"Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :) - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-13, 08:26   #1891
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Mariolu, cieszę się, że u Was ok Dzielna kobitka z Ciebie

Jolu, tak jak pisałam w smsie. Byłam i dostałam odroczenie.

Główny powód (i widać, że Pani na tym punkcie jest wyczulona), to sprawa emocjonalna. Antoś rozpłakał się i nie chciał sam być z panią w pokoju. Weszłam, ale siedziałam z boku. Oczywiście nic nie podpowiadałam (babka mówiła, że miała taki przypadek, że mama weszła z córką i ta cały czas siedziała jej na kolanach, a mama podpowiadała - jaki sens wtedy sprawdzania czegokolwiek ).

Antoś bardzo dobrze poradził sobie w sumie ze wszystkim. Dni tygodnia, gdzie mieszka, sylaby, głoski, na jaką literę wyraz się zaczyna, na jaką kończy, strony, pajacyki, skoki na jednej nodze. Musiał też narysować takie same rysunki, jakie pani mu pokazała.
Dośc długo siedział nad kropkami i babka stwierdziła, że potrzebuje dużo czasu, ale ja wiem, że bardziej chodziło o dokładność. Najpierw Antoś policzył wszystkie kółeczka (3 rzędy po 30), a potem je rysował. Wszystkie wypełnione kolorem w środku. To może zając trochę czasu, prawda?
Rodzinkę tez ładnie narysował
Mówiła, że jest też troszkę niepewny siebie. Jak dopasowywał brakujące części w diagramach, to czasami odpowiadając pytał się - np. ten?

W następny wtorek mam odebrać opinię i coś z tym zrobić
Skłaniam się ku zerówce w takim razie. Niech zacznie szkołę wg sprawdzonego schematu. Nie będę go wrzucała na głęboką wodę.
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 09:22   #1892
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Jolu, tak jak pisałam w smsie. Byłam i dostałam odroczenie.

Główny powód (i widać, że Pani na tym punkcie jest wyczulona), to sprawa emocjonalna. Antoś rozpłakał się i nie chciał sam być z panią w pokoju. Weszłam, ale siedziałam z boku. Oczywiście nic nie podpowiadałam (babka mówiła, że miała taki przypadek, że mama weszła z córką i ta cały czas siedziała jej na kolanach, a mama podpowiadała - jaki sens wtedy sprawdzania czegokolwiek ).

Antoś bardzo dobrze poradził sobie w sumie ze wszystkim. Dni tygodnia, gdzie mieszka, sylaby, głoski, na jaką literę wyraz się zaczyna, na jaką kończy, strony, pajacyki, skoki na jednej nodze. Musiał też narysować takie same rysunki, jakie pani mu pokazała.
Dośc długo siedział nad kropkami i babka stwierdziła, że potrzebuje dużo czasu, ale ja wiem, że bardziej chodziło o dokładność. Najpierw Antoś policzył wszystkie kółeczka (3 rzędy po 30), a potem je rysował. Wszystkie wypełnione kolorem w środku. To może zając trochę czasu, prawda?
Rodzinkę tez ładnie narysował
Mówiła, że jest też troszkę niepewny siebie. Jak dopasowywał brakujące części w diagramach, to czasami odpowiadając pytał się - np. ten?

W następny wtorek mam odebrać opinię i coś z tym zrobić
Skłaniam się ku zerówce w takim razie. Niech zacznie szkołę wg sprawdzonego schematu. Nie będę go wrzucała na głęboką wodę.
Tak, jak pisałam, przynajmniej masz wybór.
Ola, a wg przedszkola Antoś jest gotowy do szkoły, tak? A wiesz już, czy w zerówce utworzą grupę z dzieci odroczonych, czy wymieszają z młodszym rocznikiem?
Dla mnie niezrozumiałe jest to, że decyzję o odroczeniu ostatecznie podejmuje dyrektor szkoły, gdzie dziecko powinno zacząć 1 klasę. Przecież on nic o tym dziecku nie wie.

Ola, a jak u Antosia z czytaniem i pisaniem, z grafomotoryką? A sam Antoś bardziej chciał do szkoły czy jeszcze raz do zerówki?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 09:31   #1893
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Tak, jak pisałam, przynajmniej masz wybór.
Ola, a wg przedszkola Antoś jest gotowy do szkoły, tak? A wiesz już, czy w zerówce utworzą grupę z dzieci odroczonych, czy wymieszają z młodszym rocznikiem?
Dla mnie niezrozumiałe jest to, że decyzję o odroczeniu ostatecznie podejmuje dyrektor szkoły, gdzie dziecko powinno zacząć 1 klasę. Przecież on nic o tym dziecku nie wie.

Ola, a jak u Antosia z czytaniem i pisaniem, z grafomotoryką? A sam Antoś bardziej chciał do szkoły czy jeszcze raz do zerówki?
Wg przedszkola jest za wcześnie dla wszystkich 6-latków, ale Antoś jest gotowy tak jak i większośc dzieci Wiesz o co mi chodzi. Inaczej musieliby wszystkich odroczyć - patrząc na sam wiek.

Dyr mówił, że tworzą wiekowo i patrzą na to samo przedszkole, miejsce zamieszkania. A jak wyjdzie zobaczymy.
Mówił też, że jak się ma dokument z poradni o odroczeniu, to on w to się wgłębiać nie będzie. Zaakceptuje.

Antoś zna litery, potrafi je napisać, ale pyta się jak się pisze dane słowo po kolei. Literujemy wspólnie i wtedy powoli zapisze. Jeżeli chodzi o czytanie, to rozkłada słowa na literki, ale muszę kilka razy mu powtórzyć i pomóc, żeby doszedł do tego jakie ono jest. Sam nie przeczyta dłuższego niż 3/4 litery słowa.
Ołówek trzyma średnio. Już paluszkami, ale tak pochyla i nie jest to tak jak powinno być do końca.

On by chciał w ogóle być w przedszkolu. Zerówka to dla niego to samo co szkoła i najważniejsze jest, żeby byli z nim koledzy. Sam się do szkoły "nie pcha". Ciągle mówi, że pewnie sobie nie poradzi i nie będzie wiedział co ma robić. Porównuje się do Bartka, bo chyba wydaje mu się, że będzie musiał od razu robić takie rzeczy jak on
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 11:16   #1894
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Wg przedszkola jest za wcześnie dla wszystkich 6-latków, ale Antoś jest gotowy tak jak i większośc dzieci Wiesz o co mi chodzi. Inaczej musieliby wszystkich odroczyć - patrząc na sam wiek.

Dyr mówił, że tworzą wiekowo i patrzą na to samo przedszkole, miejsce zamieszkania. A jak wyjdzie zobaczymy.
Mówił też, że jak się ma dokument z poradni o odroczeniu, to on w to się wgłębiać nie będzie. Zaakceptuje.

Antoś zna litery, potrafi je napisać, ale pyta się jak się pisze dane słowo po kolei. Literujemy wspólnie i wtedy powoli zapisze. Jeżeli chodzi o czytanie, to rozkłada słowa na literki, ale muszę kilka razy mu powtórzyć i pomóc, żeby doszedł do tego jakie ono jest. Sam nie przeczyta dłuższego niż 3/4 litery słowa.
Ołówek trzyma średnio. Już paluszkami, ale tak pochyla i nie jest to tak jak powinno być do końca.

On by chciał w ogóle być w przedszkolu. Zerówka to dla niego to samo co szkoła i najważniejsze jest, żeby byli z nim koledzy. Sam się do szkoły "nie pcha". Ciągle mówi, że pewnie sobie nie poradzi i nie będzie wiedział co ma robić. Porównuje się do Bartka, bo chyba wydaje mu się, że będzie musiał od razu robić takie rzeczy jak on
Podpisuję się całą sobą, ale co z tego

Dzięki za odpowiedzi , ciekawa jestem, może Kuba też dostanie odroczenie.

Ostatnio pani przesłała nam filmiki, gdzie dzieci opowiadały o zrealizowanym projekcie. I kurczę widać różnicę, które są młodsze, w zachowaniu właśnie.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 17:25   #1895
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Widzę, że pustawo

Wklejam zdjęcia z działki w albumie i mam prośbę o doradzenie w sprawie koloru farb
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 19:15   #1896
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Ola pięknie będzie Już jest Napisałam swoją propozycję koloru do łazienki W ogóle ostatnio bardzo kręci mnie połączenie granatu z miodowym/złotym/miedzią

***
Heloł

Ciężki weekend mięliśmy... Ale większość roboty w Zosinym pokoju za nami Jeszcze trzeba go dopieścić Jestem mega zadowolona z Pax-a - jest baaardzo pakowny, wszystko pochowane, a jeszcze kilka wolnych pudeł zostało
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI

Edytowane przez angy
Czas edycji: 2015-03-16 o 19:22
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 19:36   #1897
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
Ola pięknie będzie Już jest Napisałam swoją propozycję koloru do łazienki W ogóle ostatnio bardzo kręci mnie połączenie granatu z miodowym/złotym/miedzią

***
Heloł

Ciężki weekend mięliśmy... Ale większość roboty w Zosinym pokoju za nami Jeszcze trzeba go dopieścić Jestem mega zadowolona z Pax-a - jest baaardzo pakowny, wszystko pochowane, a jeszcze kilka wolnych pudeł zostało
angy, dzięki
Myślałam o czyms takim może?
http://www.tikkurila.pl/farby_dekora...356.4374.xhtml

To teraz mam problem z pokojem małym. Jak szary, to może tu coś w tym stylu?
http://www.tikkurila.pl/farby_dekora...369.4374.xhtml
Szary mam beckersa
http://www.e-budujemy.pl/designer_co..._mat_5l,85722p


****
Pochwal się w albumie
Moi Rodzice robili teraz garderobę z Paxa i też bardzo są zadowoleni
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-16, 20:02   #1898
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
angy, dzięki
Myślałam o czyms takim może?
http://www.tikkurila.pl/farby_dekora...356.4374.xhtml

To teraz mam problem z pokojem małym. Jak szary, to może tu coś w tym stylu?
http://www.tikkurila.pl/farby_dekora...369.4374.xhtml
Szary mam beckersa
http://www.e-budujemy.pl/designer_co..._mat_5l,85722p


****
Pochwal się w albumie
Moi Rodzice robili teraz garderobę z Paxa i też bardzo są zadowoleni

Z tym granatem to myślałam o czymś bardziej nasyconym, zobacz, coś jak tu:
łazienka navy.jpg Dla mnie bomba. A masz tak jasno tam, no i nie byłoby tej farby przesadnie dużo, więc bez obawy, że coś przytłoczy.
Tu masz link do tematu, gdzieś tam jest numer tej farby, jak ci się spodoba of kors: http://forum.muratordom.pl/showthrea...82azienka+navy


Ten niebieski fajny, taki szarawy, przynajmniej u mnie na monitorze.


Pokaże, pewnie, tylko jak będzie mniej więcej wszystko

***
Aaaa! Nasza Wiki w miocie "W":
http://www.perlamazur.eu/kociaki.php
(nie mam jeszcze dużej fotki)
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI

Edytowane przez angy
Czas edycji: 2015-03-16 o 20:10
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 20:53   #1899
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

angy, kilka lazienek widziałam w tym kolorze. Podoba mi się. Musze znalezc taki kolor w farbach do łazienki.


Ten jasny niebieski to właśnie taki lekko szarawy a i troche pastelowy. Mysle, ze w ta stronę pójdę.


Ok, to czekam


Ale słodkie te kociaki
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 07:56   #1900
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość

Domi rośnie jak na drożdżach, dietę juz rozszerzamy niestety walczymy z katarem, Werka przywlokla z przedszkola. Jeszcze ospe maja w przedszkolu wiec tylko czekam AZ ja wyspie.

Mariola milo się czyta ze wszystko u was dobrze

pokaz jakies zdjecia Dominiki


Angy, Unholy
Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość

Wklejam zdjęcia z działki w albumie i mam prośbę o doradzenie w sprawie koloru farb
pieknie wszystko wyglada

Wiki sliczna
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 09:21   #1901
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Wklejam zdjęcia z działki w albumie i mam prośbę o doradzenie w sprawie koloru farb
Ja też się przychylam ku ciemnemu niebieskiemu , pięknie się zapowiada

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
Heloł

Ciężki weekend mięliśmy... Ale większość roboty w Zosinym pokoju za nami Jeszcze trzeba go dopieścić Jestem mega zadowolona z Pax-a - jest baaardzo pakowny, wszystko pochowane, a jeszcze kilka wolnych pudeł zostało
angy, pokaż takie niedopieszczony , ciekawa jestem ustawienia i w ogóle

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
Aaaa! Nasza Wiki w miocie "W":
http://www.perlamazur.eu/kociaki.php
(nie mam jeszcze dużej fotki)
Jest śliczna , zostanie takie imię?

***
Dziewczyny, czytałyście o tej nauczycielce w Szczodrem?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-17, 12:23   #1902
gorgulek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 6 591
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Mnie się marzy kuchnia granatowe fronty na wysoki połysk plus drewniane blaty

Ola, tez jestem za granatem

Jola, kiedy macie umowiona wizytę w poradni?

Angy, kociak cudowny my kotów nigdy nie będziemy mieć, malzon uczuluony.

Mariolu, świetnie sobie radzisz. Pokazesz swoich chłopaków?


Cos miałam ale zapomnialam

Ps. Sorki za błędy, pisze z tableta.

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

Jola, czytalam. Dziwi mnie tylko ze inni rodzice nic nie zauważyli wczesniej?
gorgulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 13:13   #1903
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość

Wiki sliczna


Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość


angy, pokaż takie niedopieszczony , ciekawa jestem ustawienia i w ogóle



Jest śliczna , zostanie takie imię?

***
Dziewczyny, czytałyście o tej nauczycielce w Szczodrem?
Ustawienie się nie zmieniło, bo po długich przemyśleniach doszliśmy do tego, że to, co było, było optymalne. Można było dać szafę na ścianę zaraz po lewej stronie, ale niewiele by to wniosło. Zmienił się dywan, co razem z innymi meblami robi dużą różnicę Jutro mam zamiar jechać na małe zakupy to może pokupuję jakieś dodatki i pstryknę fotki

Tak, my je wymyśliliśmy

Nieeee, dopiero wróciłam z terenu...

Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość

Angy, kociak cudowny my kotów nigdy nie będziemy mieć, malzon uczuluony.


__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 14:58   #1904
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość
Mnie się marzy kuchnia granatowe fronty na wysoki połysk plus drewniane blaty
(...)
Jola, kiedy macie umowiona wizytę w poradni?
(...)
Jola, czytalam. Dziwi mnie tylko ze inni rodzice nic nie zauważyli wczesniej?
Ja mam szafkę w łazience na wysoki połysk i cieszę się, że kuchnia jednak w macie

4 maja. Dzisiaj byłam w szkole, łącznie do klas 1 przyjęli 47 dzieci, czyli będą dwie 1 klasy.

Też mnie to dziwi, że po pół roku dopiero jedna matka zorientowała się na tyle, żeby działać. Ale to, co robiła ta kobieta, w głowie mi się nie mieści. Taka mała szkoła i nikt, nic?

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
Ustawienie się nie zmieniło, bo po długich przemyśleniach doszliśmy do tego, że to, co było, było optymalne. Można było dać szafę na ścianę zaraz po lewej stronie, ale niewiele by to wniosło. Zmienił się dywan, co razem z innymi meblami robi dużą różnicę Jutro mam zamiar jechać na małe zakupy to może pokupuję jakieś dodatki i pstryknę fotki
Nie mogę się doczekać , a Zosia zadowolona? Udało Ci się wyprowadzić maskotki? Czy schowałaś w PAX-ie?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 16:33   #1905
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość

Nie mogę się doczekać , a Zosia zadowolona? Udało Ci się wyprowadzić maskotki? Czy schowałaś w PAX-ie?

Muszę jeszcze firanki zmienić, bo mi nie paszą. Zosi się wczoraj dywan nie spodobał, bo przecież ona chciała różowy... (ten był u nas w sypialni, a ponieważ po czasie doszłam do wniosku, że wolałabym inny, a może wcale, a u Zosi pasuje moim zdaniem idealnie, to wylądował u niej). No way-żadnych różowych dywanów! Ale już dzisiaj zmieniła zdanie Maskotki.... hmm... te, które zalegały w szafie od roku po prostu wyprowadziłam z domu bez mrugnięcia okiem. Kilka stoi w pudełku pod biurkiem i nie rzuca się w oczy. A kilka jest schowanych w innych pudełkach Jak się nie upomni przez miesiąc wyprowadzam i te Największy kociokwik kolorystyczny jest na otwartym regale na dziale z puzzlami i grami.... No ale na dzień dzisiejszy tego nie przeskoczę (nie ma liatorpów z dolnymi drzwiczkami, żeby to zasłonić, chociaż widziałam takie na zdjęciach).
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI

Edytowane przez angy
Czas edycji: 2015-03-17 o 16:34
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 09:47   #1906
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
Muszę jeszcze firanki zmienić, bo mi nie paszą. Zosi się wczoraj dywan nie spodobał, bo przecież ona chciała różowy... (ten był u nas w sypialni, a ponieważ po czasie doszłam do wniosku, że wolałabym inny, a może wcale, a u Zosi pasuje moim zdaniem idealnie, to wylądował u niej). No way-żadnych różowych dywanów! Ale już dzisiaj zmieniła zdanie Maskotki.... hmm... te, które zalegały w szafie od roku po prostu wyprowadziłam z domu bez mrugnięcia okiem. Kilka stoi w pudełku pod biurkiem i nie rzuca się w oczy. A kilka jest schowanych w innych pudełkach Jak się nie upomni przez miesiąc wyprowadzam i te Największy kociokwik kolorystyczny jest na otwartym regale na dziale z puzzlami i grami.... No ale na dzień dzisiejszy tego nie przeskoczę (nie ma liatorpów z dolnymi drzwiczkami, żeby to zasłonić, chociaż widziałam takie na zdjęciach).
, muszę wziąć przykład z Ciebie
Miszmasz kolorystyczny to jeszcze, najgorsze to sprzątanie kurzu
angy, są drzwi, o takie: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/pr...066/#/50279066.
Czy chodzi Ci, żeby tylko na części regału były drzwi?

***
A u nas dziś przedsmak, jak może wyglądać szkoła Kuba codziennie wraca z jakimś stosem rysunków, nosi zabawki w tę i z powrotem itd. Zwykle gonię, żeby po przyjściu to ogarnął, ale nie zawsze. No i wczoraj było "nie zawsze". Rano Kuba się ubiera, małż spojrzał na te kartki, które chwilę wcześniej wyjęłam i mówi "A zrobiłeś pracę domową?" Pani pierwszy raz zadała Więc dziecko poszło do pokoju i odrabia, byle jak, byle szybko. Stoję i gderam, że co to za odrabianie pracy domowej jedną nogą za progiem, a Kuba "Jak będziesz tu stała i mi przeszkadzała, to nie przyspieszysz i gorzej mi pójdzie"
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 09:54   #1907
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
, muszę wziąć przykład z Ciebie
Miszmasz kolorystyczny to jeszcze, najgorsze to sprzątanie kurzu
angy, są drzwi, o takie: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/pr...066/#/50279066.
Czy chodzi Ci, żeby tylko na części regału były drzwi?

***
A u nas dziś przedsmak, jak może wyglądać szkoła Kuba codziennie wraca z jakimś stosem rysunków, nosi zabawki w tę i z powrotem itd. Zwykle gonię, żeby po przyjściu to ogarnął, ale nie zawsze. No i wczoraj było "nie zawsze". Rano Kuba się ubiera, małż spojrzał na te kartki, które chwilę wcześniej wyjęłam i mówi "A zrobiłeś pracę domową?" Pani pierwszy raz zadała Więc dziecko poszło do pokoju i odrabia, byle jak, byle szybko. Stoję i gderam, że co to za odrabianie pracy domowej jedną nogą za progiem, a Kuba "Jak będziesz tu stała i mi przeszkadzała, to nie przyspieszysz i gorzej mi pójdzie"
jak zawsze bezbłędny
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 15:48   #1908
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

angy, czy Ty masz też szare Sanele? Znasz może zasłony Merete?
Szukam szarych zasłon, grubych i koniecznie bawełnianych. Najlepiej nie jakichś mega drogich
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 19:48   #1909
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
, muszę wziąć przykład z Ciebie
Miszmasz kolorystyczny to jeszcze, najgorsze to sprzątanie kurzu
angy, są drzwi, o takie: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/pr...066/#/50279066.
Czy chodzi Ci, żeby tylko na części regału były drzwi?

***
A u nas dziś przedsmak, jak może wyglądać szkoła Kuba codziennie wraca z jakimś stosem rysunków, nosi zabawki w tę i z powrotem itd. Zwykle gonię, żeby po przyjściu to ogarnął, ale nie zawsze. No i wczoraj było "nie zawsze". Rano Kuba się ubiera, małż spojrzał na te kartki, które chwilę wcześniej wyjęłam i mówi "A zrobiłeś pracę domową?" Pani pierwszy raz zadała Więc dziecko poszło do pokoju i odrabia, byle jak, byle szybko. Stoję i gderam, że co to za odrabianie pracy domowej jedną nogą za progiem, a Kuba "Jak będziesz tu stała i mi przeszkadzała, to nie przyspieszysz i gorzej mi pójdzie"
Te drzwi znam, chciałam właśnie takie tylko od dołu, bo jak całość zamkne to może się zrobić przyciezko... Widziałam takie na pintereście gdzieś. W sumie zawsze można dorobić, ale boje sie, ze z bielą nie trafie.

My ostatnio uczylismy się wierszyka o wiośnie o 20 wieczorem


Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
angy, czy Ty masz też szare Sanele? Znasz może zasłony Merete?
Szukam szarych zasłon, grubych i koniecznie bawełnianych. Najlepiej nie jakichś mega drogich
Mam sanele, tych nie kojarze, ale wyglądają fajnie
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-19, 07:21   #1910
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
Te drzwi znam, chciałam właśnie takie tylko od dołu, bo jak całość zamkne to może się zrobić przyciezko... Widziałam takie na pintereście gdzieś. W sumie zawsze można dorobić, ale boje sie, ze z bielą nie trafie.

My ostatnio uczylismy się wierszyka o wiośnie o 20 wieczorem

Mam sanele, tych nie kojarze, ale wyglądają fajnie
Tak potem myślałam, że te drzwi musiałaś widzieć
Ale, ale... dokupiłaś dodatki?

Też fajnie

A masz szare Sanele też? Bo ja mam turkusowe, jak Twoje w salonie.
Biorę je poważnie pod uwagę, a Kuba niezadowolony, że hej, że szare chcę

***
Czekam na faceta od pralki, nie naprawił ostatnio, źle zdiagnozował
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 07:57   #1911
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Tak potem myślałam, że te drzwi musiałaś widzieć
Ale, ale... dokupiłaś dodatki?

Też fajnie

A masz szare Sanele też? Bo ja mam turkusowe, jak Twoje w salonie.
Biorę je poważnie pod uwagę, a Kuba niezadowolony, że hej, że szare chcę

***
Czekam na faceta od pralki, nie naprawił ostatnio, źle zdiagnozował
Kupiłam poduszki, dwa pojemniczki na jeszcze nie wiadomo co na biurko i szukam jakichś fajnych na kredki/długopisy na biurko i nic mi się nie podoba Ogólnie nie jestem usatysfakcjonowana:brzyda l:

Mam Sanele i szare i turkusowe Szare wiszą teraz w salonie, a turkusowe w sypialni
A Kuba jakie by chciał? Różowe?

A wrzuć jeszcze raz pokój Kuby do albumu, bo juz nie pamiętam




***
Znalazłam ten regał:

regał liatorp.jpg liatorp.jpg liatorp 3.jpg
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI

Edytowane przez angy
Czas edycji: 2015-03-19 o 08:06
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 08:36   #1912
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
Kupiłam poduszki, dwa pojemniczki na jeszcze nie wiadomo co na biurko i szukam jakichś fajnych na kredki/długopisy na biurko i nic mi się nie podoba Ogólnie nie jestem usatysfakcjonowana:brzyda l:

Mam Sanele i szare i turkusowe Szare wiszą teraz w salonie, a turkusowe w sypialni
A Kuba jakie by chciał? Różowe?

A wrzuć jeszcze raz pokój Kuby do albumu, bo juz nie pamiętam




***
Znalazłam ten regał:

Załącznik 5940783 Załącznik 5940784 Załącznik 5940785
Daję do zrozumienia, a Ty nic Ja chciałam obejrzeć te dodatki w Zosi pokoju
A tak BTW, gdzie kupowałaś takie różności? Gdzie warto zajrzeć?

Szare Sanele są bardzo ciemne? Różowych nie, ale szarych też nie Ale dam mu czas

Wrzuciłam , plus mały gratis Teraz już są półki nad łóżkiem i szafka nocna wisi. Kupiłam też taki wieszak i będzie za drzwiami na różne wisiadła.



angy, a może to są inne dostępne w Ikei drzwi, które pasują do tych regałów? Zgłęb temat, ja np. do szafki Stuva mam drzwi Besta
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 09:12   #1913
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Daję do zrozumienia, a Ty nic Ja chciałam obejrzeć te dodatki w Zosi pokoju
A tak BTW, gdzie kupowałaś takie różności? Gdzie warto zajrzeć?

Szare Sanele są bardzo ciemne? Różowych nie, ale szarych też nie Ale dam mu czas

Wrzuciłam , plus mały gratis Teraz już są półki nad łóżkiem i szafka nocna wisi. Kupiłam też taki wieszak i będzie za drzwiami na różne wisiadła.



angy, a może to są inne dostępne w Ikei drzwi, które pasują do tych regałów? Zgłęb temat, ja np. do szafki Stuva mam drzwi Besta

Rozumiem rozumiem Mówiłam S, żeby dzisiaj przywiózł aparat z pracy Jeszcze muszę zasłonki zmienić, ale najpierw mamusia musi do nich taśmę przyszyć

Poduszki kupowałam w Home&You, a fajne pierdoły są w H&M Home, ale chyba w Gdańsku nie ma.

Szare Sanele są dosyć ciemne, osobiście wolałabym jaśniejsze, ale co zrobić

Super wieszak Ja kupiłam wczoraj Zosi dwa wieszaczki-motylki i tak się właśnie zastanawiam, co można wieszać na nich, bo u mnie to będzie na widoku, nigdzie indziej nie ma miejsca.

No właśnie tak samo pomyślałam, ale jak wpisałam w wyszukiwarce ikei "drzwi" to mi 700 stron wyskoczyło Chyba po prostu zadzwonię na infolinię.
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI

Edytowane przez angy
Czas edycji: 2015-03-19 o 09:13
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 09:21   #1914
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
Rozumiem rozumiem Mówiłam S, żeby dzisiaj przywiózł aparat z pracy Jeszcze muszę zasłonki zmienić, ale najpierw mamusia musi do nich taśmę przyszyć

Poduszki kupowałam w Home&You, a fajne pierdoły są w H&M Home, ale chyba w Gdańsku nie ma.

Szare Sanele są dosyć ciemne, osobiście wolałabym jaśniejsze, ale co zrobić

Super wieszak Ja kupiłam wczoraj Zosi dwa wieszaczki-motylki i tak się właśnie zastanawiam, co można wieszać na nich, bo u mnie to będzie na widoku, nigdzie indziej nie ma miejsca.

No właśnie tak samo pomyślałam, ale jak wpisałam w wyszukiwarce ikei "drzwi" to mi 700 stron wyskoczyło Chyba po prostu zadzwonię na infolinię.
, to super , potem z zasłonkami jeszcze raz możesz pokazać
A Ty masz u siebie home&you? A gdzie jest H&M Home? Bo nie mogę doczytać na stronie, a widziałam kiedyś na ich stronie fajne kieszenie. Edit: znalazłam, najbliżej w Gdyni.

No właśnie, ja też bym wolała takie w miarę jasne szare zasłony. Mam próbki aksamitu, kolor super, ale 75 zł za m, więc sam materiał ponad 300 zł, a jeszcze uszycie , za drogo.

Ja Kubie tam szlafrok powieszę, jakąś bluzę używaną na co dzień, plecak, bo mi się po meblach to wala.

Ja tak patrzę na te twoje fotki i wydaje mi się, że to są te drzwi ze szkłem, ale obcięte, bo ten dół jest identyczny.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.

Edytowane przez Miramej
Czas edycji: 2015-03-19 o 09:25
Miramej jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 09:33   #1915
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
, to super , potem z zasłonkami jeszcze raz możesz pokazać
A Ty masz u siebie home&you? A gdzie jest H&M Home? Bo nie mogę doczytać na stronie, a widziałam kiedyś na ich stronie fajne kieszenie. Edit: znalazłam, najbliżej w Gdyni.

No właśnie, ja też bym wolała takie w miarę jasne szare zasłony. Mam próbki aksamitu, kolor super, ale 75 zł za m, więc sam materiał ponad 300 zł, a jeszcze uszycie , za drogo.

Ja Kubie tam szlafrok powieszę, jakąś bluzę używaną na co dzień, plecak, bo mi się po meblach to wala.

Ja tak patrzę na te twoje fotki i wydaje mi się, że to są te drzwi ze szkłem, ale obcięte, bo ten dół jest identyczny.


No u mnie nie mam nic, najbliżej Olsztyn.

No, to drogo

Ja mogłabym powiesić Zosi torebki, bo też mi się to wala, szlafrok mam w łazience, plecak w biurku... Pomyślę.

No wiem 10 minut wisiałam na słuchawce i się nie dodzwoniłam

***

Fajny ten pokój Kuby A to czarne po prawej to farba tablicowa?

***
Dobra, jadę zapisać Zosię do szkoły
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 09:54   #1916
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
No wiem 10 minut wisiałam na słuchawce i się nie dodzwoniłam

***

Fajny ten pokój Kuby A to czarne po prawej to farba tablicowa?

***
Dobra, jadę zapisać Zosię do szkoły
Napisz maila

, nie, to tapeta magnetyczna "tablica", można przyczepiać magnesy i można pisać kredą po niej

Machina ruszyła
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 10:15   #1917
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Najświeższe:

DSC_1446.jpg

DSC_1452.jpg

DSC_1475.jpg

***
Jola, dziewczyny chwalą te zasłony:
http://www.leroymerlin.pl/dekoracja-...1296,l943.html

- są też szare, tanie i podobno fajne Możesz oblukać przy okazji w lerua
Edit: zapomniałam, że Ty chcesz zaciemniające chyba, tak?
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI

Edytowane przez angy
Czas edycji: 2015-03-19 o 11:21
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 11:51   #1918
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
Najświeższe:

Załącznik 5941010

Załącznik 5941011

Załącznik 5941012

***
Jola, dziewczyny chwalą te zasłony:
http://www.leroymerlin.pl/dekoracja-...1296,l943.html

- są też szare, tanie i podobno fajne Możesz oblukać przy okazji w lerua
Edit: zapomniałam, że Ty chcesz zaciemniające chyba, tak?
Zakochać się można , myślisz, że będzie Ci obsikiwała wszystko na początku?

Czytałam , obejrzę przy okazji, ale chyba jednak muszę mieć grubsze i bawełniane Słyszałam, jak jedna pani mówiła kiedyś w "liroju"
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 12:52   #1919
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Zakochać się można , myślisz, że będzie Ci obsikiwała wszystko na początku?

Czytałam , obejrzę przy okazji, ale chyba jednak muszę mieć grubsze i bawełniane Słyszałam, jak jedna pani mówiła kiedyś w "liroju"
No
Będzie nauczona załatwiania się do kuwety

Tak myślałam.

***
Wstawiłam fotki - w nowym albumie "Mieszkanie".
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI

Edytowane przez angy
Czas edycji: 2015-03-19 o 19:40
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 08:06   #1920
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Piątek, piąteczek, piątunio
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-27 15:51:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:16.