Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro. - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-07, 23:41   #1951
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez annika77 Pokaż wiadomość
PS. Oczekiwałabym podobnej reakcji na koniec, aby oczyścić atmosferę, ale trudno. Chyba się nie doczekam...
anniko, mysle, ze niepotrzebnie dramatyzujesz. prawda jest taka, ze sama na siebie bicz niejako ukrecilas. owszem, jak Cie dzialanie dozwolone przez regulamin tak bardzo irytuje i masz potrzebe wywolywania po imieniu (nicku), to uzyj choc adekwatnego przykladu - bo jednak kula w plot trafilas, ewidentnie, przywolujac Ani aukcje (za choinke dojsc nie moge, skad ja Ci przyszlam na mysl; czyzbym byla dla Ciebie uosobieniem tego, co najgorsze? ), skoro dziewczyna wyraznie pisze w OM o KT. a to, ze nie doczytalas, to jednak chyba Twoj problem^^


zas co do bulwersow zwiazanych z czasem zakonczenia aukcji, mam pytanie o sytuacje odwrotna - czy jest mozliwosc przedluzenia czasu trwania aukcji, w czasie jej trwania juz?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2010-08-07 o 23:42
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 00:35   #1952
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość


zas co do bulwersow zwiazanych z czasem zakonczenia aukcji, mam pytanie o sytuacje odwrotna - czy jest mozliwosc przedluzenia czasu trwania aukcji, w czasie jej trwania juz?
nie ma.
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 00:39   #1953
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
nie ma.
a jak Ci rzekne, ze doswiadczylam takiej sytuacji, bedac licytujaca?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 00:47   #1954
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

mnie też się wydawało,że nie ma.Może jakimiś hakerskimi metodami
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 01:04   #1955
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość
mnie też się wydawało,że nie ma.Może jakimiś hakerskimi metodami
qrcze, nie wiem jakimi, ale jako zywo, spotkalam sie z czyms takim...
otoz pewna pani wystawiala Chance edp 50 ml. co ciekawe - wystawiala jedna sztuke w KT za kwote ponad 100 zl, nie pamietam dokladnie, za ile, druga zas sztuke wlasnie w licytacji. (nie wiem czy owa pani nie zdublowala aukcji, tak btw.) no i wzielam udzial w licytacji. prowadzilam jakis czas, potem ktos dal wyzsza oferte, ale niedlugo pozniej znow wrocilam na szczyt, bowiem sprzedajaca anulowala te wyzsza oferte, zlozona przez uzytkownika z kopertka. no i gdy aukcja miala sie konczyc za chwil pare, a moja oferta to bylo cos kolo 100 zl, raptem sie okazalo, ze jeszcze doba zostala do zakonczenia aukcji
a pewna jestem, ze koniec mial byc nie ten dzien pozniej, ale za chwile, bowiem czailam sie i odliczalam do konca.
dziwowalam sie wielce tej sytuacji, nawet Ani pytalam czy jej sie to zdarzylo kiedys. potem o tym zapomnialam, ale mi sie teraz skojarzylo.
dziwne, prawda? ewidentnie pani nie byla zadowolona z wysokosci kwoty, za ktora poszloby to Chance - ale jakim cudem przedluzyla czas trwania aukcji??
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2010-08-08 o 01:06
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 01:06   #1956
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
a jak Ci rzekne, ze doswiadczylam takiej sytuacji, bedac licytujaca?
no mogłas doswiadvczyc, ale sprzedawca SAM sobie nie przedluzył na pewno. Przedłuza za to automatycznie samo Allegro o 24 godziny w sytuacji awarii - aukcje konczące sie od momentu awarii az do 15 minut po jej usunieciu

edit:
*w wypadku powazniejszej awarii
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)

Edytowane przez pin3ska
Czas edycji: 2010-08-08 o 01:09
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 01:18   #1957
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

pin3sko, ale jaka na przyklad awarie masz na mysli?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-08, 02:07   #1958
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
pin3sko, ale jaka na przyklad awarie masz na mysli?
Oooo... np. tu była


http://allegro.pl/phorum/read.php?f=300&i=56711&t=56711

Sa to awarie, kiedys wielu użytkownikow nie ma dostepu do serwisu, choc nie wiem ilu to jest "wielu", bo kiedys mi nie wchodzilo, wielu innym tez, ale podobno zbyt malo osob doswiadczyło problemów i nie przedłużyli.

Byl czas, ze awarie zdarzały sie co 2 dni praktycznie. Straszne to było

Przedluzaja tez aukcje konczące sie podczas przerw technicznych, kiedy to serwis nie działa.
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 09:30   #1959
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Że też o tym nie pomyślałam. No to musiało być właśnie to, bo co innego?
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 11:29   #1960
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
Oooo... np. tu była


http://allegro.pl/phorum/read.php?f=300&i=56711&t=56711

Sa to awarie, kiedys wielu użytkownikow nie ma dostepu do serwisu, choc nie wiem ilu to jest "wielu", bo kiedys mi nie wchodzilo, wielu innym tez, ale podobno zbyt malo osob doswiadczyło problemów i nie przedłużyli.

Byl czas, ze awarie zdarzały sie co 2 dni praktycznie. Straszne to było

Przedluzaja tez aukcje konczące sie podczas przerw technicznych, kiedy to serwis nie działa.
dokladnie tak jest
tez sie kiedys zdziwilam czekajac na koniec moich aukcji...po terminie weszlam na all i tu niespodzianka...doliczony zostal jeden dzien (nawet maila w tej sprawie nie raczyli przyslac... )
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 12:40   #1961
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

To prawda, aukcje przedlużyć może tylko samo Allegro ze względu na poważniejsze awarie lub jakieś prace modernizacyjne , które utrudniają lub wręcz uniemożliwiają korzystanie z serwisu. Samemu nie da się aukcji przedluzyc
Pamietam jak kiedys byla awaria, Allegro przedluzylo wszystkie moje aukcje i jakas kobieta napisala do mnie z pretensjami, czemu ja aukcję przedluzylam i ze to przeze mnie ona zostala przelicytowana, bo nie wiedziala ze aukcja trwa nadal;-)
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-08, 12:43   #1962
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

a ja mam pytanie a propos czasu trwania aukcji...standardowo mozna ustawic max 14 dni...natomiast czesto widze aukcje z terminem 21 lub 29 dni...jak to mozliwe...
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 12:45   #1963
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie a propos czasu trwania aukcji...standardowo mozna ustawic max 14 dni...natomiast czesto widze aukcje z terminem 21 lub 29 dni...jak to mozliwe...
jak się ma Sklep na all to chyba jest taka opcja
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 12:45   #1964
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie a propos czasu trwania aukcji...standardowo mozna ustawic max 14 dni...natomiast czesto widze aukcje z terminem 21 lub 29 dni...jak to mozliwe...
Na dłużej mogą tylko firmy .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 12:47   #1965
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez aniolusiek_ Pokaż wiadomość
jak się ma Sklep na all to chyba jest taka opcja
Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Na dłużej mogą tylko firmy .
dzieki dziewczyny...juz wszystko jasne...
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 13:35   #1966
annika77
Rozeznanie
 
Avatar annika77
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Rzeszów i okolice
Wiadomości: 986
GG do annika77
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
anniko, mysle, ze niepotrzebnie dramatyzujesz. prawda jest taka, ze sama na siebie bicz niejako ukrecilas. owszem, jak Cie dzialanie dozwolone przez regulamin tak bardzo irytuje i masz potrzebe wywolywania po imieniu (nicku), to uzyj choc adekwatnego przykladu - bo jednak kula w plot trafilas, ewidentnie, przywolujac Ani aukcje (za choinke dojsc nie moge, skad ja Ci przyszlam na mysl; czyzbym byla dla Ciebie uosobieniem tego, co najgorsze? ), skoro dziewczyna wyraznie pisze w OM o KT. a to, ze nie doczytalas, to jednak chyba Twoj problem^^
Jak sobie czytam te wczorajszo-dziesiejsze już wpisy, to przyznaję śmiać się z nich chce z dzisiejszej perspektywy. Wypowiedzieć chcę się na temat i to uczynię, niemniej jednak wizażanka siarka, którą omyłkowo przywołałam w moim wczorajszym poście (przeprosiłam i robię to raz jeszcze) zasługuje w moim przekonaniu na odpowiedź.

Tematu wczorajszej rozmowy ciągnąć nie zamierzam, raz na prośbę moderatorki (popieram jej opinię i dziękuję za zabranie stanowiska), ale i dlatego, że zamiast dyskusji dorosłych ludzi na poziomie przeistaczać się zaczęła w jakieś dziwne łapanie za słówka, jakieś gwiazdorzenie, agresję itp. Zresztą nie po raz pierwszy tutaj jak widzę, ale o tym potem...

Krótko bardzo odpowiadając na post siarki: Nie dramatyzuję, bynajmniej. Daleka jestem od tego i zbyt wiele mam lat aby we łzach tonąć, bo ktoś się do mnie odnosi mało przyjemnie, czy rozpamiętywać godzinami jakieś słowne utarczki... Dyskusja zeszła na boczny i mało przyjemny (nie z mojej strony) tor. Ja wizażanki anka_res urazić nie miałam zamiaru (co nie znaczy, że zmieniłam zdanie w temacie), stąd jak nakazuje dobre wychowanie i szacunek dla pozostałych bywalców i ze względu na zasady jakimi się kieruję uznałam,że skoro kwestie merytoryczne zostały wyjaśnione (tzn., że mi się to nie podoba, a wizażanka anka_res przedstawiła swoje stanowisko sprzedającej na allegro) nie ma powodu, by pozostawały jakiekolwiek kwasy i nieprzyjemne reminescencje (choć nie sposób było nie odnieść z mojej perspektywy wrażenia, że anka_res podeszła do tematu dość mało przyjemnie, dając do zrozumienia, ze ona jako sprzedająca ma prawo, więc ona rządzi a jak komuś się nie podoba to wypad: wybaczcie sformułowania, zaznaczam, że to mój odbiór,a nie cytat, to moje wrażenie, czysto subiektywne,więc może mylne, dlatego nie ma sensu toczyć tym razem na ten temat dyskusji) . Tak jak uznałam było słusznie dla dobra forum. Stąd wyciągnęłam rękę na zgodę, bo przecież osobiście nigdy nic do niej nie miałam i nie mam, chętnie czytałam jej uwagi i sugestie, a moje posty odnosiły się nie do niej jednej, a do wielu i coraz częściej tak czyniących. Oczekiwałam przyznaję, że anka_res zrobi podobnie i przynajmniej napiszę jest ok, nie ma sprawy, wyjaśniłyśmy sobie i po sprawie. Nie doczekałam się i w porządku. Po temacie. Tak czy owak, w moim poście nie pojawił się nawet jej nick, bo przecież pomyliłam je, a ona sama dalej temat podniosła. Ty Siarko nie zareagowałaś przecież tak agresywnie, choć przecież omyłkowo to Twój nick podałam. Wielkie Ci za to dzięki!

Teraz krótkie dalsze info: żadnego bata nie ukręciłam i użyłam właściwego przykładu. Nie wiem skąd myśl, że trafiłam kulą w płot, użyłam nieadekwatnego? Bo na stronie O mnie jest info o takiej możliwości, to znaczy, że sytuacja nie miała miejsca? Byłoby tak (czyli nieadekwatny przykład), gdyby anka_res nie zakończyła aukcji przed czasem, a tak właśnie zrobiła, czyż nie? No właśnie. Każdy czytający ze zrozumieniem dowie się z moich postów, że opisywałam nie jeden przypadek a wiele, uwagi tyczyły się wielu aukcji a nie tej jednej, a aukcja anki_res była ostatnim przykładem zakończenia przed czasem. Nie sama anka_res mnie bulwersuje, nie co i jak sprzedaje tylko, że coraz częsciej ludzie aukcje kończą przed czasem i to właśnie mnie burzy i to napisałam. Tym samym była przykładem właściwym, bo zgodnym z faktami. To, czy na stronie o mnie jest informacja o takiej możliwości czy nie, jest ważne, ale tutaj, w tej konkretnej sytuacji drugorzędne. Nie jest to bynajmniej zakazane i mogą to robić wszyscy, niezależnie od tego, czy informują o tym na swojej stronie czy nie. Poniewaz wielu tego nie robi, sugerowałam w kolejnym poście by tak czynić. Info na stronie anki_res jest bardzo potrzebne, dobrze, że je zamieściła. Oby więcej osób tak chciało traktować potencjalnych kupujących (mam tu na myśli jedynie na razie rzetelną informację). Podawałam jednak przykład na zakończenie aukcji przed czasem i to czy doczytałam,że o tym pisze czy nie, to nie gra roli, bo chodziło mi jedynie o sam fakt. Moje niedoczytanie spowodowane brakiem czasu skutkowało jedynie tym, ze towaru nie zakupiłam i już. To mój problem i przecież włosów z głowy nikomu nie wyrywam. Widzę jednak masę aukcji (dla jasności: piszę ogólnie a nie o jednej), w których towar wystawiany jest tylko w licytacji, która ma trwać dajmy na to 15 czy 30 dni, nie ma opcji KP, z ceną minimalną też bywa różnie, czasem ktoś nie odpowiada na maile etc. A potem po jednym dniu nagle aukcja zakończona. A nie dało się np. obok licytacji dać jednak jakąś opcję KT? No ale ok, bo znów ktoś wyjedzie z tekstem, że jest sprzedawcą i jest panem, jak się nie podoba to na drzewo...

Siarko droga, pomyłka moja wynikała z tego, że aukcje dosłownie 5 wizazanek (m.in. Twoje i anki_res) miałam wpisane w czytnik RSS, ponieważ miałam zaufanie i wiedziałam, że towar wasz może mnie interesować i wiem, że jest to towar stuprocentowy. Nie wertuję co chwil kilka aukcji, gdy coś jest wystawiane, czytnik mi wyświetla informację o tym. Spojrzałam szybko przed wyjściem co to było, że nie ma KT i do kiedy trwa, żebym po pracy mogła się tej aukcji na spokojnie bliżej przyjrzeć (swoją drogą dokładnie to miałam na myśli pisząc wczoraj, że chciałam czekać i licytować, czytaj jak wrócę przed komputer, a nie jak się do tego odnosiła anka_res, czekać wieczność do ostatniej chwili aukcji, choć jak widac wiele osób tak robi, ale to już bez znaczenia). Jakoś mi się w oczach linijki przestawiły i zakodowałam, że to była Twoja aukcja Stąd pomyłka. Oczywiście kojarzysz mi się wyłącznie bardzo bardzo pozytywnie, zresztą nie raz korzystałam z Twojej wiedzy i pomocy przy aukcjach czy zakupach w perfumeriach (temat Chanel chociażby). Stąd od Ciebie kupowałabym bez obaw i zawsze chętnie. To tak gwoli wyjaśnienia nieporozumienia, mam nadzieję, że nie masz żalu... Jak tylko anka_res zwróciła mi uwagę, że to nie o Twoją aukcję chodzi, zaraz zamieściłam stosowne sprostowanie. Mea culpa, siarko!
__________________
Szukam korka do:
Very Irresistible L'Intense
setki Coco Mademoiselle edp
setki Jimmy Choo edp

annika77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 13:37   #1967
annika77
Rozeznanie
 
Avatar annika77
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Rzeszów i okolice
Wiadomości: 986
GG do annika77
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

cd. bo tamten post był za długi

A teraz wracając do tematu bulwersacji praktykami allegro i samego wątku... Poruszyć chcę dwie kwestie, zaznaczam, że odnoszą się ona do kwestii ogólnych a nie jednostkowych, choć z pewnością po części jakoś jednostkowym przypadkiem są inspirowane...
Pierwsza kwestia dotyczy wątków tego i tym podobnych... Mają one służyć wymianie poglądów, informacji, doświadczeń. Przynajmniej tak mi się zawsze wydawało, jeśli się mylę proszę mnie poprawić. Celem jest także to, aby wszyscy uczestnicy zdobywali wiedzę czego się wystrzegać, jak rozpoznać podróbki, co robić w takich sytuacjach, jak radzić sobie z jakimś problemem, jak coś dobrać, gdzie szukać, u kogo kupować... Można wiele wymieniać... Kolejny cel takiej wymiany myśli, to doprowadzenie do tego, by zbudować jakieś zaufanie, że wizażanka nie oszuka, by nauczyć się czegoś od siebie a przede wszystkim by pomóc innym robić coś lepiej... Ja sama bardzo wiele zyskałam, nauczyłam się tutaj, pytając i czytając wątki i toczące się dyskusje. I myślę, że jest wiele osób, które mają tak samo. Tylko powiedzcie po co te wątki mają istnieć, skoro każda opinia czy wyrażenie zdania prowadzi w sekund kilka do zażartej dyskusji na noże, jakby chodziło o obronę suwerenności kraju czy wiary? Czy to nie przesada? Przewertowanie forum prowadzi do prostych wniosków, każda zgłoszona uwaga niechybnie skutkuje zwykle niemiłą reakcją osoby, której sprawa dotyczy bądż która pewnie gdzieś w sumieniu poczuwa się do tego, że może sprawa mogłaby i jej dotyczyć. Słowo do słowa i robi się awantura. Nieważne, czy chodzi o sprzedawanie próbek na allegro, sprzedawanie odlewek współzakupionych z zyskiem, pozbywanie się podróbek przez wymianę, dolewanie czegos, oszukiwanie na mililitrach, niedokładne pakowanie odlewek, zawyżanie kosztów przesyłek, efekt jest zwykle ten sam: wzajemne pretensje i opluwanie. Przykłady można mnożyć. Wystarczy poczytać na forum posty z ostatnich miesięcy. Nie sposób wyrazić zdania nie narażając się na atak, czepialstwo. Więc po co takie tematy, skoro jeśli już nie włazimy do d... wszystkim, tylko mamy jakieś zastrzeżenia czy uwagi, którymi winno się podzielić, to nadeptuje się na odcisk i naraża na niesmaczne niejednokrotnie riposty? Także ten wątek o bulwersujących nas praktykach na allegro od jakiegoś czasu zamienia się w zażarte dysputy (ot, choćby ostatnie dni i rozmowy o handlu próbkami wymiankowymi), w których każdy za cenę krwi broni swojego zdania i oskarża innych o filozofowanie... Tym samym przechodzę do drugiej kwestii, ale sensu nie widzę przyznam funkcjonowania wątków, w których rozmowy zmieniają się w plucie jadem... Może trzeba pomyśleć o zmianach, także w samych sobie...
Ja Też być może wczoraj pisząc pierwszy post mogłam ująć rzecz inaczej, innymi słowami, ale napisałam tylko zgodnie z tematem co mnie bulwersuje i co mi się nie podoba, a to raczej nic złego. Gdybym wiedziała, jaka będzie jazda, w zyciu bym nic nie pisała i olała zwyczajnie temat. Z pewnością jednak mocno się zastanowię, czy i jak będę się wypowiadać na forum (człowiek uczy się całe życie), żeby żadnej nadwrażliwej duszy nie urazić, i proszę wszystkich o to samo! Bo jak na emocje ponoszą, to przestaje się liczyć, że po drugiej stronie też człowiek

Druga kwestia to właśnie sprzedaż na allegro. Ten wątek nosi tytuł "Praktyki, które was bulwersują" Nie nosi tytułu praktyki, które są zabronione, karalne, nielegalne, godne napiętnowania jak pewnie niektórzy sprzedający to także w tym watku odbierają , bo takie sprawy zgłasza się w odpowiednie miejsca, a nie grzecznie opisuje na wizażu... A bulwersują nas rzeczy, które właśnie regulaminu nie łamią, ale budzą nasz sprzeciw, nasz niesmak, wątpliwości... Widać spraw takich wiele, skoro wątku już 66 stron... Mowa zwykle o sprawach wprawdzie dozwolonych prawnie, ale wątpliwych powiedzmy "moralnie". Wracać do wczorajszego tematu kończenia aukcji przed czasem nie będę, choć ona świetnie do tematu pasuje, ale wczoraj rzecz została wyłożona. Sprzedająca ma prawo, regulamin nie zabrania i kropka. Dla mnie to niejednokrotnie (co nie znaczy zawsze) przejaw braku szacunku dla kupujących czy zainteresowanych , ale ponieważ nie jest to niedopuszczalne nic na to nie poradzimy, to moje zdanie i temat zamknięty...
Wyraźnie w wypowiedziach wątku wyróżnia się stanowisko sprzedających na allegro. Owszem są osoby podchodzące do tematu bardzo, ale to bardzo dojrzale, mądrze, sensownie, ze zrozumieniem i tolerancją (podobnie jak kupujący). Ale sporo zawsze w takich wymianach poglądów wypowiedzi autorytarnych wyrażających stanowisko: jako sprzedający to ja ustalam warunki i nie pyskuj mała

Oczywiscie to prawda, że sprzedający ustala warunki a my możemy się na nie zgodzić i zakupić na tych warunkach, albo jesli się z nimi nie zgadzamy nie robić tego. Nikt tych praw nie podważa, jednak nikt także nie zabrania dzielić się opiniami na temat dość specyficznych czasem warunków albo co gorzej mocno nieprzyjemnego traktowania klienta przez sprzedającego. Ze coś nie jest zabronione nie znaczy że jest godne pochwały... Bo nie jest zabronione w handlu na allegro sprzedawanie próbek (z natury rzeczy nie na sprzedaż), testerów (tak samo), odlewek zakupionych tutaj na wspólnym w atomkach nabytych tutaj. Nie jest zabronione sprzedawanie nabytych przez wymianę czy inaczej zapachów. Nie jest zabronione sprzedawać po zawyżonej cenie (chce ktoś przepłacić proszę bardzo) zapachu kupionego tutaj w celu zarobienia (nie jeśli po prostu zapach jednak nie podszedł albo się znudził), nie jest zabronione kazać bulic za dużo za wysyłkę itp.itp. A jednak nas to rusza, bo coś w nas się przeciwko takim praktykom buntuje. I to tutaj na forum widac... Ale najbardziej denerwujące są uporczywe i czasem wręcz chamskie tłumaczenia sprzedających, że oni handlują, oni rządzą i nie jest to zabronione. No tak... widac wtedy szerzącą się u nas (ale nie tylko tutaj) tendencję, to szukania luk w prawie lub traktowania wszystkiego co explicite nie jest zabronione i karalne, jako dopuszczalne i w porządku. Skoro nie ma na to paragrafu w regulaminie albo kodeksie, to znaczy że mogę, mimo, że moralnie na przykład coś może budzić wątpliwości... Nie raz się czyta (wystarczy poczytać opinie sprzedających na allegro i te przez nich wystawiane) o opryskliwych argumentacjach sprzedających. Poza kwestiami oczywistymi często są chamscy, albo przynajmniej nieprzyjemni z zasady, co bardzo przykre. Bo w moim przekonaniu( a z allegro mam do czynienia już chwilę) obie strony obowiązują prawa i obowiązki, ale też zasady dobrego wychowania, zwykłej ludzkiej przyzwoitości, kultury. Przykład podam nieperfumeryjny, żeby nikt żadnych analogii nie szukał, ale strategia pewnie podobna i podejście do klienta tak samo (więc bystry wnioski sam wysnuje). A i żeby nieco drętwą atmosferę na forum rozluźnić...
Często kupuję na allegro tkaniny, szczególnie u jednego sprzedającego, który swoją drogą zmienia konta kilka razy do roku, ale dane pozostają te same i asortyment jest rozpoznawalny. Ja kupuję sporo i obie strony są super zadowolone, ale widzę u tego sprzedającego mocno nieciekawe zachowania, a po przeczytaniu komentarzy innych i jego czasem ochota mnie na zakup tam odchodzi... Otóż dla przykładu tenże sprzedający wystawia kilkadziesiąt metrów tkaniny. Oczywiscie 1 szt to jeden metr w tym wypadku. Czyli klient kupuje ile chce. Dotąd wszystko ok. W opisie aukcji sprzedający informował dotąd zawsze, że prosi osobiście, żeby nie kupować po 1 metrze, mimo, że pozwala na to regulamin allegro (i powiedziałabym tu przekornie, że powinnam jako klientka przyjać ten sam bezczelny ton co czasem sprzedający, także perfumy i powiedziec sorry, twój problem gościu, kupię ile chcę jak ci nie pasuje, sprzedawaj gdzie indziej). Jako, że tolerancyjna jestem i prośbę uszanować potrafię faktycznie zawsze kupowałam po 2 i więcej metrów, żeby sprzedający nie miał straty (tłumaczył mi kiedyś, że na 1 metrze sprzedanym nie zarabia wiele, więc się mu nie chce nawet nożyczek w rekę brac...). Mimo, że zawsze wiązało się to ze sporo większym kosztem (bo kupując kilka tkanin i z każdej mając niejako obowiązek kupienia conajmniej metra więcej), szanowałam jego prośbę. Więc i dotąd ok. Ale! I tu preceder wprawdzie niezabroniony ale w moim przekonaniu naganny. Otóż tenże sprzedający stosował metodę wysyłki każdego jednego metra tkaniny osobną paczką pocztową za 12 złotych! Czyli dla przykładu wszystko co było kupione po 2 i więcej metrów szło jedna dużą paczką (oczywiście od wagi cena zalezała), ale każdy pojedynczy metr osobną. Na przykład do tego kilka paczek, w każdej 1 m tkaniny i każda paczka za 12 złotych. Jak najbardziej legalne,ale oburzające. Obecnie ten sprzedający (znów inne konto ma ) już nie prosi o zakup więcej niż metra, wysyła coby jeszcze drożej kurierem,a klient po zakupie 1 metra (jak się dowiedziałam z opinii wystawionych temu sprzedającemu) trafia u niego bez wcześniejszego poinformowania na czarną listę! A skąd miał wiedzieć? I do tego komentarze sprzedającego do kulturalnych nie należą, są nawet wulgarne, że ma gdzies kupujacych po 1 metrze i nie życzy sobie takich klientów, bo mu się nie opłaca palcem ruszać. Dozwolone, nie łamie regulaminu, ale jednak przyznacie bulwersujące. I dlatego moi drodzy sprzedający (tutaj przed wszystkim sprzedający perfumy, ale wiem że przeciez i inne rzeczy) bądźcie ludźmi, nie róbcie z siebie nadętych księżniczek i zadufanych pseudo-biznesmenów. Nie pyskujcie gdy ktoś wam zwróci uwagę, nie mieszajcie go z błotem i nie tłumaczcie wszystkiego bzdetnym hasłem, bo ja sprzedaję to jestem pan, się macie dopasować i cicho siedzięć i nie zawracać głowy. Szanujcie ludzi, ich czas. A wtedy oni będą szanować was.

PS. Post przydługi jakiś wyszedł, mi ulżyło na sercu, jeśli moderatorki uznają go za niepotrzbny w wątku lub odbiegający od tematu, śmiało można go skasowac... Pozdrowienia niedzielne
__________________
Szukam korka do:
Very Irresistible L'Intense
setki Coco Mademoiselle edp
setki Jimmy Choo edp

annika77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 14:32   #1968
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
dokladnie tak jest
tez sie kiedys zdziwilam czekajac na koniec moich aukcji...po terminie weszlam na all i tu niespodzianka...doliczony zostal jeden dzien (nawet maila w tej sprawie nie raczyli przyslac... )
Marketingowo masakra....ciekawe, czy snajper w takiej sytuacji w ogóle działa w przeciwnym razie, sprzedający może na tym stracić. Że nie wspomnę o zdziwionych kupujących, jak Siarka tutaj
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 15:34   #1969
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Marketingowo masakra....ciekawe, czy snajper w takiej sytuacji w ogóle działa w przeciwnym razie, sprzedający może na tym stracić. Że nie wspomnę o zdziwionych kupujących, jak Siarka tutaj
a jak mialam nie byc zdziwiona, jak juz bylam w ogrodku, juz witalam sie z Chance...

a tak powaznie, to qrcze, jakos wtedy mi sie nie skojarzylo, ze to wynik takiej awarii technicznej, zwlaszcza, ze zadna inna obserwowana aukcja nie miala takich zmian, na moich aukcjach tez sie nic nie zmienilo... ale najwyrazniej awaria objela akurat sprzedajaca od Chance, ot co. choc dalabym glowe wtedy, ze kobita przedluzyla, bo za niska cene wowczas by uzyskala za te perfumy, zwlaszcza, ze Chance w KT na jej drugiej aukcji nie mialo jakos wziecia^^ ale skoro to jest niemozliwe - znaczy, zlosliwosc przedmiotow martwych
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-08, 15:41   #1970
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Mi też się nie skojarzyło, ani wtedy, ani dotąd. Gupiam, na tyle lat na allegro.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 20:22   #1971
porzeczki
Zadomowienie
 
Avatar porzeczki
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 093
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość

Hawo - mnie poczciarka oddelegowała z okienka (z nastoma przesyłkami), bo miałam (podobno) złym kolorem zaadresowane koperty (zamiast czarnego / niebieskiego był bodajże fioletowy albo różowy - nie pamiętam dokładnie)
Cytat:
Napisane przez le illjah Pokaż wiadomość
no co Ty? chyba bym babę spojrzeniem zamordowała. i co zrobiłaś?
ej, no. nie mordujcie biednej poczciarki.
Moja ciocia pracuje na poczcie i często przy okazji spotkań rodzinnych porusza temat "Klienci Poczty Polskiej - praktyki, które bulwersują pracowników".
Otóż:
Pisanie po kopercie kolorem innymi niż czarny lub niebieski zwiększa prawdopodobieństwo nieodczytania przez maszynę skanująco-sortującą kodu czy nawet adresu co skutkuje opóźnieniem a w ostateczności zaginięciem w pocztowym niebycie.
Ja się sama zdziwiłam, że tam są jakieś skanujące maszyny. Myślałam, że robią to te..no..świstaki
Ale swoją drogą to mogliby to jakoś szerzej ogłaszać z tymi kolorami. Bo człowiek się dziwi, że mu różowego zabraniają i nie wie czemu.

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Nie wiem, co kto woli... ale wymiana to wymiana - w jej założeniu chodzi przecież o wymianę próbki (i nie ważne, czy kupiona, robiona czy znaleziona) Poza tym część próbek, które posiadam, otrzymałem zupełnie bezinteresownie, ot tak - jako prezent, i nie wyobrażam sobie sytuacji, że lecę z nimi na allegro, żeby się "wzbogacić"
Ja z kolei niezwykle cenię sobie te chwile, kiedy napotykam na Allegro odlewkę, będącą wynikiem zakupów/wymiany, na którą się nie załapałam.
Otóż są takie osoby (ja na przykład), których nie interesuje pochodzenie odlewki -byleby była niekradziona i oryginalna.
I chciałabym mieć ten komfort, że gdy chcę odsprzedać część swojego flakonu, kilka próbek czy odlewek z takich czy innych powodów, to mogę to zrobić bez wysłuchiwania o mojej moralności w zaniku .
Przecież nie każdy musi pozbywać się zbędnych ml poprzez wymianę na inne ml. Albo poprzez rozbiórkę na Wspólnych, gdzie trzeba odnaleźć całą historię zakupów trzy pokolenia wstecz a ja na to zwyczajnie nie mam czasu.
__________________


Edytowane przez porzeczki
Czas edycji: 2010-08-09 o 20:25
porzeczki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 21:00   #1972
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

A mnie denerwuje, jak mi pisza z pretensjami, ze nie wyslałam potwierdzenia zakupu. nie lubie jak sie mnie traktuje jak połglowka. skoro kliknełam/licytowałam, to chyba jest to dostateczne potwierdzenie checi zakupu?

No nie wiem, moze ja w jakims innym swiecie zyje, ale skoro kliknełam to na pewno nie ze zlosliwosci zeby komus aukcje zakonczyc i potem sie wypiąć
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 21:44   #1973
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
A mnie denerwuje, jak mi pisza z pretensjami, ze nie wyslałam potwierdzenia zakupu. nie lubie jak sie mnie traktuje jak połglowka. skoro kliknełam/licytowałam, to chyba jest to dostateczne potwierdzenie checi zakupu?
tez tego nie czaje. a spotkalam sie kiedys z tym, ze na jednej z aukcji bylo napisane, ze trza koniecznie potwierdzic zakup, inaczej jest transakcja anulowana. mozna tak?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 22:00   #1974
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
tez tego nie czaje. a spotkalam sie kiedys z tym, ze na jednej z aukcji bylo napisane, ze trza koniecznie potwierdzic zakup, inaczej jest transakcja anulowana. mozna tak?
No wiesz... raczej nie zmusisz kogos zeby ci sprzedal, ale moim zdaniem to pic na wode, bo nie po to wystawia, zeby potem nie sprzedac tylko po to, bo ktos nie potwierdził. To sabotowanie samego siebie

A wg allegro jest 7 dni na kontakt. Ja do tego czasu robie juz zawsze przelew, wiec mysle, ze jest to wystarczajace potwierdzenie
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 22:02   #1975
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
No wiesz... raczej nie zmusisz kogos zeby ci sprzedal, ale moim zdaniem to pic na wode, bo nie po to wystawia, zeby potem nie sprzedac tylko po to, bo ktos nie potwierdził. To sabotowanie samego siebie
sprzedaje mi ow ktos w momencie klikniecia przeze mnie w KT badz wygrania licytacji, potem to juz sie rozchodzi o wykonanie zobowiazania, stad moje pytanie
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 22:12   #1976
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
sprzedaje mi ow ktos w momencie klikniecia przeze mnie w KT badz wygrania licytacji, potem to juz sie rozchodzi o wykonanie zobowiazania, stad moje pytanie
to moze zle sie wyrazilam: nie zmusisz kogos, aby wykonał zobowiazanie
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 22:15   #1977
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
to moze zle sie wyrazilam: nie zmusisz kogos, aby wykonał zobowiazanie
he he, ok

ale rozumiem, ze to jest zachowanie wobec tego sprzeczne z regulaminem, tak? ze nie mozna nakladac takiego obowiazku (potwierdzania zakupu), ktorego konsekwencja niedotrzymania byloby uznanie transakcji za niebyla?

sorry, jesli niezbyt zrozumiale pisze, alem dzis podchmielona^^
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 22:25   #1978
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
he he, ok

ale rozumiem, ze to jest zachowanie wobec tego sprzeczne z regulaminem, tak? ze nie mozna nakladac takiego obowiazku (potwierdzania zakupu), ktorego konsekwencja niedotrzymania byloby uznanie transakcji za niebyla?

sorry, jesli niezbyt zrozumiale pisze, alem dzis podchmielona^^

no nie wiem wlasnie, w regulaminie jest ze 7 dni na kontakt.

Zresztą zaraz po transakcji to nawet przypomnienia wyslac nie mozna ani formularza zwrotu prowizji.

Ale ja zdradze, ze zawsze to olewam I jakos nikt nigdy sie z transakcji nie wycofał
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 22:38   #1979
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

hm, ale jezeli wplace pieniadze w ciagu tych 7 dni, to nie jest jednoznaczne z potwierdzeniem?
innymi slowy - czy moge zglosic All osobe, ktora nie chce wyslac mi przedmiotu (mimo, ze zaplacilam) z uwagi na fakt, ze nie zastosowalam sie do opisanego na jej aukcji obowiazku potwierdzenia transakcji tuz po zakonczeniu aukcji?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 22:45   #1980
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
hm, ale jezeli wplace pieniadze w ciagu tych 7 dni, to nie jest jednoznaczne z potwierdzeniem?
innymi slowy - czy moge zglosic All osobe, ktora nie chce wyslac mi przedmiotu (mimo, ze zaplacilam) z uwagi na fakt, ze nie zastosowalam sie do opisanego na jej aukcji obowiazku potwierdzenia transakcji tuz po zakonczeniu aukcji?
A masz taki przypadek czy pytasz teoretycznie?


http://allegro.pl/myaccount/debate_new.php - załóż spór, a nóż podziała

Albo zglos przez inny formularz, gdzies tu wklejałam llink w tym wątku pare stron wczesniej - wybierać "Jestem kupujacym --> Zapłaciłem i nie otrzyłałem towaru"
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:17.