Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-16, 13:16   #1801
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Moj pierwszy post w tym temacie. Chcialabym troche schudnac, staram sie jesc zdrowo, ale zupelnie nie mam pojecia co robie nie tak, co powinnam jesc innego, co czym zastapic, zeby troszke zrzucic. Mam nadzieje ze mi pomozecie Oto moj jadlospis:

Rano: na czczo woda z sokiem z cytryny

Śniadanie: 2 kanapki z ciemnym pieczywem, odrobina masla, poledwica sopocka, salata, pomidorem, cebula, posypana suszonym oregano zamiast soli, herbata z cytryna i z 2 lyzeczkami cukru, 1 herbatnik Lu Go musli ze zbozem i owocami

II śniadanie: 2 kanapki z ciemnym pieczywem,odrobina masla, wedzonym lososiem, suszonym oregano i czosnkiem, maly rogalik z sezamem, herbata jak do sniadania

Obiad: talerz rosolu z kluskami lub inny obiad mojej mamy np. barszcz czerwony z ziemniakami

Podwieczorek: garsc czeresni lub truskawek, 3 ciasteczka owsiane

Kolacja: salatka grecka lub salatka z tunczyka z dwoma kromkami Wasy

W ciagu dnia 2 szklanki zielonej herbaty
___
Wydaje mi sie, ze to nie jest idealny jadlospis, prosze o ocene i wskazowki
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 13:20   #1802
Ambelka
Raczkowanie
 
Avatar Ambelka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 148
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Ja się przed chwilą dowiedziałam, że wasa to "śmieci", także chyba to trzeba odradzić
A oregano to dobry pomysł, bo wspomaga trawienie. Więcej się nie wypowiem, bo nie posiadam odpowiedniej wiedzy. :P

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

piję właśnie heerbatę czerwoną .
najbardziej ohydna rzecz jaką kiedykolwiek piłam...
Ambelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 13:25   #1803
tibbidabo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 444
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
Moj pierwszy post w tym temacie. Chcialabym troche schudnac, staram sie jesc zdrowo, ale zupelnie nie mam pojecia co robie nie tak, co powinnam jesc innego, co czym zastapic, zeby troszke zrzucic. Mam nadzieje ze mi pomozecie Oto moj jadlospis:

Rano: na czczo woda z sokiem z cytryny

Śniadanie: 2 kanapki z ciemnym pieczywem, odrobina masla, poledwica sopocka, salata, pomidorem, cebula, posypana suszonym oregano zamiast soli, herbata z cytryna i z 2 lyzeczkami cukru, 1 herbatnik Lu Go musli ze zbozem i owocami

II śniadanie: 2 kanapki z ciemnym pieczywem,odrobina masla, wedzonym lososiem, suszonym oregano i czosnkiem, maly rogalik z sezamem, herbata jak do sniadania

Obiad: talerz rosolu z kluskami lub inny obiad mojej mamy np. barszcz czerwony z ziemniakami

Podwieczorek: garsc czeresni lub truskawek, 3 ciasteczka owsiane

Kolacja: salatka grecka lub salatka z tunczyka z dwoma kromkami Wasy

W ciagu dnia 2 szklanki zielonej herbaty
___
Wydaje mi sie, ze to nie jest idealny jadlospis, prosze o ocene i wskazowki

moje sugestie

-odloz ciastka
-odloz owoce, chyba ze nie spowalniaja u ciebie chudniecia

moje R dzisiejsze

s-kanapkaz serem camembert kakao(wiem ze ser tlusty ale nistety moj organizm potrezbuje teraz tluszczy)
2s-duzy banan 2 precelki
zupa ogorkowa
p-truskawki orzechy wloskie
k-sola i fasolka szparagowa

bardzo prosze o ocene
tibbidabo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 13:28   #1804
Ambelka
Raczkowanie
 
Avatar Ambelka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 148
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

jeśli chcesz schudnąć, to odradzam baanany, bo gdzieś przeczytałam, że to jedne z niewielu tuczących owoców.
Ambelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 13:29   #1805
201610241259
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
Moj pierwszy post w tym temacie. Chcialabym troche schudnac, staram sie jesc zdrowo, ale zupelnie nie mam pojecia co robie nie tak, co powinnam jesc innego, co czym zastapic, zeby troszke zrzucic. Mam nadzieje ze mi pomozecie Oto moj jadlospis:

Rano: na czczo woda z sokiem z cytryny

Śniadanie: 2 kanapki z ciemnym pieczywem, odrobina masla, poledwica sopocka, salata, pomidorem, cebula, posypana suszonym oregano zamiast soli, herbata z cytryna i z 2 lyzeczkami cukru, 1 herbatnik Lu Go musli ze zbozem i owocami łączysz tłuszcze z węglami.

II śniadanie: 2 kanapki z ciemnym pieczywem,odrobina masla, wedzonym lososiem, suszonym oregano i czosnkiem, maly rogalik z sezamem, herbata jak do sniadania znowu pieczywo i znowu łączysz tłuszcze z węglami

Obiad: talerz rosolu z kluskami lub inny obiad mojej mamy np. barszcz czerwony z ziemniakami tu wydaje mi się, ze jest ok

Podwieczorek: garsc czeresni lub truskawek, 3 ciasteczka owsiane na redukcji nie jemy owoców po poludniu. moglabys zjesc tu orzechy.

Kolacja: salatka grecka lub salatka z tunczyka z dwoma kromkami Wasy lepiej z tunczyka.

W ciagu dnia 2 szklanki zielonej herbaty
___
Wydaje mi sie, ze to nie jest idealny jadlospis, prosze o ocene i wskazowki
jestem początkująca, więc nie wiem czy na pewno wszystko gra.


moje drugie(!) R

I : owsianka z 3 łyzek + 1 otreb na mleku, z jogo naturalnym i truskawkami

II: grahamka z wędliną, ogórkiem i pomidorem [wiem, ze bez białka ale lodowka pustkami swiecila]

III: kurczak pieczony z papryką, pieczarkami i cebulą, ryż brązowy, surówka wiosenna

IV: orzechy + słonecznik [dodac wiesniaka?]
8 minutes legs + 8 minutes ABS
V:jajecznica z 2 jaj z papryką i cebulą

Edytowane przez 201610241259
Czas edycji: 2009-06-16 o 13:35
201610241259 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 13:33   #1806
Ambelka
Raczkowanie
 
Avatar Ambelka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 148
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

jesli sie odchudzam to mam nie jesc owoców?! :O
Ambelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 13:34   #1807
201610241259
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Można, ale do południa.
201610241259 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 13:55   #1808
tibbidabo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 444
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez Ambelka Pokaż wiadomość
jesli sie odchudzam to mam nie jesc owoców?! :O

owoce u niektorych hamują chudniecie ale powtarzam u niektorych moze akurat u ciebie nie (u mnie nie hamuja)
tibbidabo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 14:11   #1809
Tuppence_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 397
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez Ambelka Pokaż wiadomość


A może być na drugie śniadanie koktajl truskawkowy? (kefir + truskawki + odrobinka cukru)
A ja bym wyrzuciła cukier. He he. Ja sama się sobie dziwię, ale po pewnym czasie niejedzenie słodyczy już ich nie potrzebuję. W sensie smakują mi jogurty naturalne, serki homo niesmakowe i tym podobne produkty bez cukru, które kiedyś wydawały mi się kwaśne. A truskawki to sama słodycz dla mnie teraz.
Mam też takie tabletki musujące (witaminy, minerały itp.) o smaku grejpfruta (słodzone aspartamem). Na początku diety piłam to gdy miałam ochotę na słodkie, teraz wydaje mi się tak okropnie słodkie i sztuczne, że nie mogę przełknąć i już nie piję.

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Ambelka Pokaż wiadomość
jesli sie odchudzam to mam nie jesc owoców?! :O
Możesz jeść śmiało (nawet bym to polecała ->witaminki), ale w I połowie dnia raczej. Czyli śniadanko i II śniadanko.

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
Moj pierwszy post w tym temacie. Chcialabym troche schudnac, staram sie jesc zdrowo, ale zupelnie nie mam pojecia co robie nie tak, co powinnam jesc innego, co czym zastapic, zeby troszke zrzucic. Mam nadzieje ze mi pomozecie Oto moj jadlospis:

Rano: na czczo woda z sokiem z cytryny

Śniadanie: 2 kanapki z ciemnym pieczywem, odrobina masla, poledwica sopocka, salata, pomidorem, cebula, posypana suszonym oregano zamiast soli, herbata z cytryna i z 2 lyzeczkami cukru, 1 herbatnik Lu Go musli ze zbozem i owocami

II śniadanie: 2 kanapki z ciemnym pieczywem,odrobina masla, wedzonym lososiem, suszonym oregano i czosnkiem, maly rogalik z sezamem, herbata jak do sniadania

Obiad: talerz rosolu z kluskami lub inny obiad mojej mamy np. barszcz czerwony z ziemniakami

Podwieczorek: garsc czeresni lub truskawek, 3 ciasteczka owsiane

Kolacja: salatka grecka lub salatka z tunczyka z dwoma kromkami Wasy

W ciagu dnia 2 szklanki zielonej herbaty
___
Wydaje mi sie, ze to nie jest idealny jadlospis, prosze o ocene i wskazowki
Też radzę zrezygnować z ciastek, rogalika i z owoców na podwieczorek. I z wasy! Zamiast tego chleb razowy, ale lepiej nie na kolację. Jeśli chodzi o zupy to dopilnuj, żeby nie były zbyt tłuste (i zawsze lepiej jeść z ryżem). Poza tym możesz włączyć do jadłospisu jajka i serki wiejskie.
I nie ptrzejmujcie się dziewczyny, jeśli nie od razu Wam wychodzi. Ja na początku bylam wkurzona, bo za każdym razem gdy dodałam jakiś jadłospis (który wg mnie był super redukcyjny), to dostawałam po głowie, że tego nie, tamto źle. Ale mimo wszystko trzeba mieć swoje 10% odstepstwa. Nie musi być codziennie idealnie! Ważne, żeby wiedzieć, kiedy popełnia się błędy.

Edytowane przez Tuppence_
Czas edycji: 2009-06-16 o 14:01
Tuppence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 14:17   #1810
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Dzieki dziewczyny, genialne jestescie

Mam jednak jeszcze pare pytan: Jakie mam jesc sniadanie by nie laczyc tluszczy z weglami? Kanapki bez masla czy w ogole zrezygnowac z laczenia miesa z pieczywem?

Co mozecie zaproponowac zamiast moich kochanych ciasteczek na przekaske? Uwielbiam je do herbaty. No i co moge jesc zamiast owocow w drugiej polowie dnia? Jogurt naturalny z pokrojonymi kawalkami owocow tez odpada? Moze w ogole owoce zastapic np. warzywami i serem lub nabialem po poludniu?
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 14:24   #1811
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny, genialne jestescie

Mam jednak jeszcze pare pytan: Jakie mam jesc sniadanie by nie laczyc tluszczy z weglami? Kanapki bez masla czy w ogole zrezygnowac z laczenia miesa z pieczywem?

Co mozecie zaproponowac zamiast moich kochanych ciasteczek na przekaske? Uwielbiam je do herbaty. No i co moge jesc zamiast owocow w drugiej polowie dnia? Jogurt naturalny z pokrojonymi kawalkami owocow tez odpada? Moze w ogole owoce zastapic np. warzywami i serem lub nabialem po poludniu?
możesz polaczyć do 10g tłuszczy z weglowodanami. Poza tym nie wszystkim to polaczenie przeszkadza w chudnieciu.

mozesz upiec wlasne ciasteczka owsiane w drugiej polowie dnia staraj sie zjesc nnkt, np na podwieczorek bialko + nnkt
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 14:26   #1812
201610241259
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny, genialne jestescie

Mam jednak jeszcze pare pytan: Jakie mam jesc sniadanie by nie laczyc tluszczy z weglami? Kanapki bez masla czy w ogole zrezygnowac z laczenia miesa z pieczywem?

Co mozecie zaproponowac zamiast moich kochanych ciasteczek na przekaske? Uwielbiam je do herbaty. No i co moge jesc zamiast owocow w drugiej polowie dnia? Jogurt naturalny z pokrojonymi kawalkami owocow tez odpada? Moze w ogole owoce zastapic np. warzywami i serem lub nabialem po poludniu?
Ja jem kanapki bez masła, chociaz uwierz, strasznie ciezko bylo mi sie przestawic. Jesli nie lubisz takich mega suchych to jedz z twarogiem chudym.
Na podwieczorem mozesz jesc orzechy, albo serek wiejski np. z warzywami czy orzechami, serek homogenizowany naturalny. Jesli masz straszną ochotę na słodkie dodaj łyżeczkę kakao bez cukru, albo trochę przyprawy do piernika. Jogurtów unikamy bo mają duzo cukru. Poczytaj trochę jadłospisy innych, które sa juz ocenione - bedziesz wtedy wiedziala co Ci wolno a czego nie i zainspirujesz się posilkami innych.

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

i mała dopiska - może ktoś ocenic mój jadlospis? jest kilka postów u góry
blagam, bo dopiero zaczynam i sama nie wiem czy robię wszystko dobrze
201610241259 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 14:49   #1813
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Odstawic maslo to dla mnie nie problem, gorzej jest z sola.... Ale i z tym staram sobie jakos radzic. Po prostu myslalam, ze trzeba choc troche masla spozywac, bo ma potrzebne tluszcze w ktorych rozpuszczaja sie witaminy, ale ja moge zle myslec Przeczytam watek uwaznie od poczatku i postaram sie wkleic swoj jadlospis niedlugo Dzieki za tyle wskazowek
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 15:04   #1814
ElleEstJolieeeee
Raczkowanie
 
Avatar ElleEstJolieeeee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 142
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez Lensky Pokaż wiadomość
jestem początkująca, więc nie wiem czy na pewno wszystko gra.


moje drugie(!) R

I : owsianka z 3 łyzek + 1 otreb na mleku, z jogo naturalnym i truskawkami dodałabym spokojnie więcej płatków, brak białka, możesz dodać kawałek twarogu lub serek homo zamiast jogurtu

II: grahamka z wędliną, ogórkiem i pomidorem [wiem, ze bez białka ale lodowka pustkami swiecila]białko jest w wędlinie jeśli było jej sporo to ładnie

III: kurczak pieczony z papryką, pieczarkami i cebulą, ryż brązowy, surówka wiosenna super

IV: orzechy + słonecznik [dodac wiesniaka?] możesz dodać,bo nie masz aż tak dużo nabiału
8 minutes legs + 8 minutes ABS
V:jajecznica z 2 jaj z papryką i cebulą
bardzo ładnie!
fajny jadłospis

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
Odstawic maslo to dla mnie nie problem, gorzej jest z sola.... Ale i z tym staram sobie jakos radzic. Po prostu myslalam, ze trzeba choc troche masla spozywac, bo ma potrzebne tluszcze w ktorych rozpuszczaja sie witaminy, ale ja moge zle myslec Przeczytam watek uwaznie od poczatku i postaram sie wkleic swoj jadlospis niedlugo Dzieki za tyle wskazowek
Bo masło jest również potrzebne Nie polecam z niego rezygnować,jest zdrowe, rozpuszczają sie w nim witaminy, dużo dziewczyn po zrezygnowaniu z niego ma problemy z brakiem okresu,cerą. Niewielka ilość do śniadania nie zaszkodzi
__________________
I'm delighting in the air

but I'm hungry ..

for you
ElleEstJolieeeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 15:12   #1815
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 586
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

U:

Ś: owsianka (mleko kozie, płatki, siemię, otręby, amarantus, twaróg, gruszzkaaa)

IIŚ: szklanka soku warzywnego+ kromka wieloziarnistego z soją+ fresek+ kilka plastrów polędwicy sopockiej+ duużo rzodkiewek

O: łosoś gotowany z oregano+ kasza jęczmienna ok. 70g+ sałatka z: sałaty, oleju z win., oliwek, mozzarelli, pomidora, rzodkiewki, cebulki

P: kawałek chałwy z orzechami roztopiony i wymieszany z wieśniakiem coś cudownego!! polecam! tylko mocno słodkie, więc trzeba uważać z ilością chałwy

K: jajecznica z dwóch jaj+ szczypiorek+ twarożek z pomidorami, rzodkiewkami, przyprawami + wafel ryżowy

Uśmiecham się o ocenę
__________________



Kto się boi,

nie wiedząc właściwie czego,
podwójnie się boi.
beaufyf00l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 15:35   #1816
party
Raczkowanie
 
Avatar party
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 75
GG do party
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

U:

I ś : 1 kromka ciemnego pieczywa razowego z nasionami z odrobiną margaryny i ogórkiem, 1 banan, 1 szkl. herbaty bez cukru
II ś: 1 kubek herbaty z cukrem, 2 kromki ciemnego pieczywa razowego z nasionami z margaryna, jajkiem i twarogiem, 1 kromka jasnego pieczywa z margaryna i szynką
O: 1 szkl. wody mineralnej, 4 śr. ziemniaki, 1 ogórek, smażona pierś z kurczaka (nie cała oczywiście, tak średnia ilość)
p: 1 nektarynka
k: 1 duzaa ciemna bula z nasionami z ogórkiem, 1 szkl. mleka 0,5%


może ktoś ocenić?
__________________


party jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 15:44   #1817
stoookroootkaaa
Raczkowanie
 
Avatar stoookroootkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wroc. ;)
Wiadomości: 162
GG do stoookroootkaaa
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez party Pokaż wiadomość
U:



I ś : 1 kromka ciemnego pieczywa razowego z nasionami z odrobiną margaryny i ogórkiem, 1 banan, 1 szkl. herbaty bez cukru / śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, ma dać Ci energię ... dorzuć tu jakieś białko i conajmniej jeszcze jedną kromkę. Może jakaś polędwica, lub inna szynka?
II ś: 1 kubek herbaty z cukrem, 2 kromki ciemnego pieczywa razowego z nasionami z margaryna, jajkiem i twarogiem, 1 kromka jasnego pieczywa z margaryna i szynką /no tutaj w miarę okej
O: 1 szkl. wody mineralnej, 4 śr. ziemniaki, 1 ogórek, smażona pierś z kurczaka (nie cała oczywiście, tak średnia ilość) / wydaje mi się, że ok.
p: 1 nektarynka / sam owoc, to nie posiłek. skoro jesteś na U, to możesz sobie pozwolić na sałatkę owocową. A tak w ogóle, to mogłabyś dorzucic kilka orzechów.
k: 1 duzaa ciemna bula z nasionami z ogórkiem, 1 szkl. mleka 0,5% / daj na tą bułkę chociaż jakąś wędlinę, albo jajko etc. bo co to jest sam ogórek na bułce? mleko zamień na 1,5-2%


może ktoś ocenić?
Wg mnie to coś nie bardzo ten jadłospis.. Nie jestem ekspertką, ale osobiście mi się nie podoba. Co ta za kanapki/ bułki z samym ogórkiem? W ogóle to śniadanie sporo za małe, jesz dość monotonnie i przede wszystki - zerowe ilości NNKT, które są potrzebne.
stoookroootkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 15:57   #1818
aoii
Rozeznanie
 
Avatar aoii
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 594
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez Ambelka Pokaż wiadomość
piję właśnie heerbatę czerwoną .
najbardziej ohydna rzecz jaką kiedykolwiek piłam...
ooo<33 nie przejmuj się przyzwyczaisz się, a potem będzie Ci trudno z niej zrezygnować ;p sama bym sie chętnie napiła gdyby nie miała takich właściwości jakie ma XD


Cytat:
Napisane przez party Pokaż wiadomość
U:



I ś : 1 kromka ciemnego pieczywa razowego z nasionami z odrobiną margaryny i ogórkiem, 1 banan, 1 szkl. herbaty bez cukru / a szynka? ser? pomidor? w ogóle zamieniłaby 1 ś z 2 bo drugie jest większe a ma być na odwrót.
II ś: 1 kubek herbaty z cukrem, 2 kromki ciemnego pieczywa razowego z nasionami z margaryna, jajkiem i twarogiem, 1 kromka jasnego pieczywa z margaryna i szynką /mam wrażenie że ktos przygotowywał Ci ten posiłek, bo jest cukier, margaryna bez "odrobiny" i szynka
O: 1 szkl. wody mineralnej, 4 śr. ziemniaki, 1 ogórek, smażona pierś z kurczaka (nie cała oczywiście, tak średnia ilość) / okey.
p: 1 nektarynka / to chyba deser! gdzie jest podwieczorek pytam?
k: 1 duzaa ciemna bula z nasionami z ogórkiem, 1 szkl. mleka 0,5% / bez masła/serka?

może ktoś ocenić?
za mało na śniadanie i za mało na podwieczorek, kolacja byłaby gdyby ta bułka była porządna a nie z samym ogórkiem. jak nie chcesz smarowac masłem to kup jakiś serek kanapkowy, daj szynke, jajka warzywa, one nie gryzą.
2 śniadanie mi się podoba.

to jest Twoje U bo chcesz utrzymywać wage czy chudniesz na tym a U jest tylko przykrywką?
__________________
'Uważaj czego pragniesz, bo nawet jeśli to zdobędziesz i tak okaże się, że chciałeś czegoś innego.'
Alex Kava
aoii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 16:15   #1819
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

utrzymanie....

  • jajko na miękko,2 kromki razowca z serem żółtym i pomidorem
  • serek Danio ogórkowo-czosnkowy + grahamka
  • wizyta z kumplem w Siouxie..2 skrzydełka pikantne,zestaw surówek i sosów,kilkanaście frytek (w sumie pół talerza mi zostało,kumpel dojadł resztki)..za duże maja te porcje
  • jabłko, 2 plastry sera wędzonego
  • naleśnik z soczewicą

czuję się jak na p.....
Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 16:16   #1820
myszeczka00
Wtajemniczenie
 
Avatar myszeczka00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: szczyt góry
Wiadomości: 2 523
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Moje R

śniadanie: 4 łyżki czubate owsianki z mlekiem + kiwi,truskawki zielona herbata

II śniadanie: jajecznica z 2 jaj z dwiema cielęcymi parówkami ;/

obiad: 2 steki z łososia na parze + fasolka szparagowa + poł woreczka gryczanej

podwieczorek: wieśniaczek z ....? nie wiem ! chyba sam będzie

kolacja: resztka łososia z fasolką

Ech, pewnie znów beznadziejny
__________________
Ain't No Mountain High Enough

myszeczka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 16:31   #1821
fucia
Raczkowanie
 
Avatar fucia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 69
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

REDUKCJA! (Proszę o ocenę)
1.Śniadanie - owsianka ( szklanka płatków owsianych, szklanka mleka, łyżka cynamonu, 2 łyżki miodu )
2. II śniadanie- kanapka z chleba razowego z serkiem Hochland, pomidorem i sałatą, jabłko
3. Obiad - talerz zupy warzywnej
4. Podwieczorek - Duuuża garść mieszaniny studenckiej
5. Kolacja - wieśniak ze szczypiorkiem i pomidorem

Ile to może być kcal?
__________________
Simone
fucia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 16:33   #1822
Ambelka
Raczkowanie
 
Avatar Ambelka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 148
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez myszeczka00 Pokaż wiadomość
Moje R

śniadanie: 4 łyżki czubate owsianki z mlekiem + kiwi,truskawki zielona herbata

II śniadanie: jajecznica z 2 jaj z dwiema cielęcymi parówkami ;/

obiad: 2 steki z łososia na parze + fasolka szparagowa + poł woreczka gryczanej

podwieczorek: wieśniaczek z ....? nie wiem ! chyba sam będzie

kolacja: resztka łososia z fasolką

Ech, pewnie znów beznadziejny
mi to wygląda na najzwyczajniejszy jadłospis większości ludzi, ale na R to raczej nie.
Z resztą ja się nie znam. xD
Ambelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 16:40   #1823
myszeczka00
Wtajemniczenie
 
Avatar myszeczka00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: szczyt góry
Wiadomości: 2 523
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez Ambelka Pokaż wiadomość
mi to wygląda na najzwyczajniejszy jadłospis większości ludzi, ale na R to raczej nie.
Z resztą ja się nie znam. xD
acha ;/
__________________
Ain't No Mountain High Enough

myszeczka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 16:47   #1824
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez fucia Pokaż wiadomość
REDUKCJA! (Proszę o ocenę)
1.Śniadanie - owsianka ( szklanka płatków owsianych, szklanka mleka, łyżka cynamonu, 2 łyżki miodu )
2. II śniadanie- kanapka z chleba razowego z serkiem Hochland, pomidorem i sałatą, jabłko
3. Obiad - talerz zupy warzywnej
4. Podwieczorek - Duuuża garść mieszaniny studenckiej
5. Kolacja - wieśniak ze szczypiorkiem i pomidorem

Ile to może być kcal?
Dopiero się uczę, ale powiem tak nie śmiało co mi się rzuciło w oczy w Twoim jadłospisie - a mianowicie obiadek zbyt skromny, choć mogę się mylić

A obliczać kalorie tez bym bardzo nauczyć sie chciała, to dla mnei czarna magia
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...

ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 16:48   #1825
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Ambelka,z tego co piszesz,wynika,że znasz sie na odchudzaniu jak wilk na gwiazdachproszę,zachowa j swoje dziwne komentarze dla siebie i nie komentuj jadłospisów innych,dopóki sama troszke nie podszkolisz się w zakresie dietetyki.

Pozdrawiam.
Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 16:50   #1826
GummyKammy
Zakorzenienie
 
Avatar GummyKammy
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 19 100
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez myszeczka00 Pokaż wiadomość
Moje R

śniadanie: 4 łyżki czubate owsianki z mlekiem + kiwi,truskawki zielona herbata ładnie

II śniadanie: jajecznica z 2 jaj z dwiema cielęcymi parówkami ;/ parówki na R nie bardzo, jajecznica smażona na oleju?

obiad: 2 steki z łososia na parze + fasolka szparagowa + poł woreczka gryczanej ok

podwieczorek: wieśniaczek z ....? nie wiem ! chyba sam będzie moze jakies warzywka?

kolacja: resztka łososia z fasolką radziłabym zamienić podwieczorek z kolacją i będzie ok

Ech, pewnie znów beznadziejny
jw.

Cytat:
Napisane przez Ambelka Pokaż wiadomość
mi to wygląda na najzwyczajniejszy jadłospis większości ludzi, ale na R to raczej nie.
Z resztą ja się nie znam. xD
co masz na mysli jadlospis wiekszosci ludzi? przecież kazdy je inaczej. Nie rozumiem.
__________________
A dziś już nie pamiętam nic, czas uspokoić sny,
Uwolniłam się by żyć, by nie otruć świata smutkiem łez,
Więc nie pytaj mnie...


GummyKammy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 16:51   #1827
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez myszeczka00 Pokaż wiadomość
Moje R

śniadanie: 4 łyżki czubate owsianki z mlekiem + kiwi,truskawki zielona herbata

II śniadanie: jajecznica z 2 jaj z dwiema cielęcymi parówkami ;/

obiad: 2 steki z łososia na parze + fasolka szparagowa + poł woreczka gryczanej

podwieczorek: wieśniaczek z ....? nie wiem ! chyba sam będzie

kolacja: resztka łososia z fasolką

Ech, pewnie znów beznadziejny
Hmmm fajne wydaje mi się Twój jadłospis, choć czy śniadaniem się najadłas? Często jest to tutaj powtarzane, że musi to być najbardziej obfity posiłek.
Obiadek wg mnie super.
Bardziej drobiazgowo pewnie ocenią Cię nasze mądre koleżanki
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...

ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 16:52   #1828
fucia
Raczkowanie
 
Avatar fucia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 69
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

ddaaiissyy, obiad nie był aż taki lekki ;O . Raczej dwa talerze zjadłam.
Dziękuję za ocenienie!
__________________
Simone
fucia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 16:56   #1829
myszeczka00
Wtajemniczenie
 
Avatar myszeczka00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: szczyt góry
Wiadomości: 2 523
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość
Hmmm fajne wydaje mi się Twój jadłospis, choć czy śniadaniem się najadłas? Często jest to tutaj powtarzane, że musi to być najbardziej obfity posiłek.
Obiadek wg mnie super.
Bardziej drobiazgowo pewnie ocenią Cię nasze mądre koleżanki
Dziękuję, ale naprawdę śniadankiem się najadłam )
Żołądek mi się skurczył, więc wpychałam ile mogłam :p
__________________
Ain't No Mountain High Enough

myszeczka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 17:01   #1830
the cherry blossom girl
Rozeznanie
 
Avatar the cherry blossom girl
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 617
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez Ambelka Pokaż wiadomość
mi to wygląda na najzwyczajniejszy jadłospis większości ludzi, ale na R to raczej nie.
Z resztą ja się nie znam. xD
Skoro się nie znasz to się nie odzywaj Bo sama nie masz pojęcia o diecie na R, także nie udzielaj nikomu głupich wskazówek.
the cherry blossom girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:27.