabym najwiecej jak tylko moge odzywczych rzeczy: mieso, w tym wazne sa podroby, tluste ryby, tone warzyw i owocow. WIecej wegli i tluszczu i mniej bialka sa powszechnie stosowane jako dieta w naturalnym leczeniu zaniku okresu.
Obserwujesz u siebie jakies objawy w stylu jesz, jesz i nie czujesz sytosci? Ja bym jeszcze sprawdzila tarczyce, zwlaszcza T4i T3.
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 16:25   #1794
InVain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 364
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Tylko moje zapotrzebowanie wyliczane na jednej stronie wynosi 1500 na drugiej 2000 - sama już zgłupiałam, ale pamiętam że okres po bardzo długiej przerwie powrócil mi gdy jadałam około 1800, i około 150 g wegli i jakies 60-70g tłuszczu.
Tsh badałam już 3 razy - za każdym razem wynik idealny w granicach normy, bardziej ku nadczynności niż niedoczynności. Ostatni raz badałam w czerwcu bodajże.
Mniej białka? To dziwne, bo jak zaczęłam jeśc więcej mięsa a właściwie zaczelam W OGÓLE jesc mięso bo wczesniej nie jadałam go praktycznie wcale (durna byłam, teraz juz to wiem) to własnie okres mi powrócił na pół roku. A teraz chociaz jem nieporównywalnie więcej mięs i tłuszczu krwawienia nie ma, no ale moze faktycznie to wina za bardzo uciętych węgli.
__________________
,,Wierzę w różowy kolor. Wierzę, że śmiech to najlepszy sposób na spalenie kalorii. Wierzę w całowanie się, w wiele pocałunków. Wierzę w to, że szczęśliwe dziewczyny są najładniejsze. Wierzę, że jutro też jest dzień i wierzę w cuda."



InVain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 18:06   #1795
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Cytat:
Napisane przez InVain Pokaż wiadomość
Tylko moje zapotrzebowanie wyliczane na jednej stronie wynosi 1500 na drugiej 2000 - sama już zgłupiałam, ale pamiętam że okres po bardzo długiej przerwie powrócil mi gdy jadałam około 1800, i około 150 g wegli i jakies 60-70g tłuszczu.
Tsh badałam już 3 razy - za każdym razem wynik idealny w granicach normy, bardziej ku nadczynności niż niedoczynności. Ostatni raz badałam w czerwcu bodajże.
Mniej białka? To dziwne, bo jak zaczęłam jeśc więcej mięsa a właściwie zaczelam W OGÓLE jesc mięso bo wczesniej nie jadałam go praktycznie wcale (durna byłam, teraz juz to wiem) to własnie okres mi powrócił na pół roku. A teraz chociaz jem nieporównywalnie więcej mięs i tłuszczu krwawienia nie ma, no ale moze faktycznie to wina za bardzo uciętych węgli.
Wegli na pewno Co do bialka...to ile to jest duzo dla Ciebie?
Zapotrzebowanie....hmmmm, nie da sie ustalic tego ani kontrolowac tak naprawde, ale nie zeszlabym przez pierwszy miesiac ponizej 1800 -2000 kalorii. Przy zaburzeniach odzywiania minimum do rekonwalescencji to jest 2500.
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 19:25   #1796
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Od soboty nie liczę BTW ani kalorii. Dietę troszkę poluzowałam, ale waga stoi. Staram się nadal jak najmniej mąki, ale jednak odrobinę pieczywa wprowadziłam. Zjadam na śniadanie małą kromkę chleba lub pół domowej bułki. Jelita ok, nie buntują się zbytnio, ale nie czuję się tak rewelacyjnie jak wcześniej. Brzuch lekko wydęty. Plus jednak taki, że nie chodzę głodna.

Klora, a co myślisz o tym: 5-latek zjada codziennie na kolację 2 jajka na półtwardo? Nie wiem, czy mu ograniczać czy jednak nie. Niby pediatra nasza mówi, że nie ma potrzeby ograniczać. Ale oczywiście mam wątpliwości....
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 10:35   #1797
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Od soboty nie liczę BTW ani kalorii. Dietę troszkę poluzowałam, ale waga stoi. Staram się nadal jak najmniej mąki, ale jednak odrobinę pieczywa wprowadziłam. Zjadam na śniadanie małą kromkę chleba lub pół domowej bułki. Jelita ok, nie buntują się zbytnio, ale nie czuję się tak rewelacyjnie jak wcześniej. Brzuch lekko wydęty. Plus jednak taki, że nie chodzę głodna.

Klora, a co myślisz o tym: 5-latek zjada codziennie na kolację 2 jajka na półtwardo? Nie wiem, czy mu ograniczać czy jednak nie. Niby pediatra nasza mówi, że nie ma potrzeby ograniczać. Ale oczywiście mam wątpliwości....
Jesli nie ma objawo nietolerancji jajek to nie widze problemu. Nie ma zadnych wysypek, egzem?
Ja bym sie martwila, ze mu zbrzydna te jajka, ja nie moge jesc wiecej niz 6 tygodniowo zeby moc jeszcze na nie patrzec
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 10:43   #1798
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Nie, żadnych objawów nietolerancji. Właśnie też pomyślałam, że mu zbrzydną, dlatego jednak będę mu przerwy robić. Powiedział, że rozumie Ale normalnie aż się trzęsie jak widzi jajko, a żółtko zjada jakby cały dzień nic nie jadł
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 12:50   #1799
VitaTabs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

A próbowałaś suplementów diety?
VitaTabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 10:07   #1800
rubi11
Raczkowanie
 
Avatar rubi11
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 224
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

cześć dziewczyny,
nigdy nie miałam problemów z wagą, zawsze stała w miejscu i można powiedzieć że była ok. Ostatnio jednak przytyłam 4kg i za cholere nie mogę tego zrzucić!
Ćwiczę bardzo dużo (codziennie coś), nie jem dużo, przyjmuję suplementy na odchudzanie (które są g. warte) i waga stoi
Mój przykładowy jadłospis:
Śniadanie 8:00, kromka ciemnego chleba z plasterkiem szynki i sera żółtego i z pomidorem (lub ogórkiem lub papryką), herbata zielona lub czerwona lub mięta.
II śniadanie: muesli z jogurtem naturalnym (czasami dodatkowo z bananem)
Obiad: tu jest problem bo czasami jem jakąś potrawkę chińską (z piersią z kurczaka + sos chiński/słodko kwaśny ze słoika), czasami jakiś kotlet z ziemniakami, czasami sałatkę grecką (sałata, pomidory, papryka, ser feta, sos z torebki na wodzie),a czasami nic (a wtedy jem kolacje ok. 18 po powrocie z pracy do domu).
Kolacja: czasami nie jem nic, czasami jogurt, czasami kromkę ciemnego chleba i tuńczyk z puszki.

Zdaża mi się czasami zgrzeszyć gyrosem. Generalnie największy problem jest z moimi obiadami, bo śniadania wydają mi się ok.
__________________
Slim in 6
  • Start it up 13.11.2012r.
Sauna Infrared
rubi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-31 13:09:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:13.