Solarium :/ - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-08, 19:28   #2041
anka1709
Zakorzenienie
 
Avatar anka1709
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: My own, private Neverland.
Wiadomości: 10 534
Dot.: Solarium :/

Źródło:
http://www.we-dwoje.pl/profesjonalne...tykul,595.html

Kosmetyk solaryjny to nie to samo co kosmetyk plażowy!
Kosmetyki solaryjne to specjalistyczne preparaty przeznaczone tylko i wyłącznie do używania w solarium. Od kosmetyków plażowych różnią się przede wszystkim brakiem filtrów UV oraz sposobem działania. Zadaniem kosmetyku plażowego zaś, jest opóźnienie procesu opalania oraz ochrona skóry przed promieniami ultrafioletowymi. Na plaży leżymy z reguły długo i faktycznie taka ochrona jest nam niezbędna.
W solarium jest inaczej. Tu płacimy właśnie za to, aby opalić się w krótkim czasie, skutecznie i ... pięknie. Kosmetyki solaryjne zostały stworzone właśnie po to aby nam to ułatwić.
W składzie preparatów solaryjnych znajdziemy przede wszystkim substancje przyspieszające opalanie, substancje brązujące, które zwiększają zdolność skóry do opalania. Oczywistym jest fakt, że skóra poddana intensywnej ekspozycji na promienie UV wymaga równie intensywnej ochrony i pielęgnacji. Dlatego też, obok przyspieszaczy opalania, znajdziemy tu najwyższej jakości substancje nawilżające, antyutleniające, dzięki czemu opalanie jest nie tylko skuteczniejsze, ale i bezpieczniejsze.
W regeneracji skóry pomagają preparaty po opalaniu; łagodzą podrażnienia i co najważniejsze znakomicie przedłużają żywotność opalenizny przy jednoczesnej dbałości o kondycję skóry.
Warto zaopatrzyć się w tego rodzaju kosmetyk i używać go w charakterze balsamu do codziennej pielęgnacji ciała. Warto pamiętać o tym, że kondycja opalanej skóry ma istotny wpływ na tempo opalania i jego ostateczne efekty. Skóra zadbana i wypielęgnowana łatwiej i skuteczniej się opala oraz nabiera pięknego, złotobrązowego kolorytu.


Źródło:

http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,57901,2508883.html

8. Kosmetyki solaryjne sprawiają, że opalanie jest bezpieczniejsze

Tak. Po pierwsze, skracają czas opalania. Przyspieszają proces brązowienia skóry (dostarczają budulca do wytwarzania pigmentu), chronią ją przed podrażnieniami, zaczerwienieniem, utratą wilgoci, elastyczności i procesami fotostarzenia poprzez neutralizowanie wolnych rodników. Przedłużają też okres utrzymywania się opalenizny. Tu szczególną rolę spełniają kosmetyki do stosowania po opalaniu, które powinny zastąpić balsam do ciała.
__________________
"You gave me strength
When I wasn't strong
You gave me hope when all hope is lost
You opened my eyes when I couldn't see
Love was always here waiting for me"

anka1709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 19:32   #2042
Nicisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 20
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez Elaine Blath Pokaż wiadomość
Ale przeciez lampy solaryjne wydzielaja promieniowanie UVA i to w duzej ilosci, ktore jest dla skory o wiele bardziej szkodliwe niz UVB! Przeciez przed tym trzeba sie jakos chronic. Ja w zyciu w solarium nie bylam ale nie miala pojecia, ze tam sie skory wcale nie ochrania przed tym swinstwem.
Dokładnie, ja byłam na solarium kilka razy, zawsze używałam kremu z filtrem. Skoro nie wolno używać filtra to co? Jak chronić skórę?

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Cytat:
Napisane przez anka1709 Pokaż wiadomość
Źródło:
http://www.we-dwoje.pl/profesjonalne...tykul,595.html

Kosmetyk solaryjny to nie to samo co kosmetyk plażowy!
Kosmetyki solaryjne to specjalistyczne preparaty przeznaczone tylko i wyłącznie do używania w solarium. Od kosmetyków plażowych różnią się przede wszystkim brakiem filtrów UV oraz sposobem działania. Zadaniem kosmetyku plażowego zaś, jest opóźnienie procesu opalania oraz ochrona skóry przed promieniami ultrafioletowymi. Na plaży leżymy z reguły długo i faktycznie taka ochrona jest nam niezbędna.
W solarium jest inaczej. Tu płacimy właśnie za to, aby opalić się w krótkim czasie, skutecznie i ... pięknie. Kosmetyki solaryjne zostały stworzone właśnie po to aby nam to ułatwić.
W składzie preparatów solaryjnych znajdziemy przede wszystkim substancje przyspieszające opalanie, substancje brązujące, które zwiększają zdolność skóry do opalania. Oczywistym jest fakt, że skóra poddana intensywnej ekspozycji na promienie UV wymaga równie intensywnej ochrony i pielęgnacji. Dlatego też, obok przyspieszaczy opalania, znajdziemy tu najwyższej jakości substancje nawilżające, antyutleniające, dzięki czemu opalanie jest nie tylko skuteczniejsze, ale i bezpieczniejsze.
W regeneracji skóry pomagają preparaty po opalaniu; łagodzą podrażnienia i co najważniejsze znakomicie przedłużają żywotność opalenizny przy jednoczesnej dbałości o kondycję skóry.
Warto zaopatrzyć się w tego rodzaju kosmetyk i używać go w charakterze balsamu do codziennej pielęgnacji ciała. Warto pamiętać o tym, że kondycja opalanej skóry ma istotny wpływ na tempo opalania i jego ostateczne efekty. Skóra zadbana i wypielęgnowana łatwiej i skuteczniej się opala oraz nabiera pięknego, złotobrązowego kolorytu.


Źródło:

http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,57901,2508883.html

8. Kosmetyki solaryjne sprawiają, że opalanie jest bezpieczniejsze

Tak. Po pierwsze, skracają czas opalania. Przyspieszają proces brązowienia skóry (dostarczają budulca do wytwarzania pigmentu), chronią ją przed podrażnieniami, zaczerwienieniem, utratą wilgoci, elastyczności i procesami fotostarzenia poprzez neutralizowanie wolnych rodników. Przedłużają też okres utrzymywania się opalenizny. Tu szczególną rolę spełniają kosmetyki do stosowania po opalaniu, które powinny zastąpić balsam do ciała.
Dzięki
Udzieliłaś odpowiedzi na moje pytanie w momencie kiedy je pisałam ;*
Nicisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 19:43   #2043
Elaine Blath
Raczkowanie
 
Avatar Elaine Blath
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez anka1709 Pokaż wiadomość
Źródło:
http://www.we-dwoje.pl/profesjonalne...tykul,595.html

Kosmetyk solaryjny to nie to samo co kosmetyk plażowy!
Kosmetyki solaryjne to specjalistyczne preparaty przeznaczone tylko i wyłącznie do używania w solarium. Od kosmetyków plażowych różnią się przede wszystkim brakiem filtrów UV oraz sposobem działania. Zadaniem kosmetyku plażowego zaś, jest opóźnienie procesu opalania oraz ochrona skóry przed promieniami ultrafioletowymi. Na plaży leżymy z reguły długo i faktycznie taka ochrona jest nam niezbędna.
W solarium jest inaczej. Tu płacimy właśnie za to, aby opalić się w krótkim czasie, skutecznie i ... pięknie. Kosmetyki solaryjne zostały stworzone właśnie po to aby nam to ułatwić.
W składzie preparatów solaryjnych znajdziemy przede wszystkim substancje przyspieszające opalanie, substancje brązujące, które zwiększają zdolność skóry do opalania. Oczywistym jest fakt, że skóra poddana intensywnej ekspozycji na promienie UV wymaga równie intensywnej ochrony i pielęgnacji. Dlatego też, obok przyspieszaczy opalania, znajdziemy tu najwyższej jakości substancje nawilżające, antyutleniające, dzięki czemu opalanie jest nie tylko skuteczniejsze, ale i bezpieczniejsze.
W regeneracji skóry pomagają preparaty po opalaniu; łagodzą podrażnienia i co najważniejsze znakomicie przedłużają żywotność opalenizny przy jednoczesnej dbałości o kondycję skóry.
Warto zaopatrzyć się w tego rodzaju kosmetyk i używać go w charakterze balsamu do codziennej pielęgnacji ciała. Warto pamiętać o tym, że kondycja opalanej skóry ma istotny wpływ na tempo opalania i jego ostateczne efekty. Skóra zadbana i wypielęgnowana łatwiej i skuteczniej się opala oraz nabiera pięknego, złotobrązowego kolorytu.


Źródło:

http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,57901,2508883.html

8. Kosmetyki solaryjne sprawiają, że opalanie jest bezpieczniejsze

Tak. Po pierwsze, skracają czas opalania. Przyspieszają proces brązowienia skóry (dostarczają budulca do wytwarzania pigmentu), chronią ją przed podrażnieniami, zaczerwienieniem, utratą wilgoci, elastyczności i procesami fotostarzenia poprzez neutralizowanie wolnych rodników. Przedłużają też okres utrzymywania się opalenizny. Tu szczególną rolę spełniają kosmetyki do stosowania po opalaniu, które powinny zastąpić balsam do ciała.
A ja nadal nie rozumiem.. Zjednej strony piszecie ze na solarium filtrow sie nie uzywa, a tutaj ze balsamy ochronne..Jak to ochronne? To z filtrem czy bez? Chronia tylko przed utrata wilgoci czy faktycznie przed promieniowaniem UV?
Elaine Blath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 21:56   #2044
Edytkaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Edytkaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 172
Dot.: Solarium :/

juz od jakiegos czasu chodze na solarium. musze przyznac ze jestem opalona. ale zamiast brazowa jestem bardziej pomaranczowa :/;/ czemu tak? i co mam zrobic zeby nie byc taka pomaranczowa tylko brazowa baardziej?
__________________

Edytkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 09:59   #2045
megwink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 552
GG do megwink
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez Elaine Blath Pokaż wiadomość
A ja nadal nie rozumiem.. Zjednej strony piszecie ze na solarium filtrow sie nie uzywa, a tutaj ze balsamy ochronne..Jak to ochronne? To z filtrem czy bez? Chronia tylko przed utrata wilgoci czy faktycznie przed promieniowaniem UV?
Wszystko wyraźnie zostało napisane, kosmetyki te chronią przed fotostarzeniem sie skóry i nie zawierają żadnych filtrów UV, to, ze jest mowa o ochronie to nie znaczy, że przed promieniowaniem. Na solarium nie używa sie kosmetyków z filtrami.

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Edytkaaaa Pokaż wiadomość
juz od jakiegos czasu chodze na solarium. musze przyznac ze jestem opalona. ale zamiast brazowa jestem bardziej pomaranczowa :/;/ czemu tak? i co mam zrobic zeby nie byc taka pomaranczowa tylko brazowa baardziej?
Spróbuj zmienić balsam, ktrórego używasz na solarium bo może mieć za dużo wyciągu z marchewki i łóżko na lampy brązujące a nie zwykłe.
megwink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 10:06   #2046
promyczek24
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 33
Dot.: Solarium :/

Ja tam nie chodzę do solarium i nie zamierzam, powiem Wam że słyszałam wiele złych rzeczy na temat solarium np: to, że sprzyja powstawaniu czerniaka, dodatkowo bardzo częste są poparzenia skóry.
promyczek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 13:13   #2047
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez motylek17222 Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś opala sie na solarium czy na słonku z umiarem nie dojdzie do RUMIENIA to jest ok...mam na mysli osoby ktore na solarium przychodza pierwszy raz po dlugiej przerwie i wchodza od razu na 10 minn ...to ten rumien musi byc i poparzenie...stosujac kosemtyki specjalne i umiar ...w telewizji mowia o raku skory czy to solarium czy slonce a czy nadmienili ze z NADMIAREM ..tego nie powiedzieli. a czy wiecie ze bez slonca na ziemi bysmy nie przezyli poniewaz slonce i solarium maja wit D ...ktora wplyta na duzo duzo min:
Skutki niedoboru
(...)
napisz jeszcze, ze nie chodzenie na solarium jest przyczyna awitaminozy

owszem, witamina D jest potrzebna, ale wystarczy jej taka ilosc, jaka zdolamy pobrac podczas spaceru czy marszu z domu do pracy/szkoly/sklepu/gdziekolwiek.
i umiar w odniesieniu do solarium to calkowity brak solarium, ot co.

nie mam nikogo zamiaru na sile przekonywac, aczkolwiek i Wy - fanki solarium, nie zaciemniajcie prawdziwego obrazu odnosnie do skutkow korzystania z tego wynalazku^^
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-09, 14:44   #2048
megwink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 552
GG do megwink
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
napisz jeszcze, ze nie chodzenie na solarium jest przyczyna awitaminozy

owszem, witamina D jest potrzebna, ale wystarczy jej taka ilosc, jaka zdolamy pobrac podczas spaceru czy marszu z domu do pracy/szkoly/sklepu/gdziekolwiek.
i umiar w odniesieniu do solarium to calkowity brak solarium, ot co.

nie mam nikogo zamiaru na sile przekonywac, aczkolwiek i Wy - fanki solarium, nie zaciemniajcie prawdziwego obrazu odnosnie do skutkow korzystania z tego wynalazku^^
Nie rozumiem po co się wypowiadasz w tym wątku skoro jesteś przeciwniczką. Na siłę nikogo nie przekonasz, bo to indywidulana sprawa każdego człowieka. Nie jesteśmy "fankami" solarium jak to nazwałas tylko z niego korzystamy. Nie chcesz, nie chodź nikt Cię nie zmusza i nie nakazuje. A jeśli chodzi o słowo "umiar" to znaczy, ze ktoś z niego korzysta a nie "umiar to całkowity brak solarium".

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Cytat:
Napisane przez promyczek24 Pokaż wiadomość
Ja tam nie chodzę do solarium i nie zamierzam, powiem Wam że słyszałam wiele złych rzeczy na temat solarium np: to, że sprzyja powstawaniu czerniaka, dodatkowo bardzo częste są poparzenia skóry.
Ten temat był już poruszany w tym wątku, wiec nie sądzę, żeby było sensem rozpoczynać go od nowa.
megwink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 18:52   #2049
Elaine Blath
Raczkowanie
 
Avatar Elaine Blath
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez megwink Pokaż wiadomość
Wszystko wyraźnie zostało napisane, kosmetyki te chronią przed fotostarzeniem sie skóry i nie zawierają żadnych filtrów UV, to, ze jest mowa o ochronie to nie znaczy, że przed promieniowaniem. Na solarium nie używa sie kosmetyków z filtrami.
megwink,ale przeciez wlasnie filtry chronia przed fotostarzeniem sie skory, tzn przed promieniami UVA bo to wlasnie one czynia najwieksze szkody. Jesli producent przekonuje ze kosmetyk chroni przed fotostarzeniem ale jednoczesnie nie ma filtra to dla mnie jest jakas bzdura.. Promieniowanie jest, dziala na skore, pomoze tu tylko dobry filtr.
Elaine Blath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 13:36   #2050
megwink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 552
GG do megwink
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez Elaine Blath Pokaż wiadomość
megwink,ale przeciez wlasnie filtry chronia przed fotostarzeniem sie skory, tzn przed promieniami UVA bo to wlasnie one czynia najwieksze szkody. Jesli producent przekonuje ze kosmetyk chroni przed fotostarzeniem ale jednoczesnie nie ma filtra to dla mnie jest jakas bzdura.. Promieniowanie jest, dziala na skore, pomoze tu tylko dobry filtr.
Nie tylko filtry chronią przed fotostarzeniem się skóry, po raz setny powtarzam, ze na solarium nie używa się kosmetyków z filtrami, bo wiecej szkód sobie narobicie niż pożytku. Radzę poczytać trochę w internecie na ten temat i filtrów również I nie jest to bzdurą jak piszesz. To nie jest takie promieniowanie jak słoneczne, lampy solaryjne posiadają specjalną budowę, dlatego nie używa się tutaj kosmetyków do opalania na słońcu.
megwink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 16:19   #2051
madzzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 48
Dot.: Solarium :/

a ja zapytam się tutaj żeby nie zakładać nowego wątku

mam jasną cerę brązowe włosy i zielone oczy (nie wiem jaki to fototyp)
i chciałabym wiedzieć ile jeszcze razy i po ile minut muszę iść ( byłam już dwa razy na 8 min) żeby opalić się do następnej soboty (24 X) tak żeby nie być czerwona
madzzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-23, 20:16   #2052
monia55598
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 212
Dot.: Solarium :/

odpowiem chetnie na wszystkie pytania apropo zdrowego opalania w solarium
monia55598 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 13:56   #2053
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: Solarium :/

Hej dziewczyny powiedzcie mi ile razy powinnam pojsc na solariumi po ile czasu z jakimi przerwami, zeby troszke sie opalic. Pierwszy raz bylam 7 min po dniu przerwy poszlam na 10min i spalilam sie na buraka bo babka wsadzila mnie na mocniejsze lozko ;/ Czy moge teraz po 3 dniach przerwy pojsc po raz kolejny Jesli tak to na ile powinnam teraz pojsc? Po 2gim razie zlapalam troszke kolorku i na dodatek do tej pory swedzi mnie skora. Powiedzcie mi co mam dalej robic....
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 20:53   #2054
megwink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 552
GG do megwink
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny powiedzcie mi ile razy powinnam pojsc na solariumi po ile czasu z jakimi przerwami, zeby troszke sie opalic. Pierwszy raz bylam 7 min po dniu przerwy poszlam na 10min i spalilam sie na buraka bo babka wsadzila mnie na mocniejsze lozko ;/ Czy moge teraz po 3 dniach przerwy pojsc po raz kolejny Jesli tak to na ile powinnam teraz pojsc? Po 2gim razie zlapalam troszke kolorku i na dodatek do tej pory swedzi mnie skora. Powiedzcie mi co mam dalej robic....
Jesli swędzi Cię skora to musisz poczekać aż przestanie i dopiero potem pójsć na solarium. 10 min to było za długo jak na 2 raz opalania, góra 8 min, jak widać chyba ta kobieta nie ma pojęcia a tam pracuje.
Radziłabym iść dalej na 7 min bądź 8 i na to łóżko na którym byłaś za 1 razem. Ale poczekaj aż zniknie swędzenie i zaczerwienienie skóry.
megwink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 21:07   #2055
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: Solarium :/

Hej dzieki za info Jak zlapie juz kolorek to co ile mam pozniej chodzic i na ile czasu Nie wiem raz w tyg, raz na dwa tyg? Jestem zielona w tym temacie
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 23:00   #2056
anka1709
Zakorzenienie
 
Avatar anka1709
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: My own, private Neverland.
Wiadomości: 10 534
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
napisz jeszcze, ze nie chodzenie na solarium jest przyczyna awitaminozy

owszem, witamina D jest potrzebna, ale wystarczy jej taka ilosc, jaka zdolamy pobrac podczas spaceru czy marszu z domu do pracy/szkoly/sklepu/gdziekolwiek.
i umiar w odniesieniu do solarium to calkowity brak solarium, ot co.

nie mam nikogo zamiaru na sile przekonywac, aczkolwiek i Wy - fanki solarium, nie zaciemniajcie prawdziwego obrazu odnosnie do skutkow korzystania z tego wynalazku^^
Alkohol szkodzi. Rozumiem, że nie pijesz?
Tłuste jedzenie szkodzi. Pewnie w życiu nie miałaś w ustach żadnego paskudztwa z McDonalda, smażonych potraw też nie jadasz?

Umiar to rozsądne i umiejętne dozowanie przyjemności a nie kompletna z niej rezygnacja. Nikt tu nie pochwala ani nie namawia do korzystania z solarium codziennie. Każdy trzeźwo myślący człowiek rozumie, że co za dużo, to niezdrowo.
Nam zarzucasz 'zaciemnianie prawdziwego obrazu' a tymczasem sama mylisz pojęcia i naciągasz fakty.
I kto tu ściemnia?
__________________
"You gave me strength
When I wasn't strong
You gave me hope when all hope is lost
You opened my eyes when I couldn't see
Love was always here waiting for me"


Edytowane przez anka1709
Czas edycji: 2009-10-26 o 23:02
anka1709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 23:38   #2057
Tyris
Rozeznanie
 
Avatar Tyris
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 684
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez megwink Pokaż wiadomość
Nie tylko filtry chronią przed fotostarzeniem się skóry, po raz setny powtarzam, ze na solarium nie używa się kosmetyków z filtrami, bo wiecej szkód sobie narobicie niż pożytku. Radzę poczytać trochę w internecie na ten temat i filtrów również I nie jest to bzdurą jak piszesz. To nie jest takie promieniowanie jak słoneczne, lampy solaryjne posiadają specjalną budowę, dlatego nie używa się tutaj kosmetyków do opalania na słońcu.

a co jeszcze chroni przed fotostarzeniem ? "Budowa" lampy faktynie jest inna niz slonca ale prmeniowanie jest to samo tylko 20x intensywniejsze! Dlatego na solarium chodzi sie na 10 minut a nie 3 godziny. Powiedz mi w takim razie co opala jak nie promienie wlasnie? A to chyba filtr jest blokerem dla skory na wchalanianie nadmiernych promieni. Nie powinno sie uzywac preparatow plazowych ze wzgledu na sklad oraz fakt ze dadza odwrotny efekt niz zamierzony..tzn zamiast sie opalic to poprostu bedziemy blade przez filtr. Nie oszukujm y sie tez.. solaria to nie tylko lampy...ale zarabiaja na tym takze producenci kosmetykow! Wszystko w zbyt duzych ilosciach jest szkodliwe..czy to sie tyczy alkoholu, jedzenia czy kapieli slonecznych...naturalnych czy w solarium. Nie jestem przeciwniczka bo wszystko dla ludzi.. ale uwazam ze trzeba zachowac ostroznosc. Polka opalona na pieczonego kurczaka w naturze nie wystepuje i mozecie winic tylko rodzicow za brak srodzienomorskich korzeni ale w solarium tego nie nadrobicie. Kazda marzy o opaleniznie caly rok...ale przy regularnym, intensywnym korzystaniu z solarium nabawicie sie tylko zmarszczek na stare lata i niedajboze raka skory.
Tyris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 10:28   #2058
megwink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 552
GG do megwink
Dot.: Solarium :/

Kłócić się nie mam zamiaru, więc nie będę się więcej na ten temat wypowiadać, bo swoje zdanie wyraziłam. Radzę zainteresowanym przeczytać sobie wiadomości w internecie. Nie mam czasu na dziecinadę.
megwink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 12:14   #2059
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Hej dzieki za info Jak zlapie juz kolorek to co ile mam pozniej chodzic i na ile czasu Nie wiem raz w tyg, raz na dwa tyg? Jestem zielona w tym temacie
Myślę, że 8-10 minut spokojnie wystarczy. Hmm...zbliża się zima, więc myślę, że nie ma sensu chodzić często na solarium, może tak co 2-3 tygodnie
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-27, 13:04   #2060
nattaliah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 1/2 Tusk
Wiadomości: 638
Dot.: Solarium :/

Pewnie, że jest sens. Zimą nie ma naturalnego słońca, więc solarium jest koniecznością. Ja opalam się dla siebie i dla tych, którzy oglądają mnie nago, nie dla ludzi na ulicy, którzy tylko latem mogą widzieć moją skórę.
nattaliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 13:18   #2061
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez nattaliah Pokaż wiadomość
Pewnie, że jest sens. Zimą nie ma naturalnego słońca, więc solarium jest koniecznością. Ja opalam się dla siebie i dla tych, którzy oglądają mnie nago, nie dla ludzi na ulicy, którzy tylko latem mogą widzieć moją skórę.
No tak ale warto dać odpocząć skórze od opalania, przez całe lato "korzystamy" ze słoneczka/solarium, zimą lepiej przystopować i chodzić o wiele rzadziej.
Przynajmniej ja tak robię
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 17:14   #2062
Ciii
Raczkowanie
 
Avatar Ciii
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 259
Dot.: Solarium :/

dziewczyny prosze doradzcie mi .
chciclam sobie kupic fluid żeby buźke miec ładniejsza, jednakl boje sie że jak zaczne chodzic na solarium to ten podkład bedzie dla mnie za jasny.

poczekac jeszcze z kupnem ?
ale w sumie buzia i tak sie mocno nie opala wiec nie wiem
__________________
... zmienić życie

Ciii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 17:22   #2063
LaLaRe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 840
Dot.: Solarium :/

skoro chcesz chodzic na solarke to po co jeszcze na twarz ładować fluid ????????????
__________________
:::: Norwegia ::::
LaLaRe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 17:24   #2064
Ciii
Raczkowanie
 
Avatar Ciii
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 259
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez LaLaRe Pokaż wiadomość
skoro chcesz chodzic na solarke to po co jeszcze na twarz ładować fluid ????????????
a czy na solarium chodzi sie dlatego żeby nie używac podkładów???
__________________
... zmienić życie

Ciii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 17:34   #2065
anka1709
Zakorzenienie
 
Avatar anka1709
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: My own, private Neverland.
Wiadomości: 10 534
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez LaLaRe Pokaż wiadomość
skoro chcesz chodzic na solarke to po co jeszcze na twarz ładować fluid ????????????
A na przykład po to, żeby ujednolicić koloryt, zmatowić skórę, zamaskować naczynka... Przecież fluid nie służy do nadawania buzi koloru.

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Ciii Pokaż wiadomość
dziewczyny prosze doradzcie mi .
chciclam sobie kupic fluid żeby buźke miec ładniejsza, jednakl boje sie że jak zaczne chodzic na solarium to ten podkład bedzie dla mnie za jasny.

poczekac jeszcze z kupnem ?
ale w sumie buzia i tak sie mocno nie opala wiec nie wiem
Poczekaj z kupnem, bo zbyt jasny podkład na opalonej buzi da Ci niefajny efekt.
Ja np. stosuję w ciągu roku trzy kolory fluidów- jeden, bardzo jasny, na kompletnie nieopaloną twarz i dwa kolejne na okres wiosenno- letni, gdy buzia jest opalona.
__________________
"You gave me strength
When I wasn't strong
You gave me hope when all hope is lost
You opened my eyes when I couldn't see
Love was always here waiting for me"

anka1709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 18:26   #2066
deser czekoladowy
Wtajemniczenie
 
Avatar deser czekoladowy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ni stąd... ni z owąd.../ W-wa
Wiadomości: 1 998
Dot.: Solarium :/

A ja używam tylko pudru brązującego z Rimmela. Buzia wygląda ładnie, świeżo. No i podkreśla delikatną opaleniznę
__________________
Powietrze pachnie jak malinowa mamba
deser czekoladowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 19:17   #2067
Keithlyn
Zadomowienie
 
Avatar Keithlyn
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 760
Dot.: Solarium :/

Ja przez solarium nabawiłam sie popekanych naczynek i to na twarzy, brodawczaka na twarzy!( dla informacji to takie małe "wybrzuszenia" na skórze są płaskie ale wyczuwalne pod palcem) i jakiegoś grzyba, miałam wielką plame w jednym miejscu. Musiałam długo sie leczyć u dermatologa.
Znam wiele osób którze zaraziły sie grzybem na solarium, miały na twarzy plecach itd.
Na początku wszystko było ok dopiero pózniej zaczełam zauwazać ze coraz wiecej pojawia mi sie jakiś nowosci na skórze.
NIE CHCE NIKOGO ZNIECHECIC TYLKO OSTRZEC!
Takie rzeczy istnieją i udajemy że nas to nie dotyczy dopóki nas to nie spotka...
Keithlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 19:18   #2068
Elaine Blath
Raczkowanie
 
Avatar Elaine Blath
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez anka1709 Pokaż wiadomość
A na przykład po to, żeby ujednolicić koloryt, zmatowić skórę, zamaskować naczynka... Przecież fluid nie służy do nadawania buzi koloru.
Zamaskowac naczynka?? Dziewczyny, mam nadzieje ze to tylko jednostka sie trafila z az taka niewiedza w temacie solarium..
Jezeli ktos ma sklonnosc do rozszerzajacych sie naczynek to w ogole nie powinien sie opalac, co wiecej, powinien smarowac sie wysokimi filtrami przez caly rok!!Przez solarium problem tylko w blyskawicznym czasie sie pogorszy a niech taka agentka poczeka az zejdzie opalenizna.. efekt bedzie oplakany.
Elaine Blath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 19:21   #2069
Keithlyn
Zadomowienie
 
Avatar Keithlyn
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 760
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez Elaine Blath Pokaż wiadomość
Zamaskowac naczynka?? Dziewczyny, mam nadzieje ze to tylko jednostka sie trafila z az taka niewiedza w temacie solarium..
Jezeli ktos ma sklonnosc do rozszerzajacych sie naczynek to w ogole nie powinien sie opalac, co wiecej, powinien smarowac sie wysokimi filtrami przez caly rok!!Przez solarium problem tylko w blyskawicznym czasie sie pogorszy a niech taka agentka poczeka az zejdzie opalenizna.. efekt bedzie oplakany.
zgadzam sie
Keithlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 19:21   #2070
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez Ciii Pokaż wiadomość
dziewczyny prosze doradzcie mi .
chciclam sobie kupic fluid żeby buźke miec ładniejsza, jednakl boje sie że jak zaczne chodzic na solarium to ten podkład bedzie dla mnie za jasny.

poczekac jeszcze z kupnem ?
ale w sumie buzia i tak sie mocno nie opala wiec nie wiem
ja bym kupiła teraz i a póżniej sobie przyciemnisz pudrem brązujacym.Lepiej mieć jasniejszy bo potem oplalenizna zajdzie a ciemy puder zostanie.
Nie ma nic gorszego niż za ciemny podkład odznaczający się od jasnejj szyji

Cytat:
Napisane przez LaLaRe Pokaż wiadomość
skoro chcesz chodzic na solarke to po co jeszcze na twarz ładować fluid ????????????
a czy na solarium chodzi się po to aby póxniej nie uzywac fluidu ? litości...
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:37.