Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-13, 15:37   #181
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Znam coś bardzo dobrego na trądzik !!!

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
to chyba na trądzik wiele nie pomoże? szczególnie osobom, które mają suchą skóre?
Tez mnie to zastanawia - jakie tez dzialanie przeciwtradzikowe ma ziemniak? Rozumiem, ze skrobia sciaga/domyka pory i matuje, ale nie jest to działanie lecznicze, tylko stricte kosmetyczne, wizualne. Po zmyciu warstwy skrobii czar pryska.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 16:14   #182
Mleczna Czekolada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 77
GG do Mleczna Czekolada
Dot.: Znam coś bardzo dobrego na trądzik !!!

Hej. Ja od 7 klasy podstawówki leczyłam się na trądzik, teraz mam 23 lata i problem zniknął. Leczyłam się długo, moja skóra była strasznie tłusta i robiły mi się wągry, krostki, ropniaki i nie wiem co jeszcze. Chodziłam do kosmetyczki na oczyszczenie twarzy, ale prócz tego, że moja twarz przez dwa tygodnie była zmasakrowana nic nie uzyskałam. Żadnej poprawy. Tylko alergie na maseczki, kremy. mogę używać tylko dla niemowląt. Zmieniałam diety, przez rok nie jadłam żadnych słodyczy, i też nic nie pomogło. Nawet odwiedziłam ginekologa bo myślałam, że to coś z hormonami, okazało się, że wszystko jest w normie. Ale trafiłam w końcu na dobrego dermatologa w Częstochowie. Polecił mi maść: DIFFERIN się nazywa. Jest niesamowity. Po miesiącu stosowania, moja skóra nabrała wreszcie zdrowego kolorytu, stała się bardziej matowa, zmieniła się też z tłustej na mieszaną, ale teraz zauważyłam, że jest taka w sam raz. Trądzik zniknął jak by go nigdy nie było. Pojawiają mi się małe syfki przed okresem, ale szybko znikają.
Lek jest na receptę. Ale dla osób z takimi problemami skórnymi polecam.
Mleczna Czekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 19:44   #183
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Znam coś bardzo dobrego na trądzik !!!

Cytat:
Napisane przez Mleczna Czekolada Pokaż wiadomość
Hej. Ja od 7 klasy podstawówki leczyłam się na trądzik, teraz mam 23 lata i problem zniknął. Leczyłam się długo, moja skóra była strasznie tłusta i robiły mi się wągry, krostki, ropniaki i nie wiem co jeszcze. Chodziłam do kosmetyczki na oczyszczenie twarzy, ale prócz tego, że moja twarz przez dwa tygodnie była zmasakrowana nic nie uzyskałam. Żadnej poprawy. Tylko alergie na maseczki, kremy. mogę używać tylko dla niemowląt. Zmieniałam diety, przez rok nie jadłam żadnych słodyczy, i też nic nie pomogło. Nawet odwiedziłam ginekologa bo myślałam, że to coś z hormonami, okazało się, że wszystko jest w normie. Ale trafiłam w końcu na dobrego dermatologa w Częstochowie. Polecił mi maść: DIFFERIN się nazywa. Jest niesamowity. Po miesiącu stosowania, moja skóra nabrała wreszcie zdrowego kolorytu, stała się bardziej matowa, zmieniła się też z tłustej na mieszaną, ale teraz zauważyłam, że jest taka w sam raz. Trądzik zniknął jak by go nigdy nie było. Pojawiają mi się małe syfki przed okresem, ale szybko znikają.
Lek jest na receptę. Ale dla osób z takimi problemami skórnymi polecam.
Było już naprawdę wiele wątków na temat Differinu. Poszukaj


A co do ziemniaczka- wypróbuję jutro
(w końcu rodzice przywieźli 10 wielkich worków ziemniaków na zimę.. )
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 13:35   #184
LuxuriousxF
Przyczajenie
 
Avatar LuxuriousxF
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 17
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Ale tamten to wątek o konkretnym leku, który nie jest domowym sposobem na trądzik;P
LuxuriousxF jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 16:25   #185
aska_zbk
Przyczajenie
 
Avatar aska_zbk
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 17
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

czytałyście o tym ziemnaku... ?
ja dzisiaj wypróbuje
__________________
w obŁoczkach bujam zakochana...
aska_zbk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 18:27   #186
LuxuriousxF
Przyczajenie
 
Avatar LuxuriousxF
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 17
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Czytałam, ale jak na razie to mam tyle antybiotyków na twarz, ze sobie go odpuszcze...
LuxuriousxF jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 19:26   #187
aska_zbk
Przyczajenie
 
Avatar aska_zbk
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 17
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

a wlasnie mialam napisac, ze ja jak przestalam uzywac wszystich wysuszających pryszcze toników to mi przestały wyłazić.. tzn nie całkiem, ale o wiele mniej.. tych wielkich ropnych... a jak już mi wyjdzie to wysuszam tylko punktowo.

ale dla każdego coś innego jest dobrego
nawet zarymowałam heh
__________________
w obŁoczkach bujam zakochana...
aska_zbk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-16, 12:17   #188
małaPaulina
Wtajemniczenie
 
Avatar małaPaulina
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 862
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

aska_zbk a czym punktowo??

ja czasem pastą do zębów:P
__________________
13.09.2014 Szymonek

jestem maleństwem i dobrze mi z tym (158cm)
małaPaulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 13:56   #189
izapp1
Zakorzenienie
 
Avatar izapp1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 618
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Cytat:
Napisane przez aska_zbk Pokaż wiadomość
a wlasnie mialam napisac, ze ja jak przestalam uzywac wszystich wysuszających pryszcze toników to mi przestały wyłazić.. tzn nie całkiem, ale o wiele mniej.. tych wielkich ropnych... a jak już mi wyjdzie to wysuszam tylko punktowo.

ale dla każdego coś innego jest dobrego
nawet zarymowałam heh
Ja też tak miałam i dopiero niedawno dowiedziałam się dlaczego. Gdy nie stosujesz niczego , wszystkie te bakterie "siedzą" w środku. A gdy stosujesz różne kosmetyki wtedy one oczyszczają i to wszystko wychodzi.
izapp1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 21:12   #190
magdzia258
Przyczajenie
 
Avatar magdzia258
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 4
GG do magdzia258
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Hey!
Ja już trądzik z 5 lat mam. Już tyle kosmetyków wypróbowałam no ale nic za bardzo nie pomagało, a jak już to tylko na początku. Kiedyś szukałam czegoś i zobaczyłam takie domowe sposoby na trądzik! I zaczęło pomagać. A pomagało mi m.in. Maseczka cynamonowa (chociaż wytrzymywałam z 15 sekund, ale codziennie ją stosowałam) i picie herbaty z bratka, a dodatkowo codziennie rano i wieczorem:
*Twarz zwykłym mydłem myję (żeby wysuszyć wszystko) (polecam do cery tlłustej i mieszanej)
*Myję znowu twarz "Antytrądzikowym żelem do mycia twarzy z mikrogranulkami z arbuzem, alantoiną i wapniem! Z seri Perfecta No problem! (opakowanie takie różowe) Ten żel ma super składniki.. m.in. Triclosan, Sodium, Benzotriazolyl, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Linalool, itp. Te skałdniki zawiera większość antybiotyków doustnych!
Wystarczy poczytać składy. Żel jest naprawdę bardzo tani, w marketach kosztuje nie więcej niż 10zł
*Przecieram twarz tonikiem z tej samej serii Perfecty, Też kosztuje około 10zł
*Piję herbatę z bratka
No i wiczorem stosuję maseczkę cynamonową ;-)
Czasem stosuję maseczkę z płatków owsianych co też pomaga.
Po moich pryszczach od kilku miesięcy znaku prawie nie ma (nie licząc blizn no i przed okresem kilka pryszczy się pojawia)
Teraz moim prebelem są wągry.. no ale już wyczytałam kilka ciekawostek na tym forum i zamierzam przetestować.
A poza tym aby "zakryć" pryszcze nie stosuję zwykłych fluidów ani korektorów, stosuję te antybakteryjne!
Jeszcze jeżeli ktoś ma problemy z tłustą cerą albo z ropnymi krostkami, ja przemywam je zwykłym spirytusem, wiem że to bardzo wysusza skórę, ale raz w tygodniu można sobie na to pozwolić. Byłam u dermatologa i dowiadywałam się, mówił że można ale nie za często i najważniejsze myć często twarz zwykłym mydłem bo to naprawde wysusza!

pozdrawiam
magdzia258 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 22:19   #191
y_ulia
Rozeznanie
 
Avatar y_ulia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 856
Dot.: Znam coś bardzo dobrego na trądzik !!!

no i jak tam? próbowal ktos jeszcze? ;]]
sa jakies efekty? :P

<patrzy na temat sceptycznie>
__________________
"szukam innego swiata. bez nudy, rutyny, bezsensownych dyskusji, głupich wymówek, zadufanych i egoistycznych ludzi. czegos, co nie jest plastikowe i przereklamowane."



[ Uciekaj moje serce! ]





y_ulia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-19, 13:44   #192
małaPaulina
Wtajemniczenie
 
Avatar małaPaulina
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 862
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

a może ktoś polecić jakiś krem na noc?

bo znowu nie chce przesłuszyć skóry za bardzo...
__________________
13.09.2014 Szymonek

jestem maleństwem i dobrze mi z tym (158cm)
małaPaulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 14:37   #193
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Cytat:
Napisane przez magdzia258 Pokaż wiadomość
) Ten żel ma super składniki.. m.in. Triclosan, Sodium, Benzotriazolyl, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Linalool, itp. Te skałdniki zawiera większość antybiotyków doustnych!
Wystarczy poczytać składy. Żel jest naprawdę bardzo tani, w marketach kosztuje nie więcej niż 10zł
/ciach/
Po moich pryszczach od kilku miesięcy znaku prawie nie ma (nie licząc blizn no i przed okresem kilka pryszczy się pojawia)
Teraz moim prebelem są wągry.. no ale już wyczytałam kilka ciekawostek na tym forum i zamierzam przetestować.
A poza tym aby "zakryć" pryszcze nie stosuję zwykłych fluidów ani korektorów, stosuję te antybakteryjne!
Jeszcze jeżeli ktoś ma problemy z tłustą cerą albo z ropnymi krostkami, ja przemywam je zwykłym spirytusem, wiem że to bardzo wysusza skórę, ale raz w tygodniu można sobie na to pozwolić. Byłam u dermatologa i dowiadywałam się, mówił że można ale nie za często i najważniejsze myć często twarz zwykłym mydłem bo to naprawde wysusza!

pozdrawiam

Jestem w szoku. Podałaś właśnie najlepszy sposób na zniszczenie sobiew skóry. Owszemn, pryszcze wyschną na wiór, a razem z nimi skóra. Odwodnienie, przedwczesne starzenie, zmarchy i szary koloryt gwarantowany. I blizny.

Ja wiem, ze tradzik to trauma, ale nie mozna tak masakrycznie wysuszac skóry. Chcialabym, aby kazda osoba, ktora przeczyta ten post zdawala sobie sprawe, ze taka kuracja nie jest kuracja leczniczą i wiecej mozez aszkodzic niz pomoc. Skóra - nawet ta tłusta wymaga nawilżenia. Nawilżenie a produkcja sebum to 2 różne, roddzielne sprawy. jeśłi skóra jest odwodniona (tzn. wystąpił ubytek wody w naskórku) skóra broni sie produkując coraz wiecej sebum - po to aby utorzyc na skórze warstwę okluzyjną zapobiegającą utracie wody. Im czesciej myjesz skore, tym bardziej ja wysuszasz, zmywasz płąszcz lipidowy, a skóra reaguje wzmozonym przetłuszczaniem. To błędne koło.

Skąłdniki, które wymieniłaś to akurat te, krórych cera tradzikowa powinna unikac - wsdzystkie figurja wysoko na listach skłądników o dzialaniu odwadnijącym, wywołujacym alergię. To rozpuszczalniki i detergenty (skąd ich obencosc w preparatach dosutnych?).

Proponuje zrobic eksperyment i odstawic wysuszajace praparaty, włączyc do pielegnacji krem nawilzajacy/ regenerujacy o prostym składzie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 15:48   #194
emeraude
Raczkowanie
 
Avatar emeraude
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 133
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Tak sie sklada, ze uzywam tego zelu. Bylam w drogerii i akurat przeprowadzali tam test na nawilzenie skory, wyszlo ze mam malo i gosciowa polecila mi ten rozowy zel No problem + krem antybakteryjny nawilzajacy z gruszka i wapniem chyba.
Jesli ten zel jest taki zly, to moglabys polecic jakis nie wywolujacy tych skutkow, o ktorych pisalas, ale z mikrogranulkami.
Ja bylam pewna ze ten z perfecty powinien byc idealny,a tu zonk
__________________
Niechże pan nie posługuje się obcym wyrazem "ideały". Przecież na określenie tego mamy piękne rodzime słowo: kłamstwa.

- szczupłe uda
- płaski brzuch
emeraude jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 17:19   #195
izapp1
Zakorzenienie
 
Avatar izapp1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 618
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Proponuje zrobic eksperyment i odstawic wysuszajace praparaty, włączyc do pielegnacji krem nawilzajacy/ regenerujacy o prostym składzie.
L_V a czy mogłabyś nam zaproponować jakiś dobry krem do wtaśnie trądzikowej cery? Ja jestem straszym laikiem w tych sprawach i niestety składy to dla mnie czarna magia.
izapp1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 14:45   #196
magdzia258
Przyczajenie
 
Avatar magdzia258
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 4
GG do magdzia258
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

no tak ale o spirytusie pisałam żeby nie smarować całej buzi, tylko te wielkie ropne syfy. Już to odstawiałam i było gorzej. Nie wiem jak reagują wasze cery na te żele, moja reaguje doskonale, i nie zmuszam was żeby tego używać. Wyraziłam tylko swoją opinię i polecam spóbować bo komuś może pomóc.
__________________
Extradinary girl in an ordinary world.
magdzia258 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 14:57   #197
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Dzieczyny, skóra trądzikowa to skóra chora i nie można jej katować agresywnymi detergentami. Większość żeli do myci abuzi ma wskłądzie detergenty-spieniacze (SLSy: sodium laureth sulfate, sodium lauryl sulfate). Dterergenty te wcale ni zapeniają lepszego oczyszczenia porów tylko duużo piany.
Dobrze oczyscic skórę mozna tez preparatem łągodnym. na Biochemii jest podpięta lista żeli, szmponów itp bez SLSów. DOdatkowo, dobrze jest unikać alkoholu, mentolu, alkoholu benzylowego - niepotrzebne wysuszacze.
Jesli decydujemy sie na zel z kwasami, to trzeba zwrócic uwagę, ile tych kwasó tam jest i czy nie dublują nam sie one w innych ksometykach (np. zel, tonik i krem z kwasami na raz to juz o wiele za duzo).
Zazwyczaj okazuje sie, ze cery tradzikowe bardzo dobrzereaguja na łągodne preparaty do mycia - takie jak dla alergików i wrazliwców. Po prostu skóra nie jest dodatkowo podrazniana przy myciu (sama kuracja p/tradzikowa to juz i tak ciezka sprawa dla skóry, po co ją jeszcze dodatkowo drażnić podczas mycia).
Kolejna sprawa - demakijaz: naprawde polecam odstawienie mleczek (ktore czesto zapychają) i zainwetsowanie w płyn micelarny (Avene, LRP, Vichy, Bioderma ma specjalny do skóry tłustej, nawet płyn do demakijazu twarzy z Sephory do sk. tłustej). Demakijaz dobrze jest zakonczyc "psikiem" wody termalnej, ktorą koniecznie trzeba osuszyć.I jesli chodzi o samo osuszanie - jelsi ktos ma problemy z trądzikiem ropnym, to dobrze by było zrezygnowac z reczników materiałowych na rzecz tych papierowych. papierowe są jednorazowe i nie stanowia siedliska bakterii.

I jeszcze o myciu: czy wasza skóra bezwzględnie wymaga mycia wodą kilka razy dziennie? idealnie byłoby ograniczyc do 1 razy (chodzi o płąszcz lipidowy). rano mozna np. spsykac twarz wodą i przetrzec skórę tonikiem.

Jesli chodzi o krem to ja stawiam na 2 podstawowe pre[araty: jeden krem leczniczy ( z kwasami albo retinoidami) a drugi lekki, nawilżający - taki zeby nie dpouscił do odwodnienia skóry i przesuszenia w wyniku kuracji leczniczej. reszta preparatów - łągodna, dla wrażliwców.
Moje typy kremów/ maści leczniczych:
- effaclar K LRP
- Diacneal Avene
- Acne Derm
- Lysanel SVR
- biomedic LRP
- AA Young (na niewielki tradzik, super skład)
itp - wecej tych preparatow omówionych jest na biochemii

z tych na recepte:
- zorac
- retin A
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 17:47   #198
Juzka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 50
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

a ja mam pytanko odnosnie toniku z wody i z soku z cytryny. czy mozna go stosowac w celu odswiezenia w ciagu dnia kilka razy dziennie i czy np. mozna stosowac rownolegle kwasy?
Juzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 17:49   #199
monik.a
Zakorzenienie
 
Avatar monik.a
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 390
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Cytat:
Napisane przez izapp1 Pokaż wiadomość
Dzięki goniadzidzia
Własnie czytałam ze jest dobry.Chodz..mycie twarzy czyms dla rybek?? Hmm..
Ejj..dziewczyny
Moze jakies przepisy na domowy Tonik:
Ja ma takI:
Przegotowana woda + sok z cytryny
Jeszcze nie próbowałam ale w najblizszym czasie napewno spróbuje .
Nie wiem czy pomoże, ale na bank rozjaśni cere z przebarwień. Cytryna i ogórek tak własnie działają
monik.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-20, 17:58   #200
monik.a
Zakorzenienie
 
Avatar monik.a
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 390
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Cytat:
Napisane przez beauty_sleep Pokaż wiadomość
mój sposób to solarium kiedyś robiły mi sie krostki na plecach (w niewielkich ilościach) ale po zaaplikowaniu kilkunastu wizyt w solarium nie mam ani jednej... nawet kiedy przestałam chodzic nie wróciły
no a tak poza tym to dbam o nie jak o twarz... pianka do mycia, tonik, krem.
mnie też pomogło solarium, na twarz też. Po kilku seriach trądzik zaczął sie wysuszać. Nie miałam jakichś wielkich pryszczy, ale takie 'naturalne' dla nastolatki
Ogólnie stosuję jeszzce Benzacne (około 8zł) z aptece bez recepty i pomaga. Oczyszcam skórę normalnie wodą, używam jakiegos mydełka w płynie, vczasem peeling i styka Potem smaruję delikatną warstwą tej maści Benzacen i znikają :P Bez zadnego wysiłku!
A wągry? Wyciskam i nie mam
Nie ma zadnych ranek itp, polecam. Ale uwaga! Umiejętnie!
monik.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 18:06   #201
monik.a
Zakorzenienie
 
Avatar monik.a
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 390
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Jestem w szoku. Podałaś właśnie najlepszy sposób na zniszczenie sobiew skóry. Owszemn, pryszcze wyschną na wiór, a razem z nimi skóra. Odwodnienie, przedwczesne starzenie, zmarchy i szary koloryt gwarantowany. I blizny.

Ja wiem, ze tradzik to trauma, ale nie mozna tak masakrycznie wysuszac skóry. Chcialabym, aby kazda osoba, ktora przeczyta ten post zdawala sobie sprawe, ze taka kuracja nie jest kuracja leczniczą i wiecej mozez aszkodzic niz pomoc. Skóra - nawet ta tłusta wymaga nawilżenia. Nawilżenie a produkcja sebum to 2 różne, roddzielne sprawy. jeśłi skóra jest odwodniona (tzn. wystąpił ubytek wody w naskórku) skóra broni sie produkując coraz wiecej sebum - po to aby utorzyc na skórze warstwę okluzyjną zapobiegającą utracie wody. Im czesciej myjesz skore, tym bardziej ja wysuszasz, zmywasz płąszcz lipidowy, a skóra reaguje wzmozonym przetłuszczaniem. To błędne koło.

Skąłdniki, które wymieniłaś to akurat te, krórych cera tradzikowa powinna unikac - wsdzystkie figurja wysoko na listach skłądników o dzialaniu odwadnijącym, wywołujacym alergię. To rozpuszczalniki i detergenty (skąd ich obencosc w preparatach dosutnych?).

Proponuje zrobic eksperyment i odstawic wysuszajace praparaty, włączyc do pielegnacji krem nawilzajacy/ regenerujacy o prostym składzie.
Ojej jestem przerażona troszkę.
Osobiście nie katuję cery, od czasu do czasu jakiś peeling, żel myjący, ogólnie myję buzię dość czesto, ale smaruję ją kremem, mama mnie do tego goni! Mówi, że jak sie nie posmaruję to mi się 'sypie z twarzy'. I to jest dobra rada. Jak smaruje kremem jakims delikatnym to nie przyczyniam sie do wytwarzaia sebum,
Z resztą ja myślę, że każdy krem, peeling, mydło czy żel to przecież czysta chemia. Czy tak czy siak, ostrożnie z tymi kosmetykami. Proste składy chyba fatycznie sa okej.
P.S. Mamy mądrego moderatora
monik.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 18:11   #202
małaPaulina
Wtajemniczenie
 
Avatar małaPaulina
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 862
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

L_V a te kremy są do kupienia w drogeriach czy aptekach?

bo właśnie przydałby mi się jakis krem na noc...bo na dzień stosuje krem z podkładem
__________________
13.09.2014 Szymonek

jestem maleństwem i dobrze mi z tym (158cm)
małaPaulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 19:10   #203
izapp1
Zakorzenienie
 
Avatar izapp1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 618
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

L_V dziękujemy za wyczerpującą wypowiedź. Jeszcze tylko kilka pytań:
1. Stosując kremy z kwasami musimy także używać kremy z filtrami tak? A nie może ich zastąpić krem nawilżający?
2. Czy kremy z kwasami nie są za mocne dla nastolatki?
Ja staram się zawsze używać kremy,żele,toniki o jak najmniej skomplikowanym składzie, więc boje się teraz używać czegoś "mocnego".


Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Może masz rację co do tych kremów z kwasami , chociaż ten cały trądzik to (u mnie) taki wiek i nic na to nie poradzę .
izapp1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 19:25   #204
aska_zbk
Przyczajenie
 
Avatar aska_zbk
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 17
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Cytat:
Napisane przez małaPaulina Pokaż wiadomość
aska_zbk a czym punktowo??

ja czasem pastą do zębów:P
ja maścią cynkową.. kiedyś miałam z clerasilla taki płyn do punktowego stosowania w małym srebrnym flakoniku. tez byl ok
__________________
w obŁoczkach bujam zakochana...
aska_zbk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 20:29   #205
LookMeHeart
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Polska :)
Wiadomości: 204
Dot.: Znam coś bardzo dobrego na trądzik !!!

no własnie piszcie ja tez jestem ciekawa czy ktos oprocz mnie jest tak zadowolony jak ja
LookMeHeart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 08:33   #206
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Cytat:
Napisane przez Juzka Pokaż wiadomość
a ja mam pytanko odnosnie toniku z wody i z soku z cytryny. czy mozna go stosowac w celu odswiezenia w ciagu dnia kilka razy dziennie i czy np. mozna stosowac rownolegle kwasy?
Teoretycznie nie ma przeszkód - wszystko zalezy od tego jak bedzie reagowałą twoja skóra. Jeśłi bedzie przesuszona, bedzie szczpypała - daj sobie spokój z tonikiem.

Cytat:
Napisane przez monik.a Pokaż wiadomość
Ojej jestem przerażona troszkę.
Osobiście nie katuję cery, od czasu do czasu jakiś peeling, żel myjący, ogólnie myję buzię dość czesto, ale smaruję ją kremem, mama mnie do tego goni! Mówi, że jak sie nie posmaruję to mi się 'sypie z twarzy'. I to jest dobra rada. Jak smaruje kremem jakims delikatnym to nie przyczyniam sie do wytwarzaia sebum,
Z resztą ja myślę, że każdy krem, peeling, mydło czy żel to przecież czysta chemia. Czy tak czy siak, ostrożnie z tymi kosmetykami. Proste składy chyba fatycznie sa okej.
P.S. Mamy mądrego moderatora
Masz mdądrą mamę. Moja zawsze mówiłą, że na jaką cerę zapracujemy sobie w wieku kilkunastu lat, taką bedziemy miały po 40-tce.

Cytat:
Napisane przez małaPaulina Pokaż wiadomość
L_V a te kremy są do kupienia w drogeriach czy aptekach?

bo właśnie przydałby mi się jakis krem na noc...bo na dzień stosuje krem z podkładem
W aptekach - seria AA young jest tez i w drogeriach.

Cytat:
Napisane przez izapp1 Pokaż wiadomość
L_V dziękujemy za wyczerpującą wypowiedź. Jeszcze tylko kilka pytań:
1. Stosując kremy z kwasami musimy także używać kremy z filtrami tak? A nie może ich zastąpić krem nawilżający?
2. Czy kremy z kwasami nie są za mocne dla nastolatki?
Ja staram się zawsze używać kremy,żele,toniki o jak najmniej skomplikowanym składzie, więc boje się teraz używać czegoś "mocnego".


Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Może masz rację co do tych kremów z kwasami , chociaż ten cały trądzik to (u mnie) taki wiek i nic na to nie poradzę .
1. Tak, min spf 30, chyba ze wybierzesz krem nawilżający z filtrami. grunt zeby filtry byly stabillne.

2. Nie sa. Jesli tylko cera tego wymaga, nie powinnismy sie obawiac takiek kuracji. Jesli zwaracasz uwage, aby skład byl prosty to bardzo dobrze - im mniej udziwniony kosmetyk tym lepiej dla skóry.

Tak samo i w drugą strone - jesli nasz akora jest przesuszona, traci jędrność, to trzeba czasami siegnac po krem regenerujacy dla skóry "dojrzalej".
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 13:43   #207
małaPaulina
Wtajemniczenie
 
Avatar małaPaulina
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 862
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

no to jeśli wybiorę krem z kwasami i będ ego używać na noc to np na dzień ten z spf 30??bo ja na dzień to musze mieć krem z podkładem jakimś bo nie mam zbyt pięknej tej buźki:/ jak to zrobić?
__________________
13.09.2014 Szymonek

jestem maleństwem i dobrze mi z tym (158cm)
małaPaulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 12:05   #208
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Cytat:
Napisane przez małaPaulina Pokaż wiadomość
no to jeśli wybiorę krem z kwasami i będ ego używać na noc to np na dzień ten z spf 30??bo ja na dzień to musze mieć krem z podkładem jakimś bo nie mam zbyt pięknej tej buźki:/ jak to zrobić?
Są filtry tonujące Ma je w ofercie Avene, La Roche Posay, SVR, Bioderma
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 13:49   #209
LuxuriousxF
Przyczajenie
 
Avatar LuxuriousxF
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 17
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość



Tak samo i w drugą strone - jesli nasz akora jest przesuszona, traci jędrność, to trzeba czasami siegnac po krem regenerujacy dla skóry "dojrzalej".
Nastolatki też?!
LuxuriousxF jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 14:48   #210
izapp1
Zakorzenienie
 
Avatar izapp1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 618
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Dziękuję L_V . Chociaż ja chyba na kwasy się nie zdecyduje , za drogi dla mnie interes i nie mam jakiegoś wielkiego trądziku.
izapp1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-10 11:01:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:21.