Fantasy - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-12, 19:26   #181
ollkaa
Rozeznanie
 
Avatar ollkaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 708
Dot.: Fantasy

Cytat:
Napisane przez Daenerys Pokaż wiadomość
Nie planuje ogladac zadnego serialu, bo cos mam wrazenie ze jest kiepski, poza tym boje sie ze zniszczy moj nieskazitelny obraz bohaterow z ksiazki. Nie lubie gdy bohaterowie wygladaja inaczej niz sobie ich wyobrazam.
A to jest w ogole serial animowany?
Nie, to nie jest serial animowany. I naprawde nie wart. Wiec Twoje postanowienie nieogladania jak najbardziej słuszne Wystarczy powiedzieć, że Richard od pierwszego odcika serialu walczy jak w trzecim tomie tak mniej wiecej - taki z niego paker. A Kahlan wymachyje jakimś sztylecikiem i zabija dziesiatki wrogów

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
Pilipiuk pisze fantasy, jak najbardziej Polecam z całego serca Jakuba Wedrowycza, jestem w trakcie czytania drugiego tomu o egzorcyscie bimbrowniku i momentami prawie płaczę ze śmiechu

I zgłasza się kolejna fanka fantasy- to własnie ten gatunek sprawił, ze sięgnęłam w koncu po książki! :P
O widzę, ze Kuba w avatarze Ja na razie się nie biorę za ten tytuł, bo trochę przejadła mi się fantastyka "z humorem" . Na razie cięższe pozycje Ale kiedyś na pewno po niego sięgnę.

I czytałyście coś niejednokrotnie przeze mnie w wątku wymienionej Robin Hobb? Chętnie bym sie wymieniła spostrzeżeniami I podzielę się z Wami moim bólem, że dostałam zakaz kupowania książek od TŻ-ta (z uwagi na wielki stos nieprzeczytanych) i jestem bez trzeciego tomu trylogii o zywostatkach
ollkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 19:30   #182
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Fantasy

O tak, Kuba to mój idol Jak już odpoczniesz to koniecznie po niego sięgnij, nie będziesz żałowała
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 10:08   #183
Niania Ogg
Przyczajenie
 
Avatar Niania Ogg
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: Fantasy

zdecydowanie potwierdzam, wiedźmy Pratchetta są najlepsze
a co moje drogie panie powiecie o Andre Norton i jej Świecie Czarownic, przymierzam się od jakiegoś czasu, ale nie umiem się jakoś zabrać do tego.

Czytał ktoś Trylogie Zimnego Ognia C.S Friedman? Jeśli nie, polecam. Książka, którą warto przeczytać, choćby dlatego, że trosze inaczej traktuje magię, a raczej fae Zakochałam się w Tarrancie kto czytał, wie za co, a kto nie, to niech sięgnie po książkę naprawdę warto

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

I podzielę się z Wami moim bólem, że dostałam zakaz kupowania książek od TŻ-ta (z uwagi na wielki stos nieprzeczytanych) i jestem bez trzeciego tomu trylogii o zywostatkach

Łączę się z Tobą w bólu , jestem w takiej samej sytuacji, tylko o inną książkę chodzi
Niania Ogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 11:17   #184
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Fantasy

Cytat:
Napisane przez ollkaa Pokaż wiadomość
Nie, to nie jest serial animowany. I naprawde nie wart. Wiec Twoje postanowienie nieogladania jak najbardziej słuszne Wystarczy powiedzieć, że Richard od pierwszego odcika serialu walczy jak w trzecim tomie tak mniej wiecej - taki z niego paker. A Kahlan wymachyje jakimś sztylecikiem i zabija dziesiatki wrogów

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------



O widzę, ze Kuba w avatarze Ja na razie się nie biorę za ten tytuł, bo trochę przejadła mi się fantastyka "z humorem" . Na razie cięższe pozycje Ale kiedyś na pewno po niego sięgnę.

I czytałyście coś niejednokrotnie przeze mnie w wątku wymienionej Robin Hobb? Chętnie bym sie wymieniła spostrzeżeniami I podzielę się z Wami moim bólem, że dostałam zakaz kupowania książek od TŻ-ta (z uwagi na wielki stos nieprzeczytanych) i jestem bez trzeciego tomu trylogii o zywostatkach
To o co w takim razie chodzi z tym serialem, chyba chcieli z niego zrobic drugiego Herkulesa?

Cytat:
Napisane przez Niania Ogg Pokaż wiadomość
zdecydowanie potwierdzam, wiedźmy Pratchetta są najlepsze
a co moje drogie panie powiecie o Andre Norton i jej Świecie Czarownic, przymierzam się od jakiegoś czasu, ale nie umiem się jakoś zabrać do tego.

Czytał ktoś Trylogie Zimnego Ognia C.S Friedman? Jeśli nie, polecam. Książka, którą warto przeczytać, choćby dlatego, że trosze inaczej traktuje magię, a raczej fae Zakochałam się w Tarrancie kto czytał, wie za co, a kto nie, to niech sięgnie po książkę naprawdę warto

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

I podzielę się z Wami moim bólem, że dostałam zakaz kupowania książek od TŻ-ta (z uwagi na wielki stos nieprzeczytanych) i jestem bez trzeciego tomu trylogii o zywostatkach

Łączę się z Tobą w bólu , jestem w takiej samej sytuacji, tylko o inną książkę chodzi
Tez mam zakaz kupowania ksiazek, po tym jak ostatnio kupilam 6 w tzw "charity shopie" ale zaplacilam za jedna po 2 funty.
Za to wczoraj jednak dokupilam ksiazki Feista: z serii Corka, Sluga oraz Wladczyni Imperium. Mialam ostatnia z tego Charity shopu i dokupilam dwie pierwsze na amazonie tez za jakies smieszne pieniadze po 3 funty. Ale na tym koncze.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 11:58   #185
ollkaa
Rozeznanie
 
Avatar ollkaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 708
Dot.: Fantasy

Cytat:
Napisane przez Niania Ogg Pokaż wiadomość
zdecydowanie potwierdzam, wiedźmy Pratchetta są najlepsze
co widać po nicku

Cytat:
Napisane przez Niania Ogg Pokaż wiadomość
a co moje drogie panie powiecie o Andre Norton i jej Świecie Czarownic, przymierzam się od jakiegoś czasu, ale nie umiem się jakoś zabrać do tego.
Mi sie podobały dwa pierwsze tomy, przez trzeci nie umiałam juz przejść, więc zarzuciłam.

Cytat:
Napisane przez Niania Ogg Pokaż wiadomość
Czytał ktoś Trylogie Zimnego Ognia C.S Friedman? Jeśli nie, polecam. Książka, którą warto przeczytać, choćby dlatego, że trosze inaczej traktuje magię, a raczej fae Zakochałam się w Tarrancie kto czytał, wie za co, a kto nie, to niech sięgnie po książkę naprawdę warto
Czeka na mnie na parapecie, w wielkim stosie pierwszy tom. Ale chyba sobie jeszcze trochę poleży




Cytat:
Napisane przez Niania Ogg Pokaż wiadomość
Łączę się z Tobą w bólu , jestem w takiej samej sytuacji, tylko o inną książkę chodzi
Dzieki

Cytat:
Napisane przez Daenerys Pokaż wiadomość
To o co w takim razie chodzi z tym serialem, chyba chcieli z niego zrobic drugiego Herkulesa?
A wiesz, jak pomyśleć to nawet trochę takie klimaty W dodatku każdy odcinek (no może poza pilotem) jest zamkniętą historią, baaaaaaaardzo luźno związaną z ksiązką.


Cytat:
Napisane przez Daenerys Pokaż wiadomość
Za to wczoraj jednak dokupilam ksiazki Feista: z serii Corka, Sluga oraz Wladczyni Imperium. Mialam ostatnia z tego Charity shopu i dokupilam dwie pierwsze na amazonie tez za jakies smieszne pieniadze po 3 funty. Ale na tym koncze.
A o tym panu nie słyszałam, powinnam?

Edytowane przez ollkaa
Czas edycji: 2009-05-13 o 11:59
ollkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 12:38   #186
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Fantasy

Cytat:
Napisane przez ollkaa Pokaż wiadomość

A o tym panu nie słyszałam, powinnam?
Mialam zrobic o nim wprowadzenie, ale mnie siostra poganiala wiec to zostawilam.

Raymonda Feista zaliczam do moich ulubionych autorow takze.
Napisal on dosc duzo ksiazek, lecz nie jest to jedna historia. Sa one jedynie luzno ze soba powiazane oraz dzieja sie w jednym swiecie a wlasciwie dwoch bo pierwsza saga to "Saga o Wojnie Swiatow", skladajaca sie z czterech tomow. Pierwsze dwa sa najlepsze - Adept Magii oraz Mistrz Magii. Ile ja bym dala zeby tych ksiazek nie znac i moc je odkrywac na nowo. Bardzo mi sie podobaly zwroty akcji w tej ksiazce, ze ciagle wiele rzeczy pamietam jakbym czytala to tydzien temu, a nie 8 lat temu.
Po prostu fascynujaca fabula i ten rozwoj glownych bohaterow. Dodatkowo sposob w jaki przedstawione byly elfy w tej ksiazce oraz krasnoludy iscie Tolkienowski czyli na plus.
W pewien sposob moge te ksiazki porownac do Goodkinda ze wzgledu na rozmach fabuly. Wiec jesli Ci sie podobal Goodkind to bardzo duza szansa ze Feist tez.
Tu znalazlam ciekawa recenzje bez zbytniego wdawania sie w fabule.
http://www.inkluz.pl/archiwum/inkluz31/litk4.html
__________________





Edytowane przez Daenerys
Czas edycji: 2009-05-13 o 12:56 Powód: ? jakies dziwne rzeczy sie wkleily
Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 13:53   #187
Meliana13
Wtajemniczenie
 
Avatar Meliana13
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 105
Dot.: Fantasy

Cytat:
Napisane przez ollkaa Pokaż wiadomość
Czy mogłabys cos wiecej napisac o tej autorce i jej ksiazkach? zastanawiam sie nad nimi
A więc, "Kroniki..." to ogólnie mówiąc opowieść o grupie nastolatków posiadających magiczne umiejętności. Każdy z nich ma własną, często dosyć tragiczną historię i każdy przez soje umiejętności musiał coś utracić, bądź w pewien sposób różnić się od innych.
To co napisałam, zabrzmiało jakby akcja działa się we współczesnym świecie Ale nie, przedstawione tam miejsca są w całości dziełem wyobraźni autorki
Fani smoków też znajdą tam coś dla siebie

Cytat:
Napisane przez ollkaa Pokaż wiadomość
A ogladałas może serial? Ja wytrzymałam chyba tylko trzy odcinki
Ja oglądam ten serial... 2, albo 3 odcinki.
Mój Boże!
Może gdybym nie czytała książki, to może by mi się to spodobało, nie wiem...
Ale czy oni nie mogli by chociaż troszkę trzymać się fabuły? Nie wymagam wiele, ale... To co tam oglądam przekracza moje możliwości
I nie mogę wybaczyć twórcom serialu, że w taki sposób zepsuli mi moją piękną wizję Zedda!
Meliana13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-14, 11:01   #188
rauko
Raczkowanie
 
Avatar rauko
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 72
Dot.: Fantasy

Ja ostatnio sięgnęłam po Oko Jelenia Filipiuka pierwszy tom jak na razie mi się podoba tylko powoli czytam w przerwach między ekonometrią która zabija moje szare komórki no i tak sie zastanawiam czy warto kupić kolejne książki z tej serii bo dużo tego jest
ja sobie też zrobiłam zakaz kupowania następnych książek dopóki nie skończe poprzednich tak ze względów zdrowotnych no ale fantasy się wyjątkowo szybko czyta
__________________
Remember, I'll never leave you,
If you will only,
Remember me

Remember me...

Remember, I will still be here,
As long as you hold me,
In your memory
/Josh Groban. Troja/
rauko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 19:39   #189
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Fantasy

Niania Ogg - nie chciałam się wpierw wypowiadać na ten temat, ale chciałabym uświadomić Wizażanki, że te Wiedźmy istnieją na forum w liczbie mnogiej!
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 22:25   #190
MagdaP
Zadomowienie
 
Avatar MagdaP
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 346
Dot.: Fantasy

Dziś kupiłam Wiedźma.com.pl Ewy Białołęckiej. Niby mam co czytać, ale od jutra do niedzieli są we Wrocławiu Dni Fantastyki i będzie okazja zdobyć autograf m.in. Ewy Białołęckiej i Ani Brzezińskiej
__________________
Nie ma czegos takiego jak ten perfum.
Bynajmniej to nie to samo co przynajmniej
MagdaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 18:32   #191
cannabis
Raczkowanie
 
Avatar cannabis
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: from the inside ;)
Wiadomości: 243
Dot.: Fantasy

Oj przyznam się szczerze że przeczytałam zaledwie parę stron "Koloru Magii" i oddałam książkę z powrotem do biblioteki:| Hm jakoś mi to nie podeszło, a wręcz przeciwnie raczej zniechęcił mnie ten autor na samym wstępie. No ale w końcu Hobbita też oddałam po 20 paru stronach żeby pożyczyć go chwile później i zakochać się w Tolkienie Hm skoro tak zachwalacie to chyba zrobię drugie podejście... Jak na razie to znów czytam Sapkowskiego "Coś się kończy coś się zaczyna" TŻ się ze mnie śmieje że niestety on nie napisał na tyle książek żeby mi na całe życie wystarczyło
A czy polecacie coś ponad Pratchetta?
cannabis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-15, 20:43   #192
ollkaa
Rozeznanie
 
Avatar ollkaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 708
Dot.: Fantasy

Cytat:
Napisane przez Daenerys Pokaż wiadomość
Raymonda Feista zaliczam do moich ulubionych autorow takze.
Napisal on dosc duzo ksiazek, lecz nie jest to jedna historia. Sa one jedynie luzno ze soba powiazane oraz dzieja sie w jednym swiecie a wlasciwie dwoch bo pierwsza saga to "Saga o Wojnie Swiatow", skladajaca sie z czterech tomow. Pierwsze dwa sa najlepsze - Adept Magii oraz Mistrz Magii. Ile ja bym dala zeby tych ksiazek nie znac i moc je odkrywac na nowo. Bardzo mi sie podobaly zwroty akcji w tej ksiazce, ze ciagle wiele rzeczy pamietam jakbym czytala to tydzien temu, a nie 8 lat temu.
Po prostu fascynujaca fabula i ten rozwoj glownych bohaterow. Dodatkowo sposob w jaki przedstawione byly elfy w tej ksiazce oraz krasnoludy iscie Tolkienowski czyli na plus.
W pewien sposob moge te ksiazki porownac do Goodkinda ze wzgledu na rozmach fabuly. Wiec jesli Ci sie podobal Goodkind to bardzo duza szansa ze Feist tez.
Tu znalazlam ciekawa recenzje bez zbytniego wdawania sie w fabule.
http://www.inkluz.pl/archiwum/inkluz31/litk4.html
Dziekuję. Jezeli wpadnie mi w łapki, na pewno nie odłoże

Cytat:
Napisane przez Meliana13 Pokaż wiadomość
A więc, "Kroniki..." to ogólnie mówiąc opowieść o grupie nastolatków posiadających magiczne umiejętności. Każdy z nich ma własną, często dosyć tragiczną historię i każdy przez soje umiejętności musiał coś utracić, bądź w pewien sposób różnić się od innych.
To co napisałam, zabrzmiało jakby akcja działa się we współczesnym świecie Ale nie, przedstawione tam miejsca są w całości dziełem wyobraźni autorki
Fani smoków też znajdą tam coś dla siebie
Też brzmi ciekawie. Ja zbankrutuję


Cytat:
Napisane przez Meliana13 Pokaż wiadomość
Ja oglądam ten serial... 2, albo 3 odcinki.
Mój Boże!
Może gdybym nie czytała książki, to może by mi się to spodobało, nie wiem...
Ale czy oni nie mogli by chociaż troszkę trzymać się fabuły? Nie wymagam wiele, ale... To co tam oglądam przekracza moje możliwości
I nie mogę wybaczyć twórcom serialu, że w taki sposób zepsuli mi moją piękną wizję Zedda!
O tak Zed straszny.Ale i tak najgorszy Richard wyglądający jak członek boysbandu

Cytat:
Napisane przez cannabis Pokaż wiadomość
Oj przyznam się szczerze że przeczytałam zaledwie parę stron "Koloru Magii" i oddałam książkę z powrotem do biblioteki:| Hm jakoś mi to nie podeszło, a wręcz przeciwnie raczej zniechęcił mnie ten autor na samym wstępie. No ale w końcu Hobbita też oddałam po 20 paru stronach żeby pożyczyć go chwile później i zakochać się w Tolkienie Hm skoro tak zachwalacie to chyba zrobię drugie podejście... Jak na razie to znów czytam Sapkowskiego "Coś się kończy coś się zaczyna" TŻ się ze mnie śmieje że niestety on nie napisał na tyle książek żeby mi na całe życie wystarczyło
A czy polecacie coś ponad Pratchetta?
Szkoda Ja uwielbiam styl Pratchetta. I nie rozumiem za bardzo pytania, czy polecić Ci coś innego Pratchetta, czy cos zupełnie innego? Cokolwiek to ma być, polecę chętnie i dużo
A co do Sapka, to jeszcze nie wiadomo ile facet stworzy Wogóle wszystkim fankom Wiedźmina polecam doskonała polską grę RPG. Ten sam niesamowity klimat
ollkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 20:50   #193
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Fantasy

Cytat:
Napisane przez muron Pokaż wiadomość
a dla bardziej wtajemniczonych "niedokonczone opowieści" Tolkiena. Trzba jednak znać dobrze historię Tolkiena. To jedyny autor, który stworzył historie innego świata w nadrobniejszych szczególach. Mitologię, języki, historię, system miar i wag. Full service. Do tego język na najwyzszym poziomie. Dla mnie poza kategoria. Można lubic lub nie, ale w tej kwestii nikt mu nie dorównał

Wielkosc i geniusz J.R.R Tolkiena jest niepodwarzalna..tworzac tak nieprzecietny kolos fantasy z taka precyzja(mapy krain, jezyk elfow, genealogie rodow poszczegolnych ras, ciag historyczny wydarzen ) zapiasal sie w kartach literatury fantasy jako Mistrz gatunku...To FAKT
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 23:39   #194
cannabis
Raczkowanie
 
Avatar cannabis
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: from the inside ;)
Wiadomości: 243
Dot.: Fantasy

"Niedokończone opowieści" Tolkiena.. fakt to mistrzostwo Wracałam do tego kilka razy i chyba powtórnie to zrobię Ja po prostu kocham elfy Tolkiena.
Już kiedyś pytałam ale czy jakiś autor w swoich książkach ma chociaż zbliżoną wizje elfów Tolkiena i czarownic Sapkowskiego. Jak dla mnie to połączenie byłoby idealne, ponieważ lubię taką magię i nie mogę przeboleć niechęci do takiej pięknej rasy jak elfy Znacie coś takiego?
A ollkaa może źle sformułowałam pytanie, ale chodziło mi o jakieś książki które lubicie bardziej niż Pratchetta? Napewno sięgnę po jego książki ale za jakiś czas i wtedy przeczytam już do końca

Jeszcze tego nie pisałam tutaj ale kocham fantastykę Lubie czytać wiele innych rodzajów książek ale jednak ten zajmuje u mnie najwyższą pozycję. Nie mogę się od nich oderwać i robię sobie maraton książkowy. Najgorsze jest to że nikt z moich znajomych nie czyta tego co ja i nie zachwyca się tym ani trochę wiec nie mam z kim podyskutować na temat przeczytanych książek a tym bardziej komu ich polecić. Jak dla mnie duża część tych książek ma jedną wadę... brak happy endu wiem, że to może byłoby tandetne jakby każda książka się w taki sposób kończyła ale jak tu przeżyć kiedy Twoi ulubieni bohaterowie giną na końcu.
cannabis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 11:13   #195
ollkaa
Rozeznanie
 
Avatar ollkaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 708
Dot.: Fantasy

Wiele ksiazek lubię bardziej od Pratchetta. Na pewno nie jest on moim ulubionym pisarzem fantasy. Pytałas juz wczesniej o elfy, a ja nie umiem sobie przypomnieć nic z nimi No może poza Artemisem Fowlem, ale to nie o takie elfy chodzi Może spodobają Ci sie ksiazki z Dragonlance? - jednak to nie moja bajka, wiec nie pomoge.
ollkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 12:06   #196
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Fantasy

Cytat:
Napisane przez cannabis Pokaż wiadomość
"Niedokończone opowieści" Tolkiena.. fakt to mistrzostwo Wracałam do tego kilka razy i chyba powtórnie to zrobię Ja po prostu kocham elfy Tolkiena.
Już kiedyś pytałam ale czy jakiś autor w swoich książkach ma chociaż zbliżoną wizje elfów Tolkiena i czarownic Sapkowskiego. Jak dla mnie to połączenie byłoby idealne, ponieważ lubię taką magię i nie mogę przeboleć niechęci do takiej pięknej rasy jak elfy Znacie coś takiego?
A ollkaa może źle sformułowałam pytanie, ale chodziło mi o jakieś książki które lubicie bardziej niż Pratchetta? Napewno sięgnę po jego książki ale za jakiś czas i wtedy przeczytam już do końca

Jeszcze tego nie pisałam tutaj ale kocham fantastykę Lubie czytać wiele innych rodzajów książek ale jednak ten zajmuje u mnie najwyższą pozycję. Nie mogę się od nich oderwać i robię sobie maraton książkowy. Najgorsze jest to że nikt z moich znajomych nie czyta tego co ja i nie zachwyca się tym ani trochę wiec nie mam z kim podyskutować na temat przeczytanych książek a tym bardziej komu ich polecić. Jak dla mnie duża część tych książek ma jedną wadę... brak happy endu wiem, że to może byłoby tandetne jakby każda książka się w taki sposób kończyła ale jak tu przeżyć kiedy Twoi ulubieni bohaterowie giną na końcu.
Jesli chodzi o elfy to Raymond Feist, o ktorym wspominalam wczesniej, zdecydowanie przedstawia je w podoby do Tolkiena sposob. Tak wiec polecam.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 08:50   #197
TajemniczaPanna
Zakorzenienie
 
Avatar TajemniczaPanna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 167
Dot.: Fantasy

uwielbiam fantasy
aa znana książka "Niekończąca się opowieść " lubie ją
__________________
Już nie taka Tajemnicza i w końcu szczęśliwa

http://www.suwaczki.com/tickers/fdqgu6bdhq6kejmx.png

TajemniczaPanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 20:31   #198
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Fantasy

up
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 21:54   #199
Sephinrot
Wtajemniczenie
 
Avatar Sephinrot
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Czarny Śląsk
Wiadomości: 2 734
Dot.: Fantasy

Kocham fantasy i chętnie przyłączę się do reszty fantasy-maniaczek.Czytam wszystko co związane z magią,elfami,czarownicami .smokami itd.Chylę czoła przed mistrzem Tolkienem,uwielbiam Sapkowskiego i Pratchetta.Cały czas powiększam swoją bibliotekę.Ostatnimi czasy najchętniej wracam do 3 trylogi :
Trudi Canavan- Trylogia Czarnego Maga
Garth Nix - trylogia o Starym Królestwie
i Gay Gavriel Kay - Fionavarski gobelin.
__________________
Funny, we're all one, but one also means that we are lonely...

Sephinrot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-22, 22:02   #200
ollkaa
Rozeznanie
 
Avatar ollkaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 708
Dot.: Fantasy

To ja się pochwalę, że przeczytałam już wszystkie tomy Pieśni Ognia i lodu i nie mogę doczekać się następnego tomu. (i serialu HBO)
W tej chwili kończę trylogię Robin Hobb o błaźnie.

Bardzo, bardzo polecam.

Ktoś mi tu polecał Świt czarnego słońca - niestety zawiodłam się. Po prostu chyba przez moje studia nie trawię już ciężczej literatury.

A teraz patrzę jak stary był moj ostatni post Od tego czasu przeczytałam jeszcze mnóstwo innych książek Jak bedę miałą czas to może zrobię parę mini-recenzyjek

Edytowane przez ollkaa
Czas edycji: 2010-03-22 o 22:04
ollkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 22:43   #201
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Fantasy

Ja wlasnie probuje znalezc cos ciekawego do czytania. Zabralam sie za Czarnoksieznika z Archipelagu i nie podoba mi sie.
Co byscie mi polecily dziewczyny? (I chlopaki)

Tak sie ogolnie pytam. Wlasnie dlatego odgrzebalam ten watek, zeby znalezc cos ciekawego.
Pytanie dwa: czytac po polsku czy po angielsku?

Edit:
Sprobuje Trudi Canavan po angielsku, zobaczymy jak daleko dojde....
__________________





Edytowane przez Daenerys
Czas edycji: 2010-03-22 o 22:56
Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 11:32   #202
Sephinrot
Wtajemniczenie
 
Avatar Sephinrot
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Czarny Śląsk
Wiadomości: 2 734
Dot.: Fantasy

Daenerys a czytałaś T.Canavan po polsku?Pierwszy tom trochę mnie nudził,dopiero w połowie zrobiło się interesująco,drugi to dla mnie porażka,za to w trzecim akcja trochę za szybko się działa.
Po angielsku czytałam preuqel i naprawdę mnie zachwycił
Cała historia bardzo mi się podobała,sposób pisania już mniej,ale może to wina tłumacza.Tak czy siak,teraz czekam z niecierpliwością na kolejne 4 części.
A tak z innej beczki,może ktoś wie czy będą kolejne części '' Zawód wiedźma" Olgi Gromyko? Taka lekka,zabawna książeczka na poprawienie sobie humoru.Wiem,że nie ma zbyt przychylnych recenzji,ale urzekła mnie główna bohaterka.
__________________
Funny, we're all one, but one also means that we are lonely...

Sephinrot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 12:05   #203
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Fantasy

Cytat:
Napisane przez Sephinrot Pokaż wiadomość
Daenerys a czytałaś T.Canavan po polsku?Pierwszy tom trochę mnie nudził,dopiero w połowie zrobiło się interesująco,drugi to dla mnie porażka,za to w trzecim akcja trochę za szybko się działa.
Po angielsku czytałam preuqel i naprawdę mnie zachwycił
Cała historia bardzo mi się podobała,sposób pisania już mniej,ale może to wina tłumacza.Tak czy siak,teraz czekam z niecierpliwością na kolejne 4 części.
A tak z innej beczki,może ktoś wie czy będą kolejne części '' Zawód wiedźma" Olgi Gromyko? Taka lekka,zabawna książeczka na poprawienie sobie humoru.Wiem,że nie ma zbyt przychylnych recenzji,ale urzekła mnie główna bohaterka.
Hej Trudi Canavan nigdy po polsku nie czytalam. Jedynie po angielsku kiedys zaczelam Kaplanke w Bieli, ale mi sie nie spodobala.
Wczoraj zaczelalm ten prequel, o ktorym wspominasz. (4 rozdzialy)
I tak jak piszesz bardzo fajnie sie go czyta po angielsku, zobaczymy jak bedzie z reszta serii. Majac wybor wole jednak czytac ksiazki w oryginale.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 16:53   #204
ollkaa
Rozeznanie
 
Avatar ollkaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 708
Dot.: Fantasy

O Zawodzie wiedźmie gdzieś juz tu pisałam - moim zdaniem straszna książka. Ja odradzam
ollkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 21:17   #205
Sephinrot
Wtajemniczenie
 
Avatar Sephinrot
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Czarny Śląsk
Wiadomości: 2 734
Dot.: Fantasy

Cytat:
Napisane przez ollkaa Pokaż wiadomość
O Zawodzie wiedźmie gdzieś juz tu pisałam - moim zdaniem straszna książka. Ja odradzam
A mnie się podobała łyknęłam 2 tomy w jeden dzień.Ale o gustach się nie dyskutuje,mój Tż określił ją jako " głupie fantasy dla bab napalonych na wampiry"
Macie może jeszcze jakieś perełki warte przeczytania? (oprócz tych polecanych w tym wątku),bo siedzę na l4 i się nudzę.
__________________
Funny, we're all one, but one also means that we are lonely...

Sephinrot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 15:28   #206
ollkaa
Rozeznanie
 
Avatar ollkaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 708
Dot.: Fantasy

Był gdzieś jeszcze jeden watek o fantasy tam było mnóstwo tytułów podanych. Nie chce się powtarzać ale ja polecam np.:

Robin Hobb
Georga Martina
Lian Hearn
Licię Troisi (właśnie zaczęłam pierwszy tom wojen świata wynurzonego - bardzo fajnie się czyta)

A z takiej "lżejszej" literatury bardzo polecam Igrzyska Śmierci i Gone

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------

Lista moich książek fantasy z zeszłego roku może kogoś zainspiruje

Sieć niebios Lian Hearn ostatni tom serii dziejącej się niby w śreniowiecznej Japonii. Polecam (tom 1 -po słowiczej podłodze.) Z powodzeniem można zacząć przygodę z pięciotomową serią właśnie od sieci, bo jest to prequel
Księżyc w nowiu Stephanie Mayer - tego przedstawiać nie trzeba
Zaćmienie Stephanie Mayer - i tego także:p
Królewski Skrytobójca Robin Hobb Oj strasznie polcam Drugi tom trylogii o Bastardzie.
Obca Diana Gabaldon - nic nadzwyczajnego. Nudna trochę
Dziewięciu książąt Amberu Roger Zelazny - taka trudna bardziej i specyficzna. Mnie nie podeszło ale TŻ się zachwyca Bardzo ciekawa wizja świata
Karabiny Avalonu Roger Zelazny - j.w.
Tunele Roderick Gordon; Brian Williams - Świetne do autobusu, literatura raczej młodzieżowa.
Mgły Avalonu Marion Zimmer Bradley - niby wychwalana klasyka - tylko czemu taaaaaaka nudna?
Wyprawa skrytobójcy cz. 1 Robin Hobb - trzeci tom Bastarda
Wyprawa skrytobójcy cz. 2 Robin Hobb
Tunele. Głębiej Roderick Gordon; Brian Williams
Ostatni bohater Terry Pratchett - No Pratchetta nie znać to wstyd :p Tą książkę można wyróżnić za przepiękne (i drogie) wydanie
Atramentowe serce Cornelia Funke - kolejna młodzieżowka, a raczej bajka dla dzieci.
Atramentowa krew Cornelia Funke
Mistrz zagadek z Hed Patricia A. McKillip - przęmęczyłam się. No nie rozumiem tej książki
Sługa boży Jacek Piekara - Bardzo polecam. Zbiór oopowiadań o inkwizytorze Mordimerze.
Wieki światła Ian R. MacLeod - z serii wydawniczej Uczta wyobraźni Maga - przepiekne wydana. Bardzo ciekawa, polecam ale raczej z tych cięższycj pozycji
Szklane księgi porywaczy snów Gordon Dahlquist - nie jest to typowe fantasy, raczej kryminało-thrillero coś z elementami sci-fi ? ALe myślę, że faknom fantastyki się spodoba, XIX wiek, Anglia iwielka tajemnica Ma być film w tóry zaangażował się Johny Deep
Czarodziejski statek cz. 1 Robin Hobb - pierwszy tom drugiej trylogii Robinn Hobb. Cudowne mówiące okrety, świetna historia i przyjemni bohaterowie - BArdzo polecam!
Czarodziejski statek cz. 2 Robin Hobb
Najgłupszy anioł Christopher Moore - Wszyscy się jakoś zachwycają tym panem, ale ja jakoś nie. Nie moje poczucie humoru. Wolę Pratchetta
Szalony statek cz. 1 Robin Hobb nastepny tom genialnej trylogii
Szalony statek cz. 2 Robin Hobb
Gobelin. Pies z Rowan Henry H. Neff - raczej słaba ksiązka dla dzieci, która chciałaby być Harrym Potterem.
Gra o tron George R.R. Martin - Niejednokrotnie polecana na wizażu, nie tylko przeze mnie. Świetny cykl! Genialni bohaterowie. Trzeba Przeczytać.
Przed świtem Stephanie Mayer - wiadomo
Statek przeznaczenia cz. 1 Robin Hobb - j.w
Statek przeznaczenia cz. 2 Robin Hobb
Nowicjuszka Trudi Canavan - raczej łatwe, przyjemne, mało nowatorskie i nic już nie pamietam Można,ale nie trzeba
Wielki mistrz Trudi Canavan j.w
Świt czarnego słońca C.S. Friedman - prz tej książce zrozumiałam, że na skomplikowane książki to bbył czas w liceum. Teraz już ich nie mam siły czytać. Nie dość, że przemęczyłam to jeszcze ni polubiłam bohaterów. Ale ma świetne recenzje, więc pewnie się nie poznałam.
Imię wiatru Patrick Rothfuss - Dobry kawał typowego fantasy. Tylko kiedy będzie drugi tom?
Cień kata Gene Wolfe - nuda. nuda. nuda. JAsne że to moze wielkie dzieło - ale nuda!
Królestwo na sprzedaż Terry Brooks - Czy chciałbyś kupić królestwo z bajki? Książka przyzwoita, można przeczytac
Starcie królów George R.R. Martin - trzeba przeczytać !
Nawałnica mieczy. Stal i śnieg George R.R. Martin j.w
Nawałnica mieczy. Krew i złoto George R.R. Martin
Misja błazna Robin Hobb - i kolejna trylogia Robin Hobb. która to dalej trzyma poziom
Czarownice z Eastwick John Updike - jeżeli ktoś ma ochotę na mądrą książkę świetnego pisarza - można. Jak pisałam wyżej - ja już nie mam siły na mądre ksiązki - męczyłam pół roku.
Uczta dla wron. Cienie śmierci George R.R. Martin
Zaklęcie dla Cameleon Piers Anthony - zachęciłam się opinią kogoś z wizażu własnie, ale przyznam, że rozczarowałam się. - jakbym czytała scenariusz dobrnocki.
Czarownik Iwanow Andrzej Pilipiuk - Wędrowycz Trzeba pzeczytać przynajmniej jeden tom opowiadań o tym bimbrowniku/egzorcyście
Kroniki Jakuba Wędrowycza Andrzej Pilipiuk
Zaklęty miecz Poul Anderson - fakt, ze niie umiałam sobie przypomnieć przez 3 minuty o czym ta ksiązka była chyba o czymś świadczy Jak ktoś lubi legendy nordyckie - będzie dię podobać
Igrzyska Śmierci Suzanne Collins - Naprawdę świetna książka z gatunku - nie odłożysz zanim skończysz Co prawda jest to książka dla młodzieży - ale Harry Potter też był Polecam
Weźmisz czarno kure Andrzej Pilipiuk
Miasto kości Cassandra Clare - można, ale po co? Młodzieżowka jakich wiele
Intruz Stephanie Mayer - NAprawdę dobra książka. Zdziwiłam się NA pewno lepsza niż Zmierzch.
W Pierścieniu Ognia Suzanne Collins - drugi tom Igrzysk. Trzyma poziom Nie mogę doczekać się następnego.
Złocisty błazen Robin Hobb
Marchia cienia Tad Williams - dobry kawał bardzo przyzwoitego fantasy.


Jeżeli ktoś jest zainteresowany bliżej jakąś książką, chętnie opiszę dokładniej Chętnie również podyskutujję o którymś tytule
ollkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 16:13   #207
Sephinrot
Wtajemniczenie
 
Avatar Sephinrot
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Czarny Śląsk
Wiadomości: 2 734
Dot.: Fantasy

ollkaa zaciekawiłaś mnie tą Licią Troisi chyba się skuszę . Z tej długiej listy nie czytałam tylko Marchii cienia - Tada Williamsa,mogę Cię prosić o jakiś opis?Kojarze autora z trylogii Pamięć,Smutek,Cień i zastanawiam się czy ta książka jest podobna.No i dziekuję za tak wyczerpującą listę
__________________
Funny, we're all one, but one also means that we are lonely...

Sephinrot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 12:04   #208
joanna975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 260
Dot.: Fantasy

A może do lity dodacie "Królową lata" melissy marr?
joanna975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 15:58   #209
ollkaa
Rozeznanie
 
Avatar ollkaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 708
Dot.: Fantasy

Cytat:
Napisane przez Sephinrot Pokaż wiadomość
ollkaa zaciekawiłaś mnie tą Licią Troisi chyba się skuszę . Z tej długiej listy nie czytałam tylko Marchii cienia - Tada Williamsa,mogę Cię prosić o jakiś opis?Kojarze autora z trylogii Pamięć,Smutek,Cień i zastanawiam się czy ta książka jest podobna.No i dziekuję za tak wyczerpującą listę
Nie wiem czy Marchia jest podobna do trylogii Pamiec, Smutek, Cierń - nie czytałam, nie umiem jest dostać.
http://www.literatura.gildia.pl/twor...ienia/recenzja

Autor recenzji może się zachwyca książką bardziej niż ja - ale w recenzji jest zawtre wszytsko co ważne Porządna literatura
Skończyłam juz pierwszy tom Wojen świata wynurzonego - czytało się świetnie do samego końca. Polecam
ollkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 16:17   #210
martuska888
Raczkowanie
 
Avatar martuska888
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 294
Dot.: Fantasy

Mam pytanie do czytelniczek Jacka Piekary.
Udało mi się ostatnio kupić w antykwariacie za śmieszną cenę jego książkę : Ja inkwizytor. Wieże do nieba. Nie wiedziałam, że należy do pewnej serii. I teraz nie wiem, czy mogę się zabierać za czytanie, czy powinnam najpierw poznać inne powieści. Jeśli tak to które dobrze by było wcześniej przeczytać?
__________________

I nic we mnie i nic koło mnie
Kiedy się dziwić przestanę
Kiedy się dziwić przestanę
Będzie po mnie.

Wszystko jest możliwe.
Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.
martuska888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:02.