Zawód księgowa/księgowy - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-14, 17:37   #181
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez bravvurka Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi, czy lepiej zrobić taki kurs w Stowarzyszeniu Księgowych czy może lepiej od razu iść na studia podyplomowe z rachunkowości? W zeszłym roku skończyłam ekonomię i tak się waham co lepsze.
Podyplomowka Ale najlepiej na jakiejs dobrej uczelni

aha na podyplomowych też masz od podstaw, a w stowarzyszeniu sa kursy dla "zaawansowanych:
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 19:05   #182
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez bravvurka Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi, czy lepiej zrobić taki kurs w Stowarzyszeniu Księgowych czy może lepiej od razu iść na studia podyplomowe z rachunkowości? W zeszłym roku skończyłam ekonomię i tak się waham co lepsze.
Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Podyplomowka Ale najlepiej na jakiejs dobrej uczelni

aha na podyplomowych też masz od podstaw, a w stowarzyszeniu sa kursy dla "zaawansowanych:
hhm lemoorko u mnie na podyplomówce uczyli zaawansowanych rzeczy i wymagali umiejętności księgowania
natomiast w stowarzyszeniu pięknie wszystko wykładają,

bravurko skończyłaś studia ekonomiczne ?? jeżeli tak na podyplomówce będzie Ci łatwiej, ale jak wspomniałam u mnie nie uczyli "od podstaw" tylko wykładali bardziej zaawansowane rzeczy, dlatego jeżeli rachunkowość miałaś tylko semestr czy dwa polecam stowarzyszenie - naprawdę dobre kursy
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 19:24   #183
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Skończyłam dzienną ekonomię na UMK, miałam trzy przedmioty z rachunkowości (podstawy rachunkowości, rachunkowość finansową i rachunkowość zarządczą). Patrzyłam na plany studiów podyplomowych i widzę, ze te przedmioty się powtarzają, ale w końcu to studia podyplomowe z rachunkowości
Mam na oku podyplomówkę na UMK (chociaż terminy zajęć mi nie za bardzo odpowiadają) i na UG. Musze sobie pomyśleć
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 20:57   #184
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

dziewczyny czy mogłabym prosić o zerknięcie w ten link? http://www.lublin.skwp.pl/Podstawy,r...osci,1851.html

jest to link do kursu prowadzonego przez SKwP i znalazłam kurs dla początkujących... właściwie to nie wiem jaki z kursów powinnam wybrac, bo nie wiem co oni rozumieją pod pojęciem kursu dla początkujących.. może wy się bardziej orientujecie? z jednej strony pisze, że to dla początkujących a z drugiej że to kurs dla włąścicieli firm, menadżerów i innych osób chcących poznać zasady rachunkowości... jak już pisałam jestem na 3 roku studiów o kierunku ekonomia i z rachunkowosci mialam 2 semestry. jakos ten rok minął a ja niewiele pamiętam z zajęć i tak szukam sobie kursu w lublinie i poszukałam tego co polecacie... czy któraś z was była na takim kursie??? czy ja się będę nadawac na taki kurs??? czy poczekac... zamierzam od przyszłego roku akademickiego zacząć działać i zapisac sie na kurs ale nie wiem czy ten będzie odpowiedni i czy nie za wysokie progi..??? jakos dziwnie będę się czuła między menadżerami firm... takie dziecko przyszło miła grzeczna dziewczynka... żeby się tam ze mnie nie śmiali że zabłądziłąm chyba... a ja naprawdę chcę zostać księgową tylko nie wiem od czego mam zacząć swoją edukację w tym zakresie.... od razu mówię że zamierzam zakupic książkę i zbiór zadań matuszewicza więc pomińmy etap czytania tej książki, co dalej?? bardzo proszę o zerknięciew linka.. z góry dziękuję
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 07:06   #185
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

CZeśc tancerka

ja bym Ci poleciła ten http://www.lublin.skwp.pl/Dla,samodz...stow,1854.html

Jest też od podstaw, ale więcej jest zajec i przynajmniej na tym kursie czegoś sie nauczysz. Sama chodze na ten, ale do katowic i nibyd dla samodzielnych, ale wszystko i tak jets podstaw. Sama na pierwszych zajeciach troszke przysypialam

,A ten kurs wydaje mi się na zasadzie, że ktoś potrzebuje tylko liznac o co biega, a to za mało by pracowac w księgowości
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 15:11   #186
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

hmmm właśnie też widziałam, że ten kurs też jest z podstawami księgowości.. nie wiem tylko czy dam sobie radę na takim kursie a nie chce wywalić kasy w błoto i nie nadążać za innymi... dowiedziałam się jeszcze że na 4 roku będę mieć rachunkowość zarządczą i tam myślę czy za ten kurs w SKwP zabrać się już od nowego roku czy poczekać aż skończę 4 rok z tą rachunkowością i pod koniec 4 roku albo na piątym zrobić ten kurs.. nie wiem też jak to jest z aktualnością tych zajęć tzn czy pracodawca bardizej w przyszłości doceni to że niedawno robiłam kurs tzn np na 5 roku czy to są jakieś bardziej uniwersalne zagadnienia i nie ważne w jakim momencie studiów się go zrobi... jej mam mętlik w głowie a to przez to że sporo pieniędzy te kursy kosztują. Jednak wiem że na pewno na niego pójdę tylko nie wiem jaki moment wybrać. Przed tą rachunkowością zarządczą czy po...? a Ty Lemoorko kończysz już studia? na jakim etapie zaczęłaś ten kurs?

ten kurs do którego mi dałaś linka to pisze że dla tych którzy już pracują w księgowości lub zamierzają poszerzyć swoją wiedzę... a ja jeszcze nie mam co poszerzac
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 16:00   #187
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Słyszałyście może o kursach organizowanych przez PTE?
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-16, 19:06   #188
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
a Ty Lemoorko kończysz już studia? na jakim etapie zaczęłaś ten kurs?

ten kurs do którego mi dałaś linka to pisze że dla tych którzy już pracują w księgowości lub zamierzają poszerzyć swoją wiedzę... a ja jeszcze nie mam co poszerzac
ja na studiach mam sama rachunkowośc zarzadcza a na kursie nie ma rachunkowosic zarzadczje tylko ejst finansowa

Poszłam na kurs po miesiacy praktyki w ksiegowosci i z rachunkowoscia w wymiarze jednego semestru.

Poza tym po co iś cna coś, co nas nie zmotywuje do nauki??

Teraz sama miałam praktyki w biurze prowadzonym przez stowarzyszenie, a coz prace mam, ale gdzie indziej i moja obowiazki to nie ksiegowosc

Tak koncze, jestem na 5 roku katowickiej AE
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 20:07   #189
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

jej straszny mam zamęt w głowie.. co się zdecyduję iść na jakiś kurs to się potem okazuje że można znaleźć lepszy, a tak naprawdę to ja się na lepszy nie nadaję nie wiem co jest na tym kursie o podstawach rachunkowości.. jak strata kasy i czasu to nie pójdę, ale na ten zaawansowany teraz na pewno się nie wybiorę, bo po prostu sie nie czuje na siłach... nie wiem co tu teraz zrobic..

a mozesz mi powiedzieć czym się różni rachunkowość finansowa od zarządczej? głupio mi sie przyznać ale jeszcze nie miałam tego drugiego przedmiotu i nie wiem za bardzo o co chodzi też się księguje coś na kontach??
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 07:45   #190
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość

a mozesz mi powiedzieć czym się różni rachunkowość finansowa od zarządczej? głupio mi sie przyznać ale jeszcze nie miałam tego drugiego przedmiotu i nie wiem za bardzo o co chodzi też się księguje coś na kontach??
Bardzo łopatologicznie:

Rachunkowośc finansowa księgowanie na kontach- sporżądzanie dokumentów sprawozdawczych
I to masz na kursie dla smaodzielnych i uwierz mi,że zaczynasz od podstaw ja się n-ty raz dowiedziałam jak konto wyugląda, co to sa poszczehgólne składniki bilansu. Zreszta zadzown do stowarzyszenia lub się przejdz i sie dowiedz i potwierdzisz

rachunkowośc zarzdącza- rachunki kosztów, kallkulacja kosztów, nawet w tym jest analiza finansowa, zarzadzanie finansami, etc
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 10:14   #191
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Dziękuję Ci bardzo
te kursy są bardzo drogie więc nie chciałąbym wywalać kasy w błoto dlatego Twoje uwagi są dla mnie bardzo cenne może i masz racje.. pracodawca raczej się nie ucieszy że mam sam kurs rachunkowość od podstaw, bo podstawy to z założenia już powinnam mieć hehe ale z tym bardziej zaawansowanym kursem poczekam jeszcze z rok.. nie czuję się jakoś na niego gotowa podszkole się przez ten rok i przekonam czy na 100% księgowość to jest to i wtedy zrobie kursik to i od razu będę mieć na świeżo do pracy
a i ściągnęłam sobie wreszcie z internetu ten program płatnik.. albo ja nie wiem co z nim zrobić albo on nie jest taki kosmicznie trudny
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-17, 11:31   #192
bejbii
Rozeznanie
 
Avatar bejbii
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: DKA
Wiadomości: 987
GG do bejbii
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Ja jestem "młodszą księgową"...
Kolega namówił mnie na stidia na AE i poszłam
W pracy niestety pracuję na samych KPiR, ryczałtach.
Niedawno udało nam (mi i koleżankom) wybębnić od "pseudo szefowych" program do płac, bo robiłyśmy ręcznie.
Horror
Pozdrawiam księgowe
__________________
Mam gównianą pracę, za gównianą płacę...
bejbii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 12:29   #193
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

hmmm ciekawe czy w wielu takich firmach księgowość prowadzi się ręcznie... może ja się nie znam ale jak są dostępne różne programy to po co się męczyć i swoich pracowników?
Fajnie to brzmi, że kolega Cię namówił na AE chyba nie łatwo się dostać na taką uczelnię więc musiałaś być bardzo mądra sama miałam chętkę na Krakowską Akademię Ekonomiczną, ale strasznie daleko to było od mojego miejsca zamieszkanie, gdzie mam swojego Tżcika i swoją przyszłość chcę wiązać z tym miejscem, tutaj zbudować swój domek ale UMCS w Lublinie to bardzo fajna uczelnia i jak dla mnie uważam, że trzyma poziom aby tylko trzeba chcieć się uczyć
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 12:32   #194
bejbii
Rozeznanie
 
Avatar bejbii
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: DKA
Wiadomości: 987
GG do bejbii
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Mądra to nie bardzo.. mam czasem przebłyski
Ja studiuję zaocznie więc problemów z dostaniem się tam nie miałam
Jest ciężko, ale na razie daję radę.
Pozdrawiam

P.S. Walcz o swoje marzenie, bo ja nie walczyłam i żałuję (chciałam być architektem)
__________________
Mam gównianą pracę, za gównianą płacę...
bejbii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 12:37   #195
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

hmmm nie wiem jak u Ciebie na zaocznych studiach jest ale musisz być mądra skoro studiujesz ekonomię u mnie na uczelni ludzie są bardzo mądrzy. mamy naprawdę mnóstwo nauki, a wiele osób ma bez problemu stypendia naukowe! pochwalę się że i ja się na takie załapałam powiem am że u nas to jak ktoś ma 4 z kolokwium to już jest najgorszy w grupie.. sami studenci trzymają poziom i nauczyciele aż się dziwią dlatego cieszę się że trafiłąm na taki rok gdzie największą motywacją do nauki są inni studenci- to wbrew pozorom ogromnie wiele!! a ja najbardziej się cieszę że wybrałam sobie ścieżkę na życie i przynajmniej wiem teraz którędy kroczyć bo po ekonomii wachlarz możliwości zawodowych jest dość szeroki dlatego ciężko się na coś zdecydować a ja już mam swoją księgowość i chcę się w tym kierunku kształcić a wy naprawdę wiele mi podpowiadacie i bardzo za to dziękuję
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 16:34   #196
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Jatancerka- proszę bardzo Lepiej się pomęczyc i pouczyć tym bardziej uwierz mi, dasz rade

Ja raz miałam stypendium
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 16:51   #197
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

http://www.umcs.lublin.pl/articles.php?aid=126
a tu jeszcze znalazłam sobie studia podyplomowe. hmmm trwają tyle co kurs w SKwP i kosztują też tyle samo... co o tym myślisz Lemoorka? lepszy Twój kurs czy te studia? tak sobie planuję tylko bo wiadomo że jeszcze kupa czasu przede mna
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 17:07   #198
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

ja ide jezscze i tak na podyplomowke Nie wiem czy na tej podyplomowce jest od podstaw, skoro tak chcesz Ale znowu podyplomowka podnosi Ci wykształcenie
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 17:10   #199
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

aha czyli najlepiej iść na wszystko no to sie tancerka wykształci... hehehe to ciekawe jakie wykształcenie mają szefowie tych firm, których księgowi są tak obryci na wszystkie strony 3 fakultety, 200 kursów i 5 języków obcych biegle chyba..
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-17, 17:12   #200
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
aha czyli najlepiej iść na wszystko no to sie tancerka wykształci... hehehe to ciekawe jakie wykształcenie mają szefowie tych firm, których księgowi są tak obryci na wszystkie strony 3 fakultety, 200 kursów i 5 języków obcych biegle chyba..
W to akurat smiem wątpić
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 17:13   #201
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

ja tak samo
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 11:03   #202
gosiula
Rozeznanie
 
Avatar gosiula
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 926
GG do gosiula
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Dziewczyny - mając do wyboru jakikolwiek kurs i studia podyplomowe na pewno wybiorę podyplomówkę .
Tym bardziej ,że i cenowo i czasowo jest to porównywalne.
chyba ,ze ktoś nie ma ukończonych studiów , to wtedy nie ma wyjścia.
Ja muszę zrobic podyplomowkę i to szybko ,bo mimo iż trochę juz pracuję w księgowości to nie uzyskam certyfikatu bez egzaminu ,gdyż moja uczelnia kształciła ogólnie na kierunku ekonomia ,bez żadnej specjalizacji.
gosiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 13:17   #203
basia1981
Raczkowanie
 
Avatar basia1981
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 95
GG do basia1981
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Witam!
Księgówki, moze mi pomożecie w sprawie wyliczania sredniego wynagrodzenia w przypadku zwolnienia lekarskiego?, będę wdzięczna.
Otóż chodzi mi o to, czy jeśli pracownik chodzi dośc często na zwolnienia (np. w ciągu ostatniego półrocza, był na zwolnieniu raz w każdym miesiącu - to tak hipotetycznie), to w jaki sposób to się odbija na średnim miesięcznym wynagrodzeniu wyliczanym do obliczenia wynagrodzenia chorobowego, jaką kwotę należy brac pod uwagę wyliczając srednie mies. wyn u takiego "leniwca"?
DziękI!
basia1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 16:07   #204
alicja.b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 31
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

od niedawna pracuje jako księgowa. Oprócz tego, ze mam prowadzić księgowość firmy, mam również zajmować się działem kadry i płace. Czy księgowe się tym zajmują? Czy to nie jest za dużo?
Dodam, ze pracuje dopiero 3 tygodnie i dopiero zaczynam się tego uczyć.
alicja.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 18:19   #205
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

dziewczyny czy możecie mi powiedzieć co to jest: przychody i koszty w roku obrachunkowym? Gdzie moge znaleźć jakiś wzór, w jaki sposób się to oblicza i wpisuje?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 09:42   #206
Mrowkasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 375
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez basia1981 Pokaż wiadomość
Witam!
Księgówki, moze mi pomożecie w sprawie wyliczania sredniego wynagrodzenia w przypadku zwolnienia lekarskiego?, będę wdzięczna.
Otóż chodzi mi o to, czy jeśli pracownik chodzi dośc często na zwolnienia (np. w ciągu ostatniego półrocza, był na zwolnieniu raz w każdym miesiącu - to tak hipotetycznie), to w jaki sposób to się odbija na średnim miesięcznym wynagrodzeniu wyliczanym do obliczenia wynagrodzenia chorobowego, jaką kwotę należy brac pod uwagę wyliczając srednie mies. wyn u takiego "leniwca"?
DziękI!
liczy się średnią z 12 ostatnich miesięcy. I jeżeli różnica między jednym a drugim L4 nie jest większa niż miesiąc, to cały czas bazujesz na tej samej średniej, nie zmieniając jej.
__________________
http://www.suwaczki.com/ostatnikrok/hchylhb8jopsmdvr.html
Mrowkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 17:01   #207
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez basia1981 Pokaż wiadomość
Witam!
Księgówki, moze mi pomożecie w sprawie wyliczania sredniego wynagrodzenia w przypadku zwolnienia lekarskiego?, będę wdzięczna.
Otóż chodzi mi o to, czy jeśli pracownik chodzi dośc często na zwolnienia (np. w ciągu ostatniego półrocza, był na zwolnieniu raz w każdym miesiącu - to tak hipotetycznie), to w jaki sposób to się odbija na średnim miesięcznym wynagrodzeniu wyliczanym do obliczenia wynagrodzenia chorobowego, jaką kwotę należy brac pod uwagę wyliczając srednie mies. wyn u takiego "leniwca"?
DziękI!
Cytat:
Napisane przez Mrowkasz Pokaż wiadomość
liczy się średnią z 12 ostatnich miesięcy. I jeżeli różnica między jednym a drugim L4 nie jest większa niż miesiąc, to cały czas bazujesz na tej samej średniej, nie zmieniając jej.
Wynagrodzenie na czas choroby nie podlega OZUSOWANIU!. Liczymy sredni przychod bez składek ZUS za ostatnie 12 m-cy. Dzileimy na 30 dni i z tego 80 %. Potem otrzymana wartośc mnozmymy razy ilośc choroby.

Uwaga nastapiła zmiana składek z lipcu z 18,71% na 15,71% i w styczniu z 15,71% na 13,71%.

Cytat:
Napisane przez alicja.b Pokaż wiadomość
od niedawna pracuje jako księgowa. Oprócz tego, ze mam prowadzić księgowość firmy, mam również zajmować się działem kadry i płace. Czy księgowe się tym zajmują? Czy to nie jest za dużo?
Dodam, ze pracuje dopiero 3 tygodnie i dopiero zaczynam się tego uczyć.
Tak księgowe się tym zajmują, szczególnie w małych firmahc, Moja mam np to robi

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
dziewczyny czy możecie mi powiedzieć co to jest: przychody i koszty w roku obrachunkowym? Gdzie moge znaleźć jakiś wzór, w jaki sposób się to oblicza i wpisuje?
Kojarzy mi się to z rachunkiem zysków i strat. Chyba,że dokladniej napiszesz o co Ci chodzi
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 17:05   #208
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Kojarzy mi się to z rachunkiem zysków i strat. Chyba,że dokladniej napiszesz o co Ci chodzi
Też własnie o tym pomyślałam
Nic więcej nie wiem, bo księgowa na której miejsce przyszłam, miała wyjaśnić pewną sprawe w tym zestawieniu i nie umiała sobie z tym poradzić. Mało tego... ona nawet nie wiedziała co to jest, dlatego chcą nowa księgową.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 17:08   #209
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Też własnie o tym pomyślałam
Nic więcej nie wiem, bo księgowa na której miejsce przyszłam, miała wyjaśnić pewną sprawe w tym zestawieniu i nie umiała sobie z tym poradzić. Mało tego... ona nawet nie wiedziała co to jest, dlatego chcą nowa księgową.
OMG
Ale ona i tak jest słaba, szefostwo mojej qmplei zażadało od niej SZCZEGOŁOWEGO BILANSU, SZCEGOLOWEGO RZIS Moze Ty wiesz co to jest??
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 20:27   #210
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
OMG
Ale ona i tak jest słaba, szefostwo mojej qmplei zażadało od niej SZCZEGOŁOWEGO BILANSU, SZCEGOLOWEGO RZIS Moze Ty wiesz co to jest??

podejrzewam, ze chodzilo o bilans i rzis w wersji rozwinietej jak w linku - w sensie wykorzystania wszystkich pozycji (bo male spolki moga sporzadzac sprawozdanie w wersji skrocowej :

"Art. 50.

1. Informacje zawarte w sprawozdaniu finansowym mogą być wykazywane zeszczegółowością większą niż określona w załącznikach do ustawy, jeżeli wynika to z potrzeb lub specyfiki jednostki.

2. Jednostka, która w roku obrotowym, za który sporządza sprawozdanie finansoweoraz w roku poprzedzającym ten rok obrotowy nie osiągnęła dwóch z następującychtrzech wielkości:

1) średnioroczne zatrudnienie w przeliczeniu na pełne etaty wyniosło nie więcejniż 50 osób,

2) suma aktywów bilansu na koniec roku obrotowego w walucie polskiej nieprzekroczyła równowartości 2 000 000 euro,

3) przychody netto ze sprzedaży produktów i towarów oraz operacji finansowychw walucie polskiej nie przekroczyły równowartości 4 000 000 euro

- może sporządzić sprawozdanie finansowe w formie uproszczonej, wykazującinformacje w zakresie ustalonym w załączniku nr 1 literami i cyframi rzymskimi.Informację dodatkową sporządza się w odpowiednio uproszczonej formie."


http://www.msp.money.pl/akty_prawne/...wosci/sec=1201#
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-18 22:55:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:55.