Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-06-16, 11:55   #2131
maszka66
Zadomowienie
 
Avatar maszka66
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 748
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Aranko, już od dawna widzę, że nasze panny zachowują się jak siostry syjamskie. Jak jedna ma zły dzień to druga obowiązkowo też. Tym razem to nie jeden dzień. Jak tak dalej pójdzie to wpadnę w ciężką nerwicę. Dzisiaj moja królewna obudziła się z wrzaskiem i dawaj ściągać mnie za palec z wersalki (po szpitalu wszędzie chce chodzić ze mną uczepiona do mojego palca), jak nie chciałam wstać to ta zaczeła mnie ściągać z wersalki za włosy . O innych jej wyczynach nie wspominam, wczoraj już myślałam że zostawię ją na dworze jak cały czas stosowała chwyt z gatunku "posłuchajcie wszyscy jaka jestem niezadowolona". To już bunt dwulatka czy po szpitalu tak jej się porobiło

Wiki ostatnio też dużo mniej je. Wczoraj zjadła dużo bo sama mogła zajadać i podobało jej się to, ale to nie jest reguła. A Julka obowiązkowo powinna iść do nowej szkoły. Inne rozwiązanie wg mnie jest zupełnie bez sensu.

Garnuszki, faktycznie świetnie wyglądasz
maszka66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 15:17   #2132
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Ale się wnerwiłam na sąsiadkę...Babeczka grubo po 40, moja najlepsza sąsiadka! Ciągle jej pisałam wypracowania z polskiego bo jej sie zachciało skończyć liceum! Liczyłam bez żadnego "ale" zadania na matmę! Próbowałam pomagać jak mogłam! Z polskiego miała ostatecznie 5 - ocenę wystawioną tylko z prac zaliczeniowych - czyli w 100% dzięki mnie. W zamian dostałam czasem kawkę, czasem poszłam do niej i podszyła TŻ spodnie. Dziś spotykam sie z nią na przystanku a ona mnie sie pyta czy już egzaminy wszystkie pozdawane...No ja z ulgą, ze tak, tylko muszę wpisy do indeksu skompletować. No więc ona wyjmuje z torebki kartkę z listą...100 pytań z polskiego do opracowania z tekstem, ze jej koleżanka niestety oblała polski i czy opracuję je I NA KIEDY !!! (nie było żadnego pytania czy mogę...) bo koleżanka musi do 20 sierpnia to zdać! No i że w razie co może ewentualnie coś zapłacić...Oczy mi na wierzch wyszły ze zdumienia. Co ja jestem ? Dzieci nie mam, domu, obowiązków żeby obcej babie najlepiej za free lub kilka groszy siedzieć całymi dniami i to opracowywać. Powiedziałam stanowczo NIE - bo ja też chcę mieć wakacje! Ręce opadają...poczułam się jak osioł, którego moja sąsiadka wykorzystywała. Od dziś koniec! Nie pisze nikomu nic!

maszko - po szpitalu Laura byłe okropna! Ale trzeba być twardym bo te nasze dzieci to szczwane lisy - jak widzą, że po ataku wrzasku ulegasz to tylko tego będę używać aby postawić na swoim.
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 19:52   #2133
gajka29
Raczkowanie
 
Avatar gajka29
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 110
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Witam. Mam nadzieję, że niektóre chociaż nas jeszcze pamiętają. U nas wszystko ok tylko cierpię na chroniczny brak czasu. W domu to odpalam kompa raz na parę dni. ale w pracy czytam Was regularnie i nie mogę wyjść z podziwu jakie te Wasze dzieci wygadane i śliczne. Patrykowi buzia się nie zamyka ale mówi tylko po swojemu.
Młody waży 10,5 kilo i mierzy 80 cm.
Aha pochwalę się zdałam, zdałam niedawno prawo jazdy. Teraz trzymam kciuki za Eleonorę
przepraszam za jakość niektórych zdjęć
gajka29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 19:55   #2134
gajka29
Raczkowanie
 
Avatar gajka29
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 110
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

jeszcze kilka i spadam
gajka29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 19:59   #2135
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

gajko - oczywiście, że pamiętamy. Patryk to drobny chłopczyk! Wagowo i wymiarowo do Laury jest zbliżony! Widzę, ze kozuchy cieszyły się niezłym zainteresowaniem! Prawka gratuluję z całego serca, moja siostra oblała już 3 razy, za tydzień ma kolejne podejście...

Simona, Anulka, Anita, Yaria i inne !!!! Odezwijcie się!!!
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 20:34   #2136
Simona
Zadomowienie
 
Avatar Simona
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 1 412
GG do Simona
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Cytat:
Napisane przez Aranka Pokaż wiadomość
Simona, Anulka, Anita, Yaria i inne !!!! Odezwijcie się!!!
Aranko meldujemy sie z Kocurem cale i zdrowe.
Nie zagladalam dawno, ale teraz nadrabiam zaleglosci- czytam wlasnie 61 strone Ciagle czasu brak, zwlaszcza ze byl TZ ponad 2 tyg, w tym tydzien nas nie bylo w domu i nie mialam netu.
Bardzo sie za Wami stesknilam.
Wreszcie zakonczylam karmienie- po 17 miesiacach tylko dlatego ze zaczelam brac tabletki- to byl jedyny sposob. Czuje sie bardzo zle po nich, ale za to Kocur zasypia bez wiekszych problemow teraz i ladnie spi w nocy. Przez tydzien urlopu i zarazem pierwsze dni bez cycusia musialam ja ciagle nosic, zwlaszcza przed drzemka popoludniowa. Ale za to Tami ciagle mnie caluje- co jest bardzo mile. Brak cycusia rekompensuje sobie i mnie przytulaniem i calusami.
__________________
Tamara
Tamiczka
Simona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 20:47   #2137
zaba21_22
Zadomowienie
 
Avatar zaba21_22
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 638
GG do zaba21_22
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Aranko sąsiadka zachowała sie wobec ciebie nie fair, a Asia też tak mi w sobotę pospala, w piatek padła o 22.30 a obudziła się w sobotę o 11.30 i jeszcze przez godz\inę bawiła się SAMA w łóżeczku ))

Asia też mi mniej je, ale ona odpuściła 2śniadanie (to o 11), za to obiadek jest obowiązkowy

Maszko ja spędziłam z Asią w szpitalu 2 doby i to nie całe, a później miałam spore problemy ze smoczkiem
a Asi sposób na sprawdzenie czy śpię jak ona broi na łóżku, to wsadzenie mi paluszka do nosa

Gajko jasne że cię pamiętamy, szkoda że tak rzadko się odzywasz A Patryczek super wygląda super umazany owocami

Simono miło cię widzieć to fajnie że udało ci się Tami odstawić od piersi i że u was jest oki
Koniecznie wklej wasze fotki, bo brak mi pamięci kiedy was ostatnio widziałyśmy

Anitki też tu kupę czasu nie było, a Macia to już wieki nie widzialam

A to dzisiejsza nasza mała dama :
__________________

Edytowane przez zaba21_22
Czas edycji: 2008-06-16 o 20:54 Powód: zdjęcia
zaba21_22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-16, 21:00   #2138
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Simona! No nareszcie! Gratuluję powrotu piersi z leasingu! Czyli wyszło wam to wszystko na dobre! Wrzucaj fotki Tamiczki bo faktycznie nie było Was tu widać szmat czasu! Ja uwielbiam te chwile jak dziewczyny same z siebie do mnie przychodzą i sie tulą...tych chwil nie odbierze mi nikt i tego szczęścia też! Ja przymierzam sie do powrotu do pigułek ale...właśnie boję sie tego złego samopoczucia. Niby jak je 4 lata brałam to wydawało mi sie, że się super czułam.Teraz dopiero nie biorąc mam porównanie! Wtedy włosy mi ciągle wypadały, miałam doły, wieczne wahania nastroju, na początku brania i po przerwach nudności...Boję się tego! Brałam Cilest, teraz chciałabym coś innego.

gajka - wrzuciłaś nowe zdjęcia jak pisałam posta i ich nie zauważyłam, dopiero teraz! Widzę, ze Patryk ma połówkę muszelki jak Laura! No i rośnie mały sadownik i smakosz owoców!
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 21:27   #2139
gajka29
Raczkowanie
 
Avatar gajka29
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 110
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Aranko- ta piaskownica to na występach gościnnych u cioci, Patryk ma hipopotama albo coś podobnego. Dziadek twierdzi że to żółw
Młody uwielbia wypady na działkę albo na wieś, a najbardziej lubi biegać boso po trawie i sie tarzać.
gajka29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 21:33   #2140
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Laura boso idzie jak po gwoździach - może dlatego, że szła po świeżo ściętej trawie. Po piachu w piaskownicy też w sumie jak królewna na ziarnku grochu...stopy ma strasznie wrażliwe, pogilać i prawie leje w pieluchę...ma chyba to po mnie
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 08:56   #2141
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

zabko czy mnie isę wydaje, czy Asia ma nowe ozdoby w uszku? słodziak mały

gajko PAtryk super chłopczyk i faktycznie waga piórkowa przy moim klocku

Simona nareszcie, poprawy oczekujemy dobrze, że w miare bezboleśnie udało się Tami od Cyca odstawić.

Aranko sąsiadka bezczelne babsko. ludzie zupełnie jakiegoś wyczucia nie mają. porażka.
sohf jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-17, 10:07   #2142
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Sofh - ależ jesteś spostrzegawcza! Faktycznie Zabko widzę, ze Asiunia zakolczykowana!

EDIT...właśnie dostałam zawału!!! Wieszałam na dworze pranie z Laurą i Sonią. Latała mi Laura wkoło nogi, chwila ciszy, oglądam sie nie ma jej na podwórku. Szukałam jej dokładnie 5 minut w czasie których moje myśli wskazywały na najczarniejsze scenariusze! A tymczasem moje dziecko razem z psem zaszlajało się na drugie podwórko przez dziurę w siatce i próbowało zrobić włam do stojącego tam BMW....W życiu nie wpadłabym, ze tam wlazły, gdyby nie szczebiot Laury bo Sonia jak nigdy na moje wołanie nie odpowiedziała! Za to jak mnie zobaczyła to chyba poczuła sie winna zaistniałej sytuacji bo w pozie czołgającej zwiała do domu a ja miałam problem jak z Laurą stamtąd wyjść bo dziura przy ziemi. Więc najpierw wyszła na czworaka Laura a potem ja...W związku z zaistniałą sytuacja postanowiłam zakupić coś takiego na wszelki wypadek

http://www.allegro.pl/item380156445_...tyfikator.html
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło

Edytowane przez Aranka
Czas edycji: 2008-06-17 o 11:48
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 12:44   #2143
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Gajko, Jasio ma taki sam rowerek kolory zielono seledynowe.Tu na Jasia rowerku Hubert http://picasaweb.google.pl/Slufar/Hu...58364986371042
Aranko, a Twoją sąsiadkę najtrafniej chyba skometuje Tymon Tymański:
"Wierzę, że energia wraca. Dawanie i branie są tą samą rzeką.
Ale trzeba pamiętać, że z tym dawaniem nie jest tak prosto.
Są bowiem ludzie, którym należy dać, ale kopa w dupę."
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 12:49   #2144
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

[1=1d36bece409c03b7a589597 7e3eaa07c69f6d3f6_6423717 1b1711;7914013]86371042
aranko, A Twoją Sąsiadkę Najtrafniej Chyba Skometuje Tymon Tymański:
"wierzę, że Energia Wraca. Dawanie I Branie Są Tą Samą Rzeką.
ale Trzeba Pamiętać, że Z Tym Dawaniem Nie Jest Tak Prosto.
są Bowiem Ludzie, Którym Należy Dać, Ale Kopa W Dupę." [/quote]



A co Cię tak długo nie było
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 12:50   #2145
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Aranko nie zazdroszczę stresu. chyba bym zeszła gdyby mi Kuba tak zniknął. może ta opaska to niezły pomysł. zwłaszcza w okresie wakacyjnym. koszmarnie ruchliwe te nasze dzieciaczki
sohf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 16:58   #2146
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Cytat:
Napisane przez Aranka Pokaż wiadomość
A co Cię tak długo nie było
miło ze tak pytasz pewnie niektórzy spytaliby : a co ty tu robisz, bo miało cię nie być
Ale podczytuję was , a nie miałam tez jakoś natchnienia na pisanie cokolwiek/o czymkolwiek... Na weekend pojechaliśmy do teściów, bo umówilismy się z majowymi nowożencami ze spotkamy się juz chyba ostatni raz przed moim porodem. Przy okazji córka kuyna miała urodziny (pisałam Ci na PW), męza brat tym razem nie przyjeżdzał (zasięgneliśmy wczesniej informacji ) więc licząc na spokój i pogodę pojechaliśmy zmienić otoczenie choc na chwilę.
Było calkiem ok
Janek zaskoczył teściową znajomością literek Siedziałam z nim w kuchni i jadł kaszkę, co łyzka to rysowałam mu jakąś literkę, teściowa stała w progu i trochę lukała na nas trochę na tv w pokoju. No i Jasio czyta A, O, E... teściowa się uśmiecha, bo literki nie trudne więc nic specjalnego sie nie dzieje... skonczylismy samogłoski, zaczynam mu rysować B, P, K, M, T, S .. Janek jak zaprogramowany wszystkie literki nazywa, a teściowa wytrzeszczu dostaje i rumienieje na twarzy ! Wkreszcie mówi: ty gówniarzu, skąd ty to znasz? cos tam jeszcze dodała... ale chyba srednio uwierzyła w Jasia wiedzę, bo na drugi dzien dawaj go testować czy przypadkiem zahipnotyzowany nie byl No i pisze mu te literki które ja poprzednio pisałam a Janek nazywa: A, P, K, U, I... zawołała teścia . Po południu drugi test, bo pojawiła się siostra męża, więc jej tez musiała zaprezentować
W koncu mówię do niej "Przeciez ma wasze nazwisko, a to do czegoś zobowiązuje"
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 18:36   #2147
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

[1=1d36bece409c03b7a589597 7e3eaa07c69f6d3f6_6423717 1b1711;7916952]
W koncu mówię do niej "Przeciez ma wasze nazwisko, a to do czegoś zobowiązuje" [/quote]



W sumie to niezły zdolniacha z Jasia!

Co do Laury ucieczki to TŻ mnie uświadomił, ze Sonia nie przyszła na moje zawołanie bo ona pilnowała Laury! Ma w genach zakodowany instynkt opiekuńczy nad dzieckiem i w życiu nie pomyślałabym że nie przyjdzie na zawołanie - ale w tej sytuacji to jej wybaczam. Dobrze ze z Laurą była! Mała przejawia mi zainteresowanie samochodami...łapie za klamki jak w tym BMW, odgina tablice rejestracyjne i czyści lampy...
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 19:32   #2148
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Aranka, to Ci mala "blachareczka" rosnie, albo przyszly mechanik. Bez urazy, bo ja tylko tak zartuje glupio.

Ale z Jasia to madra besyjka

ASia slodko wyglada w tych kolzykach.

No i super, ze Kocur obywa sie bez cycusia.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 19:46   #2149
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Moja dzisiejsza Laura, nie dość, ze blachara to jeszcze "latarnica"
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-17, 20:49   #2150
gajka29
Raczkowanie
 
Avatar gajka29
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 110
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Elu a jak Ci sie ten rowerek prowadzi. Patryk dostał go na roczek i na początku to był koszmar z jazdą. teraz kiedy Patryk trzyma kierownicę jest trochę lepiej.

Aranka no to z Laury niezły "numer"
gajka29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 21:39   #2151
garnuszki
Zadomowienie
 
Avatar garnuszki
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Norwegia, a pochodzę z Jaworzna
Wiadomości: 1 403
GG do garnuszki
HEj


Simona fajnie że napisałaś i u Was wszystko ok, no i nareszcie Kocur bez cycusia. czekam na Wasze fotki

Aranko nie zazdroszczę przeżyć związanych ze zniknięciem Laurki. Mała "latarnica" czadowa, śliczna z niej dziewuszka i jak zwykle wystrojona

Zabo Asiulka z kolczykami wygląda przepięknie. powiedz nie płakała przy przebijaniu?

Gajko Patryczek śliczny chłopczyk i czasem przypomina mi Olafka, wagowo tez podobnie, rosną nam pudziany ehhee. gratuluję prawka

Elu Jasio zdolniacha, brawa dla niego!

p.s dzięki za komplementy, dół powoli mija

ups

wybaczcie coś mi się pokiełbasiło i wyszły trzy wiadomości
__________________
Olaf 07.02.2007
Ślub 27.08.2005
maleństwo

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2008-06-18 o 10:53 Powód: post pod postem
garnuszki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 21:48   #2152
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
Aranka, to Ci mala "blachareczka" rosnie, albo przyszly mechanik.
o tym samym pomyślałam , ale ta latarnica ma fajne rajstopki!

Cytat:
Ale z Jasia to madra besyjka


, eee myślę ze nie on jeden, Tosia tez chyba z alfabetem jest za pan brat. W koncu siedzę z nim całe dnie w domu, więc wypada ten czas jakoś spozytkować. A teściowa o wychowaniu i pielęgnacji dzieci mogłaby książkę napisać, pewnie dośc kontrowersyjną i chyba w jej mniemaniu półtora roczne dziecko nie powinno znać literek, stąd zaskoczenie. Ale roczne dziecko powinno samo jesć, pić, sikać do nocnika (bo wg niej im wczesniej tym lepiej) , pół roczne powinno umiec chodzić i pływać! I precz pampersom
Udziwila się tez na widok Jasia wsiadającego do samochodu, bo podszedł do drzwi od strony fotelika. No i znów okrzyk: o oo a skąd ty wiesz gdzie masz wsiąść! ... a gdzie ma wsiadać za kierownicę, do bagaznika,tylko tam wsiada więc nawet instynktownie idzie do właściwych drzwi. Dawno powinien do nocnika sikać a ma nie umiec do samochodu wsiąść... siedem swiatów z tą teściową

A jeszcze co do literek to mamy literkę TATA , bo mówiłam mu ze to T jak tata, więc zakodował
Na H nie wiem czemu, ale czasem mówi brum brum..., gdzie to podobne do auta? nie wiem...
Dziś bardzo ładnie C wymawiał.

[b]Gajko, mamy go od miesiąca chyba i głównie steruje nim tata, ja moze ze 2 razy i to też na krótkim odcinku. Bez pomocy kierującego to faktycznie prowadzenie jest trochę trudne, ale zeby jechał prosto myslę ze musiałby mieć blokadę skrętu koła- jak w 3kołowym wózku. Przed zakupem zagadałam pania na ulicy o ten rowerek. Powiedziła ze już drugi rok nim jeżdzą i są zadowoleni, tyle ze ... no własnie... dziecko musi pomóc kierować.
Wydaje mi się, ze tak maja chyba wszystkie te rowerki, a ja innego bym nie wybrała. Albo ten albo zaden Jest mega stabilny, ma szerokie koła, grubą ramę, solidne siedzisko i brak w nim atrakcji w postaci pozytywek, kuleczek, karuzelek - bo albo to grzechotka albo rowerek. W tym modelu chyba śwecą światła i tymi przyciskami mozna jakis dzwiek chyba wydobyć... chyba, bo nie wkładalismy jeszcze baterii I ogladając inne rowerki przymierzalismy Jasia, nózki nie trafiały na podstawkę, a w tym mimo ze nie ma podstawki a tylko takie miejsce na stópki to trafia idealnie
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 21:56   #2153
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Elu - tez bardzo lubię te rajstopy - dziś zostały jednak lekko przytarte na kolanie i długo nie pożyją...

Laura - woła na siebie "laula" albo "niunia", na Julkę dzięki mojemu cudnemu nauczaniu "powiedz Juuulia" woła śpiewnie "uuuu" . Jak przystało na latarnicę i blacharę do nauki ma wstręt...ręce opadają
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 22:02   #2154
zaba21_22
Zadomowienie
 
Avatar zaba21_22
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 638
GG do zaba21_22
W imieniu zakolczykowanej Asi dziękuję za miłe komentarze

Garnuszki do dobrze że dół mija. A Asia owszem płakała, wystraszyła się lekkiego huku pistoletu tuż przy uchu, ale po chwili już było wszystko oki

Elu to niezły zdolniacha z Jasia, mi to kurcze brak czasu na takie dłuższe posiedzenie z Asią kiedyś pisałaś że kupiłaś Jasiowi bidon z Tomme Tippe (tak się to chyba pisze) i mam pytanie czy rurka w nim jest wyciągana? Bo Asia bardzo lubi pić przez rurkę, ale my mamy kubek z canpola i wyciąga z niego rurkę, a przy próbie włożenia rozlewa picie dookoła

Aranko to nieźle się najadłaś strach, nie zazdroszczę, a "latarnica" super

Cytat:
Napisane przez Aranka Pokaż wiadomość
Jak przystało na latarnicę i blacharę do nauki ma wstręt...ręce opadają
Zkądś to znam, Asi najlepiej mówić w swoim języku, a tak nam nieraz z przejęciem opowiada a my możemy się jedynie domyślać o czym...
__________________

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2008-06-18 o 10:55 Powód: post pod postem
zaba21_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 22:23   #2155
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Aranko, Jasio mówi na siebie Janio ,a z ostatnich nowych słów to "ogun" , który przez 2 dni był "oguganem" - a chodzi o ogon

Cytat:
Napisane przez zaba21_22 Pokaż wiadomość
Elu to niezły zdolniacha z Jasia, mi to kurcze brak czasu na takie dłuższe posiedzenie z Asią
a ja nie siedzę z nim nie wiadomo ile, czasem przy jedzeniu coś mu napiszę, czasem jak na nocniku siedzi, ale przważnie sam pokazuje palcem na literki w ksiązeczkach i pyta "a tio?", albo demontuje te piankowe puzle podłogowe, wyciąga literki i pyta "a tio".

Cytat:
kiedyś pisałaś że kupiłaś Jasiowi bidon z Tomme Tippe (tak się to chyba pisze) i mam pytanie czy rurka w nim jest wyciągana? Bo Asia bardzo lubi pić przez rurkę, ale my mamy kubek z canpola i wyciąga z niego rurkę, a przy próbie włożenia rozlewa picie dookoła
w tym Tommee nie ma rurki jako takiej... ustnik jest szeroki, miękki, gumowy coś pośredniego miedzy rurką a ustnikiem w niekapku. Ten z Canpola wydawał mi się za cienki i za długi...
To co jest wew. butelki to jest rurka i mozna ją wyciągnąc do mucia.
Nie jestem w 100% zadowolona z niej
plusy:
ustnik (bo szerszy niz canpol)http://www.allegro.pl/item381298232_...30ml_12m_.html
podówjne ścianki (dłuzej cieplo utrzymują)
niekapie
ładny wizualnie
minusy:
po jakimś czasie , po nalaniu wiekszej ilości płynu i zakręceniu, tworzy się jakies ciśnienie i wytryskuje-ale tylko przy zakręcaniu, później jest ok. Trzeba lać 1/2 butelki,
cięzko domyć wszystkie zakamarki z nakrętki, a zachodzą bardzo szybko (tylko woda i herbatki)
teraz może kupiłabym Nuby...http://www.allegro.pl/item379932602_...00ml_12m_.html

Jak chcesz to jutro zrobię ci fotkę nakrętki od wewnątrz.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 22:26   #2156
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

ja dzis jedynie na 5 sekund
chcialam tylko powiedziec ze jestem juz "zaobraczkowana":Pres zte opowiem szczegolowo juz jutro bo misiu mi z rana wyjezdza wiec zapewne sie pojawie na dobre.
pozdrawiam
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 22:38   #2157
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Cytat:
Napisane przez marti86 Pokaż wiadomość
ja Dzis Jedynie Na 5 Sekund
Chcialam Tylko Powiedziec Ze Jestem Juz "zaobraczkowana":pres zte Opowiem Szczegolowo Juz Jutro Bo Misiu Mi Z Rana Wyjezdza Wiec Zapewne Sie Pojawie Na Dobre.
Pozdrawiam
Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-18, 08:29   #2158
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

a ja mam coś takiego:
http://www.allegro.pl/item377536192_...2_m_420_m.html

tylko nie jestem pewna czy ta firma bo troche inaczej wygląda. fajne jest bo z niego nie cieknie (z beznadziejnego niekapka Avantu ciągle nam się lało). rurka jest z dwóch części, miękka góra z zabezpieczeniem, więc dziecko tego nie wyciągnie górą i sztywny dół. łatwo się myje i ogólnie fajny wynalazek.

marti gratulacje!!!

Elu jestem pod wrażeniem JAsia. Kuba na razie dalej nic nie gada po ludzku:P za to nauczył się jak robi świnka
sohf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-18, 09:11   #2159
garnuszki
Zadomowienie
 
Avatar garnuszki
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Norwegia, a pochodzę z Jaworzna
Wiadomości: 1 403
GG do garnuszki
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Marti gratuluję:jup i:


Olaf tez ma ten bidon o którym pisze Sohf, jest super. jeszce ma taki uchwyt do powieszenia, którego Olaf używa jaką rączki do trzymania (widac na drugiej fotce)
__________________
Olaf 07.02.2007
Ślub 27.08.2005
maleństwo
garnuszki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-18, 10:05   #2160
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Cytat:
Napisane przez garnuszki Pokaż wiadomość


Olaf tez ma ten bidon o którym pisze Sohf, jest super. jeszce ma taki uchwyt do powieszenia, którego Olaf używa jaką rączki do trzymania (widac na drugiej fotce)
o właśnie identyczny mamy nawet kolor ten sam;]
tylko ściągnełam kiedyś do mycia to dolne różowe i już sie nie dało założyć
sohf jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:58.