Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-18, 00:39   #2191
aqgatta58
Zadomowienie
 
Avatar aqgatta58
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 943
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
weraa66 jak zmieniałaś ortodonte to musiałaś mieć odciski i stary plan leczenia? Bo mam problemy z dostaniem tego, mam tylko zdjecie rtg i jak nazywa sie ta nowa orto?

Bedzie jakis problem jesli w wizytach z aparetem stałym(wymiana gumek) bedzie przerwa 2 miesiace?
Ja ortodonte zmieniałam, w sumie to nie miałam nic oprócz wyciskow które miałam od początku w domu i nie było żadnego problemu. Zdjęcie miałam robione od razu na pierwszej wizycie u nowej orto
aqgatta58 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 06:46   #2192
olaaaa199111
Zakorzenienie
 
Avatar olaaaa199111
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 152
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile zajęło Wam nauczanie zakładania wyciągów? Bede miała zakładane na kolejnej wizycie, boje sie ich
Ja osobiście nie musiałam się tego uczyć... trzeba tylko zapamietać które zęby, zahaczyć i tyle

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Nawet mnie nie strasz...
Moje zęby są ogólnie ciężkie jeśli chodzi o współpracę- nawet orto mówiła że u innych tak ładnie schodził, a u mnie siedział jak zaczarowany Ale opłacało się- podniebienie jak nie moje taaaakie szerokie
__________________
olaaaa199111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 15:09   #2193
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cześć. Pochwalę się, że kryzys mija i śluzówka już się goi na szczęście. Zostało tylko uczucie odrętwiałych zębów ☺ Ale jeść się dalej jak człowiek nie nauczyłam i czarno to widzę, bo jednak mi się nie stykają szczęki na tyle, aby coś odgryźć 😛 I te ilości jedzenia "na później"... Teraz już bez co najmniej butelki wody w torbie ani rusz!
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 18:40   #2194
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Za mną drugi dzień z aparatem, wciąż nic nie boli Nastawiłam się na nie wiadomo co, specjalnie nic nie planowałam na weekend, bo myślałam, że będę umierać na kanapie Nic mnie nie obciera, tylko sprężynka mi się wygięła do przodu i jest to średnio wygodne - ale orto mnie uprzedzała, że może tak się stać.

Problem mam tylko z jedzeniem. Mam wrażenie, że połowa zostaje mi na zębach Na ile się dało, przestawiłam się na płyny. Plus jest taki, że chyba skończy się podjadanie między posiłkami, bo po prostu nie będzie mi się chciało za każdym razem myć zębów. Dziewczyny, po jakim czasie przyzwyczaiłyście się na tyle, że zaczęłyście jeść normalnie?
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 19:11   #2195
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Za mną drugi dzień z aparatem, wciąż nic nie boli Nastawiłam się na nie wiadomo co, specjalnie nic nie planowałam na weekend, bo myślałam, że będę umierać na kanapie Nic mnie nie obciera, tylko sprężynka mi się wygięła do przodu i jest to średnio wygodne - ale orto mnie uprzedzała, że może tak się stać.

Problem mam tylko z jedzeniem. Mam wrażenie, że połowa zostaje mi na zębach Na ile się dało, przestawiłam się na płyny. Plus jest taki, że chyba skończy się podjadanie między posiłkami, bo po prostu nie będzie mi się chciało za każdym razem myć zębów. Dziewczyny, po jakim czasie przyzwyczaiłyście się na tyle, że zaczęłyście jeść normalnie?
Z tym umieraniem na kanapie to chyba przesada hihi 😃 Fajnie masz, że nie boli i nie obciera. Dla mnie sprężyna to obecnie wróg nr 1.

Na jedzeniem tez nie mam patentu... Jak nie mogę lecieć umyć zębów to płuczę wodą. I wszystko co mogę rwę na małe kawałki i jak jest miękkie to łykam "pociamkawszy" na języku 😛
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 19:32   #2196
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Haha, "ciamkanie jedzenia językiem" - świetny opis mojego aktualnego sposobu jedzenia
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 19:42   #2197
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

... żeby smak chociaż poczuć... 😃
A ze słodyczy polecam żelki - one jakoś nie włażą w każdą szczelinę 😉

Ale jedno muszę przyznać - aparat powiększa usta 😃
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-18, 20:23   #2198
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość

Problem mam tylko z jedzeniem. Mam wrażenie, że połowa zostaje mi na zębach Na ile się dało, przestawiłam się na płyny. Plus jest taki, że chyba skończy się podjadanie między posiłkami, bo po prostu nie będzie mi się chciało za każdym razem myć zębów. Dziewczyny, po jakim czasie przyzwyczaiłyście się na tyle, że zaczęłyście jeść normalnie?
Z jedzeniem to chyba największy problem. Po czterech miesiącach z aparatem uważam,że bardzo wpłynął na moje nawyki żywieniowe.
Od czasu do czasu funduje sobie normalny chleb i zawsze kończy się wracaniem do wafli ryżowych :/ Pizza, bułki itp. produkty jem tylko pokrojone na małe kawałeczki, mało wypieczone. Nie tak dawno jadłam brokuła - widok mojego uśmiechu kiedy chciałam umyć zęby - bezcenny
Staram się jeść takie rzeczy,gdzie w razie czego jeśli zostaną w zamkach to ich nie widać,czyli banany i jogurty. Wynika to przede wszystkim z charakteru mojej pracy - nie zawsze mam możliwość od razu iść umyć zęby,a w pracy ludzie patrzą mi się na twarz

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
... żeby smak chociaż poczuć... ��
A ze słodyczy polecam żelki - one jakoś nie włażą w każdą szczelinę ��

Ale jedno muszę przyznać - aparat powiększa usta ��

Dla mnie żelki za twarde - boję się,że mi zamki odpadną

Jeśli chodzi o usta to masz rację Niedawno mój otro opowiadał mi historię swojej pacjentki, która była strasznie nieszczęśliwa po zdjęciu aparatu,bo usta mniejsze i zmarszczki między ustami a nosem bardziej widoczne
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 22:24   #2199
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Problem mam tylko z jedzeniem. Mam wrażenie, że połowa zostaje mi na zębach Na ile się dało, przestawiłam się na płyny. Plus jest taki, że chyba skończy się podjadanie między posiłkami, bo po prostu nie będzie mi się chciało za każdym razem myć zębów. Dziewczyny, po jakim czasie przyzwyczaiłyście się na tyle, że zaczęłyście jeść normalnie?
Po paru miesiącach już się jakoś mocno nie zastanawiam i nie przeżywam tego jedzenia. Podkręcone zamki - trochę boli żucie, więc wybieram miękkie lub płynne potrawy. Co więcej - teraz już nawet nie zalega mi pół posiłku na aparacie, nie wiem jak to się dzieje

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Ale jedno muszę przyznać - aparat powiększa usta 😃
Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o usta to masz rację Niedawno mój otro opowiadał mi historię swojej pacjentki, która była strasznie nieszczęśliwa po zdjęciu aparatu,bo usta mniejsze i zmarszczki między ustami a nosem bardziej widoczne
Coś w tym jest, też mi się to podobają teraz moje usta A takie były wąskie. Gorzej będzie, jak zdejmę za 1,5 roku aparat...
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 00:34   #2200
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Kurcze to tylko ja jem wszystko? poza jakimis mega twardymi rzeczami typu orzechy. Ale granole np juz wcinam
Bulki, chleb, pizza, frytki mięso
Co prawda mam teraz tylko na dole.

Ale jak nosilam u gory jak chodzilam do liceum to tez jadlam wszystko
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 05:03   #2201
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Kurcze to tylko ja jem wszystko? poza jakimis mega twardymi rzeczami typu orzechy. Ale granole np juz wcinam

Bulki, chleb, pizza, frytki mięso

Co prawda mam teraz tylko na dole.



Ale jak nosilam u gory jak chodzilam do liceum to tez jadlam wszystko

Pisząc to, wcinam szarą renetę ale kiedyś przez twarde ziarnko ciecierzycy (niedogotowane) obluzowały mi sie dwa zamki.
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-19, 06:38   #2202
olaaaa199111
Zakorzenienie
 
Avatar olaaaa199111
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 152
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja póki co wybieram bardziej miękkie potrawy i również takie, które mniej będzie widać na aparacie
Bolą mnie jedynki i nie potrafię przez to odgryzać, ale mam nadzieje, że to szaybko minie
__________________
olaaaa199111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 08:29   #2203
marvandi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 121
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja trochę twardsze rzeczy zawsze staram się gryźć jak najbardziej od wewnątrz, żeby nie miały kontaktu z aparatem

Co myślicie?

uploadfromtaptalk1429428454863.jpg
__________________
Winter sports!!
marvandi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 08:40   #2204
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Mi raz na samym początku odpadla rurka jak jadlam chipsy ale orto mowila ze to wina ulozenia zebow a nie tego co jadlam i ze spokojnie. Mam sobie odpuszczac tylko typowo twarde rzeczy. Sama musze wyczuc czy moge cos zjesc czy nie
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 10:31   #2205
saline
Raczkowanie
 
Avatar saline
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez marvandi Pokaż wiadomość
Ja trochę twardsze rzeczy zawsze staram się gryźć jak najbardziej od wewnątrz, żeby nie miały kontaktu z aparatem

Co myślicie?

Załącznik 5963836
Wow, widoczna różnica. Dolne zęby mam bardzo podobne do Twoich i widzę nadzieję dla mnie, że aparat zdziała cuda i je ustawi i wyrówna. Tylko niestety jeszcze nie mam dołu założonego. A już bym chciała.

---------- Dopisano o 09:31 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

Ogólnie to przez jakiś 2 tyg od założenia aparatu nie potrafiłam jeść. Tylko miękkie rzeczy + picie przez słomkę. Teraz jem już w sumie wszystko. Pilnuję się tylko gryząc tware produkty.


Mam za to problem z dolnymi zębami. Górne się przestawiają i przez to popychają dolną (wysuniętą poza szereg) 3kę, która za to pcha się na 2kę. No i ta nieszczęsna 2ka zaczęła mi się ruszać i coraz bardziej wychyla się do środka. I pobolewa.
A wizytę u orto mam dopiero 26 maja. Po 10 tyg od założenia. Miałam mieć 11 maja, ale ja w ten dzien nie mogę a zaraz potem orto wybiera się na urlop. No i ustaliliśmy, że te 2 tyg. nie powinny zrobić wielkiej rożnicy. Jednak w razie awaryjnych sytuacji cały czas będzie właścicielka kliniki, która też zajmuje się ortodoncją.


Zaraz wybieram się kupić nową szczoteczkę elektryczną, bo w mojej kilkuletniej Vitality pada akumulatorek. Kupuję Oral B Pro 4000. Mam nadzieję, że nie będę załowała zakupu, bo jest dość kosztowny mimo promocji.

Ps. Ogólnie calkowicie przyzyczaiłam się już do aparatu i praktycznie nie czuje, że go mam. Mam nadzieję, że z dołem będzie tak samo.
__________________
12/03/2015 - aparat samoligaturujący - górny łuk
02/06/2015 - aparat samoligaturujący - dolny łuk
Kompletnie zadrutowana

Edytowane przez saline
Czas edycji: 2015-04-19 o 10:33
saline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 10:55   #2206
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez saline Pokaż wiadomość
A wizytę u orto mam dopiero 26 maja. Po 10 tyg od założenia. Miałam mieć 11 maja, ale ja w ten dzien nie mogę a zaraz potem orto wybiera się na urlop. No i ustaliliśmy, że te 2 tyg. nie powinny zrobić wielkiej rożnicy. Jednak w razie awaryjnych sytuacji cały czas będzie właścicielka kliniki, która też zajmuje się ortodoncją.


Zaraz wybieram się kupić nową szczoteczkę elektryczną, bo w mojej kilkuletniej Vitality pada akumulatorek. Kupuję Oral B Pro 4000. Mam nadzieję, że nie będę załowała zakupu, bo jest dość kosztowny mimo promocji.

Ps. Ogólnie calkowicie przyzyczaiłam się już do aparatu i praktycznie nie czuje, że go mam. Mam nadzieję, że z dołem będzie tak samo.

Łał, długie te przerwy miedzy wizytami. Nosisz zwykły metalowy?
Ja kupiłam zwykła szczoteczkę prokudent, spisuje sie swietnie, a kosztowała 40zl na promocji w rossmanje
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!

Edytowane przez weraa66
Czas edycji: 2015-04-19 o 10:56
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 14:01   #2207
saline
Raczkowanie
 
Avatar saline
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Łał, długie te przerwy miedzy wizytami. Nosisz zwykły metalowy?
Ja kupiłam zwykła szczoteczkę prokudent, spisuje sie swietnie, a kosztowała 40zl na promocji w rossmanje

Mam samoligaturujący. Przy zwyklym mialabym wizyty co 4 tyg. a tak to mam mieć co 8. Tym razem wyszło jak wyszło.


Co do szczoteczek to ja jestem przyzwyczajona do elektrycznej, używam od 6 lat. I tak Vitality mi dlugo wytrzymała. A teraz skusiłam się na lepszy model, bo jest 60% wyprzedaż (wczoraj było 50% a dziś przy kasie niespodzianka i jeszcze 10% mniej) i Pro 4000 kosztuje niewiele więcej niż Vitality bez promocji.
Zwykłą szczoteczkę Oral B Ortho używam jesli akurat nie mam naładowanej elektrycznej, a w pracy mam podróżna ortodontyczną ale nie pamiętam firmy, chyba Gum Butler.
Jednak wolę elektryczną. Po niej czuję, że zęby są naprawdę czyste.
__________________
12/03/2015 - aparat samoligaturujący - górny łuk
02/06/2015 - aparat samoligaturujący - dolny łuk
Kompletnie zadrutowana
saline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 14:58   #2208
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja też jem już prawie wszystko odpuszczam sobie tylko twarde rzeczy a inne staram się jeść w wersji krojonej bo wole nie odgryzać
Niestety przesuszyła mi się śluzówka i aparat wykorzystał okazje żeby się zemścić i obtarł na całej swojej długości :/
Jak ja Wam zazdroszczę że w pracy macie możliwość umycia zębów.
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 17:23   #2209
saline
Raczkowanie
 
Avatar saline
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Jak ja Wam zazdroszczę że w pracy macie możliwość umycia zębów.
Ja mam teraz tak dobrze, że specjalnie dla mnie w maleńkiej łazience przy biurach założono lustro na ścianę (wcześniej nie było) żebym mogła sprawdzać czy jakichś resztek nie przechowuję na poźniej
Mogłabym chodzić do dużej łazienki wspólnej dla wszystkich, ale jakos krępowałam się myć zęby przy koleżankach.
Ale mam tak dobrze tylko dlatego, że manager'a żona niedawno też nosiła aparat i on jest dobrze obeznany w tym temacie.
__________________
12/03/2015 - aparat samoligaturujący - górny łuk
02/06/2015 - aparat samoligaturujący - dolny łuk
Kompletnie zadrutowana
saline jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-19, 17:51   #2210
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez saline Pokaż wiadomość
Ja mam teraz tak dobrze, że specjalnie dla mnie w maleńkiej łazience przy biurach założono lustro na ścianę (wcześniej nie było) żebym mogła sprawdzać czy jakichś resztek nie przechowuję na poźniej
Mogłabym chodzić do dużej łazienki wspólnej dla wszystkich, ale jakos krępowałam się myć zęby przy koleżankach.
Ale mam tak dobrze tylko dlatego, że manager'a żona niedawno też nosiła aparat i on jest dobrze obeznany w tym temacie.
To rzeczywiście udogodnienie ja pracuję głównie w terenie. W biurze jestem tylko rano i po pracy a wtedy to już wolę wrócić do domu i tam umyć porządnie zęby już widzę miny ludzi jakby zobaczyli mnie myjąca zęby w samochodzie :P dlatego niezbędnikiem u mnie jest woda i Tic-Taci
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 18:10   #2211
saline
Raczkowanie
 
Avatar saline
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
To rzeczywiście udogodnienie ja pracuję głównie w terenie. W biurze jestem tylko rano i po pracy a wtedy to już wolę wrócić do domu i tam umyć porządnie zęby już widzę miny ludzi jakby zobaczyli mnie myjąca zęby w samochodzie :P dlatego niezbędnikiem u mnie jest woda i Tic-Taci
No to faktycznie byłby fajny widok
Ja akurat cały dzień w biurze i w sumie wyskoczyć na umycie zębów mogę kiedy chcę. Inaczej to nie wiem czy bym się zdecydowala na aparat. Albo przestałabym jeść. Chociaż w sumie przydaloby się zrzucić kilka kg
__________________
12/03/2015 - aparat samoligaturujący - górny łuk
02/06/2015 - aparat samoligaturujący - dolny łuk
Kompletnie zadrutowana
saline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 18:39   #2212
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
To rzeczywiście udogodnienie ja pracuję głównie w terenie. W biurze jestem tylko rano i po pracy a wtedy to już wolę wrócić do domu i tam umyć porządnie zęby już widzę miny ludzi jakby zobaczyli mnie myjąca zęby w samochodzie :P dlatego niezbędnikiem u mnie jest woda i Tic-Taci
ja kiedys na szybko na dworzu płukałam płynem do płukania ust
Ściągałam tez soczewke
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 19:01   #2213
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez saline Pokaż wiadomość
No to faktycznie byłby fajny widok
Ja akurat cały dzień w biurze i w sumie wyskoczyć na umycie zębów mogę kiedy chcę. Inaczej to nie wiem czy bym się zdecydowala na aparat. Albo przestałabym jeść. Chociaż w sumie przydaloby się zrzucić kilka kg
Myślę ze jakbyśmy tak wszystkie przestały jeść to na wizytę do orto zaczęłyby chodzić same aparaty

@czekoladowoo płyn do płukania to też dobry patent kolejny gadżet do torebki

Edytowane przez Filifonka
Czas edycji: 2015-04-19 o 19:05
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 19:15   #2214
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Myślę ze jakbyśmy tak wszystkie przestały jeść to na wizytę do orto zaczęłyby chodzić same aparaty

@czekoladowoo płyn do płukania to też dobry patent kolejny gadżet do torebki
Ja zawsze nosze małą buteleczke Przydaje się. Kupiłam raz jakas miniaturke i teraz przelewam z wiekszgo opakowania do tej małej buteleczki zawsze
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 23:29   #2215
kreciorek85
Zakorzenienie
 
Avatar kreciorek85
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: małopolska/świętokrzyskie
Wiadomości: 4 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Kurcze to tylko ja jem wszystko? poza jakimis mega twardymi rzeczami typu orzechy. Ale granole np juz wcinam
Bulki, chleb, pizza, frytki mięso
Co prawda mam teraz tylko na dole.

Ale jak nosilam u gory jak chodzilam do liceum to tez jadlam wszystko
Też jadam praktycznie wszystko jedynie nie jem buraczków i barszczu czerwonego (ale to z obawy przebarwienia)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaż
__________________
Zaręczyny: 19.10.2012r.
Ten dzień: 18.07. 2015r.
"Elegancja polega na zapomnieniu, co się na sobie ma."
Yves Saint Laurent

Unia Tarnów


Góra 26.08.14
Dół 14.04.15
http://czarnakretka.blogspot.com/

kreciorek85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 07:03   #2216
funk_you
Wtajemniczenie
 
Avatar funk_you
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 549
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja jem wszystko, nie rozumiem waszych obaw o aparat. To on jest dla was, a nie wy dla aparatu. Jem orzechy, odgryzam twardą bułkę, żuję gumę. Aparat noszę pół roku i ani razu nic mi nie odpadło ☺ wyjątkiem, kiedy ograniczam twarde rzeczy jest teraźniejszy czas bo w piątek założyłam dolny łuk i zęby bolą mnie nawet przy kichaniu
__________________
funk_you jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 07:36   #2217
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez funk_you Pokaż wiadomość
Ja jem wszystko, nie rozumiem waszych obaw o aparat. To on jest dla was, a nie wy dla aparatu. Jem orzechy, odgryzam twardą bułkę, żuję gumę. Aparat noszę pół roku i ani razu nic mi nie odpadło ☺ wyjątkiem, kiedy ograniczam twarde rzeczy jest teraźniejszy czas bo w piątek założyłam dolny łuk i zęby bolą mnie nawet przy kichaniu

Wszystko zalezy od tego jakie kto ma ułożenie zebow. Jak ma dodatkowo podwyzszenie to tez nie jest tak lekko.
akurat jedzenie typowo twardych rzeczy takich jak orzechy jest zakazane nawet przez ortodontow
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 10:52   #2218
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

A ja jem również wszystko - nawet orzechy. Gumę też już żułam. W pracy siedzę za biurkiem i mam możliwość umycia zębów, ale zawsze po jedzeniu wyciorek w ruch i problemu nie ma.
Dziś miałam wizytę i dostałam na górę łuk 18 a na dół 16 oraz do tego wyciągi light. Mam je zakładać tylko na noc na górne trójki i dolne piątki.
No i kolor ligaturek na dolnym aparacie od dziś zmienił się z koloru metalowego na ostry różowy. Obiecałam synkowi różowy i jest różowy. Już opowiadał babci, że mama będzie miała różowo w buzi Wygląda super mimo moich lat. Jestem dumna z mojego aparatu i uśmiecham się od ucha do ucha.
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 06:43   #2219
marvandi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 121
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

A ja mam ogromne problemy z pierścieniami. Od wewnątrz odstaje taki metal od pierścieni. Przez rano i wieczorem jest mi tak niedobrze... Ja zawsze byłam wrażliwa rano na mycie zębów, jakieś nieprzyjemne widoki czy zapachy. Nie jadłam śniadania przez to w ogóle. Ale teraz to już jest masakra. Dziś cały ranek wymiotowałam po tym, jak weszłam do kuchni i poczułam zapach jedzenia. A te pierścienie tak drażnią mi język, że kompletnie nie wiem jak go w buzi układać, żeby nie brało mnie na wymioty. To jest najgorsze w tym złomie
__________________
Winter sports!!
marvandi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 07:43   #2220
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

No i pierwsza noc z wyciągami za mną. Rano obudził mnie ból lewej strony. Bolały mnie wszystkie zęby od trójki do siódemki u góry - martwi mnie to bo tam jest szóstka leczona kanałowo - wyleczona tak nie do końca tylko ile się dało. Za to z prawej nic - zero bólu. Po zdjęciu wyciągu ból po chwili ustąpił. Teraz jak ścisnę szczękę to czuję lekki ból w tych zębach.
To normalne - czy mam się martwić?
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:23.