Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-21, 11:43   #1831
sybillla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 112
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

ok
sybillla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 21:28   #1832
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez Astro
Cytat:
Napisane przez inutil Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja już od dawna się nie udzielam, ale o biust dbam

A dla dziewczyn z kujawsko-pomorskiego dobra wiadomość

Na dworcowej 37 w sklepiku małym są panache, całkiem duży wybór, naprawdę no i rozmiary poszukiwane co prawda panie nie za bardzo się znają, ale ważne że można poprzymierzać różne modele ;]
Kojarzy ktoś może gdzie dokładnie jest ten sklep i w jakich godzinach jest otwarty?? Chodzi o Bydgoszcz może podpowiem
No to sobie sama odpowiem - sklep mieści się na przeciwko pasażu, w którym jest drogeria Natura czyli między ulicami Marcinkowskiego a Waryńskiego (też się wchodzi w takie podwórze). Godziny otwarcia to pon-pt od 10 do 18 a w soboty od 10 o 14.

Wybór rozmiarów dość duży - na moje 65F jednak F mierzyłam kilka modeli. Towar dobierany będzie także pod klientkę - czyli pani zapisała mój rozmiar i w następnej dostawie będzie większy wybór

Ja natrafiłam na bardzo miłą panią, która wg mnie bardzo dobrze się znała na dobieraniu biustonosza - od razu zauważała jak wychodziły bułki, jak stanik był za nisko, jak obwód był za luźny itd. No i obwód też mam dobrze dobrany, bo 65, a nie jak zwykle wmuszane 70.

Do tego zaskoczyła mnie cena - za czerwony Cleo Brooke zapłaciłam 137 zł.
Czyli podsumowując mogę poprzymierzać, mieć pewność, że biustonosz jest dobrze dobrany, i zapłacić za niego nawet taniej niż w niektórych internetowych. W 100% mogę polecić sklep. To jedyny sklep w Bydgoszczy, gdzie na moje pytanie o 65 pani nie zrobiła dużych oczu i nie powiedziała "pani powinna mieć 70". Jeszcze raz polecam.
__________________
NELSON-X

Edytowane przez Astro
Czas edycji: 2009-10-21 o 22:55
Astro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 16:18   #1833
sugarcane
Zadomowienie
 
Avatar sugarcane
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 295
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Witam dziewczęta, potrzebuję bardzo szybkiej rady!
Otóż jestem na etapie szukania biustonosza idealnego . Moje obecne wymiary to 77 pod i 99 w biuście, czyli wg kalkuratorka 32FF tudzież 70H. Na razie noszę 70E, ale wyrosłam z tej miski i w mojej małej mieścince nie mogę znaleźć nic większego, pozostaje mi więc all.
Tu pojawia się problem: wpisując 70F znalazłam dwa boskie triumphy flaunty, aczkolwiek faktyczny rozmiar tego stanika to 65G :O. To duża okazja i zastanawiam się, czy nie zaryzykować. Sprzedawczyni pisze, że rozciąga się do 82cm, a moje 70-tki po 2-3 tyg noszenia są na mnie zdecydowanie za luźne. Pomyślałam, że skoro wg polskiej rozmiarówki winnam nosić H, szukam F, a znalazłam G, to może będzie dobry kompromis ;>?
Proszę, błagam o jak najszybszą odpowiedź!
sugarcane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 18:35   #1834
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez sugarcane Pokaż wiadomość
Witam dziewczęta, potrzebuję bardzo szybkiej rady!
Otóż jestem na etapie szukania biustonosza idealnego . Moje obecne wymiary to 77 pod i 99 w biuście, czyli wg kalkuratorka 32FF tudzież 70H. Na razie noszę 70E, ale wyrosłam z tej miski i w mojej małej mieścince nie mogę znaleźć nic większego, pozostaje mi więc all.
Tu pojawia się problem: wpisując 70F znalazłam dwa boskie triumphy flaunty, aczkolwiek faktyczny rozmiar tego stanika to 65G :O. To duża okazja i zastanawiam się, czy nie zaryzykować. Sprzedawczyni pisze, że rozciąga się do 82cm, a moje 70-tki po 2-3 tyg noszenia są na mnie zdecydowanie za luźne. Pomyślałam, że skoro wg polskiej rozmiarówki winnam nosić H, szukam F, a znalazłam G, to może będzie dobry kompromis ;>?
Proszę, błagam o jak najszybszą odpowiedź!
triumpha generalnie lepiej sobie odpuść - w kontynentalnej rozmiarówce wpadasz już w 70I, a tego w triumphie nie uświadczysz. 65G nie jest żadnym kompromisem - jest szyte na 90cm a biuście, Ty masz prawie 10 więcej!
polecam polować na allegro i ebayu na 32FF - o ile pod biustem zmierzyłaś się bardzo ciasno na WYdechu to 32 powinno być ok z większości brytyjczyków. na brastop.com można i za 70zł dorwać nowy porządny stanik.
tu nie warto iść na kompromisy, to się odbija na wyglądzie biustu!
i po raz tysięczny zalinkuję rzecz cenną: http://stanikomania.blox.pl/2009/02/...yc-stanik.html
czyli coś, o czym niewiele kobiet ma pojęcie - JAK założyć stanik polecam stosowanie w praktyce przy każdym zakładaniu, a wygarnianie to i czasem w ciągu dnia
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 19:54   #1835
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Proszę, pomóżcie: Moje wymiary to 66-67/86-87
Chcę kupić Elle MacPherson model Casablanca i moje pytanie brzmi: czy dobry będzie na mnie rozmiar 30E? Czytałam, że Elle są małomiskowe i ścisłe, weszłam na balkonetke, poprzeglądałam katalog i nadal nie wiem
Zwykle noszę rozmiar 28F (np. Panache Cleo Robyn, Panache Cleo Brooke), mam też Freye Arabellę 30DD (oczywiście ze zwężonym obwodem), która jest dobra w miseczce. Jak myślicie? Wiem, że nie jesteście wróżkami, ale może chociaz dowiem się czy warto kupować czy raczej sobie odpuścic?

Edytowane przez adusiadu
Czas edycji: 2009-10-22 o 19:56
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 20:41   #1836
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

ESOTIQ

zadam relacje z wizyty w sklepie
65 mało co i to do miski D,
Pani twierdziła że firma obiecała dostarczyć więcej 65 ale oni już długo czekają i nic.
65D za małe na mnie , a 65 E nie było.
70 C za małe,
70 D miska ok ale obwód
w jednym staniku ścisły bardzo,
w drugim odciągałam na max 5cm i stawiał opór,
w trzecim odciągnęłam na min 5cm, taki luzak.

były przeceny i staniki po 30 zł.takie kolorki letnie: róż limonka turkus.ale rozmiarówka to od 70
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 13:30   #1837
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Dziewczyny chciałabym zamówić jeszcze ze dwa modele tym razem przez internet i tu pytanie - jeśli brooke 65F jest dla mnie idealny to jak duże są szanse, że verona i inferno w tym rozmiarze będą równie ładnie leżeć. Zastanawiam się czy zamówić tylko 65F czy wziąć jeszcze model wyższy i niższy i w razie co odesłać.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-24, 16:45   #1838
*kasieńka*
Zadomowienie
 
Avatar *kasieńka*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: podlublin :)
Wiadomości: 1 039
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Astro Verona powinna być ok w tym rozmiarze, Inferno chyba spróbowałabym miskę mniej.
__________________

*kasieńka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 18:35   #1839
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

a ja mam dylemat tiffany bandeau czy madison?? wzięłabym oba, ale nie chcę szaleć...
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 19:41   #1840
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Ech, a ja się chyba załamię i przerzucę z powrotem na zakupy w Triumphie. Pilnie potrzebuję kremowego biustonosza, a w żadnym z dwóch „uświadomionych” sklepów w moim mieście nie znalazłam żadnego w rozmiarze 60DD. W Panache nie mieli w ogóle NICZEGO w tym rozmiarze, a we Freji - nie dość, że wszystko pstrokate, to jeszcze nic na mnie nie pasowało - albo biust dziwacznie się układał, albo 60D było za małe a 60DD za duże . I co ja mam teraz zrobić? Potrzebuję stanika, który mogę założyć pod białą koszulę, a nie wybiorę się przecież na egzamin magisterski w różowej Cleo .

Doradźcie mi proszę w jakiej firmie znajdę jasny stanik bez kolorowych haftów w moim rozmiarze. I na co ewentualnie mogę zamienić 60DD, żeby mieć większy wybór? 65C (takie modele widziałam w dawnych Gorseteriach)?
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 19:46   #1841
tikida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 530
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez Madelie Pokaż wiadomość
Ech, a ja się chyba załamię i przerzucę z powrotem na zakupy w Triumphie. Pilnie potrzebuję kremowego biustonosza, a w żadnym z dwóch „uświadomionych” sklepów w moim mieście nie znalazłam żadnego w rozmiarze 60DD. W Panache nie mieli w ogóle NICZEGO w tym rozmiarze, a we Freji - nie dość, że wszystko pstrokate, to jeszcze nic na mnie nie pasowało - albo biust dziwacznie się układał, albo 60D było za małe a 60DD za duże . I co ja mam teraz zrobić? Potrzebuję stanika, który mogę założyć pod białą koszulę, a nie wybiorę się przecież na egzamin magisterski w różowej Cleo .

Doradźcie mi proszę w jakiej firmie znajdę jasny stanik bez kolorowych haftów w moim rozmiarze. I na co ewentualnie mogę zamienić 60DD, żeby mieć większy wybór? 65C (takie modele widziałam w dawnych Gorseteriach)?
W sklepie body masz kremową veronę. Możesz też poszukać czegoś w rozmiarze 65C.
__________________
Noszę dobrze dobrane staniki, a ty?
64/92=28G
tikida jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-24, 20:08   #1842
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez tikida Pokaż wiadomość
Możesz też poszukać czegoś w rozmiarze 65C.
Tak będę musiała zrobić, chociaż mam 68 cm pod biustem . Chociaż tak teraz patrzę, że Panache ma wiele modeli dopiero od 65D.
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 20:54   #1843
*kasieńka*
Zadomowienie
 
Avatar *kasieńka*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: podlublin :)
Wiadomości: 1 039
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Madelie polecam Ci Veronę - bardzo ładnie leży, nawet na mniejszym biuście
U mnie znajdziesz kremową w wersji balkonik lub plunge Ewentualnie Freya Antoinette cielista - też dobra pod białe bluzki

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

Cytat:
Napisane przez ~Veronique Pokaż wiadomość
a ja mam dylemat tiffany bandeau czy madison?? wzięłabym oba, ale nie chcę szaleć...
zależy do czego Tiffany jest super gładka, więc idealna pod obcisłe bluzki, a Madison ma hafty, więc pewnie trochę się będzie odznaczał, ale za to jest piękny Krój mają oba zbliżony, Madison odrobinę większy w misce.
__________________

*kasieńka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 09:00   #1844
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez *kasieńka* Pokaż wiadomość
Madelie polecam Ci Veronę - bardzo ładnie leży, nawet na mniejszym biuście
U mnie znajdziesz kremową w wersji balkonik lub plunge Ewentualnie Freya Antoinette cielista - też dobra pod białe bluzki

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------



zależy do czego Tiffany jest super gładka, więc idealna pod obcisłe bluzki, a Madison ma hafty, więc pewnie trochę się będzie odznaczał, ale za to jest piękny Krój mają oba zbliżony, Madison odrobinę większy w misce.
a efekt dają ten sam?
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 09:37   #1845
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Witajcie

Temat poprawnie dobranego biustonosza chodzi mi po glowie juz od pewnego czasu, jednak jakos nie zdecydowalam sie na porzadne przymiarki i dobranie biustonosza wg waszych wskazan. Wciaz powracam do tematu ale bezowocnie jak do tej pory. Nurtuje mnie czy nie macie problemow z zanizonymi obwodami, ze przy powiedzmy obwodzie pod biustem 72cm kupujecie stanik o obwodzie np. 65cm i jest on ciasny. Czy nie wpija sie w cialo? A moze te zanizone wymiary nie oddaja dokladnie obwodu biustonosza a sa jedynie oznakowaniem rozmiaru? Prosze o odpowiedz
paprak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 11:23   #1846
poison.iv
Wtajemniczenie
 
Avatar poison.iv
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 465
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez paprak Pokaż wiadomość
Witajcie

Temat poprawnie dobranego biustonosza chodzi mi po glowie juz od pewnego czasu, jednak jakos nie zdecydowalam sie na porzadne przymiarki i dobranie biustonosza wg waszych wskazan. Wciaz powracam do tematu ale bezowocnie jak do tej pory. Nurtuje mnie czy nie macie problemow z zanizonymi obwodami, ze przy powiedzmy obwodzie pod biustem 72cm kupujecie stanik o obwodzie np. 65cm i jest on ciasny. Czy nie wpija sie w cialo? A moze te zanizone wymiary nie oddaja dokladnie obwodu biustonosza a sa jedynie oznakowaniem rozmiaru? Prosze o odpowiedz
Najłatwiej przekonać się o tym empirycznie. Weź któryś ze swoich staników i zmierz do ilu centymetrów się rozciąga. Na pewno będzie sporo więcej centymetrów niż na metce Większość producentów nie uwzględnia faktu, że materiał się rozciąga i tak szyją 60 rozciągające się do siedemdziesięciu paru cm itp. Oczywiście są modele ściśliwe, w których nie należy zaniżać rozmiaru, ale wystarczy zapytać, o konkretny model na tym wątku, a dziewczyny na pewno doradzą. Jeśli zdecydujesz się na zakupy przez internet zawsze warto poprosić sprzedawcę aby zmierzył długość obwodu w spoczynku i po maksymalnym rozciągnięciu.
poison.iv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 11:57   #1847
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez paprak Pokaż wiadomość
Witajcie

Temat poprawnie dobranego biustonosza chodzi mi po glowie juz od pewnego czasu, jednak jakos nie zdecydowalam sie na porzadne przymiarki i dobranie biustonosza wg waszych wskazan. Wciaz powracam do tematu ale bezowocnie jak do tej pory. Nurtuje mnie czy nie macie problemow z zanizonymi obwodami, ze przy powiedzmy obwodzie pod biustem 72cm kupujecie stanik o obwodzie np. 65cm i jest on ciasny. Czy nie wpija sie w cialo? A moze te zanizone wymiary nie oddaja dokladnie obwodu biustonosza a sa jedynie oznakowaniem rozmiaru? Prosze o odpowiedz
witaj papraczku. Pewnie na początku może się wydawać, że będzie ciasny, ale ja bardzo szybko się przyzwyczaiłam i wreszcie cieszę się, że wszystko teraz mi się trzyma na właściwym miejscu, nic nie podjeżdża itp. Wiekszość staników dosyć szybko się rozciąga, więc dopasuje się bez problemów. A w razie potrzeby zawsze można na początku poratowac się przedłużką
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 12:34   #1848
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

o ninka

Dziekuje dziewczyny za odpowiedz. Jakas mam fobie zeby mi sadlo nie wylazilo jak sie biustonosz wpija w cialo No ale moze sie przekonam i pomierze konkretnie. Bardzo drazni mnie to, ze biustonosze, ktore mi sie podobaja i nie sa w ogole zniszczone staja sie za szerokie w obwodzie a skutkiem tego i biust wyglada fatalnie w nich
paprak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 12:45   #1849
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez *kasieńka* Pokaż wiadomość
Madelie polecam Ci Veronę - bardzo ładnie leży, nawet na mniejszym biuście
U mnie znajdziesz kremową w wersji balkonik lub plunge Ewentualnie Freya Antoinette cielista - też dobra pod białe bluzki
A czym się różni plunge od balkonetki? Bo w obu modelach wyświetla mi się to samo zdjęcie .

Antoinette już mierzyłam i niezbyt mi przypasowała .
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata

Edytowane przez Madelie
Czas edycji: 2009-10-25 o 12:47
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-25, 12:54   #1850
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez ~Veronique Pokaż wiadomość
a ja mam dylemat tiffany bandeau czy madison?? wzięłabym oba, ale nie chcę szaleć...
weź oba, potem jeden odeślesz

Cytat:
Napisane przez Madelie Pokaż wiadomość
Tak będę musiała zrobić, chociaż mam 68 cm pod biustem . Chociaż tak teraz patrzę, że Panache ma wiele modeli dopiero od 65D.
na 68cm i niewielki biust w zupełności starczy 65tka ja też mam 68 pod i z kalkulatora wychodzi mi 60dd a z powodzeniem noszę 65c i 65d. pod białe bluzki mam cielaka z Esotiqa 65c i cieliste Harmony 65d.

Cytat:
Napisane przez paprak Pokaż wiadomość
Witajcie

Temat poprawnie dobranego biustonosza chodzi mi po glowie juz od pewnego czasu, jednak jakos nie zdecydowalam sie na porzadne przymiarki i dobranie biustonosza wg waszych wskazan. Wciaz powracam do tematu ale bezowocnie jak do tej pory. Nurtuje mnie czy nie macie problemow z zanizonymi obwodami, ze przy powiedzmy obwodzie pod biustem 72cm kupujecie stanik o obwodzie np. 65cm i jest on ciasny. Czy nie wpija sie w cialo? A moze te zanizone wymiary nie oddaja dokladnie obwodu biustonosza a sa jedynie oznakowaniem rozmiaru? Prosze o odpowiedz
z tym zaniżaniem obwodu chodzi o to, żeby stanik był wygodny, a nie żeby cisnął. stanik ma się trzymać w miejscu, nie przesuwać, nie podjeżdżać z tyłu na kark, nie wjeżdżać z przodu na piersi np przy podnoszeniu rąk itd. nie ma jednej reguły, że na 72 pod trzeba brać 65tke. obwody mają różną rozciągliwość, czasami przy 72 pod starczy 70tka a czasami trzeba by było wziąć 60tke (takie rozciągliwce lepiej sobie odpuścić w ogóle) a niektóre są tak ścisłe, że nawet trzeba zawyżyć obwód. poza tym, to w jakim obwodzie jest nam wygodnie zależy też od indywidualnej ściśliwości, niektóre osoby lubią się bardziej ściskać niektóre mniej. może to być też kwestia przyzwyczajenia się, jak ktoś nosił zawsze za luźne obwody, to lekko ścisły obwód może się wydawać na ciasny, wtedy można nosić z przedłużkę.

co do wpijania się, jest to normalna rzecz, gumka od majt też się wpija. wpijanie się zależy od tego ile mamy tłuszczyku na żebrach, im więcej tym bardziej będzie widoczne, częściowo można ten tłuszczyk rozmasować, wmasować do miseczki, ale całkowicie się go nie usunie. niedopuszczalne jest natomiast ściskanie się tak że nie można wziąć głębszego oddechu albo gdy stanik zostawia sine ślady (czerwone które znikają po kilkunastu minutach mogą być). żeby nie kupować za ciasnego stanika, najlepiej zmierzyć się pod biustem na max wdechu i potem sprawdzać do ilu cm max rozciąga się stanik, jeśli rozciąga się mniej niż wynosi nasz max wdech to będzie za ciasny.

a producenci wszywają metki z obwodem chyba 'na oko' bo nie wiem jak inaczej wytłumaczyć różną rozciągliwość. najczęściej nie uwzględniają rozciągliwości materiałów, bo stanik który ma w spoczynku 70cm i jest zrobiony z rozciągliwego materiału nie ma prawa dobrze się trzymać na osobie o obwodzie 70cm, dlatego uwzględniamy to we własnym zakresie. na szczęście coraz więcej producentów dostrzega ten problem i szyją ściślej.
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 13:01   #1851
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Troszkę też musisz na własnej skórze popróbować - ja własnie testuję mój pierwszy uświadomiony stanik - mam w obwodzie 71 cm, biustonosz jest rozmiaru 65F, pierwszy dzień nosiłam go bez przedłużki i było w miarę, ale czułam się bardzo ściśnięta, na drugi dzień kupiłam sobie przedłużkę i sprawdzam czy się nie przesuwa. Skoro nadal leży ok to wolę nosić z przedłużką, żeby się nie męczyć, pewnie jak się wyciągnie zrezygnuje z przedłużki. Pierwsze wrażenia po trzech dniach noszenia dobrze dopasowanego stanika - nic mi się nie przesuwa, nie mam piersi na pasie. Także warto było i wolę mieć kilka dobrych staników niż 30 takich, które tylko zasłaniają piersi a nie je podtrzymują.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 13:51   #1852
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Dziekuje Wam za pomoc. Mam metlik w glowie, nawet nie wiem jak wyglada ta przedluzka a co dopiero dobrac rozmiar i fason. Musze sie najpierw wglebic w lekture fasonow. Chcialam jeszcze dopytac, ktora z wymienionych tu firm polecacie na poczatek? Chodzi mi o biustonosz, ktory nie jest zbyt sztywny w obwodzie, tak abym sie nie wpakowala w cos w co sie nie zmieszcze. Moze zadam pytanie inaczej, od ktorej firmy Wy zaczelyscie przygode z dopasowanym biustonoszem?
paprak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 14:08   #1853
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Przedłużka wygląda tak http://images.google.pl/images?hl=pl...gbv=2&aq=f&oq= kupisz ją w każdej dobrej pasmanterii.

Ja zaczęłam od firmy Panache, dlatego, że w sklepie, który jest w Bydgoszczy mieli dużo rozmiarów tej firmy i widzę że biustonosz jest dobrze dopasowany.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 14:12   #1854
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez paprak Pokaż wiadomość
Dziekuje Wam za pomoc. Mam metlik w glowie, nawet nie wiem jak wyglada ta przedluzka a co dopiero dobrac rozmiar i fason. Musze sie najpierw wglebic w lekture fasonow. Chcialam jeszcze dopytac, ktora z wymienionych tu firm polecacie na poczatek? Chodzi mi o biustonosz, ktory nie jest zbyt sztywny w obwodzie, tak abym sie nie wpakowala w cos w co sie nie zmieszcze. Moze zadam pytanie inaczej, od ktorej firmy Wy zaczelyscie przygode z dopasowanym biustonoszem?
przedłużka wygląda tak
http://images.google.pl/images?hl=pl...=f&oq=&start=0

fasony można zobaczyć tutaj:
http://images27.fotosik.pl/213/48834bcb1a2bbad3.jpg

chyba nie ma firmy, która by miała wszystkie staniki bardzo ścisłe, za to jest wiele firm, które mają staniki rozciągliwe, ale raczej to odnosi się do konkretnych modeli. modele i opinie o nich można zobaczyć np tu: Katalog LMB i Balkonetka.pl

dziewczyny kiedyś polecały Curvy Kate, bo jest dość tania, ale teraz coraz więcej firm szyje wąskie obwody, więc ciężko polecić coś konkretnego. zależy też jaki masz rozmiar, bo jeśli jest z przedziału 70-90A-D to wybór jest ogromny i nie trzeba się pakować z brytyjczyki.

mój pierwszy dobrze dobrany stanik to Freya Arabella 28dd kupiona okazyjnie na ebayu.
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 14:37   #1855
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Zaraz oszaleje chyba, wcalym domu nie moge znalezc metra krawieckiego Juz nawet myslalam zeby tasme metalowa miernicza wykorzystac do mierzenia Ale nie jest zbyt gietka
paprak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 15:12   #1856
*kasieńka*
Zadomowienie
 
Avatar *kasieńka*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: podlublin :)
Wiadomości: 1 039
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez ~Veronique Pokaż wiadomość
a efekt dają ten sam?
Podobny Choć to też zależy od biustu Mi np. bardziej pasuje Madison

Cytat:
Napisane przez Madelie Pokaż wiadomość
A czym się różni plunge od balkonetki? Bo w obu modelach wyświetla mi się to samo zdjęcie .
Zobacz sobie na przykładzie czarnej Verony - balkonetka ma koronkę przy miskach, a plunge jest bardziej wycięty

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:11 ----------

Cytat:
Napisane przez paprak Pokaż wiadomość
Zaraz oszaleje chyba, wcalym domu nie moge znalezc metra krawieckiego Juz nawet myslalam zeby tasme metalowa miernicza wykorzystac do mierzenia Ale nie jest zbyt gietka
taśmą to może nie, bo się pokaleczysz Ale możesz np. zmierzyć się jakimś szurkiem i potem sznurek zmierzyć taśmą
__________________

*kasieńka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 18:01   #1857
rozowy balonik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 15
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez *kasieńka* Pokaż wiadomość
przy takich wymiarach spróbowałabym 60F - ile masz pod biustem ciasno, ale na wYdechu? 65DD/E też ma szansę pasować, ale raczej w ścisłych modelach.
A miska modulowana to znaczy termicznie modelowana - usztywniana po prostu.
Teraz zmierzyłam się dokładnie centymetrem (wtedy miałam do dyspozycji tasiemkę;p) i pod biustem ciasno na wydechu mam 68 cm a w biuście 88cm czyli celować w 60F?
rozowy balonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 18:33   #1858
*kasieńka*
Zadomowienie
 
Avatar *kasieńka*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: podlublin :)
Wiadomości: 1 039
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez rozowy balonik Pokaż wiadomość
Teraz zmierzyłam się dokładnie centymetrem (wtedy miałam do dyspozycji tasiemkę;p) i pod biustem ciasno na wydechu mam 68 cm a w biuście 88cm czyli celować w 60F?
Tak, ja bym próbowała 60F albo 65E
__________________

*kasieńka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 20:07   #1859
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Pomierzylam sie sznureczkiem i wychodzi na to, ze pod biustem mam jakies 72-73cm a w biuscie 92-93cm. Jaki rozmiar doradzacie? Mam fobie ze nie zmieszcze sie w 65, no ale w koncu juz wiem co to przedluzka.
paprak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 20:24   #1860
*kasieńka*
Zadomowienie
 
Avatar *kasieńka*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: podlublin :)
Wiadomości: 1 039
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

paprak na 72 cm pod biustem spokojnie zmieścisz się w 65tki, materiał staników jest rozciągliwy i rozciąga się sporo więcej niż wyznacza to rozmiar. Większość 65tek rozciąga się do blisko 80 cm, więc spokojnie dasz radę
Z Twoich wymiarów wychodzi brytyjski rozmiar 65F/30F
__________________

*kasieńka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:27.