WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-12-18, 11:11   #181
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez gaagatka Pokaż wiadomość
Wiem wiem .. ... na szczęście jestem konsekwentna. Ale mówę ci kilka miesięcy temuto chciałam się schować w domu i nie wychodzić .. a teraz ... jest super ... tylko te końcówki .. od połowy włosów mam takie piórka
Konsekwencja i systematyczność to podstawa i pewnie ona w dużej mierze przyczyniła się u Ciebie do poprawy
A o zagęszczenie długości trzeba poczekać aż odrosną te wszystkie nowe, co Ci wyrosły. Ale najważniejsze, że wyrosły, przyjdzie czas, że dorosną i zagęszczą czuprynę
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-18, 16:25   #182
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
No właśnie jedyne pocieszenie, to że kiedyś odrosną...
A im szybciej zetniesz tym szybciej odrosną

Czekam na relacje

Cytat:
Napisane przez gaagatka Pokaż wiadomość
... tylko te końcówki .. od połowy włosów mam takie piórka
Chyba najlepsze wyjście to podciąć delikatnie włoski

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Przyjdzie czas, że dorosną i zagęszczą czuprynę
No ja mam nadzieje, że ten czas u mnie niedługo nastąpi

Virko czy Ty byłaś u endokrynologa Nie pamiętam dokładnie, ale chyba to Ty coś o wizycie u endo pisałaś

Dostałam skierowanie i nie wiem gdzie teraz się zgłosić Dzwoniłam na armii krajowej i dowiedziałam się, że endo nie jest refundowany I teraz zgupiałam Czyli nie można już na NFZ zapisać się do endokrynologa
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-18, 17:27   #183
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Milka19 Pokaż wiadomość
Virko czy Ty byłaś u endokrynologa Nie pamiętam dokładnie, ale chyba to Ty coś o wizycie u endo pisałaś
Byłam
Wszystko w normie...
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-18, 17:32   #184
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Byłam
Wszystko w normie...
Znaczy byłaś prywatnie?
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-18, 17:35   #185
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Milka19 Pokaż wiadomość
Znaczy byłaś prywatnie?
Tak
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-18, 19:58   #186
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Tak
Virka, śliczny awatar

Ja dostałam już drugi normalny okres po odstawieniu tabletek anty i chyba zapiszę się na 27 lub 28 grudnia do mojej pani doktor pierwszego kontaktu, bo tyle miałam czekać, żeby dała mi skierowanie na badania hormonów w związku z wypadającymi włosami. Widzę jednak drobną poprawę i ciekawa jestem czy te tabletki anty mi tu nie namieszały jeśli chodzi o włosy

Btw. Byłam dziś chyba w dwudziestu aptekach w Łodzi i w żadnej nie mieli kuracji wzmacniającej Joanna Rzepa.
Czy któraś Łodzianka może mi pomóc jeśli chodzi o ten specyfik??
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-18, 20:11   #187
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

https://www.ai.☠☠☠☠☠☠☠/produkty/searc...eywords=joanna

Możesz zamówić na tej stronce a odebrać osobiście w wybranej przez siebie aptece w łodzi
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-18, 21:06   #188
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Milka19 Pokaż wiadomość
https://www.ai.☠☠☠☠☠☠☠/produkty/searc...eywords=joanna

Możesz zamówić na tej stronce a odebrać osobiście w wybranej przez siebie aptece w łodzi
Milka serdeczne dzięki właśnie zamówiłam
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-18, 21:46   #189
alorah
Zadomowienie
 
Avatar alorah
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 923
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Uff, a ja się dziwię czemu wątek mi się nie aktualizuje

A tu taki psikus ze kontynuacja otwarta. Ech, mam nadzieję że uda mi się powrócić do dawnego stanu moich włosków Obawiam się jednak że wypadają mi przez stres( ponoć po pół roku od jakiegoś bardziej stresującego wydarzenia zaczynają i to by się zgadzało) więc nie wiem czy coś tutaj zaradzę ;(
__________________
Luty/Marzec najnowsza WYMIANKA


Proszę odpisuj u mnie.
alorah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-18, 22:18   #190
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez mysza_87 Pokaż wiadomość
Virka, śliczny awatar
Dziękuję pięknie

Cytat:
Napisane przez alorah Pokaż wiadomość
Obawiam się jednak że wypadają mi przez stres( ponoć po pół roku od jakiegoś bardziej stresującego wydarzenia zaczynają i to by się zgadzało) więc nie wiem czy coś tutaj zaradzę ;(
Jeśli przez stres to, potrzeba czasu. Ważne jest abyś jak najbardziej starała się nie stresować (wiem, że są sytuacje, w których nie jest to łatwe, ale nie jest to nie możliwe). Wzmacnianie włosów od zewnątrz i wewnątrz, też jest jak najbardziej wskazane .
A jeśli chodzi o czas wypadania po stresie, to u mnie od razu zaczęły wypadać w sytuacji stresowej, po pół roku to już doczekałam się prześwitów...
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-19, 09:05   #191
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Zamówiłam przez internet tą kurację wzmacniającą, a że tam trzeba było mieć kwotą zamówienia conajmniej 20zł więc wybrałam jeszcze szampon Joanny do włosów przetłuszczających się, sok z brzozy i z pokrzywy oraz pomadkę ochronną i co? Oczywiście to na czym mi zależało nie jest dostępne ani kuracji ani szamponu nie mają :[
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-19, 09:21   #192
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Silica od dwóch miesięcy 1 tab. dziennie
Vichy Dercors ampułki od 6 tygodni
Wax odżywka od pół roku
Wax szampon od miesiąca
i dalej muszę zbierać włosy zewsząd
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-19, 13:09   #193
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Siedzę właśnie z sokiem z cebuli na głowie ostatnio robię to tylko raz na tydzień, bo niestety nie mam czasu na więcej, ale dziś starłam taką dużą cebulę i soku starczy mi na 3 razy, a ponieważ idą święta, więc będzie trochę więcej czasu na trzymanie mikstur na głowie Za jakieś 3 godzinki umyję włosy i jeszcze na godzinkę położę WAX bo już dawno go nie używałam
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-19, 14:07   #194
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez alorah Pokaż wiadomość
A tu taki psikus ze kontynuacja otwarta. Ech, mam nadzieję że uda mi się powrócić do dawnego stanu moich włosków Obawiam się jednak że wypadają mi przez stres( ponoć po pół roku od jakiegoś bardziej stresującego wydarzenia zaczynają i to by się zgadzało) więc nie wiem czy coś tutaj zaradzę ;(
U mnie wypadanie włosów to też sprawka głównie stresu



Cytat:
Napisane przez mysza_87 Pokaż wiadomość
Zamówiłam przez internet tą kurację wzmacniającą, a że tam trzeba było mieć kwotą zamówienia conajmniej 20zł więc wybrałam jeszcze szampon Joanny do włosów przetłuszczających się, sok z brzozy i z pokrzywy oraz pomadkę ochronną i co? Oczywiście to na czym mi zależało nie jest dostępne ani kuracji ani szamponu nie mają :[
Oj przykro mi, ale widze na stronce, że produkt ten jest dostępny A że sama miałam na niego chrapkę e-mail do apteki wysłany

Cytat:
Napisane przez anytsuj Pokaż wiadomość
Silica od dwóch miesięcy 1 tab. dziennie
Vichy Dercors ampułki od 6 tygodni
Wax odżywka od pół roku
Wax szampon od miesiąca
i dalej muszę zbierać włosy zewsząd
A czy oprócz wypadania włosów jeszcze coś Ci dolega
Cytat:
Napisane przez mysza_87 Pokaż wiadomość
Siedzę właśnie z sokiem z cebuli na głowie ostatnio robię to tylko raz na tydzień, bo niestety nie mam czasu na więcej, ale dziś starłam taką dużą cebulę i soku starczy mi na 3 razy, a ponieważ idą święta, więc będzie trochę więcej czasu na trzymanie mikstur na głowie Za jakieś 3 godzinki umyję włosy i jeszcze na godzinkę położę WAX bo już dawno go nie używałam
Ja dziś też mam ochotę na waxa Wymieszam z naftą i zaraz sobie zafunduje
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-19, 14:21   #195
iziger
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Witam,
tez od paru miesiecy mam problem z wypadaniem wlosow po przegladnieciu kilku forum postanowilam dzisiaj zaopatrzyc sie w tabletki merz spezial, ampulki do wcierania Radical i szampon Dermena. Mam takie pytanie: czy powinnam uzywac jednoczesnie szamponu i ampulek? Czy moze lepiej bedzie aby najpierw przetestowac jeden produkt aby sprawdzic czy przynosi on efekty?
iziger jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-19, 14:29   #196
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez iziger Pokaż wiadomość
Witam,
tez od paru miesiecy mam problem z wypadaniem wlosow po przegladnieciu kilku forum postanowilam dzisiaj zaopatrzyc sie w tabletki merz spezial, ampulki do wcierania Radical i szampon Dermena. Mam takie pytanie: czy powinnam uzywac jednoczesnie szamponu i ampulek? Czy moze lepiej bedzie aby najpierw przetestowac jeden produkt aby sprawdzic czy przynosi on efekty?
Proponuje i szampon i ampułki. Szampon trzymasz na głowie dość krótko, więc za wiele moim zdaniem to on sam nie zdziała
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-19, 19:19   #197
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Właśnie sobie tak siedzę w maseczce z waxa i nafty, na to czepek kąpielowy, czapka i gruby ręcznik Natkęłam się na ciekawe przepisy płukanek i maseczek do włosów Może gdzieś już się pojawiły w poprzednim wątku Kilka z nich zamieszczam


Kuracje roślinne na wypadanie i wzmocnienie włosów
  • Regenerowanie włosów
Zagotować 0,25 l octu owocowego i zalać nim garść suszonych pokrzyw. Pokrzywy należy pozostawić w occie przez kwadrans, następnie odcedzić płyn przez drobne sitko. Powstały w ten sposób lotnion ochłodzić i co drugi dzień przemywać nim delikatnie włosy. Po wysuszeniu, wmasowywać w skórę czaszki odrobinę olejku z korzenia łopianu. Do kuracji należy również wypijanie przed zaśnięciem filiżanki herbaty ze skrzypu polnego, a rano na pusty żołądek szklanki świeżego soku z rzeżuchy. Kurację stosuje się przy nadmiernym wypadaniu włosów
  • Pokrzywa pomaga na wypadanie włosów i regeneruje
Pokrzywa od dawna jest znana jako środek na wzmocnienie korzonków włosowych i zapobiegający łupieżowi. Zrób sobie płukankę pokrzywową (nie nadaje się do jasnych włosów). Suszone liście pokrzywy (łyżeczka na filiżankę) lub gotową herbatę z pokrzywy zalewamy wrzątkiem. Po naciągnięciu i wystudzeniuy płuczemy włosy. Nie wolno używać świeżych pokrzyw, ponieważ lekko barwią włosy na zielono - nie chcemy wyglądać jak UFO! Gdy męczy nas wypadanie włosów, stosujemy następującą kurację: Garść pokrzyw zalewamy 1/4 l zagotowanego octu owocowego. Pokrzywy pozostawiamy w occie na 15 min., potem odcedzamy płyn przez sitko. Oziębionym wywarem przemywamy włosy co dwa dni. Będą silniejsze.
  • Mięta odżywia skórę głowy
Gdy skóra głowy jest mocno przesuszona, a włosy kruche , słabe i mało elastyczne, możemy zastosować płukankę z mięty (stosujemy ją dla włosów ciemnych lub rudych, jasne mogą się lekko zabarwić). Jednym litrem octu owocowego lub winnego zalewamy garść mięty. Mieszankę tę zamykamy w szczelnym naczyniu i stawiamy w ciepłym miejscu (lub na słońcu) na 14 dni. Potem odcedzamy ocet, mocno wyciskamy zioła i filtrujemy płyn przez gazę do butelki. Po każdym myciu płuczemy włosy i skórę głowy. Nadaje się zwłaszcza do tłustych włosów.
  • Rozmaryn usuwa łupież
To zioło nadaje się do pielęgnacji tłustych włosów, tłustej ngłowy, pomaga pozbyć się łupieżu. Dodatkowo płukanka rozmarynowa intensyfikuje ciemny odcień włosów. Dobry dla tłustych włosów jest okład z majonezu rozmarynowego. Potrzebujemy żółtko, 25g oleju ze słodkich migdałów i pół łyżeczki olejku rozmarynowego. Z tych składników ukręcamy powoli majonez. Pokrywamy nim suche włosy i skórę głowy. Przez pół godziny trzymamy papkę pod folią i turbanem w cieple. Rozmaryn pobudza krążenie i działa odżywiająco.
  • Pielęgnacja włosów odżywką śmietankową
Do zniszczonych włosów. Mieszamy 2 łyżki śmietany, łyżeczkę soku cytrynowego i 1/2 łyżeczki oleju kukurydzianego. Miksturę wcieramy we włosy i przykrywamy folią na 10 min. Płuczemy czystą wodą.

Źródło: http://www.naturalne-kosmetyki.net/p...ja-wlosow.html
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-19, 21:16   #198
elka100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: okolice Kalisza
Wiadomości: 70
GG do elka100
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Milka19 Pokaż wiadomość

Dostałam skierowanie i nie wiem gdzie teraz się zgłosić Dzwoniłam na armii krajowej i dowiedziałam się, że endo nie jest refundowany I teraz zgupiałam Czyli nie można już na NFZ zapisać się do endokrynologa
Milka19 można się zapisać na NFZ do endokrynologa. Ja tydzień temu zapisałam się na kasę na 2008 rok co prawda endo powiedział mi że mam możliwość skorzystania z państwowej wizyty tylko 2 razy w roku a reszta jak będzie potrzeba prywatnie no ale zawsze coś kasy zostanie w kieszeni
elka100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-19, 21:37   #199
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Milka19 Pokaż wiadomość
Właśnie sobie tak siedzę w maseczce z waxa i nafty, na to czepek kąpielowy, czapka i gruby ręcznik Natkęłam się na ciekawe przepisy płukanek i maseczek do włosów Może gdzieś już się pojawiły w poprzednim wątku Kilka z nich zamieszczam
Fajne te przepisy, nawet mam tą stronę w ulubionych
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-20, 06:45   #200
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez elka100 Pokaż wiadomość
Milka19 można się zapisać na NFZ do endokrynologa. Ja tydzień temu zapisałam się na kasę na 2008 rok co prawda endo powiedział mi że mam możliwość skorzystania z państwowej wizyty tylko 2 razy w roku a reszta jak będzie potrzeba prywatnie no ale zawsze coś kasy zostanie w kieszeni
Zapisałam się w końcu Chociaż nie wiem czy w dobre miejsce bo było troche z tym kłopotów, no ale zobaczymy za 1, 5 miesiąca Mam obowiązkowo przyjść z badaniami TSH Tylko, że ja z tarczycą nie mam i nigdy nie miałam problemów, tylko z prolaktyną Tobie też kazali te badania zrobić

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Fajne te przepisy, nawet mam tą stronę w ulubionych
Mam nadzieje, że się przydadzą Sama zainteresowałam się tym olejem z korzenia łopianu. W aptece jest z dodatkiem ziół i kosztuje 30-35 zł.

Włosy:
  • Odżywia i wzmacnia cebulki włosowe
  • Hamuje wypadanie i przyspiesza wzrost włosów
  • Odnawia słabą i uszkodzoną strukturę włosów
  • Regeneruje włosy po trwałych ondulacjach chemicznych i farbowaniu
  • Działa korzystnie przy łupieżu, suchości, podrażnieniach i swędzeniu skóry głowy
Przeznaczenie:
Toksyczne i łojotokowe wypadanie włosów, łysienie, regeneracja włosów po trwałych ondulacjach chemicznych i farbowaniu, trądzik, wypryski, grzybica, łupież, suchość, podrażnienia i swędzenie skóry głowy.

Skład: Ekstrakty olejowe z: korzenia łopianu, korzenia omanu wielkiego, pokrzywy, podbiału, uczepu trójlistkowego, skrzypu polnego.

Brzmi zachęcająco

EDIT: Dostępny jest również sok z łopianu Koszt około 6 złoty.

(...) Zewnętrznie preparat stosuje się w przewlekłych
chorobach skóry, w wypadaniu włosów, łupieżu w łojotoku. Do kąpieli leczniczych i kosmetycznych.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bardanae.jpg (9,2 KB, 124 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2520503_1.jpg (8,6 KB, 118 załadowań)
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-20, 09:15   #201
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

u mnie znowu lipa z włosami ;(
Od jakiegos czasu widziałam poprawę, włosów wypadało dużo mniej niż zwykle
A teraz wypadają znowu w ogromnych ilościach Aż płakac się chce...

Ale co ciekawsze, włosy rosną mi jak szalone, więc chyba cebulki muszą być dobrze odżywione
Zgłupiałam już do reszty

Dzisiaj skladam zamówienie w tej aptece internetowej. Jestem w trakcie robienia listy
Na pewno kupię biotynę+krzem Szkoda,że nie mają na stanie Kuracji Joanny z rzepą, w zamian wezmę chyba balsam regenujący Seboradin, bo od dawna miałam na niego ochotę
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-20, 10:39   #202
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Milka19 Pokaż wiadomość
Mam nadzieje, że się przydadzą Sama zainteresowałam się tym olejem z korzenia łopianu. W aptece jest z dodatkiem ziół i kosztuje 30-35 zł.


Brzmi zachęcająco

EDIT: Dostępny jest również sok z łopianu Koszt około 6 złoty.
Nawet bardzo
Korzeń łopianu jest też polecany w książce "Apteka natury"
Cytuję:
"W przypadku łupieżu, łojotoku i wypadania włosów stosuje się odwar z korzenia łopianu i kłącza tataraku, którym płucze się włosy po każdym myciu."

M. in. bardzo jest też polecany jest też olej lniany (napisane jest, że kłopotliwa metoda, ale czego się nie robi dla ratowania włosów )

Do seboradinu (wcierka z czarnej rzepy) autorka zaleca dodać 5 ampułek biostyminy, 5 ampułek wit.PP i 5 ampułek wit. B6.

Kiedyś jak będę miała chwilkę, to porobię zdjęcia stron dotyczących pielęgnacji włosów i wrzucę tutaj, ponieważ w tej książce jest naprawdę sporo cennych informacji. Jeśli oczywiście chcecie?

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
u mnie znowu lipa z włosami ;(
Od jakiegos czasu widziałam poprawę, włosów wypadało dużo mniej niż zwykle
A teraz wypadają znowu w ogromnych ilościach Aż płakac się chce...

Jak rosną to jest dobrze A wypadanie, może wypadają te najsłabsze, które i tak miały wypaść...
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-20, 10:47   #203
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

A czy oprócz wypadania włosów jeszcze coś Ci dolega

Miałam robione dokładne wyniki krwi i wszystko jest w normie, ale przeszłam nadżerę na żołądku, ale już jestem zupełnie wyleczona.
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-20, 12:04   #204
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
Dzisiaj skladam zamówienie w tej aptece internetowej. Jestem w trakcie robienia listy
Na pewno kupię biotynę+krzem Szkoda,że nie mają na stanie Kuracji Joanny z rzepą, w zamian wezmę chyba balsam regenujący Seboradin, bo od dawna miałam na niego ochotę
Ja dziś odebrałam zamówienie - dostałam gratis opakowanie gum do żucia i kartę klienta I oczywiście wypytałam się o tą kurację wzmacniającą Joanny Obecnie nie mają jej w magazynie, ale pani farmaceutka obiecała, że niedługo powinna się pojawić

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Nawet bardzo
Korzeń łopianu jest też polecany w książce "Apteka natury"
Cytuję:
"W przypadku łupieżu, łojotoku i wypadania włosów stosuje się odwar z korzenia łopianu i kłącza tataraku, którym płucze się włosy po każdym myciu."

M. in. bardzo jest też polecany jest też olej lniany (napisane jest, że kłopotliwa metoda, ale czego się nie robi dla ratowania włosów )

Do seboradinu (wcierka z czarnej rzepy) autorka zaleca dodać 5 ampułek biostyminy, 5 ampułek wit.PP i 5 ampułek wit. B6.

Kiedyś jak będę miała chwilkę, to porobię zdjęcia stron dotyczących pielęgnacji włosów i wrzucę tutaj, ponieważ w tej książce jest naprawdę sporo cennych informacji. Jeśli oczywiście chcecie?
Bardzo chcemy fotki

Virko a czy witamina PP to nie jest czasami na recpete Coś mi się kiedyś obiło o uszy, że tak biostymina chyba też

A ten olej z krzenia łopianu wypróbuje Tylko jak skończę te wszystkie ampułki, które mi się nazbierały

A ten olej lniny to czasami samemu nie mozna tworzyć z siemienia lnianego Akurat mam całą paczkę w szafce Dodaje do niektórych potraw właśnie ze względu na włosy Czytałam też o maseczce na twarz z siemienia lnianego.
Cytat:
Napisane przez anytsuj Pokaż wiadomość
Miałam robione dokładne wyniki krwi i wszystko jest w normie, ale przeszłam nadżerę na żołądku, ale już jestem zupełnie wyleczona.
Włosy wypadają jakiś czas po chorobie, nie koniecznie w jej trakcie. Ja na przykład miałam bardzo stresujące wakacje i dopiero pod koniec wakacji włosy zaczęły lecieć bardziej niż dotychczas
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-20, 14:20   #205
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Milka19 Pokaż wiadomość
Bardzo chcemy fotki
Virko a czy witamina PP to nie jest czasami na recpete Coś mi się kiedyś obiło o uszy, że tak biostymina chyba też
Niestety jest na receptę Zarówno wit.PP jak i wit. B6 (potrzebne są w postaci zastrzyków), biostymina także (jednak tą udało mi się kupić bez ). Ale receptę będę miała od lekarki (może też uda Ci się załatwić)

Cytat:
Napisane przez Milka19 Pokaż wiadomość
A ten olej z krzenia łopianu wypróbuje Tylko jak skończę te wszystkie ampułki, które mi się nazbierały
Ja też dokupię korzeń łopianu i jeszcze kłącze tataraku, które też jest wskazane przy włosach wypadających i dołączę do moich wywarów
Za niedługo mąż pomyśli, że się z jakąś czarownicą ożenił, bo nic nie robię tylko mieszam i ukręcam magiczne ziółka i mikstury A zapach ziółek roznosi się po domu Ale ja lubię ten zapach (może faktycznie mam coś z tej czarownicy )

Cytat:
Napisane przez Milka19 Pokaż wiadomość
A ten olej lniny to czasami samemu nie mozna tworzyć z siemienia lnianego Akurat mam całą paczkę w szafce Dodaje do niektórych potraw właśnie ze względu na włosy Czytałam też o maseczce na twarz z siemienia lnianego.
Tego nie wiem, jest tylko napisane, że najlepszy jest olej lniany nierafinowany.

Aha i jeszcze dołączyłam do picia pokrzywy, picie herbaty ze skrzypu polnego (strasznie mi smakuje ).
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-20, 15:56   #206
Anuska77
Zadomowienie
 
Avatar Anuska77
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

A jak myslicie, co bedzie lepsze olej z korzenia lopianu czy sok z niego? Roznica w cenie jednak duza dlatego pytam.
__________________
CaRpE DiEm
Anuska77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-20, 16:50   #207
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Anuska77 Pokaż wiadomość
A jak myslicie, co bedzie lepsze olej z korzenia lopianu czy sok z niego? Roznica w cenie jednak duza dlatego pytam.
Tak na zdrowy rozum, wydaje mi się, że olej, jako składnik w czystej postaci z łopianu, w "łagodnej" formule ojeju, który dodatkowo można wcierać w same włosy, jak kompres.
Sok niestety jest rozcieńczany alkoholem, więc nadaje się raczej tylko do skóry głowy i to pod warunkiem, że dobrze znosi taką domieszkę.

No i dodatkowo olej jest produktem stricte do włosów, podczas gdy sok "oryginalnie" znajduje inne zastosowanie i nie ma w nim mowy o włosach [jest na przemianę materii i choroby skóry]
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-20, 16:51   #208
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Niestety jest na receptę Zarówno wit.PP jak i wit. B6 (potrzebne są w postaci zastrzyków), biostymina także (jednak tą udało mi się kupić bez ). Ale receptę będę miała od lekarki (może też uda Ci się załatwić)

Ja też dokupię korzeń łopianu i jeszcze kłącze tataraku, które też jest wskazane przy włosach wypadających i dołączę do moich wywarów
Za niedługo mąż pomyśli, że się z jakąś czarownicą ożenił, bo nic nie robię tylko mieszam i ukręcam magiczne ziółka i mikstury A zapach ziółek roznosi się po domu Ale ja lubię ten zapach (może faktycznie mam coś z tej czarownicy )

Tego nie wiem, jest tylko napisane, że najlepszy jest olej lniany nierafinowany.

Aha i jeszcze dołączyłam do picia pokrzywy, picie herbaty ze skrzypu polnego (strasznie mi smakuje ).
Siostra niedługo idzie do dermatologa i mam nadzieje, że recepte załatwi A jak Ci się udało dostać bez

U mnie dzień bez jakiejś wcierki albo maseczki na głowie to dzień stracony Nie jestem w stanie wstać na poranny wykład na 8, ale jak mam zajęcia popołudniu to wstaje o 6 żeby spokojnie umyć głowę i maseczkę na włosy sobie nałożyć Zaczynam się o siebie martwić

Ja też lubie zapach ziółek w przeciwieństwie do ich smaku Uwielbiam zapach rumianku. A z warzyw ... rzepy

Cytat:
Napisane przez Anuska77 Pokaż wiadomość
A jak myslicie, co bedzie lepsze olej z korzenia lopianu czy sok z niego? Roznica w cenie jednak duza dlatego pytam.
Ja kupiłabym olej bo jest wyprodukowany specjalnie do pielęgnacji włosów i ma ciekawy skład. Oprócz łopianu jest też pokrzywa i skrzyp polny Ciekawa jestem jaki skład ma ten sok z łopianu Miałam jakieś soki tej firmy i były słodkie i na bazie alkoholu i dlatego jestem ciekawa

EDIT: Mam skład: Bardanae succus (1:1) - sok ze świeżego korzenia łopianu, stabilizowany etanolem. Substancje pomocnicze: etanol 25-35% (V/V).
'Estelle' ja znalazłam przy opisie tego soku: "Zewnętrznie preparat stosuje się w przewlekłych chorobach skóry, w wypadaniu włosów, łupieżu w łojotoku. Do kąpieli leczniczych i kosmetycznych."
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-20, 17:13   #209
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Milka19, masz lepszą instrukcję obsługi
Na moim pudełku pożałowali tuszu drukarskiego, o braku ulotki wewnątrz nie wspomnę
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-20, 18:04   #210
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Milka19, masz lepszą instrukcję obsługi
Na moim pudełku pożałowali tuszu drukarskiego, o braku ulotki wewnątrz nie wspomnę
Instrukcji nie mam Tylko internet I akurat na tej stronce, która mi się wyświetliła właśnie tak pisało Ale widocznie dodali tam coś od siebie
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:17.