Trądzik - cz. 2 - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-01, 15:59   #1921
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez kompleksowa Pokaż wiadomość
dziewczyny ale jak tu się nie opalać kiedy jedzie się na wakacje do Bułgarii???
będę stosować krem Octopirox SPF 15 to może nie będzie tak źle...
chyba SPF 30 byłoby lepsze??
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 16:04   #1922
k0chana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 471
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez paulutkowa Pokaż wiadomość
k0chana dasz link dotych fot?:P
to juz sie boje co bedze bo opalilam buzke

na rekach dekoldzie i ramionach to mi wyskoczyla taka wlasnie kaszka+takie czerwone chrosty
No ale nie kazdemu musi sie to przytrafic

Edytowane przez k0chana
Czas edycji: 2008-08-23 o 15:14
k0chana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 16:35   #1923
kompleksowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 28
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez włoczykijka Pokaż wiadomość
chyba SPF 30 byłoby lepsze??
no racja, racja musze poszukać
kompleksowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 16:37   #1924
sikoreczka111
Zakorzenienie
 
Avatar sikoreczka111
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 3 915
GG do sikoreczka111
Dot.: Trądzik - cz. 2

zeszło Ci to ?
__________________
Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci...





iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 17:02   #1925
k0chana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 471
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez sikoreczka111 Pokaż wiadomość
zeszło Ci to ?
to do mnie...??
w 90procentach zeszlo...te 10 procent mysle ze tez sie wygoi ale wlasnie te zaskorniaki cos powoli schodza
k0chana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 17:58   #1926
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez kompleksowa Pokaż wiadomość
dziewczyny ale jak tu się nie opalać kiedy jedzie się na wakacje do Bułgarii???
będę stosować krem Octopirox SPF 15 to może nie będzie tak źle...
ja bym wziela 50
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 18:28   #1927
kompleksowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 28
Dot.: Trądzik - cz. 2

kurcze tylko z tego Octopiroxu jest tylko 15. a znacie jakieś inne kremy z wyższym filtrem, 30 czy 50?
kompleksowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-01, 18:49   #1928
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Trądzik - cz. 2

cześć wszystkim. czytam sobie ten watek od jakiegoś czasu i w końcu postanowiłam się odezwać.
walczę z trądzikiem od podstawówki, a w październiku zaczynam studia. przetestowałam na sobie już cała aptekę. z doustnych miałam dwie serie tetracykliny[po dwie tabletki, najpierw pół roku a potem nie pamiętam, to było ponad dwa lata temu- wiem tylko, że łykałam to jak witaminki i nie odczuwałam w ogóle tych tabletek]. były jakieś efekty, ale na krótko- po lecie zawsze wracało, mimo ochrony przed słońcem. w końcu miałam dość wszelkich papek. myłam tylko twarz effaclarem i smarowałam effaclarem k. plus robiłam okłady z ziół. nie wiem, czy pomogło nawilżenie czy odstawienie wszelkich innych specyfików, ale zaczęło się poprawiać. stosowałam potem noscar i mam teraz ładne czółko i jeden policzek. bo oczywiście na brodę i drugi policzek wrócił jakiś zmasowany atak wielkich gul, jakich w życiu nie miałam. od jakichś dwóch miesięcy wcale sie nie goją, nawet nie podchodzą ropa, bardziej krwią[?]. jestem zrozpaczona, nawet w kilogramie szpachli[bo nawet nie tapety] nie mogę na siebie patrzeć. poszłam ostatnio w końcu do dermy prywatnej. powiedziała że nic mi nie pomoże jak tylko izotek, ale skoro nie brałam jeszcze hormonów, to mam zacząć brać przez 2 miesiące chociaż i potem do niej wrócić ewentualnie po izotek. o niczym innym nie marzę:/ wiem, że nawet jeśli hormony mi pomogą to tylko chwilowo, nie chce się tym truć, wolę już izotek... derma powiedziała że w najmniejszej dawce branej dłuższy czas nie będzie skutków ubocznych. zresztą mam silny organizm więc je zniosę, ale wiadomo jakie skutki mogą pozostawić hormony. wolę mieć suchą skórę niż rozregulowany organizm długi czas i jeszcze nadwagę:/ czekam na wizytę u innego dermatologa[nfz], mam nadzieję, że mi przepisze izotek. bo to rzeczywiście chyba są wskazania... jakieś dziwne nacieki, które nie schodzą, leczenie powyżej 5 lat bez skutków... liczę na to. a było już tak ładnie! w kwietniu miałam same przebarwienia! zawsze tak jest:/ zaczęło sie od kaszki na czole, a potem przeszło falami całą twarz:/ i zawsze powracało w silniejszej formie:/ wszystko znosiłam ale teraz to już przesada, nie wiem ile można... przez to wielkie coś na policzku dostałam obsesji lusterkowej! a nigdy psychicznie nie byłam tym jakoś mocno obciążona, bo mam wspaniałych przyjaciół którzy to akceptują, wszyscy wiedzą że się leczę tyle lat, w końcu to choroba... ale przez te ostatnia fazę cała rodzina ciągle się we mnie wgapia:| i tylko co chwila że mi się pogorszyło. niezmiernie mnie to pociesza. jak poszłam do lekarza ostatnio po zaświadczenie, że mogę studiować, to usłyszałam"ale pani okropnie wygląda! spaskudzona ta twarz strasznie!" i zaczęła mi gadkę o hormonach. miałam ochotę jej odpowiedzieć"dziękuję, bardzo mi miło to słyszeć. pani ma równie sympatyczna oponę na brzuchu":/
ech, przepraszam, że tak się rozgadałam, ale myślę, że tu wszyscy rozumieją... ja nigdy o moim trądziku z nikim nie rozmawiałam, nie daje po sobie ogólnie poznać że to dla mnie jakiś problem. przyzwyczaiłam się do myśli , że nie będę miała idealnej twarzy, ale gdybym miała jakieś drobne zmiany, możliwe do zatuszowania... ech.
tak myślę, że to może od stresu?chociaż tak bardzo się nie denerwuję. ale ostatnio matura i inne takie, może tylko na skórze się odbiło? nie wiem już... trzymam za nas wszystkich kciuki, w końcu musi się udać!!!
p.s. 1ktoś pytał o peeling drożdżowy bandi. ja go stosuję od dawna i mogę z czystym sumieniem polecić. świetnie nawilża.
p.s.2. mi bratki wcale nie pomogły, piłam z pół roku albo i więcej i w sumie nic się nie stało. ani sie nie poprawiło ani pogorszyło.
basior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 19:02   #1929
castellem
Raczkowanie
 
Avatar castellem
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 207
Dot.: Trądzik - cz. 2

ja tak samo jeszcze zaskórniaki
trądzik, pryszcze.. powoli znikają ale jeszcze wągry..
broda, czoło i nos... na bok od nosa, w prawo i w lewo wągry
takie małe dziurki..
castellem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 19:23   #1930
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez kompleksowa Pokaż wiadomość
kurcze tylko z tego Octopiroxu jest tylko 15. a znacie jakieś inne kremy z wyższym filtrem, 30 czy 50?
Zajrzyj na KWC.
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 19:37   #1931
shena
Rozeznanie
 
Avatar shena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 809
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez kompleksowa Pokaż wiadomość
kurcze tylko z tego Octopiroxu jest tylko 15. a znacie jakieś inne kremy z wyższym filtrem, 30 czy 50?
Ja używam La roche posay Anthelios XL spf 50+. Polecam. nawilża i belikatnie bieli (nie tak jak Iwostin-to była masakra)
shena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-01, 20:15   #1932
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez shena Pokaż wiadomość
Ja używam La roche posay Anthelios XL spf 50+. Polecam. nawilża i belikatnie bieli (nie tak jak Iwostin-to była masakra)
Ale na Iwostin przynajmniej bez przeszkód można używać podkład i pudry z talkiem i miką.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 20:46   #1933
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Ale na Iwostin przynajmniej bez przeszkód można używać podkład i pudry z talkiem i miką.
Vivienne, miałaś wysyp po filtrach?
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 20:59   #1934
shena
Rozeznanie
 
Avatar shena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 809
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Ale na Iwostin przynajmniej bez przeszkód można używać podkład i pudry z talkiem i miką.
NO tak ale on mnie zapych i starsznie się błyszczę i wogole taki nie zafajny więc mimo to ze można wszystkie podkłady to ja go już więcej nie użyje ( na twarz, bo na ciało tak)
shena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 21:02   #1935
ashamed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 40
Dot.: Trądzik - cz. 2

Czy używanie tych wszystkich filtrów ma naprawdę takie istotne znaczenie podczas walki z trądzikiem? Osobiście leczę się od niedawna i mój dermatolog nic mi o ich używaniu nie wspominał...
ashamed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 21:05   #1936
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Trądzik - cz. 2

ja musiałam używać filtrów kiedy brałam tetracyklinę. poza tym dla bezpieczeństwa się smarowałam w wakacje biodermą, żeby sie nie opalić. ale i tak w sumie rzadko jej używałam, i tak zawsze zasłaniam twarz. i teraz mój filtr się już przeterminował a mało go zużyłam;p
basior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 21:13   #1937
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez włoczykijka Pokaż wiadomość
Vivienne, miałaś wysyp po filtrach?
Po avene tak... Teraz używam Iwostin emulsję 40 SPF i dla mnie jest idealny. Poza tymi firmami nie używałam, bo szukałam czegoś co można używać z podkładem i pudrami 9choć i tak przyzwyczaiłam się do skrobii )
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-02, 07:58   #1938
kompleksowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 28
Dot.: Trądzik - cz. 2

dziewczyny, chyba najgorsze w trądziku są podskórne wulkany, macie na nie jakieś sprawdzone sposoby??? u mnie utrzymują się z tydzień dopóki nie zbiorą odpowiedniej ilości ropy którą usunę przez wyciśnięcie...
kompleksowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-02, 09:58   #1939
ashamed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 40
Dot.: Trądzik - cz. 2

Może sprobuj z mascia ichtiolową? Ona szybciej wyciaga to, co siedzi głęboko pod skórą.
ashamed jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-02, 10:33   #1940
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Trądzik - cz. 2

ja zawsze czekałam aż same wyjdą, ale nigdy nie miałam ich dużo. teraz już mnie wkurzają. wczoraj zrobiłam okład z roztworu sody oczyszczonej i wody. coś tam niby zaczęło wyciągać, ale cudów nie było. na noc potraktowałam to effaclarem a.i. i widzę efekty. wszystko elegancko się podsuszyło, tak że do jutra są szanse na znikniecie.
basior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-03, 20:21   #1941
Onexy
Zadomowienie
 
Avatar Onexy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Rochester / okolice Opola
Wiadomości: 1 548
Dot.: Trądzik - cz. 2

Dziewczyny, potrzebuję pomocy. Na twarzy zauwazyłam wzniesienia, dotknęłam i wyczuwam gulkę-ale podkreślam- ona w ogole mnie nie boli.Nie wiem co to może być,ostatnio (jakiś miesiąc temu) też miałam cos podobnego i dalej wyczuwam taką gulkę,jak dotykam,jednak nic sie z nią nie dzieje,po prostu sobie siedzi.Nie ma żadnej opuchlizny czy coś. Jakby ktoś tak aptrzył z boku na to,nie dotykając,to by powiedział,ze nic tam nie ma.Nie wiem co z tym zrobic.
Czy ktos moze miał podobnie?
Onexy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-03, 20:26   #1942
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Trądzik - cz. 2

Onexy nie mam pojecia co to jest bo mi zawsze z takiej gorki wychodzi paskuda

Dziewczyny mam kryzys Jestem zalamana stanem swojej twarzy, nie moge na siebie patrzec, jestem obrzydliwa, nie mam juz sily Kiedys jadlam cale sterty zupek gotowych, fast foodow, mylam twarz kranowa i mydlem, uzywalam byle czego(tzn nie patrzylam na sklady) i mialam ladna, gladka buzie, a teraz? Nie jem fast foodow, zupek chinskich itp. ,twarz myje tylko delikatnym zelem i zmywam przegotowana woda, uwaznie sledze sklady, stosuje antybiotyki zewnetrznie i wewnetrznie ... i wygladam jak potowr...nie mam juz sil( Wiem,ze nigdy nie wygram tej walki(
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-03, 20:37   #1943
Onexy
Zadomowienie
 
Avatar Onexy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Rochester / okolice Opola
Wiadomości: 1 548
Dot.: Trądzik - cz. 2

nAtaL!a - jeśli Cię to pocieszy to u mnie jest tragicznie.Ograniczam się już ze wszytkim.Byłam u kosmetyczki i jest okropnie. Tę dziwną gulę lekko przyjarałam Brevoxylem-zobaczymy co to będzie.
Onexy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-03, 21:06   #1944
shena
Rozeznanie
 
Avatar shena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 809
Dot.: Trądzik - cz. 2

Ja się staram nie jeść słodyczy, pić coli i innych badziew ale czasami cięzko jest wytrzymać jak są jakieś dobre ciasteczka w domu. Wczoraj i dzisiaj zjadłam całe opakowanie hitów. Ciekawe jak będe jutro wyglądać.
shena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-03, 21:21   #1945
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Trądzik - cz. 2

onexy, u mnie właśnie takie gulki sie pojawiły ok. 2-3 miesiące temu i dopiero niedawno zaczęły w ogóle podchodzić ropą :O są okropne, nie dało sie ich tuszować, nie wiem co to jest... derma jak to zobaczyła to powiedziała tylko: izotek. teraz się za to wzięłam i trochę się goi...
Natalia nie załamuj się, musisz mieć siłę do walki! wiemy, że jest ciężko, ale wrogowi nie okazuje się słabości, do boju! wiele osób wygrało to i my damy radę! trzymaj się

ja tez sie staram nie jeść słodyczy ale to dla mnie strasznie trudne... 3 dni niby nie jem, ale dziś rzuciłam sie na ptasie mleczko. niby ograniczona ilość- 3 sztuki. ale zjadłam tyle tylko dlatego, że nie było już więcej :P
basior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-03, 21:24   #1946
Onexy
Zadomowienie
 
Avatar Onexy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Rochester / okolice Opola
Wiadomości: 1 548
Dot.: Trądzik - cz. 2

Basior- ja byłam u dermy to ona stwierdziła,ze to trądzik grudkowo-krostkowy i przepisała mi differin ,a jak byłam u kosmetyczki to w ogole ominęła to miejsce i dalej jest tak jak było.
Onexy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-03, 23:11   #1947
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Trądzik - cz. 2

otako.. zagladasz tu jeszcze? jak walka z przebarwieniami? wygrywasz? )))))
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-03, 23:30   #1948
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Trądzik - cz. 2

A może ty, Dagna, byś coś skrobnęła?

Ja mam dość... Dwa dni temu przeraziłam się. Miałam ochotę skończyć z tym wszystkim... Mało brakowało. Po ochłonięciu postanowiłam, że tak być nie może.
Przestaję więc przyglądać się twarzy w lustrze (mam powiększające 7-krotnie), ustalam codzienny plan "smarowania", będę jeść wyłącznie zdrowo, idę jutro do psychologa. Niczym się nie przejmuję. Będzie lepiej. Amen.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-03, 23:36   #1949
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
A może ty, Dagna, byś coś skrobnęła?

Ja mam dość... Dwa dni temu przeraziłam się. Miałam ochotę skończyć z tym wszystkim... Mało brakowało. Po ochłonięciu postanowiłam, że tak być nie może.
Przestaję więc przyglądać się twarzy w lustrze (mam powiększające 7-krotnie), ustalam codzienny plan "smarowania", będę jeść wyłącznie zdrowo, idę jutro do psychologa. Niczym się nie przejmuję. Będzie lepiej. Amen.
Ola,dobrze że tak mówisz.jestem z Ciebie dumna, teraz tylko wprowadz to w zycie a wierze, ze zniknie ci to cholerstwo.ja póki co mam plan smarowania,staram sie jesc zdrowo(dzis rodzinka ciasta i kawki a ja samotnie herbatka czerwona heh)...ale brak mi psychologa,kogoś przy moglabym sie wyzalic.

Dagna, no właśnie jak tam u Ciebie?rzadko cie widzę
PS.a co do grudek niewidocznych-stosowalam brevoxyl i po paru dniach same zniknaly.1 zasada=NIE RUSZAC ICH.
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat

Edytowane przez włoczykijka
Czas edycji: 2008-08-03 o 23:38 Powód: ddd
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-03, 23:40   #1950
Taliaa
Raczkowanie
 
Avatar Taliaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 370
Dot.: Trądzik - cz. 2

oj powiem wam dziewczyny
ze jakos nigdy nie miałam problemów z wypryskami
az od pewnego czasu
coraz wiecej tego cholerstwa na mojej buzi
czasami sie nie moge powstrzymac
i wyciskam to okropienstwo brrrr...
mama kupiła mi ostatnio jakąs maśc
która to wysusza
niby juz jest lepiej
najgorzej jak dostaje okresu
wtedy to całą twarz w krostach
znacie jakies sprawdzone dommowe sposoby ?
Taliaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:21.