Maszyna do szycia - pomoc - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-30, 22:21   #181
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: instrukcja obsługi singera

Wątków odnośnie maszyny do szycia jest kilkanaście - oto jeden z nich
/jest wyszukiwarka - a ona nie gryzie /

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...maszyna+szycia
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 22:26   #182
Gala21ula
Przyczajenie
 
Avatar Gala21ula
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5
Dot.: instrukcja obsługi singera

dziekuje dziekuje dziekuje
wiem ze powinnam sama poszukac ale wybaczcie zadko mam dostep do internetu i w ciagu 2godz musze wszystko zalatwic (odebrac maile i na nie odp i znalesc co mnie interesuje. pozdrawiam
Gala21ula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 17:29   #183
magdus1977
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: "Nowa" Was wita i... o maszyne pyta ;)

może zapytaj tutaj http://forum.maszyny-do-szycia.com - forum prowadzone przez jedną z firm zajmujących się sprzedażą maszyn do szycia, dopiero wystartowali z tym forum, ale są na rynku od długiego czasu, więc może będą mogli Ci jakoś pomóc, ja kupowałam u nich maszynę i jestem bardzo zadowolona, tymbardziej, że pani która mnie obsługiwała podpowiedziała mi na prawdę sporo przydatnych rzeczy
magdus1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 15:59   #184
diamenciq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Lightbulb Maszyna do szycia Łucznik Natalia 2007

Witam pięknie,
mam prośbę gorącą, kupiłam sobie ostatnio nowiutką maszynę do szycia Łucznik Natalia 2007 ale nie mogę dojść jak przełączyć sprzęgło - gdzie jest taki przełącznik- żeby nawinąć nitkę na szpulkę (żeby igła nie pracowała) ponieważ załączona instrukcja obsługi ma pomylone oznaczenia. Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam
diamenciq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 12:47   #185
alicja_50
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 27
Dot.: Maszyna do szycia Łucznik Natalia 2007

Cytat:
Napisane przez diamenciq Pokaż wiadomość
Witam pięknie,
mam prośbę gorącą, kupiłam sobie ostatnio nowiutką maszynę do szycia Łucznik Natalia 2007 ale nie mogę dojść jak przełączyć sprzęgło - gdzie jest taki przełącznik- żeby nawinąć nitkę na szpulkę (żeby igła nie pracowała) ponieważ załączona instrukcja obsługi ma pomylone oznaczenia. Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Nie wiem akurat jak w tej maszynie ale najczęściej to zmienia się tam gdzie nakłada się szpuleczkę od nawijania nici przesuwając lekko w prawo lub lewo .Bywa i tak że trzeba wcisnąć.Musisz uważnie przeczytać instrukcję powinna być o tym wzmianka.
alicja_50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 13:47   #186
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: maszyna do szycia

A JA BYM MIAŁA PROŚBĘ BY KTOŚ MI WUTŁUMACZYŁ łoptologicznie co to jest OVERLOCK???
Wiem że odcina i obrabia brzegi ale wogóle nie mogę sobie tego wyobrazić... do szycia jakich rzeczy - tak konkretnie jest wykorzystywany???
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 21:42   #187
natka1211
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1
Dot.: Maszyna do szycia Łucznik Natalia 2007

czesc, też mam od niedawna tą samą maszynę i wydaje mi się że nie ma takiego przełącznika, po prostu zakłądasz szpulkę, przesuwasz w lewo i nawijasz. To troszę dziwne bo w starym łuczniku nie chodziła igła przy nawijaniu szpulki..
natka1211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-18, 06:56   #188
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: maszyna do szycia

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek Pokaż wiadomość
A JA BYM MIAŁA PROŚBĘ BY KTOŚ MI WUTŁUMACZYŁ łoptologicznie co to jest OVERLOCK???
Wiem że odcina i obrabia brzegi ale wogóle nie mogę sobie tego wyobrazić... do szycia jakich rzeczy - tak konkretnie jest wykorzystywany???
Wszystkich, najpierw każdy kawałek materiału wykańczasz overlockiem żeby sie brzegi nie strzępiły a potem zwykłą maszyną zszywasz razem ze sobą wszystkie kawałki. Tak więc overlocka należy mieć jako dodatek do zwykłej maszyny, choć znam osobę która z lenistwa wszystko zszywała tylko overlockiem.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 10:09   #189
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: maszyna do szycia

Ok to juz jestem mniej zielona . Jadę dziś szukać maszyny do szycia -w media markt i realu, a potem porównam ceny na allegro
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 12:30   #190
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: maszyna do szycia

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek Pokaż wiadomość
Ok to juz jestem mniej zielona . Jadę dziś szukać maszyny do szycia -w media markt i realu, a potem porównam ceny na allegro
Jak dopiero zaczynasz przygodę z szyciem to raczej kup tylko zwykłą maszynę (no chyba że jesteś bogata), jak stwierdzisz że szycie dobrze Ci idzie i to lubisz to wtedy pomyśl o dokupieniu overlocka.
Żeby materiał się nie strzępił można go przeszyć nawet zwykłym zygzakiem, nie będzie może to tak estetyczne, ale jest.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 14:33   #191
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: maszyna do szycia

Planuje kupiś jakąś zwykłądo 400 zł,wczoraj widziała w Realu Kornelię Łucznika za 299zł( W Media jest za 400 coś-więc chyba się opłaa)
A maszyna jest mi potrzena głównie do zwężania i skracania rzeczy z lumpeksu , reochętego mam a jużmi głupio non stop molestować sąsiada .
Chyba z takimi drobnymi przeróbkami powinnam sobie dać radę , mimo,żenigdy nie miałam maszyny w rękach? Chciałabym sobie równieżuszyć"obicia"na stare pufy




KtOra lepsza: Kornelia Lucznika za 299 w Realu:
http://www.allegro.pl/item344370360_...nelia_ii_.html

Czy Łucznik 340FA za 279 z tej aukcji
http://www.allegro.pl/item344369537_..._prezent_.html

Wiktoria 2008 łucznik za 313:
http://www.allegro.pl/item348165814_...2008_wawa.html

a może Natalia:
http://www.allegro.pl/item341288274_..._prezent_.html

Edytowane przez Niuniaczek
Czas edycji: 2008-04-19 o 15:43
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-20, 23:20   #192
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: maszyna do szycia

Jeżeli któraś z was ma chwilkę to niech rzuci okiem na podane przeze mnie aukcje a zwłaszcza na tę
http://www.allegro.pl/item349012134_...a_prezent.html

Nie znam sie zupełnie na maszynach,drogiej nie chce jak sie popsuje to trudno. Pisałyście o funkcji szycia tkanin ze streczem, cienkich i 4-krotnym obszywaniu dziurek -ta to wszytko ma , no i jeszcze fajna płytka z kursem. Czy taka maszyna moge szyc jeans???

Wiem ze proponowałyscie juz swoje typy ale nie potzreuje az tak drogiej maszyny (wydam do 300) - przynajmniej na razie
Bardzo byłabym wdzięczna,zalezy mi na czasie gdyz TZ mi obiecał ze mi fundniemaszyne i mam sobie wybrac jakas (heh wygrała zakład wiec nie chce tez Tz naciągac a z 2giej str n ie chce by potem mówił ze jakis bubel wybrałam)
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 09:39   #193
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: maszyna do szycia

Trudno mi coś doradzać na temat zakupu konkretnego modelu, bo zatrzymałam się na początku lat 90 kiedy babcia kupiła mi właśnie łucznika z dwoma możliwymi ściegami, prostym i zygzakiem, ale wydaje mi sie że maszyna nie jest zła. Łucznik więc nie powinnaś mieć problemu z ewentualną naprawą i częściami, raczej niczego jej nie brakuje.

Ciekawa jestem jak wygląda ten ścieg kryty do niewidocznego obszywania bo szczerze powiem że przydało by mi sie takie coś, nie musiałabym sie męczyć z ręcznym obszywaniem.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 17:00   #194
andlub1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: POMOCY - instrukcja obsługi maszyny do szycia!!

Witam mam pytanko maszyna typu łucznik 466 działa szyje i wogóle lecz czasami się zacina nie jest winą stopka podłaczyliśmy drugą i to samo, czyzby coś z silniczkiem TUR2 , może coś trzeba wymienić szczotki? Bo pisza do mnie że trzeba silniczek przewinąć ale to oznaczałoby ze silniczek jest do kapitalnego remontu,myślę że są w nim szczotki do wymiany .Jakieś porady mile widziane.
andlub1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 23:53   #195
xena28
Raczkowanie
 
Avatar xena28
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kartuzy
Wiadomości: 206
Dot.: maszyna do szycia

Witam.Również mam problem z zakupem maszyny(tzn.nie wiem jaką wybrać).Na allegro widziałam coś takiego http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=347518121
Dopiero mam zamiar zacząć przygodę z szyciem (głównie firanki, zasłony,poduszki na krzesła,obrusy - może jakąś patchworkową narzutę, a jak się rozwinę to nie wiem co jeszcze).Nie mam pojęcia czy ta maszyna zszyje jeans i popikuje mi co nieco.Zastanawiam się też nad kupnem tej promocyjnej maszyny w REAL-u.
xena28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 08:14   #196
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: maszyna do szycia

Cytat:
Napisane przez xena28 Pokaż wiadomość
Witam.Również mam problem z zakupem maszyny(tzn.nie wiem jaką wybrać).Na allegro widziałam coś takiego http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=347518121
Dopiero mam zamiar zacząć przygodę z szyciem (głównie firanki, zasłony,poduszki na krzesła,obrusy - może jakąś patchworkową narzutę, a jak się rozwinę to nie wiem co jeszcze).Nie mam pojęcia czy ta maszyna zszyje jeans i popikuje mi co nieco.Zastanawiam się też nad kupnem tej promocyjnej maszyny w REAL-u.
Zupełnie nie potrafię powiedzieć jak szyje ta maszyna, obecnie jest tyle modeli w sprzedaży że trudno pewnie znaleźć użytkowniczki konkretnego modelu.

Raczej większość maszyn jest w stanie przeszyć dwie warstwy jeansu, niestety jak już podwija się końce i na szwach robią się 4 warstwy to raczej żadna maszyna poza przemysłową i kaletniczą nie da sobie rady (igły się łamią i stopka ma problem z podjechaniem pod "górkę"), ja wtedy ręcznie obracam kółko i przesuwam materiał tak żeby delikatnie wbijać igłę w materiał. Maszyny mają też często problem z szyciem bardzo cienkich materiałów.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 09:08   #197
xena28
Raczkowanie
 
Avatar xena28
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kartuzy
Wiadomości: 206
Dot.: maszyna do szycia

Dzięki asiulka. W informacji jest napisane,że to identyczna maszyna jak arka radom (więc chyba ok).Tylko nie wiem jaka jest różnica między tą maszyną z aukcji,a tą z Reala jeżeli chodzi o możliwości (ilość ściegów itp- nie wiem jakie ściegi są przydatne, a jakie mało użyteczne i na co zwrócić uwagę).Różnica w cenie jest niewielka.Nie mam też pojęcia jak wygląda sprawa z dostępnością dodatkowego oprzyrządowania (gdzie kupić dodatkowe stopki i czy są dostępne).Sprzedający z allegro napisał, że do tej maszyny FIF pasują części z arki.Już zupełnie zgłupiałam i nie wiem która lepsza.
xena28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 09:17   #198
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: maszyna do szycia

Xena, Piszesz o Korneli Łucznika z promozji Reala, czy chodzi Ci o jakąś inną?
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 11:41   #199
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: maszyna do szycia

xena28 dodatkowych stopek w zasadzie nie trzeba zakupować, ja używam dwóch- uniwersalnej i do wszywania zamków (nie mam stopki do guzików którą też pewnie bym używała). Jedyne co potrzebne jest w dużej ilości to szpulki do nici.
W tej maszynie jedno co mi się nie podoba to wolne ramie, wypina się bardzo mało i prawdopodobnie będzie niewygodnie ze względu na ograniczony dostęp.
Co do ściegów to głównie używa się prostego, ewentualnie jakiegoś do obrzucania w przypadku braku overlocka, gdybym miała ten kryty ścieg to też pewnie bym z niego skorzystała, do podwijania brzegów, bo teraz podszywam ręcznie i na tym się moja lista zapotrzebowania na ściegi kończy. W większości szwy są niewidoczne, więc wyszukanymi ściegami się nie szyje, ewentualnie jak ktoś ma artystyczną duszę to może mógłby wykonywać ozdobne przeszycia przez ubrania lub naszywać aplikacje takimi ściegami.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-22, 13:57   #200
xena28
Raczkowanie
 
Avatar xena28
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kartuzy
Wiadomości: 206
Dot.: maszyna do szycia

Niuniaczek- chodzi mi o Kornelię.

asiulka - dzięki za radę, a w której z tych maszyn to wolne ramię Ci sie nie podoba?
xena28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 14:57   #201
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: maszyna do szycia

Te mają mały:
http://www.allegro.pl/item348165814_...2008_wawa.html
http://www.allegro.pl/item341288274_..._prezent_.html
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=347518121

Ta ma dobry:
http://www.allegro.pl/item349012134_...a_prezent.html

chodzi o to żeby prawa ręka swobodnie mieściła sie pomiędzy linią igły i końcem wolnej przestrzeni.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 11:25   #202
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: maszyna do szycia

A ja już miałam kupować Kornelię i co...? Zakochałam sie w Husqvarna-Viking http://www.husqvarna-viking.pl/maszy...uskystarCE.htm

Pierwszy model można kupicza 460 zł (sklep internetowy)

Spodobała mi sie wizualnie ale najważniejsze jest to że wszystkie podzespoły ma metalowe.

Dzis konczy się promcja w Realu....ale chyba zapomnę o Łuczniku widziałam je na żywo ( Husqvarnę tez) i wszystkie Łuczniki wyglądaja jak zabawiki dla dzieci...

Poza tym Kornelia normalnie w Media i innych sklepach kosztuje ok 399 wiec wolę troche dorzucic z własnej kieszeni i miec cos lepszego

Mam nadzieje ze wiecej zdania nie zmienię


Fajna jest ta ostatnia Husqvarna co szyje bezniciowo maszyna dla artystów no cóz cena 1600 zł
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 11:57   #203
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: maszyna do szycia

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek Pokaż wiadomość
Dzis konczy się promcja w Realu....ale chyba zapomnę o Łuczniku widziałam je na żywo ( Husqvarnę tez) i wszystkie Łuczniki wyglądaja jak zabawiki dla dzieci...
Rozmiar maszyny jest ważny, wprawdzie trudniej schować, ale za to łatwiej szyć. Poza tym wydaje mi się że husqvarna to dobra firma i faktycznie lepiej trochę więcej zapłacić i cieszyć się maszyną przez długie lata.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 12:59   #204
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: maszyna do szycia

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Rozmiar maszyny jest ważny, wprawdzie trudniej schować, ale za to łatwiej szyć. Poza tym wydaje mi się że husqvarna to dobra firma i faktycznie lepiej trochę więcej zapłacić i cieszyć się maszyną przez długie lata.
Może źle się wyraziłam nie chodziło mi o rozmiar maszyn ale o tandetny plastikowy wygląd .

Teraz jestem właśnie po lekturze ciekawgo forum z którego sie dowiedziałam ,że oiekt moich marzeń nie jest dokładnie Husqvarna ale Huskystar robiony na licencji Husqvarny (ale promowany rzez nią) - co jak co ekspet z tej strony uwaza że jest to godna polecenia maszyna dla osób nie szyjących zarobkowo.

Podaje linka może sie komus przyda - ja z tej strony naprawde dużo się dowiedziałam

http://forum.muratordom.pl/maszyna-d...aka,t92706.htm
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 12:23   #205
alcatella
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 611
Dot.: POMOCY - instrukcja obsługi maszyny do szycia!!

Jak wymienić dolną nić w Łuczniku starym? Wsadzam szpulkę, ale nie wiem, gdzie wywinąć nitkę...
__________________






alcatella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 14:30   #206
aniaczek_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 87
Dot.: maszyna do szycia

Witam! Mam taki sam problem, jak był wcześniej omawiany... Tzn maszyna nie zaczepia dolnej nitki. Niestety ponowne zakładanie nitki nic nie daje. Próbowałam na wszystkie sposoby Czy jest jeszcze jakiś sposób na usunięcie tej usterki?
Jeśli nie, to może ktoś się orientuje, gdzie można oddać w Bydgoszczy maszynę do naprawy?? pozdrawiam
aniaczek_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 20:41   #207
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: maszyna do szycia

Cytat:
Napisane przez aniaczek_s Pokaż wiadomość
Witam! Mam taki sam problem, jak był wcześniej omawiany... Tzn maszyna nie zaczepia dolnej nitki. Niestety ponowne zakładanie nitki nic nie daje. Próbowałam na wszystkie sposoby Czy jest jeszcze jakiś sposób na usunięcie tej usterki?
Jeśli nie, to może ktoś się orientuje, gdzie można oddać w Bydgoszczy maszynę do naprawy?? pozdrawiam
Aniaczek powodem nie łapania nitki może być
- źle zamontowana igła,jeśli ma rowek lub płaską kolbę może być że zamontowałaś ją odwrotnie,jeśli igła ma rowek też mogłaś to źle zamontować.
- czółenko szpulka z nitką na dole jest źle włożona ,spróbuj założyć je odwrotnie i sprawdź dokładnie czy prawidłowo przełożyłasz nitkę przez ,,blaszkę-dociskacz" czy jak to inaczej nazywają
-za mocno masz w czółenku naciągniętą ,,sprężynkę ,dociskacz"-wiesz o co mi chodzi o tę blaszkę
-możesz mieć kłopot też z ząbkami które przesuwają materiał,być może przez przypadek wyłączyłaś tę opcję,wiele maszyn tak ma że można wyłączyć w przypadku haftowania czy przyszywania guzików się wyłącza,wtedy poprzez brak docisku nitka nie załapuje .
Spokojnie sobie to posprawdzaj ,najlepiej testuj na grubszej tkaninie w miare miękiej.Życzę powodzenia i pozdrawiam.
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 15:07   #208
aniams
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 6
Dot.: maszyna do szycia

Właśnie zastanawiam się nad zakupem maszyny. Budzet mam odrojony, nie stac mnie na nic drogiego. Łucznik odpada bo słyszałam ze dość awaryjny. Myślałam o arka radom bo jest nie drogi. Bardzo prosiłabym osoby które posiadają maszynę z tej firmy o opinie i jaki model posiadaja.
aniams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 07:47   #209
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: maszyna do szycia

Arrka Radom tez nie jest najlepsza- czytałam o tym na forum muratora.

A do mnie doszła juz moja maszynka Huscvarna Huskysky e10 , Pierwszy raz miałam maszynę w rę ku i powiem wam ,że trochę sę namęczyłam z zakładaniem tych wszystkich nitek, wogóle byłam w szoku ze jest cos takiego jak nitka dolna i górna- z ta dolna i bębenkiem było najtrudniej...

Jak narazie idzie mi opornie jeszcze nic nie szyłam, zamówiłam sobie kurs szycia na dvd i będę ćwiczyć
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 08:38   #210
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: maszyna do szycia

Polecam do nauki szycia gazetę burdy wydawaną dwa razy do roku "szycie krok po kroku" wszystko jest dokładnie opisane razem z rysunkami.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-15 14:43:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:33.