Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-30, 18:42   #2341
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

magdolena w tym wątku juz pisalam o rimmelu, jak na nie calkiem minerany ma najlepszy skład, chyba tylko witamine i cos jeszcze ma jako dodatek i jes niedrogi. Ale polecam zakupy mineranych jesli masz mozliwość

dolara mi dzis zielo po 3,65. Szlaban na zakupy sobie robie
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu

Edytowane przez pastereczka
Czas edycji: 2009-01-30 o 18:44
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 19:26   #2342
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
magdolena w tym wątku juz pisalam o rimmelu, jak na nie calkiem minerany ma najlepszy skład, chyba tylko witamine i cos jeszcze ma jako dodatek i jes niedrogi. Ale polecam zakupy mineranych jesli masz mozliwość

dolara mi dzis zielo po 3,65. Szlaban na zakupy sobie robie
odpuszczam sobie w takim razie zamówienie na Pure Luxe i Lumiere, czekam na zapowiadany spadek
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 19:30   #2343
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez magdolena Pokaż wiadomość
Dzieki. A ogolnie myslicie ze warto to kupic?? 5 gram cos kolo 70-80zl:/ Bo nie moge zamowic np na EDM a chcialabym kupic cos mineralnego. Bo podobno te maybelliny i rimmele to straszne sciemy. (astor chyba tez wypuszcza)

np to jest sklad maybellline: Skład: Zinc, Oxide, Polyethylene, Boron Nitride, Dimethicone, Ptfe, Synthetic Wax, Acrylates Copolymer, Lauroyl Lisine, Cetyl Dimethicone, Aloe Barbadensis/Aloe Barbadensis Leaf Juice, Trimethylsiloxysilicate, Triisocetyl Citrate, Isopropyl Titanium Triisostearate, Tocopheryl Acetate, Chamomilla Recutita Extract, =/- May Contain Mica, CI77891/Titanium Dioxide, CI77163/Bismuth Oxychloride, CI77499, CI74992, CI77491/Iron Oxides, CI77007/Ultramarines

Jeszcze slyszalam ze ISa Dora ma "dobry' sklad; Skład: Mica, Zinc Oxide, Amethyst Powder, Citrine, Tourmaline, Aquamarine Powder, Titanium Dioxide May Contain - CI 77891, Iron Oxides May Contain - CI 77491, Iron Oxides May Contain - CI 77492, Iron Oxides May Contain - CI 77499, Ultramarines May Contain - CI 77007, Manganese Violet May Contain - CI 77742, Bismuth Oxychloride May Contain - CI 77163, Ferric Ferrocyanide May Contain - CI 77510, Ferric Ammonium Ferrocyanide May Contain - CI 77510, Chromium Oxide Greens May Contain - CI 77288, Chromium Hydroxide Green May Contain - CI 77289


Powiedzcie ktory warto kupic z tych 3 a moze jest jakis jeszcze dostepny w drogeriach/aptekach??
Jak masz na podkład 70-80 zł i naprawdę nie możesz/nie chcesz/nie potrafisz zamówić z zagranicznych stron, to kup na allegro za ok. 40-60 zł podkład EDM i będziesz mieć pewność, że to 100% podkład mineralny. Będzie to z korzyścią i dla cery i dla portfela.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 19:36   #2344
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Lorri, ta beztalkowa wersja ma talk na pierwszym miejscu
Źle zrozumiałaś. Vichy to uboższa (mniej składników) i beztalkowa wersja Loreala. Dopisałam już, żeby było jasne.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 20:01   #2345
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Szczerze mówiąc, nie byłam pewna gdzie umieścić swoje pytanie, a nowego wątku pewnie nie warto zakładać...

Zastanawiam się nad pierwszym prawdziwie mineralnym pudrem/podkładem. Marki typowo zagraniczne raczej odpadają (EDM ), bo niestety jakoś PayPalla ogarnąć nie mogę... Czytam wszystko na ten temat enty raz i mam wrażenie, że jeszcze chwila i się konkretnie zakręcę.... No, ale ja nie o tym chciałam.

Z recenzji na KWC kuszą mnie w szeczgólności dwa produkty:
- ArtDeco Mineral Powder Foundation ( https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...oundation.html )
- The Body Shop Nature's Minerals Foundation ( https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...oundation.html )

Cery wymagającej nie mam, krycia bardzo dużego nie potrzebuję, matowienia również (świeci mi się jedynie nos, ale w stopniu umiarkowanym).
Najlepiej, żeby efekt dało się stopniować

Na który się zdecydować? Jakie byłyby między nimi różnice?
A może coś innego powinnam wziąć pod uwagę?

Jaki pędzel "do kompletu"? The Body Shop Face/Body albo specjalnie do minerałów? A może Sephorowski?

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie
Pozdrawiam znawczynie
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 20:08   #2346
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, nie byłam pewna gdzie umieścić swoje pytanie, a nowego wątku pewnie nie warto zakładać...

Zastanawiam się nad pierwszym prawdziwie mineralnym pudrem/podkładem. Marki typowo zagraniczne raczej odpadają (EDM ), bo niestety jakoś PayPalla ogarnąć nie mogę... Czytam wszystko na ten temat enty raz i mam wrażenie, że jeszcze chwila i się konkretnie zakręcę.... No, ale ja nie o tym chciałam.

Z recenzji na KWC kuszą mnie w szeczgólności dwa produkty:
- ArtDeco Mineral Powder Foundation ( https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...oundation.html )
- The Body Shop Nature's Minerals Foundation ( https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...oundation.html )

Cery wymagającej nie mam, krycia bardzo dużego nie potrzebuję, matowienia również (świeci mi się jedynie nos, ale w stopniu umiarkowanym).
Najlepiej, żeby efekt dało się stopniować

Na który się zdecydować? Jakie byłyby między nimi różnice?
A może coś innego powinnam wziąć pod uwagę?

Jaki pędzel "do kompletu"? The Body Shop Face/Body albo specjalnie do minerałów? A może Sephorowski?

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie
Pozdrawiam znawczynie
Wątek na ogólny o minerałach a nie na plotkowy. Przenoszę.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 20:13   #2347
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Wątek na ogólny o minerałach a nie na plotkowy. Przenoszę.
Dziękuję i przepraszam za zamieszanie
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 20:41   #2348
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
magdolena w tym wątku juz pisalam o rimmelu, jak na nie calkiem minerany ma najlepszy skład, chyba tylko witamine i cos jeszcze ma jako dodatek i jes niedrogi. Ale polecam zakupy mineranych jesli masz mozliwość

dolara mi dzis zielo po 3,65. Szlaban na zakupy sobie robie
wczoraj wieczorem jak robiłam wizażance zamówienie był po 3,47
szaleństwo!

*Isane, pay pal naprawdę jest przyjazny, a z tych dwóch opcji wybrałabym TBS.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 21:48   #2349
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Nie uzywalam i nie zamierzam. Sa drogie, a srona jest do dupy. Wcale nie widac dokladnie jakie sa kolory, a i tak jest ich maly wybor. Ceny sa wysokie. Za lililolo podziekuje.
OK No ja uzywam i jestem zadowolona. A jakie sa ceny Earthnicity i EDM? Szczerze mowic LilyLolo wydaje mi sie bardzo przystepna strona i ceny tez nie przerazaja.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 23:31   #2350
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Trochę o Blusche. Dziewczyna pisze o flat topie: "I can’t keep from buffing and buffing!". Normalnie jakbym Was słyszała, drogie użytkowniczki EDM'owego Flattiego. To zdecydowanie te same pędzle.

http://www.themineralmakeup.com/cate...sche-minerals/
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 23:52   #2351
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Trochę o Blusche. Dziewczyna pisze o flat topie: "I can’t keep from buffing and buffing!". Normalnie jakbym Was słyszała, drogie użytkowniczki EDM'owego Flattiego. To zdecydowanie te same pędzle.

http://www.themineralmakeup.com/cate...sche-minerals/
mi to wystarczy- to muszą być te same pędzle

Lorri, a Ty tak wieczorową porą ostatnio?
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-31, 00:10   #2352
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
mi to wystarczy- to muszą być te same pędzle

Lorri, a Ty tak wieczorową porą ostatnio?
A wieczorową i poranną... A potem śpię 18 h .

A odnośnie pędzli, to przejrzałam oferty wszystkich firm z listy i nigdzie poza Blusche i tym niemieckim sklepem (Andrea Biederman, gdzie jest cholernie drogo), nie ma takich jak te z EDM. Najczęściej pędzle są znacznie droższe, a jeśli w podobnej cenie, to z naturalnego włosia.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-01-31 o 00:20
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 07:31   #2353
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
hejoj spotkac sie to raczej trudno bedzie gdyz obecnie u rodzinki na pomorzu siedze) bylabym ogromnie wdzieczna za swatcha!! a czy ten olive fair prasowany jest duzo ciemniejszy niz sypki?
Własnie w świetle poranka go próbuje uchwycić i nie daję rady - nie mam aparatu, a mój telefon to nie to...Wg mnie on jest w pudełku stosunkowo ciemny, ale po nałożeniu on tak jakby opalizuje? Nie umiem tego inaczej określić, taki satynowy blady poblask. U mnie swietnie pasuje do wewnętrznej strony nadgarstka tam właśnie mam kolorystykę w takich bladych niebiesko-zielonościach
Nie uznałabym w każdym razie że jest ciemniejszy niż sypki tylko taki bardziej zimny? trupi?, ale jak mówię to kwestia tego "poblasku".
Chyba więc nie jest tak zielony jakbyś chciała...
W każdym razie spróbuję pożyczyć jakiś aparat z zoomem do kwiatków/owadów bo ponoć tym najlepsze swatche wychodzą.
jmw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 08:00   #2354
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
OK No ja uzywam i jestem zadowolona. A jakie sa ceny Earthnicity i EDM? Szczerze mowic LilyLolo wydaje mi sie bardzo przystepna strona i ceny tez nie przerazaja.
Ale wybor jest maly i nie ma zestawu sampli. Poptrz na strone erthnicity. Zestaw startowy, w tym duze pudelko podkladu w Erthnicity - 15.99£
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 10:49   #2355
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
Własnie w świetle poranka go próbuje uchwycić i nie daję rady - nie mam aparatu, a mój telefon to nie to...Wg mnie on jest w pudełku stosunkowo ciemny, ale po nałożeniu on tak jakby opalizuje? Nie umiem tego inaczej określić, taki satynowy blady poblask. U mnie swietnie pasuje do wewnętrznej strony nadgarstka tam właśnie mam kolorystykę w takich bladych niebiesko-zielonościach
Nie uznałabym w każdym razie że jest ciemniejszy niż sypki tylko taki bardziej zimny? trupi?, ale jak mówię to kwestia tego "poblasku".
Chyba więc nie jest tak zielony jakbyś chciała...
W każdym razie spróbuję pożyczyć jakiś aparat z zoomem do kwiatków/owadów bo ponoć tym najlepsze swatche wychodzą.
trupi mowisz no niezle ciezko cos to zdecydowac bo sobie takiego prasowanca nie kupie( a probek tego nie ma eh) po przejrzeniu oferty innych firm to chyba jedynie meow ma kolor, okreslany jako lekko oliwkowy, ale z kolei meow sa podobno bardzo suche zastanawiam sie czy jest jeszcze cos innego?
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.


tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 10:54   #2356
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
po przejrzeniu oferty innych firm to chyba jedynie meow ma kolor, okreslany jako lekko oliwkowy, ale z kolei meow sa podobno bardzo suche zastanawiam sie czy jest jeszcze cos innego?
Jeszcze na pewno Earthen Glow Minerals i Dreamworld Minerals maja oliwki
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 11:18   #2357
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
trupi mowisz no niezle ciezko cos to zdecydowac bo sobie takiego prasowanca nie kupie( a probek tego nie ma eh) po przejrzeniu oferty innych firm to chyba jedynie meow ma kolor, okreslany jako lekko oliwkowy, ale z kolei meow sa podobno bardzo suche zastanawiam sie czy jest jeszcze cos innego?
tranqil babe to że trochę osób narzeka na Meow nie oznacza, że trzeba je od razu przekreślać. W końcu wiele jest też fanek tej marki. I tak sobie myślę, że faktycznie w Meow możesz znaleźć takie zielonkawe odcienie jakich szukasz. Mam wrażenie, że zaczynają paletę od bardzo ziemistych, szarawych wręcz kolorów (mówię na podstawie próbek które miałam), więc zielonkawe też pewnie tam znajdziesz, bo kolorystyka podkładów w Meow jest ogromna.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 11:26   #2358
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Trangil tam gdzie sa etniczne kolory, na oceancosmetics, na fyrinnae itd...
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 18:54   #2359
antagonistka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 160
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

czy można wymieszać 2 podkłady mineralne, jeżeli kupiony okazał się za ciemny? jeśli tak to technicznie jak to najlepiej zrobić żeby się dobrze zmieszały? ;D
antagonistka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-31, 18:59   #2360
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez antagonistka Pokaż wiadomość
czy można wymieszać 2 podkłady mineralne, jeżeli kupiony okazał się za ciemny? jeśli tak to technicznie jak to najlepiej zrobić żeby się dobrze zmieszały? ;D
oczywiście, że można.
Technicznie: trzeba mieć opakowanie do przevhowania zmieszanych podkładów, wsypać oba i pomieszać np. rączką czystej łyżeczki czy jałowym patyczkiem (takim jak lekarze oglądają gardła). Możesz też mieszać na bierząco małe ilości.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 19:06   #2361
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
oczywiście, że można.
Technicznie: trzeba mieć opakowanie do przevhowania zmieszanych podkładów, wsypać oba i pomieszać np. rączką czystej łyżeczki czy jałowym patyczkiem (takim jak lekarze oglądają gardła). Możesz też mieszać na bierząco małe ilości.
Albo wstrząsnąc porządnie w jakimś pojemniczku.
Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 19:14   #2362
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez antagonistka Pokaż wiadomość
czy można wymieszać 2 podkłady mineralne, jeżeli kupiony okazał się za ciemny? jeśli tak to technicznie jak to najlepiej zrobić żeby się dobrze zmieszały? ;D
Mieszać trzeba długo, jeden ze sposoboe jest na YT firma TKB ma tak kanal,
bierzesz woreczek strunowy, dajesz pudry, zaciągasz strunę, mieszasz w srodku i gotowe, aby sie nie rozsypało mozna pozniej obciąć róg woreczka i wysypać jak z rękawa cukierniczego bitą smietanę
Moja rada, daj po łyżeczce podkladow, wymieszaj i sprawdz na policzku kolor i bedziesz wiedzieć czy np pol lyzeczki ktoregoś dodać- bedziesz wiedziala ma przyszlość to raz i nie zmarnujesz za duzo to dwa
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 20:26   #2363
antagonistka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 160
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

dziękuję Wam bardzo za odp i rady
antagonistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 11:04   #2364
gosiaaaa1
Rozeznanie
 
Avatar gosiaaaa1
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 513
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

A co sądzicie na temat pudru mineralnego Vichy (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...t-mineral.html)? on rzeczywiscie jest mineralny? poszukuje jakiegos mineralnego podkladu bo do tej pory uzywalam Rhea ale teraz chce zmienic.
gosiaaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 11:19   #2365
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez gosiaaaa1 Pokaż wiadomość
A co sądzicie na temat pudru mineralnego Vichy (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...t-mineral.html)? on rzeczywiscie jest mineralny? poszukuje jakiegos mineralnego podkladu bo do tej pory uzywalam Rhea ale teraz chce zmienic.
nie jest w 100% mineralny, na poprzedniej stronie było o to pytanie.
KLIK
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 11:19   #2366
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Ja wczoraj zakupiłam podkład mineralny The Body Shop wraz z pędzelkiem do niego
Pierwsze wrażenie, to takie - że go mało - bo tylko 5 g ale mam nadzieję, że będzie wydajny

Po nałożeniu jednej cienkiej warstwy - efektu nie widziałam absolutnie żadnego na twarzy. Ale poczekałam kilkanaście minut i poprzeglądałam się.
Krycie było minimalne, ale... Cera miała jednolity, ładny kolor, nie świeciłam się, ale nie był to też mat - ot, zdrowo wyglądająca twarz nie podkreslił mi suchych skórek (choć nakładałam na krem nawilżający), ale to i tak cud, bo ja jestem wysuszona niemalże na wiór porów nie podkreślił... Wrażenie typu "coś zrobił, ale nie wiem co"
Myśle, że po nałożeniu drugiej cienkiej warstwy - krycie byłoby większie - np. na jakieś wyjścia... Bo na codzień nie potrzebuję
Siateczka w pojemniczku jest fajna, bardzo drobna, ale w trakcie wiezienia podkładu w plecaku chyba się kilka razy poobracał, bo sporo pyłku wysypało się na siateczkę i nijak nie mogę go z powrotem wsypać, ale to mały problem

A pędzelek do minerałów z TBS jest cudowny miękki, zwarty, nic z niego nie wypada, nie drażni, wręcz rozpieszcza skórę no i ten uroczy futeralik do przechowywania...
Macałam również pędzel Face/Body - ale do minerałów jednak wzięłam typowo mineralny
Ale w przypływie gotówki kupię i ten drugi - zauroczył mnie równo mocno

Ach, no i zapomniałabym. Jestem blada, a odcień 01 stapia się idealnie z moja cerą, co uważam za jeden z większych plusów
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum

Edytowane przez *Insane
Czas edycji: 2009-02-01 o 11:21
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 11:32   #2367
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Ale wybor jest maly i nie ma zestawu sampli. Poptrz na strone erthnicity. Zestaw startowy, w tym duze pudelko podkladu w Erthnicity - 15.99£
Mozna zamowic probki na LL... I opakowanie mineralow 30ml jest tansze niz na Erthnicity... I o co chodzi z tymi kolorami na E jest 10 tylko na LL 18...
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 11:39   #2368
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Mozna zamowic probki na LL... I opakowanie mineralow 30ml jest tansze niz na Erthnicity... I o co chodzi z tymi kolorami na E jest 10 tylko na LL 18...
Czeeeeekaj, teraz mi sie dopiero zdjecia w lily lolo laduja. No halleluja (wczesniej nie ladowaly mi sie zdjecia proszkow). A co do tansze - probki sa tansze, tj zestaw.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 11:43   #2369
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Czeeeeekaj, teraz mi sie dopiero zdjecia w lily lolo laduja. No halleluja (wczesniej nie ladowaly mi sie zdjecia proszkow). A co do tansze - probki sa tansze, tj zestaw.
Acha, czyli na E wysylaja zestaw wszystkich kolorow do wyprobowania? Rozumiem. Tylko tak sobie mysle, ze mozna czesc kolorow od razu wyeliminowac bez kupowania probek. I zamowic tylko kilka, zktore wydaja sie najbardziej zblizone do naszej cery. Ale ja nie zachecam, ani nie zniechecam. Chcialam tylko miec jakies porownanie LL i E oraz EDM. Szkoda, ze nie uzywalas wszystkich trzech.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 11:48   #2370
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Acha, czyli na E wysylaja zestaw wszystkich kolorow do wyprobowania? Rozumiem. Tylko tak sobie mysle, ze mozna czesc kolorow od razu wyeliminowac bez kupowania probek. I zamowic tylko kilka, zktore wydaja sie najbardziej zblizone do naszej cery. Ale ja nie zachecam, ani nie zniechecam. Chcialam tylko miec jakies porownanie LL i E oraz EDM. Szkoda, ze nie uzywalas wszystkich trzech.
Nie, wysylaja zestaw z podkladem, rozem, rozswietlaczem, cieniem i brazerem, w tym podklad jest w duzym opakowaniu. Uzywalam EDM dla mnie cement. Nie pasowaly mi za bardzo. Niby fajne, ale oblaza (pisalam w watku o EDM) i podkreslaja skorki na scho. Na mokro/kremie - ciasto.
LillyLolo moze zamowie, ale napewno nie teraz. Ta "probka " z Erthnicity to mi starczy na ladnych pare miechow, a ze mi pasuje to nie odczuwam potrzeby kupowania czegos innego. Mysle, ze w sferze mineralnych kosmetykow ciezko jest rozkminic cos z porownan, bo kazdy ma inna cere. Kobitki tu zachwalaja EDM a dla mnie sredniak. Z kolei wspollokatorka nazekala na wysuszanie przez korektor EDM ja nie mialam problemu. I tak dalej.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-08 12:46:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:43.