Cimoszewicz zrezygnował... - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-14, 19:39   #211
Iga07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 27
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

I bardzo dobrze!!!!
Ja pójdę głosować na PiS i Pana Kaczyńskiego.
W wyborze prezydenta nie można kierować się tym jak wygląda on, jego żona, czy wysoki czy niski.
Odnośnie podatku liniowego to obowiązuje on tylko w 4 państwach na świecie m.in. na Litwie i radzę sprawdzić jak się tam ludziom żyje! Poza tym wprowadzenie podatku liniowego spowoduje likwidację kwoty wolnej od podatku, a żywność na którą jest teraz 7% VAT i lekarstwa zdrożeją.

Pozdrawiam
Iga

P.S.
"Dobry komunista to martwy komunista."

To się Kwach załamie!!!! Jakby Cimoszko wygrał to i ludzie w prezydenckiej kancelarii zostaliby ci sami i nikt by nie ujawniał kantów, a tak trzeba się będzie martwić!
Panu Nałęczowi proponuję żeby jako "syn marnotrawny" "przykleił" się do Borowskiego.
Iga07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 19:44   #212
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Iga07
I bardzo dobrze!!!!
Ja pójdę głosować na PiS i Pana Kaczyńskiego.
W wyborze prezydenta nie można kierować się tym jak wygląda on, jego żona, czy wysoki czy niski.
Odnośnie podatku liniowego to obowiązuje on tylko w 4 państwach na świecie m.in. na Litwie i radzę sprawdzić jak się tam ludziom żyje! Poza tym wprowadzenie podatku liniowego spowoduje likwidację kwoty wolnej od podatku, a żywność na którą jest teraz 7% VAT i lekarstwa zdrożeją.

Pozdrawiam
Iga

P.S.
"Dobry komunista to martwy komunista."

To się Kwach załamie!!!! Jakby Cimoszko wygrał to i ludzie w prezydenckiej kancelarii zostaliby ci sami i nikt by nie ujawniał kantów, a tak trzeba się będzie martwić!
Panu Nałęczowi proponuję żeby jako "syn marnotrawny" "przykleił" się do Borowskiego.
Twoje informacje odnośnie kwoty wolnej od podatku pochodzą od PiSiorków, a nie od samych autorów pomysłu. Fakt, że PiSiorki przeinaczyły wypowiedzi POTuska dowodzi tylko jak bałdzo Kaczuszki chcą tych stołĸów... Aż piszczą nasze Kaczuszki do insygniów władzy...

p.s.
Jeśli kąsa się przyjazną rękę, to już tylko krok do autokanibalizmu...
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 19:50   #213
Baubo
Rozeznanie
 
Avatar Baubo
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Już nie Śląsk -teraz Brighton
Wiadomości: 555
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

[QUOTE=Iga07]
P.S.
"Dobry komunista to martwy komunista."

QUOTE]
Taa...proponuję żebyście zaczęli najpierw od jakichś obozów koncentracyjnych.
Żałosne!
Baubo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 19:53   #214
Aquila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 221
Cool Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Witam, w całej tej sytuacji najlepsze jet to, że Tu(s)k, w końcu przyznał, że tylko dzięki dziennikarzon wygrywa te wybory. I ma rację, jego syn przyznał w TVN-ie, że tatuś jest alkocholikiem, a nasze media jakoś to przemilczają. Wybiórcza skleroza czy idzie pan Tusk na smyczy mediów?
Aquila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 20:07   #215
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Aquila
Witam, w całej tej sytuacji najlepsze jet to, że Tu(s)k, w końcu przyznał, że tylko dzięki dziennikarzon wygrywa te wybory. I ma rację, jego syn przyznał w TVN-ie, że tatuś jest alkocholikiem, a nasze media jakoś to przemilczają. Wybiórcza skleroza czy idzie pan Tusk na smyczy mediów?
To jeszcze nic - wujek cioteczny Cimoszewicza mówił o zgwałconych żubrach, które szykowały pozew zbiorowy. Heniu mówił, że jak się Cimoszka dowiedział, to zrezygnował.
Kaczki natomiast widywano na obchodach brunatnej nocy w Berlinie, ciocia Zosia kupowała im wąsiki w-wiesz-jakim-stylu.

pozdrawiam
Kaczor dziennikarski
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 20:29   #216
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Iga07
I bardzo dobrze!!!!
Ja pójdę głosować na PiS i Pana Kaczyńskiego.
W wyborze prezydenta nie można kierować się tym jak wygląda on, jego żona, czy wysoki czy niski.
Odnośnie podatku liniowego to obowiązuje on tylko w 4 państwach na świecie m.in. na Litwie i radzę sprawdzić jak się tam ludziom żyje! Poza tym wprowadzenie podatku liniowego spowoduje likwidację kwoty wolnej od podatku, a żywność na którą jest teraz 7% VAT i lekarstwa zdrożeją.

Pozdrawiam
Iga

P.S.
"Dobry komunista to martwy komunista."

To się Kwach załamie!!!! Jakby Cimoszko wygrał to i ludzie w prezydenckiej kancelarii zostaliby ci sami i nikt by nie ujawniał kantów, a tak trzeba się będzie martwić!
Panu Nałęczowi proponuję żeby jako "syn marnotrawny" "przykleił" się do Borowskiego.
Nie można porównywać i sprawdzać jak żyje się ludziom w innych krajach, gdzie istnieje podatek liniowy. To jest nielogiczne. To może porównamy Polskę np. z Niemcami. Tam jest podobny system podatkowy jak u nas. Też płacą 40% - najwyzsza stawka. I gdzie się zyje lepiej??? A jeśli chodzi o żywność i lekarstwa, to musi być coś, kosztem czegoś. Nie można mieć wszystkiego...
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 20:33   #217
Iga07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 27
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Do Baubo: "Dobry komunista to martwy komunista" - jest powiedzeniem, które krąży po Polsce od dawna i nikt nie traktuje go dosłownie. Dlatego nijak ma się do Twojej "propozycji". Jeśli ktoś nie wie co oznacza to powiedzenie to dlaczego je krytykuje?

Do Złośliwca: Co w takim razie mówią autorzy pomysłu podatku liniowego? I co w programie PiS-u powoduje u Ciebie tak dużą niechęć do nich?
Iga07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-14, 20:39   #218
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Iga07
I bardzo dobrze!!!!
Odnośnie podatku liniowego to obowiązuje on tylko w 4 państwach na świecie m.in. na Litwie i radzę sprawdzić jak się tam ludziom żyje!
A bardzo proszę, cytuję z innego serwisu internetowego:
Irlandia. Jeszcze do niedawna był to kraj typowo rolniczy, a dziś jest gospodarczym tygrysem Europy. To właśnie tam swe siedziby i fabryki mają największe firmy komputerowe świata, takie jak Intel, Microsoft, czy IBM. Przyczyna tego, że światowe giganty wybierają właśnie ten kraj jest prosta. Podatek liniowy, zarówno dla firm, jak i Irlandczyków, jest głównym bodźcem do inwestowania na tym terenie. Czyli to jednak podatki, szanowni politycy, mają przeogromny wpływ na rozwój lub jego zahamowanie, a nie np. uszczelnianie granic. Przyrost PKB w ostatnich latach w Irlandii w granicach 10-proc. był możliwy tylko dlatego, że sprzyjał temu zdrowy system gospodarczy oraz klimat podatkowy. I przystąpienie w 1973 roku Irlandii do EWG nie ma tu żadnego znaczenia.

Dzięki temu, że Irlandia weszła do Unii, zwiększyły się tam wielokrotnie inwestycje zagraniczne - słyszymy w propagandzie rządowej. Faktem jest, że kapitał wciąż na Zieloną Wyspę napływa, ale nie ma on nic wspólnego z Unią, tylko warunkami ekonomicznymi tam panującymi. Pragnę zauważyć, że Irlandia to jedyny kraj Wspólnoty, który ma podatek liniowy. Nie jest więc przypadkiem, że, mając do wyboru 14 pozostałych państw Wspólnoty, wybiera się właśnie tę enklawę wolności. Przywoływany tak często przykład Irlandii, która rzekomo tak wiele skorzystała na wstąpieniu do Unii, jest zwyczajnym blefem. Sama sobie zawdzięcza, że rozwija się najszybciej spośród krajów 15-stki. Jeśliby przykład Irlandii nie przekonał klasy rządzącej, można przywołać jeszcze bliższe Polski kraje: Estonię i Rosję.

W Estonii już od dziesięciu lat nie ma podatku progresywnego. Obecne stawki podatku dochodowego wynoszą dla wszystkich po 10-proc., zaś podatek od firm 26-proc. Jeśli jednak firma zdecyduje się zyski zainwestować w rozwój przedsiębiorstwa, wówczas z podatku jest zwalniana! Stawki podatku VAT należą do najniższych w Europie i wynoszą odpowiednio: 5 i 18-proc. Dzięki temu Estonia spośród wszystkich krajów b. ZSRR ma dziś najwyższy dochód PKB na mieszkańca.

Cytat:
Poza tym wprowadzenie podatku liniowego spowoduje likwidację kwoty wolnej od podatku, a żywność na którą jest teraz 7% VAT i lekarstwa zdrożeją.
To jest wersja PiSiorków, POTuski słowem nie pisnęły o wysokości kwoty wolnej od podatku. Poza tym część zdrożeje, część będzie tańsza o 7%. No i zaoszczędzimy na Urzędach Skarbowych, które nie będą miały czego sprawdzać - skoro wsio 15% to szansa na pomyłkę raczej nikła...
Cytat:
P.S.
"Dobry komunista to martwy komunista."
To jest hasło wyborcze? Widzę szansę na biznes - skup suchych gałęzi, bo z PiSiorkami popyt będzie przekraczać podaż. W końcu byłych członków PZPR w kraju wciąż mamy kilka milionów... Sprawdź kogo powiesisz ze swojej rodziny
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 20:42   #219
Baubo
Rozeznanie
 
Avatar Baubo
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Już nie Śląsk -teraz Brighton
Wiadomości: 555
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Iga07
Do Baubo: "Dobry komunista to martwy komunista" - jest powiedzeniem, które krąży po Polsce od dawna i nikt nie traktuje go dosłownie. Dlatego nijak ma się do Twojej "propozycji". Jeśli ktoś nie wie co oznacza to powiedzenie to dlaczego je krytykuje?

Do Złośliwca: Co w takim razie mówią autorzy pomysłu podatku liniowego? I co w programie PiS-u powoduje u Ciebie tak dużą niechęć do nich?
Taaa? O ja niemądra!
A możesz mi wytłumaczyć ten głębszy sens tego powiedzenia?
Baubo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 20:43   #220
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Iga07
Do Baubo: "Dobry komunista to martwy komunista" - jest powiedzeniem, które krąży po Polsce od dawna i nikt nie traktuje go dosłownie. Dlatego nijak ma się do Twojej "propozycji". Jeśli ktoś nie wie co oznacza to powiedzenie to dlaczego je krytykuje?

Do Złośliwca: Co w takim razie mówią autorzy pomysłu podatku liniowego? I co w programie PiS-u powoduje u Ciebie tak dużą niechęć do nich?
Ich dyszenie zemstą zniechęca mnie do nich naprawdę bardzo. Kaczyzm, czyli zjawisko nadopiekuńczego państwa, w którym wszystko jest kontrolowane i każdy obywatel ma spowiednika z przydziału przypomina mi Orwell'owskie wizje świata totalitarnego.

Dodatkowo kampania negatywna w stosunku do koalicjanta jest moim zdaniem moralnie i etycznie baaaardzo wątpliwa. Wypowiedzi obu braci wytrzymuję przez jakieś 20-30 sekund, potem ich rozlazły sposób mówienia o niczym powoduje, że wyłącza mi się słuch i po 5 minutach orientuję się, że nic nie słyszę i nawet mi z tym dobrze

To wszystko podszyte dziką żądzą władzy... robi się niesmaczne.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 20:57   #221
Iga07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 27
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Dlaczego: "Nie można porównywać i sprawdzać jak żyje się ludziom w innych krajach, gdzie istnieje podatek liniowy." ?
Podatek liniowy powoduje coraz większe różnice majątkowe między ludźmi. W krajach gdzie go wprowadzono jest klasa ludzi bardzo bogatych i tych żyjących na skraju ubóstwa. Dlaczego? Bogaci płacą niższe podatki, a biedni takie same.

Złośliwcu to nie jest hasło wyborcze!!! "Martwy komunista" to przenośnia!!!!
Jeśli takiego powiedzenia nie znasz, to chyba musisz mieć członków pzpr w swojej rodzinie.
Nad fenomenem Irlandii wielu się zastanawia, bo na Litwie jakoś nikt inwestować już nie chciał.
Iga07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-14, 20:58   #222
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Talking Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec
Ich dyszenie zemstą zniechęca mnie do nich naprawdę bardzo. Kaczyzm, czyli zjawisko nadopiekuńczego państwa, w którym wszystko jest kontrolowane i każdy obywatel ma spowiednika z przydziału przypomina mi Orwell'owskie wizje świata totalitarnego.

Dodatkowo kampania negatywna w stosunku do koalicjanta jest moim zdaniem moralnie i etycznie baaaardzo wątpliwa. Wypowiedzi obu braci wytrzymuję przez jakieś 20-30 sekund, potem ich rozlazły sposób mówienia o niczym powoduje, że wyłącza mi się słuch i po 5 minutach orientuję się, że nic nie słyszę i nawet mi z tym dobrze

To wszystko podszyte dziką żądzą władzy... robi się niesmaczne.
Nic dodać, nic ująć...
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 21:03   #223
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Iga07
Dlaczego: "Nie można porównywać i sprawdzać jak żyje się ludziom w innych krajach, gdzie istnieje podatek liniowy." ?
Podatek liniowy powoduje coraz większe różnice majątkowe między ludźmi. W krajach gdzie go wprowadzono jest klasa ludzi bardzo bogatych i tych żyjących na skraju ubóstwa. Dlaczego? Bogaci płacą niższe podatki, a biedni takie same.

Złośliwcu to nie jest hasło wyborcze!!! "Martwy komunista" to przenośnia!!!!
Jeśli takiego powiedzenia nie znasz, to chyba musisz mieć członków pzpr w swojej rodzinie.
Nad fenomenem Irlandii wielu się zastanawia, bo na Litwie jakoś nikt inwestować już nie chciał.
Bogaci nie płacą niższych podatków! Jeden taki sam podatek dla wszystkich... Co to oznacza: Może obliczysz ile zapłaci ktoś kto zarabia powiedzmy 800 zł miesięcznie, a ktoś kto zarabia 8000 zł. Stawak jest ta sama 15%. I kto zapłaci państwu więcej? Skąd pomysł, że biedni płacą tyle samo Teraz płacą 19%, 15% to więcej niż 19%... A czemu bogaci mają płacić więcej... dlatego, że większośc pracuje cieżko na to co ma... Podatki powinny być sprawiedliwe...
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 21:05   #224
Iga07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 27
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Powiedzenie to pochodzi z okresu głębokiego prl-u i oznacza odsunięcie komunistów od władzy, bo "martwy" oznacza takiego, który nie rządzi krajem, jest MARTWY POLITYCZNIE!
Iga07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 21:07   #225
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

[QUOTE=Iga07]Dlaczego: "Nie można porównywać i sprawdzać jak żyje się ludziom w innych krajach, gdzie istnieje podatek liniowy." ?QUOTE]

Wydaje mi się, że każde państwo jest inne, panują w nim inne realia, inny wzrost gospodarczy, inna stopa bezrobocia, itd. itp.... to chyba ma jakieś znaczenie przy wprowadzaniu podatków
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 21:10   #226
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Iga07
Dlaczego: "Nie można porównywać i sprawdzać jak żyje się ludziom w innych krajach, gdzie istnieje podatek liniowy." ?
Podatek liniowy powoduje coraz większe różnice majątkowe między ludźmi. W krajach gdzie go wprowadzono jest klasa ludzi bardzo bogatych i tych żyjących na skraju ubóstwa. Dlaczego? Bogaci płacą niższe podatki, a biedni takie same.
Słucham? To niższe czy takie same? Jeśli jesteś za tym, by wszyscy mieli po równo, to czemu taka cięta na lewicę? Gdybym ja dorobiła się jakiegoś większego majątku to chciałabym, żeby pozostał w moich rękach, zamiast połowę oddawać państwu, jakby bycie zamożnym było czymś złym. A czy tego chcesz czy nie tacy ludzie w dużej mierze nakręcają gospodarkę, to oni inwestują i zakładają przedsiębierstwa.

Cytat:
Napisane przez Iga07
Złośliwcu to nie jest hasło wyborcze!!! "Martwy komunista" to przenośnia!!!!
Jeśli takiego powiedzenia nie znasz, to chyba musisz mieć członków pzpr w swojej rodzinie.
Nad fenomenem Irlandii wielu się zastanawia, bo na Litwie jakoś nikt inwestować już nie chciał.
I cóż ta głęboka przenośnia oznacza? Powiedzenie zna chyba każdy i to w różnych wersjach, np: "Dobry Żyd to martwy Żyd!", ale przecież nie ma się co obrażać, bo to takie znane powiedzonko i to przenośnia na dodatek.
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 21:15   #227
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Iga07
Dlaczego: "Nie można porównywać i sprawdzać jak żyje się ludziom w innych krajach, gdzie istnieje podatek liniowy." ?
Podatek liniowy powoduje coraz większe różnice majątkowe między ludźmi. W krajach gdzie go wprowadzono jest klasa ludzi bardzo bogatych i tych żyjących na skraju ubóstwa. Dlaczego? Bogaci płacą niższe podatki, a biedni takie same.

Złośliwcu to nie jest hasło wyborcze!!! "Martwy komunista" to przenośnia!!!!
Jeśli takiego powiedzenia nie znasz, to chyba musisz mieć członków pzpr w swojej rodzinie.
Nad fenomenem Irlandii wielu się zastanawia, bo na Litwie jakoś nikt inwestować już nie chciał.
Zonk! Nie mam PZPRowców w swojej rodzinie, ale nawet gdybym miał, to wara kaczystom od tego - rozliczenia przeszłości sprzed 25 lat w ich wykonaniu przypominają mi stalinowskie czystki.

Przenośnią raczej to nie jest, chyba, że moja pani od języka polskiego niedouczyła pewnego ucznia. Jest to raczej dowód na zaściankowe myślenie, dowód na niedojrzałość demokratyczną osoby, która wypowiada takie słowa. Czyli dowód na to, że kaczyzm trafił na podatny grunt...

Nie mam nic przeciw komunistom, jeśli stanowią oni część społeczeństwa w którym żyję. Podobnie nie wieszałbym homoseksualistów dla przyjemności ich wieszania, nie twierdziłbym, że odbudowałem Warszawę, bo to każdy, kto choćby przejeżdża przez stolicę ocenia samodzielnie i raczej nie ma wyjątków...

Sam komunizm jako utopijny system nie jest zły - złe były jego próby wdrożenia, które (patrz: KACZUSZKI) oparte były na kulcie jednostki i założeniu nieomylności władzy.

Podkreślam, że ja raczej jestem z przekonania demokratą & liberałem, komunizm znam w teorii (trzech smutnych panów) jak i praktyce - kolejki po śmietanę i system społecznego nabywania pralek i kupowania rent inwalidzkich.


zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 21:23   #228
Iga07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 27
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Złośliwcu, a co w programie PiS Ci się nie podoba? Bo to co napisałeś z ich programem nie ma nic wspólnego.
Soulsweeper, każdy powinien płacić podatki adekwatne do tego ile zarabia, a ja jestem za tym, aby w Polsce nadal mogła istnieć klasa średnia.
Cytowane przez Ciebie powiedzenie nie ma nic wspólnego z tym, które ja zacytowałam.
Iga07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 21:28   #229
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Iga07
Złośliwcu, a co w programie PiS Ci się nie podoba? Bo to co napisałeś z ich programem nie ma nic wspólnego.
Soulsweeper, każdy powinien płacić podatki adekwatne do tego ile zarabia, a ja jestem za tym, aby w Polsce nadal mogła istnieć klasa średnia.
Cytowane przez Ciebie powiedzenie nie ma nic wspólnego z tym, które ja zacytowałam.
Oczywiście, że ma. Powiedzenie jest dużo starsze niż komunizm w Polsce i też chyba niekoniecznie z Polski pochodzi, tylko na przestrzeni lat wstawiano do niego coraz to inne słowa, ale wymowa zawsze pozostawała taka sama. I nie ma co szukać w tym głębszego sensu, naprawdę. Jeśli ktoś używa go na poważne to jest to zwyczajnie prymitywne i tyle.
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-14, 21:29   #230
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Talking Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

"każdy powinien płacić podatki adekwatne do tego ile zarabia"

I to hasło jest właśnie myślą przewodnią podatku liniowego Pięknie to ujęłaś
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 21:38   #231
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Iga07
Złośliwcu, a co w programie PiS Ci się nie podoba? Bo to co napisałeś z ich programem nie ma nic wspólnego.
Soulsweeper, każdy powinien płacić podatki adekwatne do tego ile zarabia, a ja jestem za tym, aby w Polsce nadal mogła istnieć klasa średnia.
Cytowane przez Ciebie powiedzenie nie ma nic wspólnego z tym, które ja zacytowałam.
W kwesti plepleplesydenta: proszę, podaję linka: http://lechkaczynski.pl/program.php oraz zadanie za 100 punktów. Powiedz mi w punktach jaki jest jego program polityczny. I spróbuj nie zasnąć w trakcie lektury, bo liczę na dalszą wymianę zdań

Dodatkowo PiSiorki (http://www.pis.org.pl/dokumenty/doku...programowe.htm) chcą naprawić dokładnie wszystko. Mam (nie żartuję!) problemy ze znalezieniem dziedziny życia społeczno-gospodarczego, którego nie chcieliby zburzyć i zbudować na swój kaczy sposób. I to mnie właśnie martwi - patrz wyżej - kult nieomylnej jednostki. Wszystko... Jeżu... W dodatku opisane rozlazłym kaczojęzykiem, maximum słów - minimum treści. Kolejne 100 punktów do zarobienia - proszę o streszczenie, w języku polskim nie kaczym.

Nadmienię, że w Polsce nie istnieje klasa średnia. Porównując polską klasę średnią z klasami kśrednimi krajów zachodnioeuropejskich:
- różnica dochodów pomiędzy minimum społecznym np. w Danii a zarobkami lekarza lub adwokata w Danii ma się jak pięść do nosa na polskim poletku... Ergo polska klasa średnia to tak naprawdę klasa ludzi bogatych. 1% w Polsce płaci 40% podatki. Reszta albo już zwiała z podatkami na Cypr, albo ładuje na lewo żeby ZUS/US nie rozkradł ich dorobku.
- klasa średnia na Zachodzie kreowała się od wieków. W Polsce od kilkunastu lat, bo po 45-letniej przerwie obudziliśmy się z badylarzami jako forpocztą polskiej klasy średniej.


p.s. Zaznaczam, że cieszę się z naszej rozmowy i sprawia mi ona przyjemność Jak to w koalicji
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 21:44   #232
Iga07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 27
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Zostałam już posądzona o prymityzm, zaściankowe myślenie, niedojrzałość demokratyczną. Gdzie jest tutaj miejsce na dyskusję o programach politycznych, spojrzeniu na sprawę podatków, jeśli wiesza się epitety na tych co pójdą głosować na PiS. Proponuję sprawdzić jakie rozwiązania podatkowe chce wprowadzić PiS, to że nie jestem za podatkiem liniowym nie oznacza, że podoba mi się obecny system płacenia podatków.
Iga07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 21:52   #233
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Iga07
Zostałam już posądzona o prymityzm, zaściankowe myślenie, niedojrzałość demokratyczną. Gdzie jest tutaj miejsce na dyskusję o programach politycznych, spojrzeniu na sprawę podatków, jeśli wiesza się epitety na tych co pójdą głosować na PiS. Proponuję sprawdzić jakie rozwiązania podatkowe chce wprowadzić PiS, to że nie jestem za podatkiem liniowym nie oznacza, że podoba mi się obecny system płacenia podatków.
Nienie... napisz mi proszę jaki proponują system. Żebym miał pewność, że Ty go znasz. Ja czytałem, tak do Twojej wiadomości...

I nie obrażaj się na siebie, napisałaś coś nieszczególnie trafionego i dostałaś za to baty. Reagując jak obrażalska upodabniasz się do Cimoszewicza W końcu to jest forum dyskusyjne, a nie przedszkole
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 21:53   #234
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Iga07
Zostałam już posądzona o prymityzm, zaściankowe myślenie, niedojrzałość demokratyczną. Gdzie jest tutaj miejsce na dyskusję o programach politycznych, spojrzeniu na sprawę podatków, jeśli wiesza się epitety na tych co pójdą głosować na PiS. Proponuję sprawdzić jakie rozwiązania podatkowe chce wprowadzić PiS, to że nie jestem za podatkiem liniowym nie oznacza, że podoba mi się obecny system płacenia podatków.
W sumię to za bardzo nie interesowałam się programem podatkowym innych partii , bo program PO bardzo mi odpowiada. Więc mam prośbę... czy nie mogłabyś przedstawić programu PiS... Może te najważniejsze założenia...
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 21:56   #235
*artemida*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 19
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Jeszcze jedno - Tusk jest dla mnie zwykłą i sztuczną marionetką, której daleko do wiarygodności.
Wiarygodny jest CImoszewicz - a jego wiarygodność często odbierana jest przez ludzi jako gburostwo i arogancja.
No ale już po fakcie, można by gadać i gadać o tym, a prezydentem zostanie i tak prawdopodnie Tusk. A ja tylko współczuje nam - Polakom.

Calkowicie się z Tobą zgadzam.... Tylko współczuć... Tragedia!!!! Teraz po prostu nie ma na kogo głosować... Włodzimierz Cimoszewicz - inteligentny, zdecydowany, obyty w środowisku międzynarodowym, z nienaganną prezencją - idealny Prezydent!!!! I akurat on musial rezygnować.... Wolałabym żeby zrezygnował Tusk, który nawet poprawnej dykcji nie ma (denerwuje mie to jego "r") a co dopiero jeśli chodzi o wypowiedzi, które nic mądrego nie wnoszą albo Kaczyński (on miałby być prezydentem?? przecież musieliby mu podstawiać na spotkaniach taborecik...).

Z drugiej strony nie dziwię mu się - pewnie także broniłabym swojej rodziny, w koncu ona jest w życiu najważniejsza!!!! A poza tym posiada tak mocną osobowość i jest na tyle inteligentny, że w każdej chwili może wrócić na scenę polityczną

I na kogo tu teraz głosować??
*artemida* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 22:02   #236
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

[QUOTE=*artemida*][i]A poza tym posiada tak mocną osobowość i jest na tyle inteligentny, że w każdej chwili może wrócić na scenę polityczną QUOTE]

Może i wróci... jak wszyscy znowu zaczną go o to błagać, a serce pierwszej damy się wykrwawi
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 22:35   #237
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez *artemida*
Jeszcze jedno - Tusk jest dla mnie zwykłą i sztuczną marionetką, której daleko do wiarygodności.
Wiarygodny jest CImoszewicz - a jego wiarygodność często odbierana jest przez ludzi jako gburostwo i arogancja.
No ale już po fakcie, można by gadać i gadać o tym, a prezydentem zostanie i tak prawdopodnie Tusk. A ja tylko współczuje nam - Polakom.

Calkowicie się z Tobą zgadzam.... Tylko współczuć... Tragedia!!!! Teraz po prostu nie ma na kogo głosować... Włodzimierz Cimoszewicz - inteligentny, zdecydowany, obyty w środowisku międzynarodowym, z nienaganną prezencją - idealny Prezydent!!!! I akurat on musial rezygnować.... Wolałabym żeby zrezygnował Tusk, który nawet poprawnej dykcji nie ma (denerwuje mie to jego "r") a co dopiero jeśli chodzi o wypowiedzi, które nic mądrego nie wnoszą albo Kaczyński (on miałby być prezydentem?? przecież musieliby mu podstawiać na spotkaniach taborecik...).

Z drugiej strony nie dziwię mu się - pewnie także broniłabym swojej rodziny, w koncu ona jest w życiu najważniejsza!!!! A poza tym posiada tak mocną osobowość i jest na tyle inteligentny, że w każdej chwili może wrócić na scenę polityczną

I na kogo tu teraz głosować??
A dla mnie Cimoszewicz jest kłamliwym, beszczelnym typem. Kiedy zaczeły wychodzić na jaw jego przekrety, to nagle się usunął. I to napewno nie dla swojej rodziny. Że to niby taki honorowy jest. Akurat.

I denerwują mnie teksty typu- że prezydent musi mieć prezencje, zona musi sie pięknie prezentować itp. Bzdura! Kwas był uważany za przystojnego prezydenta- (ten mały karakan) i co zrobił? Tylko sie roztył z przybytku. A Wałesa, który wciąż jest krytykowany za brak prezencji, za zły styl wypowiedzi...- teraz zna go cały swiat i on tworzy historię, nie Kwas. To ze ktos ma złą dykcję, czy sepleni, nie musi go odrazu skreślać. A co do Pani Prezydentowej, to... uważam, ze jest obłudna i w kazdym jej gescie i słowie widzę gre. I to jej wciąż (jak to ona określa) "czyste serce". Aż mdli. Zero prawdziwości i szczerości.
Ale to moje zdanie i mam nadzieję, ze nikt mnie za te slowa nie zlinczuje, bo widzę, ze jestem tu mniejszością...
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 22:40   #238
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez ASIULEK_23
A dla mnie Cimoszewicz jest kłamliwym, beszczelnym typem. Kiedy zaczeły wychodzić na jaw jego przekrety, to nagle się usunął. I to napewno nie dla swojej rodziny. Że to niby taki honorowy jest. Akurat.

I denerwują mnie teksty typu- że prezydent musi mieć prezencje, zona musi sie pięknie prezentować itp. Bzdura! Kwas był uważany za przystojnego prezydenta- (ten mały karakan) i co zrobił? Tylko sie roztył z przybytku. A Wałesa, który wciąż jest krytykowany za brak prezencji, za zły styl wypowiedzi...- teraz zna go cały swiat i on tworzy historię, nie Kwas. To ze ktos ma złą dykcję, czy sepleni, nie musi go odrazu skreślać. A co do Pani Prezydentowej, to... uważam, ze jest obłudna i w kazdym jej gescie i słowie widzę gre. I to jej wciąż (jak to ona określa) "czyste serce". Aż mdli. Zero prawdziwości i szczerości.
Ale to moje zdanie i mam nadzieję, ze nikt mnie za te slowa nie zlinczuje, bo widzę, ze jestem tu mniejszością...
Ja się z Tobą zgadzam w 100%. Nie jesteś w mniejszości... przynajmniej mam taką nadzieję
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 22:57   #239
*artemida*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 19
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Chyba to ja tu jestem w mniejszości... Ale każdy ma swoje zdanie, prawda??
Asiulek, mówisz że prezydent nie musi się dobrze prezentować, ale popatrz na to z tej strony, że w naszym kraju prezydent spełnia głownie funkcję reprezentatywną... Musi dobrze reprezentować siebie i nasz kraj...
Oczywiście to jest tylko moje prywatne zdanie...
*artemida* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 23:09   #240
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Svenju – podatek liniowy pociągnie za sobą likwidację kwoty wolnej od podatku, więc zyskają tylko bogatsi, wpadający w drugą i trzecią skalę podatkową… To ma być sprawiedliwe?

Nasz kodeks pracy wcale nie jest jakoś specjalnie surowy, przecież to chyba logiczne, że ludzie chcą mieć pewność zatrudnienia, urlopu, wypłaty pensji czy odprawy… W polskich firmach prywatnych prawa pracownicze łamane są nagminnie i nie można tylko i wyłącznie zmniejszać pracowniczych praw stwarzając tym samym idealne warunki dla pracodawców. W wielu krajach europejskich koszty pracy są dużo wyższe niż u nas, a prawo pracy restrykcyjne i bardziej nastawione na ochronę pracownika, a jednak pracodawcom opłaca się zatrudnianie.

Co do koncesji i biurokracji – zgoda

To, że jesteśmy gospodarczo „do tyłu” ma wiele przyczyn, nie jest tylko gospodarczy kierunek rozwoju PRL, trzeba wziąć pod uwagę choćby największe zniszczenia wojenne…

Hasła o martwych komunistach nawet nie skomentuję.

Zgadzam się z Tobą, też bardzo mi się to nie podoba w tym wątku.

Co do wymienionych gazet – wystarczy spojrzeć kogo lubią kogo nie Dalej uważam, że są prawicowe

Gladriea ma rację – Popis już był, to są ludzie, którzy są na górze od 15 lat! Zmieniają ciągle barwy, zakładają nowe partie… Ale siedzą na stołkach od lat… I nic.

Cytat:
Napisane przez Baubo
Tak sobie pomyślałam, że napiszę pewien apel ( w końcu dotarłam do końca wątku).
Apeluję o to, żeby nie nazywać wszystkich ludzi głosujących na lewicowe partie komuchami i czerwonym betonem. Dla mnie to jakaś wielka pomyłka!
W zdrowym, demokratycznym społeczeństwie jest miejsce zarówno dla tych, którzy mają poglądy prawicowe, jak i lewicowe. I każdy ma prawo do swoich reprezentantów w wyborach (nie rozumiem więc tej radości niektórych). Szanuję osoby, które mają prawicowe poglądy (o ile nie ocierają się one o jakieś niebezpieczne formy) i takiego samego szacunku żądam dla siebie!
A jak ktoś jeszcze raz rzuci słowem komuch na kogoś o lewicowych poglądach, to zasypię Was definicjami -bo mam już tego dość!
W ogóle tak czytam ten wątek… I niektóre posty – i nie rozumiem skąd w niektórych tyle jadu i nienawiści. Nie lubisz kogoś – nie głosuj na niego – proste, ale po co tak obrażać i wylewać tyle złości?
Najzabawniejsze jest to, że ja akurat Cimoszewicza nie lubię i nie głosowałabym na niego w pierwszej turze, choć nie lubię go za coś, za co u większości ma pewnie plusa.
Też nie lubię większości sceny politycznej W kwestii Kaczyńskich wyjątkowo zgadzam się ze Złośliwcem.
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:38.