Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-12, 22:22   #181
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

Cytat:
Napisane przez gorzkawa Pokaż wiadomość
zastanawiały mnie także inne formy życia.. bo przecież naukowcy już jawnie mówią, że gdzieś tam we wszechświecie istnieją inne formy organizmów(obcy ) (być może we wszechświecie znalazłaby się ziemia bis, i my na niej (ale to już inna rozkminka) w każdym razie czy te "inne światy" mają również "naszego" Boga?
Dla uproszczenia zakladamy, ze przyjmujesz swiatopoglad jednej z wielkich religii monoteistycznych. W takim wypadku - tak.

Cytat:
Napisane przez tipsiara Pokaż wiadomość
Boga stworzyli ludzie
Raczej: ludzie Boga zabili (w ujeciu Nietzschego).

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość

Wiedzcie, że jest
Bo ktoś musi być
Bo tak łatwiej żyć
W to można uwierzyć
To mozna duzo szybciej dostosowac do swiatopogladu ludzi, ktorzy niezaleznie od faktow trwaja przy swoich opiniach

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Jasne, że tak, ale to co złe, jest zwykle najbardziej widoczne.
Skadze znowu - jak sie chce uderzyc, to sie bat znajdzie. A przeciez - szukajcie, a znajdziecie, proscie a bedzie wam dane.

Cytat:
Napisane przez Lolaa87 Pokaż wiadomość
Mam takie samo zdanie
Nie wierzę, że Bóg istnieje jest taki dobry i miłosierny i nagle zsyła na niewinnych ludzi Hitlera, który zabija niewinnych ludzi - bo Bóg tak chciał?
Oczywiscie, jesli chcesz, to mozesz pisac w jakim temacie sobie zazyczyc, ale warto jednak zapoznac sie z jakimis podstawami tematu o ktorym dyskutujesz, bo pozniej takie kwiatki powstaja.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 23:19   #182
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

Wyrak tchorzliwie sie asekurujesz jakzwykle zreszta. Napisalbys swoje zdanie, swoje refleksje, a nie idziesz na latwizne czepiajac sie innych.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 01:10   #183
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

Cytat:
Napisane przez gorzkawa Pokaż wiadomość
A kiedyś był taki film (nie pamiętam tytułu, może ktoś skojarzy? ), że znajdują kości Chrytusa i okazuje się, że to wszystko była fikcja.. burzą kościoły, wyrywają krzyże, zapanowuje olbrzymi chaos.. pamięta ktoś tytuł???
co czytajac ponizsze wpisy anarchia i bunt nie bylaby taka abstrakcja - bo nawet ci ktorzy twierdza ze nie wierza (ateisci, agnostycy) maja mnostwo komentarzy na temat jak Bog mogl

jesli chodzi o pieklo to w ten sposob zinterpretowala to sztuka i stalo sie to juz symbolika bo nawet slowo 'inferno' ktore znaczy ogien, znaczy rowniez pieklo i rowniez odnosi sie do piekla w religii chrzescijanskiej ale nie sadze zeby dorosli w ten sposob w to wierzyli i w ten sposob to odbierali

jak to jest w innych religiach? skad sie wzial np Allah?
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 10:39   #184
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

http://demotywatory.pl/3640477/Wiec-powiadasz - chyba ktoś nas 'podsłuchał' i stworzył ten demotywator
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 18:18   #185
aniolek99
Zadomowienie
 
Avatar aniolek99
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 1 408
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;3532662]Takie pytanie mi sie nasunęło - skoro Bóg stworzył świat, to kto w takim razie stworzył Boga?

Jeśli kogoś urażę tym pytaniem, przepraszam. Nie takie jest moje zamierzenie. Chcę poznac wasza opinię i tyle. Może trafią się jakieś ciekawe odpowiedzi [/QUOTE]

Człowiek stworzyl Boga.
Bog jest/byl odpowiedzią na wiele zjawisk ,ktorych człowiek nie potriafil wytłumaczyc.
Wiara pomaga ludziom isc przez życie,kiedy dzieje sie cos zlego,szukasz rozwiązania 'u boga'


Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
kto Ci powiedział, że Bóg zesłał Hitlera?

Bog przyczynił sie do tego zła,dlaczego nie uratował ludzi z obozów? Skoro jest wszechmocny czyli wychodzi na to ,ze jest okrutny

Ktos napisała,ze Szatan stworzył Hiltera nie bog ,a w takim razie kto stworzył szatana?
__________________



Edytowane przez aniolek99
Czas edycji: 2012-01-14 o 18:25
aniolek99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 18:39   #186
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

Cytat:
Napisane przez aniolek99 Pokaż wiadomość
Człowiek stworzyl Boga.
Bog jest/byl odpowiedzią na wiele zjawisk ,ktorych człowiek nie potriafil wytłumaczyc.
Wiara pomaga ludziom isc przez życie,kiedy dzieje sie cos zlego,szukasz rozwiązania 'u boga'
Duby smalone i tyle. Twierdzenie, ze wiara jest proba tlumaczenia sobie jakis zjawisk, jest niemal rownie absurdalne jak twierdzenie o wrodzonej sprzecznosci religii z nauka

Cytat:
Napisane przez aniolek99 Pokaż wiadomość
Bog przyczynił sie do tego zła,dlaczego nie uratował ludzi z obozów? Skoro jest wszechmocny czyli wychodzi na to ,ze jest okrutny

Ktos napisała,ze Szatan stworzył Hiltera nie bog ,a w takim razie kto stworzył szatana?
Widze, ze pomimo iz pojecie wolnej woli jest dosyc centralne przynajmniej dla chrzescijanstwa, to jakos niektorzy go nie rozumieja/nie biora pod uwage
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 16:33   #187
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Widze, ze pomimo iz pojecie wolnej woli jest dosyc centralne przynajmniej dla chrzescijanstwa, to jakos niektorzy go nie rozumieja/nie biora pod uwage
No właśnie też tego nie rozumiem, a na ten temat zazwyczaj wypowiadają się ludzie, którzy niewiele ten temat znają. To nie Bóg doprowadza do wojen, tylko ludzie, którzy otrzymali od niego wolną wolę. I na nasze nieszczęście możemy zrobić z nią, co tylko nam się podoba (patrz Hitler), a za to co zrobiliśmy będziemy sądzeni na Sądzie Ostatecznym.

Ta, i Bóg stworzył sobie Szatana, mhm. Na pewno po to, żeby mieć z kim walczyć, jak mu się nudzi. Niektórym przydałoby się poczytać o genezie Szatana, może nie pisaliby takich rzeczy...


A co do Hitlera - Hitler był takim samym człowiekiem jak każdy z nas, zesłanym przez Boga, a jakże, jednak wybory jego wolnej woli były powodowane działaniem Szatana i bum, mamy wojnę.

Edytowane przez 7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Czas edycji: 2012-01-15 o 16:35
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-15, 16:37   #188
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

Nie wiem, jakim cudem religia ma nie być sprzeczna z nauką. Religia, która głosi tezy o zmartwychwstaniu, narodzinach boga-człowieka z matki dziewicy.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 16:45   #189
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Nie wiem, jakim cudem religia ma nie być sprzeczna z nauką. Religia, która głosi tezy o zmartwychwstaniu, narodzinach boga-człowieka z matki dziewicy.
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 16:46   #190
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

Hehe, no właśnie - cudem
Ale cuda chyba pod naukę nie bardzo podpadają, to kwestia wiary.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 16:49   #191
aniolek99
Zadomowienie
 
Avatar aniolek99
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 1 408
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

Cytat:
Napisane przez Bakteryika Pokaż wiadomość
Ta, i Bóg stworzył sobie Szatana, mhm. Na pewno po to, żeby mieć z kim walczyć, jak mu się nudzi. Niektórym przydałoby się poczytać o genezie Szatana, może nie pisaliby takich rzeczy...


A co do Hitlera - Hitler był takim samym człowiekiem jak każdy z nas, zesłanym przez Boga, a jakże, jednak wybory jego wolnej woli były powodowane działaniem Szatana i bum, mamy wojnę.
Czyli kto stworzył szatana?
Skoro wszystko i wszyscy pochodzimy od boga.

Hitler był katolikiem ale tylko na pokaz. Z kosciolem musiał sie dogadywac bo kosciol pomagał mu urzymywac sie u władzy.

hmm ale kto jego (diabla) stworzył, kto stworzył zło skoro ponoć wszystkiemu początek dał bóg??

edit
nauka nie uznaje cudow.
baaa cudów nie ma
__________________



Edytowane przez aniolek99
Czas edycji: 2012-01-15 o 16:51
aniolek99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-15, 16:49   #192
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Nie wiem, jakim cudem religia ma nie być sprzeczna z nauką. Religia, która głosi tezy o zmartwychwstaniu, narodzinach boga-człowieka z matki dziewicy.
A Boga mialyby obowiazywac ograniczenia materii?

Nauka do dzis nie moze wytlumaczyc wielu rzeczy, a sadzac po tym, co sie dzieje obecnie z teoria wzglednosci, to raczej dalej do tego wyjasnienia niz blizej. Tym bardziej nie powinno chyba nikogo dziwic, ze np. moga byc byty, ktore nie beda podlegac prawom rzadzacymi materia, nawet gdy te prawa beda juz doglebnie zbadane.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 17:29   #193
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

Ponieważ vixen wytoczyła ciężki Kaliber to i ja się wypowiem.

Wierzę w Boga, ale nie katolickiego. Znam Biblię, pisana według mnie symbolicznie, kto chce dostrzeże drugie dno. Całkiem dobra księga, jeżeli się myśli, gdy się ją czyta. Niestety Kościół Katolicki zrobił z niej marny użytek. To moje zdanie.
Według mnie Boga nikt nie stworzył. On jest po prostu wyższą materią. Ani kobietą, ani mężczyzną. Jest kimś, z rodzaju ogrodnika, który rzucił ziarno na ziemię. Co z tego ziarenka będzie, czy zakiełkuje? To już "brocha" ziarenka.
Uważam, że nie ma grzechów. Są czyny moralnie złe, ale nikt nas za nie nie będzie karał. Wszyscy przychodzimy tu, by się czegoś nauczyć i tyle razy, ile to konieczne. Wierzę w reinkarnacje. Wierzę też, że człowiek powołany jest do czynienia dobra. Oczywiście "czynienie dobra" to enigmatyczne określenie. Jak je rozumiem?
Wszyscy popełniamy dobre i złe czyny w rozumieniu ludzkiej moralności. W rzeczywistości chodzi o to, byśmy coś pojęli, wyciągnęli ze wszystkiego naukę. Nikt nas za nasze życie nie będzie sądził. Jak dobrzy, wyrozumiali rodzice :"To twoje oceny, uczysz się dla siebie". Tak też jest z Bogiem. "Nauczyłeś się, jak wyzwolić się z syndromu ofiary, witaj z powrotem".
Drugie, co mi się nasuwa na myśl: Miałam kiedyś wykłady z jednym z najmądrzejszych ludzi, jakich poznałam w życiu. Wyjaśnił, że pojęcie dobra dla każdego jest czymś innym. I św. Tomasz chciał dobrze i Hitler też chciał dobrze. To może niektórych zszokować, ale tak. Hitler miał inne pojęcie dobra. On serio myślał, że najlepiej będzie, jak zapanuje rasa aryjska.
Od tego my mamy rozum, wolną wolę, by stwierdzać, czyje rozumienie dobra odpowiada nam. A jakieś piekło i niebo to dla mnie bajki. Bóg nie ingeruje w naszą wolną wolę, a ponadto dał nam rozum i intuicję. Hitler doszedł do władzy legalnie. Iluż ludzi musiało wtedy zapomnieć o rozumie, intuicji i przyjąć, że "dobro, którego chce Hitler" jest właściwym dobrem?
No, takie tam moje rozkminy, o filozofię zahaczające. Oczywiście tylko moje zdanie. Ja się tylko uśmiecham, jak ktoś mi mówi, że Bogu się nie podoba to, czy tamto i mnie za to będzie chciał ukarać. Gdyby tak było, musiałabym uznać, że ma zadatki na toksycznego rodzica. Normalny rodzic chce, by dziecko samo dokonywało wyborów. Tylko ono za to ucierpi. No, ale w końcu czegoś się nauczy. Pozdrawiam
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 18:11   #194
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

Nawet jeśli Boga nie obowiązywałyby ograniczenia materii, to wiara w to, że się interesuje ludzkim życiem, tak głęboko, że nawet obchodzi go sfera seksualna, to już moim zdaniem wymysł czysto ludzki, takie uczłowieczanie Boga, nadawanie mu cech według potrzeb w danym czasie czy miejscu, bo inny jest Bóg katolicki, a inny Allah, w innego mzimu wierzą w Afryce.

Jak ja bym zaczeła głosić, że zaszłam w ciążę bez ingerencji mężczyzny, to zapewne szybki trafiłabym do psychiatryka i tylko tam inni pacjenci by mi uwierzyli , a jednak ludzie wierzą, że takowe wydarzenie miało miejsce 2 tysiące lat temu, bo gdzieś jest tak napisane i w niektórych kręgach jest wielkie oburzenie, że ktoś nie bardzo może w to uwierzyć - zawsze mnie ten paradoks dziwił.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 19:19   #195
aniolek99
Zadomowienie
 
Avatar aniolek99
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 1 408
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość

Jak ja bym zaczeła głosić, że zaszłam w ciążę bez ingerencji mężczyzny, to zapewne szybki trafiłabym do psychiatryka i tylko tam inni pacjenci by mi uwierzyli , a jednak ludzie wierzą, że takowe wydarzenie miało miejsce 2 tysiące lat temu, bo gdzieś jest tak napisane i w niektórych kręgach jest wielkie oburzenie, że ktoś nie bardzo może w to uwierzyć - zawsze mnie ten paradoks dziwił.
2 tys lat temy ,ludzie byli głupi.
Ciezko było udowodnic pewne zjawiska ,to wciskali innym kit ,ze to sprawa boga
Kiedys uwazano ,ze burza (pioruny) to gniew bogow.
Nie ma cudów,duchów,zycia po zyciu'



Wiara słuzy do do zapychania dziur w swojej niewiedzy.
__________________


aniolek99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 19:47   #196
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

A ja tylko napiszę, że miło zobaczyć swój wątek sprzed 5 lat - odkopany
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 19:49   #197
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

A doszłaś przez te 5 lat do jakichś odkrywczych wniosków czy nadal wiesz, ze nic nie wiesz ?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 19:55   #198
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

Nie, nie doszłam, liczyłam że Wizażanki coś wyjaśnią a tu nic
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 20:09   #199
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

Zapytaj Wyraka, on wie wszystko
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-15, 20:24   #200
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Drugie, co mi się nasuwa na myśl: Miałam kiedyś wykłady z jednym z najmądrzejszych ludzi, jakich poznałam w życiu. Wyjaśnił, że pojęcie dobra dla każdego jest czymś innym. I św. Tomasz chciał dobrze i Hitler też chciał dobrze. To może niektórych zszokować, ale tak. Hitler miał inne pojęcie dobra. On serio myślał, że najlepiej będzie, jak zapanuje rasa aryjska.
Faktycznie szalenie madre to Bez obrazy, ale wg mnie to trzeba chciec sie dopatrzec w takich (absurdalnych) relatywizacjach glebi.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Nawet jeśli Boga nie obowiązywałyby ograniczenia materii, to wiara w to, że się interesuje ludzkim życiem, tak głęboko, że nawet obchodzi go sfera seksualna, to już moim zdaniem wymysł czysto ludzki, takie uczłowieczanie Boga, nadawanie mu cech według potrzeb w danym czasie czy miejscu, bo inny jest Bóg katolicki, a inny Allah, w innego mzimu wierzą w Afryce.
Nie no, Twoje prawo do uwazania/wierzenia w co Ci pasuje przeciez.

Cytat:
Napisane przez aniolek99 Pokaż wiadomość
2 tys lat temy ,ludzie byli głupi.
Ciezko było udowodnic pewne zjawiska ,to wciskali innym kit ,ze to sprawa boga
Kiedys uwazano ,ze burza (pioruny) to gniew bogow.
Nie ma cudów,duchów,zycia po zyciu'

Wiara słuzy do do zapychania dziur w swojej niewiedzy.
Nie bede sie wiecej produkowac, bo i po co:
Duby smalone i tyle. Twierdzenie, ze wiara jest proba tlumaczenia sobie jakis zjawisk, jest niemal rownie absurdalne jak twierdzenie o wrodzonej sprzecznosci religii z nauka
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 20:40   #201
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Faktycznie szalenie madre to Bez obrazy, ale wg mnie to trzeba chciec sie dopatrzec w takich (absurdalnych) relatywizacjach glebi.



Nie no, Twoje prawo do uwazania/wierzenia w co Ci pasuje przeciez.



Nie bede sie wiecej produkowac, bo i po co:
Duby smalone i tyle. Twierdzenie, ze wiara jest proba tlumaczenia sobie jakis zjawisk, jest niemal rownie absurdalne jak twierdzenie o wrodzonej sprzecznosci religii z nauka
Mnie to nie obraża, ale mogę przekazać profesorowi Twoje zdanie. To, że dla Ciebie coś jest absurdalne, to nie znaczy, że jest takie w istocie.

I znowuż. Dla Ciebie wiara to coś innego. Dla kogoś innego to jest właśnie próba tłumaczenia sobie jakichś zjawisk. Przecież religia katolicka np. jest w pewnym sensie sprzeczna z nauką. Chociażby dzieworództwo Maryi. Owszem, za pomocą alkoholu przeprowadzono eksperyment, gdzie komórka jajowa myszy zaczęła się samoistnie dzielić i taka mysz mogła "począć bez grzechu". Problem w tym, że tę komórkę trzeba było umieścić w roztworze alkoholu i później myszy wszczepić, no i za każdym razem był to zarodek żeński. Jezus nie miał więc prawa narodzić się z dziewicy bez ingerencji męskiego nasienia, gdyż to jest sprzeczne z nauką.
Po drugie, naukowcy obliczają wiek Ziemi na miliony lat i uważają, że ewolucja istnieje. Religia każe ludziom wierzyć, że świat ma ok. 6 tys. lat, a ewolucja to mit.
Wybacz, ale dla mnie absurdalne jest nie dostrzegać tych sprzeczności. Oczywiście rozumiem Wyraku, że wierzysz, ja również w Boga wierzę, ale Twoje "to absurd! to absurd!" jest irytujące i wskazuje na megalomanię. Pozdrawiam.


---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Zapytaj Wyraka, on wie wszystko
Wyrak wszystkiego nawet o sobie nie wie. Wszak "tyle wiemy o sobie, na ile nas sprawdzono"
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 20:43   #202
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

Religia jest próbą tłumaczenia sobie zjawisk, szukania sensu na swiecie, bo po co Grekom było tyle bóstw potrzebnych?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 20:47   #203
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Religia jest próbą tłumaczenia sobie zjawisk, szukania sensu na swiecie, bo po co Grekom było tyle bóstw potrzebnych?
Masz rację. Dodatkowo ciekawym zagadnieniem na temat kreacji Boga w oczach ludzi są rozważania Nietzschego. Grecy czy Rzymianie będąc swego czasu narodami silnymi mieli też silnych bogów, pragnących ofiar i wojen. A my mamy pokojowego Boga, który jest miłością. No i oczywiście daje sprawiedliwość, bo tego nam na świecie brakuje.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 21:03   #204
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Mnie to nie obraża, ale mogę przekazać profesorowi Twoje zdanie. To, że dla Ciebie coś jest absurdalne, to nie znaczy, że jest takie w istocie.
Nie no, bez zartow - to ze ktos chce "dobra danej grupy" nie oznacza, ze "chce dobra", szczegolnie kiedy jest wyrazne zalozenie, ze ma sie to odbywac czyims innym kosztem.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Przecież religia katolicka np. jest w pewnym sensie sprzeczna z nauką.
Skadze znowu - to, ze przy boskiej interwencji mozna by bylo np. ominac prawo grawitacji, nie oznacza, ze grawitacji nie ma i ktokolwiek bedzie kwestionowal to prawo.

Jak na religie, ktora jest sprzeczna z nauka, to strasznie duzo zakladala i prowadzila szkol wszystkich stopni.

Zreszta, dzisiaj Kosciol Rzymskokatolicki jest zapewne najwieksza instytucja na swiecie w dziedzinie ilosci prowadzonych szkol (pewnie kilka panstwa prowadzi wiecej, ale instytucje niepanstwowe juz nie), co czyni to twierdzenie dosyc zabawnym

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Po drugie, naukowcy obliczają wiek Ziemi na miliony lat i uważają, że ewolucja istnieje. Religia każe ludziom wierzyć, że świat ma ok. 6 tys. lat, a ewolucja to mit.
Jak religia ? Bo pisalas wczesniej o katolickiej, a KRK nic takiego nie kaze ludziom wierzyc.

Jako, ze sie wyrazasz skrajnie nieprecyzyjnie, to sie na chwile zatrzymam nad ta ewolucja. Ewolucji nikt nie kwestionuje, bo gdyby np. nie bylo ewolucji, to pula genow bylaby taka sama z pokolenia na pokolenie, a oczywiscie, ze nie jest.

Natomiast jesli chodzi o tzw. "teorie ewolucji Darwina", to zupelnie slusznie, jesli ktos ma do niej watpliwosci/odrzuca ja, tyle, ze do tego nie trzeba mieszac religii, bo to jest po prostu dalekie od naukowego potwierdzenia.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Wybacz, ale dla mnie absurdalne jest nie dostrzegać tych sprzeczności. Oczywiście rozumiem Wyraku, że wierzysz, ja również w Boga wierzę, ale Twoje "to absurd! to absurd!" jest irytujące i wskazuje na megalomanię. Pozdrawiam.
Co to zdania Twojego wykladowcy, to juz wyzej napisalem. Co do twierdzenia o sprzecznosci KRK z nauka - no a jak to inaczej okreslic, niz jako absurd, w momencie gdy ta instytucja prowadzi tysiace, jesli nie dziesiatki tysiecy szkol wszystkich stopni na calym swiecie ?


Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Masz rację. Dodatkowo ciekawym zagadnieniem na temat kreacji Boga w oczach ludzi są rozważania Nietzschego. Grecy czy Rzymianie będąc swego czasu narodami silnymi mieli też silnych bogów, pragnących ofiar i wojen. A my mamy pokojowego Boga, który jest miłością. No i oczywiście daje sprawiedliwość, bo tego nam na świecie brakuje.
Nie no, Grecy to byli bardzo silni. Zawojowali kilka kontynentow pewnie
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.

Edytowane przez Wyrak
Czas edycji: 2012-01-15 o 21:06
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 21:07   #205
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

To po co Twoim zdaniem ludziom religia, bo chyba oczywiste, że jakieś funkcje jednak spełnia i odpowiada na ludzkie zapotrzebowanie, np. na lęk przed śmiercią.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 21:22   #206
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie no, bez zartow - to ze ktos chce "dobra danej grupy" nie oznacza, ze "chce dobra", szczegolnie kiedy jest wyrazne zalozenie, ze ma sie to odbywac czyims innym kosztem.


Jak na religie, ktora jest sprzeczna z nauka, to strasznie duzo zakladala i prowadzila szkol wszystkich stopni.


Zreszta, dzisiaj Kosciol Rzymskokatolicki jest zapewne najwieksza instytucja na swiecie w dziedzinie ilosci prowadzonych szkol (pewnie kilka panstwa prowadzi wiecej, ale instytucje niepanstwowe juz nie), co czyni to twierdzenie dosyc zabawnym



Jak religia ? Bo pisalas wczesniej o katolickiej, a KRK nic takiego nie kaze ludziom wierzyc.


Jako, ze sie wyrazasz skrajnie nieprecyzyjnie, to sie na chwile zatrzymam nad ta ewolucja. Ewolucji nikt nie kwestionuje, bo gdyby np. nie bylo ewolucji, to pula genow bylaby taka sama z pokolenia na pokolenie, a oczywiscie, ze nie jest.

Natomiast jesli chodzi o tzw. "teorie ewolucji Darwina", to zupelnie slusznie, jesli ktos ma do niej watpliwosci/odrzuca ja, tyle, ze do tego nie trzeba mieszac religii, bo to jest po prostu dalekie od naukowego potwierdzenia.




Co to zdania Twojego wykladowcy, to juz wyzej napisalem. Co do twierdzenia o sprzecznosci KRK z nauka - no a jak to inaczej okreslic, niz jako absurd, w momencie gdy ta instytucja prowadzi tysiace, jesli nie dziesiatki tysiecy szkol wszystkich stopni na calym swiecie ?




Nie no, Grecy to byli bardzo silni. Zawojowali kilka kontynentow pewnie
Pisałam, że "chcieli dobrze" czyli w domyśle, że było to dobro w ich rozumieniu. Dla Hitlera "dobro" to panowanie rasy aryjskiej. Nigdzie nie napisałam, że chcieli wszystkim zrobić dobrze.

To mnie bardzo cieszy, ale nadal sprzeczne z nauką jest dzieworództwo kobiety, z którego powstaje syn.

W żadnym wypadku. Po prostu stwierdziłeś, że religia nie jest sprzeczna z nauką. Niestety czasami jest w niektórych założeniach. Rozumiem, że Twoje zdanie jest inne, ale moje jest takie. Według mnie sprzecznością jest, że znikąd pojawili się ludzie w takiej postaci, jak znamy dziś. Ewolucja zakłada bowiem, że powstali inaczej. Chyba, że przyjmiemy to za symbolikę.

Takie rewelacje słyszę od księży.

Chodziło mi o to, że żaden gatunek nie wziął się na Ziemi ot tak. Najpierw były jednokomórkowce, później jakieś tam żyjątka wodne, płazy, gady, ptaki, ssaki. Ssaki coraz większe, aż wreszcie był człowiek.

Czy jeżeli Wiara Jedi zacznie prowadzić szkoły, to mam uznać, że ta religia nie jest sprzeczna z nauką?

Swego czasu Grecy jak na tamte warunki byli silni.


---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

Tak a propos tej sprzeczności --> tu jest ciekawy artykuł http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,658 vixen, polecam
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 21:30   #207
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

Dla mnie to oczywiste, że jest sprzeczna, w końcu religia to kwestia WIARY, a nie wiedzy.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 21:33   #208
aniolek99
Zadomowienie
 
Avatar aniolek99
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 1 408
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
To po co Twoim zdaniem ludziom religia, bo chyba oczywiste, że jakieś funkcje jednak spełnia i odpowiada na ludzkie zapotrzebowanie, np. na lęk przed śmiercią.
Wiara= nadzieja
Religia daje siłe ,łatwiej sie modlic za bliskich ,niz działac...
Ludzie boją sie smierci ,a religia obiecuje zycie wieczne.Jestes dobry ,nie grzeszysz idziesz do nieba ,ale jeden ruch przeciwko bogu i... smazysz sie w piekle
Pozatym ludzie nie chcą brac odpowiedzialnosci za swoje zycie/czyny

vixen - oczywiscie ,ze tak
Jedna wielka SPRZECZNOSC
Ja naleze do grona osob ktore zeby uwierzyc muszą doświadczyć..,a wiara w boga nigdy mnie nie przekona za duzo sprzecznosci ,za mało logiki, bóg chrześcijański wcAle nie jest dobry.
__________________



Edytowane przez aniolek99
Czas edycji: 2012-01-15 o 21:35
aniolek99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 22:01   #209
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
To po co Twoim zdaniem ludziom religia, bo chyba oczywiste, że jakieś funkcje jednak spełnia i odpowiada na ludzkie zapotrzebowanie, np. na lęk przed śmiercią.
Wg mnie masz zupelnie bledne zalozenie - ze wiara ma spelniac jakies okreslone dorazne zadanie.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Pisałam, że "chcieli dobrze" czyli w domyśle, że było to dobro w ich rozumieniu. Dla Hitlera "dobro" to panowanie rasy aryjskiej. Nigdzie nie napisałam, że chcieli wszystkim zrobić dobrze.
No i stad te relatywizowanie jest absurdalne wg mnie.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
To mnie bardzo cieszy, ale nadal sprzeczne z nauką jest dzieworództwo kobiety, z którego powstaje syn.
Jesli nie ma w tym wypadku ingerencji sil transcendentalnych, to i owszem.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
W żadnym wypadku. Po prostu stwierdziłeś, że religia nie jest sprzeczna z nauką. Niestety czasami jest w niektórych założeniach. Rozumiem, że Twoje zdanie jest inne, ale moje jest takie. Według mnie sprzecznością jest, że znikąd pojawili się ludzie w takiej postaci, jak znamy dziś. Ewolucja zakłada bowiem, że powstali inaczej. Chyba, że przyjmiemy to za symbolikę.
A co ma do rzeczy, co zaklada teoria ewolucji Darwina? To tylko jedna z, do tego nie potwierdzona dowodami teoria, na jakiej podstawie to ma niby warunkowac zgodnosc badz nie czegokolwiek z nauka?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Takie rewelacje słyszę od księży.
Fajnie, ale tego typu anegdoty nie maja zadnego znaczenia w dyskusji, chyba zdajesz sobie z tego sprawe?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Chodziło mi o to, że żaden gatunek nie wziął się na Ziemi ot tak. Najpierw były jednokomórkowce, później jakieś tam żyjątka wodne, płazy, gady, ptaki, ssaki. Ssaki coraz większe, aż wreszcie był człowiek.
A jak to jest opisane w Ks. Rodzaju ?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Czy jeżeli Wiara Jedi zacznie prowadzić szkoły, to mam uznać, że ta religia nie jest sprzeczna z nauką?
Jesli beda odpowiednio akredytowani i beda spelniac wymagania programowe, to czemu nie?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Swego czasu Grecy jak na tamte warunki byli silni.
To akurat nieistotne dla tematu, ale - nie bardzo. Byla grupka panstw miast na stosunkowo niewielkim terenie. Spucizna kulturowa, owszem, spora, ale wplywy polityczne i ich zasieg bardzo ograniczone.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 22:54   #210
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Czy za trudno nam się pogodzić po prostu z brakiem sensu, że jako ludzkość dorabiamy sobie mnóstwo teorii wyjaśniających, gdzie dużą rolę odgrywają przeróżne istoty nadprzyrodzone i wszechmogące?
Myślę, że trafiłaś w sedno — człowiek bardzo potrzebuje sensu życia.
Religia go daje. Daje też nadzieję na to, że w Niebie wszyscy ludzie będą sprawiedliwie osądzeni, na co na ziemi nie szans, daje nadzieję na to, że po śmierci będzie kolejne życie (tym razem idealne, spokojne i bezpieczne, bez obawy o kolejną śmierć*), a przecież większość ludzi boi się śmierci, rozstania z bliskimi itd.

*Czy w ogóle w jakiejś religii jest motyw śmierci po śmierci? Czy we wszystkich religiach, w których istniej życie po życiu, owo życie po życiu jest tym ostatecznym? Pewnym i szczęśliwym?
Ech, od razu mi się przypomina książka „Bracia lwie serce” Astrid Lindgren

Cytat:
Napisane przez aniolek99 Pokaż wiadomość
Wiara= nadzieja
Religia daje siłe ,łatwiej sie modlic za bliskich ,niz działac...
Ludzie boją sie smierci ,a religia obiecuje zycie wieczne.Jestes dobry ,nie grzeszysz idziesz do nieba ,ale jeden ruch przeciwko bogu i... smazysz sie w piekle
Pozatym ludzie nie chcą brac odpowiedzialnosci za swoje zycie/czyny
Zgadzam się z tym Poza stwierdzeniem, że wiara=nadzieja. Ja mam nadzieję (naprawdę ogromną), a nie mam nawet najmniejszej wiary.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:25.