Pierwszy raz samolotem - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-01, 12:08   #1981
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: Pierwszy raz samolotem

lece do Londyny, i myslalam wlasnie o wzieciu zapakowanych wedlin, serow, przekasek typu orzeszki, jakies słodycze
dzieki serdecznie za wszystkie rady
niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 18:56   #1982
Asieńkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Asieńkaaa
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 111
Dot.: Pierwszy raz samolotem

dziewczyny, mam takie trochę głupie pytanie chodzi mi o to że jak wyląduje to mam kierować się już z bagażem do bramek wyjściowych gdzie pisze "nic do oclenia". JAk to będzie po angielsku?? :P
Asieńkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 21:25   #1983
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: Pierwszy raz samolotem

to bedzie zielona bramka, najlepiej kierowac sie za tlumem
niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 21:52   #1984
Asieńkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Asieńkaaa
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 111
Dot.: Pierwszy raz samolotem

ślicznie dziękuję
a jeszcze takie pytanko odnośnie kontroli bezpieczeństwa, czy muszę ściągać kolczyki, pierścionek, bransoletke i okulary??
Asieńkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-02, 14:11   #1985
M0niczk4
Rozeznanie
 
Avatar M0niczk4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 852
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Asieńkaaa Pokaż wiadomość
ślicznie dziękuję
a jeszcze takie pytanko odnośnie kontroli bezpieczeństwa, czy muszę ściągać kolczyki, pierścionek, bransoletke i okulary??
Tak, chyba, że są niewielkie np. mały pierścionek i kolczyki. Ale buty to raczej napewno jesli masz cokolwiek metalowego, nawet szlufkę
M0niczk4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-02, 14:22   #1986
Leila:)
Rozeznanie
 
Avatar Leila:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 508
Dot.: Pierwszy raz samolotem

prosza tez o paski, i buty jesli sa to zimowe ciezkie buciory w stylu kozaki. zazwyczaj trzeba tez wyjac laptopa z torby jesli sie go ma w podrecznym.
A propos butow kiedys (juz po ich sciagnieciu) cos mi pikalo w bramcem, i kobieta musiala mnei 'obmacac'. Mialam akurat podkolanowki pod spodniami z kokardka po boku, i wyczula te kokardki, i z grozna mina spytala co to heeh pewnie sie spodziewala ukrytych sztyletow/karabinu
__________________
o tempora, o mores
Leila:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-02, 15:18   #1987
Nerchie
Zakorzenienie
 
Avatar Nerchie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 661
Dot.: Pierwszy raz samolotem

ahaha xd ja bym pokazala xD walka by mieli
ok xd czyli jak mam w butach zamek blyskawiczny to tez musze je sciagac?
__________________
Włosy: 75/100
Waga: 68/55

„Prawdopodobnie nie powiedziałbym wszystkiego, o czym myślę, ale na pewno przemyślałbym wszystko, co powiedziałem.”
Nerchie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-02, 15:40   #1988
Leila:)
Rozeznanie
 
Avatar Leila:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 508
Dot.: Pierwszy raz samolotem

zalezy czy sa wysokie, czy nie ale domyslam sie ze nie baletki wiec raczej tak.
Warto o tym pamietac, zeby potem nie pokazac sie na lotnisku w dziurawych skarpetach
(nie zeby mi sie to zdarzylo:P)
__________________
o tempora, o mores
Leila:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 07:58   #1989
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Pierwszy raz samolotem

czesc lece ze znajomymi do londynu na wekend. Oczywiscie zeby zaoszczedzic na bilecie, wizielismy sobie tylko bagaz podręczny. Dopiero po fakcie okazalo sie ze bedzie maly problem, bo nie bedziemy mogli wziasc ze soba nawet podstawowych srodków czystości (szampon, dezodorant itd) moze ma ktos jakies wskazówki? ile ml mozna teraz przewozic ze soba? Czy mozna dokupic bagaż na lotnisku i ile sie za to placi? Lecimy Ryanair
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 09:17   #1990
Leila:)
Rozeznanie
 
Avatar Leila:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 508
Dot.: Pierwszy raz samolotem

hej ktsw, podstawowe srodki czystosci mozecie wziac, myc sie jakos trzeba, tylko pojemnosc tych rzeczy mze byc do 100ml(oczywiscie kazde moze miec 100ml, nie ze razem do kupy). wiec jakis maly dezodorant bez problemu, male perfumy, itp tez mozna spakowac. wszystko wsadza sie w plastikowy woreczek ale to juz na lotnisku Wam dadza/mozna wziac.
A jesli chcesz dokupic zwykly bagaz to pewnie mozesz- trzeba sie zalogowac na stronie ryanaira ze swoimi danymi i doplacic tyle ile trzeba.chociaz chyba sie nie oplaca, bo wszystkie potrzebne rzeczy do podrecznego mozna zabrac.
__________________
o tempora, o mores

Edytowane przez Leila:)
Czas edycji: 2009-02-04 o 09:18
Leila:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 10:34   #1991
klarraaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Jak ja lecialam pierwszy raz samolotem z katowic do hurgaady to wyszarpalam stiuardesse za rekaw ze lzami w oczach zebym mogla siedziekolo mojego chlopaka, a dosalismy osobne miejsca w 2 innych czesciach samolotu, smiechu co nie miara
klarraaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-04, 10:39   #1992
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Pierwszy raz samolotem

W Wizzarze można dopłacić na lotnisku, i nie jest to wcale takie drogie, bo około 70 zł za 20 kg walizkę.
Wydaje mi się, że i w Ryanarze jest podobnie.
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 13:03   #1993
emina84
Raczkowanie
 
Avatar emina84
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 37
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Hej dziewczyny! We wtorek mój pierwszy lot samolotem, no i właśnie mam problemy z pakowaniem... Mam pytanie czy w bagażu podręcznym mogę mieć parasolkę lub urządzenia elektryczne typu suszarka czy depilator? Błagam o odpowiedź bo siedzę nad walizkami bliska już załamania...
emina84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 13:32   #1994
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez emina84 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! We wtorek mój pierwszy lot samolotem, no i właśnie mam problemy z pakowaniem... Mam pytanie czy w bagażu podręcznym mogę mieć parasolkę lub urządzenia elektryczne typu suszarka czy depilator? Błagam o odpowiedź bo siedzę nad walizkami bliska już załamania...
wiele razy mialam w podrecznym urzadzenia elektryczne czy tez laptopa i nikt sie nie przyczepil. Parasolke tez mozesz o ile Ci sie zmiesci
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 13:54   #1995
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Leila:) Pokaż wiadomość
hej ktsw, podstawowe srodki czystosci mozecie wziac, myc sie jakos trzeba, tylko pojemnosc tych rzeczy mze byc do 100ml(oczywiscie kazde moze miec 100ml, nie ze razem do kupy). wiec jakis maly dezodorant bez problemu, male perfumy, itp tez mozna spakowac. wszystko wsadza sie w plastikowy woreczek ale to juz na lotnisku Wam dadza/mozna wziac.
A jesli chcesz dokupic zwykly bagaz to pewnie mozesz- trzeba sie zalogowac na stronie ryanaira ze swoimi danymi i doplacic tyle ile trzeba.chociaz chyba sie nie oplaca, bo wszystkie potrzebne rzeczy do podrecznego mozna zabrac.
no to dobrze ze nie razem do kupy te 100 ml pozbieram wszystkie walające sie w domu probki, ale rozumiem ze musze to wszystko zglosic,hm

elektrycznych rzeczy sie chyba nie czepiaja, sama wiozłam nie raz aparat, laptop itp. Najwyzej kaza rozpakowac i pokazac
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 01:37   #1996
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
no to dobrze ze nie razem do kupy te 100 ml pozbieram wszystkie walające sie w domu probki, ale rozumiem ze musze to wszystko zglosic,hm

elektrycznych rzeczy sie chyba nie czepiaja, sama wiozłam nie raz aparat, laptop itp. Najwyzej kaza rozpakowac i pokazac

jak wiadomo wszystko zalezy od lotnisko, w Polsce na pewne rzeczy patrz troche mniej restrykcyjnie niz np w UK

z tego co mi wiadomo nic nie musisz zglazac przeciez wszystko Ci przeswietla heh,, no i wlasnie w takim przypaki probki kosmetykow to swietny pomysl, jak czegos Ci bedzie brakowalo to prponuje wedrowke po drogeriach

a dobrym rozwiazaniem byloby zaplacenie za jeden bagaz , i wszyscy moglibyscie wrzucic tam takie rzczy ktorych nie mozna przewiezc w podrecznym, przy podziale kosztow (w wizzairze to 70 zl, w ryanair chyba 120) na kilka osob to wcale nieduzo
niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 19:53   #1997
M0niczk4
Rozeznanie
 
Avatar M0niczk4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 852
Dot.: Pierwszy raz samolotem

ktsw - niuniaaa86 dobrze mówi - kupcie sobie wszyscy na spółkę bagaż (albo lepiej 2) i tam wszystko włożycie, a spowrotem gdy będziesz sobie chciała coś kupić to będziesz miała gdzie to schować. A ceny w niektórych sklepach powalaja (pozytywnie oczywiście ) dlatego ciężko wrócić z pustymi rękami
M0niczk4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 08:38   #1998
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Pierwszy raz samolotem

wiem wiem, planuje zabrac stare rzeczy ktore potem wyrzuce i wroce w nowych ale to fakt pewnie doplacimy za jedna walizke i juz, dzieki za rady
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 09:28   #1999
monisiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 238
Dot.: Pierwszy raz samolotem

A ja mam takie pyt. lece do anglii na 15 dni wiec musze zabrac ze soba jakies kosmetyki etc. i stad moje pytanie czy ta foliowa torebke wielkokrotnego zamkniecia w kora musze zapakowac wszelkie plyny itp musez kupic na lotnisku czy roznia sie one od takich ktore moge sobie kupic i od razu w domu w nia zapakowac prosze o odpowiedz lece z katwoic ryaniarm
monisiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-07, 10:36   #2000
M0niczk4
Rozeznanie
 
Avatar M0niczk4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 852
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez monisiaa1991 Pokaż wiadomość
A ja mam takie pyt. lece do anglii na 15 dni wiec musze zabrac ze soba jakies kosmetyki etc. i stad moje pytanie czy ta foliowa torebke wielkokrotnego zamkniecia w kora musze zapakowac wszelkie plyny itp musez kupic na lotnisku czy roznia sie one od takich ktore moge sobie kupic i od razu w domu w nia zapakowac prosze o odpowiedz lece z katwoic ryaniarm
Absolutnie nie musisz tego kupować na lotnisku (szczerze to nie rzuciło się mi w oczy, żeby to sprzedawali - choć pewnie to robią). Pakujesz w obojętnie jaki woreczek foliowy z taką jakby zasówką u góry (żeby się nie otworzył przypadkiem i nic nie wyciekło). Ale jeżeli jedziesz na 2 tygodnie to możesz sobie takie podstawowe rzeczy typu szampon, płyn do kąpieli czy balsam kupić na miejscu taniej niż w Polsce. Są dostępne także kosmetyki w podróżnych opakowaniach (100 ml).
M0niczk4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 11:14   #2001
monisiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 238
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez M0niczk4 Pokaż wiadomość
Absolutnie nie musisz tego kupować na lotnisku (szczerze to nie rzuciło się mi w oczy, żeby to sprzedawali - choć pewnie to robią). Pakujesz w obojętnie jaki woreczek foliowy z taką jakby zasówką u góry (żeby się nie otworzył przypadkiem i nic nie wyciekło). Ale jeżeli jedziesz na 2 tygodnie to możesz sobie takie podstawowe rzeczy typu szampon, płyn do kąpieli czy balsam kupić na miejscu taniej niż w Polsce. Są dostępne także kosmetyki w podróżnych opakowaniach (100 ml).
dzieki .. tak wlasnie myslalam nie bede zabierac tego duzo ale wolalam sie upewnic jak z ta folia zeby pozniej ie bylo zdziwienia na lotnsiku ;P
monisiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 20:48   #2002
boinnenazwybylyzajete
Zakorzenienie
 
Avatar boinnenazwybylyzajete
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 588
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Ja swój pierwszy lot przeżyje dopiero pod koniec lipca , a i tak już się ekscytuje W sumie raczej się ciesze, niż boje i oby tak zastało
__________________


Mother
Tell your children not to walk my way
Tell your children not to hear my words

Edytowane przez boinnenazwybylyzajete
Czas edycji: 2009-02-10 o 14:04
boinnenazwybylyzajete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 17:33   #2003
mangoo25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 17
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Witam Was,
Ja co prawda nie lecę pierwszy raz, ale nurtuję mnie jedna rzecz więc chciałabym tym razem zabrać ze sobą czteropak piwa z Polski do UK i zastanawiam sie czy podczas przelotu cisnienie jakie jest w luku bagażowym nie spowoduje "wybuchu" puszek.
prosiłabym bardzo o odpowiedź kogoś kto już miał z tym do czynienia lub wie co i jaklece już za kilka dni.
dziękuję i pozdrawiam Was serdecznie

P.S. pierwszy raz piszę na forum więc wybaczcie jeśli coś mi nie wyszło z tym postem
mangoo25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 17:38   #2004
sylwiawszafie
Raczkowanie
 
Avatar sylwiawszafie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 440
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez mangoo25 Pokaż wiadomość
Witam Was,
Ja co prawda nie lecę pierwszy raz, ale nurtuję mnie jedna rzecz więc chciałabym tym razem zabrać ze sobą czteropak piwa z Polski do UK i zastanawiam sie czy podczas przelotu cisnienie jakie jest w luku bagażowym nie spowoduje "wybuchu" puszek.
prosiłabym bardzo o odpowiedź kogoś kto już miał z tym do czynienia lub wie co i jaklece już za kilka dni.
dziękuję i pozdrawiam Was serdecznie

P.S. pierwszy raz piszę na forum więc wybaczcie jeśli coś mi nie wyszło z tym postem
absolutnie nic sie ne stanie z puszkami, bierz spokojnie.
__________________
sylwiawszafie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 17:48   #2005
Dzika Ropucha
Zadomowienie
 
Avatar Dzika Ropucha
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 301
GG do Dzika Ropucha
Dot.: Pierwszy raz samolotem

a jak tak sie chcialam dopytac czy cienie do poiwek tez mam wlozyc do tej plastikowej torebeczki bede miec troche tych plynow...ale cienie tez? no i co z kolczykami bo to moja mania i pare chcialabym wziac. mam tylko podreczny. Lece juz w niedziele! ojaaa
__________________
13.08.2010- Razem
09.2011- Zaręczyny
29.06.2013- Ślub

12.03.2015 II Kreski
Dzika Ropucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 18:01   #2006
Devayani
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 206
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Kolczyki miałam normalnie w podręcznym i cienie do powiek też. To nie płyny i nie ostre narzędzia.
__________________
"Co za dzień, pewnie będzie padać..."
Devayani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 19:32   #2007
mangoo25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 17
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez sylwiawszafie Pokaż wiadomość
absolutnie nic sie ne stanie z puszkami, bierz spokojnie.
dzięki Ci wielkie, a czy możesz mi cos o tym więcej powiedzieć, czy wiesz to z własnego doświadczenia?
dodam ze chce je spakowac do duzej walizki(zeby nie kupowac za bramkami i wkladać do podręcznego) tyle ze jak oni tymi walizkami rzucaja... mam to jakos specjalnie zabezpieczyc? - boję się o ciuchy, kosmetyki... jestem przewrażliwiona
mangoo25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 10:08   #2008
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Pierwszy raz samolotem

mangoo25 A nie lepiej kupić piwo w UK? To nie jest problem dostać polskie piwo. Jest ono w Asdzie, w Tesco, nawet w osiedlowych sklepikach bardzo często. Po co to targać ze sobą?
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 14:58   #2009
mangoo25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 17
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
mangoo25 A nie lepiej kupić piwo w UK? To nie jest problem dostać polskie piwo. Jest ono w Asdzie, w Tesco, nawet w osiedlowych sklepikach bardzo często. Po co to targać ze sobą?
Wiem ze można kupić w asdzie, tesco, ale na terenie danego państwa obowiazuje mnie prawo danego państwa... nie mam ukonczonych 21 lat by kupic alkohol(chyba ze prawo nie obowiazuje tej dziedziny). w prawdzie nigdy tam nie kupowalam alkoholu wiec jesli coś chlapnęłam to z czystego braku doświadczenianie wiem czy by mi sprzedali
mangoo25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 16:58   #2010
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez mangoo25 Pokaż wiadomość
Wiem ze można kupić w asdzie, tesco, ale na terenie danego państwa obowiazuje mnie prawo danego państwa... nie mam ukonczonych 21 lat by kupic alkohol(chyba ze prawo nie obowiazuje tej dziedziny). w prawdzie nigdy tam nie kupowalam alkoholu wiec jesli coś chlapnęłam to z czystego braku doświadczenianie wiem czy by mi sprzedali
UK to nie USA, alkohol mozna spozywac i kupowac po ukonczeniu 18 lat.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-24 08:30:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:21.