Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-09-26, 22:04   #2191
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Szczerze mowiac nie znam takiego rozu, ktory bylby bezpieczny na filtry
Prawie wszystkie zawieraja i mike i talk, ale kolorowka mineralna wymaga innego nakladania. Minerały powinny być nakładane na suchą, czystą twarz. Jeżeli używasz kremów, które nie wchłaniają się całkowicie(czyli w tym wypadku filtrow)- może być Ci trudno nałożyć minerały.

Nie wiem jakich filtrow uzywasz, ale wyjsciem sa takie oparte na Tinosorbach (Avene lub Klorane)
kasiahan: dziękuję ślicznie za odzew

na razie dopiero testuję, miałam próbki LRP ale chyba się nie polubimy bo podrażniają mi oczy. pewnie skuszę sie ostatecznie na avene, ale nigdzie nie mogę o tej porze roku dostać próbek i nie wiem za bardzo, który filtr wybrać, gdyż boję się zapychania (mam cerę mieszaną z przewagą tłustej)

a co do różu to tak myślałam, że nie będzie żadnej wersji bez miki i talku... niestety
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 22:04   #2192
_missundaztood_
Raczkowanie
 
Avatar _missundaztood_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 34
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

ja mam jedno tylko pytanie (mam nadzieje ze sie nie powtorze ani nie palne jakies gafy )
czy krem
Iwostin, Intensywny krem nawilżający o przedłużonym działaniu SPF 20 o składzie: aqua, iwonicz aqua, ethylhexyl metholyglucose distearate, butyl methoxycinnamate, ethoxydiglycol polyglyceryl-3, methibenzoylmathane, caprylic/capric triglyceride, isopropyl palimtate, aluminum starch octenylsuccinate, glycerin, paraffinum liquidum, 4-methyldibenzylidiene camphor, glyceryl stearate, cetyl alcohol, sodium acrylate/acrylodimethyltaurate copolymer, isohexadecene, polysorbate-80, soybean protein: oxido reductases, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, disodium EDTA, PEG-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid, parfum
gryzie się z podkładem:
Lirene Dermoprogram, City Matt o składzie: Aqua, Cyclomethicone, Polymethyl Methacrylate, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Nylon-12, Sodium Chloride, Beeswax (Cera Alba), Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ascorbic Acid, Isopropyl Titanium Triisostearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Linalool, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene, Carboxaldehyde, Alpha Isomethyl Ionone, Limonelle, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Butylpenyl Methylpropional, Coumarin, Geraniol, Hydroxycitronellal, Citronellol, Isoeugenol, Eugenol, Cl 77891 (Titanium Dioxide), Cl 77489 (Iron Oxide), Cl 77491 (Iron Oxide), Cl 77492 (Iron Oxide), Cl 77499 (Iron Oxide)
__________________
Missundaztood
_missundaztood_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 07:37   #2193
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
kasiahan: dziękuję ślicznie za odzew

na razie dopiero testuję, miałam próbki LRP ale chyba się nie polubimy bo podrażniają mi oczy. pewnie skuszę sie ostatecznie na avene, ale nigdzie nie mogę o tej porze roku dostać próbek i nie wiem za bardzo, który filtr wybrać, gdyż boję się zapychania (mam cerę mieszaną z przewagą tłustej)

a co do różu to tak myślałam, że nie będzie żadnej wersji bez miki i talku... niestety
Ella, z tego co mi sie wydaje nie ma tez pudru bez zawartosci miki badz talku. To chyba zalezy na ktore pozycji sa.. Tak jak juz Ci wspominalam, L_V rowniez uzywa filtrow, puder sypki i roz....
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 07:50   #2194
Aliachna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 196
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Aliachna Pokaż wiadomość
Witam Proszę o analizę składu podkładu Rimmel - Lasting Finish

Skład: Water(Aqua), Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Butylene Glycol, Talc, Cetyl PEg-PPG-10/1 Dimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Trimethylsiloxysilicate, Silica Silylate, Sodium PCA, C12-15 Alkyl Ethylhexanoate, Magnesium Sulfate, Zinc Stearate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, BIS-PEG/PPG-14/14 Dimethicone, Laureth-7, Tribehenin, Methylparaben, Propylparaben, Disteardimonium Hectorite, Trihydroxystearin, Phenoxyethanol, Dimethiconol, Fragrance(Parfum), Lecithin, Xanthan Gum, Triethoxycaprylylsilane, Propylene Glycol, Hydroxyethylcellulose, Propylene Carbonate, Laureth-4, Sodium Sulfate, BHT, Hexyl Cinnamal, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Linalool, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, [+/-: Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499)]

Mam wrażliwa cerę,będzie wysuszać? Z góry dziękuje za odpowiedz
Pomoże Ktoś?
__________________

Aliachna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 09:13   #2195
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez emurulez77 Pokaż wiadomość
Ella, z tego co mi sie wydaje nie ma tez pudru bez zawartosci miki badz talku. To chyba zalezy na ktore pozycji sa.. Tak jak juz Ci wspominalam, L_V rowniez uzywa filtrow, puder sypki i roz....
Uzywam LV od LRP i na to puder Inglota, róż, bronzer czy co tam jeszcze. Nie przejmuje się talkiem czy mika, bo mysiałąbym się pdrowac skrobią ziemniazaną albo dry flo. A tego nie znosze, brrr. Poza tym, skrobia rujnuje moja całą kuracje kwasowo-retinoidową. W tydzien dorobialam sie takich zaskórników, jakich całe zycie nie mialam.

Cytat:
Napisane przez _missundaztood_ Pokaż wiadomość
ja mam jedno tylko pytanie (mam nadzieje ze sie nie powtorze ani nie palne jakies gafy )
czy krem
Iwostin, Intensywny krem nawilżający o przedłużonym działaniu SPF 20 o składzie: aqua, iwonicz aqua, ethylhexyl metholyglucose distearate, butyl methoxycinnamate, ethoxydiglycol polyglyceryl-3, methibenzoylmathane, caprylic/capric triglyceride, isopropyl palimtate, aluminum starch octenylsuccinate, glycerin, paraffinum liquidum, 4-methyldibenzylidiene camphor, glyceryl stearate, cetyl alcohol, sodium acrylate/acrylodimethyltaurate copolymer, isohexadecene, polysorbate-80, soybean protein: oxido reductases, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, disodium EDTA, PEG-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid, parfum
gryzie się z podkładem:
Lirene Dermoprogram, City Matt o składzie: Aqua, Cyclomethicone, Polymethyl Methacrylate, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Nylon-12, Sodium Chloride, Beeswax (Cera Alba), Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ascorbic Acid, Isopropyl Titanium Triisostearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Linalool, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene, Carboxaldehyde, Alpha Isomethyl Ionone, Limonelle, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Butylpenyl Methylpropional, Coumarin, Geraniol, Hydroxycitronellal, Citronellol, Isoeugenol, Eugenol, Cl 77891 (Titanium Dioxide), Cl 77489 (Iron Oxide), Cl 77491 (Iron Oxide), Cl 77492 (Iron Oxide), Cl 77499 (Iron Oxide)
Biorac pod uwage moje nie-ortodoksyjne podejscie do kwestii talku i miki w filtrach, to City Matt sie nadaje. Nie ma w nim miki i nie ma talku, sa tlenki zelaza, na samym koncu składu. Ja bym sie tym nie przejmowala. To zalezy od Twojego nastawienia
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 09:51   #2196
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez gryzaczek Pokaż wiadomość
mam od jakiegos czasu problemy z cera robia mi sie podskorne grudki, cos mi kurcze masakruje twarz i szukam winowajcy uzywam podkladu,ktorego nawet ciezko znalezc recenzje bo to produkt z USA moze mi ktos pomoze w sprawdzeniu czy aby to nie to co mi robi taki wysyp.
PODKLAD: Benefit Some kind a gorgeous
Phenyl, Trimethicone, Aluminium starch octenylsuccinate, Isidecyl isononanoate, Isocetyl alcohol, Titanium dioxide( Cl 77891) Polyethylene, Nylon-12, PPG-3 Benzyl ether myristate silica, Iron oxides( Cl 77492) Iron oxides ( Cl 77499) Propylparaben, Pentaerythrityl tetra-di-t-butyl hydroxydrocinnamate

Z gory dziekuje!!!
Stawiam na ten podkłąd - silikon, skrobia i emlienty. Spróbuj odstawic i zobacz czy cera sie poprawia.

Cytat:
Napisane przez Goosberry Pokaż wiadomość
Krókie pytanko. Czy ten Płyn Oceanic AA do demakijażu może podrażniać naczynka? Jakiś podejrzany mi sie wydaje...

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Glycerin, Poloxamer 188, Betaine, Polysorbate 20, PEG-12 Dimethicone, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Durvillea Antartica Extract, Allantoin, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Parfum
Moze, za sprawą konserwantów, a zwłaszcza DMDM H.

Cytat:
Napisane przez marsylia Pokaż wiadomość
Mam prośbę o rozszyfrowanie składu kremiku włoskiej firmy Lepo, które podobno są naturalne, właśnie go kończę,i zastanawiam się nad kolejnym opakowaniem, jednak dziś przeczytałam jego sklad i brzmi bardzo złowrogu ( jestem laikiem ; ) ):

to kremik ujędrniający z papai ( dodam, że mam 22 lata, Pani z mydlarni gdzie go kupowałam mówiła, że wiek jest tu bez znaczenia, ale powiedzcie mi czy tak jest na prawdę, niewyglądała mi ona na kompetentną w tym zakresie osobę, a niechcę katować swojej młodej cery)


AQUA, CAPRYLIC, TRIGLYCERIDE, DI-C12-13 ALKYL MALATE, C12-C15 ALKYL BENZOATE, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE, STEARETH-21, HEXYLDECANOL, HEXYLDECYL LAURATE, POLYMETHYL METHACRYLATE, STEARETH-2, STEARIC ACID, DISTARCH PHOSPHATE, STEARYL DIMETHICONE,DIMETHICONE, PEG-100 STEARATE, ORYZANOL, TOCOPHERYL ACETATE, RETINYL PALMITATE, CARICA PAPAYA (PAPAYA EXTRACT), PERSEA GRATISSIMA (aVOCADO OIL UNSAPONIFIABLES), ANANAS SATIVUS ( PINEAPLLE EXTRACT), PROPYLENE GLICOL, METHYLPARABEN,PHENOXYETHA NOL,DMDM HYDRATION, PARFUM, TETRASODIUM EDTA, SODIUM HYALURONATE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER SEED EXTRACT), OCTYLDODECANOL, TRILAURIN, CITRIC ACID, TOCOPHEROL, LECITHIN, ASCORBYL PALMITATE, C.I. 16035 (FD&C RED N 40) C.I. 19140 (FD&YELLOW N 5) HEXYL CINNAMAL, GERANIOL, HYDROXYCITRONELLAL, LIMONE NE, BUTHYLPHENYL METHYLOPROPIONAL


Mam nadzieję, że nie pomyliłam się przy przepisywaniu składu. : )

jesli krem Ci słuzy, to nie rezygnuj. jest bardzo odzywczy i tresciwy, ma w sobie mnostwo emolient ów. Wiele osob nie toleruje az takiej ilosci emolientow w jednym produkcie, ale jesli Toja skora reaguje na ten krem dobrze, to mozesz uwazac sie za szczesciare. Prawdopodobnie masz bardzo małą tendencję do zapychania porów.

I pani miala rację - wiek nie ma tu znaczenia.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 09:57   #2197
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo prosze o analize składu filtrów vichy , czy jest tam cos co moze drastycznie zapychac? Filtry Vichy zaklasyfikowano do kategorii tych, bez filtrow przenikających..to prawda? Była wtedy mowa o całym koncernie L'oreal.
Alkoholu akurat się nie boje, okazyjnie uzywam biodermy photoderm ktora tez ma w składzie denat i nic sie nie dzieje...puki co

Capital Soleil, IP 50+ enfant, Lait ecran visage et corps (mleczko ochronne do twarzy i ciała dla dzieci)

Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclohexasiloxane, Cyclopentasiloxane, Alcohol Denat., Isohexadecane, Ethylhexyl Salicylate, Propylene Glycol, Titanium Dioxide, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Glycerin, Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Ethylhexyl Triazone, Butylparaben, Dimethicone, Drometrizole Trisiloxane, Ethylparaben, Glycine Soja, Isobutylparaben, Methylparaben, Pentasodium Ethylenediamine Tetramethylene Phosphonate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Silica, Tocopherol, Triethanolamine.





Capital Soleil, IP 50+ Ecran Anti-Reactions, Visage et zones sensibles (krem ochronny przeciw reakcjom alergicznym)

Aqua, Octocrylene, Glycerin, Alcohol Denat., Propylene Glycol, Titanium Dioxide, Drometrizole Trisiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Hydrogenated Polyisobutene, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Stearyl Alcohol, Triethanolamine, Isohexadecane, PEG-100 Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate, VP/Eicosene Copolymer, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Acrylamide/Sodium Acrylodimethyl Taurate Copolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Copolymer, Aluminium Hydroxide, Dextrin, Dimethiconol, Disodium EDTA, Eperua Falcata/Eperua Falcata Bark Extract, Ethylhexylglycerin, Glycine Soja, Polymethyl Methacrylate, Polysorbate 80, Silica, Stearic Acid, Tocopherol, Xanthan Gum.
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-27, 10:23   #2198
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
Byłabym wdzięczna gdyby ktoś zerknal na ten podkład pod względem zapychania i wogóle czy dużo ma "złych" rzeczy

Manhattan Powder Mat Make Up
Skład: C9-13 Isoparaffin, Cyclopentasiloxane, Silica, Parrafinum Liquidum, Polyglyceryl-3 Beeswax, Polyglyceryl-2 Sesquiisostearate, Disteardimonium Hectorite, Dimethicone Crosspolymer, Glyceryl Dibehenate, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Silica Dimethyl Silylate, Panthenyl Ethyl Ether, Tribehenin, Glyceryl Behenate, Propylene Carbonate, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, [+/- Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77891, Cl 77947)
podbijam
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 11:59   #2199
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analize składu filtrów vichy , czy jest tam cos co moze drastycznie zapychac? Filtry Vichy zaklasyfikowano do kategorii tych, bez filtrow przenikających..to prawda? Była wtedy mowa o całym koncernie L'oreal.
Alkoholu akurat się nie boje, okazyjnie uzywam biodermy photoderm ktora tez ma w składzie denat i nic sie nie dzieje...puki co

Capital Soleil, IP 50+ enfant, Lait ecran visage et corps (mleczko ochronne do twarzy i ciała dla dzieci)

Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclohexasiloxane, Cyclopentasiloxane, Alcohol Denat., Isohexadecane, Ethylhexyl Salicylate, Propylene Glycol, Titanium Dioxide, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Glycerin, Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Ethylhexyl Triazone, Butylparaben, Dimethicone, Drometrizole Trisiloxane, Ethylparaben, Glycine Soja, Isobutylparaben, Methylparaben, Pentasodium Ethylenediamine Tetramethylene Phosphonate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Silica, Tocopherol, Triethanolamine.


Capital Soleil, IP 50+ Ecran Anti-Reactions, Visage et zones sensibles (krem ochronny przeciw reakcjom alergicznym)

Aqua, Octocrylene, Glycerin, Alcohol Denat., Propylene Glycol, Titanium Dioxide, Drometrizole Trisiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Hydrogenated Polyisobutene, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Stearyl Alcohol, Triethanolamine, Isohexadecane, PEG-100 Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate, VP/Eicosene Copolymer, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Acrylamide/Sodium Acrylodimethyl Taurate Copolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Copolymer, Aluminium Hydroxide, Dextrin, Dimethiconol, Disodium EDTA, Eperua Falcata/Eperua Falcata Bark Extract, Ethylhexylglycerin, Glycine Soja, Polymethyl Methacrylate, Polysorbate 80, Silica, Stearic Acid, Tocopherol, Xanthan Gum.
Filtry, które przenikają to:

4-Methylbenzylidene Camphor,
Benzophenone-3,
Octyl Dimethyl PABA,
Octyl Methoxycinnamate

Nie stosuje ich La Roche Posay należące do koncernu L'oreala. Nie ma ich tez u Vichy i Garniera, bo to ten sam koncern Zresztą oppatrz na skład - ja ich nie widzę.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 12:01   #2200
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
Byłabym wdzięczna gdyby ktoś zerknal na ten podkład pod względem zapychania i wogóle czy dużo ma "złych" rzeczy Manhattan Powder Mat Make UpSkład: C9-13 Isoparaffin, Cyclopentasiloxane, Silica, Parrafinum Liquidum, Polyglyceryl-3 Beeswax, Polyglyceryl-2 Sesquiisostearate, Disteardimonium Hectorite, Dimethicone Crosspolymer, Glyceryl Dibehenate, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Silica Dimethyl Silylate, Panthenyl Ethyl Ether, Tribehenin, Glyceryl Behenate, Propylene Carbonate, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, [+/- Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77891, Cl 77947)
Wg mnie podkłąd bedzie zapycjał: parafina, wosk pszczeli, isoparaffin - wszystko na początku składu Silikonow nie komentuje, bo to w podkładzie norma. Zapychac moze jeszcze skrobia.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 14:31   #2201
justyna700
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Zamość /Uk
Wiadomości: 15
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam wczoraj zakupiłam krem LICHTENA niestety w składzie wypatrzyłam chamomilla recutita to chyba rumianek mam uczulenie?W ogóle mam prośbe ,żeby ktoś pomógł mi się dowiedzieć czegoś o tym kremie.Jeszcze jedno jest to krem do cery wrażliwej,
oto skład:
Aqua, PEG-8 Beeswax, Caprylic/Capric Triglyceride, Isostearyl Isostearate,
Octyl Methoxycinnamate, Paraffinum Liquidum, Butyrospermum parkii, Butyl
Methoxydibenzoylmethane, Sorbityl Furfural (AR-GB 11°), Tocopherol, Chamomilla
recutita, Prunus armeniaca, Glycyrrhetinic Acid, Bisabolol, Beta-Sitosterol,
Allantoin, Glycerin, Phospholipids, Sodium Lactate, Tea-Lactate, Serine, Lactic
Acid, Urea, Sorbitol, Lauryl Diethylenediaminoglycine, Lauryl
Aminopropylglycine, Triethanolamine, Carbomer, Methylparaben, Ethylparaben,
Propylparaben, Buthylparaben, Sodium Dehydroacetate, Disodium EDTA, Ascorbyl
Palmitate, Parfum.
justyna700 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-27, 15:34   #2202
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez justyna700 Pokaż wiadomość
Witam wczoraj zakupiłam krem LICHTENA niestety w składzie wypatrzyłam chamomilla recutita to chyba rumianek mam uczulenie?W ogóle mam prośbe ,żeby ktoś pomógł mi się dowiedzieć czegoś o tym kremie.Jeszcze jedno jest to krem do cery wrażliwej,
oto skład:
Aqua, PEG-8 Beeswax, Caprylic/Capric Triglyceride, Isostearyl Isostearate,Octyl Methoxycinnamate, Paraffinum Liquidum, Butyrospermum parkii, ButylMethoxydibenzoylmeth ane, Sorbityl Furfural (AR-GB 11°), Tocopherol, Chamomillarecutita, Prunus armeniaca, Glycyrrhetinic Acid, Bisabolol, Beta-Sitosterol,
Allantoin, Glycerin, Phospholipids, Sodium Lactate, Tea-Lactate, Serine, LacticAcid, Urea, Sorbitol, Lauryl Diethylenediaminoglycine, Lauryl
Aminopropylglycine, Triethanolamine, Carbomer, Methylparaben,Ethylparabe n,Propylparaben, Buthylparaben, Sodium Dehydroacetate, Disodium EDTA, Ascorbyl
Palmitate, Parfum.
Tak, jest tu rumianek

Krem bedzie tłusty. Nie wiem jak Twoja cera reaguje na trójglicerydy, ale zazwyczaj wrazliwcy je tolerują (choć nie wszyscy of kors). Z takich "cięższych" emolientow, oprocz wpsomnianych trójglicerydow mamy tu jeszcz eparafine i maslo shea - niektorzy juz by nie zniesli takiego połączenia. O, i gliceryna i fosfolipidy

Ogolnie krem bardzo ciekawy, ale zdecydowanie dla osob dobrze tolerujacych rumianek i kosmiczną ilosc tłustych emolientów.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 16:24   #2203
marsylia
Wtajemniczenie
 
Avatar marsylia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 165
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość




jesli krem Ci słuzy, to nie rezygnuj. jest bardzo odzywczy i tresciwy, ma w sobie mnostwo emolient ów. Wiele osob nie toleruje az takiej ilosci emolientow w jednym produkcie, ale jesli Toja skora reaguje na ten krem dobrze, to mozesz uwazac sie za szczesciare. Prawdopodobnie masz bardzo małą tendencję do zapychania porów.

I pani miala rację - wiek nie ma tu znaczenia.
Dziękuję Ci za odpowiedź
Faktycznie krem mnie nie zapycha, ale mam problem z ciągle zaczerwienioną cerą, wogóle moja buzia nie jest w najlepszej kondycji :-(
Ale nie wiem czego się w kremie wystrzegać, po tym jest najlepiej ale daleko do komfortu a na pewno nie ma szans, żęby nie nakładać na buzie podkładu. Buzia się niezdrowo czerwieni po nałożeniu się dziwnie świeci nawet jak cały kremik się wchłonie i jest taka rozpulchniona ...

Macie jakiś pomysł
marsylia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 16:32   #2204
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witajcie ponownie Drogie Biochemiczki
Co prawda, mam mały zapas kremów na zimę, które muszę zużyć, ale zdałam sobie sprawę, iż niezwykle trudno jest dobrać krem ochronny dla cery mieszanej, skłonnej do zapychania. Zresztą- muszę jeszcze dokładnie przejrzeć froum na ten temat...

Wypatrzyłam dość ciekawy krem HiPP:
HiPP Babysanft, Pflege Creme, Krem do twarzy i ciała

Skład: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis (olejek migdałowy), Cocoglycerides, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Myristyl Myristate, Myristyl Alcohol, Zinc Oxide, Sodium Carboxymethyl Betaglucan (naturalny składnik z drożdży), Phenoxyethanol, Cetearyl Glucoside, Panthenol, Myristyl Glucoside, Carbomer, Methylparaben, Xanthan Gum, Propylparaben, Lactic Acid, Parfum.
Prodycent zapewnia, iż może chronić także przed mrozem.
I teraz moje pytania:
1. Czy ten krem faktycznie nadaje się na zimę? Pomijam jakieś ekstremalne mrozy, narty itp.
2. Jakie jest prawdopodobieństwo, że zapcha mnie Myristyl Myristate, jeśli zapycha mnie isopropyl myristate? (czy to są podobne substancje?)
3. Czy bardzo niebezpieczny jest ten olejek migdałowy? gdzieś wyczytałam,że może działać"pryszczogennie", a ja mam pewną skłonność do pojedynczych wyprysków trądzikowych.

I to chyba wszytsko Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź, opinię
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 17:07   #2205
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Filtry, które przenikają to:

4-Methylbenzylidene Camphor,
Benzophenone-3,
Octyl Dimethyl PABA,
Octyl Methoxycinnamate

Nie stosuje ich La Roche Posay należące do koncernu L'oreala. Nie ma ich tez u Vichy i Garniera, bo to ten sam koncern Zresztą oppatrz na skład - ja ich nie widzę.
Dziekuje L_V, mam je wynotowane, ale chcialam się upewnic.
Co do zapychaczy nie pozostaje nic innego jak sprawdzic na wlasnej skorze
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 17:39   #2206
Goosberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 82
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V, bardzo dziękuję. Niby płyn do cery wrażliwej, ale jakoś dziwnie mi się naczynka po nim czerwieniły . I jeszcze jedno: Podziwiam, że znajdujesz czas i cierpliwość na te wszytkie nasze nagabywanki składnikowe...
Goosberry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 19:07   #2207
noisekitten
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 170
MAC baza z wysokim filtrem??

Dzisiaj zaczęła się moja męka z filtrami. Kupiłam effaclar K, więc grzecznie wysmarowałam się rano emulsją Iwostinu. Efekt? Tłusto-biało-obleśny DRAMAT. Nie żebym miała coś przeciwko bladości. Na plaży byłam ostatnio może z 8 lat temu w głębokiej podstawówce, słońca i upałów nie cierpię, a karnację mam trupio-szlachecką i mi z tym dobrze... ale ta klejąca, błyszcząca skóra....uuughhhh.... chyba, że ktoś dla sportu lubi siedziec i liczyc sobie pory;] Ale do rzeczy. Przeszukałam kwc i trafiłam na bazę pod makijaż MAC Prep + Prime Face Protect SPF 50/ PA++. Nie ma jednak jeszcze recenzji.
Nie wiem jescze czy MAC wypuścił toto w Niemczech, ale jeśli tak, to nie miałabym problemu ze ściągnięciem specyfiku z Berlina [mieszkam w Szczecinie]. Tylko nie wiem czy warto....? Recenzje na anglojęzycznych stronach są dośc entuzjstyczne, ale nie wiem na ile to chroni przed UVA i byłabym wdzięcza jakby mnie ktoś biegły w temacie oświecił.

skład:
Active ingredients: Zinc Oxide 16.10%, Octinoxate 7.50% Water, cyclopentasloxane, butylene glycol, peg-7 dimehicone, cyclohexasiloxane, dimethecone, phenyl trimethicone, vinyl dimethicone/methcone, silsequioxane crosspolymer, methyl gluceth-10, glycerin, dimethicone/ vinyl dimethicone crosspolymer, caffeine, tocepherol, sucrose, stearyl glycrrhetinate, cellulose acteate, glycyrrhetinate, cellulose acetate, methicone, PEG/PPG-19/19 Dimethicone, magnesium sulfate, silicia dimethyl silylate, silica, sorbic acid, phenoxyethanol, chlorphenesin.

Martwi mnie trochę ta kofeina, bo mam trochę rozszerzonych naczynek pod nosem i na brodzie, ale też nie mam skóry superwrażliwej, czy naczynkowej.
noisekitten jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 19:19   #2208
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

już widzę, że jako kolejna dziękuję L_V

będę musiała przemyśleć jeszcze wybór filtra, kolorówki (wszelkie za i przeciw), ale skoro L_V przechodzisz kurację kwasowo-retinoidową i mimo używania pudru z talkiem na filtry nie nabawiłaś się przebarwień (?), to może ochrona nie spada aż tak bardzo? czy jeśli parsol się zdestabilizuje to inne filtry tez przestają chronić? czytalam juz sporo arytkułów o filtrach i ochronie uv oraz szperałam dużo na farum ale tego akurat nigdzie jeszcze nie znalazłam...
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 22:15   #2209
Kulfon
Raczkowanie
 
Avatar Kulfon
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 174
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Planuje kolajny zmasowany atak na naczynka. Wiem już, że bez lasera ich nie zlikwiduje, teraz chce tylko ograniczyć "buraka". Wzmacniająco na naczynka planuje Rilastil, a na czerwienienie coś z gamy Synchrorose.

I tego dotyczy moje pytanie. Który krem wydaje się skuteczniejszy?

General Topics, Synchrorose Intensive
Skład: Aqua, Cetearyl Ethylhexanoate, Propylene Glycol, Steareth-2, Cetearyl Alcohol, PPG-15 Stearyl Ether, Dimethicone, Steareth-21, Isohexadecane, Silybum Marianum, Tocopheryl Acetate, Petrolatum, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Stearyl Glycyrrhetinate, Capryloyl Glycine, Glycerin, Lecithin, Acetyl Glucosamine, Saccharide Isomerate, Sodium Hyaluronate, Cyclopentasiloxane, Arginine, Helianthus Annuus, Dimethicone/Vinyldimethicone Crosspolymer, Rosmarinus Officinalis, Cetearyl Glucoside, Lonicera Japonica Var. Caprifolium, Disodium EDTA, BHT.

General Topics, Synchrorose Fast
Skład: Aqua, Glycerin, Dimethyl Sulfone, Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Cyclopentasiloxane, Squalane, Caprylic/Capric Triglyceride, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Ethylhexanoate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Stearic Acid, Silybum Marianum, Glycine Soja, BIS-PEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone, Lecithin, Tridecyl Stearate, Phenoxyethanol, Tridecyl Trimellitate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Glyceryl Stearate, Potassium Palmitoyl Hydrolized Wheat Protein, Dipentaerythrityl Hexacaprylate/Hexacaprate, Xanthan Gum, Dimethicone, Disodium EDTA, Polysorbate 60, Propylparaben, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Ethylparaben, Methylparaben, BHT.
__________________

Kulfon jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-27, 22:37   #2210
gryzaczek
Raczkowanie
 
Avatar gryzaczek
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Bristol
Wiadomości: 369
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V dziekuje bardzo
gryzaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-28, 16:10   #2211
Magdalena_mm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 9
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo dziękuję za poprzednie rozszyfrowanie składu kremów.

Ostatnio dostałam próbkę kremu na noc z serii AA Therapy Minerały.
Od razu wypróbowałam, starczyło mi niestety tylko na dwa razy (swoją drogą mogliby te próbki robić większe ) i byłam zadowolona. Skórę miałam rano ładnie nawilżoną a nie jak zazwyczaj suchą i spiętą.
Krem jest przeznaczony do każdego rodzaju skóry zmęczonej i pozbawionej blasku. Wydaje mi się że krem nie jest zły. Ale pod względem składu nie umiem go ocenić.

Skład: Aqua, PPG-15 Stearyl Ether, Octyldodecanol, Propylene Glycol, Steareth-2, Steareth-21, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Sodium Hylauronate, Spent Grain Wax and Butyrospermum Parkii (Shea) Butter and Argania Spinosa Kernel Oil, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Silica Dimethyl Silylate, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Urea, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Camellia Sinensis (White Tea) Extract, Allantoin, Methylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin.
Magdalena_mm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 06:47   #2212
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

A co sądzicie o serach Ziaji Pro? Czy są w ogóle coś warte? Plus maska uspokajająca. Mam zamiar zawitać do sklepu Ziaji i zastanawiam się, czy kupić któreś serum.
Poniżej wklejam kilka składów

Serum energizująco - dotleniające
Aqua (Water), Glycerin, Butylene Glycol, Laminaria Digitata Extract, Propylene Glycol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Collagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Carbomer, Sodium Polyacrylate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Sodium Hydroxide.

Serum normalizujące
Aqua (Water), Glycerin, Hydrolyzed Milk Protein, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Saccharomyces/Zinc Ferment, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Sodium Polyacrylate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Sodium Hydroxide.

Serum rozjaśniające

Aqua (Water), Propylene Glycol, Hydrolyzed Rice Protein, Butylene Glycol, Lecithin, Ursolic Acid, Xanthan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Subtilisin, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Collagen, Panthenol, Retinyl Palmitate, Zea Mays (Corn) Kernel Extract, Sodium Polyacrylate , Carbomer, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum (Fragrance), Limonene, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Sodium Hydroxide.

Serum łagodzące
Aqua (Water), Glycerin, Butylene Glycol, Tilia Cordata Wood Extract, Cupressus Sempervirens Seed Extract, Aesculus Hippocasianum (Horse Chestnut) Seed Extract, Lecithin, Propylene Glycol, Glycyrriza Glabra (Licorice) Root Extract, Panthenol, Allantoin, Aloe Barbadensis Leaf, Carbomer, Sodium Polyacrylate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Sodium Hydroxide.

Maska uspokajająca
Aqua (Water), Cetearyl Ethylhexanoate, Hexyl Laurate, Octyldodecanol, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Gossypium Herbaceum Oil, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Porphyra Umbilicalis Extract, Dimethicone, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Allantoin, Menthyl Lactate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, PEG –8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Stearyl Alcohol, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Benzyl Salicylate, Sodium Hydroxide.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 20:58   #2213
mimosa
Rozeznanie
 
Avatar mimosa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 650
Dot.: kosmetyki GULIVERE

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Czy ktoras z Wizazanek slyszala o tej firmie? Ktoras testowala kosmetyki ? Bylam dzisiaj na okolicznosciowym jarmarku i dalam sie namowic na emulsje ceramidowa pod oczy i na szyje. Co do dzialania niewiele moge na razie powiedziec,ale na razie plusem jest cena (10zl), wygodne i higieniczne opakowanie (krem "wychodzi" przez dozownik) i to,ze nie pieka mnie oczy.

sklad:
purified water,vaselin,parafin,mag nesium surfate,ceramide,glycerin ,tocopheryl acetate, cetyl alcohol, carbomer, cholesterol, natrium hydoxide.

Co myslicie?
Moze trochę późna odpowiedź. Krem Gulivere do rąk i stóp z propolisem kupiłam w pazdzierniku 2006 na targach Polagra Farm w Poznaniu. Był bardzo dobry - wydajny, prawie bezzapachowy, szybko wsiąkał w stopy i dobrze je nawilżał. Nie mówię o zmiękczaniu bardzo twardej skóry, bo od tego są inne kremy. W tym roku rozglądałam się na kiermaszu Polagry, ale stoiska nie było. Widziałam jednak ich stronę internetową, gdzie można zamówić przesyłkę http://www.gulivere-polska.pl/files/main.html
mimosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 21:49   #2214
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Estello,wtrace tylko krotka uwage,ze postawilabym na serum rozjasniajace i lagodzace,ciekawe sklady przy czym to pierwsze ma wysoko kwas ursolowy ktory dziala rozjasniajaco min.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 21:55   #2215
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Estella też bym chętnie kupiła jakieś serum, ale w każdym jest DMDM Hydantion Mnie ten konserwant koszmarnie podrażnia Dobrze, że w masce tego nie ma...


Mam dodatkowe pytanie do Maski uspokajającej Ziaja Pro, której skład wkleiła Estella- czy nadaje się do cery suchej, naczynkowej, średnio skłonnej do podrażnień?
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 07:49   #2216
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziękuję Hexx muszę się przyjrzeć tym serom podczas wizyty w Ziaji. Nie wiem czy kupie od razu jakieś, bo mam dośc dużo kremów do zuzycia, ale może za jakiś czas jakieś kwasy by sie przydały, więc może to rozjaśniające wybiorę.
Snow a zawsze Cię podrażnia, bo nie ma go bardzo dużo w tych serach.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 09:01   #2217
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Snow a zawsze Cię podrażnia, bo nie ma go bardzo dużo w tych serach.
Odkąd (przy pomocy tego wątku zresztą) wyczaiłam, że to najprawdopodobniej od tego miałam twarz prawie jak poparzoną (mleczko lirene), to się nie zbliżam do kosmetyków, które mają to paskudztwo w składzie. Tylko raz mi się zdarzyło, jak próbowałam micela z AA Therapy - niestety piekło, szczypało, miałam małe zaczerwienienia. Także więcej nie próbuję... Zwłaszcza, że serum ma jednak dłuższy kontakt ze skórą, niż mleczko czy tonik.

Przy czym dzieje się to tylko w wypadku skóry na twarzy, w kosmetykach do włosów np. nie przeszkadza mi wcale.
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 12:10   #2218
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V juz spisalam te sklady wiec moglabym teraz prosic o ta analize porownawcza? Zapewne różnica bedzie diametralna bo ten matrix ma 3x dłuższy skład ale jednak mimo tego chcialabym sie upewnic Nie wiem czy tylko dobrze spisalam ten drugi sklad a dokladniej ten ostatni podreslony skladnik bo nie wiem czy tam nie powinno byc gdzies przecinka

Matrix Sleek.Look. Iron Smoother – spray-ochrona przed ciepłem prostownicy :

80847MX8 INGREDIENTS: AQUA/WATER, ALCOHOL DENAT., VP/VA COPOLYMER, POTASSIUM DIMETHICONE PEG-7 PANTHENYL PHOSPHATE, POLYURETHANE-6, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, PARFUM/FRAGRANCE, METHYL GLUCETH-20, SODIUM CITRATE, LYSINE HYDROCHLORIDE, BENZYL SALICYLATE, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE, LINALOOL, SILK AMINO ACIDS (D6465/5)

Schwarzkopf, Got2b Straight On, Protecting Straightening Spray:

INGREDIENTS: AQUA, ALCOHOL DENAT., VP/VA COPOLYMER, CETRIMONIUM CHLORIDE, HYDROLEYEZED SILK PHORPHORIC ACID
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 18:43   #2219
agusiamatyldka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 254
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

mam ogromna prosbe o analize tych 3 podkladow pod katem zapychaczy...i co w pierwszym z nich moze powodowac alergie? i tak strasznie zapychac??...


Loreal, puder mineralny

Skład: Zinc Oxide, Talc, Boron Nitride, Dimethicone, Carnauba / Carnauba Wax, Cetyl Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate, Triisocetyl Citrate, Aloe Barbadensis / Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopherol, Panthenol, [+/- May Contain: Ci 77163 / Bismuth Oxychloride, Ci77891 / Titanium Dioxide, Ci 77492, Ci 77499, Ci 77491 / Iron Oxides]
[/I]


Ziaja NUNO krem Tonujacy

Skład: aqua, butylene glycol dicaprylate/dicaprate, aluminum starch, octelynsuccinate, cetearyl glucoside, cetearyl alcohol, octyldodecanol, glycerin, titanium dioxide, butyrospermum parkii butter, ceteareth20, cyclomethicone, dimethicone, elaeis guineensis oil, butylene glycol, peg-60 almond glycerides, caprylyly glycol, carbomer, nordihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, sodium acrylate/sodium acryolyldimethyl taurate copolymer, isoheadecane, polysorbate 80, panthenol, propylene glycol, porphyra umbilicalis extract, tocopheryl acetate, sodium polyacrylate, diazolidinyl urea, phenoxyethanol, methylparaben, prpylparaben, 2 bromo 2 nitropropane 1,3 diol, cl 77492, cl 77491, cl 77499, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, benzyl salicylate, geraniol, citronellol, limonene, hexyl cinnamal, cinnamyl alcohol, citric acid [/I]




Vichy , Podklad Normateint

Skład: aqua/water, cyclopentasiloxane, glycerin, isododecane. alcohol denat., nylon-12, ethylhexyl methoxycinnamate, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, titanium dioxide, silica, aluminum starch octenylsuccinate, magnesium sulfate, polyglyceryl-4 isostearate, peg-4 laurate, stearic acid, algae/algae extract, glycine soja, zinc pca, glycolic acid, methylparaben, arginine pca, alumina, aluminum hydroxide, phenoxyethanol, disodium stearoyl glutamate, nylon-66, tocopherol, iodopropynyl butylcarbamate, copper pca, disteardimonium hectorite, acrylates copolymer, butylparaben, parfum [/I]

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-10-01 o 19:10 Powód: Poprawka;)
agusiamatyldka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 19:01   #2220
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agusiamatyldka Pokaż wiadomość
mam ogromna prosbe o analize tych 3 podkladow pod katem zapychaczy...i co w pierwszym z nich moze powodowac alergie? i tak strasznie zapychac??...

Skład: Zinc Oxide, Talc, Boron Nitride, Dimethicone, Carnauba / Carnauba Wax, Cetyl Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate, Triisocetyl Citrate, Aloe Barbadensis / Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopherol, Panthenol, [+/- May Contain: Ci 77163 / Bismuth Oxychloride, Ci77891 / Titanium Dioxide, Ci 77492, Ci 77499, Ci 77491 / Iron Oxides]




Skład: aqua, butylene glycol dicaprylate/dicaprate, aluminum starch, octelynsuccinate, cetearyl glucoside, cetearyl alcohol, octyldodecanol, glycerin, titanium dioxide, butyrospermum parkii butter, ceteareth20, cyclomethicone, dimethicone, elaeis guineensis oil, butylene glycol, peg-60 almond glycerides, caprylyly glycol, carbomer, nordihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, sodium acrylate/sodium acryolyldimethyl taurate copolymer, isoheadecane, polysorbate 80, panthenol, propylene glycol, porphyra umbilicalis extract, tocopheryl acetate, sodium polyacrylate, diazolidinyl urea, phenoxyethanol, methylparaben, prpylparaben, 2 bromo 2 nitropropane 1,3 diol, cl 77492, cl 77491, cl 77499, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, benzyl salicylate, geraniol, citronellol, limonene, hexyl cinnamal, cinnamyl alcohol, citric acid




Skład: aqua/water, cyclopentasiloxane, glycerin, isododecane. alcohol denat., nylon-12, ethylhexyl methoxycinnamate, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, titanium dioxide, silica, aluminum starch octenylsuccinate, magnesium sulfate, polyglyceryl-4 isostearate, peg-4 laurate, stearic acid, algae/algae extract, glycine soja, zinc pca, glycolic acid, methylparaben, arginine pca, alumina, aluminum hydroxide, phenoxyethanol, disodium stearoyl glutamate, nylon-66, tocopherol, iodopropynyl butylcarbamate, copper pca, disteardimonium hectorite, acrylates copolymer, butylparaben, parfum
Podaj nazwy tych podkładów
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:05.