Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-22, 23:42   #2311
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

wydaje mi sie ze nie bardzo, w koncu to troche jak z jedzeniem. ale mozesz sprobowac...
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-26, 21:51   #2312
enaiv
Zakorzenienie
 
Avatar enaiv
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 666
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Mam pytanie do dziewczyn, które kupowały retinol roślinny z ZSK. Jakie daje efekty? i czy w ogóle coś daje?
enaiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-27, 15:07   #2313
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

ja mam retinol, eksperymentowalam z nim na mamie troche jesczcze ppoki co ktortko ale wydaje mi sie ze ma napieta cere, jasniejsza i gladsza.
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 16:59   #2314
natasha8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

cze Dziewczyny,
podczytuje Was regularnie - bardzo fajny wątek!
mam pytanie: ostatnio po raz trzeci kupiłam na BU hydrolat z kocanki i ten ostatni różni się zamachem od poprzednich (tzn pachnie dużo gorzej, bardziej intensywnie, tak, że nie potrafię go używać, a z poprzednimi nie miałam problemu). czy myślicie, że może być jakiś zepsuty... boje się, że w czasie transportu mogło być gorąco i się zepsuł...
natasha8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 18:15   #2315
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez natasha8 Pokaż wiadomość
cze Dziewczyny,
podczytuje Was regularnie - bardzo fajny wątek!
mam pytanie: ostatnio po raz trzeci kupiłam na BU hydrolat z kocanki i ten ostatni różni się zamachem od poprzednich (tzn pachnie dużo gorzej, bardziej intensywnie, tak, że nie potrafię go używać, a z poprzednimi nie miałam problemu). czy myślicie, że może być jakiś zepsuty... boje się, że w czasie transportu mogło być gorąco i się zepsuł...
Nigdy nie spotkałam się z czymś takim. Może zapytaj BU o co chodzi? Może zmienili źródło np
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 19:32   #2316
Pinusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 107
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Pinusia Pokaż wiadomość
dziewczyny, proszę Was o pomoc, w jakich proporcjach powinnam zmieszać składniki aby zrobić coś podobnego do toniku z kwasem PHA6%.(BU)
kupiłam półprodukty i teraz boje się zabrać do mieszania - to mój pierwszy raz
podbijam plisss
Pinusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 20:59   #2317
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Hej KOCHANE!!!
Macie spore doświadczenie w kręceniu specyfików doradzcie mi bo wymyśliłam sobie kremik pod oczy,który ma odżywiać i niwelować obrzęki:
Maśc z vit A,macerat z arniki i HA z peptydami -CZY TO SIE NIE POGRYZIE
Wrazie czego nieprzeczytałam tylko ok20 stron tego postu,oczy mi wysiadły.
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-28, 21:14   #2318
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Hej KOCHANE!!!
Macie spore doświadczenie w kręceniu specyfików doradzcie mi bo wymyśliłam sobie kremik pod oczy,który ma odżywiać i niwelować obrzęki:
Maśc z vit A,macerat z arniki i HA z peptydami -CZY TO SIE NIE POGRYZIE
Wrazie czego nieprzeczytałam tylko ok20 stron tego postu,oczy mi wysiadły.
Masz zamiar przygotować większą ilość czy codziennie małą porcję?
Agabil coś kręciła pod oczy (?) przynajmniej ostatnio wychwalała, naturalną pielęgnację, bo zauważyła sporą poprawę stanu skóry pod oczami, więc może się wypowie.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 21:18   #2319
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Pinusia
ja nie wiema le moze zajrzyj do przepisow na mazidla.com?

EmilaDz78
ale to chesz te skladniki do masci dolozycc? czy jak?
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 21:34   #2320
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Pinusia Pokaż wiadomość
podbijam plisss
Więc masz tak:
  • Hydrolat różany
  • Glukonolakton 6%
  • Mocznik 3%
  • Ekstrakt z korzenia lukrecji (pewnie coś ok. 2% - 3%)
  • Mleczan sodu (coś ok. 1%)

9.1 ml. hydrolatu, dodajesz 0.6 ml. glukonolaktonu, do tego 0.3 ml. mocznika i masz coś na wzór tego toniku. Jeśli masz ekstrakt oraz mleczan to dajesz odpowiednią ilość.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.

Edytowane przez coldold
Czas edycji: 2009-12-28 o 21:40
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 22:46   #2321
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziewczyny dziękuje za podpowiedzi
Ja chciałam te składniki utrzeć z maścią,mpże zrobie jakoś próbę to dam znać.
Potrzebuję jakiegoś przepisu z maceratem z arniki żeby poprawić mikrocyrkulację pod oczami-opuchnięcia,zasinienia no i mam "przepiękne" żylska pod oczkami które wiją się jak rzeka Amazonka,zauważyłam że po kremikach aptecznych z arniką one się trochę obkurczają.
W dodatku są ciemnoniebieskie i z wiekiem coraz bardziej widoczne.
Zbieram się żeby pokazać się na PRZED i PO.
Tamten post to taki chrzest bojowy

Edytowane przez EmilaDz78
Czas edycji: 2009-12-29 o 00:11
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-29, 10:20   #2322
Pinusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 107
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

dziękuje
Pinusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 11:03   #2323
kurtyzana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 282
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

tak, ja tez zastanawialam sie nad "kremem" pod oczy, tyle ze ja chcialam wciepac do niewielkiej ilosci masci z wit A kofeinę, ekstrakt z kasztanowca, pantenol i ekstrakt z soi. co o tym myslicie?
__________________
postanowienia noworoczne:
=>dbam o włosy i paznokcie
=>czesciowy Vitarianizm
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie


drozdze od 24.01.11



wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312683
kurtyzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 11:12   #2324
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez kurtyzana Pokaż wiadomość
tak, ja tez zastanawialam sie nad "kremem" pod oczy, tyle ze ja chcialam wciepac do niewielkiej ilosci masci z wit A kofeinę, ekstrakt z kasztanowca, pantenol i ekstrakt z soi. co o tym myslicie?
Moze stopniowo: zrob porcyjke tylko z kofeina, potem z kofeina i ekstaktem i tak po kolei. Jak napakujesz tego wszystkiego to może Ci nie wyjść na dobre, a jak będziesz powiedzmy co 4 dni dodawała nowy składnik to ewentualnie się dowiesz co Ci nie służy. Pamietaj tylko zeby nie przeginac z iloscia. Kofeiny to sie chyba tylko 1% daje?
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 15:33   #2325
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Ukręciłam swój pierwszy krem na POLAWAXie. To zdecydowanie jest najlepszy emulgator z jakim miałam do czynienia. Nie trzeba dodawać żadnych koemulgatorów ani substancji konsystencjotwórczych itp. Wystarczy podgrzać część fazy wodnej np. hydrolat i część fazy olejowej emulgator i np. masło, połączyć i później domiksować resztę składników.

Wyszło mi nawilżająco-natłuszczające cudo z 45% fazą tłuszczową, o lekkiej, delikatnej konsystencji, które świetnie się wchłania i zostawia satynową skórę, żadnego tłustego oblepiającego filmu (nawet dzisiaj bezpośrednio nałożyłam na ten krem minerały, choć zasadniczo przeznaczam go na noc)
Do fazy tłuszczowej dałam masłu Cupuacu, olej z amarantusa, olej z róży i czarnej porzeczki, natomiast do wodnej hydrolat, alantoinę, D-Panthenol, kwas hialuronowy, glicerynę, ekstrakt z banana, ceramidy i jedwab hydrolizowany. Oprócz tego kompleks Tokoferoli, olejowy ekstrakt z rozmarynu, olejek eteryczny z paczuli i zakonserwowałam wszystko FEOG.



Muszę też pochwalić tą odżywkę. Przyjemny skład, miły kokosowy zapach (na szczęście nie czuć Neem). Dobrze nawilża i regeneruje włosy, które po jej użyciu nie puszą się ani nie elektryzują. Są miękkie, gładkie i lejące. Różnice widziałam już po pierwszym użyciu. Oprócz tego goi i koi wszelkie podrażnienia skóry głowy.
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 16:15   #2326
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Fajne kremiki wychodzą też na monostearynianie glicerolu. Tez bez żadnych substancji konsystencjotwórczych, są takie "lekkie i puszyste", ale trzeba dodac do niego troszke alkoholu cetylowego albo wosku jako koemulgator. Nawet przy 30% fazie olejowej krem jest bardzo treściwy.

Ja ostatnio posmarowałam się samym Neem (wczesniej go nie uzywalam, a mialam próbkę), a że byłam zakatarzona to nie czułam tego smrodu. Dopiero jak TŻ mnie zapytał czemu śmierdzę zgniłym ziemniakiem to się dowiedziałam, że ten olej do najpiękniejszych zapachowo nie należy... TZ pół dnia sie nie chcial przytulic
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 18:39   #2327
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez adusiadu Pokaż wiadomość
Fajne kremiki wychodzą też na monostearynianie glicerolu. Tez bez żadnych substancji konsystencjotwórczych, są takie "lekkie i puszyste", ale trzeba dodac do niego troszke alkoholu cetylowego albo wosku jako koemulgator. Nawet przy 30% fazie olejowej krem jest bardzo treściwy.

Ja ostatnio posmarowałam się samym Neem (wczesniej go nie uzywalam, a mialam próbkę), a że byłam zakatarzona to nie czułam tego smrodu. Dopiero jak TŻ mnie zapytał czemu śmierdzę zgniłym ziemniakiem to się dowiedziałam, że ten olej do najpiękniejszych zapachowo nie należy... TZ pół dnia sie nie chcial przytulic
Ja właśnie też smrodku neema nie czułam, ale nie używam go ze zwględu na domowników
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 18:44   #2328
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez adusiadu Pokaż wiadomość
Fajne kremiki wychodzą też na monostearynianie glicerolu. Tez bez żadnych substancji konsystencjotwórczych, są takie "lekkie i puszyste", ale trzeba dodac do niego troszke alkoholu cetylowego albo wosku jako koemulgator. Nawet przy 30% fazie olejowej krem jest bardzo treściwy.

Ja ostatnio posmarowałam się samym Neem (wczesniej go nie uzywalam, a mialam próbkę), a że byłam zakatarzona to nie czułam tego smrodu. Dopiero jak TŻ mnie zapytał czemu śmierdzę zgniłym ziemniakiem to się dowiedziałam, że ten olej do najpiękniejszych zapachowo nie należy... TZ pół dnia sie nie chcial przytulic

30% to dla mnie mało Fakt GMS jest niezły, ale mimo wszystko wolę POLAWAX, jest całkowicie bezproblemowy


Hehe, niezła przygoda, biedny TŻ
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 18:55   #2329
T3kla
Raczkowanie
 
Avatar T3kla
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Zakopane
Wiadomości: 328
GG do T3kla Send a message via Skype™ to T3kla
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Muszę też pochwalić tą odżywkę. Przyjemny skład, miły kokosowy zapach (na szczęście nie czuć Neem). Dobrze nawilża i regeneruje włosy, które po jej użyciu nie puszą się ani nie elektryzują. Są miękkie, gładkie i lejące. Różnice widziałam już po pierwszym użyciu. Oprócz tego goi i koi wszelkie podrażnienia skóry głowy.
Mam pytanie o odżywkę, jest w formie olejku jak rozumiem, jak oceniasz jej "ciężkość", tzn czy jest do używanie przed myciem, po myciu i wystarczy spłukać, czy bez spłukiwania?
T3kla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-29, 19:32   #2330
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
30% to dla mnie mało Fakt GMS jest niezły, ale mimo wszystko wolę POLAWAX, jest całkowicie bezproblemowy


Hehe, niezła przygoda, biedny TŻ
Musze kiedyś Polawax wypróbować zwłaszcza po Twoim zachwalaniu bo mimo wszysto po kremie na GMSie zostaje mi taki niewchłonięty film, a nie zawsze to jest fajne. Zalezy od mojej skóry - czy jest megasucha, czy tylko sucha
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 19:48   #2331
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez T3kla Pokaż wiadomość
Mam pytanie o odżywkę, jest w formie olejku jak rozumiem, jak oceniasz jej "ciężkość", tzn czy jest do używanie przed myciem, po myciu i wystarczy spłukać, czy bez spłukiwania?
Nie, nie, to jest normalna kremowa odżywka, tyle że dość gęsta. Trzeba ją wytrząsać. Stosuje się ją na umyte włosy wmasowując we włosy i w skórę głowy i zostawia bodajże na 3-5 min. a następnie spłukuje.



Cytat:
Napisane przez adusiadu Pokaż wiadomość
Musze kiedyś Polawax wypróbować zwłaszcza po Twoim zachwalaniu bo mimo wszysto po kremie na GMSie zostaje mi taki niewchłonięty film, a nie zawsze to jest fajne. Zalezy od mojej skóry - czy jest megasucha, czy tylko sucha
Ja nie mam specjalnie suchej skóry, jest tylko skłonna do odwodnień. No i stosuję kwasy i retinoidy. Na pewno warto wypróbować ten emulgator, wydaje mi się że tłustość też zależy od tego jakich olejów użyjesz ja na 45% dałam chyba 8% emulgatora. Mam zupełnie inne odczucie niż po typowych kremach dla sucharków np. Toleriane Rich, tu film jest delikatny i satynowy kompletnie nie przeszkadza, można się saute pokazać ludziom.
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-30, 17:48   #2332
spot
Rozeznanie
 
Avatar spot
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 855
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Ukręciłam swój pierwszy krem na POLAWAXie. To zdecydowanie jest najlepszy emulgator z jakim miałam do czynienia. Nie trzeba dodawać żadnych koemulgatorów ani substancji konsystencjotwórczych itp. Wystarczy podgrzać część fazy wodnej np. hydrolat i część fazy olejowej emulgator i np. masło, połączyć i później domiksować resztę składników.

Wyszło mi nawilżająco-natłuszczające cudo z 45% fazą tłuszczową, o lekkiej, delikatnej konsystencji, które świetnie się wchłania i zostawia satynową skórę, żadnego tłustego oblepiającego filmu (nawet dzisiaj bezpośrednio nałożyłam na ten krem minerały, choć zasadniczo przeznaczam go na noc)
Do fazy tłuszczowej dałam masłu Cupuacu, olej z amarantusa, olej z róży i czarnej porzeczki, natomiast do wodnej hydrolat, alantoinę, D-Panthenol, kwas hialuronowy, glicerynę, ekstrakt z banana, ceramidy i jedwab hydrolizowany. Oprócz tego kompleks Tokoferoli, olejowy ekstrakt z rozmarynu, olejek eteryczny z paczuli i zakonserwowałam wszystko FEOG.
a mogłabyś przyblizyć proporcje głównych składników, albo podać na którym przepisie się opierałaś?
brzmi bardzo zachęcająco
chyba znów czekają mnie zakupy mazidłowe
i caraz słabiej sie opieram zakupowi wagi
__________________
IQ tłumu jest zawsze znacznie niższe niż IQ najgłupszego przedstawiciela
spot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-30, 21:18   #2333
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

tak, ja sobie chcialam polawaxa zamowic i teraz ju wiem ze zamowie napewno
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-30, 22:01   #2334
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Jest to moja autorska receptura.
Nie posiadam wagi, wszystko przeliczałam na ml/krople i zaokrąglałam do dwóch miejsc po przecinku. Używam strzykawki i łyżeczek miarowych do odmierzania.

Krem na POLAWAXie z 45% fazą tłuszczową 50 ml by Hanneke

Faza A
  • hydrolat 27% 12,23 ml
  • alantoina 0,5% 0,33 ml
  • kwas hialuronowy 1% 2,16 ml
  • ekstrakt z banana 5% 3,77 ml

Faza B
  • masłu cupuacu 7% 3,52 ml
  • POLAWAX 7% 5,2 ml

Faza C
  • D-Panthenol 3% 1,13 ml
  • kompleks ceramidowy 10% 3,94 ml
  • jedwab hydrolizowany 3% 1,23 ml
  • gliceryna 5% 1,80 ml

Faza D
  • olej z nasion czarnej porzeczki 10% 4,95 ml
  • olej z amarantusa 10% 4,93 ml
  • olej z róży 10% 4,93 ml
  • kompleks tokoferoli 0,5% 0,47 ml
  • olejowy ekstrakt z rozmarynu 0,3% 5 kropli

+

FEOG 0,5% 9 kropli
olejek eteryczny 5 kropli


Fazę A dodajemy do fazy B, gdy zaczną gęstnieć dodajemy fazę C miksujemy, dodajemy Fazę D miksujemy, dodajemy konserwant i olejek eteryczny i jeszcze raz miksujemy.
Fazę B podgrzewałam dłużej i silniej niż fazę A.
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-31, 00:05   #2335
spot
Rozeznanie
 
Avatar spot
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 855
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Jest to moja autorska receptura.
Nie posiadam wagi, wszystko przeliczałam na ml/krople i zaokrąglałam do dwóch miejsc po przecinku. Używam strzykawki i łyżeczek miarowych do odmierzania.
dzięki bardzo
jak rozumiem, oleje mogłabym sobie dodać takie jak mam i wiem że mi pasują, prawda?
i jeszcze jeśli mogę Cię pomęczyć - czy olejek eteryczny jest konieczny, bo tak się zastanawiam czy one jednak nie drażnią
__________________
IQ tłumu jest zawsze znacznie niższe niż IQ najgłupszego przedstawiciela
spot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-31, 11:14   #2336
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Ależ proszę

Oczywiście, oleje możesz dać inne, natomiast nie rezygnowałabym z masła, bo nadaje bardzo przyjemną konsystencję no i krem lepiej nawilża, choć oczywiście nie musi być to masłu cupuacu. Tylko sprawdź jakie Twoje oleje mają ciężary właściwe, bo może będziesz musiała sama obliczyć odpowiednią ilość (ja tam się aż tak ilością nie przejmuję jak dasz ciut więcej, czy ciut mniej nic się nie stanie, to tylko oleje). Choć rodzaj użytego oleju ma oczywiście wpływ na właściwości kremu. Poza tym warto samemu kombinować z proporcjami, mi to zajmuje dosłownie kilkanaście minut a jaka przyjemność
Olejek eteryczny ani konserwant nie są konieczne, lecz ja kocham zapach paczuli i róży (co prawda niekoniecznie razem) i nie lubię trzymać własnoręcznych mazideł w lodówce.

Edytowane przez Hanneke
Czas edycji: 2009-12-31 o 11:18
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-31, 15:59   #2337
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

a do fazy c nie dajesz wody? czy dodajesz ja potem do a? bo wydawalo mi sie ze kompleks to sie w wodzie rozpuszca, czy on sie rozpusci juz w kremie?
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-31, 17:06   #2338
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Hanneke a czemu wybrałaś capuacu? Bo mam próbkę w lodówce i się zastanawiałam jak to wykorzystać, ale mam też shea rafinowane i nie oraz mango, olej palmowy i tucuma i się zastanawiam, które z nich jeszcze na twarz się nadaje
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-31, 17:24   #2339
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

ja uwielbiam nierafinowane shea na twarz
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-31, 17:54   #2340
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
ja uwielbiam nierafinowane shea na twarz
ja słyszałam, że zapycha, ale używam np maski L'occitane z masłem shea właśnie i nic mi nie jest. Chyba zacznę testować różne warianty A rafinowane to na usta uwielbiam, bo się takie fajnie jędrne robią
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:32.