Pożyteczne porady domowe - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-03, 23:22   #181
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
jesli mam buty, które troche mnie cisną, to do woreczka strunowego nalewam wode, dokladnie zamykam. Wkladam taka wode do buta, a but to zamrazalki na okolo 24h. Z wody sie zrobi lód, który rozpycha but.
sorrki, ale posmialam sie z butow w zamrazalce, wyobrazilam sobie mine tzta ktory siega po lod, a znajduje moje szpile
ale zapamietam, bo mam kilka 'bardzo wygodnych' butow, ciut uwierajacych
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 05:10   #182
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Gdzieś czytałam, że chlor niszczy strukturę sztucznej tkaniny i takie wybielanie to jednorazowa sprawa - przy powtarzaniu firany zamiast wybielić się żółkną bardziej.
zawsze tak robię i nie zauważyłam negatywnych rezultatów.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 08:14   #183
pavett
Zadomowienie
 
Avatar pavett
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Okolice Lbl
Wiadomości: 1 324
GG do pavett
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
oj ja już sie zawiodłam na niby dobrym płynie do mycia szyb ze spryskiwaczem
( zawsze na początku zmywam najgrubszy brud wodą z jakimkolwiek płynem,)
Jest ich sporo na rynku, metodą prób i błędów trzeba odnaleźć swoją firmę
ale w razie "w" to reasumując można sie posiłkować przy myciu szklanych powierzchni:
- esencja herbaty (proszę o dokładniejsze wskazówki, proporcje)
- woda z octem - ja stosuję proporcje 1:1
- samochodowy zimowy płyn do spryskiwaczy
-denaturat
- o czyms zapomniałam ?

aha do polerowania na samym końcu mozna użyc:
- ściereczki bawełniane
-ręczniki papierowe (mój faworyt)
-gazety (tego nie próbowałam osobiście)
-rajstopy (tego też nie)
-ircha

to pozostaje tylko dodać szczere chęci do umycia


Ja okna myję cebulą, przekrawam ją smaruję okno i poleruję recznikiem papierowym i nie ma smug i pięknie się błyszczą.


A co do prania firan ja zawsze do prania razem z proszkiem wsypuje opakowanie proszku do pieczenia i są bielutkie.

Dywan piorę pastą bhp rozpuszczona w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do płukania, a do szorowania używam starej firanki pociętej na kawałki( tylko takiej sztucznej nie mam pojecia jak się ten materiał nazywa tzn. miałam ale zapomniałam, ale chodzi o taką jak kiedyś królowały)

Do chlebaka wkładam połówkę jabłka które co jakiś czas wymieniam pieczywo jest dłużej świeże.

Co do lakieru do włosów używam go też do czyszczenia ALUMINIOWYCH felg w samochodzie są czyściutkie i błyszczące

Do odtykania rur kanalizacyjnych czy syfonów używam boraksu i wrzątku

Plam z trawy pozbywam się z pomocą spirytusu, plamę przecieram a gdy zniknie płuczę w zimnej wodzie

W przypadku choroby lokomocyjnej dobrze jest przed podróżą zjeść trochę imbiru( na moją starszą córę działa lepiej niz "aptekowe" specyfiki)
__________________
Każdemu zdarza się być głupcem
Przynajmniej przez pięć minut dziennie.Mądrość polega na tym, by nie przekroczyć tego limitu.
pavett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 08:38   #184
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Seona ale ja ten płaski mop kupiłam, nie ten wirujący
Już dawna używam płaskich mopów moim zdaniem lepiej domywają wszystkie kąty i brzegi niz te okrągłe, ale szmatki trzeba wyciskać ręcznie, co w przypadku tych długich pow. 60 cm z długim włosem zajmuje sporo czasu i siły

Plamy po antyprespirancie o ile pamietam dziewczyny pisały, że schodzą po soli i sodzie

Co do płaskich mopów to myje też nimi ściany wyłożone kafelkami tylko trzeba mocno wyciskać

Ja też nigdy nie odważyłam się namaczać firan w ACE, ale skoro niektóre i tak na nic nie reagują to chyba warto spróbować

Dzięki wszystkim za porady i czekamy na następne

Niegdzie nie mogę kupic amoniaku a podobno wystarczy zalać wrzątkiem, wstawic do piekarnika i te wszystkie przypalenia schodzą - wiecie coś na ten temat?

a borax gdzie kupujecie ?
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 09:56   #185
Kociaak
Wielce Szanowna Pani
 
Avatar Kociaak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 109
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Pavett, zdradź więcej szczegółów co do tych alufelg proszę Kupiłam sobie ostatnio komplet i muszę je doprowadzić do porządku, a płyn do alufelg, który mam, to można sobie o kant tyłka potłuc...
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiąż się z człowiekiem, z jego charakterem, dobrocią, uczciwością, zasadami, tym, czy Ci się jego oczy i uśmiech podobają.


Nie palę od 15.03.2015


"Traciliśmy czas bez siebie"
19.02.2016 17.02.2017 1.09.2018



Nick pochodzi z komiksu KokoArt "Wiśnia"
Kociaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 11:02   #186
pavett
Zadomowienie
 
Avatar pavett
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Okolice Lbl
Wiadomości: 1 324
GG do pavett
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
Seona ale ja ten płaski mop kupiłam, nie ten wirujący
Już dawna używam płaskich mopów moim zdaniem lepiej domywają wszystkie kąty i brzegi niz te okrągłe, ale szmatki trzeba wyciskać ręcznie, co w przypadku tych długich pow. 60 cm z długim włosem zajmuje sporo czasu i siły

Plamy po antyprespirancie o ile pamietam dziewczyny pisały, że schodzą po soli i sodzie

Co do płaskich mopów to myje też nimi ściany wyłożone kafelkami tylko trzeba mocno wyciskać

Ja też nigdy nie odważyłam się namaczać firan w ACE, ale skoro niektóre i tak na nic nie reagują to chyba warto spróbować

Dzięki wszystkim za porady i czekamy na następne

Niegdzie nie mogę kupic amoniaku a podobno wystarczy zalać wrzątkiem, wstawic do piekarnika i te wszystkie przypalenia schodzą - wiecie coś na ten temat?

a borax gdzie kupujecie ?

MAMA ja amoniak kupuję w sklepie spożywczym a co do piekarnika to na przypalone plamy posypuję solą włączam piekarnik i czekam az sól zrobi sie brazowa potem ręcznikiem papierowym wycieram i czyszczę normalnie mleczkiem

Borax kupuję w aptece, ale na allegro też go dostaniesz

Kociaak aby"alu" doprowadzić sobie do ładu kup sobie taka pastę z cząsteczkami srebra do czyszczenia właśnie srebnych wyrobów w sklepie jubilerskim a potem za każdym razem pryskam lakierem do włosów i poki jeszcze nie zaschnie szoruję irchą.Ale mój ślubny uświadomił też że ważne jest to czy te felgi masz lakierowane czy nie.

Dobrym sposobem na felgi jest też umycie ich zwykłym "Ludwikiem"( tudzież innym płynem)potem zmywaczem antysilikonowym, na końcu pasta Tempo.
Mam nadzieje że choć trochę Ci pomogłam
__________________
Każdemu zdarza się być głupcem
Przynajmniej przez pięć minut dziennie.Mądrość polega na tym, by nie przekroczyć tego limitu.
pavett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 04:00   #187
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
Niegdzie nie mogę kupic amoniaku a podobno wystarczy zalać wrzątkiem, wstawic do piekarnika i te wszystkie przypalenia schodzą - wiecie coś na ten temat?
Ja - pierwszy raz słyszę . A co z zapachem ?

Cytat:
Napisane przez pavett Pokaż wiadomość
na końcu pasta Tempo.
To ta pasta :
http://www.kongi.pl/druchema-origina...ium-p-363.html
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-05, 07:24   #188
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Podobno zapach amoniaku szybko się ulatnia
kiedys w każdym spożywczym można go było kupić teraz nie mogę trafic

Dzisiaj dzień sprzątania - dużo siły wszystkim życzę
mop nadal nie przyszedł z nowym sprzętem jakos łatwiej sprzątać, trudno
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 07:32   #189
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Na mnie nie zadziałało
Zdesperowana byłam, więc spróbowałam

A może znacie jakiś cudowny sposób na usunięcie plam po antyperspirancie z czarnych ubrań?
To będę musiała zgłosić jej do reklamacji ;]

Dziewczyny, może Wy mi pomożecie.
Ostatnio mój kocur (kastrowany) miał zapalenie pęcherza. Co się wiąże z tym że chcąc, nie chcąc zalał mi mieszkanie (na szczęście tylko gdzie są panele i kafelki). Znacie jakiś sposób na szybsze pozbycie się zapachu? Bo podłogę zmywałam już ze 2 razy, mieszkanie wywietrzyłam, a mam wrażenie że jeszcze czuć. (boję się pomyśleć co by było, gdyby znaczył teren nie będąc kastratem )
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski

Edytowane przez Beczka Soli
Czas edycji: 2012-05-05 o 07:34
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 08:35   #190
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez Beczka Soli Pokaż wiadomość
To będę musiała zgłosić jej do reklamacji ;]

Dziewczyny, może Wy mi pomożecie.
Ostatnio mój kocur (kastrowany) miał zapalenie pęcherza. Co się wiąże z tym że chcąc, nie chcąc zalał mi mieszkanie (na szczęście tylko gdzie są panele i kafelki). Znacie jakiś sposób na szybsze pozbycie się zapachu? Bo podłogę zmywałam już ze 2 razy, mieszkanie wywietrzyłam, a mam wrażenie że jeszcze czuć. (boję się pomyśleć co by było, gdyby znaczył teren nie będąc kastratem )
podobno ocet zwalczy ten smród
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 08:52   #191
Dagusiac
Zakorzenienie
 
Avatar Dagusiac
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Konin/Toruń
Wiadomości: 5 566
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Dziewczyny amoniak ostatnio widziałam w sklepie AGD oraz w budowlanym

Sposób na pachnący odkurzacz (może ktoś pisał, ale nie prześledziłam całego wątku) - spryskujemy płatki kosmetyczne odrobiną ulubionych perfum i wciągamy. Ulatnia się delikatny zapach.
__________________
"Nigdy wcześniej nie interesowali mnie niebieskoocy blondyni, ale Pan Idealny nigdy nie zjawia się w postaci jaką sobie wymarzyłyśmy"
Dagusiac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-05, 09:36   #192
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Pożyteczne porady domowe

na pewno kawa naturalna mielona neutralizuje zapach i soda, ale jak to użyć do podłogi ... moze zaparzyć mocna i taki ekstrakt dodać do mycia?
albo wysypać na podłogę a po jakimś czasie poodkurzać

chciałam jeszcze zareklamować spray do odświezania WC febreze na prawde skutecznie neutralizuje nieprzyjemne zapachy

zaraz będę odkurzała wypróbuje odświezajace waciki

edit:
waciki działają

i zobaczcie co znalazłam :

"Pomoc mężczyzny w pracach domowych, opiece nad dziećmi i zakupach nie tylko cementuje związek małżeński, ale zmniejsza dwukrotnie ryzyko rozwodu - dowodzą angielscy uczeni. "

Panowie do pracy

Edytowane przez _MAMA_
Czas edycji: 2012-05-05 o 09:59
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 10:59   #193
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
na pewno kawa naturalna mielona neutralizuje zapach i soda, ale jak to użyć do podłogi ... moze zaparzyć mocna i taki ekstrakt dodać do mycia?
albo wysypać na podłogę a po jakimś czasie poodkurzać

chciałam jeszcze zareklamować spray do odświezania WC febreze na prawde skutecznie neutralizuje nieprzyjemne zapachy

zaraz będę odkurzała wypróbuje odświezajace waciki

edit:
waciki działają

i zobaczcie co znalazłam :

"Pomoc mężczyzny w pracach domowych, opiece nad dziećmi i zakupach nie tylko cementuje związek małżeński, ale zmniejsza dwukrotnie ryzyko rozwodu - dowodzą angielscy uczeni. "

Panowie do pracy
Cytat rządzi

Moim zdaniem spokojnie można rozsypać sodę na podłodze i zostawić na noc. Kawa super neutralizuje zapachy w lodówce (trzymam małą miseczkę na półce), ale nie wiem jak sobie poradzi z zapachem na podłodze. Zawsze można spróbować i kupić paczkę najtańszej mielonej i rozsypać na płytkach umytych wcześniej wodą z octem.

Od zawsze mam koty i wiem jaki smrodek potrafią zostawić jak się zsiusiają w domu - dlatego moje dachowce stacjonują głównie w garażu, bo mama nie znosi kociego zapachu i sierści w domu. A skubana wyczuwa ten zapach z daleka.


Dzień sprzątania... taaa... ja sprzątam cały długi weekend to w domu, to w ogrodzie... a spektakularnych efektów nie widzę. Dzisiaj na dzień dobry dostałam polecenie pt. umyj naczynia, odkurz i umyj podłogi. No to chyba czas się zabrać za porządki
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 21:56   #194
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez Dagusiac Pokaż wiadomość
Sposób na pachnący odkurzacz (może ktoś pisał, ale nie prześledziłam całego wątku) - spryskujemy płatki kosmetyczne odrobiną ulubionych perfum i wciągamy. Ulatnia się delikatny zapach.
oo, nie wiedziałam, też wypróbuję

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
"Pomoc mężczyzny w pracach domowych, opiece nad dziećmi i zakupach nie tylko cementuje związek małżeński, ale zmniejsza dwukrotnie ryzyko rozwodu - dowodzą angielscy uczeni. "

Panowie do pracy
ooo, a my sami na to wpadliśmy jak mąż zaczyna się podwalać do mnie i podlizywać, to sprząta mieszkanie na glanc, zabiera dzieci na spacer itp. żadne tam kwiatki czy prezenty
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 22:12   #195
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość

ooo, a my sami na to wpadliśmy jak mąż zaczyna się podwalać do mnie i podlizywać, to sprząta mieszkanie na glanc, zabiera dzieci na spacer itp. żadne tam kwiatki czy prezenty
Dobrze go sobie wychowałaś

Jak minęła wam sobota? Domy błyszczą?
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 00:01   #196
Maggie93
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie93
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: głównie Dubaj
Wiadomości: 3 050
GG do Maggie93
Dot.: Pożyteczne porady domowe

1. W razie dłuższych wyjazdów wszystkie kwiaty dobrze jest zacząć obficie podlewać już dzień wcześniej, żeby zdążyły "wypić" i można było następnego dnia jeszcze dolać na zapas. Warto też postawić je wszystkie obok siebie w najchłodniejszym pokoju (od północnej strony jeśli jest taka możliwość), w takich warunkach woda wolniej odparowuje

2. Jeśli masz długie włosy, zaplataj je w luźnego warkocza w domu - nie trzeba ich wydłubywać z dywanów i przy okazji zdecydowanie mniej się niszczą

3. Podobno żeby zniwelować smrodek po smażeniu ryb wystarczy zrobić mocno przypieczonego tosta. Nie sprawdzałam, bo mam zepsuty toster, ale jeśli któraś z Was będzie miała okazję wypróbować, to niech się podzieli wrażeniami
__________________
moje życie stewardessy
Małgosia jestem
Maggie93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 03:52   #197
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez Beczka Soli Pokaż wiadomość
Ostatnio mój kocur (kastrowany) miał zapalenie pęcherza.
Mam dwa kastraty i nie śmierdzą . Ale wszystko możliwe . Ja, tak jak Dziewczyny, próbowałabym octem lub Ajax'em o zapachu bzu { wypróbowany i jako jedyny zabija wszelakie zapachy, trudno dostępny}. Są jeszcze w sprzedaży w sklepach dla zwierząt preparaty do kuwet w sprayu . Na przykład : http://www.telekarma.pl/p6745/dermap...zym.300.ml.htm


Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Jak minęła wam sobota? Domy błyszczą?
Mój - nie, nad czym boleję . Przyczyna ? Nie chciało mi się .
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 11:24   #198
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez Maggie93 Pokaż wiadomość

3. Podobno żeby zniwelować smrodek po smażeniu ryb wystarczy zrobić mocno przypieczonego tosta. Nie sprawdzałam, bo mam zepsuty toster, ale jeśli któraś z Was będzie miała okazję wypróbować, to niech się podzieli wrażeniami
zapach od przypalonego chleba z tostera jest jeszcze gorszy od ryby nie radze probowac bo utrzymuje sie w domu przez caly dzien. Mnie osobiscie bardzo drazni.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 07:57   #199
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Mam tego mopa w końcu (vileda ultramax) i o ile na początku nie umiałam obsługiwać tej wyciskarki i bardzo sie męczyłam to coraz bardziej zaczyna mi sie podobać, to że jest mniejszy od poprzedniego, który miałam - ma też swoje zalety: wchodzi w ciasne miejsca ,
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-08, 09:45   #200
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Pożyteczne porady domowe

A jak usunąć zapach cebuli z drewnianej deski do krojenia? nie wiem co za cebulę mam, ale po umyciu nawet czuć

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
Mam tego mopa w końcu (vileda ultramax) i o ile na początku nie umiałam obsługiwać tej wyciskarki i bardzo sie męczyłam to coraz bardziej zaczyna mi sie podobać, to że jest mniejszy od poprzedniego, który miałam - ma też swoje zalety: wchodzi w ciasne miejsca ,
to fajnie, że mop się sprawdza

u mnie na sprzątanie pomaga jeszcze jak mówię córce: "posprzątaj bo będziemy w telewizji i perfekcyjna pani domu pokaże nasz bałagan wszystkim" a najlepiej jak oglądamy to Pati prawie nie oddycha czy będzie nasze mieszkanie czy i jak ktoś inny to mówi: "nie ma naszego domku, ładnie posprzątałam"
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 10:31   #201
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Dziewczyny nie wiem jak Wy, ale ja co 3 dni myję podłogę mopem z microfibry z płynem do mycia paneli Sidolux,wcześniej oczywiście zamiotę.
Zauważyłam, że już po 3 godzinach w świetle słońca robią się ślady od chodzenia stopami. Macie może jakiś sposób na błyszczącą się jak najdłużej podłogę?
Wykończę się z tym myciem podłóg, ale na ich punkcie to mam chyba świra... Nie pójdę spać jak jest podłoga brudna
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 10:52   #202
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Seona ja tam na wszystkie zapachy których che sie pozbyć to mam dwa sposoby: kawa, albo soda

Isabelka A czy Ty przypadkiem tych paneli nie nabłyszczyłaś sobie kiedys ? bo ja tak zrobiłam - masakra była, każde przesunięcie fotela, pudełka z zabawkami było znać
Najpierw spędziłam pół dnia na nabłyszczenie a potem drugie tyle na zmycie tego świństwa z paneli, na kolanach specjalnym preparatem

A jeżeli nie nabłyszczyłaś to moze za dużo płynu dajesz do mycia? i słyszałam też o sposobie aby do wiadra z wodą, płynem dodać troche płynu do płukania, ale sama nie próbowałam

Ja też tak myję podłogi, zwłaszcza tam gdzie panele, ale u mnie jest 5 osób które codziennie po nich chodzi
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 10:59   #203
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: Pożyteczne porady domowe

_MAMA_ nie nie myłam nabłyszczaczem, bo miałam identyczny efekt co Ty, każde przesunięcie krzesła to był ślad na podłodze.
2 nakrętki daję na wiaderko ok. 4 litry wody. Nie mam już siły na te podłogi. Może to wina paneli , że są takie błyszczące?
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 11:07   #204
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
A jak usunąć zapach cebuli z drewnianej deski do krojenia? nie wiem co za cebulę mam, ale po umyciu nawet czuć

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------

to fajnie, że mop się sprawdza

u mnie na sprzątanie pomaga jeszcze jak mówię córce: "posprzątaj bo będziemy w telewizji i perfekcyjna pani domu pokaże nasz bałagan wszystkim" a najlepiej jak oglądamy to Pati prawie nie oddycha czy będzie nasze mieszkanie czy i jak ktoś inny to mówi: "nie ma naszego domku, ładnie posprzątałam"
dobry sposób na dzieciaki
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 18:21   #205
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie wiem jak Wy, ale ja co 3 dni myję podłogę mopem z microfibry z płynem do mycia paneli Sidolux,wcześniej oczywiście zamiotę.
Zauważyłam, że już po 3 godzinach w świetle słońca robią się ślady od chodzenia stopami. Macie może jakiś sposób na błyszczącą się jak najdłużej podłogę?
Wykończę się z tym myciem podłóg, ale na ich punkcie to mam chyba świra... Nie pójdę spać jak jest podłoga brudna
Ja myję też Sidolux do paneli i u mnie ok.

W "Perfekcyjnej Pani domu" Małgosia mówiła, że do mycia podłóg najlepszy jest... płyn do mycia okien i że ona wlewa do wody lub psika na mopa, właśnie takiego płaskiego jak MAMA, co kupiłaś i że tak myje - płyn do szyb jako płyn do podłóg.

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
Seona ja tam na wszystkie zapachy których che sie pozbyć to mam dwa sposoby: kawa, albo soda
o widzisz, przetrę kawą lub sodą. Nie przyszło mi do głowy.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 19:20   #206
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Pożyteczne porady domowe

u mnie sie sprawdza płyn do mycia szyb jako do podłog. Nie widze smug na panelach i jakos dluzej sie nawet zapach utrzymuje ( teraz to jest konwalia, cudownie pachnie). Myslalam, ze to jakis moj dziwny wymysł z tym plynem do szyb, a jednak nie

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość

u mnie na sprzątanie pomaga jeszcze jak mówię córce: "posprzątaj bo będziemy w telewizji i perfekcyjna pani domu pokaże nasz bałagan wszystkim" a najlepiej jak oglądamy to Pati prawie nie oddycha czy będzie nasze mieszkanie czy i jak ktoś inny to mówi: "nie ma naszego domku, ładnie posprzątałam"

warto zapamiętać

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2012-05-08 o 19:22
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 20:01   #207
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
o widzisz, przetrę kawą lub sodą. Nie przyszło mi do głowy.
może posypać i zostawić
zapach musi mieć czas by się zaadsorbować w kawie
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 20:45   #208
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
u mnie sie sprawdza płyn do mycia szyb jako do podłog. Nie widze smug na panelach i jakos dluzej sie nawet zapach utrzymuje ( teraz to jest konwalia, cudownie pachnie). Myslalam, ze to jakis moj dziwny wymysł z tym plynem do szyb, a jednak nie
To w sumie ma sens. Plastikowe panele to okleina taka, jak na meblach, więc jeśli płyn do mycia szyb sprawdza się w czyszczeniu mebli, to dlaczego nie wykorzystać go do mycia podłogi?
Lubię w płynach do szyb to, że czyszczą meble na błyski i bez smug. W pracy używam go, żeby dosłownie w oczach rozpuścić ślady po długopisie na blacie, telefonie czy monitorze i tłuste odciski palców zostawiane przez odwiedzających biuro

Bałabym się jednak użyć takiego płynu do mycia podłogi drewnianej. Nie wiem, czy nie zniszczyłby lakieru.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 05:36   #209
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
A jak usunąć zapach cebuli z drewnianej deski do krojenia? nie wiem co za cebulę mam, ale po umyciu nawet czuć
Przetrzeć cytryną ? Cytryna likwiduje nawet "smierdziawkę" po rybach .

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
Macie może jakiś sposób na błyszczącą się jak najdłużej podłogę?
Ja po myciu i wyschnięciu używam do podłóg {panele i terakota} tego : http://www.hara.pl/index.php?pg=2&prod=55
Działa jak froterka .
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 08:37   #210
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Ja poprosze kilka szczegułów mycia mebli i podłóg płynem do mycia szyb
rozcieńczacie to ? pryskacie na szmatke czy na powierzchnie przeznaczona do mycia?
podłoge z kafelek tak myłam w łazience, ubikacji, ale innych powierzchni nigdy

chodzi o ten płyn w sprayu czy płyn do okien, który trzeba rozcieńczać? - kupiłam taki przez pomyłkę bo myślałam że to jest uzupełniacz do spraya konkretnie Clin
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-31 03:38:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:21.