Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-16, 08:48   #1801
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

kasiu - ja cie podziwiam, sama chyba nie wybrałabym się w taką podróż, a przygód miałaś.... dużo zdrówka dla Alka, że ten wirus musial się teraz przyplątać.

Adatko - strasznie mi przykro że Marcelinka znowu chora,

Maja juz coraz czeciej tupta sama, ale takie krotkie odcinki, znowu jej coś wyskoczyło na bużce ale to chyba od czekolady która zjadlam. no i ma takie suche, blade, szorstkie placki na ciałku - nie mam pojęcia z czego - w przyszłym tyg idziemy na szczepienie to się zapytam.

no i kabinuję jaki tort upiec, na pewno zrobie biszkopt, przełoże prażomymi jabłkami, boki obłoze podłuznymi biszkoptami i jeszcze nie wiem co na wierzchu zrobie, przeglądałam stronki o dekorowaniu tortow - ale takich cudow to ja chyba nie potrafie zrobić, pewnie się skończy na kwiatkacj z lentilków

a może macie pomysł na mase bez kako i mleka, zastanawialam się nad zrobieniem masy budyniowej na soku - co myślicie?

dzis o 12 rozmowa - proszę trzymać kciuki
__________________

30 w 2016

Edytowane przez dominikowa
Czas edycji: 2009-03-16 o 08:49
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 09:00   #1802
fredziunia
Rozeznanie
 
Avatar fredziunia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 783
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Adatko- Kasiu: duzo zdrowka dla maluchow

dominikowa: o 12-tej trzymam kciuki za pomyslna rozmowe
fredziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 09:01   #1803
ula b
Raczkowanie
 
Avatar ula b
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 204
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

czesc dziewczyny
jakoś po ostatnim poście ,którego nie wysłałam nie miałam czasu pisac.

Po pierwsze:dziekuję w imieniu Ola za życzenia

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich roczniaków

Olowi juz zupełnie zeszło zaczerwienienie z pachwin i tu chcę Wam podziekowac za wszystkie rady,bo to dzięki nim obyło się bez interwencji lekarza

My już po imprezce urodzinkowej.W piątek byli rodzice i brat,którzy przynieśli prezenty i ciasta upieczone przez mamę.W sobotę piekłam,sprzatałam i robiliśmy zakupy, w niedzielę upiekłam pizzę i przyszli chrzestni Ola oraz moja siostra z rodziną.Olo bawił się przez cały weekend wyśmienicie.Gorzej było z nocami ,bo po tych wszytkich wrażeniach cały czs mu się cos sniło i śmiał sie przez sen,mówił i płakał
Po urodzinach Olo jest bogatszy o traktor,trzy samochody,krzesełko,piłkę i smoka na biegunach,a my mamy mały plac zabaw w domu.Pokój wyglada jak sala przedszkolna.Nie wiem juz gdzie upychac te zabawki

kasia słoneczko,ale miałas wrażeń-ja to chyba bym sie poryczała

adatko u nas też ostatnio była taka wysoka gorączka 39,5,albo bardzo niska temperatura35,3 w zależnosci od pory dnia(wtedy kiedy te pachwiny były czerwone),ale nie poszłam do lekarza tylko zajrzałam w gardło i postawiłam diagnozę-albo gardło,albo zęby,albo pachwiny.Podawałam syrop prawoślazowy(2 razy łyżeczkę),który kupiłam bez recepty(kosztowała tylko 2,50 PLN, aptekarka powiedziała,że nie zaszkodzi,a może pomoże i psiukałam 2 dni tantum verde ( 5 razy).Często dawałam pic ,ale w małych ilosciach co jest ważne przy tantum verde,bo wysusza gardło i może pójsc na krtan.
Czopki(nurofen lub paracetamol-na zmianę) lub syrop przeciwgorączkowy podawałam dopiero jak temperatura przekroczyła 38,5.
Smarowałam też przeciwbólowym żelem dziąsła.Po kilku dniach goraczka ustąpiła,a jakbym poszła do lekarza to na 100% dałaby jakiś antybiotyk i leczenie trwałoby 2 tyg.,albo dłużej.
Już ponad dwa tygodnie bez choroby

Dawno nie było tu: bandoli,kasipop i amiki.
ula b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 11:29   #1804
vea82
Rozeznanie
 
Avatar vea82
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdańsk/Pruszcz Gdański
Wiadomości: 700
GG do vea82 Send a message via Skype™ to vea82
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Adatko 3mam kciuki za MarcelinkeByc moze jest to 3dniowka bo temp moze utrzymywac sie dluzej:

Trzydniówka

Trzydniówka - zwana rumieniem nagłym jest chorobą wirusową, na którą chorują najczęściej dzieci od 6 do 36 miesiąca życia. Przebycie trzydniówki uodparnia malucha na całe życie.
Okres wykluwania choroby:
trwa przeważnie od pięciu do piętnastu dni
Okres zakaźności:
trwa od około siedmiu dni przed wystąpieniem objawów chorobowych aż do momentu zniknięcia wysypki
Objawy:
nagła temperatura oscylująca między 39 a 40 stopni celcjusza, utrzymująca się od jednego do pięciu dni, najczęściej jednak trzy dni.
łagodny nieżyt gardła i ucha środkowego.
bezpośrednio po spadku gorączki na ciele malucha pojawia się czerwona wysypka, która znika zwykle po 1-2 dniach. Na ogół obejmuje twarz i górną część tułowia i przypomina wysypkę różyczkową.
Powikłania:
Trzydniówka jest chorobą niegroźną i nie powoduje powikłań. Jednak ze względu na występującą wysoką gorączkę mogą wystąpić u dziecka drgawki. Należy wtedy niezwłocznie wezwać lekarza. Niebezpieczeństwem choroby jest również długotrwałóść wysokiej gorączki (ok 40stC), która często prowadzi do częstych pomyłek diagnostycznych.
Leki: Nie stosuje się żadnych leków specyficznych. Podaje sie na ogół leki przeciwgorączkowe i objawowo działające.

Dominikowa ja tez trzymam kciuki za rozmowe.U mnie niestety sie niekt nie odezwalA ja juz nie pracuje w SS.Rozstalam sie z firma na dobre i nie zaluje.

Kasia sloneczko podziwiam za odwage,ja bym sie chyba nie wybrala w taka podroz sama
vea82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 11:51   #1805
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Witam Was dziewczyny
jestem majową mamą i podgladam Wasz wątek

Cytat:
Napisane przez dominikowa Pokaż wiadomość
znowu jej coś wyskoczyło na bużce ale to chyba od czekolady która zjadlam. no i ma takie suche, blade, szorstkie placki na ciałku - nie mam pojęcia z czego - w przyszłym tyg idziemy na szczepienie to się zapytam.

dzis o 12 rozmowa - proszę trzymać kciuki
dominikowa juz jesteś w trakcie rozmowy mam nadzieje ze poszło dobrze ...

co do suchych plamek to mja córcia miała podbnie - własnie od czekolady (a potem doprawiłam podając jej łososia) i te suche plamy to też uczuleniowe....
smaruję je wazeliną

pozdrawiam
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 12:55   #1806
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

dziewczyny suche plamy nie wiem czy dobrze smarowac wazelina, wazelina nie ma zadnych wlasciwosci poza zapychaniem skory i tworzeniem okluzji,
lepiej juz posmarowac czyms nawilzajacym lagadzącym, pathenolem albo zwykla gliceryna , nie jestem pewna czy pod wazelina tylko te plamy nie beda sie babrac?
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 13:03   #1807
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

[1=993cbb8736fd7ff43d80e12 db3e1b3b563c869fb_62bf7e9 75b609;11371693]ej wiecie co z tymi chrztami i ciężarnymi to jakiś kolejny durny przesąd
tak jak tekst że do roczku nie powinno się dziecku ścinać włosów - co już dwa razy usłyszałam od teściów a jak ostatnio spytałam się dlaczego to odpowiedź brzmiała "bo nie" - szlag mnie kiedyś trafi z tymi przesądami !!!!

a co jakieś demony przejdą z ciężarnej na dziecko czy odwrotnie?
i może jeszcze zacznie świecić w nocy???? brrrrr [/quote]


hahahha
myślez że wszystko ma logiczne wytłumaczenie i tu jest takowe:
- ciezarna nie powinna dzwigać więc nie powinna trzymac dziecka na rękach
- nie obcinać włosków bo dzieciatko jest ruchliwe i mozesz nożyczkami wyrządzic wielka krzywdę

[1=993cbb8736fd7ff43d80e12 db3e1b3b563c869fb_62bf7e9 75b609;11379103]a ja dałam małemu przedwczoraj pierwszy raz do spróbowania paluszka - ale mu smakował
[/quote]

paluszki sa juniorki i takie mało solone z lajkonika... MOja Stefcia uwielbia wszystko to co jedzą dorośli ;-)

migotko ja bym nastawiała sie na lekki wózek spacerowy, bo jak nam dizeic za chwile rusza to nie bedą chciały jeździc w wozeczku, poza tm taki małym wszezie wjediesz
też nastawiam sie na maclarena xlr lub buggster

Cytat:
Napisane przez kasia_sloneczko Pokaż wiadomość
.... i w desperacji cyca wyciganelam a ten jak go zobaczyl to sie normalnie na glos rozesmial. pomacal sobie i popatrzyl zdziwiony co ja od neigo chce. ...
super przygody, sama nie chciałabym przez to przejść gratulacje dla odważnej mamy
i z tego cyca sie usmiałam

zdrowia dla waszych maluszów - własnie dzwoniła i do mnie mama ze moja Stefcia ma temperature zobaczymy....

ray nie wiem nie znam się, wiem ze wazelina natłuszcza i nam to natłuszczanie bardzo pomogło, ale moze i gliceryna lepsza?
a co to okluzje ??
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-16, 14:46   #1808
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

no i po rozmowie, było spoko, nie maja teraz etatów, ale dostałam się na staż - dobre i to, zawsze to jakies nowe doświadczenie, dziękuję za trzymanie kciuków - pomogło

stella - dziękuje, bede smarować i odstawie czekoladę
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 15:20   #1809
vea82
Rozeznanie
 
Avatar vea82
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdańsk/Pruszcz Gdański
Wiadomości: 700
GG do vea82 Send a message via Skype™ to vea82
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

dominikowa to gratuluje

Ja mialam wstawic fotke Viki po obcieciu grzyweczki,wiec wstawiam;P
Przez ten tydzien co pracowalam a tesciowa sie nia opiekowala wydaje mi sie ze przytyla,okragla na buzi jak ksiezyc w pelni
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN7333.jpg (52,8 KB, 20 załadowań)
vea82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 15:25   #1810
susola
Raczkowanie
 
Avatar susola
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 404
GG do susola
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

vea sliczne zdjecie, jesli moge zapytac to czy odebralas juz wyniki badan? wiadomo juz cos?
dominikowa gratuluje
kasiasloneczko twoje posty czytalam jednym tchem, alez ty sie kobieto nameczylas.
u nas pewna nowosc- bartus chodzi boczkiem i czasami sie pusci tego czego sie trzyma i potrafi tak chwilke postac hehe
__________________



[vichy]279929[/vichy]
susola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 15:49   #1811
vea82
Rozeznanie
 
Avatar vea82
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdańsk/Pruszcz Gdański
Wiadomości: 700
GG do vea82 Send a message via Skype™ to vea82
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

tak susolko,odebralam i jest ok,ale jeszcze mam wizyte u neurologa z tymi wynikami.Ale pogoda do bani;/
vea82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-16, 16:19   #1812
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

stella to warstwa na skorze cos jak bys sobie folie na buzke zalozyla ktora nic nie daje a tworzy taka bariere zapobigajaca odpraowywaniu wody z naskorka to jej jedyna zaleta ale poza tym zapycha bardzo skore i moze rowniez przez to powodowac krostki
gliceryna natomiast nawilza skore przyciaga wode z otoczenia
wazelina jest ciezka moim zdaniem lepiej kupic np lipobase ( krem dostepny w aptece) nie zapycha a ma duzo lipidow by natluscic skore i moga go stosowac dzieci rowniez, dobry tez na dwor
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 19:38   #1813
kasia_sloneczko
Zadomowienie
 
Avatar kasia_sloneczko
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: sulistrowice
Wiadomości: 1 326
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Alek nadal wymiotuje i ma biegunke. nie wiem juz co robic. daje mu floridral i ten nifuroksazyd co lekarka kazala ale to nic nie daje. na razie nie widze objawow odwodnienia ale boje sie zbey to sie zle nie skonczylo. dzisiaj zjadl troche zupe i kaszke ale co z tego jak po jakims czasie wszystko wyszlo albo jedna albo druga strona. masakra. jeszcze nie mam tu dostepu do kuchni i jestem skazana na kucharza hotelowego ktory do zupy alka dodal dzisiaj pieprzu chociaz prosilam zbey nie dawal zadnych przypraw
zalamana jestem tym wszystkim, jutro roczek i co z tego jak mlody chory. nie wychodze prawie z pokoju hotelowego. dzisiaj poszalm z nim na spacer 2 godziny sie szwendalam po okolicy i caly czas obwachiwalam spiworek czy zcasem nie zrobil kupy. chce do domu..
kasia_sloneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 20:03   #1814
susola
Raczkowanie
 
Avatar susola
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 404
GG do susola
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

kasiu sloneczko wspoczuje Ci, jesli moge ci cos poradzic to napisze Ci ze jak moja kuzynka z niemiec byla u nas na wakacjach i jej synek 1,5 letni mial podobne objawy to ona mu z humany HN dawala takie specjalne mleko przeciw biegunkom i wymiotom(lekarz niemiecki jej zalecil), zraz linka wkleje
http://www.docsimon.pl/towar/humana-...-biegunce-300g
dodam ze wczesniej tego w polsce nie bylo i maz jej z niemiec wysylal, zapytaj u siebie w aptece
a Bartek to co chile wstaje i puszcza sie sam, nawet pare razy przykucnac mu sie bez trzymanki udalo, moj dzielny chlopak i zaczal tel do uszka przykladac
__________________



[vichy]279929[/vichy]
susola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 20:06   #1815
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

kasia_sloneczko: wspolczuje! trzymaj sie tam, kochana!

vea: fajnie malej w krotszej grzywce, bede musiala jakos zapolowac na wlosy mojej malej...

aha, co do tego przesadu, to chodzi o to, ze sie nie obcina, bo rozum sie skraca, hehehe! niezle bzdury.

dominikowa: gratuluje!

st_ella: czy mialas okazje widziec buggstera na zywo? a najlepiej porownac do maclarena techno (najlepiej xt)? bo ja tylko w necie to cudo widzialam i ostatnio wyczytalam, ze ma dosc nisko raczki, a maclaren ma wysoko. dla mnie lepiej wyzsze, bo mam 177 cm wzrostu...

adatko: biedna ta twoja mala. trzymajcie sie!
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 21:02   #1816
993cbb8736fd7ff43d80e12db3e1b3b563c869fb_62bf7e975b609
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 805
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Cytat:
Napisane przez kasia_sloneczko Pokaż wiadomość
Alek nadal wymiotuje i ma biegunke. nie wiem juz co robic. daje mu floridral i ten nifuroksazyd co lekarka kazala ale to nic nie daje. na razie nie widze objawow odwodnienia ale boje sie zbey to sie zle nie skonczylo. dzisiaj zjadl troche zupe i kaszke ale co z tego jak po jakims czasie wszystko wyszlo albo jedna albo druga strona. masakra. jeszcze nie mam tu dostepu do kuchni i jestem skazana na kucharza hotelowego ktory do zupy alka dodal dzisiaj pieprzu chociaz prosilam zbey nie dawal zadnych przypraw
zalamana jestem tym wszystkim, jutro roczek i co z tego jak mlody chory. nie wychodze prawie z pokoju hotelowego. dzisiaj poszalm z nim na spacer 2 godziny sie szwendalam po okolicy i caly czas obwachiwalam spiworek czy zcasem nie zrobil kupy. chce do domu..
jak pamiętasz my trafiliśmy właśnie z takimi objawami do szpitala, bo mały był bardzo odwodniony (choć szczerze też nie widziałam objawów, wyszło w badaniu krwi) , potem czytaliśmy w necie, że aby zapobiec odwodnieniu jest jedno wyjście, jak mały wymiotuje to co zje czy wypije to trzeba dawać mu pić chłodną wodę (nie ciepłą) po jednej łyżeczce dosłownie co chwilkę, bardzo to pewnie męczące, ale to podobno jedyne wyjście. Może gdzieś tam możesz kupić hipp ors 200, taki kleik marchwiowy na biegunkę,
http://www.hipp.pl/index.php?id=180
i zrób mu do jedzenia marchwiankę albo kleik ryżowy, niedobre to ale jak będzie głodny to może zje troszkę. Przeciw biegunkowo działają także jagody.
W aptece może dostaniesz dicoflor 30 - probiotyk - podawaj jedną kapsułkę dziennie.

to wszystko co wiem na ten temat po naszym pobycie w szpitalu, może się przyda

a jak Alek będzie bardzo słaby i cały czas będzie zwracał i nawet wody pić nie będzie, to jedź jeszcze raz do szpitala niech sprawdzą czy nic się nie pogorszyło.

trzymam mocno kciuki za Alka i za Was !!!

Edytowane przez 993cbb8736fd7ff43d80e12db3e1b3b563c869fb_62bf7e975b609
Czas edycji: 2009-03-16 o 21:05
993cbb8736fd7ff43d80e12db3e1b3b563c869fb_62bf7e975b609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 22:46   #1817
esti1984
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 062
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Dziewczyny mam pytanie...
Czy któraś chciałaby sprzedać przewijak twardy nakładany na łóżeczko dla dziewczynki?
Może któraś z Warszawy? Chętnie odkupię ( nie chcę nowego bo na długo się nie przydaje)
Jeśli tak proszę o info na PW

pozdrawiam
mamusia majowa 2009
esti1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 05:50   #1818
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

kasia sloneczko no niestety na wirusa nie ma leku muisz mi tylko dawac duzo pic najlepiej strzykawka wstrzykuja male porcje co chwile picia.

u mnie mala tez cos nie tak, cala noc nie spalam ona tez, wyszla jedna jedynka prawie cala ale widze obok kolejny przeswtujacy kancik wiec sie bedzie przebijac i mala jeczy ma do 38 goraczki, do tego cieknie jej z nosa i troche chyba pobolewa gardelo nie chce jesc,, masakra... juz nie wiem co robic, kuie dzis tantum verde bede psiukac i nurofen na zbicie goraczki zelem smaruje tez ale no nie daje rady bardzo.... echhhhh
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 07:53   #1819
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

kasia_sloneczko przykro mi że wasz wyjazd zamienił sie w taki mały koszmarek... Życze szybkiego powrotu do zdrowia i cierpliwości

Cytat:
Napisane przez papryczka Pokaż wiadomość
st_ella: czy mialas okazje widziec buggstera na zywo? a najlepiej porownac do maclarena techno (najlepiej xt)? bo ja tylko w necie to cudo widzialam i ostatnio wyczytalam, ze ma dosc nisko raczki, a maclaren ma wysoko. dla mnie lepiej wyzsze, bo mam 177 cm wzrostu...
papryczka no to faktycznie wysoka z Ciebie dziewczyna!
wiesz moje wsiowe miasto naprawdę ma mały wybór czegokolwiek.. widziałam tylko maclarena xl buggstera nie... i też nie chę kupować czegoś póki nie zobaczę.
musze bujnać sie może podpytam moze sprowadzą.
moze przejadę sie do Warszawy?
mnie osobiście takie trójkołowce "nie robią", ale w buggsterze podoba mi sie duzy kosz, głęboki daszek....kolorystyka

i wózki fotleki zabawki to miedzy innymi powód dla którego tu jestem bo fajnie korzystać z doswiadczenia innych mam
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-17, 08:07   #1820
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

witam, u nas troche lepiej -wczoraj mała miała 39,5' ale ok.17 dałam jej jeszcze na gorączke no i od tego czasu juz temp.spadła do 37,1 ale rano dzis o 6 znowu miała 39 dałam czopek i jest teraz spokoj ma 37,0' no i wyszła wysypka ale tylko na brzuszku-bo czytałam ze wyskakuje na całym ciałku i twarzy moze to juz koniec tej choroby-


Waszym dzieciaczkom równiez życze duzo zdrówka -

Marcelcia teraz zasneła - wczoraj jak nie miała gorączki spała prawie 4 godziny -byłam w szoku -ale wcale sie nie dziwie -organizm wyczerpany od takiej wysokiej temperatury to musi odpocząc.


a u nas zawsze mowili (chodzi mi o ten przesad z obcinaniem włosków,) ze poprostu nie ścina sie przed roczkiem bo nie bedą rosły o rozumie nie wiedziałam hihiihi ludzie to maja pomysły
__________________
moje skarby
adatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 08:07   #1821
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

wszystkiego najlepszego i przede wszystkim dużo zdrowia dla Alka

dzięki dziewczyny, ale pewna będę tego stażu jak już bede miala umowę
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 08:08   #1822
ula b
Raczkowanie
 
Avatar ula b
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 204
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

kasiu,a może TY lub Twój mąż idźcie do apteki po jakieś elektrolity napewno mają jakiś odpowiednik naszej smekty.Tak jak dziewczyny pisały musisz podawac bardzo małe porcje,a bardzo często,żeby nie mógł tego zwymiotowac,a organizm się nie odwodni.U nas to pomogło.

Ray kup ten syrop prawoślazowy-to nie zaszkodzi,a może pomóc (kosztuje ok. 2-3 zł) to jest na bazie korzenia prawoślazu(homeopatyczne) .Tam jest napisane,aby podawac raz dziennie,ale ja podawałam dwa razy.Tantum verde podawaj,ale często nawadniaj gardło w małych ilościach,żeby nie wysuszyc nim gardła.
ula b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 10:11   #1823
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

hej u nas to nie gardlo

zeby :/ zajrzalam do gardla ledwo mi dala pokazac i jednagorna jedynka juz wyszla prawie cala a drugia dzis wlasnie peklo dzislo, boli ja to strasznie ma do 38 stopni goraczki, nawet pic nie chce zeby nie ssac bo ja boli, wklada sobie chusteczki nawilzajace zeby chlodzic, echh
do tego dostala biegunki ogolnie masakra ciekawa jestem ile to jeszcze potrwa,

gardelko pewnie tez troche zaczerwienione ale pcozekam dwa dni moze niech te zeby uspokoja sie i moze wlasnie jakis syrop czy te tantum verde bede podawac,
a ten syrop prawoslazowy to na co jest? na kaszel czy chore gardelko?

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:09 ----------

jesli maly bedzie pic co kolwiek to sie nie odwodni szybko, sa w aptekach eletrolity w formie orenzadek czy jak to sie pisze sama mam w domu takie tylko mala tego nie chciala pic, najlepiej to strzykawka co chwile cos wstrzyknac jakies kisle dawac itp.
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 10:21   #1824
vea82
Rozeznanie
 
Avatar vea82
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdańsk/Pruszcz Gdański
Wiadomości: 700
GG do vea82 Send a message via Skype™ to vea82
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Ray moja miala katar i czerwone gardlo jak jej zeby wychodzily!Jak jej wyszly to ani sladu kataru,wszytsko przeszlo.

papryczko ja mam ten sam problem z wozkiem,mam tyle wzrostu co ty,a czesto jeszcze chodze na obcasach 7-8 cm.i jak dla mnie to te raczki sa zdecydowanie za nisko,szkoda ze nie ma regulowanych w spacerowkach;///,bo tak to musze sie schylac i jest mi nie wygodnie.

Adatko moze to jednak ta 3dniowka...
vea82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 11:19   #1825
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Cytat:
Napisane przez papryczka Pokaż wiadomość
mala migotko: jak to nadal w glebokim??? masz na mysli gondole???? i mala spokojnie w niej lezy? a myslalam, ze ja moja dlugo wozilam! dwa miesiace temu ja dopiero do spacerowki przelozylam, ale juz od dlugiego czasu wstawala w niej i robila takie akrobacje, ze moglaby wyleciec.
ja teraz przymierzam sie do zakupu dodatkowej spacerowki/parasolki. na oku mam maclarena xt, bo ma swietne opinie.
a co do zaczepiania, to oczywiscie! baaaardzo czesto, juz od urodzenia. mnie to nie przeszkadza, mala tez towarzyska.
hehe, no cały czas, a ma juz 11 miesiecy jezdzi w gondolii na ogół jak z nią wychodze, to po 15minutach zasypia i tak juz spi tylko z tego wóżka po prostu wyrasta powoli,pozatym ten wózek est super.
ehh, tamta spacerówka o której pisałam to jest tylko na podwórko,bo jena rzecz szwankuje, taka barierka do przekładania dziecka z pozycji pionowej do lezacej:confuse d:
Myśle o xlanderze, tylko nei wiem do ajkiej wagi jest ten wózek, nie chcę by Mała sie w nim kisiła

Cytat:
Napisane przez papryczka Pokaż wiadomość
dominikowa, ty nie narzekaj! moja dzis budzila sie od pierwszej dokladnie co godzine i o szostej juz wstala. ale ja to w ogole nie bede pisac, bo moje dziecko to mi jeszcze nie dalo ani razu pospac, niestety....
trzymam kciuki za pomyslna rozmowe!
z tym budzeniem u nas podobnie i odkryłam od 3 dni,ze ona nawet nei budzi sie do picia.................po prostu kilkanascie razy wybudza sie, siada i przewrca i tak w kółko,pojekuje, płacze................... .................... nie wiem od czego to??????????????????????? ???????????????? moze za dużo wrazen czy jakiś skok rozwojowy???????????????? ??????????

[1=993cbb8736fd7ff43d80e12 db3e1b3b563c869fb_62bf7e9 75b609;11446224]

co do spacerówki to też sie cały czas zastanawiam.. mam x-landera czterokołowego, super jest, tylko landara wieeelka i ciężka, ale oprócz tego nie ma się do czego za bardzo przyczepić... chciałabym jednak miec jeszcze parasolke, mała, zwinną, lekką, ale musielibysmy wydać kolejny 1000zł bo po przejrzeniu wszystkich opinni w gre wchodzi tylko maclaren xlr. no i cały czas sie wstrzymujemy z zakupem...
[/quote]
jak miesci sie Ignas?? moja Malutka ma 10kg z kawałkiem i nie wiem czy długo by jej ta spacerówka posłuzyła.

adatko tzymaj sie dzielnie, eh, znowu choróbsko
kasai słoneczko,ale ty miałas przygody

wczoraj znowu bylismy na basenie i dzis Mał ma katar tylko nie wiem czy od basenu czy od choerj prababci sie zaraziła
w ogóle to bardzo ciesze sie,ze Mała tak lubi wode i że sie jej nie boi
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 11:27   #1826
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Zdrówka dla wszystkich chorowitków - Sashka też ma katarzych a teraz i ja i TŻ, zaraziliśmy sie chyba od małej. Nigdy nie pószczalismy SASI na schody a w niedziele u dziadków ze 4 razy wlazła sama na pierwsze piętro.
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 11:32   #1827
NIUNCIO
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 708
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

ojej same choroby a i u mnie nie najlepiej .
Wczoraj był koszmar ja miałam ciemno w oczach i nie mogłam opiekować się dziewczynkami byłam sama potem na szczęście przyjechał Maciek
dzisiaj znowu cała koszulka po nocy mokra co jest muszę koniecznie zrobić sobie badania na krew może anemia miałyście coś takiego dwa dni dreszczy zero gorączki i pocenie się po nocy dodam że w sypialni mamy zakręcony kaloryfer.

A co u dziewczynek katar Basi przechodzi a Zosi cieknie z jednej dziurki ale odpukać noce spokojne zastanawiam się czy nie dawać Basi do przedszkola do świąt tylko że to dwa tygodnie bo znowu coś przyniesie i Zosia złapie nawet katar .

Co z nowości Zosia mówi to to zamiast co to i powtarza ciagle tata co jak wiecie nie mówiła mówi też da da da jak coś chce i pokazuje palcem na to nadal wyrzuca wszystko ale jak coś znajdzie ciekawego to przychodzi do mnie z uśmiechem

Kasiu ja bym pojechała do szpitala jak to się będzie przedłużać z Alkiem ale oczywiście decyzja należy do Ciebie.

Dominikowa gratulacje na staż też sie ciężko dostać

Ray podobno jak zęby wychodzą to temp nie jest aż tak wysoka ale wiesz co ja nie wiem Zosia jeszcze nie miała temp a już ma 4 zęby myślę że to od tego gardła

Vea Vikusia super jak zawsze i wiesz co jak ja zostawiam dzieci to też mi się wydaje że one od razu lepiej na buzi wyglądają
__________________
Zosieńka i Basieńka moje słoneczka na każdy dzień

www.perfekta-kolagen.pl



Stawiamy Adusię na nogi
Przypominam się z 1% dla Aduchy odnośnik znajdziecie tu: http://karka79.googlepages.com
NIUNCIO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 11:59   #1828
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

niuncio do 38 goraczka moze by przy zebach dolne jak szly tez tak miala..
tyle teraz ida dwa naraz i to gorszy bol a te gorne to wielkie jak lopaty

na gardlo i tak cos dam profilaktycznie nawet

nie wiem co wam doradzic ze spacerowkami ja kupilam swoja za 200zl i jest ok, juz ja mamy chyba z kilka mc, jest lekka, mala, ma koszyczek ktory mi wystarcza, daszek, pasy pokorwiec na nogi jak by wialo czy deszcz i w aucie zajmuje prawie nic, do tej pory nic sie z nia nie dzialo..
ale to zalezy kto do czego chce, ja ja uzywam glownie na zakupy z mala czy jak gdzies pojedziemy na jakies terenowe trasy raczej nie dalaby rady ale od tego mam gleboki wozek ktory jest 3 w 1

u mnie mala nauczyla sie mowic lala, i na dzidzie wola dija
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 12:20   #1829
ula b
Raczkowanie
 
Avatar ula b
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 204
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Ray
Syrop pawoślazowy - Działanie preparatu oparte jest na występujących w korzeniu prawoślazu związkach śluzowych, wykazujących właściwości powlekające,łagodzące i osłaniające. Wskazania Wszelkiego rodzaju stany zapalne górnych dróg oddechowych, suchy kaszel,obniżona odpornośc.
Olo miał tylko zaczerwienione gardło,zęby nie wyszły i nie kasłał.
Powiedziałam aptekarce,że nie chcę syropu typowego na kaszel ,bo On nie kaszle,ale może gardło go boli,bo ma czerwone, więc dała to.
ula b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 13:06   #1830
NIUNCIO
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 708
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

ula B ten prawoślaz jest bardzo dobry ja dawałam Basi taki z czerwoną etykietą

Zosia też mówi lala dużo wcześniej niż tata hehehe

Ray trzymaj się i pozdrawiam Cię gorąco a co z Gosiaczkiem
__________________
Zosieńka i Basieńka moje słoneczka na każdy dzień

www.perfekta-kolagen.pl



Stawiamy Adusię na nogi
Przypominam się z 1% dla Aduchy odnośnik znajdziecie tu: http://karka79.googlepages.com
NIUNCIO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:07.