Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-28, 06:38   #2041
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Chcę Myszko pocieniować trochę "profesjonalnie" żeby włosy nabrały optycznej objętości, bo teraz mam głownie jedną warstwę i to dość długą na górze i często mam przyklep właśnie tam. Nawet ostatnio na zdjęciach to widziałam dokładnie. Poza tym przydałoby mi się podciąć bardzo starannie wszystkie końcówki. Póki co nie mam kiedy iść di tego fryzjera, więc pewnie decyzja zawiśnie w próżni:P Ale jeśli dostanę dayoff w pracy to kto wie A fryzjera mam genialnego od kręciołów także bez wahania się do niego udam mimo ceny....
__________________
Dbam o włoski!
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-28, 13:33   #2042
Sandwichh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 210
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Jaka odżywka do mycia włosów?
Sandwichh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-28, 21:31   #2043
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Wrzucam swoje wariaty.

Zdjęcie jakiejś dziewczyny w internecie zainspirowało mnie do przesunięcia przedziałka dalej w bok. Mała zmiana przedziałka - duża zmiana wyglądu. Podoba mi się. Nawet jak mi się mocno spuszyły włosy, to nadal było ok, bo wyglądały jakoś tak egzotycznie. Pierwszy i drugi załącznik to loki ułożone na mus Pantene i niedużą ilość żelu. Trzeci załącznik to moje dzisiejsze tylko z odżywką-mgiełką i kremem do loków, suszone na maksymalnym nadmuchu. Już nawet mi się nie chce walczyć z puchem przy tutejszej wilgotności. Zadowalam się tym, co mam, a puch = objętoooość.
Po spięciu włosów taki przedziałek też u mnie dobrze wygląda. Zawsze się bałam, że będzie wyglądał jak zakole, ale dzięki wielu bejbikom nie jest źle, a wręcz tworzą one chaos, który pasuje do reszty moich włosów. xD Fajnie tak sobie od czasu do czasu odmienić fryzurę bez podejmowania radykalnych kroków.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 25 września 2015.JPG (142,2 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 25 września 2015_2.JPG (104,5 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 28 września 2015.JPG (106,6 KB, 46 załadowań)
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-28, 23:07   #2044
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Jaką śmieszną stronkę znalazłam. Podaje się lokalizację i stronka wyświetla prognozę wilgotności powietrza i puszenia włosów, łącznie z radami, co z nimi robić, żeby się mniej puszyły.
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-29, 21:47   #2045
Emi_gli
Przyczajenie
 
Avatar Emi_gli
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Hej Mogę dołączyć? Kiedyś miałam bardzo kręcone włosy, ale podobały mi się i zaczęłam prostować na początku normalnie, codziennie a później keratynowo do tego jeszcze farbowanie itd. Moje włosy od tego wszystkiego bardzo się zniszczyły i teraz chce wrócić do kręconych.
Emi_gli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 08:39   #2046
yashi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
Jaką śmieszną stronkę znalazłam. Podaje się lokalizację i stronka wyświetla prognozę wilgotności powietrza i puszenia włosów, łącznie z radami, co z nimi robić, żeby się mniej puszyły.
Możesz podać adres tej strony?
yashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 08:59   #2047
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 020
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Czy serum termoochronne może wysuszyć końcówki? Nie są rozdwojone, ale takie blade mi się one porobiły, jakby straciły swój naturalny, brązowy kolor, mimo iż dwa miesiące temu były podcinane.

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

yashi,

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
Jaką śmieszną stronkę znalazłam. Podaje się lokalizację i stronka wyświetla prognozę wilgotności powietrza i puszenia włosów, łącznie z radami, co z nimi robić, żeby się mniej puszyły.

Kliknij na te fioletowe słowo "stronkę" Przekieruje Cię to na podaną stronę.

Edytowane przez Nieszka__
Czas edycji: 2015-09-30 o 09:00
Nieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-30, 09:03   #2048
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Nieszka bez skladu nikt ci tego nie powie Ale w gruncie rzeczy kazdy kosmetyk moze wysuszyc.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 12:02   #2049
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 020
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Nieszka bez skladu nikt ci tego nie powie Ale w gruncie rzeczy kazdy kosmetyk moze wysuszyc.
Cyklopentasiloxane, Dimethiconol , Amodimethicone, Isohexadecane, Parfum, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin
Nieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 15:31   #2050
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Dziewczyny, a czy któraś z Was robiła keratynowe prostowanie? Nie to chemiczne, tylko to odżywiające? Jestem ciekawa czy włosy wracają potem do pierwotnej formy.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

Świetna ta stronka. Tylko, podpowie mi ktoś co to te stopnie? Pierwsza temperatura, dalej wilgotność (?) a to trzecie to?

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 15:32   #2051
Emi_gli
Przyczajenie
 
Avatar Emi_gli
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ja robiłam. Tak, wracają do formy. Ostatnio robiłam prostowanie jakieś 4 miesiące temu i teraz po myciu już mi się kręcą.

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka
Emi_gli jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-30, 15:38   #2052
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ja nad tym myslalam, ale mam za duzy strach ze na stale przestana sie falowac Przy mocniejszym skrecir pewnie bym zaryzykowala :p
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 15:49   #2053
Emi_gli
Przyczajenie
 
Avatar Emi_gli
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Przy falach nie ryzykowałabym, możliwe że włosy nie wróciłyby do poprzedniej formy. Ja mam dość mocny skręt z natury.

Edytowane przez Emi_gli
Czas edycji: 2015-09-30 o 18:24
Emi_gli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 15:58   #2054
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
kurde mać, Loton pozmieniał oleje ;/
wiecie arganowy, macadamia i kokosowy są teraz inne :C
na ich stronie wciaz sa stare, ale w rossmannie sa juz te nowe wersje:
Argan & Jojoba Oil, Coconut & Sweet Almond Oil, Macadamia & Avokado Oil
zmieszane sa teraz, a szkoda ;c
Kurczę, też wolę, jak w składzie jest mniej olejków, wtedy większa szansa, że coś nam podpasuje. Na szczęście mam jeszcze swoją starą arganową wersję

Cytat:
Napisane przez Sandwichh Pokaż wiadomość
Jaka odżywka do mycia włosów?
A bardzo proszę
http://www.kasianafali.pl/2014/04/ul...cia-wosow.html

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
Wrzucam swoje wariaty.

Zdjęcie jakiejś dziewczyny w internecie zainspirowało mnie do przesunięcia przedziałka dalej w bok. Mała zmiana przedziałka - duża zmiana wyglądu. Podoba mi się. Nawet jak mi się mocno spuszyły włosy, to nadal było ok, bo wyglądały jakoś tak egzotycznie. Pierwszy i drugi załącznik to loki ułożone na mus Pantene i niedużą ilość żelu. Trzeci załącznik to moje dzisiejsze tylko z odżywką-mgiełką i kremem do loków, suszone na maksymalnym nadmuchu. Już nawet mi się nie chce walczyć z puchem przy tutejszej wilgotności. Zadowalam się tym, co mam, a puch = objętoooość.
Po spięciu włosów taki przedziałek też u mnie dobrze wygląda. Zawsze się bałam, że będzie wyglądał jak zakole, ale dzięki wielu bejbikom nie jest źle, a wręcz tworzą one chaos, który pasuje do reszty moich włosów. xD Fajnie tak sobie od czasu do czasu odmienić fryzurę bez podejmowania radykalnych kroków.
Mała zmiana - wielki efekt

Cytat:
Napisane przez Emi_gli Pokaż wiadomość
Hej Mogę dołączyć? Kiedyś miałam bardzo kręcone włosy, ale podobały mi się i zaczęłam prostować na początku normalnie, codziennie a później keratynowo do tego jeszcze farbowanie itd. Moje włosy od tego wszystkiego bardzo się zniszczyły i teraz chce wrócić do kręconych.
Witamy
Myślę, że warto by choć troszkę tych zniszczeń choć na początku ściąć i rozpocząć bogatą pielęgnację Może na początek wstaw zdjęcie swoich włosków kiedyś i teraz

Cytat:
Napisane przez Nieszka__ Pokaż wiadomość
Cyklopentasiloxane, Dimethiconol , Amodimethicone, Isohexadecane, Parfum, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin
E to raczej nie powinno nic złego zrobić. A może coś innego jednak? Używasz np. odżywek joanny naturii? Albo czegoś z alkoholem?
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 21:08   #2055
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 020
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość


E to raczej nie powinno nic złego zrobić. A może coś innego jednak? Używasz np. odżywek joanny naturii? Albo czegoś z alkoholem?

Odżywkę Joaśki z zieloną herbatą, ale to sporadycznie. A może stylizatory mają jakiś negatywny wpływ?

Zamiennie stosuję najczęściej: piankę Wella 2-dniowa objętość, balsam Nivea Flexible Curls czy satynowe mleczko do włosów kręconych z Mariona. Z żeli: Natura Siberica Professional Żel do tworzenia loków czy taki zwykły żel za 5 zł, który w składzie ma Aquqa, Propylene Glycol, Carbomer, Tea, Disodium Edta, Polysobrate-20, Parfum.
Nieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-01, 01:23   #2056
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość

Świetna ta stronka. Tylko, podpowie mi ktoś co to te stopnie? Pierwsza temperatura, dalej wilgotność (?) a to trzecie to?
Trzecie to punkt rosy. A stopnie Fahrenheita, bo stronka amerykańska.
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-01, 11:00   #2057
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Nieszka__ Pokaż wiadomość
Odżywkę Joaśki z zieloną herbatą, ale to sporadycznie. A może stylizatory mają jakiś negatywny wpływ?

Zamiennie stosuję najczęściej: piankę Wella 2-dniowa objętość, balsam Nivea Flexible Curls czy satynowe mleczko do włosów kręconych z Mariona. Z żeli: Natura Siberica Professional Żel do tworzenia loków czy taki zwykły żel za 5 zł, który w składzie ma Aquqa, Propylene Glycol, Carbomer, Tea, Disodium Edta, Polysobrate-20, Parfum.
A ta pianka nie ma alkoholu? Bo pianki lubią mieć
Albo ziółka żelu natura siberica mogą tak rozjaśnić i wysuszyć końcówki - na moje włosy nadmiar ziółek tak działa właśnie
Reszta wydaje się ok, przyjrzyj się tej piance i żelowi NS.
Joasia zrobiła mi masakrę na włosach, choć kiedyś kochałam te odżywki
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-01, 16:51   #2058
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Mnie końcówki płowieją od stosowania kosmetyków z gliceryną, czy innym humektantem którego nie lubię szczególnie jako b/s. Ostatnio kupiłam sobie taki krem żeby podkreślać loki, a miał wysoko sorbitol. Na początku września przesuszyłam włosy odżywką z gliceryną i jak po miesiacu udało mi się ogarnąć to zaś ten krem narobił kolejnej szkody.
I teraz końcówki które i tak wyglądały słabo są praktycznie przezroczyste i szpiczaste, podcięłam co nieco ale no straszne włosy się zrobiły. Teraz się trzymam odżywki z loreal z jedwabiem i kwasem mlekowym oraz garniera oleo repair+olejowania i jest lepiej, Nawet nie mam za bardzo czasu potrzymać odżywki dłużej niż 2 minuty, ale olejowanie z garnierem oleo daje radę. Jutro sobie wrzucę jakaś maseczkę, wreszcie
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-01, 16:59   #2059
Agatha86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 33
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
Wrzucam swoje wariaty.

Zdjęcie jakiejś dziewczyny w internecie zainspirowało mnie do przesunięcia przedziałka dalej w bok. Mała zmiana przedziałka - duża zmiana wyglądu. Podoba mi się. Nawet jak mi się mocno spuszyły włosy, to nadal było ok, bo wyglądały jakoś tak egzotycznie. Pierwszy i drugi załącznik to loki ułożone na mus Pantene i niedużą ilość żelu. Trzeci załącznik to moje dzisiejsze tylko z odżywką-mgiełką i kremem do loków, suszone na maksymalnym nadmuchu. Już nawet mi się nie chce walczyć z puchem przy tutejszej wilgotności. Zadowalam się tym, co mam, a puch = objętoooość.
Po spięciu włosów taki przedziałek też u mnie dobrze wygląda. Zawsze się bałam, że będzie wyglądał jak zakole, ale dzięki wielu bejbikom nie jest źle, a wręcz tworzą one chaos, który pasuje do reszty moich włosów. xD Fajnie tak sobie od czasu do czasu odmienić fryzurę bez podejmowania radykalnych kroków.

Masz śliczne włosy,a zmiana w przedziałku bardzo na plus! Od razu fryzura wygląda ciekawiej i nie tak smutno no i dodałaś swoim włosom trochę objętości. Sama także często korzystam z tego prostego tricku jakim jest przełożenie przedziałka. Niewiele, a jednak działa wręcz doskonale z tym, że ja go zmieniam na drugą stronę
Agatha86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-01, 18:39   #2060
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 020
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
A ta pianka nie ma alkoholu? Bo pianki lubią mieć
Albo ziółka żelu natura siberica mogą tak rozjaśnić i wysuszyć końcówki - na moje włosy nadmiar ziółek tak działa właśnie
Reszta wydaje się ok, przyjrzyj się tej piance i żelowi NS.
Joasia zrobiła mi masakrę na włosach, choć kiedyś kochałam te odżywki
Nie wiem co w piance musi być, by pełniła swoją funkcje, więc skład podam tutaj aqua, propane, butane, PVP, VP/VA, Copolymer, Isobutane, Chitosan, Phenoxyethanol, Polyquaternium-16, Formic Acid, Disodium EDTA, Pq - 4, Methylparaben, Laureth - 4, Cetrimonium - Chloride, perfumy, zapachy. Hexyl Cinnamal, Limonene, Citronellol, Benzyl Salicylate, Butyphenyl Methylpropional, Polyaminopropyl Biguanide.

Co do żelu to fakt... Ma sporo ziół, które rzeczywiście na dłuższą miarę potrafią wysuszyć.


Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Mnie końcówki płowieją od stosowania kosmetyków z gliceryną, czy innym humektantem którego nie lubię szczególnie jako b/s. Ostatnio kupiłam sobie taki krem żeby podkreślać loki, a miał wysoko sorbitol. Na początku września przesuszyłam włosy odżywką z gliceryną i jak po miesiacu udało mi się ogarnąć to zaś ten krem narobił kolejnej szkody.
I teraz końcówki które i tak wyglądały słabo są praktycznie przezroczyste i szpiczaste, podcięłam co nieco ale no straszne włosy się zrobiły. Teraz się trzymam odżywki z loreal z jedwabiem i kwasem mlekowym oraz garniera oleo repair+olejowania i jest lepiej, Nawet nie mam za bardzo czasu potrzymać odżywki dłużej niż 2 minuty, ale olejowanie z garnierem oleo daje radę. Jutro sobie wrzucę jakaś maseczkę, wreszcie
Sorbitol swoją drogą, ale gliceryna? Nie pomyślałabym nigdy, że może się tak po niej dziać.


A ja zaraz pacnę na moje zbyt miękkie, oklapnięte włosiska jakąś proteinową maseczkę. Przekarmiłam je nawilżaczami coś czuję

Edytowane przez Nieszka__
Czas edycji: 2015-10-01 o 18:40
Nieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-01, 20:33   #2061
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Nieszka__ Pokaż wiadomość
Sorbitol swoją drogą, ale gliceryna? Nie pomyślałabym nigdy, że może się tak po niej dziać.


A ja zaraz pacnę na moje zbyt miękkie, oklapnięte włosiska jakąś proteinową maseczkę. Przekarmiłam je nawilżaczami coś czuję
No mnie się tak dzieje, kiedyś byłam tego nieświadoma i strasznie sobie przesuszyłam włosy właśnie gliceryną używając zachwalanych biovaxów (ile razy na wątku marudziłam na te maski ). To już indywidualna sprawa, Anwen na przykład kiedyś wspominała że bardzo lubi aloes, podczas gdy komuś innemu może robić spustoszenie w postaci suchości.
Ja sobie jutro rzucę chyba garniera sleek coś tam, a potem garniera oleo. Polubiłam odżywki z garniera, całkiem fajne są.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 01:12   #2062
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Agatha86 Pokaż wiadomość
Masz śliczne włosy,a zmiana w przedziałku bardzo na plus! Od razu fryzura wygląda ciekawiej i nie tak smutno no i dodałaś swoim włosom trochę objętości. Sama także często korzystam z tego prostego tricku jakim jest przełożenie przedziałka. Niewiele, a jednak działa wręcz doskonale z tym, że ja go zmieniam na drugą stronę
Na drugą stronę też czasem zmieniam, ale rzadko, bo wtedy mi się gorzej układają.

Haha, dziś rozmawiałam na Skypie z rodzicami w spiętych włosach i tata zaczął mnie dopytywać, czemu jestem taka wystrojona, czy mam makijaż czy coś. A ja byłam normalnie ubrana i miałam zero mejkapu. To na pewno ta zmiana przedziałka.

---------- Dopisano o 02:12 ---------- Poprzedni post napisano o 00:24 ----------

O, to jest taka długość włosów jak ja mam, skręt też podobny do mojego i również dziewczyna ma na bok włosy. Ale przód to chyba musiałabym brać na lakier, żeby mi się tak trzymał w górze jak jej, mi zawsze opadają włosy na twarz. Fajnie u niej wygląda kucyk, mnie niestety głowa od takiej fryzury boli. xD Chyba powinnam śledzić jej pomysły na fryzury. ^^
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 01:31   #2063
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ja na skypie od rodziny zawsze słyszę 3 rzeczy: 1. jak mogę być taka blada 2.czy mam anemię i czy byłam zrobić badania 3.że pewnie dziś się nigdzie nie wybieram, skoro jestem tak rozczochrana. I to irytujące bo słyszę to od dziecka, że im się to nie nudzi

krolewna_smieszka - też często noszę taki przedziałek, fajnie wygląda. Mnie się włosy zawsze tak na jedną stronę układają, ciężko mi mieć przedziałek na środku, więc przy bad hair day które miewam zazwyczaj właśnie taki przedziałek zostawiam był też pomocny gdy miałam widoczne zakole.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 06:28   #2064
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
No mnie się tak dzieje, kiedyś byłam tego nieświadoma i strasznie sobie przesuszyłam włosy właśnie gliceryną używając zachwalanych biovaxów (ile razy na wątku marudziłam na te maski ). To już indywidualna sprawa, Anwen na przykład kiedyś wspominała że bardzo lubi aloes, podczas gdy komuś innemu może robić spustoszenie w postaci suchości.
Ja sobie jutro rzucę chyba garniera sleek coś tam, a potem garniera oleo. Polubiłam odżywki z garniera, całkiem fajne są.
Dokladnie.. Raz czytałam u anwen właśnie o aloesie, zachwycona polecialam po odżywkę i kuku było W ogóle zauważyłam że to co u niej się nie sprawdza to u mnie się na pewno sprawdzi hah taki typ
A ja z Garnierem przestałam się chyba lubić coś ten aik nic nie robi.. W ogóle ostatnio nic u mnie szału nie robi
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 09:03   #2065
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Nieszka__ Pokaż wiadomość
Nie wiem co w piance musi być, by pełniła swoją funkcje, więc skład podam tutaj aqua, propane, butane, PVP, VP/VA, Copolymer, Isobutane, Chitosan, Phenoxyethanol, Polyquaternium-16, Formic Acid, Disodium EDTA, Pq - 4, Methylparaben, Laureth - 4, Cetrimonium - Chloride, perfumy, zapachy. Hexyl Cinnamal, Limonene, Citronellol, Benzyl Salicylate, Butyphenyl Methylpropional, Polyaminopropyl Biguanide.

Co do żelu to fakt... Ma sporo ziół, które rzeczywiście na dłuższą miarę potrafią wysuszyć.




Sorbitol swoją drogą, ale gliceryna? Nie pomyślałabym nigdy, że może się tak po niej dziać.


A ja zaraz pacnę na moje zbyt miękkie, oklapnięte włosiska jakąś proteinową maseczkę. Przekarmiłam je nawilżaczami coś czuję
Kurczę, to sama nie wiem. Ale Klaudenc ma rację, źle dobrane nawilżacze mogą zrobić krzywdę - ja zwłaszcza, Klaudenc i Sandra nie znosimy gliceryny Choć ostatnio nawet próbuję odżywki wygładzającej z sylveco, ona coś tam gliceryny ma i jest dobrze

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Dokladnie.. Raz czytałam u anwen właśnie o aloesie, zachwycona polecialam po odżywkę i kuku było W ogóle zauważyłam że to co u niej się nie sprawdza to u mnie się na pewno sprawdzi hah taki typ
A ja z Garnierem przestałam się chyba lubić coś ten aik nic nie robi.. W ogóle ostatnio nic u mnie szału nie robi
Włosy Anwen lubią wiele nawilżaczy jak zauważyłam, a u fal i loczków to różnie z tym może być i właśnie aloes albo gliceryna mogą robić kuku
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 09:05   #2066
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Włosy Anwen lubią wiele nawilżaczy jak zauważyłam, a u fal i loczków to różnie z tym może być i właśnie aloes albo gliceryna mogą robić kuku
I protein a u mnie proteiny to zło nie wiem w czym urok moich włosów, ale ładuje emolienty od dobrych paru lat i im się to nie zmienia jedynie preferowane oleje a jak dam proteiny to do ładu dojść nie mogę już pod prysznicem
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 10:50   #2067
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 020
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

A moje włosy lubią proteinki. Mimo wszystko boję się przeproteinowania, więc maski tego typu stosuję maksymalnie raz w tygodniu. Wczoraj było żółtko + Kallos. Z efektów jestem zadowolona

I bądź tu mądry - każdemu pasuje co innego... Ja nawet przy problemie z wypadającymi włosami sięgnęłam po kozieradkę. Gdzie nie przeczytałam, tam była ona zachwalana. I co? Włosy zaczęły mi wypadać po niej jeszcze bardziej

myszka2020 Mam właśnie zamiar wypróbować coś z serii Sylveco, ale będzie to szampon na dobry początek. Ten pszeniczno - owsiany

Używał ktoś?

Edytowane przez Nieszka__
Czas edycji: 2015-10-02 o 10:53
Nieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 11:41   #2068
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Dokladnie.. Raz czytałam u anwen właśnie o aloesie, zachwycona polecialam po odżywkę i kuku było W ogóle zauważyłam że to co u niej się nie sprawdza to u mnie się na pewno sprawdzi hah taki typ
A ja z Garnierem przestałam się chyba lubić coś ten aik nic nie robi.. W ogóle ostatnio nic u mnie szału nie robi
Ja nie lubię garnierów, jedynie te garnier fructis są ok U mnie nie sprawdza się to co zachwalane - aik, nivea long repair i i te inne zachwalane. Tylko garnier oleo jest w porządku.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 11:51   #2069
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ja uwielbiam aik, a nivei jeszcze nie probowalam Za to gliceryna robi mi krzywde :p
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 12:52   #2070
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Ja nie lubię garnierów, jedynie te garnier fructis są ok U mnie nie sprawdza się to co zachwalane - aik, nivea long repair i i te inne zachwalane. Tylko garnier oleo jest w porządku.
Aik jest dla mnie mega neutralny. Jakby go nie było to efekt uzyskalabym podobny na włosach oleo podobnie zero różnicy.. Wszystko co mi pasowało jeszxze nie dawno teraz nie robi żadnego efektu.. Albo moje włosy doszły do takiego stanu że lepiej wyglądać nie mogą?
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-03 12:42:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:32.