AKWARIUM - część II - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-19, 21:20   #2341
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez kasiulka Pokaż wiadomość
BTW dawno mnie tu nie było , ktos ze "starej wiary" jeszcze pisze? Nika chyba zlikwidowała zbiornik?
Ja akwarium nadal mam, ale ciutke wieksze bo Oliwka walnęła w stare piłką i sie rozciekło , musielismy na cito kupowac i pasowało tylko 130 l, zreszta na wiecej nie mielismy kasy. W srodku nadal to samo towarzystwo - neony, bystrzyki, krewety, mułojady - weterani, ekipa czyszcząca no i glupole. Wczesną wiosną oddalismy prawie wszystkie do sklepu, ale kilka małych sie przemyciło miedzy roslinami i w efekcie znowu mamy ich całą mase , z gupikami to jest neverending story po prostu, nie idzie sie tego dziadostwa pozbyc

Co Ty
Mam cały czas 4 szklane ścianki Miałam jakieś 2 lata temu przerwę roczną, ale to silniejsze..
Teraz spokojnie rybki bym mogła wpuścić do piwnicy czy też na dwór..


Mój narybek ma już ok 1 cm i widać ładnie już kształty
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 21:41   #2342
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

jak mogę się pozbyć glonów nitkowych?

nie wiem skąd się wzięły, może od nawożenia, wodę podmieniam regularnie
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 18:55   #2343
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Paulinka moze za dużo nawozu faktycznie? ja bym zaprzestała nawożenia na jakis czas, usuwała co sie da mechanicznie no i koniecznie jakas ekipa sprzatająca - amano, otoski itp.
Moze dziewczyny wiecej podpowiedzą.

Niko a co masz ciekawego w zbiorniku? Ka ma miała chyba pyszczaki o ile mnie pamięc nie myli

Dzieki Ka mo, to chyba na razie odpuszcze ten film i wezme Oliwke na Toy Story
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 20:17   #2344
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Dziewczyny, a ja dziś kupiłam spory kubełek foremek do ciasteczek, i jest między innymi foremka skalara
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 21:12   #2345
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez kasiulka Pokaż wiadomość

Niko a co masz ciekawego w zbiorniku? Ka ma miała chyba pyszczaki o ile mnie pamięc nie myli

Pamięć Cię nie zawodzi
A ja mam pielęgnice zeberki (Archocentrus nigrofasciatus).
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 08:54   #2346
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez kasiulka Pokaż wiadomość
Paulinka moze za dużo nawozu faktycznie? ja bym zaprzestała nawożenia na jakis czas, usuwała co sie da mechanicznie no i koniecznie jakas ekipa sprzatająca - amano, otoski itp.
Moze dziewczyny wiecej podpowiedzą.

Niko a co masz ciekawego w zbiorniku? Ka ma miała chyba pyszczaki o ile mnie pamięc nie myli

Dzieki Ka mo, to chyba na razie odpuszcze ten film i wezme Oliwke na Toy Story

chyba ze dwa tygodnie nie podawałam nawozu, mam otoski i amano, już mam dość tych glonów psują mi wygląd roślin:/
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 13:49   #2347
feather
Wtajemniczenie
 
Avatar feather
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 847
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja dziś kupiłam spory kubełek foremek do ciasteczek, i jest między innymi foremka skalara
Będzie pieczony skalar

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
chyba ze dwa tygodnie nie podawałam nawozu, mam otoski i amano, już mam dość tych glonów psują mi wygląd roślin:/
Ja zawsze glony nitkowate zwalczałam po prostu usuwając je. Niestety standardowe metody pozbycia się ich czyli CO2 + dłuższy czas świecenia świetlówek u mnie nic nie dawało. Teraz żyjemy sobie w zgodzie. One udekorowały mi termometr i grzałkę, a ja im pozwalam tam żyć
__________________

feather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-21, 14:54   #2348
zartownis
Zadomowienie
 
Avatar zartownis
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 313
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

A to otoski jedza glony?
zartownis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 21:06   #2349
lylax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

hej mam problem ... zawazylam ze moja molinezja czarna ma biale oko.. .czemu ?

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

da sie to jakos wyleczyc? odizolowalam ja juz i wlozylam patyczek od str zdrowego oka i rybka ucieka a jak wkladam od str chorego to stoi tak jakby go nie widziala. mam kupione juz multi tropical i odizolowalam ja od innych rybek
lylax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 16:13   #2350
feather
Wtajemniczenie
 
Avatar feather
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 847
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Przyczyny mogą być 4 - zbyt duża ilość związków azotu, katarakta rybia, infekcja bakteryjna albo po prostu się o coś otarła przypadkiem.
Raczej nie azot jest winny, bo ma tylko jedno oko białe a nie dwa. O katarakcie rybiej poczytaj i porównaj objawy (musisz się porządnie jej oku przyjrzeć). Jeżeli katarakta odpadnie zostanie już tylko infekcja bakteryjna i uraz mechaniczny. Właściwie w obu przypadkach można oko odkazić jakimś środkiem bakteriobójczym np. Bactopur firmy Sera. W przypadku ryb żyworodnych często poleca się zasolenie wody, które też ma właściwości bakteriobójcze
__________________

feather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 21:42   #2351
evak1988
Zadomowienie
 
Avatar evak1988
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 1 518
GG do evak1988
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez kropciaaa Pokaż wiadomość
witam wszystkie wizażystki

potrzebuję pomocy !! od razu mówię, że się na tym nie znam

dostałam rybkę-chyba bojownika i akwarium ok. 5 litrów... do tego jakieś tam kamyczki, sztuczną roślinkę
i ozdóbkę, przepłukałam to
w ciepłej wodzie, wstawiłam do kuli, zalałam przefiltrowaną wodą i wpuściłam rybkę, minęły trzy dni, a woda jest strasznie mętna... dlaczego

pomóżcie

Zostaw sobie obojetnie jaka wode w malym pojemniku na dworze i zobaczysz co bedzie a jak jeszcze tam rybka żyje to ona cos wydala i oddycha tlenem ktory rozpuszcza sie w tej wodzie, jest go mało, dodatkowo resztki pokarmu z odchodami się rozkładają i rosną glony- to sprawia ze jak nie bedziesz wymieniac tej wody co tych pare dni to ta rybka się tam udusi. Mały pojemnik to nie srodowisko naturalne i nie jest to tez akwarium w ktorym woda jest filtrowana


oj dziewczyny tyle lat miałam akwarium i tak uwielbialam sie nim zajmowac, obserwowac a teraz nie mam czasu i pieniązkow na nowe bo tamto stare i caly sprzet się juz nie nadaje ale jak bede miala swoje mieszkanie czy dom to znowu się tym zajmę Kupowal moze ktos teraz z was jakies akwarium z calym sprzetem (takie powyzej 40 l) ? jaki koszt calkowity?
__________________

Edytowane przez evak1988
Czas edycji: 2010-05-27 o 21:51
evak1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-27, 23:00   #2352
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

nie dam glowy ale mysle ze takie akwarium ze sprzetem w granicach 300 zl (akwa, pokrywa, grzalka i filtr)
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 07:51   #2353
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez zartownis Pokaż wiadomość
A to otoski jedza glony?
no to sa chyba glonojady nie? .. ale czy nitkowate jedzą nie wiem bo nigdy nie miałam z takimi problemu. U mnie zerują na lisciach i szybach.

co do kosztow to tez mysle ze 300 zł na nowy zbiornik powinno starczyc
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 18:02   #2354
feather
Wtajemniczenie
 
Avatar feather
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 847
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez evak1988 Pokaż wiadomość
Kupowal moze ktos teraz z was jakies akwarium z calym sprzetem (takie powyzej 40 l) ? jaki koszt calkowity?
Teraz nie kupowałam, ale moje 72l z pokrywą (lipna, ale jest ), sprzętem, żwirkiem i częścią roślin kosztowało około 300zł. Gdybym kupowała używane rzeczy i zrezygnowała z tej pokrywy na rzecz oświetlenia DIY, pewnie bym sporo zaoszczędziła.
__________________

feather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 08:32   #2355
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

ja kupiłam 112l firmy diversa, była jakaś promocja w kakadu i wyrwałam ostatni zestaw za 350zł, a całość tak jak jest w obecnym stanie czyli + żwirek, korzeń, rośliny, ryby wyniosła mnie już ponad 1000zł i to jeszcze nie koniec bo muszę zmodernizować oświetlenie
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 09:21   #2356
feather
Wtajemniczenie
 
Avatar feather
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 847
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

A właśnie, nie pochwaliłam się nowym nabytkiem - stadkiem kardynałków chińskich. Piękne rybcie Jak oglądałam je w internecie to wydawały mi się takie brzydkie i szare, ale jak zobaczyłam je w sklepie to . No po prostu piękne są.
__________________

feather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 12:26   #2357
lylax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez feather Pokaż wiadomość
Przyczyny mogą być 4 - zbyt duża ilość związków azotu, katarakta rybia, infekcja bakteryjna albo po prostu się o coś otarła przypadkiem.
Raczej nie azot jest winny, bo ma tylko jedno oko białe a nie dwa. O katarakcie rybiej poczytaj i porównaj objawy (musisz się porządnie jej oku przyjrzeć). Jeżeli katarakta odpadnie zostanie już tylko infekcja bakteryjna i uraz mechaniczny. Właściwie w obu przypadkach można oko odkazić jakimś środkiem bakteriobójczym np. Bactopur firmy Sera. W przypadku ryb żyworodnych często poleca się zasolenie wody, które też ma właściwości bakteriobójcze


przez 14 dni (czyli juz 4 razy) wlewalam multi tropical zeby moje pogryzione molinezje szybciej wyzdrowialy, z okiem nic nie robilam i wlasnie sprawdzilam by sie upewnic- oko przywrocilo swoje barwy a nie robilam z tym nic.

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

ale mam teraz inny porblem .. czemu tylko ja ciagle mam problemy ? a nic zlego im nie robie.... pelno slimakow... jesli dochodza do powierzchni splaszczam ich palcem (zabijam ) i zrzucam zpowrotem do wody moje rybki je jedza (pod warunkiem ze juz nie zyja bo jesli zywe spuszczam to je wypluwaja) slyszalam ze gotowana marchewke mam dac do akwa.. czy rybkom nic nie bedzie z marchewkowych oparow ?
lylax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 08:17   #2358
feather
Wtajemniczenie
 
Avatar feather
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 847
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Czyli pewnie jakaś mała infekcja. Ja to jednak takie rzeczy wole odkazić dla świętego spokoju

A ze ślimakami to niestety nie pomogę... Sama mam całą hordę świderków, ale one mi jakoś nie przeszkadzają, a i całkiem pożyteczne są. Tylko podczas podmianki parę złapie i parę z filtra wyrzucę. W ten sposób reguluję ich ilość
__________________

feather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 08:50   #2359
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Ja miałam kiedyś plagę ślimorków i niewiele mi pomagało walczenie z nimi. Nawet w akwarium miałam bocje ( żarłoki ślimorków ), wszystko jadły-tylko nie ślimaki
jakoś potem same wygineły ślimaki
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-23, 15:56   #2360
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

a wiec stalo sie tym razem muszlowce beda na bank nie mowilam nic wczesniej bo nie chcialam juz kolejny raz robic Was w trabe
dzis zrobilam tlo z lupka, czekam az przeschnie, przykleje do szyby i zaleje akwarium, zdecydowalam sie na parke meleagrisow tak jak wczesniej, 45 litrow im wystarczy, na wiecej nie mam miejsca niestety
w przyszlym tygodniu powinnam juz dolaczyc jakies zdjecia
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 20:43   #2361
vitreus
Raczkowanie
 
Avatar vitreus
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 240
GG do vitreus
problemy z gupikami

Witam
Akwarium mam już kilka lat i nigdy nie zdarzyło mi się coś podobnego. Samce gupika tracą ogon, najpierw zwija się dziwnie potem odpada, a następnie gupik zdycha. Natomiast u samic, gdy jest któraś ciężarna, to rodzi puste kuleczki!
Czy to jest jakaś choroba? Proszę o pomoc.
__________________

.razem.


Oskar ~ 12.11.2009

Maja ~ 12.07.2011

ząbki Oskara.
vitreus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 09:48   #2362
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: problemy z gupikami

Z samcami bym to podejrzewala.
Gupiki sa zyworodne-wiec samica powinna wydac na swiat zywe male rybki...
Moze samce jej nie zapladniaja albo sa chore i w ten spsob natura sama sie broni...

Nie wiem,zapytaj jeszcze kogos madrzejszego w sprawach akwa
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 23:00   #2363
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: problemy z gupikami

Za mało napisałaś, żebyśmy mogły postawić jakąś diagnozę.

Powiedz jaki masz litraż akwarium, jak często wymieniasz wodę i ile %, jakie zarybienie, jaką filtrację, jak z roślinnością w akwarium, jak oświetlasz..
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 00:00   #2364
vitreus
Raczkowanie
 
Avatar vitreus
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 240
GG do vitreus
Dot.: problemy z gupikami

Obawiałam się takich pytań..
20 l, gupików 7, właściwie jest akwarium, woda, zamek, sztuczna roślinka i rybki. nic poza tym, a wode zmieniam całą raz na miesiąc. ale mam już tak z 5 lat i rybki zawsze były zdrowe.
__________________

.razem.


Oskar ~ 12.11.2009

Maja ~ 12.07.2011

ząbki Oskara.
vitreus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 00:02   #2365
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: problemy z gupikami

Cytat:
Napisane przez vitreus Pokaż wiadomość
Obawiałam się takich pytań..
20 l, gupików 7, właściwie jest akwarium, woda, zamek, sztuczna roślinka i rybki. nic poza tym, a wode zmieniam całą raz na miesiąc. ale mam już tak z 5 lat i rybki zawsze były zdrowe.
Nigdy nie powinno się wymieniać 100% wody, to raz. Nie ma wtedy prawa się wytworzyć cykl azotowy.

Sztuczna roślinka i zamek - fe.

20l to trochę dramat...

Nie masz szans na zdrowe ryby w takich warunkach, szczerze mówiąc. Nawet jeżeli Ci się wydaje, że przez 5 lat było ok - nie było

Co do objawów Twoich rybek - prawdopodobnie coś jest nie tak z parametrami wody, może to też być jakaś choroba grzybiczna.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 00:03   #2366
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: problemy z gupikami

tiaa widac
Wywal sztuczna roslinke,wywal zamek,kup wieksze akwa,rosliny,podloze do nich i dopiero bierz sie za ryby...
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 15:17   #2367
lylax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

witam ! pisalam juz kiedys tutaj i w zwiazku z tym ze jestem amatorem otrzymalam od niektorych opinie ktore mnie urazaja. dlatego zaczynam od nowa. mam akwarium 12l i wiekszego nie chce bo nie mam gdzie go wyeksponowac (planuje budowe domu i juz niedlugo wkomponuje akwa panoramiczne ale o tym pozniej).
No WIEC TAK MAM AKWA 12L A W NIM 1-GLONOJAD 1-SUMIK TAKI CZARNY W SREBRNE PASKI ALE JEST TO NOCNA RYBA PONIEWAZ W CIAGU DNIA SIEDZI W KRZAKACH A W NOCY OBGRYZA INNE RYBY
1- MOLINEZJE ZOLTA I 1 CZARNA -WIEM ZE ZYJA W STADZIE ALE SKORO RESZTA JUZ UMARLA POSTANOWILAM NIE KUPOWAC WIECEJ MOLINEZJI.
mOJE PYTANIE:
1- JAKIE RYBKI MOGE KUPIC BY ZYLY W ZGODZIE Z GLONOJADEM I SUMIKIEM? (1MOLINEZJA CZARNA JUZ NIE DLUGO SKONCZY SWE ZYCIE PONIEWAZ OGON I PLETWY MA JUZ OBGRYZIONE ODIZOLOWALAM JA LECZ PLYWA GLOWA W DOL NIE POTRAFI SIE PODNIESC.)
NIE CHCE ZNOW POPELNIC TEGO BLEDU ZE BEDA WZAJEMNIE SIE GRYZLY DLATEGO PROSZE O POMOC W DOBORZE RYB

2-mam mnostwo slimakow co robic?

3-PYTANIE PODOBA MI SIE AKWA PANORAMICZNE CZYLI DLUGIE ALE WASKIE... JAKIE WYMIARY MUSIALABYM MIEC SZEROKOSCI BY RYBY NIE CZULY SIE ZE NIE MAJA PRZESTRZENI ?
lylax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 15:27   #2368
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez ka_ma Pokaż wiadomość
a wiec stalo sie tym razem muszlowce beda na bank nie mowilam nic wczesniej bo nie chcialam juz kolejny raz robic Was w trabe
dzis zrobilam tlo z lupka, czekam az przeschnie, przykleje do szyby i zaleje akwarium, zdecydowalam sie na parke meleagrisow tak jak wczesniej, 45 litrow im wystarczy, na wiecej nie mam miejsca niestety
w przyszlym tygodniu powinnam juz dolaczyc jakies zdjecia

Dawaj zdjęcia
Masz po tyłku za opóźnienie
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 15:32   #2369
Szotta
Zakorzenienie
 
Avatar Szotta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 11 603
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez lylax Pokaż wiadomość
witam ! pisalam juz kiedys tutaj i w zwiazku z tym ze jestem amatorem otrzymalam od niektorych opinie ktore mnie urazaja. dlatego zaczynam od nowa. mam akwarium 12l i wiekszego nie chce bo nie mam gdzie go wyeksponowac (planuje budowe domu i juz niedlugo wkomponuje akwa panoramiczne ale o tym pozniej).
No WIEC TAK MAM AKWA 12L A W NIM 1-GLONOJAD 1-SUMIK TAKI CZARNY W SREBRNE PASKI ALE JEST TO NOCNA RYBA PONIEWAZ W CIAGU DNIA SIEDZI W KRZAKACH A W NOCY OBGRYZA INNE RYBY
1- MOLINEZJE ZOLTA I 1 CZARNA -WIEM ZE ZYJA W STADZIE ALE SKORO RESZTA JUZ UMARLA POSTANOWILAM NIE KUPOWAC WIECEJ MOLINEZJI.
mOJE PYTANIE:
1- JAKIE RYBKI MOGE KUPIC BY ZYLY W ZGODZIE Z GLONOJADEM I SUMIKIEM? (1MOLINEZJA CZARNA JUZ NIE DLUGO SKONCZY SWE ZYCIE PONIEWAZ OGON I PLETWY MA JUZ OBGRYZIONE ODIZOLOWALAM JA LECZ PLYWA GLOWA W DOL NIE POTRAFI SIE PODNIESC.)
NIE CHCE ZNOW POPELNIC TEGO BLEDU ZE BEDA WZAJEMNIE SIE GRYZLY DLATEGO PROSZE O POMOC W DOBORZE RYB

2-mam mnostwo slimakow co robic?

3-PYTANIE PODOBA MI SIE AKWA PANORAMICZNE CZYLI DLUGIE ALE WASKIE... JAKIE WYMIARY MUSIALABYM MIEC SZEROKOSCI BY RYBY NIE CZULY SIE ZE NIE MAJA PRZESTRZENI ?
12L to chyba nie na takie ryby?
O ile w ogóle na jakiekolwiek?

Chyba że źle zrozumiałam i chcesz te ryby do panoramicznego
__________________

Zwariowana, zabiegana, zakręcona
.
Szotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 15:48   #2370
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez lylax Pokaż wiadomość
witam ! pisalam juz kiedys tutaj i w zwiazku z tym ze jestem amatorem otrzymalam od niektorych opinie ktore mnie urazaja. dlatego zaczynam od nowa. mam akwarium 12l i wiekszego nie chce bo nie mam gdzie go wyeksponowac (planuje budowe domu i juz niedlugo wkomponuje akwa panoramiczne ale o tym pozniej).
No WIEC TAK MAM AKWA 12L A W NIM 1-GLONOJAD 1-SUMIK TAKI CZARNY W SREBRNE PASKI ALE JEST TO NOCNA RYBA PONIEWAZ W CIAGU DNIA SIEDZI W KRZAKACH A W NOCY OBGRYZA INNE RYBY
1- MOLINEZJE ZOLTA I 1 CZARNA -WIEM ZE ZYJA W STADZIE ALE SKORO RESZTA JUZ UMARLA POSTANOWILAM NIE KUPOWAC WIECEJ MOLINEZJI.
mOJE PYTANIE:
1- JAKIE RYBKI MOGE KUPIC BY ZYLY W ZGODZIE Z GLONOJADEM I SUMIKIEM? (1MOLINEZJA CZARNA JUZ NIE DLUGO SKONCZY SWE ZYCIE PONIEWAZ OGON I PLETWY MA JUZ OBGRYZIONE ODIZOLOWALAM JA LECZ PLYWA GLOWA W DOL NIE POTRAFI SIE PODNIESC.)
NIE CHCE ZNOW POPELNIC TEGO BLEDU ZE BEDA WZAJEMNIE SIE GRYZLY DLATEGO PROSZE O POMOC W DOBORZE RYB

2-mam mnostwo slimakow co robic?

3-PYTANIE PODOBA MI SIE AKWA PANORAMICZNE CZYLI DLUGIE ALE WASKIE... JAKIE WYMIARY MUSIALABYM MIEC SZEROKOSCI BY RYBY NIE CZULY SIE ZE NIE MAJA PRZESTRZENI ?

Plastikowe.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-20 23:32:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:26.