Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-07, 20:52   #2131
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość
Mi tam się wydaje, że tłuszczyku nie ma zresztą trochę jest potrzebne.... A co do jadłospisu to jak zwykle w porządku

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

Wiesz ja na przykład jem 4 posiłki ale jem więcej na raz no i ogólnie jem więcej niż ty no i nie erkuje Ogarniesz proporcje i wtedy poleci z górki a co do ilości to tylko na początku się tak wydaje to są normalne porcje


pokazałabym Ci zdjęcie że jest ale się wstydzę haha dziękuję za jadłospisowe słowa uznania ))) treningu w końcu dziś nie było, była zumba w upale <uhhh> więc zamieniam kolację na koktajl z jogurtu i nektarynki, oraz malutką porcję zpaiekanki z makaronu, warzyw i kurczaka
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2014-07-08 o 08:30
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-08, 08:33   #2132
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

cześć wrzucam dzisiejszy jadłospis R, upalnie dziś uhhh...

I - 2 kromki chleba żytniego z masłem, twarogiem półtłustym, dżemem własnej roboty z porzeczki czarnej i z wiśni, herbata

II - filet z udka kurczaka bez kości,smażony na oliwie, trochę makaronu, fasolka biała w sosie pomidorowym

III - przekąska: szklanka soku jabłkowego

IV - zapiekanka: makaron,gotowana marchewka i fasolka szparagowa, mięso z udka kurczaka, śmietana 12%, ser żółty, bułka tarta, cebula (bardzo smaczna wyszła )

trening siłowy

V - jajecznica z koperkiem, chleb żytni 2 kromki , ogórki małosolne
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-08, 09:04   #2133
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość
Mi tam się wydaje, że tłuszczyku nie ma zresztą trochę jest potrzebne.... A co do jadłospisu to jak zwykle w porządku

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

Wiesz ja na przykład jem 4 posiłki ale jem więcej na raz no i ogólnie jem więcej niż ty no i nie erkuje Ogarniesz proporcje i wtedy poleci z górki a co do ilości to tylko na początku się tak wydaje to są normalne porcje
no ja wolę częściej i mniej, bo inaczej najpierw umieram a potem zaraz jestem głodna zwłaszcza, że dzień zaczynam wcześnie, więc chcąc jeść co te 3-4 godziny trochę tych posiłków wychodzi.

A żeby nie offtopić, wczoraj pochwalę się, asoooo udało mi się idealnie zrobić BTW, zmieniłam dwa ostatnie posiłki:

IV omlet z 2 jajek z łyżką mąki gryczanej, łyżeczką powideł i masła orzechowego

V 2 kotlety ze zmielonej piersi kuraka (200g o matkoo) z białkiem jajka, szczypiorkiem, ziołami prowansalskimi, suszonymi pomidorami , do tego sałata z octem balsamicznym, papryką i kiełkami z patelni. Tadam plan na dziś gotowy ale wyniki podam jutro
tylko TŻ pyta czy nad morzem też będę z kalkulatorem do restauracji chodzić
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-08, 19:42   #2134
Famijana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 161
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

I Pieczona owsianka (4 łyżki płatków, 1 otrąb pszennych, 1 łyżeczka siemienia, jajko, proszek do pieczenia) z bananem (cały), masłem orzechowym domowym (łyżka) podana z ricottą (łyżka)

II Mus z mrożonego banana i malin (szklanka) przekładany twarożkiem domowym Piątnicy (150 g) i posypany wiórkami kokosowymi (łyżeczka)

III 2 filety z udek kuczaka bez skóry pieczone w rękawie, 60g kaszy pęczak, 1/2 brokuła

IV kefir (250 ml), marchewka

V Sałatka: sałata, twaróg półtłusty (50g), tuńczyk w sosie własnym (120g), pomidor, ogórek małosolny, kapary, bób (2 garści) + sos : 2 łyżki gęstego jogurtu naturalnego, 1 łyżeczka musztardy dijon
Famijana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-08, 19:43   #2135
201606210914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 279
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

r

I 2 naleśniki żytnie(mąka, jajo, mleko), jeden z twarogiem i odrobiną dżemu, drugi z dżemem (domowym) kostka czekolady, [smażone na rzepakowym] / kawa

II 2 kotlety mielone z łopatki obtoczone w mące żytniej i smażone na rzepakowym, garść ug makaronu, mizeria z ogórków i pomidorów na jogurcie

mrożona kawa z mlekiem

III gałka ziemniaków, kotlet mielony z łopatki, mizeria ogórek, pomidor, szklanka soku świeżego z marchwi, jabłek

IV 2 większe kromki razowca z masłem, jedna z szynką, serem żółtym i pomidorem, druga z makrelą wędzoną i pomidorem, garść szczypioru
201606210914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-08, 20:22   #2136
ania_1703
Raczkowanie
 
Avatar ania_1703
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

U
Śniadanie: gofry owsiano - jaglano - ryżowe z rodzynkami, borówki;

1,20h jazdy na rowerze

2 śniadanie: miska czereśni, krem jaglany (z kaszy jaglanej, daktyli, mleka migdałowego, banana), plaster pasztetu z soczewicy;

Obiad: duża miska bardzo gęstej zupy jarzynowej (z kalafiorem, fasolką, ziemniakami, marchewką, zabielana śmietaną), 100g serka wiejskiego z miodem i orzechami laskowymi, burak, pół jabłka;

Podwieczorek: miseczka truskawek, makaron gryczany z truskawkami i jogurtem naturalnym, kilka czereśni;

Kolacja: duży pomidor, mała marchewka, kanapki z chleba graham z domowym wegańskim paprykarzem z kaszy jaglanej, 200g bobu, połowa awokado;

Edytowane przez ania_1703
Czas edycji: 2014-07-08 o 20:23
ania_1703 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-09, 08:50   #2137
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

dzisiejszy jadłospis R

I - owsianka z mleka, 5 łyżek płatków owsianych, odrobiny masła, z wkręconym jajkiem i nektarynką

II - 2 bułki fitness, z masłem,serem żółtym i dobrą kiełbasą poduszaną, pomidor

III - przekąska: nektarynka

IV - sznycel schabowy, ziemniaki, kalafior

trening siłowy

V - jajecznica z 2 jajke ze szczypiorkiem, kromka chleba żytniego, ogórek małosolny lub fasolka szparagowa
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-09, 18:56   #2138
carmen4400
Zadomowienie
 
Avatar carmen4400
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: m.in Poznań
Wiadomości: 1 879
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Upalne U

1) bułka fitness z masłem, sałatą, serem żółtym i majonezem; parówka z szynki, pomidor

2) bułka fitness z masłem, sałatą i wędzonką babci (swojska szynka)

3) placuszki z cukinii ( 2 mniejsze cukinie, jajko, mąka) smażone na oleju; część z ketchupem i majonezem, część na słodko z cukrem

garść ziemnych solonych, snickers miniatures
brzoskwinia

4) grahamka z masłem, szynką, salatą, ketchupem i majonezem; kawa zbożowa z mlekiem i miodem

zimne piwko fortuna śliwkowa
carmen4400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-09, 20:20   #2139
ania_1703
Raczkowanie
 
Avatar ania_1703
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

U
Śniadanie: waniliowa owsianka budyniowa na mleku migdałowym z czereśniami, orzechami laskowymi, migdałami, pestkami słonecznika i rodzynkami, miseczka czereśni;

godzina jazdy na rowerze

2 śniadanie: miska truskawek i borówek, sałatka z pomidora, połowy awokado, papryki, szczypiorku i bobu, wafel ryżowy z domowym paprykarzem warzywnym;

Obiad: zupa wielowarzywna (brokuły, kalafior, żółta fasolka, cukinia, papryka) z czerwoną soczewicą + łyżka oleju rzepakowego; kotlet z kaszy jaglanej (+marchewka, cebula czerwona, nasiona słonecznika i sezamu, olej rzepakowy, mąka gryczana, otręby gryczane);

Podwieczorek: agrest, nektarynka, krem jaglany (z kaszy jaglanej, mleka migdałowego i połowy banana), garść orzechów laskowych, kotlet jak na obiad;

Kolacja: 6 sporych ziemniaków polanych oliwą z oliwek, zielona fasolka szparagowa, 1,5 tartej marchewki, 200 g gotowanego bobu;
ania_1703 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-09, 20:27   #2140
Lubell
Raczkowanie
 
Avatar Lubell
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 470
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Takie tam U?

śniadanie: owsianka z truskawkami na mleku 3,2%
2 śniadanie: tortilla pszenna a w środku pierś z kurczaka (pieczona) sałata lodowa, ser wędzony (niewiele), ogorek, pomidor, cebula + kawa z mlekiem bez laktozy i odrobiną odżywki białkowej dla smaku
obiad: pół woreczka ryżu brązowego, pierś pieczona i fasolka szparagowa
przed treningiem: odzywka białkowa
trening siłowy
po/kolacja: omlet ze zmielonych płatków owsianych/dwóch jajek i serka homo + odrobina drzemy truskawkowego własnej roboty(specjalnie skromnie słodzony)
+
herbata z pokrzywy i dużo wody
__________________
When life gives you lemons add vodka.
Lubell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-09, 20:36   #2141
201606210914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 279
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

R

I zapiekana duża grahamka z masłem, szynka z indyka, 2 plastry sera żółtego, pomidorem, troszkę ketchupu+ garść szczypioru/ kawa z mlekiem

II przekąska- szklanka soku z marchwi i jabłka

III pół szklanki ug makaronu, udko pieczone, łyżka rzepakowego, ogórki kiszone, sos z łyżki jogurtu i koncentratu/ jabłko

IV kromka razowa z masłem, domowym dżemem+ garść słonecznika i 2 kostki gorzkiej

marchewka

V przekładane kromki- 2 razowce z kotlecikiem z łopatki, plaster sera żółtego, pomidor, ogórki kiszone

ćwiczenia 45m
przed spaniem także tylko 1/2 jabłka i kawałek kotlecika z łopatki
201606210914 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-10, 08:52   #2142
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

cześc, dzisiejszy jadłospis R

I - 3 kromki chleba żytniego, stostowane na maśle, 6 plastrów wędliny wiepczowej podsuszanej, 3 plasterki sera, pomidor

II - makaron żytni, mięso z 1 podudzia kurczaka, fasolka szparagowa, kalafior, sos sojowy, przyprawy

III - przekąska: szklanka soku jabłkowego

IV - sznycel ze schabu, kalafior, ziemniaki

trening siłowy

V - jajecznica, kromka chleba żytniego, pomidor
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-10, 20:27   #2143
ania_1703
Raczkowanie
 
Avatar ania_1703
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Dzisiejsze U

Śniadanie: pancakesy wielozbożowe (jaglano - gryczano - ryżowo - owsiane) z czereśniami, kawa zbożowa na mleku;

2 śniadanie: miska truskawek i borówek, sałatka z kapusty pekińskiej, pomidora, papryki, ciecierzycy, połowy awokado i łyżeczki oleju z orzechów włoskich;

Obiad: zupa krem wielowarzywna (z ziemniakami, kalafiorem i fasolką szparagową, zabielana śmietaną), 200g gotowanego bobu, garść orzechów;

Podwieczorek: miska czereśni, agrest, pół jabłka, kotlet z kaszy jaglanej, ryż, marchewka, kakao na mleku migdałowym;

Kolacja: gotowany burak, duży pomidor, płatki owsiane z jogurtem naturalnym, nasionami słonecznika, płątkami migdałowymi i rodzynkami, 2 gotowane ziemniaki, kawałek chałwy;
ania_1703 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 08:19   #2144
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez ania_1703 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze U

Śniadanie: pancakesy wielozbożowe (jaglano - gryczano - ryżowo - owsiane) z czereśniami, kawa zbożowa na mleku; nie ma białka, a w pancakes to z tego co wiem nie za dużo jajka jest

2 śniadanie: miska truskawek i borówek, sałatka z kapusty pekińskiej, pomidora, papryki, ciecierzycy, połowy awokado i łyżeczki oleju z orzechów włoskich; trochę mało węglowodanó z samej ciecierzycy, poza tym jeśli to sałatka to białka też mało bo tyle co z ciecierzycy

Obiad: zupa krem wielowarzywna (z ziemniakami, kalafiorem i fasolką szparagową, zabielana śmietaną), 200g gotowanego bobu, garść orzechów; nie ma białka

Podwieczorek: miska czereśni, agrest, pół jabłka, kotlet z kaszy jaglanej, ryż, marchewka, kakao na mleku migdałowym; nie ma białka

Kolacja: gotowany burak, duży pomidor, płatki owsiane z jogurtem naturalnym, nasionami słonecznika, płątkami migdałowymi i rodzynkami, 2 gotowane ziemniaki, kawałek chałwy;
nie ma białka, ostatni posiłek wygląda mi na "dojadanie" tu ziemniaki tu chawłwa tu burak, tu pomidor, tu płatki. jesz cały dzień niepełnowartościowe posiłki, nawieczór organizm się "domaga"


mój dzisiejszy jadłospis R

I - płatki owsiane na mleku, z wkręconym jajkiem, odrobiną masła i łyżką domowej konfitury z wiśni

II - bułka muesli z masłem, serem żółtym i piersią kurczaka, pół pomidora

III - bułka muesli z masłem, serem żółtym i piersią kurczaka, pół pomidora

IV - sznycel schabowy, kasza jagana z warzywami, kalafior

V - shake jogurtowy z owocami - dziś dzień bez aktywności fizycznej
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 09:03   #2145
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
cześc, dzisiejszy jadłospis R

I - 3 kromki chleba żytniego, stostowane na maśle, 6 plastrów wędliny wiepczowej podsuszanej, 3 plasterki sera, pomidor

II - makaron żytni, mięso z 1 podudzia kurczaka, fasolka szparagowa, kalafior, sos sojowy, przyprawy

III - przekąska: szklanka soku jabłkowego

IV - sznycel ze schabu, kalafior, ziemniaki

trening siłowy

V - jajecznica, kromka chleba żytniego, pomidor
Czy chleb po treningu jest polecany czy lepiej kasze ryż? Pytam bo czasem wygodniej mi zrobić kanapki z piersią kurczaka niż pudełeczka z ryżem itd

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 09:12   #2146
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

niby np ziemniaki są łatwiej przyswajalnymi węglowodanami niż pieczywo razowe ale myślę że jak masz ochotę albo czas tylko na kanapkę to jedz śmiało kanapkę
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 09:44   #2147
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
niby np ziemniaki są łatwiej przyswajalnymi węglowodanami niż pieczywo razowe ale myślę że jak masz ochotę albo czas tylko na kanapkę to jedz śmiało kanapkę
Myślę że branie młodych ziemniaczki w pudełeczko i ogrzanie w mikrofali na siłowni byłoby hard formę Dojeżdżam i zanim wrócę do domu mija 2 godziny niestety i próbuje opanować jedzenie przenośne a takie batony pseudo proteinowe wiem czy jakoś tak na siłowni to sygnał czy warto czasem?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 10:47   #2148
ania_1703
Raczkowanie
 
Avatar ania_1703
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez ania_1703 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze U

Śniadanie: pancakesy wielozbożowe (jaglano - gryczano - ryżowo - owsiane) z czereśniami, kawa zbożowa na mleku;
nie ma białka, a w pancakes to z tego co wiem nie za dużo jajka jest
w pancakesach było 1 jajko; a białko jest też w mleku i mące

2 śniadanie: miska truskawek i borówek, sałatka z kapusty pekińskiej, pomidora, papryki, ciecierzycy, połowy awokado i łyżeczki oleju z orzechów włoskich; trochę mało węglowodanó z samej ciecierzycy, poza tym jeśli to sałatka to białka też mało bo tyle co z ciecierzycy
ciecierzycy dodałam 120g, a więc (wg. ilewazy.pl) 7,6g białka

Obiad: zupa krem wielowarzywna (z ziemniakami, kalafiorem i fasolką szparagową, zabielana śmietaną), 200g gotowanego bobu, garść orzechów; nie ma białka
200g bobu to 14,2g białka i orzechy też mają sporo białka

Podwieczorek: miska czereśni, agrest, pół jabłka, kotlet z kaszy jaglanej, ryż, marchewka, kakao na mleku migdałowym;
nie ma białka

Kolacja: gotowany burak, duży pomidor, płatki owsiane z jogurtem naturalnym, nasionami słonecznika, płątkami migdałowymi i rodzynkami, 2 gotowane ziemniaki, kawałek chałwy;

nie ma białka, ostatni posiłek wygląda mi na "dojadanie" tu ziemniaki tu chawłwa tu burak, tu pomidor, tu płatki. jesz cały dzień niepełnowartościowe posiłki, nawieczór organizm się "domaga"
tutaj jest sporo białka ( z jogurtu i płatków owsianych już wychodzi 15g); dojadłam tylko trochę chałwy bo brakowało mi cukru:P burak to bardzo częsty składnik mojej kolacji)
Nie wydaje mi się, żeby brakowało mi białka. Nie ćwiczę na siłowni i nie muszę jeść go nie wiadomo ile, tym bardziej, że nadmiar białka zakwasza, a wszystkie najnowsze badania pokazują, że jest wręcz szkodliwy. Wg norm powinno się jeść około 0,8 - 1g białka na kilogram masy ciała, a nawet nie jedząc zbyt dużo produktów bogatobiałkowych jak jajka, twarogi, jogurty wychodzi mi (jak czasem wpiszę w jakiś program), że jem go więcej niż powinnam...
ania_1703 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 11:49   #2149
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

oki skoro wychodzi Ci że jesz ile powinnaś to super nie piszę o białku w aspekcie siłowni, tylko w aspekcie prawidłowego komponowania zbilansowanych poisłków B+W+T na pierwszy rzut oka wyglądało że za mało tego. pozdrawiam
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-12, 15:52   #2150
elvji
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 120
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cześć , ja też chciałabym schudnąć. Bardzo ograniczyłam sól. Oto mój dzisiejszy jadłospis:

R
śniadanie: herbata miętowa z miodem rzepakowym, kawa z mlekiem, duży kefir z płatkami owsianymi (pół kubka płatków), jabłko, bułka z masłem, pomidorem, serem i wędliną
obiad: dwa udka smażone w sosie miodowo - śmietanowym z odrobiną magi, pół dużego brokuła bez soli, bazylia
podwieczorek: dwa jabłka, duży jogurt, herbata miętowa z miodem rzepakowym
przekąska: jogurt
kolacja: (planowana): sałata, smażone warzywa z ziołami, twaróg? (nie mogę jeść niestety żółtek z uwagi na dietę wątrobową , a zrobiłabym jajecznicę, chyba że z białek z odrobiną żółtka zrobiłabym omlet, mięsa drobiowego nie mam akurat)

Edytowane przez elvji
Czas edycji: 2014-07-12 o 15:55
elvji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-12, 18:41   #2151
n_eptun
Raczkowanie
 
Avatar n_eptun
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 289
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Utrzymanie

I Kokosowo-czekoladowe placuszki twarogowe z gorącym musem śliwkowym i orzechami brazylijskimi. Sok marchewkowo-pomidorowy.

II Podsmażane przegrzebki ze szparagami na czosnkowych grzankach + sałatka z pomidorów i cebuli.
Jeszcze ciepła muffina a'la baklava

III Zupa z kalarepki i zielonego groszku z kaszą jaglaną.
Komosa ryżowa z warzywami,kurczakiem i olejem z pestek dyni.

IV Domowe lody chałwowo-migdałowe, borówki i garść pistacji.

V Przytostowana ciabatta z szynką prowansalską,serem brie,plastrami cukinii i czosnkiem. Sałatka z jajkiem,szpinakiem,brokuł ami i ogórkiem.
Pasek gorzkiej czekolady.
n_eptun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-12, 18:51   #2152
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez n_eptun Pokaż wiadomość
Utrzymanie

I Kokosowo-czekoladowe placuszki twarogowe z gorącym musem śliwkowym i orzechami brazylijskimi. Sok marchewkowo-pomidorowy.

II Podsmażane przegrzebki ze szparagami na czosnkowych grzankach + sałatka z pomidorów i cebuli.
Jeszcze ciepła muffina a'la baklava

III Zupa z kalarepki i zielonego groszku z kaszą jaglaną.
Komosa ryżowa z warzywami,kurczakiem i olejem z pestek dyni.

IV Domowe lody chałwowo-migdałowe, borówki i garść pistacji.

V Przytostowana ciabatta z szynką prowansalską,serem brie,plastrami cukinii i czosnkiem. Sałatka z jajkiem,szpinakiem,brokuł ami i ogórkiem.
Pasek gorzkiej czekolady.
Bardzo smacznie i zdrowo Mogę prosić o przepis na sałtkę i zupę ?

Umiesz zrobić przegrzebki??? Gdzie dorwalaś?
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2014-07-12 o 18:52
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-12, 19:28   #2153
n_eptun
Raczkowanie
 
Avatar n_eptun
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 289
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Bardzo smacznie i zdrowo Mogę prosić o przepis na sałtkę i zupę ?

Umiesz zrobić przegrzebki??? Gdzie dorwalaś?
Dziękuję Przepisy podeślę na PW.

Bardzo łatwo je przyrządzić. Jutro chyba zrobię z nimi zupę,bo jeszcze trochę zostało. Kupiłam je w makro.

Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2014-07-12 o 19:35
n_eptun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-12, 19:36   #2154
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez n_eptun Pokaż wiadomość
Dziękuję Przepisy podeślę na PW.

Bardzo łatwo je przyrządzić. Jutro chyba zrobię z nimi zupę,bo jeszcze trochę zostało. Kupiłam je w makro.
Przepisy mozesz umieścić w wątku który założylam

A ta salatka z pomidorów i cebuli to pomidory pokrojne w kostkę z cebulą pokrojoną w piórka?
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2014-07-12 o 19:40
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-12, 19:39   #2155
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez n_eptun Pokaż wiadomość
IV Domowe lody chałwowo-migdałowe, borówki i garść pistacji.
.
Jak zrobilas te lody?

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Przepisy mozesz umieścić w wątku który założylam

A ta salatka z pomidorów i cebuli to pomidory pokrojne w kostkę z cebulą pokrojoną w piórka?
moglabys podlinkowac?
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-12, 20:05   #2156
n_eptun
Raczkowanie
 
Avatar n_eptun
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 289
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Przepisy mozesz umieścić w wątku który założylam

A ta salatka z pomidorów i cebuli to pomidory pokrojne w kostkę z cebulą pokrojoną w piórka?
Cytat:
Napisane przez bialaczekoladka Pokaż wiadomość
Jak zrobilas te lody?

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------


moglabys podlinkowac?

Umieszczę tam przepis na lody bo naprawdę warto je zrobić

Pomidory w kostkę,cebulka drobno. Szczypta soli,pieprzu,odrobina octu balsamicznego. Takie proste i pyszne połączenie

edit:przepisy już dodałam ;-)

Edytowane przez n_eptun
Czas edycji: 2014-07-12 o 20:25
n_eptun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-12, 20:28   #2157
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

To moja mama kiedyś to robiła i nadal robi... W taką większą kostkę kroi pomidory lub w ćwiartki a cebulę w piórka (czasem dodaje szczypiorek zamiast cebuli) A jak dodaje śmietane to jest to już mizeria z pomidorów
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-12, 20:33   #2158
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez n_eptun Pokaż wiadomość
Umieszczę tam przepis na lody bo naprawdę warto je zrobić

Pomidory w kostkę,cebulka drobno. Szczypta soli,pieprzu,odrobina octu balsamicznego. Takie proste i pyszne połączenie

edit:przepisy już dodałam ;-)
Byłabym wdzieczna za linka bo nawet nie wiem jak szukac wątku
edit dojrzałam

Edytowane przez bialaczekoladka
Czas edycji: 2014-07-12 o 20:41
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-12, 22:15   #2159
jaityle
Raczkowanie
 
Avatar jaityle
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 235
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Może komuś się będzie chciało przeczytać. Jak Wy to widzicie, jest poprawa? Jest dla mnie jakaś szansa ? Dodam że ćwiczyłam jakieś 40-50 min dziennie oprócz niedziel. (Wzrost 169, waga 62,5).

R:

Sobota
- trzy łyżki płatków owsianych gotowanych na wodzie, morela, brzoskwinia
- morela, brzoskwinia, 2 tosty (2 kromki pieczywa chrupkiego, plasterek golonki, 2 plasterki pomidora, plasterek sera żółtego)
- 15 pierogów z borówkami (wiem dużo, ale to pierwsze w tym roku i nie mogłam się powstrzymać) + łyżka jogurtu naturalnego
po treningu:
- jajecznica bez tłuszczu z dwóch jajek z połówką dużego ogórka+ trzy kromki pieczywa chrupkiego + marchewka
- 2 chochelki barszczu biały z grzybami (te grzyby to chyba nie za dobrze ale mama zrobiła no i...) + 2 kromki pieczywa chrupkiego
Niedziela
śniadanie: jajecznica (miał być naleśniko-omlet ale nie wyszedł) z 1 jajko, 2 łyżki płatków owsianych, 1 morela, szczypta soli (zwykle jej nie używam), łyżeczka cukru (bo było za słone)+ 2 kromki pieczywa chrupkiego
(tak wiem pewnie za mało).
II śniadanie: 1 marchewka
obiad (w niedziele często jest dwudaniowy):
I danie: 2 chochelki rosołu z pół woreczkiem kaszy jęczmiennej
II danie: 2 ziemniaki, łyżka kapusty, plaster schabu pieczonego w rękawie
podwieczorek: 4 kanapki (pieczywo chrupkie posmarowane serkiem topionym, jajko,2-3 żodkiewki, 1pomidor, 1 plasterek golonki)
kolacja: 1/3 woreczka kaszy jęczmiennej+2 ogórki kiszone+plaster schabu (z obiadu)
Poniedziałek
- śniadanie: owsianka (5 łyżek płatków owsianych na 0,5 szkl. mleka 3,2% i 0,5 szkl. wody, jajko, morela, 5 orzechów włoskich)
-II śniadanie (po treningu): 200 g jogurtu naturalnego, 0,5 szklanki malin, 2 kromki pieczywa chrupkiego
- obiad:
I danie: 2 chochelki rosołu z 0,5 woreczkiem kaszy jęczmiennej
II danie: 2 ziemniaki+ łyżka kapusty+ mięso drobiowe z rosołu
- podwieczorek: kanapki (4 kromki pieczywa chrupkiego posmarowane masłem, jajko, pomidor, 4 plasterki cebuli, 2 plasterki sera żółtego)
-kolacja: 2 parówki+ 1 ogórek + łyżeczka musztardy+ 2 kromki pieczywa chrupkiego
Wtorek
śniadanie: 5 łyżek płatków owsianych na 0,5 szkl. mleka 3,2 i 0,5 szkl. wody, jajko, 2 orzechy włoskie, 0,5 kalarepy
II śniadanie: bułka grahamka + 250 g jogurtu naturalnego (miałam zjeść jeszcze jabłko ale zapomniałam o nim)
obiad: 2 chochelki zupy pomidorowej z ryżem (niestety biały, ale już zakupiłam brązowy) + 2 kromki pieczywa chrupkiego +nektarynka
podwieczorek (po treningu): szklanka ryżu (po ugotowaniu, niestety biały)+jabłko+ 2 kromki pieczywa chrupkiego+jajko+plastere k wędliny (schab dworski)
kolacja: 200g wieśniaka + 2 kiszone ogórki + 2 kromki pieczywa chrupkiego
Środa
śniadanie: 2 połówki grahamka posmarowane masłem+jajko+plasterek sera żółtego,nektarynka, 200 g jogurtu naturalnego, 2 łyżki płatków owsianych
II śniadanie: banan+200 g jogurtu naturalnego+3 orzechy włoskie+ 2 kromki chałki
obiad: 2 ziemniaki +surówka (kapusta, marchew, jabłko, pomidor, olej, przyprawy)+ kaszanka
podwieczorek (po treningu): nektarynka +tosty: 4 kromki pieczywa chrupkiego (żytnie) + pomidor+ 2 plasterki wędliny+2 plasterki sera żółtego
kolacja: surówka z obiadu+ 2 kromki pieczywa chrupkiego (żytnie)
Czwartek+kawa z jedna łyżeczka cukru i mlekiem
śniadanie: 4 łyżki płatków owsianych na 0,5 szkl. wody i 0,5 szkl. mleka, jajko,pomidor, plasterek mielonki, plasterek sera żółtego.
II śniadanie: banan+jabłko+0,5 szkl. jogurtu naturalnego+trzy orzechy włoskie+2 kromki pieczywa chrupkiego (żytnie)
obiad: kluski śląskie z pasztetem (8 szt.)
podwieczorek: surówka (1 kalarepa+1 marchewka)+2 kromki pieczywa chrupkiego
kolacja (po treningu): 2 chochelki wczorajszej pomidorówki+ 2 kromki pieczywa chrupkiego (żytnie).
Piątek: + kawa z jedna łyżeczką cukru
-śniadanie: papka (mojego autorstwa ;P): jajko+4 łyżki płatków owsianych+0,5 szkl. jogurtu naturalnego+ 2 morele (wszystko podgrzane na patelni bez dodatku tłuszczu). No dobra jeśli mam być szczera to za pyszne to nie było :P.
-II śniadanie (po treningu): banan + 2 kanapki (2 kromki pieczywa chrupkiego (żytnie)+ 2 liście sałaty+2 plasterki pomidora+1 jajko+1 plasterek sera żółtego
-obiad: 1 kotlecik rybny (niby miał być z warzywami ale nie zauważyłam ;P) + 2 ziemniaki+ mizeria
-podwieczorek: 0,5 woreczka ryżu brązowego + 1 marchewka
- kolacja: 1 kotlecik rybny (taki jak na obiad)+ 1 pomidor
Sobota:
śniadanie: jajecznica (łyżka masła, 3 jajek, pomidor + 2 plasterki wędliny (rolada schabowa))+ 2 kromki pieczywa chrupkiego.
II śniadanie (po treningu): o,5 woreczka ryżo brązowego + morela+ 3 łyżki jogurtu naturalnego + łyżeczka cynamonu
obiad: 2 cienkie parówki + 2 ziemniaki + mizeria
podwieczorek: 0,5 woreczka kaszy jaglanej+ nektarynka + 3 orzechy włoskie + łyżka jogurtu naturalnego
kolacja: 0,5 makreli wędzonej + 2 marchewki
__________________
Mój dziennik (dieta i ćwiczenia): https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=767796

BYŁO: 76 kg
JEST: 62,5 kg
BĘDZIE: 58 kg

Edytowane przez jaityle
Czas edycji: 2014-07-12 o 22:32
jaityle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-13, 16:05   #2160
Desire_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 466
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez jaityle Pokaż wiadomość
Może komuś się będzie chciało przeczytać. Jak Wy to widzicie, jest poprawa? Jest dla mnie jakaś szansa ? Dodam że ćwiczyłam jakieś 40-50 min dziennie oprócz niedziel. (Wzrost 169, waga 62,5).

R:

Sobota
- trzy łyżki płatków owsianych gotowanych na wodzie, morela, brzoskwinia - gdzie białko? dodałaby jajko albo serek wiejski, jakieś orzechy
- morela, brzoskwinia, 2 tosty (2 kromki pieczywa chrupkiego, plasterek golonki, 2 plasterki pomidora, plasterek sera żółtego) - kiepsko, owoce były w śniadaniu, na redukcji ograniczamy owoce, chleb chrupki zamień na razowy na zakwasie
- 15 pierogów z borówkami (wiem dużo, ale to pierwsze w tym roku i nie mogłam się powstrzymać) + łyżka jogurtu naturalnego - bez komentarza, to niest redukcyjny posiłek
po treningu:
- jajecznica bez tłuszczu z dwóch jajek z połówką dużego ogórka+ trzy kromki pieczywa chrupkiego + marchewka - dziwne połączenie z tą marchewką, uwagi jw co do pieczywa - zamień na jedną z razowcem i prawdziwym masłem
- 2 chochelki barszczu biały z grzybami (te grzyby to chyba nie za dobrze ale mama zrobiła no i...) + 2 kromki pieczywa chrupkiego - wywaliłabym pieczywo - za dużo go w menu, zamiast tego ziemniaki/makaron pełnoziarnisty, brakuje białka
Niedziela
śniadanie: jajecznica (miał być naleśniko-omlet ale nie wyszedł) z 1 jajko, 2 łyżki płatków owsianych, 1 morela, szczypta soli (zwykle jej nie używam), łyżeczka cukru (bo było za słone)+ 2 kromki pieczywa chrupkiego- uwagi j.w. co do pieczywa, dorzuciłabym jeszcze jedno, dwa jajka
(tak wiem pewnie za mało).
II śniadanie: 1 marchewka- to nie jest posiłek(jak przekąskę możesz zjesc mieszankę suszonych owoców i orzechów)
obiad (w niedziele często jest dwudaniowy):
I danie: 2 chochelki rosołu z pół woreczkiem kaszy jęczmiennej- sporo tej kaszy, ale jak lubisz, to ok
II danie: 2 ziemniaki, łyżka kapusty, plaster schabu pieczonego w rękawie- ok pod warunkiem że to duże ziemniaki i porządna łych kapusty
podwieczorek: 4 kanapki (pieczywo chrupkie posmarowane serkiem topionym, jajko,2-3 żodkiewki, 1pomidor, 1 plasterek golonki)- nie podoba mi się, zamień na jakąś sałatkę z warzyw sezonowych, fety, kurczaka
kolacja: 1/3 woreczka kaszy jęczmiennej+2 ogórki kiszone+plaster schabu (z obiadu) ok
Poniedziałek
- śniadanie: owsianka (5 łyżek płatków owsianych na 0,5 szkl. mleka 3,2% i 0,5 szkl. wody, jajko, morela, 5 orzechów włoskich)- super
-II śniadanie (po treningu): 200 g jogurtu naturalnego, 0,5 szklanki malin, 2 kromki pieczywa chrupkiego nie podoba mi się - ja bym zjadła 2kromki razowca z masłem, twarogiem i malinami
- obiad:

I danie: 2 chochelki rosołu z 0,5 woreczkiem kaszy jęczmiennej j.w.
II danie: 2 ziemniaki+ łyżka kapusty+ mięso drobiowe z rosołu j.w.
- podwieczorek: kanapki (4 kromki pieczywa chrupkiego posmarowane masłem, jajko, pomidor, 4 plasterki cebuli, 2 plasterki sera żółtego)- j.w.
-kolacja: 2 parówki+ 1 ogórek + łyżeczka musztardy+ 2 kromki pieczywa chrupkiego - masakra - parówki to syf, tak jak chleb chrupki, może jakieś gotowane warzywa (brokuł, fasolka,kalafior) z plastrem gotowanej szynki, albo udkiem z kurczaka?
Wtorek
śniadanie: 5 łyżek płatków owsianych na 0,5 szkl. mleka 3,2 i 0,5 szkl. wody, jajko, 2 orzechy włoskie, 0,5 kalarepy ok
II śniadanie: bułka grahamka + 250 g jogurtu naturalnego (miałam zjeść jeszcze jabłko ale zapomniałam o nim) - zamiast jogurtu porządny plaster wędliny/białego sera, jakieś warzywa
obiad: 2 chochelki zupy pomidorowej z ryżem (niestety biały, ale już zakupiłam brązowy) + 2 kromki pieczywa chrupkiego +nektarynka - brak białka
podwieczorek (po treningu): szklanka ryżu (po ugotowaniu, niestety biały)+jabłko+ 2 kromki pieczywa chrupkiego+jajko+plastere k wędliny (schab dworski) - wywala to pieczywo, juz masz ryż
kolacja: 200g wieśniaka + 2 kiszone ogórki + 2 kromki pieczywa chrupkiego j.w.

Środa

śniadanie: 2 połówki grahamka posmarowane masłem+jajko+plasterek sera żółtego,nektarynka, 200 g jogurtu naturalnego, 2 łyżki płatków owsianych
II śniadanie: banan+200 g jogurtu naturalnego+3 orzechy włoskie+ 2 kromki chałki
obiad: 2 ziemniaki +surówka (kapusta, marchew, jabłko, pomidor, olej, przyprawy)+ kaszanka
podwieczorek (po treningu): nektarynka +tosty: 4 kromki pieczywa chrupkiego (żytnie) + pomidor+ 2 plasterki wędliny+2 plasterki sera żółtego
kolacja: surówka z obiadu+ 2 kromki pieczywa chrupkiego (żytnie)
Czwartek+kawa z jedna łyżeczka cukru i mlekiem
śniadanie: 4 łyżki płatków owsianych na 0,5 szkl. wody i 0,5 szkl. mleka, jajko,pomidor, plasterek mielonki, plasterek sera żółtego.
II śniadanie: banan+jabłko+0,5 szkl. jogurtu naturalnego+trzy orzechy włoskie+2 kromki pieczywa chrupkiego (żytnie)
obiad: kluski śląskie z pasztetem (8 szt.)
podwieczorek: surówka (1 kalarepa+1 marchewka)+2 kromki pieczywa chrupkiego
kolacja (po treningu): 2 chochelki wczorajszej pomidorówki+ 2 kromki pieczywa chrupkiego (żytnie).
Piątek: + kawa z jedna łyżeczką cukru
-śniadanie: papka (mojego autorstwa ;P): jajko+4 łyżki płatków owsianych+0,5 szkl. jogurtu naturalnego+ 2 morele (wszystko podgrzane na patelni bez dodatku tłuszczu). No dobra jeśli mam być szczera to za pyszne to nie było :P.
-II śniadanie (po treningu): banan + 2 kanapki (2 kromki pieczywa chrupkiego (żytnie)+ 2 liście sałaty+2 plasterki pomidora+1 jajko+1 plasterek sera żółtego
-obiad: 1 kotlecik rybny (niby miał być z warzywami ale nie zauważyłam ;P) + 2 ziemniaki+ mizeria
-podwieczorek: 0,5 woreczka ryżu brązowego + 1 marchewka
- kolacja: 1 kotlecik rybny (taki jak na obiad)+ 1 pomidor
Sobota:
śniadanie: jajecznica (łyżka masła, 3 jajek, pomidor + 2 plasterki wędliny (rolada schabowa))+ 2 kromki pieczywa chrupkiego.
II śniadanie (po treningu): o,5 woreczka ryżo brązowego + morela+ 3 łyżki jogurtu naturalnego + łyżeczka cynamonu
obiad: 2 cienkie parówki + 2 ziemniaki + mizeria
podwieczorek: 0,5 woreczka kaszy jaglanej+ nektarynka + 3 orzechy włoskie + łyżka jogurtu naturalnego
kolacja: 0,5 makreli wędzonej + 2 marchewki
oki wymiękłam na wtorku, dalej podobne uwagi
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że
osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie
Desire_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-12 15:59:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:34.