Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy! - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Pokaż wyniki sondy: Przy stosowaniu tabletek pojawiły się u mnie:
niewielki wzrost wagi 735 19,73%
znaczący wzrost wagi (kilka kg lub więcej) 635 17,05%
niewielki spadek libido 549 14,74%
znaczący spadek libido 1 051 28,21%
ból głowy 769 20,64%
depresja 669 17,96%
plamy po opalaniu 234 6,28%
uczucie opuchnięcia 643 17,26%
żylaki 229 6,15%
ryzyko zakrzepicy 168 4,51%
plamienia, krwawienie 547 14,68%
cellulit/rozstępy 847 22,74%
ból brzucha, nudności 540 14,50%
pogorszenie stanu cery 406 10,90%
inne 471 12,64%
NIE POJAWIŁ SIĘ ŻADEN SKUTEK UBOCZNY 734 19,70%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 3725. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-07, 14:23   #2011
Poziomax3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 52
Dot.: Tabletki anty- czy mogłam zajść w ciąże?

Otóż wcale nie pisze na ulotce 'kilkanaście razy żeby przyjmować o stałej porze'. Pisze jedynie raz, aby przyjmować 'mniej więcej o tej samej porze'.

Pisze również, że jeżeli tabletki przyjmie się w różnicy mniejszej niż 12h to nic się nie dzieje; oraz że pominięcie tabletki w pierwszym i ostatnim tygodniu może komplikować sytuacje (a ja pominęłam w środkowym).

Na chwilę obecną wydaje mi się, że trochę spanikowałam.

Dodatkowo z moich obliczeń wynika, że są to że tak powiem moje dni nie płodne.

Edytowane przez Poziomax3
Czas edycji: 2010-11-07 o 14:25
Poziomax3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 14:30   #2012
Gwiazdaa
Rozeznanie
 
Avatar Gwiazdaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród.
Wiadomości: 782
Dot.: Tabletki anty- czy mogłam zajść w ciąże?

U lekarza państwowego , takiego ogólnego w przychodni dostałam receptę na tabsy PO bez problemu. Ale to zależy jaki jest lekarz, jeden da a drugi nie.

Ps. skoro nie wzięłaś tabletki w tamtym tyg. to po co Ci te tabsy PO? Chyba,że kochałaś się niedawno...
Aczkolwiek sądzę,że najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie testu za jakiś czas dla świętego spokoju. Chociaż skoro nie robiłaś większych przerw niż 12 godzin powinno wszystko być dobrze.
Nie wyobrażam sobie jak można nie przeczytać ulotki... No okey wiem wiem, że wiesz.
__________________
Kupię sobie misia. Nazwę go "miłość" i codziennie będę kopać w du.pę.
Gwiazdaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 14:43   #2013
Ivy123
Zadomowienie
 
Avatar Ivy123
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 452
Dot.: Tabletki anty- czy mogłam zajść w ciąże?

Haha wyobrażam sobie wizytę u weterynarza.
Ivy123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 14:50   #2014
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Tabletki anty- czy mogłam zajść w ciąże?

Nie rozumiem - jak Ty liczysz te przerwy "mniejsze niż 12 godzin", skoro żadnej stałej pory nie było i przyjmowałaś je
Cytat:
Napisane przez Poziomax3 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio przyjmowałam je o totalnie różnych porach, raz rano, raz wieczorem, jednej tabletki z blistra zapomniałam wziąć (tydzień temu).
?
To jaką godzinę przyjęłaś za stałą? Taką, jak Ci wygodnie, żeby nie panikować?
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 14:54   #2015
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Tabletki anty- czy mogłam zajść w ciąże?

Cytat:
Napisane przez Poziomax3 Pokaż wiadomość
Dodatkowo z moich obliczeń wynika, że są to że tak powiem moje dni nie płodne.
Przerażasz mnie. Jakie dni niepłodne?
Wiesz w ogóle jak działają tabletki antykoncepcyjne?
Nie wiesz.
Naprawdę nie interesuje Cię co bierzesz?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 15:08   #2016
Poziomax3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 52
Dot.: Tabletki anty- czy mogłam zajść w ciąże?

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Przerażasz mnie. Jakie dni niepłodne?
Wiesz w ogóle jak działają tabletki antykoncepcyjne?
Nie wiesz.
Naprawdę nie interesuje Cię co bierzesz?
Owszem, masz racje, nie raczyłam się zainteresować sposobem działania tabletek anty, gdyż nie brałam ich w celu jako takiej antykoncepcji. Jedynie ostatnio użyłam ich w tym celu.
Właściwie to macie racje, krzyczcie ile wlezie, może się czegoś nauczę.
A więc mam kolejne 'inteligentne' pytanie. Podobno np. jak dopiero zaczyna brać się tabsy to już po 1tabletce jest się bezpiecznym. Więc jakim cudem nieregularne branie mogłoby spowodować możliwość zajścia w ciąże? Jeśli to prawda to potencjalnie po każdej 'wczorajszej' tabletce powinnam być bezpieczna. Nie wiem czy dobrze myślę, ale wydaje mi się, że te stałe pory brania są wskazane przez to żeby organizm mógł w miarę jakoś sprawnie i regularnie pracować.
Poziomax3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 15:15   #2017
leila_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 89
Dot.: Tabletki anty- czy mogłam zajść w ciąże?

Cytat:
Napisane przez Poziomax3 Pokaż wiadomość
Owszem, masz racje, nie raczyłam się zainteresować sposobem działania tabletek anty, gdyż nie brałam ich w celu jako takiej antykoncepcji. Jedynie ostatnio użyłam ich w tym celu.
Właściwie to macie racje, krzyczcie ile wlezie, może się czegoś nauczę.
A więc mam kolejne 'inteligentne' pytanie. Podobno np. jak dopiero zaczyna brać się tabsy to już po 1tabletce jest się bezpiecznym. Więc jakim cudem nieregularne branie mogłoby spowodować możliwość zajścia w ciąże? Jeśli to prawda to potencjalnie po każdej 'wczorajszej' tabletce powinnam być bezpieczna. Nie wiem czy dobrze myślę, ale wydaje mi się, że te stałe pory brania są wskazane przez to żeby organizm mógł w miarę jakoś sprawnie i regularnie pracować.
Przeczytaj ulotkę.
leila_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-07, 15:21   #2018
Poziomax3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 52
Dot.: Tabletki anty- czy mogłam zajść w ciąże?

Cytat:
Napisane przez leila_ Pokaż wiadomość
Przeczytaj ulotkę.
Przeczytałam. I właśnie im bardziej zapoznaje się z jej treścią tym bardziej jestem pewna, że nie zaszłam w ciąże, a jedynie wy dajecie mi poczucie, że mogłam zajść.
Poziomax3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 15:23   #2019
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Tabletki anty- czy mogłam zajść w ciąże?

Cytat:
Napisane przez Poziomax3 Pokaż wiadomość
Przeczytałam.
I jak z tymi dniami płodnymi/niepłodnymi?

Edit:
Uniwersalna ulotka:
Cytat:
Regularne przyjmowanie pigułki antykoncepcyjnej zapewnia skuteczne zapobieganie ciąży. Nieregularne zażywanie preparatu może prowadzić do krwawień międzymiesiączkowych jak również pogarszać właściwości terapeutyczne i antykoncepcyjne preparatu.
i
Cytat:
Jeśli minęło mniej niż 12 godzin od kiedy pominęła Pani tabletkę, skuteczność antykoncepcyjna preparatu jest zachowana. Powinna Pani przyjąć tę tabletkę tak szybko, jak to możliwe i zażyć następną o zwykłej porze.
Jeśli minęło więcej niż 12 godzin od chwili przyjęcia tabletki, skuteczność działania preparatu może być zmniejszona. Im więcej kolejnych tabletek Pani pominęła, tym większe ryzyko zmniejszonego działania antykoncepcyjnego.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q

Edytowane przez karolynka90
Czas edycji: 2010-11-07 o 15:28
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 15:30   #2020
Poziomax3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 52
Dot.: Tabletki anty- czy mogłam zajść w ciąże?

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
I jak z tymi dniami płodnymi/niepłodnymi?
A tak, że durna jestem jak cholera, i jeszcze miałam czelność mieć pretensje do was, że mnie obrażacie.
Otóż tabletki antykoncepcyjne hamują owulacje, zmieniają konsystencje śluzu w pochwie i sprawiają, że śluzówka macicy że tak powiem nie przygotowuje się na przyjęcie zapłodnionej komórki.
Mam nadzieję, że poprawiłam moją pałę z tego tematu chociaż na dwa.
Poziomax3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 15:32   #2021
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Tabletki anty- czy mogłam zajść w ciąże?

Cytat:
Napisane przez Poziomax3 Pokaż wiadomość
A tak, że durna jestem jak cholera, i jeszcze miałam czelność mieć pretensje do was, że mnie obrażacie.
Otóż tabletki antykoncepcyjne hamują owulacje, zmieniają konsystencje śluzu w pochwie i sprawiają, że śluzówka macicy że tak powiem nie przygotowuje się na przyjęcie zapłodnionej komórki.
Mam nadzieję, że poprawiłam moją pałę z tego tematu chociaż na dwa.
Otóż to.
Mam nadzieję, że wszystko będzie ok, a na drugi raz pamiętaj o stałej porze przyjmowania tabletek i czytaj ulotki leków, które przyjmujesz.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-07, 15:43   #2022
Poziomax3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 52
Dot.: Tabletki anty- czy mogłam zajść w ciąże?

Też mam nadzieję, że wszystko będzie okay.

Muszę się podszkolić z biologii, bo mimo wszystko nadal wielu rzeczy w tym nie rozumiem. Zwłaszcza zadziwia mnie właśnie to, że weźmiesz pierwszą tabletkę- już jesteś bezpieczna, a zaledwie pomylisz/opóźnisz godziny- masz lekki problem.
Tak czy siak, jak nie zostanę mamusią, to obiecuje grzecznie czytać ulotki i stosować się do ich treści.
Poziomax3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 15:55   #2023
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Tabletki anty- czy mogłam zajść w ciąże?

Cytat:
Napisane przez Poziomax3 Pokaż wiadomość
Otóż tak: biore tabletki antykoncepcyjne od lutego (Yasminelle). Dopiero dziś dowiedziałam się, że podobno tabletki anty powinno się przyjmować o stałej porze.
Cytat:
Napisane przez Poziomax3 Pokaż wiadomość
Jestem pewna, że nigdy nie było różnicy większej niż 12h. A więc na chłopski rozum powinno być wszystko okay, bardziej martwi mnie fakt, że w 2 tygodniu nie przyjęłam jednej tabletki.
Przyjęcie tej pominiętej tabletki jutro jest pewnie super idiotycznym pomysłem? Bo ja już z tego stresu nie myślę racjonalnie.
Cytat:
Napisane przez Poziomax3 Pokaż wiadomość
Dodatkowo z moich obliczeń wynika, że są to że tak powiem moje dni nie płodne.
Cytat:
Napisane przez Poziomax3 Pokaż wiadomość
Podobno np. jak dopiero zaczyna brać się tabsy to już po 1tabletce jest się bezpiecznym. Więc jakim cudem nieregularne branie mogłoby spowodować możliwość zajścia w ciąże? Jeśli to prawda to potencjalnie po każdej 'wczorajszej' tabletce powinnam być bezpieczna. Nie wiem czy dobrze myślę, ale wydaje mi się, że te stałe pory brania są wskazane przez to żeby organizm mógł w miarę jakoś sprawnie i regularnie pracować.
ŁAŁ

jestem pod wrażeniem

jak można brać hormony i nie wiedzieć takich rzeczy jak można brać leki na receptę i nie przeczytać chociaż kawałeczka ulotki
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 15:56   #2024
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez Ewelinka_00 Pokaż wiadomość
No ale co taka nieznająca się na rzeczy nastolatka może wiedzieć?!
Przecież dlatego idzie do lekarza, by jej pomógł...
Wiec skoro on przepisuje jej tabletki to wydaje jej się, że właśnie one pomogą...
Tu nie jest problemem to, że dziewczyny "rzucają się" na tabletki, a raczej cały system, NFZ, chęci lekarzy itd...
A co do twojego przykładu, to faktycznie są one chyba dość rzadko spotykane, bo ja sama wśród koleżanek, ich mam itd nie spotkałam się z takimi problemami...
No może oprócz "standardowych" skutków ubocznych w postaci krwawień miedzy okresami, wahaniami nastrojów itd w pierwszych miesiącach brania, ale można to tłumaczyć po prostu reakcją organizmu na hormony zawarte w tabletkach, które po pewnym czasie się i tak unormują.
Primo, oczywiście przepisywanie tabletek antykoncepcyjnych bez przeprowadzenia badań i porządnego wywiadu lekarskiego jest absolutnym zaniedbaniem lekarza. Niemniej jednak, o czym pisałam wcześniej, uważam że jest pewna moda na tabletki. Ta metoda jest po prostu uważana za najnowocześniejszą, w moim środowisku zdziwienie wywoływał fakt, że któraś koleżanka polega na innym środku.

Secundo, niestety poważniejsze problemy, oprócz tych sztandarowych (niewielki przyrost wagi, spadek libido, etc.), wcale nie są takie rzadkie. Ostatnio dużo rozmyślam na ten temat i doszłam do wniosku, że relatywnie często słyszałam o problemach zdrowotnych większego kalibru wśród moich znajomych, aż sama się dziwię, że tak to zignorowałam.
Mnie nikt badań nie zlecił przy doborze tabletek, sama się upomniałam o kompleksowe badania i chociaż wyszły bardzo dobrze, stwierdzam, że przeszkadza mi brak libido. Po namyślę uznaję, że nie ma sensu narażać się na dodatkowe możliwe skutki uboczne, skoro mogę przerzucic się na inny sposób antykoncepcji.

Każdy robi jak uważa, jednak faktem ejst, że tabletki mocno ingerują w organizm, zwłaszcza że w przeciwieństwie do większości leków - zawieraja hormony.
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 16:02   #2025
Poziomax3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 52
Dot.: Tabletki anty- czy mogłam zajść w ciąże?

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
ŁAŁ

jestem pod wrażeniem

jak można brać hormony i nie wiedzieć takich rzeczy jak można brać leki na receptę i nie przeczytać chociaż kawałeczka ulotki
Czytać czytałam, tylko że tak powiem miałam w du*ie to co tam pisało. Nie chce się usprawiedliwiać, ale leki te zaczęłam brać w dość trudnym okresie mojego życia, no i prawda jest taka, że miałam to daleko w d. (co oczywiście było ogromną głupotą z mojej strony. jednak w dalszym ciągu mam nadzieję, że nie zapłacę za tą głupotę macierzyństwem.)

Było to na zasadzie: kazali- to brałam.

Edytowane przez Poziomax3
Czas edycji: 2010-11-07 o 16:04
Poziomax3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 16:05   #2026
Ewelinka_00
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka_00
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 439
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

To w sumie logiczne, że jak dana metoda jest najbardziej znana, to nie szuka się innych rozwiązań. Można to po części nazwać lenistwem ;]
Ja na szczęście nie mam już żadnych skutków ubocznych (W pierwszym miesiącu miałam wymieniane wcześniej prze zemnie wahania nastroju i plamienia), więc nie zamierzam rezygnować z tabletek ;]
Ewelinka_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 16:14   #2027
hailie21
Zakorzenienie
 
Avatar hailie21
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: City of Joy
Wiadomości: 6 387
Dot.: Tabletki anty- czy mogłam zajść w ciąże?

Mogłaś.
__________________
Profesjonalne pokazy iluzji https://youtu.be/GobutlL0ty0


W moim niebie będą miękkie sierści,
nosy, łapy, ogony i kły.
W moim niebie będę znowu głaskać,
moje wszystkie pożegnane psy
hailie21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 16:26   #2028
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez Ewelinka_00 Pokaż wiadomość
To w sumie logiczne, że jak dana metoda jest najbardziej znana, to nie szuka się innych rozwiązań. Można to po części nazwać lenistwem ;]
Ja na szczęście nie mam już żadnych skutków ubocznych (W pierwszym miesiącu miałam wymieniane wcześniej prze zemnie wahania nastroju i plamienia), więc nie zamierzam rezygnować z tabletek ;]
Przez pierwszy rok tez nie miałam żadnych. Teraz mam totalny zanik libido, jak trochę pomyślę to cellulit mi się zwiększył odkąd stosuję tabsy i zdecydowanie gorzej mi się zrzuca dodatkowe 2-3 kg po jakimś mało aktywnym okresie.
Gdybym nie miała zerowego libido, pewnie brałabym dalej, tym bardziej, że wyniki mam świetne.
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 16:28   #2029
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Tabletki anty- czy mogłam zajść w ciąże?

Cytat:
Napisane przez Poziomax3 Pokaż wiadomość

Było to na zasadzie: kazali- to brałam.
Kto ci kazał?

ULOTKA, ULOTKA I JeSZCZe RAZ ULOTKA!!!!
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-07, 16:49   #2030
Poziomax3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 52
Dot.: Tabletki anty- czy mogłam zajść w ciąże?

Lekarz, brałam retinoidy i po prostu musisz wtedy brać tabletki anty. Wiem, że mnie to nie usprawiedliwia, ale byłam wtedy w złym stanie psychicznym.
Dzięki dziewczyny, że trochę mi popukałyście do głowy i uświadomiłyście mi moją głupotę.
Mam nadzieję, że mimo iż jestem straszną idiotką, to potrzymacie za mnie kciuki, żebym nie była w ciąży.

Plus właśnie do mnie dotarło, że nie minął chyba nawet miesiąc od zakończenia brania retinoidów. Teraz to już całkiem mnie zabijecie.
Chyba pomodlę się pod kątem wszystkich religii świata.

Edytowane przez Poziomax3
Czas edycji: 2010-11-07 o 16:51
Poziomax3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 16:53   #2031
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Tabletki anty- czy mogłam zajść w ciąże?

Cytat:
Napisane przez Poziomax3 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że mimo iż jestem straszną idiotką, to potrzymacie za mnie kciuki, żebym nie była w ciąży.
Trzymam.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 16:59   #2032
Ewelinka_00
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka_00
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 439
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Tak, jak pisałam wcześniej. Lekarz kiedyś mi mówił, że po ok roku brania tabletek powinno się zrobić przerwę w ich stosowaniu.
Szczerze, to dokładnie nie wiem dlaczego, bo wtedy dłużej niż rok nie musiałam brać, a teraz kończę dopiero drugi listek ;]
Ewelinka_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 17:19   #2033
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Tabletki anty- czy mogłam zajść w ciąże?

Cytat:
Napisane przez Poziomax3 Pokaż wiadomość
Też mam nadzieję, że wszystko będzie okay.

Muszę się podszkolić z biologii, bo mimo wszystko nadal wielu rzeczy w tym nie rozumiem. Zwłaszcza zadziwia mnie właśnie to, że weźmiesz pierwszą tabletkę- już jesteś bezpieczna, a zaledwie pomylisz/opóźnisz godziny- masz lekki problem.
Tak czy siak, jak nie zostanę mamusią, to obiecuje grzecznie czytać ulotki i stosować się do ich treści.
Pierwszą tabletkę bierzesz pierwszego dnia miesiączki i wtedy jesteś zabezpieczona od razu. Wiadomo, że w dniu kiedy dostaniesz krwawienie miesiączkowe do owulacji dojść nie może. W następnych dniach już jak najbardziej i dlatego poprzez zapomnienie tabletki można ją odblokować.
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 17:42   #2034
kamyczek89
Zadomowienie
 
Avatar kamyczek89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 309
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez Ewelinka_00 Pokaż wiadomość
Tak, jak pisałam wcześniej. Lekarz kiedyś mi mówił, że po ok roku brania tabletek powinno się zrobić przerwę w ich stosowaniu.
Szczerze, to dokładnie nie wiem dlaczego, bo wtedy dłużej niż rok nie musiałam brać, a teraz kończę dopiero drugi listek ;]
żeby ta przerwa miała jakąkolwiek korzyść to musiała by trwać z rok albo i dłużej, bo przerwa na kilka miesięcy może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. cała gospodarka hormonalna po takiej przerwie i z powrotem wrócenia do hormonów to jedna wielka niestabilna sprawa, z którą organizm MUSI sobie poradzić.
__________________
Konkurs fotograficzny Dziękuję za każdy głos Klik

kamyczek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 17:49   #2035
Ewelinka_00
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka_00
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 439
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Ja słyszałam, że na min. 6 miesięcy, ale ok, bo sie na tym nie znam.
Ewelinka_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 18:06   #2036
megustastu
Raczkowanie
 
Avatar megustastu
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: sri lanka
Wiadomości: 190
Dot.: Tabletki anty- czy mogłam zajść w ciąże?

Przepraszam, że się podpinam do wątku, ale mam pytanie, które pewnie wyda się wam głupie. Tabletki zazwyczaj przyjmuję koło 8. Dzisiaj wzięłam o 9:30, a w nocy kochałam się z chłopakiem. Wiem, że godzina różnicy to nie jest zbyt dużo, i że jeśli się ktoś spóźni z tabletką taki czas to niby nic sie nie dzieje bo nasze organizmy to nie zegarki...
Ale ten stosunek w nocy. I zaraz po nim zapomniałam. Mam sie czym martwić, czy jestem glupia panikara? Ostatnio za duzo pracuje i już nie myśle trzeźwo...
__________________
Mówić o pensji brutto to tak, jakby mówić o długości penisa razem z kręgosłupem.
instagramy spamy
megustastu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 18:15   #2037
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Tabletki anty- czy mogłam zajść w ciąże?

Cytat:
Napisane przez Poziomax3 Pokaż wiadomość
Lekarz, brałam retinoidy i po prostu musisz wtedy brać tabletki anty. Wiem, że mnie to nie usprawiedliwia, ale byłam wtedy w złym stanie psychicznym.
Dzięki dziewczyny, że trochę mi popukałyście do głowy i uświadomiłyście mi moją głupotę.
Mam nadzieję, że mimo iż jestem straszną idiotką, to potrzymacie za mnie kciuki, żebym nie była w ciąży.

Plus właśnie do mnie dotarło, że nie minął chyba nawet miesiąc od zakończenia brania retinoidów. Teraz to już całkiem mnie zabijecie.
Chyba pomodlę się pod kątem wszystkich religii świata.
Potrzymam, ale następnym razem zainteresuj się ulotką

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Cytat:
Napisane przez megustastu Pokaż wiadomość
Przepraszam, że się podpinam do wątku, ale mam pytanie, które pewnie wyda się wam głupie. Tabletki zazwyczaj przyjmuję koło 8. Dzisiaj wzięłam o 9:30, a w nocy kochałam się z chłopakiem. Wiem, że godzina różnicy to nie jest zbyt dużo, i że jeśli się ktoś spóźni z tabletką taki czas to niby nic sie nie dzieje bo nasze organizmy to nie zegarki...
Ale ten stosunek w nocy. I zaraz po nim zapomniałam. Mam sie czym martwić, czy jestem glupia panikara? Ostatnio za duzo pracuje i już nie myśle trzeźwo...
Panikujesz, byłabyś zabezpieczona nawet gdybyś zażyła tabletkę 11h59min po czasie
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain

Edytowane przez Diablica z Tasmanii
Czas edycji: 2010-11-07 o 18:17
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 19:03   #2038
madziuunia
Rozeznanie
 
Avatar madziuunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 528
Dot.: Tabletki anty- czy mogłam zajść w ciąże?

O RANY... Prawie rok bierzesz tabletki jak Ci sie podoba?? Nie czytalas ulotki, ani ginekolog nic Ci nie powiedział?? Wedlug mnie mozesz byc w ciąży, bo tabletki TRZEBA przyjmowac o okreslonej zawsze tej samej godzinie...

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

Cytat:
Napisane przez megustastu Pokaż wiadomość
Przepraszam, że się podpinam do wątku, ale mam pytanie, które pewnie wyda się wam głupie. Tabletki zazwyczaj przyjmuję koło 8. Dzisiaj wzięłam o 9:30, a w nocy kochałam się z chłopakiem. Wiem, że godzina różnicy to nie jest zbyt dużo, i że jeśli się ktoś spóźni z tabletką taki czas to niby nic sie nie dzieje bo nasze organizmy to nie zegarki...
Ale ten stosunek w nocy. I zaraz po nim zapomniałam. Mam sie czym martwić, czy jestem glupia panikara? Ostatnio za duzo pracuje i już nie myśle trzeźwo...
EEE tam, jak zdarzyło Ci się to raz, a normalnie przyjmujesz o tej samej godzinie to nie bedziesz w ciązy, tez tak nie raz mialam i nic Nie martw sie !!
__________________
58-57-56-55-54-53-52-51-50-49

23.08.2014-Nasz Ślub!!
madziuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 19:46   #2039
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez kamyczek89 Pokaż wiadomość
żeby ta przerwa miała jakąkolwiek korzyść to musiała by trwać z rok albo i dłużej, bo przerwa na kilka miesięcy może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. cała gospodarka hormonalna po takiej przerwie i z powrotem wrócenia do hormonów to jedna wielka niestabilna sprawa, z którą organizm MUSI sobie poradzić.
Pytałam o to moją ginekolog, bo słyszałam opinie o konieczności przerwy, ale nie rozumiałam dlaczego itp.
Z odpowiedzi wynikało, że faktycznie minimum rok, natomiast celem tego odstawienia jest sprawdzenie, czy organizm przechodzi normalne cykle - z owulacją, czy bez. Innymi słowy chodzi o to, czy po dłuższym stosowaniu tabletek nie będzie problemów z zajściem w ciążę.
Wcześniej pisałam, że ginekolog do, której chdozę jest raczej przeciwniczką tabsów, (aczkolwiek nie mówi tego wprost), w związku z czym jest zwolenniczką tej przerwy. Ostrzegła mnie jednak, że to powinien być co najmniej rok, krótszych nie warto w ogóle robić.
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 20:03   #2040
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Tabletki anty- czy mogłam zajść w ciąże?

Boże, nie wierzę. To prowokacja? : DDDDDDDDDDDD
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-27 19:47:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:52.